Billycart Festival
13 Mar 2016
Results
Details
 
Contact
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Favourites
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Cat Pos
(Gen Pos)
Category
Cat Pos
Gender
Gen Pos
Team
Pace
Start
Finish
Palm
65
Gianni JHJ
Gianni JHJ #65
Male 7-9
Not started
Not started
7-9
Male
min/km
Remove From Favourites
   
Detailed Results
Split
Time
Accumulative Positions (from start)
Split Positions (from prev. split or leg)
From Start
Prev Leg
Prev Split
Time of Day
Overall
Category
Gender
Overall
Category
Gender
Start
Finish
Palm
[1]
2
3
4
Page 1 of 4 (200 items)
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Cat Pos
(Gen Pos)
Category
Cat Pos
Gender
Gen Pos
Team
Pace
1
216
Anna TRESSLER
Anna TRESSLER #216
Male 18+
00:00:22.0
00:00:22.0
1
(1)
18+
1
Male
1
Individual
2:26 min/km
2
215
Anna TRESSLER
Anna TRESSLER #215
Male 18+
00:00:22.4
00:00:22.4
2
(2)
18+
2
Male
2
Individual
2:29 min/km
3
214
Gabriel TIAMZON
Gabriel TIAMZON #214
Male 14-17
00:00:23.7
00:00:23.7
1
(3)
14-17
1
Male
3
Emmanuel
2:38 min/km
4
71
Connor WOOD
Connor WOOD #71
Male 10-13
00:00:25.0
00:00:25.0
1
(4)
10-13
1
Male
4
2:46 min/km
5
212
Thomas PEPPER
Thomas PEPPER #212
Male 10-13
00:00:25.2
00:00:25.2
2
(5)
10-13
2
Male
5
Emmanuel
2:48 min/km
6
1
Alyssa UNWIN
Alyssa UNWIN #1
Male 7-9
00:00:25.3
00:00:25.3
1
(6)
7-9
1
Male
6
Individual
2:48 min/km
7
25
Matthew VERMEULEN
Matthew VERMEULEN #25
Male 10-13
00:00:25.4
00:00:25.4
3
(7)
10-13
3
Male
7
Individual
2:49 min/km
8
2
Cadell WALLACE
Cadell WALLACE #2
Male 7-9
00:00:27.0
00:00:27.0
2
(8)
7-9
2
Male
8
Individual
3:00 min/km
9
203
Amy LEWIS
Amy LEWIS #203
Male 10-13
00:00:27.4
00:00:27.4
4
(9)
10-13
4
Male
9
Boys Brigade
3:03 min/km
10
27
Kade DAVEY
Kade DAVEY #27
Male 7-9
00:00:27.5
00:00:27.5
3
(10)
7-9
3
Male
10
Individual
3:03 min/km
11
29
Cadell WALLACE
Cadell WALLACE #29
Male 7-9
00:00:27.8
00:00:27.8
4
(11)
7-9
4
Male
11
Individual
3:05 min/km
12
347
Marley HILLER
Marley HILLER #347
Male Primary
00:00:27.9
00:00:27.9
1
(12)
Primary
1
Male
12
East Hamilton Hill Primary
3:06 min/km
13
28
Alyssa UNWIN
Alyssa UNWIN #28
Male 7-9
00:00:28.0
00:00:28.0
5
(13)
7-9
5
Male
13
Individual
3:06 min/km
14
213
Gabriel TIAMZON
Gabriel TIAMZON #213
Male 14-17
00:00:28.0
00:00:28.0
2
(14)
14-17
2
Male
14
Emmanuel
3:06 min/km
15
22
Matthew VERMEULEN
Matthew VERMEULEN #22
Male 10-13
00:00:28.2
00:00:28.2
5
(15)
10-13
5
Male
15
Individual
3:08 min/km
16
348
Marley HILLER
Marley HILLER #348
Male Primary
00:00:28.5
00:00:28.5
2
(16)
Primary
2
Male
16
East Hamilton Hill Primary
3:10 min/km
17
318
Finn COOPER
Finn COOPER #318
Male Joey Scout
00:00:28.6
00:00:28.6
1
(17)
Joey Scout
1
Male
17
Bibra Lake Joey Scout
3:10 min/km
18
31
Deakin THOMPSON
Deakin THOMPSON #31
Male 7-9
00:00:29.0
00:00:29.0
6
(18)
7-9
6
Male
18
Individual
3:13 min/km
19
114
Emily TOWNSEND
Emily TOWNSEND #114
Male 10-13
00:00:29.0
00:00:29.0
6
(19)
10-13
6
Male
19
3:13 min/km
20
144
Jack BANISTER
Jack BANISTER #144
Male 18+
00:00:29.0
00:00:29.0
3
(20)
18+
3
Male
20
Cambridge Rovers
3:13 min/km
21
26
Kade DAVEY
Kade DAVEY #26
Male 7-9
00:00:29.1
00:00:29.1
7
(21)
7-9
7
Male
21
Individual
3:14 min/km
22
204
Amy LEWIS
Amy LEWIS #204
Male 10-13
00:00:29.1
00:00:29.1
7
(22)
10-13
7
Male
22
Boys Brigade
3:14 min/km
23
14
Ella FORSTER
Ella FORSTER #14
Male 7-9
00:00:29.5
00:00:29.5
8
(23)
7-9
8
Male
23
Individual
3:16 min/km
24
343
Tess HOSKING
Tess HOSKING #343
Male Primary
00:00:29.5
00:00:29.5
3
(24)
Primary
3
Male
24
East Hamilton Hill Primary
3:16 min/km
25
72
Tony WOOD
Tony WOOD #72
Male 18+
00:00:30.0
00:00:30.0
4
(25)
18+
4
Male
25
3:20 min/km
26
210
Belinda LEWIS
Belinda LEWIS #210
Male 7-9
00:00:30.4
00:00:30.4
9
(26)
7-9
9
Male
26
Boys Brigade
3:22 min/km
27
107
Mitchell GRIFFIN
Mitchell GRIFFIN #107
Male 10-13
00:00:30.4
00:00:30.4
8
(27)
10-13
8
Male
27
Cambridge Albatross
3:22 min/km
28
377
Cody VUJCIC
Cody VUJCIC #377
Male College
00:00:30.7
00:00:30.7
1
(28)
College
1
Male
28
Divine Mercy College
3:25 min/km
29
74
Tamsin NAUGHTON
Tamsin NAUGHTON #74
Male 7-9
00:00:30.7
00:00:30.7
10
(29)
7-9
10
Male
29
Individual
3:25 min/km
30
339
Amy JOHNSON
Amy JOHNSON #339
Male Primary
00:00:30.8
00:00:30.8
4
(30)
Primary
4
Male
30
East Hamilton Hill Primary
3:25 min/km
31
208
Robert LEWIS
Robert LEWIS #208
Male 10-13
00:00:31.4
00:00:31.4
9
(31)
10-13
9
Male
31
Boys Brigade
3:29 min/km
32
38
Charlie PRODRICK
Charlie PRODRICK #38
Male 10-13
00:00:31.6
00:00:31.6
10
(32)
10-13
10
Male
32
3:30 min/km
33
66
Jake ANDERSON
Jake ANDERSON #66
Male 7-9
00:00:31.9
00:00:31.9
11
(33)
7-9
11
Male
33
3:32 min/km
34
127
Jack BLYTHE
Jack BLYTHE #127
Male 10-13
00:00:32.0
00:00:32.0
11
(34)
10-13
11
Male
34
Cambridge Owls
3:33 min/km
35
340
Amy JOHNSON
Amy JOHNSON #340
Male Primary
00:00:32.0
00:00:32.0
5
(35)
Primary
5
Male
35
East Hamilton Hill Primary
3:33 min/km
36
75
Tamsin NAUGHTON
Tamsin NAUGHTON #75
Male 7-9
00:00:32.1
00:00:32.1
12
(36)
7-9
12
Male
36
Individual
3:34 min/km
37
180
Isaac WETHERLEY
Isaac WETHERLEY #180
Male 10-13
00:00:32.7
00:00:32.7
12
(37)
10-13
12
Male
37
Cambridge Quokkas
3:38 min/km
38
179
Jensen BLOK
Jensen BLOK #179
Male 10-13
00:00:32.7
00:00:32.7
13
(38)
10-13
13
Male
38
Cambridge Quokkas
3:38 min/km
39
304
Crystal MANSON
Crystal MANSON #304
Male Scout
00:00:33.6
00:00:33.6
1
(39)
Scout
1
Male
39
Bibra Lake Scout
3:44 min/km
40
309
Noah CRAWFORD
Noah CRAWFORD #309
Male Joey Scout
00:00:33.7
00:00:33.7
2
(40)
Joey Scout
2
Male
40
Bibra Lake Joey Scout
3:45 min/km
41
150
Rory SPITTLE
Rory SPITTLE #150
Male 18+
00:00:35.1
00:00:35.1
5
(41)
18+
5
Male
41
Cambridge Rovers
3:54 min/km
42
338
Jaxx HALL
Jaxx HALL #338
Male Scout
00:00:35.4
00:00:35.4
2
(42)
Scout
2
Male
42
Bibra Lake Scout
3:56 min/km
43
310
Noah CRAWFORD
Noah CRAWFORD #310
Male Joey Scout
00:00:35.4
00:00:35.4
3
(43)
Joey Scout
3
Male
43
Bibra Lake Joey Scout
3:56 min/km
44
57
Daniel ALLISON
Daniel ALLISON #57
Male 14-17
00:00:35.5
00:00:35.5
3
(44)
14-17
3
Male
44
3:56 min/km
45
109
Ruby MAYES
Ruby MAYES #109
Male 10-13
00:00:36.0
00:00:36.0
14
(45)
10-13
14
Male
45
Cambridge Albatross
4:00 min/km
46
323
Andrew Bloomfield
Andrew Bloomfield #323
Male Joey Scout
00:00:36.6
00:00:36.6
4
(46)
Joey Scout
4
Male
46
Bibra Lake Joey Scout
4:04 min/km
47
63
Brock MURRAY-SMITH
Brock MURRAY-SMITH #63
Male 10-13
00:00:36.8
00:00:36.8
15
(47)
10-13
15
Male
47
4:05 min/km
48
303
Crystal MANSON
Crystal MANSON #303
Male Scout
00:00:37.0
00:00:37.0
3
(48)
Scout
3
Male
48
Bibra Lake Scout
4:07 min/km
49
135
Benoit AH-QUEE
Benoit AH-QUEE #135
Male 10-13
00:00:37.1
00:00:37.1
16
(49)
10-13
16
Male
49
Cambridge Owls
4:07 min/km
50
101
Lily BOATWRIGHT
Lily BOATWRIGHT #101
Male Kto4
00:00:37.3
00:00:37.3
1
(50)
Kto4
1
Male
50
Mater Christi
4:08 min/km
[1]
2
3
4
Page 1 of 4 (200 items)