Karma Resorts Rottnest Channel Swim
25 Feb 2017
Results
Details
Links
Race Series
 
Contact
COTC
Solo
Duo
Team
Legal Charity Challenge
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
1
2
3
4
[5]
6
7
8
9
Page 5 of 9 (419 items)
Fav
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Cat Pos
(Gen Pos)
Category
Cat Pos
Time Behind Cat
Gender
Gen Pos
State
Country
Swimmer 1
Swimmer 2
Swimmer3
Swimmer4
AddAge
Pace
Wave
147
1047
The 'A' Team
The 'A' Team #1047
Male 150+
07:20:10.10
07:20:10.10
22
(88)
150+
22
01:45:24.95
Male
88
Western Australia
AUS
Shannon Brophy
Luke Goard
Aaron Mcnally
Bradley Raath
158
22:20 min/km
Wave 12
774
Belgian Salty Chocolate
Belgian Salty Chocolate #774
Mixed 150+ Mixed
DNF
DNF
150+ Mixed
Mixed
Western Australia
AUS
Hilde Tubex
Liselot Alluyn
James Kelleher
Vicky Poelman
158
Wave 9
299
845
Sand Benders
Sand Benders #845
Female 150+
08:24:39.48
08:24:39.48
10
(55)
150+
10
02:16:04.64
Female
55
Queensland
AUS
Heidi Sowerby
Carla Lanham
Stella Honey
Susanna Castleden
158
25:37 min/km
Wave 10
22
859
#Rotto19.7
#Rotto19.7 #859
Male 150+
05:56:03.65
05:56:03.65
2
(12)
150+
2
00:21:18.50
Male
12
Western Australia
AUS
Giacomo (Jack) Lucivero
Derek Heiden
Karl Heiden
Hamish Buddle
158
18:04 min/km
Wave 10
88
843
Blue Buoys
Blue Buoys #843
Male 150+
06:48:26.99
06:48:26.99
13
(53)
150+
13
01:13:41.84
Male
53
Western Australia
AUS
Ian Grosse
Adrian O'Malley
Charlie Willock
Graeme Marsden
158
20:44 min/km
Wave 10
375
954
CAN Swim
CAN Swim #954
Mixed 150+ Mixed
09:10:53.61
09:10:53.61
19
(114)
150+ Mixed
19
02:53:55.23
Mixed
114
Western Australia
AUS
Annie Johnston
Justin Pearce
Jo D'Arcy
Richard Warner-Jones
159
27:57 min/km
Wave 11
204
994
Subsea Flippers
Subsea Flippers #994
Male 150+
07:41:46.75
07:41:46.75
29
(117)
150+
29
02:07:01.60
Male
117
Western Australia
AUS
Sascha Niedinger
Alec Mackay
Xavier Macle
Louisa Murray
160
23:26 min/km
Wave 11
136
854
Rush
Rush #854
Mixed 150+ Mixed
07:13:50.09
07:13:50.09
3
(30)
150+ Mixed
3
00:56:51.71
Mixed
30
Western Australia
AUS
Rachel Scott
John Scott
Edwina Sutton
David Sutton
160
22:01 min/km
Wave 10
356
770
Grape
Grape #770
Mixed 150+ Mixed
08:55:32.94
08:55:32.94
17
(105)
150+ Mixed
17
02:38:34.56
Mixed
105
Western Australia
AUS
Rebecca Perry
Andria Aird
Paul Donatti
Guy Perry
161
27:11 min/km
Wave 9
856
Laps for Leepy
Laps for Leepy #856
Mixed 150+ Mixed
DNF
DNF
150+ Mixed
Mixed
Western Australia
AUS
Alana Phillips
Jo Stanbrook
Kathryn Kubicki
Gavin Mckay
161
Wave 10
55
878
Team Parkers
Team Parkers #878
Male 150+
06:30:59.81
06:30:59.81
9
(32)
150+
9
00:56:14.66
Male
32
Western Australia
AUS
Christian Tana
Tom Henderson
Ben Tana
Tom Bahen
161
19:50 min/km
Wave 10
209
852
Baandee Flatheads
Baandee Flatheads #852
Male 150+
07:43:10.85
07:43:10.85
30
(120)
150+
30
02:08:25.70
Male
120
Western Australia
AUS
Mitchell Innes
Richard Lucas
Craig Reekie
Corey Moylan
162
23:30 min/km
Wave 10
215
877
Budgie Four
Budgie Four #877
Male 150+
07:45:32.33
07:45:32.33
31
(124)
150+
31
02:10:47.19
Male
124
Western Australia
AUS
James Sherriff
Damon Dimitrijevic
Roy Gruenpeter
James Dann
163
23:37 min/km
Wave 10
80
782
Langlands 4
Langlands 4 #782
Mixed 150+ Mixed
06:46:09.35
06:46:09.35
2
(18)
150+ Mixed
2
00:29:10.97
Mixed
18
Queensland
AUS
Michelle Massy
Luke Bond
Nicole Chester
Barbara Hirche
164
20:37 min/km
Wave 9
332
783
The Fatboy Operation
The Fatboy Operation #783
Male 150+
08:44:37.92
08:44:37.92
47
(177)
150+
47
03:09:52.77
Male
177
Australian Capital Territory
AUS
Peter Morris
Sean Morris
Marc Morris
Bill Benson
164
26:37 min/km
Wave 9
170
769
Chilly Muscles
Chilly Muscles #769
Male 150+
07:30:09.61
07:30:09.61
24
(101)
150+
24
01:55:24.46
Male
101
Western Australia
AUS
David Hendrick
Paul Clifton
Nick Pearson
Dale Cartwright
165
22:51 min/km
Wave 9
67
839
Wembley Wanderers
Wembley Wanderers #839
Male 150+
06:38:55.25
06:38:55.25
12
(40)
150+
12
01:04:10.11
Male
40
Western Australia
AUS
Rian Mcdermid
Grant Landers
Lincoln Hefferen
Timothy Doyle
165
20:14 min/km
Wave 10
27
840
Stuey & The Rest
Stuey & The Rest #840
Male 150+
06:04:03.92
06:04:03.92
4
(15)
150+
4
00:29:18.77
Male
15
Western Australia
AUS
Stuart Reside
David Barham
Andrew Stevens
Nick Taylor
165
18:28 min/km
Wave 10
9
841
Scotch on the Rocks
Scotch on the Rocks #841
Male 150+
05:34:45.14
05:34:45.14
1
(5)
150+
1
Male
5
Western Australia
AUS
David Young
Simon Wroth
Michael Culley
Ross Mackinnon
166
16:59 min/km
Wave 10
198
1076
The Original In Too Deep
The Original In Too Deep #1076
Male 150+
07:39:33.30
07:39:33.30
28
(112)
150+
28
02:04:48.15
Male
112
Western Australia
AUS
Sean Mcloughlin
Olly Cairns
Stephen Cooper
Ben Martin
166
23:19 min/km
Wave 12
31
794
Stop Talking Mum
Stop Talking Mum #794
Female 150+
06:08:34.84
06:08:34.84
1
(7)
150+
1
Female
7
Western Australia
AUS
Sîan Williams
Andrea Williams
Bronwen Williams
Ceinwen Roberts
167
18:42 min/km
Wave 9
334
768
Team Kenzie
Team Kenzie #768
Mixed 150+ Mixed
08:44:57.47
08:44:57.47
15
(96)
150+ Mixed
15
02:27:59.09
Mixed
96
Western Australia
AUS
Tanya Elson
Flavia Kiperman
Mark Shewell
Stacey Ramsay
167
26:38 min/km
Wave 9
329
874
EXOCETS
EXOCETS #874
Mixed 150+ Mixed
08:42:24.21
08:42:24.21
14
(94)
150+ Mixed
14
02:25:25.83
Mixed
94
Western Australia
AUS
Sebastien Laroche
Ann Lefroy
Simone Blaser
Eric Mitran
168
26:31 min/km
Wave 10
314
918
WGE’s Civil Cephalopods
WGE’s Civil Cephalopods #918
Male 150+
08:32:58.75
08:32:58.75
46
(169)
150+
46
02:58:13.60
Male
169
Western Australia
AUS
Jose Granado
Louise Houghton
Darren Pesich
Frank Mcternan
168
26:02 min/km
Wave 11
94
1059
Black Ice
Black Ice #1059
Male 150+
06:50:30.70
06:50:30.70
14
(58)
150+
14
01:15:45.55
Male
58
Victoria
AUS
Matteo Bruschi
Andrea Temporin
Terry O Brien
Harry Commins
168
20:50 min/km
Wave 12
161
761
Kiss My Splash
Kiss My Splash #761
Female 150+
07:27:18.92
07:27:18.92
5
(30)
150+
5
01:18:44.08
Female
30
Western Australia
AUS
Julia Feutrill
Rebecca Heffernan
Suzie Tonich
Melissa Murdoch
169
22:42 min/km
Wave 9
385
863
Quadranauts
Quadranauts #863
Male 150+
09:19:54.78
09:19:54.78
54
(195)
150+
54
03:45:09.64
Male
195
Western Australia
AUS
Stuart King
Gavin Sturdy
Martin Ridley
Patrick Ridley
171
28:25 min/km
Wave 10
61
795
Frothy Chops
Frothy Chops #795
Male 150+
06:36:29.86
06:36:29.86
11
(37)
150+
11
01:01:44.71
Male
37
Western Australia
AUS
Allan Pavlinovich
Shenae Kuenen
Distinctive Homes Wa Simon Herbert
Benjamin O'Donnell
172
20:07 min/km
Wave 9
59
754
McSwimteam
McSwimteam #754
Male 150+
06:35:00.66
06:35:00.66
10
(35)
150+
10
01:00:15.51
Male
35
Western Australia
AUS
Peter Schwarzbach
Jonathan Noble
Ben Laird
Andrew Mckenzie
172
20:03 min/km
Wave 9
97
757
4FOBs
4FOBs #757
Male 150+
06:52:27.92
06:52:27.92
15
(60)
150+
15
01:17:42.77
Male
60
Western Australia
AUS
John Garnett
Matthew Mccarney
Chris Alexander
Mark Wallis
172
20:56 min/km
Wave 9
191
788
Barrichello Swim Team
Barrichello Swim Team #788
Male 150+
07:36:38.89
07:36:38.89
26
(109)
150+
26
02:01:53.74
Male
109
Western Australia
AUS
Michael Anastas
Grant Wilkins
Daniel Court
Simon Growden
173
23:10 min/km
Wave 9
289
1042
Pastilles
Pastilles #1042
Female 150+
08:17:21.96
08:17:21.96
9
(51)
150+
9
02:08:47.12
Female
51
Western Australia
AUS
Sally Maxwell
Marnie Simpson
Deborah Salkeld
Sharyn Bucat
173
25:14 min/km
Wave 12
195
781
Deck the Halls
Deck the Halls #781
Male 150+
07:38:58.10
07:38:58.10
27
(111)
150+
27
02:04:12.95
Male
111
Western Australia
AUS
Peter Hall
Lee Hall
Daniel Hall
Sally Pilbeam
174
23:17 min/km
Wave 9
25
756
Four Stroke
Four Stroke #756
Male 150+
05:56:59.18
05:56:59.18
3
(14)
150+
3
00:22:14.04
Male
14
Western Australia
AUS
Jon Hart
Joel Mullins
Jeremy Brown
Bryan Williams
174
18:07 min/km
Wave 9
121
837
Not 50 Yet...
Not 50 Yet... #837
Male 150+
07:02:09.09
07:02:09.09
18
(72)
150+
18
01:27:23.94
Male
72
Western Australia
AUS
Stewart Allen
Kelly Stevenson
Craig Dawson
Greg Ferguson
175
21:25 min/km
Wave 10
118
838
Rose and 3 Thorns
Rose and 3 Thorns #838
Male 150+
07:00:04.26
07:00:04.26
17
(69)
150+
17
01:25:19.11
Male
69
Western Australia
AUS
Rebekah Shand
Richard Swinnerton
Glen Atkins
Darren Cooper
175
21:19 min/km
Wave 10
288
866
Good Looking Roosters
Good Looking Roosters #866
Male 150+
08:15:47.01
08:15:47.01
41
(158)
150+
41
02:41:01.87
Male
158
Western Australia
AUS
Michael Halleen
Gavin Rushack
John Swindells
Paul Nolan
176
25:10 min/km
Wave 10
369
875
The northern old boys
The northern old boys #875
Male 150+
09:08:45.04
09:08:45.04
52
(190)
150+
52
03:33:59.89
Male
190
Western Australia
AUS
Joseph Norton
Donald Cant
Barry Cottom
John Aitchison
177
27:51 min/km
Wave 10
201
833
DENMARK COWGIRLS
DENMARK COWGIRLS #833
Female 150+
07:40:49.32
07:40:49.32
7
(35)
150+
7
01:32:14.48
Female
35
Western Australia
AUS
Jenny Brenton
Elizabeth Von Perger
Rae Powys
Jill Sheed
177
23:23 min/km
Wave 10
34
785
13 Kids
13 Kids #785
Female 150+
06:14:44.65
06:14:44.65
2
(9)
150+
2
00:06:09.81
Female
9
Western Australia
AUS
Deborah Crawley
Renee Devoogd
Penny Regan
Danielle Borgas
177
19:01 min/km
Wave 9
44
767
Sea C-Cows
Sea C-Cows #767
Male 150+
06:21:55.36
06:21:55.36
6
(24)
150+
6
00:47:10.22
Male
24
New South Wales
AUS
Cameron Gray
Andrew Camfield
Jason Turner
Trent Mellier
177
19:23 min/km
Wave 9
130
752
In Too Deep
In Too Deep #752
Female 150+
07:09:48.98
07:09:48.98
4
(25)
150+
4
01:01:14.14
Female
25
Western Australia
AUS
Kate Hall
Tara Yewers
Deanna Power
Chailee Richards
177
21:49 min/km
Wave 9
179
755
nsw manatees
nsw manatees #755
Mixed 150+ Mixed
07:32:51.14
07:32:51.14
5
(43)
150+ Mixed
5
01:15:52.76
Mixed
43
New South Wales
AUS
Nicole Stanners
Tai Mclaren
Alan Mclean
Amy Wilkinson
178
22:59 min/km
Wave 9
304
780
Glendale Gliders
Glendale Gliders #780
Male 150+
08:28:02.92
08:28:02.92
45
(165)
150+
45
02:53:17.77
Male
165
Western Australia
AUS
Brad Moore
Justin Coe
Christopher Mcfarlane
Stuart Ralls
178
25:47 min/km
Wave 9
112
849
Nook Property
Nook Property #849
Male 150+
06:58:45.13
06:58:45.13
16
(65)
150+
16
01:23:59.98
Male
65
Western Australia
AUS
Andy Mcintyre
Eric Devlin
James Howard
Michael O'Connor
178
21:15 min/km
Wave 10
386
870
Howfar2go?
Howfar2go? #870
Male 150+
09:21:11.61
09:21:11.61
55
(196)
150+
55
03:46:26.46
Male
196
Western Australia
AUS
Troy Fitzgerald
Tom Bottrell
Lui Santaromita
Clint Mitchell
178
28:29 min/km
Wave 10
37
860
Colleen's All Stars
Colleen's All Stars #860
Mixed 150+ Mixed
06:16:58.37
06:16:58.37
1
(10)
150+ Mixed
1
Mixed
10
South Australia
AUS
Samantha Mckinlay
Jo Stefanac
Serena Murphy
Tim Burfield
180
19:08 min/km
Wave 10
270
786
Caporn Young Estate Agents
Caporn Young Estate Agents #786
Male 150+
08:10:32.81
08:10:32.81
39
(153)
150+
39
02:35:47.66
Male
153
Western Australia
AUS
Andrew Cole
Matthew Hansen
Alistair Young
Richard Young
180
24:54 min/km
Wave 9
216
766
Navitas Orcas
Navitas Orcas #766
Male 150+
07:46:35.36
07:46:35.36
32
(125)
150+
32
02:11:50.21
Male
125
New South Wales
AUS
Mickey Campbell
Julian Mills
Patrick Brothers
James Fuller
180
23:41 min/km
Wave 9
363
753
GMLA Masters
GMLA Masters #753
Male 150+
09:05:36.42
09:05:36.42
50
(188)
150+
50
03:30:51.28
Male
188
Western Australia
AUS
Brad Coles
Simon Ellery
John Mcdonald
Huw Lynch
180
27:41 min/km
Wave 9
1
2
3
4
[5]
6
7
8
9
Page 5 of 9 (419 items)