MetaSprint Series #1 Singapore Aquathlon
12 Feb 2017
Results
Details
 
Contact
Sprint Aquathlon
Discovery Aquathlon
Youth Aquathlon
Kids Aquathlon
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
[1]
2
3
4
Page 1 of 4 (158 items)
Fav
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Cat Pos
(Gen Pos)
Category
Cat Pos
Time Behind Cat
Gender
Gen Pos
Club
Nation
CorpSchoolName
Swimmer
Runner
Pace
Wave
Swim
O/Pos
C/Pos
G/Pos
T1
O/Pos
C/Pos
G/Pos
Run
O/Pos
C/Pos
G/Pos
6
Naomi Suqing Martel
Naomi Suqing Martel #6
Female 8-9
Not started
Not started
8-9
Female
SIN
CHIJ Katong Primary
Wave 22 Pink
9
Arin Smith
Arin Smith #9
Female 8-9
Not started
Not started
8-9
Female
GBR
Wave 22 Pink
27
Kieran Wong
Kieran Wong #27
Male 8-9
Not started
Not started
8-9
Male
SIN
Maha Bodhi School
Wave 21 Green
34
River Lee
River Lee #34
Female 10-11
Query
Query
10-11
Female
SIN
Singapore Chinese Girls' School
Wave 20 White
00:04:40.77
86
29
35
00:00:56.86
58
18
21
00:02:12.72
1
1
1
47
Annabel Watts
Annabel Watts #47
Female 10-11
DNF
DNF
10-11
Female
AUS
Wave 21 Green
50
Daniel Chessher
Daniel Chessher #50
Male 10-11
Not started
Not started
10-11
Male
GBR
Marlborough College Malaysia
Wave 19 Red
57
Jake Hassett
Jake Hassett #57
Male 10-11
Not started
Not started
10-11
Male
AUS
Marlborough College Malaysia
Wave 19 Red
63
Griffin Lodge
Griffin Lodge #63
Male 10-11
Not started
Not started
10-11
Male
AUS
Opera Estate
Wave 19 Red
66
Felipe Marcal
Felipe Marcal #66
Male 10-11
Not started
Not started
10-11
Male
AUS
Tanglin Trust School
Wave 19 Red
76
Jie Li Loh
Jie Li Loh #76
Female 8-9
DNF
DNF
8-9
00:02:48.18
Female
SIN
Wave 22 Pink
00:03:22.54
21
3
9
00:01:37.76
125
13
54
00:08:29.83
109
7
42
111
Tiago Acosta Ceccarini
Tiago Acosta Ceccarini #111
Male 8-9
Not started
Not started
8-9
Male
CHE
Wave 21 Green
118
Inaya Roiret
Inaya Roiret #118
Female 10-11
Started
Started
10-11
Female
FRA
Wave 20 White
122
Arkie Lennon
Arkie Lennon #122
Female 10-11
Not started
Not started
10-11
Female
AUS
Wave 20 White
139
Joseph Lennon
Joseph Lennon #139
Male 10-11
Not started
Not started
10-11
Male
AUS
Wave 18 Blue
144
Josh Tynan
Josh Tynan #144
Male 10-11
Not started
Not started
10-11
Male
GBR
Wave 18 Blue
93
Novi
Novi #93
Mixed Team
DNF
DNF
Team
00:04:48.22
Mixed
Hannah Jasmori
Izzah Jasmori
Wave 22 Pink
00:05:42.04
132
9
9
00:00:43.46
16
4
4
00:08:37.38
113
8
8
131
150
Zavier Teo
Zavier Teo #150
Male 10-11
00:16:34.66
00:16:34.66
43
(71)
10-11
43
00:07:27.87
Male
71
SIN
St Joseph’s Institution Junior
10:02 min/km
Wave 18 Blue
00:05:16.95
120
45
63
00:01:51.19
139
44
73
00:09:26.52
130
40
68
132
95
Zhi Qing Chloe Tai
Zhi Qing Chloe Tai #95
Female 8-9
00:16:39.89
00:16:39.89
13
(53)
8-9
13
00:05:57.94
Female
53
MAL
Australian International School Malaysia
10:05 min/km
Wave 22 Pink
00:05:23.29
121
12
51
00:01:30.31
119
11
50
00:09:46.27
136
14
56
133
14
Lim Josiah
Lim Josiah #14
Male 8-9
00:16:48.80
00:16:48.80
29
(72)
8-9
29
00:05:59.03
Male
72
SIN
10:11 min/km
Wave 21 Green
00:06:02.74
137
28
73
00:01:50.17
137
28
71
00:08:55.89
122
26
63
134
164
Sophie Ying Shan Chong
Sophie Ying Shan Chong #164
Female 10-11
00:17:02.13
00:17:02.13
41
(54)
10-11
41
00:06:35.30
Female
54
MAL
10:19 min/km
Wave 20 White
00:05:12.78
116
39
50
00:01:24.14
107
33
42
00:10:25.20
138
43
57
135
123
Sarah Leong
Sarah Leong #123
Female 10-11
00:17:08.55
00:17:08.55
42
(55)
10-11
42
00:06:41.72
Female
55
SIN
10:23 min/km
Wave 20 White
00:06:04.24
138
43
56
00:01:24.93
109
35
44
00:09:39.37
133
41
54
136
19
Ye Cheng Jerome Liaw
Ye Cheng Jerome Liaw #19
Male 8-9
00:17:23.81
00:17:23.81
30
(73)
8-9
30
00:06:34.03
Male
73
SIN
St Gabriel's Primary School
10:32 min/km
Wave 21 Green
00:06:54.01
145
32
78
00:01:14.23
91
18
49
00:09:15.57
128
28
66
137
61
Dharmik Kanagarajah
Dharmik Kanagarajah #61
Male 10-11
00:17:25.06
00:17:25.06
44
(74)
10-11
44
00:08:18.27
Male
74
SIN
Nee Ann Primary School
10:33 min/km
Wave 19 Red
00:05:09.96
113
43
60
00:01:21.18
102
35
55
00:10:53.92
141
44
75
138
17
Gervaise Isaiah Shyun Lok Lam
Gervaise Isaiah Shyun Lok Lam #17
Male 8-9
00:17:51.19
00:17:51.19
31
(75)
8-9
31
00:07:01.41
Male
75
SIN
10:49 min/km
Wave 21 Green
00:06:27.77
141
30
75
00:01:44.13
131
27
68
00:09:39.28
132
29
70
139
67
Jay Viyas Monoharan
Jay Viyas Monoharan #67
Male 10-11
00:18:06.74
00:18:06.74
45
(76)
10-11
45
00:08:59.95
Male
76
SIN
10:58 min/km
Wave 19 Red
00:05:06.68
109
42
57
00:01:35.48
122
39
63
00:11:24.58
142
45
76
140
99
Zo Tan
Zo Tan #99
Female 8-9
00:19:07.98
00:19:07.98
14
(56)
8-9
14
00:08:26.03
Female
56
SIN
River Valley Primary School
11:35 min/km
Wave 22 Pink
00:05:30.03
125
13
52
00:01:50.06
136
15
57
00:11:47.88
143
15
58
141
142
Austyn Teoh Joon Fung
Austyn Teoh Joon Fung #142
Male 10-11
00:19:41.71
00:19:41.71
46
(77)
10-11
46
00:10:34.92
Male
77
MAL
11:56 min/km
Wave 18 Blue
00:06:45.36
143
46
76
00:01:00.55
69
25
37
00:11:55.79
144
46
77
142
13
Chong Yong Ho
Chong Yong Ho #13
Male 8-9
00:20:41.63
00:20:41.63
32
(78)
8-9
32
00:09:51.86
Male
78
MAL
Australian International School Malaysia
12:32 min/km
Wave 21 Green
00:06:50.75
144
31
77
00:01:11.94
87
17
47
00:12:38.94
145
32
78
1
152
Lodovico De Ferrari
Lodovico De Ferrari #152
Male 10-11
00:09:06.79
00:09:06.79
1
(1)
10-11
1
Male
1
Team Fabian
CHE
Singapore American School
5:31 min/km
Wave 18 Blue
00:02:40.01
1
1
1
00:00:41.41
10
4
4
00:05:45.36
5
4
4
2
148
Jit Yin Elgin Low
Jit Yin Elgin Low #148
Male 10-11
00:09:41.75
00:09:41.75
2
(2)
10-11
2
00:00:34.96
Male
2
Aquatic Masters Swim Club
SIN
Nanyang Primary School
5:52 min/km
Wave 18 Blue
00:03:12.87
12
7
7
00:00:43.88
17
6
6
00:05:44.98
4
3
3
3
145
James Smith
James Smith #145
Male 10-11
00:09:46.60
00:09:46.60
3
(3)
10-11
3
00:00:39.81
Male
3
AUS
St Joseph Institution International
5:55 min/km
Wave 18 Blue
00:02:52.52
4
3
3
00:00:37.63
5
2
2
00:06:16.44
12
10
10
4
160
Josiah Kho Rui Ming
Josiah Kho Rui Ming #160
Male 10-11
00:09:48.60
00:09:48.60
4
(4)
10-11
4
00:00:41.81
Male
4
MAL
5:56 min/km
Wave 18 Blue
00:03:23.68
23
9
11
00:00:41.46
11
5
5
00:05:43.46
3
2
2
5
53
Marc Feddal
Marc Feddal #53
Male 10-11
00:09:52.92
00:09:52.92
5
(5)
10-11
5
00:00:46.13
Male
5
FRA
Lycee Francais de Singapore
5:59 min/km
Wave 19 Red
00:03:37.77
35
12
17
00:00:35.02
2
1
1
00:05:40.12
2
1
1
6
62
William Linke
William Linke #62
Male 10-11
00:09:59.85
00:09:59.85
6
(6)
10-11
6
00:00:53.06
Male
6
TriEdge
AUS
Australian International School
6:03 min/km
Wave 19 Red
00:03:00.02
6
4
4
00:01:00.00
68
24
36
00:05:59.83
7
6
6
7
54
Kobe Gaytant
Kobe Gaytant #54
Male 10-11
00:10:01.04
00:10:01.04
7
(7)
10-11
7
00:00:54.25
Male
7
BEL
GEMS World Academy (Singapore)
6:04 min/km
Wave 19 Red
00:03:11.43
11
6
6
00:00:52.17
41
15
21
00:05:57.43
6
5
5
8
56
Zak Halsall
Zak Halsall #56
Male 10-11
00:10:08.11
00:10:08.11
8
(8)
10-11
8
00:01:01.32
Male
8
GBR
Marlborough College Malaysia
6:08 min/km
Wave 19 Red
00:03:09.17
9
5
5
00:00:48.28
29
11
13
00:06:10.65
10
8
8
9
92
Lexi Run
Lexi Run #92
Mixed Team
00:10:14.66
00:10:14.66
1
(1)
Team
1
Mixed
1
Erica Bouverot
Lucas Bouverot
6:12 min/km
Wave 22 Pink
00:03:21.03
18
2
2
00:00:33.13
1
1
1
00:06:20.49
14
1
1
10
44
Harriet Strand
Harriet Strand #44
Female 10-11
00:10:26.82
00:10:26.82
1
(1)
10-11
1
Female
1
GBR
Tanglin Trust School
6:19 min/km
Wave 20 White
00:03:08.41
8
4
4
00:00:40.56
8
3
4
00:06:37.85
24
4
4
11
79
Sienna Rigg
Sienna Rigg #79
Female 10-11
00:10:30.86
00:10:30.86
2
(2)
10-11
2
00:00:04.04
Female
2
AUS
Australian International School
6:22 min/km
Wave 20 White
00:02:58.01
5
2
2
00:00:42.28
12
4
5
00:06:50.57
36
9
10
12
116
Sybella Hawley
Sybella Hawley #116
Female 10-11
00:10:31.61
00:10:31.61
3
(3)
10-11
3
00:00:04.78
Female
3
AUS
6:22 min/km
Wave 20 White
00:03:50.78
44
17
20
00:00:38.91
6
1
2
00:06:01.92
8
2
2
13
149
Angus Howat
Angus Howat #149
Male 10-11
00:10:35.85
00:10:35.85
9
(9)
10-11
9
00:01:29.06
Male
9
GBR
Marlborough College Malaysia
6:25 min/km
Wave 18 Blue
00:03:25.51
28
10
14
00:00:46.64
23
8
10
00:06:23.70
16
11
11
14
138
Ewan Lee Pedersen
Ewan Lee Pedersen #138
Male 10-11
00:10:36.85
00:10:36.85
10
(10)
10-11
10
00:01:30.06
Male
10
SIN
Anglo Chinese School
6:25 min/km
Wave 18 Blue
00:02:51.53
3
2
2
00:00:55.98
55
20
29
00:06:49.33
34
18
21
15
121
Amelia Ng
Amelia Ng #121
Female 10-11
00:10:37.86
00:10:37.86
4
(4)
10-11
4
00:00:11.03
Female
4
Team Fabian
SIN
Tanglin Trust School
6:26 min/km
Wave 20 White
00:03:02.03
7
3
3
00:00:52.64
44
14
17
00:06:43.19
26
5
5
16
4
Malorie Gell
Malorie Gell #4
Female 8-9
00:10:41.95
00:10:41.95
1
(5)
8-9
1
Female
5
NZL
Australian International School
6:29 min/km
Wave 22 Pink
00:03:11.42
10
1
5
00:00:36.83
4
1
1
00:06:53.69
41
2
13
17
153
Quentin Bossens
Quentin Bossens #153
Male 10-11
00:10:47.32
00:10:47.32
11
(11)
10-11
11
00:01:40.53
Male
11
A4 sports
FRA
Lycee Francais de Singapore
6:32 min/km
Wave 18 Blue
00:03:49.08
41
13
20
00:00:48.41
30
12
14
00:06:09.83
9
7
7
18
159
Kang Le Mike Lee
Kang Le Mike Lee #159
Male 8-9
00:10:49.77
00:10:49.77
1
(12)
8-9
1
Male
12
SIN
Anglo Chinese School
6:33 min/km
Wave 21 Green
00:03:24.28
24
3
12
00:00:51.48
39
5
19
00:06:34.00
22
2
15
19
41
Sophie Schwalb
Sophie Schwalb #41
Female 10-11
00:10:56.67
00:10:56.67
5
(6)
10-11
5
00:00:29.85
Female
6
GER
Marlborough College Malaysia
6:37 min/km
Wave 20 White
00:03:22.03
19
6
8
00:00:48.69
32
12
13
00:06:45.95
29
6
7
21
134
Stella Crow
Stella Crow #134
Female 10-11
00:10:57.92
00:10:57.92
6
(7)
10-11
6
00:00:31.09
Female
7
AUS
6:38 min/km
Wave 20 White
00:03:25.16
26
9
12
00:01:14.63
92
28
35
00:06:18.12
13
3
3
20
163
Flying Firebolts
Flying Firebolts #163
Mixed Team
00:10:57.38
00:10:57.38
2
(2)
Team
2
00:00:42.72
Mixed
2
Marlborough College Malaysia
Cordelia Marshall
Jemima Appiah Metcalf
6:38 min/km
Wave 22 Pink
00:03:46.20
38
3
3
00:00:43.04
15
3
3
00:06:28.13
19
4
4
22
16
Jacob Kuan
Jacob Kuan #16
Male 8-9
00:10:59.61
00:10:59.61
2
(13)
8-9
2
00:00:09.83
Male
13
SIN
6:39 min/km
Wave 21 Green
00:03:25.20
27
4
13
00:00:45.64
21
2
8
00:06:48.76
32
3
20
[1]
2
3
4
Page 1 of 4 (158 items)