MetaSprint Series #1 Singapore Aquathlon
12 Feb 2017
Results
Details
 
Contact
Sprint Aquathlon
Discovery Aquathlon
Youth Aquathlon
Kids Aquathlon
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
[1]
2
3
4
Page 1 of 4 (158 items)
Fav
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Cat Pos
(Gen Pos)
Category
Cat Pos
Time Behind Cat
Gender
Gen Pos
Club
Nation
CorpSchoolName
Swimmer
Runner
Pace
Wave
Swim
O/Pos
C/Pos
G/Pos
T1
O/Pos
C/Pos
G/Pos
Run
O/Pos
C/Pos
G/Pos
16
4
Malorie Gell
Malorie Gell #4
Female 8-9
00:10:41.95
00:10:41.95
1
(5)
8-9
1
Female
5
NZL
Australian International School
6:29 min/km
Wave 22 Pink
00:03:11.42
10
1
5
00:00:36.83
4
1
1
00:06:53.69
41
2
13
75
25
Maximilian George Stefan
Maximilian George Stefan #25
Male 8-9
00:13:14.59
00:13:14.59
12
(42)
8-9
12
00:02:24.81
Male
42
ROM
8:01 min/km
Wave 21 Green
00:05:13.47
117
18
61
00:00:44.52
19
1
7
00:07:16.59
59
8
36
5
53
Marc Feddal
Marc Feddal #53
Male 10-11
00:09:52.92
00:09:52.92
5
(5)
10-11
5
00:00:46.13
Male
5
FRA
Lycee Francais de Singapore
5:59 min/km
Wave 19 Red
00:03:37.77
35
12
17
00:00:35.02
2
1
1
00:05:40.12
2
1
1
12
116
Sybella Hawley
Sybella Hawley #116
Female 10-11
00:10:31.61
00:10:31.61
3
(3)
10-11
3
00:00:04.78
Female
3
AUS
6:22 min/km
Wave 20 White
00:03:50.78
44
17
20
00:00:38.91
6
1
2
00:06:01.92
8
2
2
9
92
Lexi Run
Lexi Run #92
Mixed Team
00:10:14.66
00:10:14.66
1
(1)
Team
1
Mixed
1
Erica Bouverot
Lucas Bouverot
6:12 min/km
Wave 22 Pink
00:03:21.03
18
2
2
00:00:33.13
1
1
1
00:06:20.49
14
1
1
38
94
ReRaTan
ReRaTan #94
Mixed Team
00:11:53.10
00:11:53.10
4
(4)
Team
4
00:01:38.44
Mixed
4
Rae Tan
Reanne Tan
7:12 min/km
Wave 22 Pink
00:03:14.86
13
1
1
00:00:35.38
3
2
2
00:08:02.84
97
6
6
96
98
Hailey Marshall
Hailey Marshall #98
Female 8-9
00:14:07.37
00:14:07.37
6
(37)
8-9
6
00:03:25.42
Female
37
GBR
Marlborough College Malaysia
8:33 min/km
Wave 20 White
00:04:32.22
79
5
32
00:00:49.72
36
2
14
00:08:45.42
119
11
49
3
145
James Smith
James Smith #145
Male 10-11
00:09:46.60
00:09:46.60
3
(3)
10-11
3
00:00:39.81
Male
3
AUS
St Joseph Institution International
5:55 min/km
Wave 18 Blue
00:02:52.52
4
3
3
00:00:37.63
5
2
2
00:06:16.44
12
10
10
53
31
Shirei Fujiwara
Shirei Fujiwara #31
Female 10-11
00:12:16.85
00:12:16.85
17
(20)
10-11
17
00:01:50.02
Female
20
JPN
Marlborough College Malaysia
7:26 min/km
Wave 20 White
00:04:07.53
58
22
25
00:00:38.98
7
2
3
00:07:30.34
71
20
24
22
16
Jacob Kuan
Jacob Kuan #16
Male 8-9
00:10:59.61
00:10:59.61
2
(13)
8-9
2
00:00:09.83
Male
13
SIN
6:39 min/km
Wave 21 Green
00:03:25.20
27
4
13
00:00:45.64
21
2
8
00:06:48.76
32
3
20
45
7
Matilda Pearce
Matilda Pearce #7
Female 8-9
00:12:00.85
00:12:00.85
3
(16)
8-9
3
00:01:18.90
Female
16
GBR
Tanglin Trust School
7:16 min/km
Wave 22 Pink
00:04:24.04
72
4
28
00:00:52.46
43
3
16
00:06:44.35
27
1
6
72
11
Erwann Feddal
Erwann Feddal #11
Male 8-9
00:13:05.43
00:13:05.43
11
(40)
8-9
11
00:02:15.66
Male
40
FRA
Lycee Francais de Singapore
7:56 min/km
Wave 21 Green
00:04:58.72
104
13
53
00:00:49.68
35
3
16
00:07:17.03
60
9
37
10
44
Harriet Strand
Harriet Strand #44
Female 10-11
00:10:26.82
00:10:26.82
1
(1)
10-11
1
Female
1
GBR
Tanglin Trust School
6:19 min/km
Wave 20 White
00:03:08.41
8
4
4
00:00:40.56
8
3
4
00:06:37.85
24
4
4
32
64
Daniel Lukasevits
Daniel Lukasevits #64
Male 10-11
00:11:37.19
00:11:37.19
14
(16)
10-11
14
00:02:30.40
Male
16
Olympia Swimming Club
SIN
Tanjong Katong Primary School
7:02 min/km
Wave 19 Red
00:03:37.42
34
11
16
00:00:41.04
9
3
3
00:07:18.73
63
29
39
20
163
Flying Firebolts
Flying Firebolts #163
Mixed Team
00:10:57.38
00:10:57.38
2
(2)
Team
2
00:00:42.72
Mixed
2
Marlborough College Malaysia
Cordelia Marshall
Jemima Appiah Metcalf
6:38 min/km
Wave 22 Pink
00:03:46.20
38
3
3
00:00:43.04
15
3
3
00:06:28.13
19
4
4
93
Novi
Novi #93
Mixed Team
DNF
DNF
Team
00:04:48.22
Mixed
Hannah Jasmori
Izzah Jasmori
Wave 22 Pink
00:05:42.04
132
9
9
00:00:43.46
16
4
4
00:08:37.38
113
8
8
1
152
Lodovico De Ferrari
Lodovico De Ferrari #152
Male 10-11
00:09:06.79
00:09:06.79
1
(1)
10-11
1
Male
1
Team Fabian
CHE
Singapore American School
5:31 min/km
Wave 18 Blue
00:02:40.01
1
1
1
00:00:41.41
10
4
4
00:05:45.36
5
4
4
68
157
Harrison White
Harrison White #157
Male 8-9
00:12:49.12
00:12:49.12
8
(37)
8-9
8
00:01:59.35
Male
37
GBR
7:46 min/km
Wave 21 Green
00:05:05.69
108
15
56
00:00:50.06
38
4
18
00:06:53.37
39
5
24
11
79
Sienna Rigg
Sienna Rigg #79
Female 10-11
00:10:30.86
00:10:30.86
2
(2)
10-11
2
00:00:04.04
Female
2
AUS
Australian International School
6:22 min/km
Wave 20 White
00:02:58.01
5
2
2
00:00:42.28
12
4
5
00:06:50.57
36
9
10
29
97
Rey Min Soh
Rey Min Soh #97
Female 8-9
00:11:26.28
00:11:26.28
2
(11)
8-9
2
00:00:44.33
Female
11
MAL
Marlborough College Malaysia
6:55 min/km
Wave 22 Pink
00:03:19.29
17
2
7
00:00:58.96
60
4
23
00:07:08.03
56
3
18
18
159
Kang Le Mike Lee
Kang Le Mike Lee #159
Male 8-9
00:10:49.77
00:10:49.77
1
(12)
8-9
1
Male
12
SIN
Anglo Chinese School
6:33 min/km
Wave 21 Green
00:03:24.28
24
3
12
00:00:51.48
39
5
19
00:06:34.00
22
2
15
4
160
Josiah Kho Rui Ming
Josiah Kho Rui Ming #160
Male 10-11
00:09:48.60
00:09:48.60
4
(4)
10-11
4
00:00:41.81
Male
4
MAL
5:56 min/km
Wave 18 Blue
00:03:23.68
23
9
11
00:00:41.46
11
5
5
00:05:43.46
3
2
2
100
3
Chelsia Chan
Chelsia Chan #3
Female 8-9
00:14:29.80
00:14:29.80
7
(40)
8-9
7
00:03:47.85
Female
40
SIN
8:47 min/km
Wave 22 Pink
00:04:51.29
92
8
38
00:00:59.21
61
5
24
00:08:39.29
115
9
46
50
30
Adele Clarsen
Adele Clarsen #30
Female 10-11
00:12:11.74
00:12:11.74
15
(18)
10-11
15
00:01:44.91
Female
18
Anza
FRA
Lycee Francais de Singapore
7:23 min/km
Wave 20 White
00:04:25.47
75
26
30
00:00:42.40
13
5
6
00:07:03.86
51
13
15
27
165
Florence and Ella-Mae
Florence and Ella-Mae #165
Mixed Team
00:11:17.96
00:11:17.96
3
(3)
Team
3
00:01:03.30
Mixed
3
GBR
Marlborough College Malaysia
Florence Gibbob
Ella-Mae Cox
6:50 min/km
Wave 22 Pink
00:04:09.59
62
5
5
00:00:47.80
28
5
5
00:06:20.56
15
2
2
67
162
Team Birds
Team Birds #162
Mixed Team
00:12:48.55
00:12:48.55
5
(5)
Team
5
00:02:33.89
Mixed
5
DCIS
DCIS
Emily Bird
Sophie Bird
7:45 min/km
Wave 22 Pink
00:04:19.99
71
6
6
00:00:49.41
33
6
6
00:07:39.15
81
5
5
77
23
Jack Pexton
Jack Pexton #23
Male 8-9
00:13:16.12
00:13:16.12
13
(43)
8-9
13
00:02:26.35
Male
43
UWCSEA-East Dragon
GBR
UWCSEA-East
8:02 min/km
Wave 21 Green
00:05:00.99
107
14
55
00:00:51.51
40
6
20
00:07:23.62
68
12
42
2
148
Jit Yin Elgin Low
Jit Yin Elgin Low #148
Male 10-11
00:09:41.75
00:09:41.75
2
(2)
10-11
2
00:00:34.96
Male
2
Aquatic Masters Swim Club
SIN
Nanyang Primary School
5:52 min/km
Wave 18 Blue
00:03:12.87
12
7
7
00:00:43.88
17
6
6
00:05:44.98
4
3
3
26
131
Isabelle Smith
Isabelle Smith #131
Female 10-11
00:11:11.86
00:11:11.86
9
(10)
10-11
9
00:00:45.04
Female
10
AUS
St Joseph Institution International
6:47 min/km
Wave 20 White
00:02:50.27
2
1
1
00:00:43.02
14
6
7
00:07:38.56
80
23
28
114
100
Tyann Sera Goh
Tyann Sera Goh #100
Female 8-9
00:15:15.88
00:15:15.88
10
(47)
8-9
10
00:04:33.93
Female
47
SIN
Methodist Girl's School
9:15 min/km
Wave 22 Pink
00:06:40.02
142
15
58
00:01:01.37
72
6
28
00:07:34.49
75
5
25
93
101
Maya Debray
Maya Debray #101
Female 8-9
00:14:03.30
00:14:03.30
5
(36)
8-9
5
00:03:21.35
Female
36
FRA
Lycee Francais de Singapore
8:31 min/km
Wave 22 Pink
00:04:33.63
81
6
33
00:01:11.01
85
7
33
00:08:18.65
105
6
39
43
137
Nao Mladenic
Nao Mladenic #137
Male 10-11
00:11:58.97
00:11:58.97
19
(24)
10-11
19
00:02:52.18
Male
24
JPN
7:15 min/km
Wave 18 Blue
00:03:49.91
43
14
21
00:00:45.73
22
7
9
00:07:23.33
67
30
41
42
166
Jessica Isherwood
Jessica Isherwood #166
Female 10-11
00:11:57.32
00:11:57.32
13
(15)
10-11
13
00:01:30.50
Female
15
AUS
7:14 min/km
Wave 20 White
00:04:18.96
70
24
27
00:00:44.43
18
7
8
00:06:53.93
42
12
14
51
12
Morag Grossman
Morag Grossman #12
Male 8-9
00:12:14.83
00:12:14.83
6
(29)
8-9
6
00:01:25.05
Male
29
ISR
Dulwich College Singapore
7:25 min/km
Wave 21 Green
00:04:31.70
78
9
41
00:00:52.70
45
7
22
00:06:50.43
35
4
22
78
91
Girls Star
Girls Star #91
Mixed Team
00:13:19.21
00:13:19.21
7
(7)
Team
7
00:03:04.55
Mixed
7
Maki Shibuya
Kaito Fujita
8:04 min/km
Wave 22 Pink
00:03:56.43
47
4
4
00:00:54.41
50
7
7
00:08:28.37
108
7
7
70
1
APS Nico & Tristan
APS Nico & Tristan #1
Mixed Team
00:12:54.66
00:12:54.66
6
(6)
Team
6
00:02:40.00
Mixed
6
Arrivo Primo Singapura
Tristan De Belligny
Nicolas Alarcon De Laiglesia
7:49 min/km
Wave 22 Pink
00:05:14.93
119
7
7
00:01:12.64
89
8
8
00:06:27.08
18
3
3
34
21
Johann Mikail Loh Bin
Johann Mikail Loh Bin #21
Male 8-9
00:11:48.79
00:11:48.79
3
(18)
8-9
3
00:00:59.01
Male
18
SIN
7:09 min/km
Wave 21 Green
00:03:22.17
20
2
10
00:00:53.08
47
8
23
00:07:33.53
74
15
46
31
46
Eugenie Van Wersch
Eugenie Van Wersch #46
Female 10-11
00:11:30.49
00:11:30.49
11
(13)
10-11
11
00:01:03.67
Female
13
FRA
Lycee Francais de Singapore
6:58 min/km
Wave 20 White
00:03:51.49
46
19
22
00:00:45.33
20
8
9
00:06:53.66
40
11
12
13
149
Angus Howat
Angus Howat #149
Male 10-11
00:10:35.85
00:10:35.85
9
(9)
10-11
9
00:01:29.06
Male
9
GBR
Marlborough College Malaysia
6:25 min/km
Wave 18 Blue
00:03:25.51
28
10
14
00:00:46.64
23
8
10
00:06:23.70
16
11
11
124
96
Xin Ting Hiew
Xin Ting Hiew #96
Female 8-9
00:16:06.20
00:16:06.20
12
(50)
8-9
12
00:05:24.25
Female
50
MAL
Australian International School
9:45 min/km
Wave 22 Pink
00:06:05.79
139
14
57
00:01:16.46
95
8
37
00:08:43.95
118
10
48
119
103
Nina Vignola-Aoyama
Nina Vignola-Aoyama #103
Female 8-9
00:15:46.78
00:15:46.78
11
(48)
8-9
11
00:05:04.83
Female
48
USA
St Joseph Institution International
9:33 min/km
Wave 22 Pink
00:05:10.79
115
11
49
00:01:23.32
105
9
41
00:09:12.66
127
13
53
40
112
William Wickes
William Wickes #112
Male 8-9
00:11:55.87
00:11:55.87
5
(22)
8-9
5
00:01:06.10
Male
22
GBR
7:13 min/km
Wave 21 Green
00:03:16.28
14
1
8
00:00:55.97
54
9
28
00:07:43.61
84
19
50
58
130
Yuma Kaneko
Yuma Kaneko #130
Female 10-11
00:12:27.44
00:12:27.44
21
(24)
10-11
21
00:02:00.61
Female
24
JPN
7:32 min/km
Wave 20 White
00:03:49.44
42
16
19
00:00:46.78
24
9
10
00:07:51.22
86
25
30
46
55
Kedem Grossman
Kedem Grossman #55
Male 10-11
00:12:04.20
00:12:04.20
21
(26)
10-11
21
00:02:57.41
Male
26
ISR
Dulwich College Singapore
7:18 min/km
Wave 19 Red
00:04:10.99
63
24
32
00:00:46.92
25
9
11
00:07:06.28
53
27
34
122
2
Team Rascals
Team Rascals #2
Mixed Team
00:15:59.28
00:15:59.28
8
(8)
Team
8
00:05:44.62
Mixed
8
St Stephens Primary School
Ashesh Ratnarajah
Liam Sivashanmugam
9:41 min/km
Wave 22 Pink
00:05:33.51
128
8
8
00:01:47.74
134
9
9
00:08:38.02
114
9
9
33
51
Ronni Clarke
Ronni Clarke #51
Male 10-11
00:11:39.36
00:11:39.36
15
(17)
10-11
15
00:02:32.57
Male
17
AZ-Clarkes
NZL
West View Primary
7:03 min/km
Wave 19 Red
00:04:05.67
56
20
28
00:00:47.75
27
10
12
00:06:45.93
28
16
18
48
35
Si Rong Lee
Si Rong Lee #35
Female 10-11
00:12:07.48
00:12:07.48
14
(17)
10-11
14
00:01:40.65
Female
17
SIN
Holy Innocents' Primary School
7:20 min/km
Wave 20 White
00:03:25.78
29
10
13
00:00:46.97
26
10
11
00:07:54.72
90
28
33
66
158
Charlie Woodley
Charlie Woodley #158
Male 8-9
00:12:47.13
00:12:47.13
7
(36)
8-9
7
00:01:57.36
Male
36
GBR
Chatsworth
7:44 min/km
Wave 21 Green
00:04:53.82
96
11
51
00:00:56.62
57
10
30
00:06:56.68
46
6
28
110
102
Sze Ying Khoo
Sze Ying Khoo #102
Female 8-9
00:15:11.50
00:15:11.50
9
(44)
8-9
9
00:04:29.55
Female
44
SIN
Nan Hua Primary School
9:12 min/km
Wave 22 Pink
00:04:55.20
97
9
40
00:01:28.91
117
10
48
00:08:47.38
120
12
50
132
95
Zhi Qing Chloe Tai
Zhi Qing Chloe Tai #95
Female 8-9
00:16:39.89
00:16:39.89
13
(53)
8-9
13
00:05:57.94
Female
53
MAL
Australian International School Malaysia
10:05 min/km
Wave 22 Pink
00:05:23.29
121
12
51
00:01:30.31
119
11
50
00:09:46.27
136
14
56
[1]
2
3
4
Page 1 of 4 (158 items)