MetaSprint Series #1 Singapore Aquathlon
12 Feb 2017
Results
Details
 
Contact
Sprint Aquathlon
Discovery Aquathlon
Youth Aquathlon
Kids Aquathlon
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
[1]
2
3
4
Page 1 of 4 (158 items)
Fav
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Cat Pos
(Gen Pos)
Category
Cat Pos
Time Behind Cat
Gender
Gen Pos
Club
Nation
CorpSchoolName
Swimmer
Runner
Pace
Wave
Swim
O/Pos
C/Pos
G/Pos
T1
O/Pos
C/Pos
G/Pos
Run
O/Pos
C/Pos
G/Pos
45
7
Matilda Pearce
Matilda Pearce #7
Female 8-9
00:12:00.85
00:12:00.85
3
(16)
8-9
3
00:01:18.90
Female
16
GBR
Tanglin Trust School
7:16 min/km
Wave 22 Pink
00:04:24.04
72
4
28
00:00:52.46
43
3
16
00:06:44.35
27
1
6
34
River Lee
River Lee #34
Female 10-11
Query
Query
10-11
Female
SIN
Singapore Chinese Girls' School
Wave 20 White
00:04:40.77
86
29
35
00:00:56.86
58
18
21
00:02:12.72
1
1
1
5
53
Marc Feddal
Marc Feddal #53
Male 10-11
00:09:52.92
00:09:52.92
5
(5)
10-11
5
00:00:46.13
Male
5
FRA
Lycee Francais de Singapore
5:59 min/km
Wave 19 Red
00:03:37.77
35
12
17
00:00:35.02
2
1
1
00:05:40.12
2
1
1
37
109
Maximilian Autenrieth
Maximilian Autenrieth #109
Male 8-9
00:11:51.63
00:11:51.63
4
(21)
8-9
4
00:01:01.85
Male
21
GER
7:11 min/km
Wave 21 Green
00:04:02.53
53
8
26
00:01:23.60
106
22
57
00:06:25.49
17
1
12
9
92
Lexi Run
Lexi Run #92
Mixed Team
00:10:14.66
00:10:14.66
1
(1)
Team
1
Mixed
1
Erica Bouverot
Lucas Bouverot
6:12 min/km
Wave 22 Pink
00:03:21.03
18
2
2
00:00:33.13
1
1
1
00:06:20.49
14
1
1
27
165
Florence and Ella-Mae
Florence and Ella-Mae #165
Mixed Team
00:11:17.96
00:11:17.96
3
(3)
Team
3
00:01:03.30
Mixed
3
GBR
Marlborough College Malaysia
Florence Gibbob
Ella-Mae Cox
6:50 min/km
Wave 22 Pink
00:04:09.59
62
5
5
00:00:47.80
28
5
5
00:06:20.56
15
2
2
12
116
Sybella Hawley
Sybella Hawley #116
Female 10-11
00:10:31.61
00:10:31.61
3
(3)
10-11
3
00:00:04.78
Female
3
AUS
6:22 min/km
Wave 20 White
00:03:50.78
44
17
20
00:00:38.91
6
1
2
00:06:01.92
8
2
2
18
159
Kang Le Mike Lee
Kang Le Mike Lee #159
Male 8-9
00:10:49.77
00:10:49.77
1
(12)
8-9
1
Male
12
SIN
Anglo Chinese School
6:33 min/km
Wave 21 Green
00:03:24.28
24
3
12
00:00:51.48
39
5
19
00:06:34.00
22
2
15
4
160
Josiah Kho Rui Ming
Josiah Kho Rui Ming #160
Male 10-11
00:09:48.60
00:09:48.60
4
(4)
10-11
4
00:00:41.81
Male
4
MAL
5:56 min/km
Wave 18 Blue
00:03:23.68
23
9
11
00:00:41.46
11
5
5
00:05:43.46
3
2
2
16
4
Malorie Gell
Malorie Gell #4
Female 8-9
00:10:41.95
00:10:41.95
1
(5)
8-9
1
Female
5
NZL
Australian International School
6:29 min/km
Wave 22 Pink
00:03:11.42
10
1
5
00:00:36.83
4
1
1
00:06:53.69
41
2
13
22
16
Jacob Kuan
Jacob Kuan #16
Male 8-9
00:10:59.61
00:10:59.61
2
(13)
8-9
2
00:00:09.83
Male
13
SIN
6:39 min/km
Wave 21 Green
00:03:25.20
27
4
13
00:00:45.64
21
2
8
00:06:48.76
32
3
20
2
148
Jit Yin Elgin Low
Jit Yin Elgin Low #148
Male 10-11
00:09:41.75
00:09:41.75
2
(2)
10-11
2
00:00:34.96
Male
2
Aquatic Masters Swim Club
SIN
Nanyang Primary School
5:52 min/km
Wave 18 Blue
00:03:12.87
12
7
7
00:00:43.88
17
6
6
00:05:44.98
4
3
3
21
134
Stella Crow
Stella Crow #134
Female 10-11
00:10:57.92
00:10:57.92
6
(7)
10-11
6
00:00:31.09
Female
7
AUS
6:38 min/km
Wave 20 White
00:03:25.16
26
9
12
00:01:14.63
92
28
35
00:06:18.12
13
3
3
29
97
Rey Min Soh
Rey Min Soh #97
Female 8-9
00:11:26.28
00:11:26.28
2
(11)
8-9
2
00:00:44.33
Female
11
MAL
Marlborough College Malaysia
6:55 min/km
Wave 22 Pink
00:03:19.29
17
2
7
00:00:58.96
60
4
23
00:07:08.03
56
3
18
70
1
APS Nico & Tristan
APS Nico & Tristan #1
Mixed Team
00:12:54.66
00:12:54.66
6
(6)
Team
6
00:02:40.00
Mixed
6
Arrivo Primo Singapura
Tristan De Belligny
Nicolas Alarcon De Laiglesia
7:49 min/km
Wave 22 Pink
00:05:14.93
119
7
7
00:01:12.64
89
8
8
00:06:27.08
18
3
3
20
163
Flying Firebolts
Flying Firebolts #163
Mixed Team
00:10:57.38
00:10:57.38
2
(2)
Team
2
00:00:42.72
Mixed
2
Marlborough College Malaysia
Cordelia Marshall
Jemima Appiah Metcalf
6:38 min/km
Wave 22 Pink
00:03:46.20
38
3
3
00:00:43.04
15
3
3
00:06:28.13
19
4
4
1
152
Lodovico De Ferrari
Lodovico De Ferrari #152
Male 10-11
00:09:06.79
00:09:06.79
1
(1)
10-11
1
Male
1
Team Fabian
CHE
Singapore American School
5:31 min/km
Wave 18 Blue
00:02:40.01
1
1
1
00:00:41.41
10
4
4
00:05:45.36
5
4
4
82
5
Keira Liu Hauske
Keira Liu Hauske #5
Female 8-9
00:13:41.36
00:13:41.36
4
(30)
8-9
4
00:02:59.41
Female
30
GER
Stamford International American School
8:17 min/km
Wave 22 Pink
00:04:55.41
99
10
42
00:01:37.06
124
12
53
00:07:08.89
57
4
19
51
12
Morag Grossman
Morag Grossman #12
Male 8-9
00:12:14.83
00:12:14.83
6
(29)
8-9
6
00:01:25.05
Male
29
ISR
Dulwich College Singapore
7:25 min/km
Wave 21 Green
00:04:31.70
78
9
41
00:00:52.70
45
7
22
00:06:50.43
35
4
22
10
44
Harriet Strand
Harriet Strand #44
Female 10-11
00:10:26.82
00:10:26.82
1
(1)
10-11
1
Female
1
GBR
Tanglin Trust School
6:19 min/km
Wave 20 White
00:03:08.41
8
4
4
00:00:40.56
8
3
4
00:06:37.85
24
4
4
7
54
Kobe Gaytant
Kobe Gaytant #54
Male 10-11
00:10:01.04
00:10:01.04
7
(7)
10-11
7
00:00:54.25
Male
7
BEL
GEMS World Academy (Singapore)
6:04 min/km
Wave 19 Red
00:03:11.43
11
6
6
00:00:52.17
41
15
21
00:05:57.43
6
5
5
68
157
Harrison White
Harrison White #157
Male 8-9
00:12:49.12
00:12:49.12
8
(37)
8-9
8
00:01:59.35
Male
37
GBR
7:46 min/km
Wave 21 Green
00:05:05.69
108
15
56
00:00:50.06
38
4
18
00:06:53.37
39
5
24
114
100
Tyann Sera Goh
Tyann Sera Goh #100
Female 8-9
00:15:15.88
00:15:15.88
10
(47)
8-9
10
00:04:33.93
Female
47
SIN
Methodist Girl's School
9:15 min/km
Wave 22 Pink
00:06:40.02
142
15
58
00:01:01.37
72
6
28
00:07:34.49
75
5
25
15
121
Amelia Ng
Amelia Ng #121
Female 10-11
00:10:37.86
00:10:37.86
4
(4)
10-11
4
00:00:11.03
Female
4
Team Fabian
SIN
Tanglin Trust School
6:26 min/km
Wave 20 White
00:03:02.03
7
3
3
00:00:52.64
44
14
17
00:06:43.19
26
5
5
67
162
Team Birds
Team Birds #162
Mixed Team
00:12:48.55
00:12:48.55
5
(5)
Team
5
00:02:33.89
Mixed
5
DCIS
DCIS
Emily Bird
Sophie Bird
7:45 min/km
Wave 22 Pink
00:04:19.99
71
6
6
00:00:49.41
33
6
6
00:07:39.15
81
5
5
38
94
ReRaTan
ReRaTan #94
Mixed Team
00:11:53.10
00:11:53.10
4
(4)
Team
4
00:01:38.44
Mixed
4
Rae Tan
Reanne Tan
7:12 min/km
Wave 22 Pink
00:03:14.86
13
1
1
00:00:35.38
3
2
2
00:08:02.84
97
6
6
93
101
Maya Debray
Maya Debray #101
Female 8-9
00:14:03.30
00:14:03.30
5
(36)
8-9
5
00:03:21.35
Female
36
FRA
Lycee Francais de Singapore
8:31 min/km
Wave 22 Pink
00:04:33.63
81
6
33
00:01:11.01
85
7
33
00:08:18.65
105
6
39
66
158
Charlie Woodley
Charlie Woodley #158
Male 8-9
00:12:47.13
00:12:47.13
7
(36)
8-9
7
00:01:57.36
Male
36
GBR
Chatsworth
7:44 min/km
Wave 21 Green
00:04:53.82
96
11
51
00:00:56.62
57
10
30
00:06:56.68
46
6
28
19
41
Sophie Schwalb
Sophie Schwalb #41
Female 10-11
00:10:56.67
00:10:56.67
5
(6)
10-11
5
00:00:29.85
Female
6
GER
Marlborough College Malaysia
6:37 min/km
Wave 20 White
00:03:22.03
19
6
8
00:00:48.69
32
12
13
00:06:45.95
29
6
7
6
62
William Linke
William Linke #62
Male 10-11
00:09:59.85
00:09:59.85
6
(6)
10-11
6
00:00:53.06
Male
6
TriEdge
AUS
Australian International School
6:03 min/km
Wave 19 Red
00:03:00.02
6
4
4
00:01:00.00
68
24
36
00:05:59.83
7
6
6
76
Jie Li Loh
Jie Li Loh #76
Female 8-9
DNF
DNF
8-9
00:02:48.18
Female
SIN
Wave 22 Pink
00:03:22.54
21
3
9
00:01:37.76
125
13
54
00:08:29.83
109
7
42
17
153
Quentin Bossens
Quentin Bossens #153
Male 10-11
00:10:47.32
00:10:47.32
11
(11)
10-11
11
00:01:40.53
Male
11
A4 sports
FRA
Lycee Francais de Singapore
6:32 min/km
Wave 18 Blue
00:03:49.08
41
13
20
00:00:48.41
30
12
14
00:06:09.83
9
7
7
23
117
Amanda Ng
Amanda Ng #117
Female 10-11
00:11:04.82
00:11:04.82
7
(8)
10-11
7
00:00:38.00
Female
8
Team Fabian
SIN
Tanglin Trust School
6:42 min/km
Wave 20 White
00:03:24.96
25
8
11
00:00:52.77
46
15
18
00:06:47.09
30
7
8
94
108
Roiret Mael
Roiret Mael #108
Male 8-9
00:14:03.74
00:14:03.74
16
(51)
8-9
16
00:03:13.96
Male
51
FRA
8:31 min/km
Wave 21 Green
00:05:42.79
133
24
69
00:01:22.97
104
21
56
00:06:57.97
47
7
29
78
91
Girls Star
Girls Star #91
Mixed Team
00:13:19.21
00:13:19.21
7
(7)
Team
7
00:03:04.55
Mixed
7
Maki Shibuya
Kaito Fujita
8:04 min/km
Wave 22 Pink
00:03:56.43
47
4
4
00:00:54.41
50
7
7
00:08:28.37
108
7
7
93
Novi
Novi #93
Mixed Team
DNF
DNF
Team
00:04:48.22
Mixed
Hannah Jasmori
Izzah Jasmori
Wave 22 Pink
00:05:42.04
132
9
9
00:00:43.46
16
4
4
00:08:37.38
113
8
8
30
125
Sophie Autenrieth
Sophie Autenrieth #125
Female 10-11
00:11:28.38
00:11:28.38
10
(12)
10-11
10
00:01:01.55
Female
12
GER
6:57 min/km
Wave 20 White
00:03:34.78
33
13
16
00:01:04.48
78
25
31
00:06:49.11
33
8
9
8
56
Zak Halsall
Zak Halsall #56
Male 10-11
00:10:08.11
00:10:08.11
8
(8)
10-11
8
00:01:01.32
Male
8
GBR
Marlborough College Malaysia
6:08 min/km
Wave 19 Red
00:03:09.17
9
5
5
00:00:48.28
29
11
13
00:06:10.65
10
8
8
105
8
Elliot Simpson
Elliot Simpson #8
Female 8-9
00:15:00.63
00:15:00.63
8
(42)
8-9
8
00:04:18.68
Female
42
GBR
9:05 min/km
Wave 22 Pink
00:04:49.07
89
7
37
00:01:41.15
127
14
55
00:08:30.40
110
8
43
75
25
Maximilian George Stefan
Maximilian George Stefan #25
Male 8-9
00:13:14.59
00:13:14.59
12
(42)
8-9
12
00:02:24.81
Male
42
ROM
8:01 min/km
Wave 21 Green
00:05:13.47
117
18
61
00:00:44.52
19
1
7
00:07:16.59
59
8
36
100
3
Chelsia Chan
Chelsia Chan #3
Female 8-9
00:14:29.80
00:14:29.80
7
(40)
8-9
7
00:03:47.85
Female
40
SIN
8:47 min/km
Wave 22 Pink
00:04:51.29
92
8
38
00:00:59.21
61
5
24
00:08:39.29
115
9
46
72
11
Erwann Feddal
Erwann Feddal #11
Male 8-9
00:13:05.43
00:13:05.43
11
(40)
8-9
11
00:02:15.66
Male
40
FRA
Lycee Francais de Singapore
7:56 min/km
Wave 21 Green
00:04:58.72
104
13
53
00:00:49.68
35
3
16
00:07:17.03
60
9
37
25
73
Leo Thomas
Leo Thomas #73
Male 10-11
00:11:10.75
00:11:10.75
12
(14)
10-11
12
00:02:03.96
Male
14
GBR
6:46 min/km
Wave 19 Red
00:04:01.00
51
17
24
00:00:55.69
53
19
27
00:06:14.06
11
9
9
11
79
Sienna Rigg
Sienna Rigg #79
Female 10-11
00:10:30.86
00:10:30.86
2
(2)
10-11
2
00:00:04.04
Female
2
AUS
Australian International School
6:22 min/km
Wave 20 White
00:02:58.01
5
2
2
00:00:42.28
12
4
5
00:06:50.57
36
9
10
122
2
Team Rascals
Team Rascals #2
Mixed Team
00:15:59.28
00:15:59.28
8
(8)
Team
8
00:05:44.62
Mixed
8
St Stephens Primary School
Ashesh Ratnarajah
Liam Sivashanmugam
9:41 min/km
Wave 22 Pink
00:05:33.51
128
8
8
00:01:47.74
134
9
9
00:08:38.02
114
9
9
102
104
Phillip Becker
Phillip Becker #104
Male 8-9
00:14:33.84
00:14:33.84
19
(54)
8-9
19
00:03:44.07
Male
54
GER
GESS
8:49 min/km
Wave 21 Green
00:05:08.74
111
16
58
00:02:07.20
142
31
75
00:07:17.90
62
10
38
124
96
Xin Ting Hiew
Xin Ting Hiew #96
Female 8-9
00:16:06.20
00:16:06.20
12
(50)
8-9
12
00:05:24.25
Female
50
MAL
Australian International School
9:45 min/km
Wave 22 Pink
00:06:05.79
139
14
57
00:01:16.46
95
8
37
00:08:43.95
118
10
48
3
145
James Smith
James Smith #145
Male 10-11
00:09:46.60
00:09:46.60
3
(3)
10-11
3
00:00:39.81
Male
3
AUS
St Joseph Institution International
5:55 min/km
Wave 18 Blue
00:02:52.52
4
3
3
00:00:37.63
5
2
2
00:06:16.44
12
10
10
24
38
Jinn Ong
Jinn Ong #38
Female 10-11
00:11:08.49
00:11:08.49
8
(9)
10-11
8
00:00:41.66
Female
9
Team Fabian
SIN
6:45 min/km
Wave 20 White
00:03:27.00
30
11
14
00:00:48.51
31
11
12
00:06:52.98
38
10
11
106
26
Yik Chong Ethan Tan
Yik Chong Ethan Tan #26
Male 8-9
00:15:04.68
00:15:04.68
20
(57)
8-9
20
00:04:14.91
Male
57
SIN
HPPS
9:08 min/km
Wave 21 Green
00:05:58.04
136
27
72
00:01:43.45
130
26
67
00:07:23.18
66
11
40
[1]
2
3
4
Page 1 of 4 (158 items)