Sand Tracks Christmas Classic Paddle
10 Dec 2016
Results
Details
 
Contact
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Favourites
Fav
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Cat Pos
(Gen Pos)
Category
Cat Pos
Gender
Gen Pos
Club
Country
Pace
Finish
Palm
CheckIn
75
22
Matthew FLEMING
Matthew FLEMING #22
Male Spec
01:14:38.0
01:14:38.0
26
(51)
Spec
26
Male
51
North Cottesloe SLSC
AU
6:26 min/km
01:14:38.0
-01:36:08.2
Remove From Favourites
   
Detailed Results
Split
Time
Accumulative Positions (from start)
Split Positions (from prev. split or leg)
From Start
Prev Leg
Prev Split
Time of Day
Overall
Category
Gender
Overall
Category
Gender
Finish
01:14:38.0
01:14:38.0
01:14:38.0
09:14:38.0
75
26
51
Palm
CheckIn
-00:21:30.2
-01:36:08.2
-00:21:30.2
07:38:29.8
[1]
2
Page 1 of 2 (99 items)
Fav
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Cat Pos
(Gen Pos)
Category
Cat Pos
Gender
Gen Pos
Club
Country
Pace
1
4
Reece BAKER
Reece BAKER #4
Male Molokai
00:53:16.1
00:53:16.1
1
(1)
Molokai
1
Male
1
Trigg Island SLSC
AU
4:35 min/km
2
28
Dan HUMBLE
Dan HUMBLE #28
Male Spec
00:53:51.2
00:53:51.2
1
(2)
Spec
1
Male
2
Trigg Island SLSC
AU
4:38 min/km
3
48
Jesse PHILLIPS
Jesse PHILLIPS #48
Male Spec
00:53:55.1
00:53:55.1
2
(3)
Spec
2
Male
3
North Cottesloe SLSC
AU
4:38 min/km
4
40
Josh MAURICE
Josh MAURICE #40
Male Spec
00:53:59.2
00:53:59.2
3
(4)
Spec
3
Male
4
CITY OF PERTH
AU
4:39 min/km
5
21
Brendan DOWNES
Brendan DOWNES #21
Male Spec
00:54:18.9
00:54:18.9
4
(5)
Spec
4
Male
5
North Cottesloe SLSC
AU
4:40 min/km
6
25
Peter HINDS
Peter HINDS #25
Male Molokai
00:56:26.7
00:56:26.7
2
(6)
Molokai
2
Male
6
Indian Ocean Paddlers
AU
4:51 min/km
7
124
Rowan Caven
Rowan Caven #124
Male Molokai
00:57:13.1
00:57:13.1
3
(7)
Molokai
3
Male
7
AU
4:55 min/km
8
47
Daniel PETERS
Daniel PETERS #47
Male Spec
00:57:37.7
00:57:37.7
5
(8)
Spec
5
Male
8
North Cottesloe SLSC
AU
4:58 min/km
9
54
Stuart RESIDE
Stuart RESIDE #54
Male Molokai
00:57:49.6
00:57:49.6
4
(9)
Molokai
4
Male
9
North Cottesloe SLSC
AU
4:59 min/km
10
50
Kris PLAIN
Kris PLAIN #50
Male Molokai
00:57:51.1
00:57:51.1
5
(10)
Molokai
5
Male
10
AU
4:59 min/km
11
91
Lewin / Vaisey
Lewin / Vaisey #91
Mixed Double Craft
00:57:55.9
00:57:55.9
1
(1)
Double Craft
1
Mixed
1
Trigg Island SLSC
AU
4:59 min/km
12
34
John LISHMAN
John LISHMAN #34
Male Spec
00:57:56.9
00:57:56.9
6
(11)
Spec
6
Male
11
North Cottesloe SLSC
AU
4:59 min/km
13
90
Knowles / Knowles
Knowles / Knowles #90
Mixed Double Craft
00:58:08.3
00:58:08.3
2
(2)
Double Craft
2
Mixed
2
North Cottesloe SLSC
AU
5:00 min/km
14
5
Dean BEAMENT
Dean BEAMENT #5
Male Molokai
00:58:22.9
00:58:22.9
6
(12)
Molokai
6
Male
12
Indian Ocean Paddlers
AU
5:01 min/km
15
42
Fergus MORGAN
Fergus MORGAN #42
Male Molokai
00:58:25.9
00:58:25.9
7
(13)
Molokai
7
Male
13
Trigg Island SLSC
AU
5:02 min/km
16
41
Samuel MAURICE
Samuel MAURICE #41
Male Spec
00:58:27.5
00:58:27.5
7
(14)
Spec
7
Male
14
CITY OF PERTH
AU
5:02 min/km
17
60
Matt ROWETT
Matt ROWETT #60
Male Spec
00:58:50.2
00:58:50.2
8
(15)
Spec
8
Male
15
North Cottesloe SLSC
AU
5:04 min/km
18
93
Mckenzie / Martin
Mckenzie / Martin #93
Mixed Double Craft
00:59:00.2
00:59:00.2
3
(3)
Double Craft
3
Mixed
3
North Cottesloe SLSC
AU
5:05 min/km
19
32
William LEE
William LEE #32
Male Molokai
00:59:15.0
00:59:15.0
8
(16)
Molokai
8
Male
16
Indian Ocean Paddlers
AU
5:06 min/km
20
8
Michael BINGEMANN
Michael BINGEMANN #8
Male Spec
00:59:17.9
00:59:17.9
9
(17)
Spec
9
Male
17
North Cottesloe SLSC
AU
5:06 min/km
21
122
Josh Lynn
Josh Lynn #122
Male Spec
00:59:59.3
00:59:59.3
10
(18)
Spec
10
Male
18
AU
5:10 min/km
22
58
Alex ROVIRA
Alex ROVIRA #58
Male Spec
00:59:59.4
00:59:59.4
11
(19)
Spec
11
Male
19
North Cottesloe SLSC
AU
5:10 min/km
23
74
Todd VLADICH
Todd VLADICH #74
Male Molokai
01:00:07.7
01:00:07.7
9
(20)
Molokai
9
Male
20
Indian Ocean Paddlers
AU
5:11 min/km
24
31
Tash LEAVERSUCH
Tash LEAVERSUCH #31
Female Molokai
01:00:39.5
01:00:39.5
1
(1)
Molokai
1
Female
1
COTTESLOE
AU
5:13 min/km
25
120
David Porzig
David Porzig #120
Male Molokai
01:01:06.3
01:01:06.3
10
(21)
Molokai
10
Male
21
AU
5:16 min/km
26
73
John VERITY
John VERITY #73
Male Molokai
01:01:19.0
01:01:19.0
11
(22)
Molokai
11
Male
22
AU
5:17 min/km
27
65
Dylan SPIBY
Dylan SPIBY #65
Male Spec
01:01:48.0
01:01:48.0
12
(23)
Spec
12
Male
23
Trigg Island SLSC
AU
5:19 min/km
28
35
Chris LITTLE
Chris LITTLE #35
Male Molokai
01:02:25.6
01:02:25.6
12
(24)
Molokai
12
Male
24
Indian Ocean Paddlers
AU
5:22 min/km
29
7
Nat BENJANUVATRA
Nat BENJANUVATRA #7
Male Spec
01:02:38.4
01:02:38.4
13
(25)
Spec
13
Male
25
North Cottesloe SLSC
AU
5:24 min/km
30
77
Bruce WELLS
Bruce WELLS #77
Male Molokai
01:02:38.9
01:02:38.9
13
(26)
Molokai
13
Male
26
North Cottesloe SLSC
AU
5:24 min/km
31
43
Alana NICHOLLS
Alana NICHOLLS #43
Female Spec
01:02:42.4
01:02:42.4
1
(2)
Spec
1
Female
2
Trigg Island SLSC
AU
5:24 min/km
32
85
Ric YEATES
Ric YEATES #85
Male Molokai
01:03:21.5
01:03:21.5
14
(27)
Molokai
14
Male
27
Indian Ocean Paddlers
AU
5:27 min/km
33
38
Robert MACQUEEN
Robert MACQUEEN #38
Male Spec
01:04:22.3
01:04:22.3
14
(28)
Spec
14
Male
28
Indian Ocean Paddlers
AU
5:32 min/km
34
70
Stuart TENNANT
Stuart TENNANT #70
Male Molokai
01:04:22.6
01:04:22.6
15
(29)
Molokai
15
Male
29
Indian Ocean Paddlers
AU
5:32 min/km
35
3
Lachlan ANDREW
Lachlan ANDREW #3
Male Molokai
01:04:36.3
01:04:36.3
16
(30)
Molokai
16
Male
30
North Cottesloe SLSC
AU
5:34 min/km
36
46
Zac PEARSON
Zac PEARSON #46
Male Spec
01:04:53.3
01:04:53.3
15
(31)
Spec
15
Male
31
North Cottesloe SLSC
AU
5:35 min/km
37
44
Tim NORRISH
Tim NORRISH #44
Male Molokai
01:05:17.0
01:05:17.0
17
(32)
Molokai
17
Male
32
AU
5:37 min/km
38
29
Mark Titch KERSHAW
Mark Titch KERSHAW #29
Male Molokai
01:05:17.3
01:05:17.3
18
(33)
Molokai
18
Male
33
AU
5:37 min/km
39
56
Jess REYNOLDS
Jess REYNOLDS #56
Female Molokai
01:05:26.7
01:05:26.7
2
(3)
Molokai
2
Female
3
North Cottesloe SLSC
AU
5:38 min/km
40
26
Peter HOLLIDAY
Peter HOLLIDAY #26
Male Spec
01:05:53.1
01:05:53.1
16
(34)
Spec
16
Male
34
North Cottesloe SLSC
AU
5:40 min/km
41
98
Tilley / Lang
Tilley / Lang #98
Mixed Double Craft
01:05:57.7
01:05:57.7
4
(4)
Double Craft
4
Mixed
4
North Cottesloe SLSC
AU
5:41 min/km
42
37
James MACKIE
James MACKIE #37
Male Molokai
01:06:03.3
01:06:03.3
19
(35)
Molokai
19
Male
35
North Cottesloe SLSC
AU
5:41 min/km
43
86
Ford / Boffey
Ford / Boffey #86
Mixed Double Craft
01:06:09.0
01:06:09.0
5
(5)
Double Craft
5
Mixed
5
North Cottesloe SLSC
AU
5:42 min/km
44
97
Tietzel / Nitschke
Tietzel / Nitschke #97
Mixed Double Craft
01:06:11.2
01:06:11.2
6
(6)
Double Craft
6
Mixed
6
North Cottesloe SLSC
AU
5:42 min/km
45
121
Aya Okano
Aya Okano #121
Female Molokai
01:06:17.2
01:06:17.2
3
(4)
Molokai
3
Female
4
AU
5:42 min/km
46
11
Amanda BOWMAN
Amanda BOWMAN #11
Female Spec
01:06:23.4
01:06:23.4
2
(5)
Spec
2
Female
5
Sorrento SLSC
AU
5:43 min/km
47
16
John CONTESSI
John CONTESSI #16
Male Molokai
01:06:42.9
01:06:42.9
20
(36)
Molokai
20
Male
36
CITY OF PERTH
AU
5:45 min/km
48
87
Ford / Robinson
Ford / Robinson #87
Mixed Double Craft
01:06:59.3
01:06:59.3
7
(7)
Double Craft
7
Mixed
7
Dolls House
LCH
5:46 min/km
49
96
Shellabear / Walter
Shellabear / Walter #96
Mixed Double Craft
01:07:03.3
01:07:03.3
8
(8)
Double Craft
8
Mixed
8
North Cottesloe SLSC
AU
5:46 min/km
50
17
Jose COSTA
Jose COSTA #17
Male Molokai
01:07:12.0
01:07:12.0
21
(37)
Molokai
21
Male
37
Sorrento SLSC
AU
5:47 min/km
[1]
2
Page 1 of 2 (99 items)
© 2023