Karma Resorts Rottnest Channel Swim
25 Feb 2017
Results
Details
Links
Race Series
 
Contact
COTC
Solo
Duo
Team
Legal Charity Challenge
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
1
2
3
4
5
[6]
7
8
9
Page 6 of 9 (419 items)
Fav
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Cat Pos
(Gen Pos)
Category
Cat Pos
Time Behind Cat
Gender
Gen Pos
State
Country
Swimmer 1
Swimmer 2
Swimmer3
Swimmer4
AddAge
Pace
Wave
251
914
Westar Capital
Westar Capital #914
Male 100+
08:03:22.73
08:03:22.73
62
(146)
100+
62
02:23:15.11
Male
146
Western Australia
AUS
Brenton Reynolds
Greg Hancock
Nathan Morgan
Pete Fox
134
24:32 min/km
Wave 11
252
1046
Heather Trendies
Heather Trendies #1046
Mixed 100+ Mixed
08:03:26.56
08:03:26.56
34
(63)
100+ Mixed
34
02:09:26.65
Mixed
63
Western Australia
AUS
Blair Mc Guire
David Lavan
Heather O'Donohoe
Deejay Kingma
145
24:32 min/km
Wave 12
253
562
Funkita Fronds
Funkita Fronds #562
Female 56+
08:04:07.47
08:04:07.47
25
(44)
56+
25
02:57:06.75
Female
44
New South Wales
AUS
Kate Halsted
Brigid O'Farrell
Alexa Thompson
Isabella Borshoff
93
24:34 min/km
Wave 7
254
765
Noah Worries
Noah Worries #765
Male 150+
08:04:08.84
08:04:08.84
36
(147)
150+
36
02:29:23.69
Male
147
Western Australia
AUS
Connor Geoffrey
Ryan Dillon
Michael Liddelow
Raymond Ward
153
24:34 min/km
Wave 9
255
928
Swim to Outperform
Swim to Outperform #928
Male 100+
08:04:20.00
08:04:20.00
63
(148)
100+
63
02:24:12.38
Male
148
Western Australia
AUS
Nathan Lazarides
Callum Stewart
Kobi Burnett
Joshua Mewburn
101
24:35 min/km
Wave 11
256
1089
Fat boy finnigan
Fat boy finnigan #1089
Male 100+
08:04:51.49
08:04:51.49
64
(149)
100+
64
02:24:43.88
Male
149
Western Australia
AUS
Jason Finnigan
Matt Finnigan
Mark Finnigan
Kate Finnigan
139
24:36 min/km
Wave 12
257
1024
Cray bait
Cray bait #1024
Male Team
08:05:06.24
08:05:06.24
2
(150)
Team
2
01:46:18.52
Male
150
Western Australia
AUS
Duncan Gemmell
Joel Carnie
Kyle Nelligan
105
24:37 min/km
Wave 12
258
1056
Blackwood River Ratters
Blackwood River Ratters #1056
Male 150+
08:05:54.49
08:05:54.49
37
(151)
150+
37
02:31:09.34
Male
151
Western Australia
AUS
Glen Holst
Malcolm Frost
Martin Quill
Loretta Kerse
184
24:39 min/km
Wave 12
259
980
It'll Be WIRF It
It'll Be WIRF It #980
Mixed 100+ Mixed
08:06:07.87
08:06:07.87
35
(64)
100+ Mixed
35
02:12:07.97
Mixed
64
Western Australia
AUS
Katrina Calvert
Trent Tolra
Sebastian Leathersich
Lauren Megaw
138
24:40 min/km
Wave 11
260
941
Aquaholics Anonymous
Aquaholics Anonymous #941
Mixed 100+ Mixed
08:06:15.16
08:06:15.16
36
(65)
100+ Mixed
36
02:12:15.25
Mixed
65
Western Australia
AUS
Brad Tabor
Erin Arnol
Lauren Howes
Fraser Read
117
24:40 min/km
Wave 11
261
992
H20s and BROs
H20s and BROs #992
Mixed 100+ Mixed
08:06:22.69
08:06:22.69
37
(66)
100+ Mixed
37
02:12:22.78
Mixed
66
Western Australia
AUS
Chad Browning
Kurt Spurgeon
Aleisha Nelson
Kelly Browning
123
24:41 min/km
Wave 11
262
867
3 Generations
3 Generations #867
Male 150+
08:06:52.72
08:06:52.72
38
(152)
150+
38
02:32:07.57
Male
152
Western Australia
AUS
Jim Fitzgerald
Amy Fitzgerald
Nicholas McMahon
Michael Fitzgerald
154
24:42 min/km
Wave 10
263
607
What Shark?
What Shark? #607
Female 56+
08:07:23.25
08:07:23.25
26
(45)
56+
26
03:00:22.54
Female
45
Western Australia
AUS
Zoe Jaques
Kelly Aitken-Fox
Elisabeth Pitts
Sophie Preston
82
24:44 min/km
Wave 7
264
887
Thursday Night Steak Night
Thursday Night Steak Night #887
Mixed 100+ Mixed
08:09:04.46
08:09:04.46
38
(67)
100+ Mixed
38
02:15:04.56
Mixed
67
Western Australia
AUS
Maia Simmonds
Nicholas Hudson
Jerome Critch
Ascha Critch
136
24:49 min/km
Wave 10
265
1033
4 Swimmers
4 Swimmers #1033
Mixed 100+ Mixed
08:09:10.33
08:09:10.33
39
(68)
100+ Mixed
39
02:15:10.42
Mixed
68
Western Australia
AUS
Justin Harris
Jonathan Warden
Kara New
Melinda Burns
148
24:49 min/km
Wave 12
266
1021
Fremantle Triathlon Club
Fremantle Triathlon Club #1021
Mixed 100+ Mixed
08:09:29.98
08:09:29.98
40
(69)
100+ Mixed
40
02:15:30.08
Mixed
69
Western Australia
AUS
Lauren Winder
Daithi De Baroid
Sjoerd Algera
Jodie Wood
135
24:50 min/km
Wave 12
267
920
Mums on a Mission
Mums on a Mission #920
Female 100+
08:09:59.29
08:09:59.29
10
(46)
100+
10
02:36:00.11
Female
46
Western Australia
AUS
Kelly Brydson
Kirsten Earl
Shannon Suijdendorp
Tammy Norregaard
140
24:52 min/km
Wave 11
268
598
50 Shades of E
50 Shades of E #598
Female 56+
08:10:21.34
08:10:21.34
27
(47)
56+
27
03:03:20.63
Female
47
Western Australia
AUS
Eloise Shaw
Ella Matthews
Elizabeth Mclarty
Phoebe Donaldson
66
24:53 min/km
Wave 7
269
927
Just One Lap
Just One Lap #927
Mixed 100+ Mixed
08:10:24.73
08:10:24.73
41
(70)
100+ Mixed
41
02:16:24.83
Mixed
70
Western Australia
AUS
Sam Parker
Erin Diamond
Sarah Harris
Sam Bayford
108
24:53 min/km
Wave 11
270
786
Caporn Young Estate Agents
Caporn Young Estate Agents #786
Male 150+
08:10:32.81
08:10:32.81
39
(153)
150+
39
02:35:47.66
Male
153
Western Australia
AUS
Andrew Cole
Matthew Hansen
Alistair Young
Richard Young
180
24:54 min/km
Wave 9
271
975
Beach Please
Beach Please #975
Mixed 100+ Mixed
08:10:42.56
08:10:42.56
42
(71)
100+ Mixed
42
02:16:42.66
Mixed
71
Western Australia
AUS
Jennifer Cash
Asha Millhouse
Todd Dennis
Melanie Flux
100
24:54 min/km
Wave 11
272
955
Achey Breaky Hearts
Achey Breaky Hearts #955
Mixed 100+ Mixed
08:10:48.76
08:10:48.76
43
(72)
100+ Mixed
43
02:16:48.85
Mixed
72
Western Australia
AUS
Daniel Bennett
Ebony Brown
Samantha Schoers
Lucy Simpson
107
24:54 min/km
Wave 11
273
974
Lady Wahoos
Lady Wahoos #974
Female 100+
08:11:07.25
08:11:07.25
11
(48)
100+
11
02:37:08.08
Female
48
Western Australia
AUS
Tess O'Brien
Renae Rundle
Jacqueline Beven
Madeleine Beven
103
24:55 min/km
Wave 11
274
868
Help the Aged
Help the Aged #868
Mixed 150+ Mixed
08:11:18.73
08:11:18.73
8
(73)
150+ Mixed
8
01:54:20.35
Mixed
73
Western Australia
AUS
Garry Wood
Jodi Raill
Christie Mildenhall
Jacqueline Eley
187
24:56 min/km
Wave 10
275
582
Majestic Mermaids
Majestic Mermaids #582
Female 56+
08:11:19.35
08:11:19.35
28
(49)
56+
28
03:04:18.63
Female
49
Western Australia
AUS
Imogen Balharrie
Amy Kirke
Demi Robinson
Jennifer Kite
94
24:56 min/km
Wave 7
276
919
Peps Redemption
Peps Redemption #919
Male 100+
08:11:35.61
08:11:35.61
65
(154)
100+
65
02:31:27.99
Male
154
Western Australia
AUS
Ross Radic
Peter Sharp
Doug Kingwell
Tom Radic
143
24:57 min/km
Wave 11
277
993
Simpson
Simpson #993
Mixed 100+ Mixed
08:12:02.67
08:12:02.67
44
(74)
100+ Mixed
44
02:18:02.77
Mixed
74
Western Australia
AUS
Amberlee Nicholas
Leigh Nicholas
Brenton Laws
Victoria Bayliss
121
24:58 min/km
Wave 11
278
1078
Esther Foundation
Esther Foundation #1078
Female 100+
08:12:43.48
08:12:43.48
12
(50)
100+
12
02:38:44.30
Female
50
Western Australia
AUS
Leilani Cocks
Elizabeth Ladyman
Jessica Rowan
Jasmine Edwards
107
25:00 min/km
Wave 12
279
1001
Spread the Froth
Spread the Froth #1001
Mixed 100+ Mixed
08:12:44.17
08:12:44.17
45
(75)
100+ Mixed
45
02:18:44.26
Mixed
75
Victoria
AUS
Jessica Ngeh
Mike Cuttler
Kira Tremain
Andrew Strunk
119
25:00 min/km
Wave 11
280
544
Team JAKS
Team JAKS #544
Mixed 56+ Mixed
08:12:47.34
08:12:47.34
18
(76)
56+ Mixed
18
03:05:46.10
Mixed
76
Western Australia
AUS
Jock Stewart
Annabel Stewart
Kirby Rex
Sophie Stewart
98
25:00 min/km
Wave 7
281
586
Duncraig four
Duncraig four #586
Male 100+
08:13:14.16
08:13:14.16
66
(155)
100+
66
02:33:06.55
Male
155
Western Australia
AUS
Michael Neethling
Jason Neethling
Mark Langsford
Andrew Langsford
107
25:02 min/km
Wave 7
282
935
Boya Equipment
Boya Equipment #935
Male 150+
08:13:17.19
08:13:17.19
40
(156)
150+
40
02:38:32.04
Male
156
New South Wales
AUS
Jarrad Bailye
Taj Pozzi
Ian Foulsham
Shane Waldeck
152
25:02 min/km
Wave 11
283
546
Squirtle Squad
Squirtle Squad #546
Mixed 56+ Mixed
08:14:32.81
08:14:32.81
19
(77)
56+ Mixed
19
03:07:31.56
Mixed
77
Western Australia
AUS
Aaron Salter
Brianna Newmham
Declan Hardisty
Mikaela Dunn
76
25:06 min/km
Wave 7
284
689
Gecko Beach
Gecko Beach #689
Male 200+
08:14:48.97
08:14:48.97
19
(157)
200+
19
01:56:48.72
Male
157
Queensland
AUS
Phil Brady
Paul Curran
Terry Ahern
Steven Grant
209
25:07 min/km
Wave 8
285
597
4 swimmers; 1 boat
4 swimmers; 1 boat #597
Mixed 56+ Mixed
08:15:05.08
08:15:05.08
20
(78)
56+ Mixed
20
03:08:03.84
Mixed
78
Western Australia
AUS
Kate Irwin
Simon Moore
Chad Barns
Teagan Butler
83
25:07 min/km
Wave 7
286
1015
Fathers and Daughters
Fathers and Daughters #1015
Mixed 100+ Mixed
08:15:10.97
08:15:10.97
46
(79)
100+ Mixed
46
02:21:11.07
Mixed
79
Western Australia
AUS
Zara Sewell
Jason Sewell
Paige Klemm
Darren Klemm
130
25:08 min/km
Wave 12
287
976
The Wet Dream Team
The Wet Dream Team #976
Mixed 56+ Mixed
08:15:30.53
08:15:30.53
21
(80)
56+ Mixed
21
03:08:29.29
Mixed
80
Western Australia
AUS
Catherine House
Ollie Anderson
Bridget Addis
Thomas Addis
80
25:09 min/km
Wave 11
288
866
Good Looking Roosters
Good Looking Roosters #866
Male 150+
08:15:47.01
08:15:47.01
41
(158)
150+
41
02:41:01.87
Male
158
Western Australia
AUS
Michael Halleen
Gavin Rushack
John Swindells
Paul Nolan
176
25:10 min/km
Wave 10
289
1042
Pastilles
Pastilles #1042
Female 150+
08:17:21.96
08:17:21.96
9
(51)
150+
9
02:08:47.12
Female
51
Western Australia
AUS
Sally Maxwell
Marnie Simpson
Deborah Salkeld
Sharyn Bucat
173
25:14 min/km
Wave 12
290
958
Channel Chum
Channel Chum #958
Female 100+
08:17:57.93
08:17:57.93
13
(52)
100+
13
02:43:58.75
Female
52
Western Australia
AUS
Elizabeth Cluett
Maree Stewart
Julia Burford
Talia Hayman
118
25:16 min/km
Wave 11
291
773
the anchor men
the anchor men #773
Male 150+
08:18:10.03
08:18:10.03
42
(159)
150+
42
02:43:24.88
Male
159
Western Australia
AUS
Mick Daw
Luke Marquis
David Rowe
Jim Macmillan
185
25:17 min/km
Wave 9
292
778
Return of the Melons
Return of the Melons #778
Mixed 150+ Mixed
08:18:14.69
08:18:14.69
9
(81)
150+ Mixed
9
02:01:16.32
Mixed
81
Western Australia
AUS
Stephen Markey
Michele Bistrup
Darren Hodges
Deb Bow
196
25:17 min/km
Wave 9
293
559
Super Staminade Swimmers
Super Staminade Swimmers #559
Male 56+
08:18:14.75
08:18:14.75
29
(160)
56+
29
03:10:38.67
Male
160
Western Australia
AUS
Ned D'Souza
Jack Johnson
Dylan Evans
Camille Whitehead
89
25:17 min/km
Wave 7
294
1045
Synch or Swim
Synch or Swim #1045
Mixed 100+ Mixed
08:19:48.21
08:19:48.21
47
(82)
100+ Mixed
47
02:25:48.30
Mixed
82
Western Australia
AUS
Laura Harding
Shonali Sullivan
Victoria Bray
Rob Vickery
114
25:22 min/km
Wave 12
295
889
Rarebit
Rarebit #889
Male 100+
08:20:03.30
08:20:03.30
67
(161)
100+
67
02:39:55.68
Male
161
Western Australia
AUS
Andrew Harris
Robs Blake
Owain Price
Joseph Andrin
115
25:23 min/km
Wave 10
296
844
aquaspeed
aquaspeed #844
Male Team
08:20:07.75
08:20:07.75
3
(162)
Team
3
02:01:20.03
Male
162
Western Australia
AUS
Laurence Malloch
Brian Mcgurk
Timothy Malloch
Mark Davies
136
25:23 min/km
Wave 10
297
568
AquaElfs
AquaElfs #568
Female 56+
08:20:54.23
08:20:54.23
29
(53)
56+
29
03:13:53.51
Female
53
Western Australia
AUS
Federica Ricci
Sasha Johnson
Ella Kolm
Louise Keeffe
89
25:25 min/km
Wave 7
298
933
No KANT do
No KANT do #933
Female 100+
08:22:32.90
08:22:32.90
14
(54)
100+
14
02:48:33.72
Female
54
Western Australia
AUS
Anne Downing
Natalie Scally
Talea Kendall
Kate Rennie
129
25:30 min/km
Wave 11
299
845
Sand Benders
Sand Benders #845
Female 150+
08:24:39.48
08:24:39.48
10
(55)
150+
10
02:16:04.64
Female
55
Queensland
AUS
Heidi Sowerby
Carla Lanham
Stella Honey
Susanna Castleden
158
25:37 min/km
Wave 10
300
791
The Tardigrades
The Tardigrades #791
Male 150+
08:25:57.94
08:25:57.94
43
(163)
150+
43
02:51:12.79
Male
163
Western Australia
AUS
Peter Nissen
Darren Bender
Jeff Bertolucci
Richard Ogden
192
25:41 min/km
Wave 9
1
2
3
4
5
[6]
7
8
9
Page 6 of 9 (419 items)