Hotel Rottnest Port to Pub 2017
25 Mar 2017
Results
Details
Links
Race Series
 
Contact
Austral Fisheries 25km Ultra
K&L Gates Solo
Rottnest Express Duo
KC Sports Team of 4
KC Sports Team of 6
Rottnest Express Duo Wetsuits
KC Sports Team of 4 Wetsuits
KC Sports Team of 6 Wetsuits
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
1
[2]
Page 2 of 2 (88 items)
Fav
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Cat Pos
(Gen Pos)
Category
Cat Pos
Time Behind Cat
Gender
Gen Pos
AvAge
Swimmer1
Swimmer2
Swimmer3
Swimmer4
Pace
10
455
Perkins TPD
Perkins TPD #455
Male Invincibles
05:46:44.4
05:46:44.4
1
(4)
Invincibles
1
Male
4
28.75
Luke Bowden
Matthew Dickie
Michael Bushby
Luke Cousins
17:33 min/km
53
498
Pod
Pod #498
Male Vintage
07:02:01.0
07:02:01.0
6
(19)
Vintage
6
01:20:12.8
Male
19
45.50
Rowan Chitty
David Chitty
Darren Head
Jonah Desforges
21:22 min/km
22
456
PodSquad
PodSquad #456
Female Vintage
06:13:36.8
06:13:36.8
2
(4)
Vintage
2
00:51:44.9
Female
4
46.00
Lisa Iannello
Natalie Turner
Amanda Brown
Erica Horn
18:55 min/km
20
457
Prawn Supremacy
Prawn Supremacy #457
Mixed Invincibles Mixed
06:09:27.4
06:09:27.4
3
(11)
Invincibles Mixed
3
01:50:14.6
Mixed
11
22.50
Pat Slevin
Ruby Hamilton
Tiarn Burtenshaw
Imogen Grice
18:42 min/km
61
458
Pro Bono
Pro Bono #458
Mixed Veterans Mixed
07:20:05.9
07:20:05.9
7
(30)
Veterans Mixed
7
01:31:14.6
Mixed
30
57.00
Lee Christensen
Mike Aitken
Henry Cooke
Maria Kailis
22:17 min/km
77
459
QBC 1
QBC 1 #459
Female Juvies
07:50:27.4
07:50:27.4
3
(17)
Juvies
3
01:54:33.4
Female
17
15.50
Sarah Mcisaac
Royan Norman
Danielle Janse Van Rensburg
Georgia Norton
23:49 min/km
460
Qbc 2
Qbc 2 #460
Female Juvies
DNF
DNF
Juvies
Female
17.00
Santana Van As
Raewyn Mann
Taiya Dunn
Emily Dring
80
461
QBC 3
QBC 3 #461
Male Invincibles
08:05:46.3
08:05:46.3
6
(23)
Invincibles
6
02:19:01.9
Male
23
26.50
Barry Percival
Adriaan Kruger
Duncan Mcissac
Luke Smith
24:35 min/km
19
462
R U OK?
R U OK? #462
Mixed Prime Mixed
06:00:12.4
06:00:12.4
4
(10)
Prime Mixed
4
00:58:23.5
Mixed
10
33.50
Bronwen Williams
Libby Trickett
Chrystal Desange
Lisa O'neill
18:14 min/km
11
463
Red Hot Green Jocked Bananas
Red Hot Green Jocked Bananas #463
Female Prime
05:48:31.0
05:48:31.0
1
(2)
Prime
1
Female
2
39.25
Kate Scanlon
Coralie Doig
Di Studman
Lisette Rooney
17:38 min/km
43
464
Sailfish Take 2
Sailfish Take 2 #464
Mixed Vintage Mixed
06:51:58.4
06:51:58.4
6
(23)
Vintage Mixed
6
01:18:42.5
Mixed
23
44.25
Joanna Scellier
Jocaster Bronwasser
Ben Chadwick
Eric Carles
20:51 min/km
30
465
Sassy Salmons
Sassy Salmons #465
Mixed Juvies Mixed
06:28:41.8
06:28:41.8
1
(15)
Juvies Mixed
1
Mixed
15
15.50
Ella Matthews
Bella Thomson
Lizzie Mclarty
Joe Bonadeo
19:40 min/km
83
466
Sea Girls
Sea Girls #466
Female Vintage
08:15:17.4
08:15:17.4
10
(19)
Vintage
10
02:53:25.5
Female
19
46.00
Linda Fawcett
Geraldine Fallara
Cindy Mckellar
Kirsty Fuller
25:04 min/km
6
467
Sea Hags
Sea Hags #467
Female Vintage
05:21:51.9
05:21:51.9
1
(1)
Vintage
1
Female
1
41.00
Chelsea Begley
Jaye Reynolds
Sally Flavel
Emma Johnston
16:17 min/km
50
468
Shark bait
Shark bait #468
Female Juvies
06:58:59.9
06:58:59.9
2
(9)
Juvies
2
01:03:05.9
Female
9
16.00
Rasheeka Razvi
Poppy Evans
Amelia Crossing
Eva Marsh
21:12 min/km
12
469
Shark Fin Soup
Shark Fin Soup #469
Mixed Veterans Mixed
05:48:51.3
05:48:51.3
1
(6)
Veterans Mixed
1
Mixed
6
52.00
Kaylene Bozich
Heather Whitehead
Mark Murphy
Brad Hitchcock
17:39 min/km
18
471
Shearer House
Shearer House #471
Male Invincibles
05:58:40.0
05:58:40.0
2
(6)
Invincibles
2
00:11:55.6
Male
6
18.00
Hugo Coulson
Fletcher Wolpers
Denver Quantrill
Connor Smith
18:09 min/km
36
472
Simtandeberek
Simtandeberek #472
Mixed Veterans Mixed
06:41:00.9
06:41:00.9
4
(20)
Veterans Mixed
4
00:52:09.6
Mixed
20
52.50
Tania De Abreu
Derek Sexton
Simon Rusiti
Tania De Abreu
20:18 min/km
66
473
Sink or Swim
Sink or Swim #473
Female Prime
07:28:12.4
07:28:12.4
4
(14)
Prime
4
01:39:41.4
Female
14
33.75
Kate Bischof
Sarah Koelsch
Jane Livissianos
Amber Russell
22:41 min/km
1
475
South Cott Physio Open Water Champions
South Cott Physio Open Water Champi.. #475
Mixed Invincibles Mixed
04:19:12.8
04:19:12.8
1
(1)
Invincibles Mixed
1
Mixed
1
28.25
Rhys Mainstone
Jessica Pengelly
Kane Radford
Jaime Bowler
13:07 min/km
63
476
Spring Chickens
Spring Chickens #476
Female Vintage
07:24:29.9
07:24:29.9
6
(11)
Vintage
6
02:02:38.0
Female
11
45.25
Tonya Prendiville
Elizabeth Prendiville
Meg Clarey
Tamala Ranson
22:30 min/km
16
477
Super Smurfs
Super Smurfs #477
Female Juvies
05:55:54.0
05:55:54.0
1
(3)
Juvies
1
Female
3
15.50
Georgie Cunningham
Mia Cunningham
Hannah Edwards-Smith
Charlie Burton-Quarrell
18:01 min/km
31
478
Surfaced Anatomy
Surfaced Anatomy #478
Mixed Invincibles Mixed
06:29:36.1
06:29:36.1
4
(16)
Invincibles Mixed
4
02:10:23.3
Mixed
16
24.50
Johanna Mee
Kristen Sheppard
Jack Andringa-Bate
Travis Chong
19:43 min/km
21
496
Swimbats
Swimbats #496
Male Veterans
06:10:05.9
06:10:05.9
2
(7)
Veterans
2
00:23:34.5
Male
7
51.75
Andrew Hunt
Marty Filipowski
Troy Millan
Earl Morgan
18:44 min/km
33
479
Team Ditch
Team Ditch #479
Mixed Vintage Mixed
06:33:40.0
06:33:40.0
4
(18)
Vintage Mixed
4
01:00:24.1
Mixed
18
41.25
Myles Ertzen
Luke Ertzen
Donald Hallinan
Holly Marinovich
19:55 min/km
49
482
Team Ricard
Team Ricard #482
Male Prime
06:58:14.9
06:58:14.9
7
(17)
Prime
7
01:52:29.9
Male
17
30.50
Alex Yerbury
Victor Artus
Matthew Pride
Cyril Holyst
21:10 min/km
68
483
Team TEKKStars
Team TEKKStars #483
Mixed Vintage Mixed
07:34:13.5
07:34:13.5
8
(33)
Vintage Mixed
8
02:00:57.6
Mixed
33
45.00
Kelli Featherstone
Kieran Featherstone
Thea Linke
Emma Tapp
22:59 min/km
24
484
That's a paddlin
That's a paddlin #484
Mixed Prime Mixed
06:20:19.0
06:20:19.0
5
(12)
Prime Mixed
5
01:18:30.1
Mixed
12
32.75
Rebecca Moonen
Blair Moonen
Preben Nielsen
Scott Smith
19:15 min/km
59
485
The Barnacles
The Barnacles #485
Mixed Legends Mixed
07:13:44.7
07:13:44.7
1
(29)
Legends Mixed
1
Mixed
29
60.50
Jan Mcgowan
Patrick Mcgowan
Chelsea Regan
Terry Dixon
21:57 min/km
9
486
The Eventual Winners
The Eventual Winners #486
Male Veterans
05:46:31.4
05:46:31.4
1
(3)
Veterans
1
Male
3
52.25
Jon Turner
John Edwards
Russell Lynton-Brown
Nic Muir
17:32 min/km
58
487
The Freo Finsters
The Freo Finsters #487
Mixed Veterans Mixed
07:11:00.5
07:11:00.5
6
(28)
Veterans Mixed
6
01:22:09.2
Mixed
28
53.75
Penny Dwyer
Gina Price
Phil Jones
Owen Barrett
21:49 min/km
64
488
The Little Mermaids
The Little Mermaids #488
Female Prime
07:25:34.0
07:25:34.0
3
(12)
Prime
3
01:37:03.0
Female
12
35.75
Sheena Clark
Sacha Howarth
Chalsee Naera
Pippa Crosley
22:33 min/km
34
489
The Matildas
The Matildas #489
Male Veterans
06:36:22.6
06:36:22.6
3
(10)
Veterans
3
00:49:51.2
Male
10
51.00
Bevan Warner
David Devenish
Mark Jones
Andrew Lane
20:04 min/km
74
491
Tri 2 Swim
Tri 2 Swim #491
Mixed Prime Mixed
07:44:42.9
07:44:42.9
12
(38)
Prime Mixed
12
02:42:54.0
Mixed
38
36.00
Mari Turner
Paul Taylor
Warwick Webb
Tea Webb
23:31 min/km
70
492
Turbo Durbo
Turbo Durbo #492
Mixed Veterans Mixed
07:39:47.9
07:39:47.9
8
(35)
Veterans Mixed
8
01:50:56.6
Mixed
35
55.25
Kevin Kelly
John Durbridge
Rachel Born
Wayne Davis
23:16 min/km
47
493
Two Guys A Girl and Another Girl
Two Guys A Girl and Another Girl #493
Mixed Invincibles Mixed
06:57:34.6
06:57:34.6
5
(24)
Invincibles Mixed
5
02:38:21.8
Mixed
24
21.00
Luke Wright
Benjamin Edland
Michelle Sherwood
Phoebe Strickland
21:08 min/km
85
494
Why Ferry When You Can Swim
Why Ferry When You Can Swim #494
Female Invincibles
09:30:13.2
09:30:13.2
1
(21)
Invincibles
1
Female
21
20.50
Claudia De Abreu
Grace Hendriks
Keara Jacobs
Simona Vitelli
28:52 min/km
15
495
Win All
Win All #495
Male Vintage
05:55:52.5
05:55:52.5
2
(5)
Vintage
2
00:14:04.3
Male
5
40.75
Peter Winnall
Zan Gamble
Greg Biegel
Nicholas Mcconnell
18:01 min/km
1
[2]
Page 2 of 2 (88 items)