Sand Tracks Christmas Classic Paddle
10 Dec 2016
Results
Details
 
Contact
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
[1]
2
Page 1 of 2 (99 items)
Fav
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Cat Pos
(Gen Pos)
Category
Cat Pos
Gender
Gen Pos
Club
Country
Pace
7
124
Rowan Caven
Rowan Caven #124
Male Molokai
00:57:13.1
00:57:13.1
3
(7)
Molokai
3
Male
7
AU
4:55 min/km
73
123
Christian Sprogoe
Christian Sprogoe #123
Male Spec
01:13:40.5
01:13:40.5
25
(49)
Spec
25
Male
49
AU
6:21 min/km
21
122
Josh Lynn
Josh Lynn #122
Male Spec
00:59:59.3
00:59:59.3
10
(18)
Spec
10
Male
18
AU
5:10 min/km
45
121
Aya Okano
Aya Okano #121
Female Molokai
01:06:17.2
01:06:17.2
3
(4)
Molokai
3
Female
4
AU
5:42 min/km
25
120
David Porzig
David Porzig #120
Male Molokai
01:01:06.3
01:01:06.3
10
(21)
Molokai
10
Male
21
AU
5:16 min/km
41
98
Tilley / Lang
Tilley / Lang #98
Mixed Double Craft
01:05:57.7
01:05:57.7
4
(4)
Double Craft
4
Mixed
4
North Cottesloe SLSC
AU
5:41 min/km
44
97
Tietzel / Nitschke
Tietzel / Nitschke #97
Mixed Double Craft
01:06:11.2
01:06:11.2
6
(6)
Double Craft
6
Mixed
6
North Cottesloe SLSC
AU
5:42 min/km
49
96
Shellabear / Walter
Shellabear / Walter #96
Mixed Double Craft
01:07:03.3
01:07:03.3
8
(8)
Double Craft
8
Mixed
8
North Cottesloe SLSC
AU
5:46 min/km
60
95
Rogers / Scogna
Rogers / Scogna #95
Mixed Double Craft
01:10:08.8
01:10:08.8
10
(10)
Double Craft
10
Mixed
10
North Cottesloe SLSC
AU
6:02 min/km
62
94
Mclennan / Reynolds
Mclennan / Reynolds #94
Mixed Double Craft
01:10:28.1
01:10:28.1
11
(11)
Double Craft
11
Mixed
11
North Cottesloe SLSC
AU
6:04 min/km
18
93
Mckenzie / Martin
Mckenzie / Martin #93
Mixed Double Craft
00:59:00.2
00:59:00.2
3
(3)
Double Craft
3
Mixed
3
North Cottesloe SLSC
AU
5:05 min/km
56
92
Mcconkey / Ridderhof
Mcconkey / Ridderhof #92
Mixed Double Craft
01:09:05.2
01:09:05.2
9
(9)
Double Craft
9
Mixed
9
North Cottesloe SLSC
AU
5:57 min/km
11
91
Lewin / Vaisey
Lewin / Vaisey #91
Mixed Double Craft
00:57:55.9
00:57:55.9
1
(1)
Double Craft
1
Mixed
1
Trigg Island SLSC
AU
4:59 min/km
13
90
Knowles / Knowles
Knowles / Knowles #90
Mixed Double Craft
00:58:08.3
00:58:08.3
2
(2)
Double Craft
2
Mixed
2
North Cottesloe SLSC
AU
5:00 min/km
68
89
Hawtin / Schultz
Hawtin / Schultz #89
Mixed Double Craft
01:11:54.1
01:11:54.1
12
(12)
Double Craft
12
Mixed
12
AU
6:11 min/km
86
88
Gilfillan / Endersby
Gilfillan / Endersby #88
Mixed Double Craft
01:20:45.5
01:20:45.5
13
(13)
Double Craft
13
Mixed
13
North Cottesloe SLSC
AU
6:57 min/km
48
87
Ford / Robinson
Ford / Robinson #87
Mixed Double Craft
01:06:59.3
01:06:59.3
7
(7)
Double Craft
7
Mixed
7
Dolls House
LCH
5:46 min/km
43
86
Ford / Boffey
Ford / Boffey #86
Mixed Double Craft
01:06:09.0
01:06:09.0
5
(5)
Double Craft
5
Mixed
5
North Cottesloe SLSC
AU
5:42 min/km
32
85
Ric YEATES
Ric YEATES #85
Male Molokai
01:03:21.5
01:03:21.5
14
(27)
Molokai
14
Male
27
Indian Ocean Paddlers
AU
5:27 min/km
88
84
Darlene YATES
Darlene YATES #84
Female Spec
01:23:38.4
01:23:38.4
8
(16)
Spec
8
Female
16
North Cottesloe SLSC
AU
7:12 min/km
65
83
Mike WOODBORNE
Mike WOODBORNE #83
Male Molokai
01:10:54.4
01:10:54.4
23
(44)
Molokai
23
Male
44
Indian Ocean Paddlers
AU
6:06 min/km
54
82
Simone WILSON
Simone WILSON #82
Female Spec
01:07:54.1
01:07:54.1
4
(8)
Spec
4
Female
8
Trigg Island SLSC
AU
5:51 min/km
81
Alannah WILSON
Alannah WILSON #81
Female Spec
DNS
DNS
Spec
Female
North Cottesloe SLSC
AU
79
80
Simon WILLIAMS
Simon WILLIAMS #80
Male Spec
01:18:37.2
01:18:37.2
27
(55)
Spec
27
Male
55
North Cottesloe SLSC
AU
6:46 min/km
81
79
Kyle WILLIAMS
Kyle WILLIAMS #79
Male Spec
01:18:52.8
01:18:52.8
28
(56)
Spec
28
Male
56
North Cottesloe SLSC
AU
6:48 min/km
72
78
John WHITEHAND
John WHITEHAND #78
Male Molokai
01:13:33.2
01:13:33.2
24
(48)
Molokai
24
Male
48
North Cottesloe SLSC
AU
6:20 min/km
30
77
Bruce WELLS
Bruce WELLS #77
Male Molokai
01:02:38.9
01:02:38.9
13
(26)
Molokai
13
Male
26
North Cottesloe SLSC
AU
5:24 min/km
66
76
Rob WALLWORK
Rob WALLWORK #76
Male Spec
01:11:19.6
01:11:19.6
22
(45)
Spec
22
Male
45
AU
6:08 min/km
75
Deborah WAKE
Deborah WAKE #75
Female Spec
DNS
DNS
Spec
Female
North Cottesloe SLSC
AU
23
74
Todd VLADICH
Todd VLADICH #74
Male Molokai
01:00:07.7
01:00:07.7
9
(20)
Molokai
9
Male
20
Indian Ocean Paddlers
AU
5:11 min/km
26
73
John VERITY
John VERITY #73
Male Molokai
01:01:19.0
01:01:19.0
11
(22)
Molokai
11
Male
22
AU
5:17 min/km
72
James TRIPLETT
James TRIPLETT #72
Male Spec
DNS
DNS
Spec
Male
North Cottesloe SLSC
AU
71
Ian TRIPLETT
Ian TRIPLETT #71
Male Spec
DNS
DNS
Spec
Male
Terrigal
AU
34
70
Stuart TENNANT
Stuart TENNANT #70
Male Molokai
01:04:22.6
01:04:22.6
15
(29)
Molokai
15
Male
29
Indian Ocean Paddlers
AU
5:32 min/km
61
69
Mary STEWART
Mary STEWART #69
Female Molokai
01:10:20.7
01:10:20.7
6
(10)
Molokai
6
Female
10
North Cottesloe SLSC
AU
6:03 min/km
90
68
Gary STEINEPREIS
Gary STEINEPREIS #68
Male Spec
01:24:35.8
01:24:35.8
31
(61)
Spec
31
Male
61
North Cottesloe SLSC
AU
7:17 min/km
89
67
David STEINEPREIS
David STEINEPREIS #67
Male Molokai
01:24:35.7
01:24:35.7
30
(60)
Molokai
30
Male
60
North Cottesloe SLSC
AU
7:17 min/km
27
65
Dylan SPIBY
Dylan SPIBY #65
Male Spec
01:01:48.0
01:01:48.0
12
(23)
Spec
12
Male
23
Trigg Island SLSC
AU
5:19 min/km
64
Paul SKUSE
Paul SKUSE #64
Male Molokai
DNS
DNS
Molokai
Male
Indian Ocean Paddlers
AU
80
63
Jazmin SHIPWAY CARR
Jazmin SHIPWAY CARR #63
Female Spec
01:18:38.4
01:18:38.4
5
(13)
Spec
5
Female
13
Broome SLSC
AU
6:46 min/km
53
62
Maddie SHAW
Maddie SHAW #62
Female Spec
01:07:47.8
01:07:47.8
3
(7)
Spec
3
Female
7
CITY OF PERTH
AU
5:50 min/km
17
60
Matt ROWETT
Matt ROWETT #60
Male Spec
00:58:50.2
00:58:50.2
8
(15)
Spec
8
Male
15
North Cottesloe SLSC
AU
5:04 min/km
55
59
Sam ROWE
Sam ROWE #59
Male Spec
01:08:03.1
01:08:03.1
17
(39)
Spec
17
Male
39
North Cottesloe SLSC
AU
5:51 min/km
22
58
Alex ROVIRA
Alex ROVIRA #58
Male Spec
00:59:59.4
00:59:59.4
11
(19)
Spec
11
Male
19
North Cottesloe SLSC
AU
5:10 min/km
57
Brendan RICE
Brendan RICE #57
Male Molokai
DNS
DNS
Molokai
Male
Trigg Island SLSC
AU
39
56
Jess REYNOLDS
Jess REYNOLDS #56
Female Molokai
01:05:26.7
01:05:26.7
2
(3)
Molokai
2
Female
3
North Cottesloe SLSC
AU
5:38 min/km
52
55
Dave REYNOLDS
Dave REYNOLDS #55
Male Molokai
01:07:27.0
01:07:27.0
22
(38)
Molokai
22
Male
38
AU
5:48 min/km
9
54
Stuart RESIDE
Stuart RESIDE #54
Male Molokai
00:57:49.6
00:57:49.6
4
(9)
Molokai
4
Male
9
North Cottesloe SLSC
AU
4:59 min/km
58
53
Christopher RATAJCZAK
Christopher RATAJCZAK #53
Male Spec
01:09:20.7
01:09:20.7
18
(40)
Spec
18
Male
40
North Cottesloe SLSC
AU
5:58 min/km
59
52
John PROWSE
John PROWSE #52
Male Spec
01:09:37.0
01:09:37.0
19
(41)
Spec
19
Male
41
North Cottesloe SLSC
AU
6:00 min/km
[1]
2
Page 1 of 2 (99 items)
© 2023