Karma Resorts Rottnest Channel Swim
25 Feb 2017
Results
Details
Links
Race Series
 
Contact
COTC
Solo
Duo
Team
Legal Charity Challenge
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
1
2
[3]
4
5
6
7
8
9
Page 3 of 9 (419 items)
Fav
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Cat Pos
(Gen Pos)
Category
Cat Pos
Time Behind Cat
Gender
Gen Pos
State
Country
Swimmer 1
Swimmer 2
Swimmer3
Swimmer4
AddAge
Pace
Wave
101
684
Team Nutter
Team Nutter #684
Male 200+
06:54:18.82
06:54:18.82
7
(61)
200+
7
00:36:18.57
Male
61
Western Australia
AUS
Sean Gardiner
Alex Kraan
John Jardine
Peter Hamer
211
21:01 min/km
Wave 8
102
982
The burnout squad
The burnout squad #982
Male 100+
06:54:25.47
06:54:25.47
22
(62)
100+
22
01:14:17.85
Male
62
Victoria
AUS
Brett Dore
Simon May
Luke Mann
Luke James
134
21:02 min/km
Wave 11
103
932
Cockles & Clams
Cockles & Clams #932
Mixed 100+ Mixed
06:54:45.19
06:54:45.19
13
(21)
100+ Mixed
13
01:00:45.28
Mixed
21
Western Australia
AUS
Peter Duckett
Clare Twigger
Zak Vandenbergh
Lillian Duckett
136
21:03 min/km
Wave 11
104
911
The Pretenders
The Pretenders #911
Male 100+
06:55:14.93
06:55:14.93
23
(63)
100+
23
01:15:07.32
Male
63
Western Australia
AUS
Sam Telford
Blake Kappler
Steven Corby
Paul Fooks
139
21:04 min/km
Wave 11
105
605
Sataliki
Sataliki #605
Female 56+
06:55:22.09
06:55:22.09
14
(21)
56+
14
01:48:21.37
Female
21
Western Australia
AUS
Salina Rash
Tara Bacovic
Lily Shilkin
Kirsten Macadie
78
21:05 min/km
Wave 7
106
589
Banter Rays
Banter Rays #589
Mixed 56+ Mixed
06:55:57.35
06:55:57.35
6
(22)
56+ Mixed
6
01:48:56.10
Mixed
22
Western Australia
AUS
Grace Giraudo
Michael Charlesworth
Emily Dinsdale
Sam Devine
83
21:06 min/km
Wave 7
107
957
PURE LEASING CENTRAL
PURE LEASING CENTRAL #957
Mixed 100+ Mixed
06:56:05.13
06:56:05.13
14
(23)
100+ Mixed
14
01:02:05.22
Mixed
23
Western Australia
AUS
Cam Ewers
Emma Richards
Jarrad Lawford
Kate Hardcastle
116
21:07 min/km
Wave 11
108
572
Openair Fam
Openair Fam #572
Mixed 56+ Mixed
06:56:09.33
06:56:09.33
7
(24)
56+ Mixed
7
01:49:08.09
Mixed
24
Western Australia
AUS
Maddy Jackson
Nicola Hamilton
Lachlan Armtrong
Jarrod Chapman
85
21:07 min/km
Wave 7
109
584
Loose Cannons
Loose Cannons #584
Female 56+
06:57:00.35
06:57:00.35
15
(22)
56+
15
01:49:59.63
Female
22
Western Australia
AUS
Brydie Neesham
Ella Cook
Indiya Boston-Budd
Eliza Kelly
70
21:10 min/km
Wave 7
110
591
Floaties
Floaties #591
Male 56+
06:57:06.10
06:57:06.10
17
(64)
56+
17
01:49:30.02
Male
64
Western Australia
AUS
Harrison Marslen
George Haggett
Nicholas Carter
Samuel McGurk
87
21:10 min/km
Wave 7
111
566
Win So Big
Win So Big #566
Mixed 56+ Mixed
06:58:38.03
06:58:38.03
8
(25)
56+ Mixed
8
01:51:36.78
Mixed
25
Western Australia
AUS
Brielle Jarrett
Richard O'Hallora
Cassie O'Connell
Samuel Leedman
95
21:15 min/km
Wave 7
112
849
Nook Property
Nook Property #849
Male 150+
06:58:45.13
06:58:45.13
16
(65)
150+
16
01:23:59.98
Male
65
Western Australia
AUS
Andy Mcintyre
Eric Devlin
James Howard
Michael O'Connor
178
21:15 min/km
Wave 10
113
1082
VPSC
VPSC #1082
Male 100+
06:58:52.10
06:58:52.10
24
(66)
100+
24
01:18:44.48
Male
66
Western Australia
AUS
Tom Jeffries
Justin Phillips
Robert Bryant
Owen Siggs
141
21:15 min/km
Wave 12
114
966
Prunella
Prunella #966
Male 100+
06:59:05.98
06:59:05.98
25
(67)
100+
25
01:18:58.36
Male
67
X
AUS
Sam Mccormack
Matthew Smith
Stuart Pelletier
Saorla Finucane
122
21:16 min/km
Wave 11
115
961
CMW Geosciences
CMW Geosciences #961
Male 100+
06:59:20.45
06:59:20.45
26
(68)
100+
26
01:19:12.83
Male
68
Western Australia
AUS
John Newman
Craig Butterworth
Phil Chapman
Matthew Watts
145
21:17 min/km
Wave 11
116
556
The Sea Pandas
The Sea Pandas #556
Female 56+
06:59:45.04
06:59:45.04
16
(23)
56+
16
01:52:44.33
Female
23
New South Wales
AUS
Leigha Ryan
Summalea Day
Brielle Donaldson
Melissa Berry
97
21:18 min/km
Wave 7
117
609
TEAM SABA
TEAM SABA #609
Mixed 56+ Mixed
06:59:53.18
06:59:53.18
9
(26)
56+ Mixed
9
01:52:51.94
Mixed
26
Western Australia
AUS
Harry Mcgregor
Jessica Pleydell-Bouverie
Timothy Angeloni
Rebecca Stawell Wilson
88
21:18 min/km
Wave 7
118
838
Rose and 3 Thorns
Rose and 3 Thorns #838
Male 150+
07:00:04.26
07:00:04.26
17
(69)
150+
17
01:25:19.11
Male
69
Western Australia
AUS
Rebekah Shand
Richard Swinnerton
Glen Atkins
Darren Cooper
175
21:19 min/km
Wave 10
119
593
Black Ducks
Black Ducks #593
Male 100+
07:00:58.33
07:00:58.33
27
(70)
100+
27
01:20:50.72
Male
70
Western Australia
AUS
Jeremy Carman
Michael Hodder
Luke Hubbard
Scott Foulsham
100
21:22 min/km
Wave 7
120
552
Drowning in Talent
Drowning in Talent #552
Male 56+
07:01:22.28
07:01:22.28
18
(71)
56+
18
01:53:46.20
Male
71
Western Australia
AUS
Martha Cornwell
Pat Mackenzie
Mark Barwood
Ben Sutherland
81
21:23 min/km
Wave 7
121
837
Not 50 Yet...
Not 50 Yet... #837
Male 150+
07:02:09.09
07:02:09.09
18
(72)
150+
18
01:27:23.94
Male
72
Western Australia
AUS
Stewart Allen
Kelly Stevenson
Craig Dawson
Greg Ferguson
175
21:25 min/km
Wave 10
122
1040
THS Old Boys
THS Old Boys #1040
Male 150+
07:03:52.65
07:03:52.65
19
(73)
150+
19
01:29:07.51
Male
73
Victoria
AUS
Peter Moore
Paul Edwards
Nick Dart
Stuart Dart
152
21:30 min/km
Wave 12
123
937
Abercrombie St Redfern Surf Life Saving Club
Abercrombie St Redfern Surf Life Sa.. #937
Mixed 100+ Mixed
07:04:02.43
07:04:02.43
15
(27)
100+ Mixed
15
01:10:02.53
Mixed
27
New South Wales
AUS
Alexandra Logan
Bethany Fitzpatrick
Angus Lawson
Jono Jacobs
106
21:31 min/km
Wave 11
124
637
Kirky's Angels
Kirky's Angels #637
Female 56+
07:04:05.78
07:04:05.78
17
(24)
56+
17
01:57:05.06
Female
24
Western Australia
AUS
Caoimhe Burke
Jessica Crowley
Chloe Harrison
Hannah Pulsford
58
21:31 min/km
Wave 7
125
624
Where's Dory?
Where's Dory? #624
Mixed Team
07:06:01.07
07:06:01.07
1
(28)
Team
1
Mixed
28
Western Australia
AUS
Grace Farrell
Joshua Alexander
Maddie Naylor-Pratt
54
21:37 min/km
Wave 7
126
1034
Team Quinfin
Team Quinfin #1034
Male 100+
07:07:38.25
07:07:38.25
28
(74)
100+
28
01:27:30.63
Male
74
Western Australia
AUS
Laurie Quinlan
Tim Quinlan
Kelleigh Quinlan
Michael Quinlan
133
21:42 min/km
Wave 12
127
688
Shark Fin Soup
Shark Fin Soup #688
Mixed 200+ Mixed
07:08:54.63
07:08:54.63
2
(29)
200+ Mixed
2
00:15:04.43
Mixed
29
Western Australia
AUS
Vicki Baroni
Bill Armstrong
Kaylene Bozich
Bradley Hitchcock
210
21:46 min/km
Wave 8
128
880
Team Killham
Team Killham #880
Male 100+
07:08:59.90
07:08:59.90
29
(75)
100+
29
01:28:52.29
Male
75
Western Australia
AUS
Aaron Killham
Danny Connolly
Adam Pickup
Daniel Killham
141
21:46 min/km
Wave 10
129
700
Never2old2makit
Never2old2makit #700
Male 200+
07:09:15.27
07:09:15.27
8
(76)
200+
8
00:51:15.02
Male
76
Western Australia
AUS
Gary Haggarty
Andrew Richardson
Peter Joyce
James Adams
219
21:47 min/km
Wave 8
130
752
In Too Deep
In Too Deep #752
Female 150+
07:09:48.98
07:09:48.98
4
(25)
150+
4
01:01:14.14
Female
25
Western Australia
AUS
Kate Hall
Tara Yewers
Deanna Power
Chailee Richards
177
21:49 min/km
Wave 9
131
796
Aardvarks
Aardvarks #796
Male 100+
07:11:16.48
07:11:16.48
30
(77)
100+
30
01:31:08.86
Male
77
Western Australia
AUS
Sateki A'Vard
Ross Henson
Mitchell A'Vard
Todd A'Vard
126
21:53 min/km
Wave 9
132
848
Joe's Tackle
Joe's Tackle #848
Male 100+
07:11:50.44
07:11:50.44
31
(78)
100+
31
01:31:42.82
Male
78
Western Australia
AUS
Miah Okamoto
Peter Berry
Luke Lumsden
Ryan Jones
124
21:55 min/km
Wave 10
133
947
The Swanlings
The Swanlings #947
Female 100+
07:12:14.88
07:12:14.88
5
(26)
100+
5
01:38:15.70
Female
26
Western Australia
AUS
Jane Gastevski
Francene Leaversuch
Francesca Perugia
Corinne Zadow
148
21:56 min/km
Wave 11
134
623
SMaLL Fry
SMaLL Fry #623
Female 56+
07:13:12.75
07:13:12.75
18
(27)
56+
18
02:06:12.03
Female
27
Western Australia
AUS
Saffy Fairweather
Liv Langsford
Lucy Murdoch
Maddi Ball
59
21:59 min/km
Wave 7
135
997
Walking on Water
Walking on Water #997
Male 100+
07:13:17.90
07:13:17.90
32
(79)
100+
32
01:33:10.28
Male
79
Western Australia
AUS
Jay Prchal
James Vince
Ricky Botes
Ed Webber
147
21:59 min/km
Wave 11
136
854
Rush
Rush #854
Mixed 150+ Mixed
07:13:50.09
07:13:50.09
3
(30)
150+ Mixed
3
00:56:51.71
Mixed
30
Western Australia
AUS
Rachel Scott
John Scott
Edwina Sutton
David Sutton
160
22:01 min/km
Wave 10
137
916
Foddles Men's Club
Foddles Men's Club #916
Male 56+
07:14:00.10
07:14:00.10
19
(80)
56+
19
02:06:24.02
Male
80
Western Australia
AUS
Benjamin O'Dea
James Ballard
Max Vining
James Cumming
94
22:01 min/km
Wave 11
138
1063
Galvins
Galvins #1063
Male 100+
07:14:29.93
07:14:29.93
33
(81)
100+
33
01:34:22.31
Male
81
Western Australia
AUS
Chad Djulbic
Bennet Saicich
Robbie Saicich
Dwayne Best
119
22:03 min/km
Wave 12
139
630
Swim For Proudie 11
Swim For Proudie 11 #630
Male 56+
07:15:26.25
07:15:26.25
20
(82)
56+
20
02:07:50.17
Male
82
Western Australia
AUS
Scott Anderson
Coleman Cristinelli
Patrick Wilson
Patrick Jannings
95
22:06 min/km
Wave 7
140
681
Lucky Eleven
Lucky Eleven #681
Male 200+
07:15:37.50
07:15:37.50
9
(83)
200+
9
00:57:37.25
Male
83
Western Australia
AUS
Katherine Ryan
David Craig
David Mccarthy
Mark Caddy
209
22:06 min/km
Wave 8
141
784
Sharknados
Sharknados #784
Male 150+
07:15:50.46
07:15:50.46
20
(84)
150+
20
01:41:05.32
Male
84
New South Wales
AUS
Ben Dornan
Andrew Lewis
Scott Perkins
Tim Nikellys
156
22:07 min/km
Wave 9
142
1010
Crazy Piranhas
Crazy Piranhas #1010
Female 100+
07:17:03.11
07:17:03.11
6
(28)
100+
6
01:43:03.93
Female
28
New South Wales
AUS
Emily Gribble
Emily Hamersley
Anna Wagner
Felicity Gooding
149
22:11 min/km
Wave 12
143
885
Department of Water
Department of Water #885
Male 100+
07:17:23.14
07:17:23.14
34
(85)
100+
34
01:37:15.53
Male
85
Western Australia
AUS
Karl Hennig
Guy Chandler
Adrian Goodreid
Andrew Paton
142
22:12 min/km
Wave 10
144
1013
Blue Skies
Blue Skies #1013
Male 100+
07:18:29.72
07:18:29.72
35
(86)
100+
35
01:38:22.11
Male
86
Western Australia
AUS
Mike Jones
James Cumming
Seamus Mcgovern
Max Herscovitz
138
22:15 min/km
Wave 12
145
873
Komodos
Komodos #873
Male 150+
07:19:51.41
07:19:51.41
21
(87)
150+
21
01:45:06.27
Male
87
Western Australia
AUS
Mike Edwards
James Murdoch
Chris Massey
Glen Mumme
198
22:19 min/km
Wave 10
146
571
Floaties not Included
Floaties not Included #571
Mixed 56+ Mixed
07:19:54.94
07:19:54.94
10
(31)
56+ Mixed
10
02:12:53.70
Mixed
31
Western Australia
AUS
Claudia Langley
Brodey Traine
Jett Shepherd
Gemma Smith
77
22:19 min/km
Wave 7
147
1047
The 'A' Team
The 'A' Team #1047
Male 150+
07:20:10.10
07:20:10.10
22
(88)
150+
22
01:45:24.95
Male
88
Western Australia
AUS
Shannon Brophy
Luke Goard
Aaron Mcnally
Bradley Raath
158
22:20 min/km
Wave 12
148
585
Sharkbait
Sharkbait #585
Mixed 100+ Mixed
07:20:13.27
07:20:13.27
16
(32)
100+ Mixed
16
01:26:13.36
Mixed
32
Western Australia
AUS
Emily Tebbatt
Sarah Anderson
Guy Rees
Marco Palombo
102
22:20 min/km
Wave 7
149
998
out of touch
out of touch #998
Male 200+
07:20:39.82
07:20:39.82
10
(89)
200+
10
01:02:39.57
Male
89
Western Australia
AUS
Charles Love
Ian Mccarrey
Andrew Winning
Perry Robson
229
22:22 min/km
Wave 11
150
576
The Buoys
The Buoys #576
Male 56+
07:20:59.20
07:20:59.20
21
(90)
56+
21
02:13:23.12
Male
90
Western Australia
AUS
Eamon Lynch
David Lynch
Scott List
Blake Hanavan
94
22:23 min/km
Wave 7
1
2
[3]
4
5
6
7
8
9
Page 3 of 9 (419 items)