Chevron City to Surf for Activ 2018 - Perth
26 Aug 2018
Results
Details
Links
Race Series
 
Contact
Marathon
Half Marathon
12km
4km
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
[1]
2
3
Page 1 of 3 (138 items)
Fav
Pos
Net Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
(Net Time)
Cat Pos
(Gen Pos)
Net Time
Category
Cat Pos
Net Cat Pos
Time Behind Cat
Second Cat
Second Cat Pos
Gender
Gen Pos
Net Gender Pos
Team
Pos In Team
Pace
45
46
10089
Luca DI TORO
Luca DI TORO #10089
Male Under 16
00:46:42.81
00:46:42.81
(00:46:37.69)
1
(38)
00:46:37.69
Under 16
1
1
13-15
1
Male
38
39
3:59 min/km
122
127
10244
Mortimer FLAHIVE
Mortimer FLAHIVE #10244
Male Under 16
00:50:32.24
00:50:32.24
(00:50:22.52)
2
(106)
00:50:22.52
Under 16
2
3
00:03:49.42
13-15
2
Male
106
110
Flying Flahives
1
4:18 min/km
128
123
8991
Johann DE BOER
Johann DE BOER #8991
Male Under 16
00:50:42.39
00:50:42.39
(00:50:13.53)
3
(111)
00:50:13.53
Under 16
3
2
00:03:59.58
13-15
3
Male
111
106
Mazenod College
1
4:17 min/km
163
175
9583
Dylan LOADER
Dylan LOADER #9583
Male Under 16
00:51:55.10
00:51:55.10
(00:51:47.81)
4
(144)
00:51:47.81
Under 16
4
4
00:05:12.28
13-15
4
Male
144
154
4:25 min/km
169
177
9978
Madhav RAJESH
Madhav RAJESH #9978
Male Under 16
00:52:11.50
00:52:11.50
(00:51:53.29)
5
(149)
00:51:53.29
Under 16
5
5
00:05:28.69
13-15
5
Male
149
156
All Saints' College Nulsen Supporters
1
4:26 min/km
175
181
9010
Samuel DUNCAN
Samuel DUNCAN #9010
Male Under 16
00:52:33.21
00:52:33.21
(00:52:15.92)
6
(155)
00:52:15.92
Under 16
6
6
00:05:50.40
13-15
6
Male
155
159
Nedlands Primary School
1
4:28 min/km
178
194
10194
Isaac PINTO
Isaac PINTO #10194
Male Under 16
00:52:40.33
00:52:40.33
(00:52:36.02)
7
(157)
00:52:36.02
Under 16
7
7
00:05:57.51
13-15
7
Male
157
170
4:30 min/km
222
243
10061
Michael SWIFT
Michael SWIFT #10061
Male Under 16
00:53:42.86
00:53:42.86
(00:53:31.29)
8
(193)
00:53:31.29
Under 16
8
8
00:07:00.05
13-15
8
Male
193
211
4:34 min/km
262
285
9254
Chad AZIZ
Chad AZIZ #9254
Male Under 16
00:54:24.94
00:54:24.94
(00:54:10.96)
9
(227)
00:54:10.96
Under 16
9
9
00:07:42.12
13-15
9
Male
227
245
4:38 min/km
297
317
8992
Dion MANNI
Dion MANNI #8992
Male Under 16
00:55:00.36
00:55:00.36
(00:54:41.40)
10
(254)
00:54:41.40
Under 16
10
11
00:08:17.54
13-15
10
Male
254
274
Mazenod College
3
4:40 min/km
317
314
9006
Corey BARTLE
Corey BARTLE #9006
Male Under 16
00:55:20.58
00:55:20.58
(00:54:38.89)
11
(271)
00:54:38.89
Under 16
11
10
00:08:37.76
13-15
11
Male
271
271
Mullaloo Beachies
1
4:40 min/km
425
489
9204
Lucas WALKER
Lucas WALKER #9204
Male Under 16
00:57:08.64
00:57:08.64
(00:57:02.36)
12
(354)
00:57:02.36
Under 16
12
14
00:10:25.83
13-15
12
Male
354
416
UK Walkers
1
4:52 min/km
434
420
9507
Fraser HUNT
Fraser HUNT #9507
Male Under 16
00:57:16.00
00:57:16.00
(00:56:21.30)
13
(362)
00:56:21.30
Under 16
13
12
00:10:33.18
13-15
13
Male
362
358
4:49 min/km
474
446
17666
Blair JONES
Blair JONES #17666
Male Under 16
00:57:47.84
00:57:47.84
(00:56:38.64)
14
(401)
00:56:38.64
Under 16
14
13
00:11:05.02
13-15
14
Male
401
380
Jones Family
1
4:50 min/km
484
507
9717
Edan PICKERING
Edan PICKERING #9717
Male Under 16
00:57:56.99
00:57:56.99
(00:57:17.23)
15
(406)
00:57:17.23
Under 16
15
15
00:11:14.18
13-15
15
Male
406
430
4:54 min/km
530
562
2915
Zachary SPRUNT
Zachary SPRUNT #2915
Male Under 16
00:58:30.92
00:58:30.92
(00:57:51.79)
16
(445)
00:57:51.79
Under 16
16
16
00:11:48.10
13-15
16
Male
445
475
Team Chevron
12
4:57 min/km
562
600
9725
Dylan POOLE
Dylan POOLE #9725
Male Under 16
00:58:51.66
00:58:51.66
(00:58:17.98)
17
(469)
00:58:17.98
Under 16
17
17
00:12:08.84
13-15
17
Male
469
505
4:59 min/km
599
682
8503
Declan BECKETT
Declan BECKETT #8503
Male Under 16
00:59:23.07
00:59:23.07
(00:59:15.89)
18
(499)
00:59:15.89
Under 16
18
19
00:12:40.25
13-15
18
Male
499
569
5:04 min/km
654
769
9157
Tex GORSKI
Tex GORSKI #9157
Male Under 16
00:59:58.84
00:59:58.84
(00:59:55.24)
19
(537)
00:59:55.24
Under 16
19
20
00:13:16.03
13-15
19
Male
537
643
Team Lords
6
5:07 min/km
655
770
9154
Xavier DAWSON
Xavier DAWSON #9154
Male Under 16
00:59:59.67
00:59:59.67
(00:59:56.12)
20
(538)
00:59:56.12
Under 16
20
21
00:13:16.86
13-15
20
Male
538
644
Team Lords
7
5:07 min/km
696
661
9619
Leo MAZZELLA
Leo MAZZELLA #9619
Male Under 16
01:00:25.31
01:00:25.31
(00:58:59.75)
21
(575)
00:58:59.75
Under 16
21
18
00:13:42.49
13-15
21
Male
575
552
5:02 min/km
730
801
8985
Kyle FORMILAN
Kyle FORMILAN #8985
Male Under 16
01:00:50.32
01:00:50.32
(01:00:22.15)
22
(599)
01:00:22.15
Under 16
22
22
00:14:07.51
13-15
22
Male
599
667
MAK Water
1
5:09 min/km
909
1059
9508
Connor HYNES
Connor HYNES #9508
Male Under 16
01:02:51.77
01:02:51.77
(01:02:41.82)
23
(741)
01:02:41.82
Under 16
23
30
00:16:08.95
13-15
23
Male
741
855
5:21 min/km
944
1095
10140
Shay LEWSEN
Shay LEWSEN #10140
Male Under 16
01:03:13.12
01:03:13.12
(01:03:00.80)
24
(766)
01:03:00.80
Under 16
24
32
00:16:30.30
13-15
24
Male
766
880
5:23 min/km
966
1065
8203
Max PETHICK
Max PETHICK #8203
Male Under 16
01:03:24.87
01:03:24.87
(01:02:45.49)
25
(781)
01:02:45.49
Under 16
25
31
00:16:42.05
13-15
25
Male
781
861
Sails and Anchors
1
5:22 min/km
1004
812
12521
Keelan ROSSI
Keelan ROSSI #12521
Male Under 16
01:03:44.52
01:03:44.52
(01:00:27.38)
26
(808)
01:00:27.38
Under 16
26
24
00:17:01.71
13-15
26
Male
808
674
MinRes
3
5:10 min/km
1067
883
12940
Lucas RYAN
Lucas RYAN #12940
Male Under 16
01:04:21.76
01:04:21.76
(01:01:10.20)
27
(847)
01:01:10.20
Under 16
27
25
00:17:38.95
13-15
27
Male
847
728
Herbert Smith Freehills
4
5:14 min/km
1080
932
12299
Darren BEAN-HANNIGAN
Darren BEAN-HANNIGAN #12299
Male Under 16
01:04:31.32
01:04:31.32
(01:01:35.33)
28
(856)
01:01:35.33
Under 16
28
27
00:17:48.51
13-15
28
Male
856
765
Mullaloo Beachies
3
5:16 min/km
1093
807
13902
Adam SMITH
Adam SMITH #13902
Male Under 16
01:04:40.07
01:04:40.07
(01:00:24.91)
29
(865)
01:00:24.91
Under 16
29
23
00:17:57.26
13-15
29
Male
865
670
5:10 min/km
1179
1380
10022
Oliver STEPHEN-SMITH
Oliver STEPHEN-SMITH #10022
Male Under 16
01:05:22.02
01:05:22.02
(01:05:05.60)
30
(921)
01:05:05.60
Under 16
30
36
00:18:39.21
13-15
30
Male
921
1060
5:34 min/km
1372
1660
9600
Guillaume MANFRINO
Guillaume MANFRINO #9600
Male Under 16
01:07:01.12
01:07:01.12
(01:06:55.85)
31
(1045)
01:06:55.85
Under 16
31
38
00:20:18.31
13-15
31
Male
1045
1239
5:43 min/km
1396
916
8909
Kurtis KOCH
Kurtis KOCH #8909
Male Under 16
01:07:16.83
01:07:16.83
(01:01:28.98)
32
(1059)
01:01:28.98
Under 16
32
26
00:20:34.02
13-15
32
Male
1059
754
First Tae Kwon Do WA
3
5:15 min/km
1470
981
9422
Jake FAULKNER
Jake FAULKNER #9422
Male Under 16
01:07:53.50
01:07:53.50
(01:02:00.16)
33
(1107)
01:02:00.16
Under 16
33
28
00:21:10.69
13-15
33
Male
1107
801
5:18 min/km
1529
1379
12147
Oli MULETTA
Oli MULETTA #12147
Male Under 16
01:08:13.19
01:08:13.19
(01:05:05.24)
34
(1147)
01:05:05.24
Under 16
34
35
00:21:30.37
13-15
34
Male
1147
1059
Team it'll B-OK
2
5:34 min/km
1548
1002
8912
Panagiotis NESTORIADIS
Panagiotis NESTORIADIS #8912
Male Under 16
01:08:22.13
01:08:22.13
(01:02:08.97)
35
(1161)
01:02:08.97
Under 16
35
29
00:21:39.32
13-15
35
Male
1161
815
First Tae Kwon Do WA
5
5:19 min/km
1595
1145
12586
Connor BRACE
Connor BRACE #12586
Male Under 16
01:08:50.91
01:08:50.91
(01:03:23.06)
36
(1183)
01:03:23.06
Under 16
36
33
00:22:08.10
13-15
36
Male
1183
912
BHP
49
5:25 min/km
1621
1867
9524
Max JONES
Max JONES #9524
Male Under 16
01:08:59.29
01:08:59.29
(01:08:22.16)
37
(1201)
01:08:22.16
Under 16
37
39
00:22:16.47
13-15
37
Male
1201
1367
5:51 min/km
1686
1149
8910
Liam KOCH
Liam KOCH #8910
Male Under 16
01:09:30.16
01:09:30.16
(01:03:24.55)
38
(1245)
01:03:24.55
Under 16
38
34
00:22:47.35
13-15
38
Male
1245
915
First Tae Kwon Do WA
6
5:25 min/km
1690
1986
9759
Nickolas ROOKE
Nickolas ROOKE #9759
Male Under 16
01:09:31.32
01:09:31.32
(01:09:08.31)
39
(1248)
01:09:08.31
Under 16
39
41
00:22:48.51
13-15
39
Male
1248
1435
5:55 min/km
1748
2055
10132
Lachlan ANDERSON
Lachlan ANDERSON #10132
Male Under 16
01:10:05.08
01:10:05.08
(01:09:41.69)
40
(1284)
01:09:41.69
Under 16
40
42
00:23:22.27
13-15
40
Male
1284
1478
5:57 min/km
1916
1599
14336
Alex OSBORNE
Alex OSBORNE #14336
Male Under 16
01:11:23.23
01:11:23.23
(01:06:38.06)
41
(1390)
01:06:38.06
Under 16
41
37
00:24:40.42
13-15
41
Male
1390
1199
5:42 min/km
2039
1924
12451
Sean DONOVAN
Sean DONOVAN #12451
Male Under 16
01:12:21.51
01:12:21.51
(01:08:40.61)
42
(1456)
01:08:40.61
Under 16
42
40
00:25:38.70
13-15
42
Male
1456
1401
5:52 min/km
2364
2309
13641
Kai LATIOLAIS
Kai LATIOLAIS #13641
Male Under 16
01:15:04.13
01:15:04.13
(01:11:19.23)
43
(1641)
01:11:19.23
Under 16
43
44
00:28:21.32
13-15
43
Male
1641
1614
6:06 min/km
2411
2197
12393
Thomas CHEE
Thomas CHEE #12393
Male Under 16
01:15:18.63
01:15:18.63
(01:10:38.02)
44
(1666)
01:10:38.02
Under 16
44
43
00:28:35.82
13-15
44
Male
1666
1557
team BOSKI
2
6:02 min/km
2484
2381
18481
Tyden MONKLEY
Tyden MONKLEY #18481
Male Under 16
01:15:52.13
01:15:52.13
(01:11:47.58)
45
(1699)
01:11:47.58
Under 16
45
46
00:29:09.32
13-15
45
Male
1699
1651
The Monks
1
6:08 min/km
2608
2430
13996
Max VINNING
Max VINNING #13996
Male Under 16
01:16:42.72
01:16:42.72
(01:12:11.04)
46
(1765)
01:12:11.04
Under 16
46
47
00:29:59.91
13-15
46
Male
1765
1679
6:10 min/km
2692
2362
14287
Mackenzie WILLIAMS
Mackenzie WILLIAMS #14287
Male Under 16
01:17:29.36
01:17:29.36
(01:11:39.68)
47
(1811)
01:11:39.68
Under 16
47
45
00:30:46.55
13-15
47
Male
1811
1640
6:07 min/km
2787
2490
13569
Oliver HOUSE
Oliver HOUSE #13569
Male Under 16
01:18:17.13
01:18:17.13
(01:12:41.92)
48
(1857)
01:12:41.92
Under 16
48
48
00:31:34.32
13-15
48
Male
1857
1709
6:13 min/km
2890
2817
14502
Asuku SANADA
Asuku SANADA #14502
Male Under 16
01:19:03.88
01:19:03.88
(01:14:48.37)
49
(1908)
01:14:48.37
Under 16
49
50
00:32:21.07
13-15
49
Male
1908
1875
6:24 min/km
2940
2572
8906
Jonathan HUYNH
Jonathan HUYNH #8906
Male Under 16
01:19:24.80
01:19:24.80
(01:13:11.18)
50
(1933)
01:13:11.18
Under 16
50
49
00:32:41.98
13-15
50
Male
1933
1751
First Tae Kwon Do WA
11
6:15 min/km
[1]
2
3
Page 1 of 3 (138 items)
© 2023