MetaSprint Series #1 Singapore Aquathlon
12 Feb 2017
Results
Details
 
Contact
Sprint Aquathlon
Discovery Aquathlon
Youth Aquathlon
Kids Aquathlon
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
1
[2]
3
4
Page 2 of 4 (158 items)
Fav
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Cat Pos
(Gen Pos)
Category
Cat Pos
Time Behind Cat
Gender
Gen Pos
Club
Nation
CorpSchoolName
Swimmer
Runner
Pace
Wave
Swim
O/Pos
C/Pos
G/Pos
T1
O/Pos
C/Pos
G/Pos
Run
O/Pos
C/Pos
G/Pos
85
126
Similan Debray
Similan Debray #126
Female 10-11
00:13:44.46
00:13:44.46
28
(32)
10-11
28
00:03:17.64
Female
32
FRA
Lycee Francais de Singapore
8:19 min/km
Wave 20 White
00:04:57.08
102
34
44
00:01:06.05
81
26
32
00:07:41.33
82
24
29
97
127
Elaveni Elangovan
Elaveni Elangovan #127
Female 10-11
00:14:10.52
00:14:10.52
32
(38)
10-11
32
00:03:43.69
Female
38
SIN
8:35 min/km
Wave 20 White
00:05:10.55
114
38
48
00:01:22.71
103
32
40
00:07:37.26
78
22
27
88
128
Anna Kjaer Pyndt
Anna Kjaer Pyndt #128
Female 10-11
00:13:52.50
00:13:52.50
29
(33)
10-11
29
00:03:25.67
Female
33
DEN
8:24 min/km
Wave 20 White
00:04:56.78
101
33
43
00:01:25.95
113
37
46
00:07:29.76
69
19
23
127
129
Shynn Ru Ng
Shynn Ru Ng #129
Female 10-11
00:16:10.37
00:16:10.37
39
(51)
10-11
39
00:05:43.55
Female
51
SIN
9:48 min/km
Wave 20 White
00:05:33.54
129
41
54
00:01:25.99
114
38
47
00:09:10.84
125
40
52
58
130
Yuma Kaneko
Yuma Kaneko #130
Female 10-11
00:12:27.44
00:12:27.44
21
(24)
10-11
21
00:02:00.61
Female
24
JPN
7:32 min/km
Wave 20 White
00:03:49.44
42
16
19
00:00:46.78
24
9
10
00:07:51.22
86
25
30
26
131
Isabelle Smith
Isabelle Smith #131
Female 10-11
00:11:11.86
00:11:11.86
9
(10)
10-11
9
00:00:45.04
Female
10
AUS
St Joseph Institution International
6:47 min/km
Wave 20 White
00:02:50.27
2
1
1
00:00:43.02
14
6
7
00:07:38.56
80
23
28
128
132
Joan Poh
Joan Poh #132
Female 10-11
00:16:10.62
00:16:10.62
40
(52)
10-11
40
00:05:43.80
Female
52
SIN
9:48 min/km
Wave 20 White
00:05:32.12
127
40
53
00:01:58.64
141
43
58
00:08:39.86
116
38
47
52
133
Sienna Nixon-Rice
Sienna Nixon-Rice #133
Female 10-11
00:12:16.11
00:12:16.11
16
(19)
10-11
16
00:01:49.29
Female
19
AUS
Nexus International School
7:26 min/km
Wave 20 White
00:03:17.17
15
5
6
00:00:54.37
49
16
19
00:08:04.57
98
32
37
21
134
Stella Crow
Stella Crow #134
Female 10-11
00:10:57.92
00:10:57.92
6
(7)
10-11
6
00:00:31.09
Female
7
AUS
6:38 min/km
Wave 20 White
00:03:25.16
26
9
12
00:01:14.63
92
28
35
00:06:18.12
13
3
3
39
135
Nur Fitra Esha'al Mohamed Norian
Nur Fitra Esha'al Mohamed Norian #135
Female 10-11
00:11:53.86
00:11:53.86
12
(14)
10-11
12
00:01:27.04
Female
14
Swim Lab
SIN
Riverside Primary School
7:12 min/km
Wave 20 White
00:03:45.28
37
14
17
00:01:01.36
71
22
27
00:07:07.22
54
14
16
134
164
Sophie Ying Shan Chong
Sophie Ying Shan Chong #164
Female 10-11
00:17:02.13
00:17:02.13
41
(54)
10-11
41
00:06:35.30
Female
54
MAL
10:19 min/km
Wave 20 White
00:05:12.78
116
39
50
00:01:24.14
107
33
42
00:10:25.20
138
43
57
42
166
Jessica Isherwood
Jessica Isherwood #166
Female 10-11
00:11:57.32
00:11:57.32
13
(15)
10-11
13
00:01:30.50
Female
15
AUS
7:14 min/km
Wave 20 White
00:04:18.96
70
24
27
00:00:44.43
18
7
8
00:06:53.93
42
12
14
84
169
Annabel Roue
Annabel Roue #169
Female 10-11
00:13:43.67
00:13:43.67
27
(31)
10-11
27
00:03:16.84
Female
31
AUS
8:19 min/km
Wave 20 White
00:03:48.60
40
15
18
00:01:30.28
118
39
49
00:08:24.77
106
34
40
126
167
Isaiah Patrick
Isaiah Patrick #167
Male 8-9
00:16:07.36
00:16:07.36
27
(68)
8-9
27
00:05:17.59
Male
68
SIN
9:46 min/km
Wave 21 Green
00:03:48.53
39
7
19
00:01:41.60
128
25
65
00:10:37.23
139
31
73
103
168
Lodovico Chiampo
Lodovico Chiampo #168
Male 10-11
00:14:47.48
00:14:47.48
36
(55)
10-11
36
00:05:40.69
Male
55
USA
8:57 min/km
Wave 19 Red
00:04:58.75
105
41
54
00:01:42.23
129
41
66
00:08:06.50
100
35
57
63
136
Weng Ern Lee
Weng Ern Lee #136
Male 10-11
00:12:39.82
00:12:39.82
28
(34)
10-11
28
00:03:33.03
Male
34
SIN
Nanyang Primary School
7:40 min/km
Wave 18 Blue
00:05:13.90
118
44
62
00:00:55.61
52
18
26
00:06:30.31
20
12
13
43
137
Nao Mladenic
Nao Mladenic #137
Male 10-11
00:11:58.97
00:11:58.97
19
(24)
10-11
19
00:02:52.18
Male
24
JPN
7:15 min/km
Wave 18 Blue
00:03:49.91
43
14
21
00:00:45.73
22
7
9
00:07:23.33
67
30
41
14
138
Ewan Lee Pedersen
Ewan Lee Pedersen #138
Male 10-11
00:10:36.85
00:10:36.85
10
(10)
10-11
10
00:01:30.06
Male
10
SIN
Anglo Chinese School
6:25 min/km
Wave 18 Blue
00:02:51.53
3
2
2
00:00:55.98
55
20
29
00:06:49.33
34
18
21
139
Joseph Lennon
Joseph Lennon #139
Male 10-11
Not started
Not started
10-11
Male
AUS
Wave 18 Blue
49
140
Han Leng
Han Leng #140
Male 10-11
00:12:07.73
00:12:07.73
23
(28)
10-11
23
00:03:00.94
Male
28
Team Fabian
MAL
Tanglin Trust School
7:21 min/km
Wave 18 Blue
00:04:02.52
52
18
25
00:01:10.99
84
30
45
00:06:54.22
44
21
26
62
141
Fred Wilkes
Fred Wilkes #141
Male 10-11
00:12:37.58
00:12:37.58
27
(33)
10-11
27
00:03:30.79
Male
33
GBR
Dulwich College Singapore
7:39 min/km
Wave 18 Blue
00:03:59.70
49
15
22
00:01:25.56
110
36
58
00:07:12.31
58
28
35
141
142
Austyn Teoh Joon Fung
Austyn Teoh Joon Fung #142
Male 10-11
00:19:41.71
00:19:41.71
46
(77)
10-11
46
00:10:34.92
Male
77
MAL
11:56 min/km
Wave 18 Blue
00:06:45.36
143
46
76
00:01:00.55
69
25
37
00:11:55.79
144
46
77
130
143
Eamon Lim
Eamon Lim #143
Male 10-11
00:16:28.77
00:16:28.77
42
(70)
10-11
42
00:07:21.98
Male
70
SIN
9:59 min/km
Wave 18 Blue
00:04:13.13
66
27
35
00:01:31.99
121
38
62
00:10:43.64
140
43
74
144
Josh Tynan
Josh Tynan #144
Male 10-11
Not started
Not started
10-11
Male
GBR
Wave 18 Blue
3
145
James Smith
James Smith #145
Male 10-11
00:09:46.60
00:09:46.60
3
(3)
10-11
3
00:00:39.81
Male
3
AUS
St Joseph Institution International
5:55 min/km
Wave 18 Blue
00:02:52.52
4
3
3
00:00:37.63
5
2
2
00:06:16.44
12
10
10
81
146
Max Bellhouse
Max Bellhouse #146
Male 10-11
00:13:38.55
00:13:38.55
32
(45)
10-11
32
00:04:31.76
Male
45
GBR
8:16 min/km
Wave 18 Blue
00:04:50.94
90
37
47
00:01:44.57
132
42
69
00:07:03.04
50
25
32
57
147
Zachary Needham
Zachary Needham #147
Male 10-11
00:12:26.64
00:12:26.64
24
(30)
10-11
24
00:03:19.85
Male
30
GBR
Marlborough College Malaysia
7:32 min/km
Wave 18 Blue
00:04:05.76
57
21
29
00:00:49.75
37
14
17
00:07:31.12
72
31
44
2
148
Jit Yin Elgin Low
Jit Yin Elgin Low #148
Male 10-11
00:09:41.75
00:09:41.75
2
(2)
10-11
2
00:00:34.96
Male
2
Aquatic Masters Swim Club
SIN
Nanyang Primary School
5:52 min/km
Wave 18 Blue
00:03:12.87
12
7
7
00:00:43.88
17
6
6
00:05:44.98
4
3
3
13
149
Angus Howat
Angus Howat #149
Male 10-11
00:10:35.85
00:10:35.85
9
(9)
10-11
9
00:01:29.06
Male
9
GBR
Marlborough College Malaysia
6:25 min/km
Wave 18 Blue
00:03:25.51
28
10
14
00:00:46.64
23
8
10
00:06:23.70
16
11
11
131
150
Zavier Teo
Zavier Teo #150
Male 10-11
00:16:34.66
00:16:34.66
43
(71)
10-11
43
00:07:27.87
Male
71
SIN
St Joseph’s Institution Junior
10:02 min/km
Wave 18 Blue
00:05:16.95
120
45
63
00:01:51.19
139
44
73
00:09:26.52
130
40
68
108
151
Zac Tan
Zac Tan #151
Male 10-11
00:15:07.85
00:15:07.85
38
(58)
10-11
38
00:06:01.06
Male
58
SIN
River Valley Primary School
9:10 min/km
Wave 18 Blue
00:04:00.27
50
16
23
00:01:45.85
133
43
70
00:09:21.73
129
39
67
1
152
Lodovico De Ferrari
Lodovico De Ferrari #152
Male 10-11
00:09:06.79
00:09:06.79
1
(1)
10-11
1
Male
1
Team Fabian
CHE
Singapore American School
5:31 min/km
Wave 18 Blue
00:02:40.01
1
1
1
00:00:41.41
10
4
4
00:05:45.36
5
4
4
17
153
Quentin Bossens
Quentin Bossens #153
Male 10-11
00:10:47.32
00:10:47.32
11
(11)
10-11
11
00:01:40.53
Male
11
A4 sports
FRA
Lycee Francais de Singapore
6:32 min/km
Wave 18 Blue
00:03:49.08
41
13
20
00:00:48.41
30
12
14
00:06:09.83
9
7
7
36
154
Dharmaraj Sendhilnathan
Dharmaraj Sendhilnathan #154
Male 10-11
00:11:50.84
00:11:50.84
17
(20)
10-11
17
00:02:44.05
Male
20
IND
MayFlower Primary School
7:10 min/km
Wave 18 Blue
00:04:12.01
65
26
34
00:00:59.65
66
23
34
00:06:39.18
25
15
17
80
155
Hugo Bellhouse
Hugo Bellhouse #155
Male 10-11
00:13:38.36
00:13:38.36
31
(44)
10-11
31
00:04:31.57
Male
44
GBR
8:15 min/km
Wave 18 Blue
00:04:39.27
85
35
45
00:01:07.62
83
29
44
00:07:51.46
87
33
52
61
156
Masaru Morisako
Masaru Morisako #156
Male 10-11
00:12:37.35
00:12:37.35
26
(32)
10-11
26
00:03:30.56
Male
32
MetaSport Club
JPN
Australian International School Malaysia
7:39 min/km
Wave 18 Blue
00:04:48.02
88
36
46
00:00:55.19
51
17
25
00:06:54.13
43
20
25
68
157
Harrison White
Harrison White #157
Male 8-9
00:12:49.12
00:12:49.12
8
(37)
8-9
8
00:01:59.35
Male
37
GBR
7:46 min/km
Wave 21 Green
00:05:05.69
108
15
56
00:00:50.06
38
4
18
00:06:53.37
39
5
24
66
158
Charlie Woodley
Charlie Woodley #158
Male 8-9
00:12:47.13
00:12:47.13
7
(36)
8-9
7
00:01:57.36
Male
36
GBR
Chatsworth
7:44 min/km
Wave 21 Green
00:04:53.82
96
11
51
00:00:56.62
57
10
30
00:06:56.68
46
6
28
18
159
Kang Le Mike Lee
Kang Le Mike Lee #159
Male 8-9
00:10:49.77
00:10:49.77
1
(12)
8-9
1
Male
12
SIN
Anglo Chinese School
6:33 min/km
Wave 21 Green
00:03:24.28
24
3
12
00:00:51.48
39
5
19
00:06:34.00
22
2
15
4
160
Josiah Kho Rui Ming
Josiah Kho Rui Ming #160
Male 10-11
00:09:48.60
00:09:48.60
4
(4)
10-11
4
00:00:41.81
Male
4
MAL
5:56 min/km
Wave 18 Blue
00:03:23.68
23
9
11
00:00:41.46
11
5
5
00:05:43.46
3
2
2
47
161
Hugo Eechaute
Hugo Eechaute #161
Male 10-11
00:12:07.10
00:12:07.10
22
(27)
10-11
22
00:03:00.31
Male
27
FRA
7:20 min/km
Wave 18 Blue
00:04:03.26
55
19
27
00:00:59.25
63
21
32
00:07:04.58
52
26
33
102
104
Phillip Becker
Phillip Becker #104
Male 8-9
00:14:33.84
00:14:33.84
19
(54)
8-9
19
00:03:44.07
Male
54
GER
GESS
8:49 min/km
Wave 21 Green
00:05:08.74
111
16
58
00:02:07.20
142
31
75
00:07:17.90
62
10
38
118
105
Sander Schuurmans
Sander Schuurmans #105
Male 8-9
00:15:45.41
00:15:45.41
25
(64)
8-9
25
00:04:55.64
Male
64
MAL
Cantonment Primary School
9:32 min/km
Wave 21 Green
00:05:55.28
135
26
71
00:00:59.22
62
11
31
00:08:50.90
121
25
62
129
106
Phoebus Lim
Phoebus Lim #106
Male 8-9
00:16:16.12
00:16:16.12
28
(69)
8-9
28
00:05:26.35
Male
69
SIN
9:51 min/km
Wave 21 Green
00:05:30.98
126
22
67
00:01:05.62
80
15
42
00:09:39.52
134
30
71
89
107
Nicholas Gerard Ng
Nicholas Gerard Ng #107
Male 8-9
00:13:54.59
00:13:54.59
14
(49)
8-9
14
00:03:04.82
Male
49
Team Fabian
SIN
Tanglin Trust School
8:25 min/km
Wave 21 Green
00:05:23.44
122
19
64
00:00:59.76
67
12
35
00:07:31.38
73
14
45
94
108
Roiret Mael
Roiret Mael #108
Male 8-9
00:14:03.74
00:14:03.74
16
(51)
8-9
16
00:03:13.96
Male
51
FRA
8:31 min/km
Wave 21 Green
00:05:42.79
133
24
69
00:01:22.97
104
21
56
00:06:57.97
47
7
29
37
109
Maximilian Autenrieth
Maximilian Autenrieth #109
Male 8-9
00:11:51.63
00:11:51.63
4
(21)
8-9
4
00:01:01.85
Male
21
GER
7:11 min/km
Wave 21 Green
00:04:02.53
53
8
26
00:01:23.60
106
22
57
00:06:25.49
17
1
12
115
110
Kai Shenn Ng
Kai Shenn Ng #110
Male 8-9
00:15:18.13
00:15:18.13
22
(61)
8-9
22
00:04:28.35
Male
61
SIN
9:16 min/km
Wave 21 Green
00:05:34.64
130
23
68
00:01:26.61
115
24
60
00:08:16.87
104
23
60
111
Tiago Acosta Ceccarini
Tiago Acosta Ceccarini #111
Male 8-9
Not started
Not started
8-9
Male
CHE
Wave 21 Green
40
112
William Wickes
William Wickes #112
Male 8-9
00:11:55.87
00:11:55.87
5
(22)
8-9
5
00:01:06.10
Male
22
GBR
7:13 min/km
Wave 21 Green
00:03:16.28
14
1
8
00:00:55.97
54
9
28
00:07:43.61
84
19
50
1
[2]
3
4
Page 2 of 4 (158 items)