The Stand Up Surf Shop King of the Cut
4 Dec 2016
Results
Details
 
Contact
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
[1]
2
3
Page 1 of 3 (126 items)
Fav
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Cat Pos
(Gen Pos)
Category
Cat Pos
Gender
Gen Pos
State
Country
Pod
Pace
107
30
Tracey MOUQUE
Tracey MOUQUE #30
Female Over 40
03:27:09.3
03:27:09.3
6
(15)
Over 40
6
Female
15
Queensland
AUS
None
8:37 min/km
102
31
Nicole JONES
Nicole JONES #31
Female Over 40
02:58:20.1
02:58:20.1
4
(13)
Over 40
4
Female
13
Western Australia
AUS
Fremantle
7:25 min/km
84
32
Charlotte SPICER
Charlotte SPICER #32
Female Over 40
02:42:33.8
02:42:33.8
2
(9)
Over 40
2
Female
9
SIN
None
6:46 min/km
88
33
Sue DORRIES
Sue DORRIES #33
Female Over 40
02:45:07.0
02:45:07.0
3
(11)
Over 40
3
Female
11
Queensland
AUS
None
6:52 min/km
70
34
Cristiana CHESSA
Cristiana CHESSA #34
Female Over 40
02:35:27.3
02:35:27.3
1
(6)
Over 40
1
Female
6
Western Australia
AUS
North Shore Paddlers
6:28 min/km
85
1
Jackie NICHOLL
Jackie NICHOLL #1
Female Pro Class
02:42:46.1
02:42:46.1
8
(10)
Pro Class
8
Female
10
Western Australia
AUS
None
6:46 min/km
78
3
Ke'ale DORRIES
Ke'ale DORRIES #3
Female Pro Class
02:40:16.3
02:40:16.3
6
(7)
Pro Class
6
Female
7
Queensland
AUS
None
6:40 min/km
55
4
Belinda STOWELL BRETT
Belinda STOWELL BRETT #4
Female Pro Class
02:22:44.2
02:22:44.2
5
(5)
Pro Class
5
Female
5
Western Australia
AUS
Fremantle
5:56 min/km
31
5
Karla GILBERT
Karla GILBERT #5
Female Pro Class
02:14:47.8
02:14:47.8
1
(1)
Pro Class
1
Female
1
Queensland
AUS
None
5:36 min/km
44
6
Angela JACKSON
Angela JACKSON #6
Female Pro Class
02:18:49.7
02:18:49.7
3
(3)
Pro Class
3
Female
3
Queensland
AUS
None
5:47 min/km
79
7
Jade LANE
Jade LANE #7
Female Pro Class
02:40:17.2
02:40:17.2
7
(8)
Pro Class
7
Female
8
Western Australia
AUS
Fremantle
6:40 min/km
100
8
Chloe WALKERDENE
Chloe WALKERDENE #8
Female Pro Class
02:56:22.9
02:56:22.9
9
(12)
Pro Class
9
Female
12
Queensland
AUS
7:20 min/km
53
9
Terrene BLACK
Terrene BLACK #9
Female Pro Class
02:21:36.5
02:21:36.5
4
(4)
Pro Class
4
Female
4
New South Wales
AUS
None
5:54 min/km
43
10
Marie BUCHANAN
Marie BUCHANAN #10
Female Pro Class
02:18:45.8
02:18:45.8
2
(2)
Pro Class
2
Female
2
GBR
5:46 min/km
104
114
Kerry DAVENPORT
Kerry DAVENPORT #114
Female Over 40
03:09:29.4
03:09:29.4
5
(14)
Over 40
5
Female
14
New South Wales
AUS
None
7:53 min/km
21
115
Dale CHAPMAN
Dale CHAPMAN #115
Male Over 40 Unlimited
02:05:17.9
02:05:17.9
2
(21)
Over 40 Unlimited
2
Male
21
Queensland
AUS
City Beach Drum Liners
5:13 min/km
69
106
Paul SHEPHERD
Paul SHEPHERD #106
Male Over 40 Unlimited
02:35:07.7
02:35:07.7
13
(64)
Over 40 Unlimited
13
Male
64
Queensland
AUS
6:27 min/km
33
117
Alain TEURQUETIL
Alain TEURQUETIL #117
Male Over 40 Unlimited
02:15:02.5
02:15:02.5
7
(32)
Over 40 Unlimited
7
Male
32
Queensland
AUS
5:37 min/km
26
118
Nathan PIACENTINI
Nathan PIACENTINI #118
Male Open OC1
02:11:05.3
02:11:05.3
2
(26)
Open OC1
2
Male
26
Western Australia
AUS
None
5:27 min/km
81
119
Simon RALPH
Simon RALPH #119
Male Open OC1
02:40:35.7
02:40:35.7
5
(73)
Open OC1
5
Male
73
Western Australia
AUS
6:41 min/km
48
120
Michael GIANOTTI
Michael GIANOTTI #120
Male Open OC1
02:19:39.9
02:19:39.9
3
(45)
Open OC1
3
Male
45
Western Australia
AUS
None
5:49 min/km
121
Terry RUSSELL
Terry RUSSELL #121
Male Open OC1
DNS
DNS
Open OC1
Male
Western Australia
AUS
None
61
122
Dan ROME
Dan ROME #122
Male Open OC1
02:28:37.2
02:28:37.2
4
(56)
Open OC1
4
Male
56
Western Australia
AUS
None
6:11 min/km
11
123
Ryan COULIN
Ryan COULIN #123
Male Open OC1
01:55:52.6
01:55:52.6
1
(11)
Open OC1
1
Male
11
Western Australia
AUS
None
4:49 min/km
95
124
Steve BROWN
Steve BROWN #124
Male Over 50
02:48:48.8
02:48:48.8
11
(84)
Over 50
11
Male
84
South Australia
AUS
None
7:02 min/km
12
132
Jake Jenson
Jake Jenson #132
Male Pro Class
01:56:42.3
01:56:42.3
9
(12)
Pro Class
9
Male
12
Western Australia
AUS
4:51 min/km
52
130
Sam Mccullough
Sam Mccullough #130
Male Under 40
02:21:18.0
02:21:18.0
3
(49)
Under 40
3
Male
49
Western Australia
AUS
5:53 min/km
76
131
Ben Chaneeto
Ben Chaneeto #131
Male Over 40
02:38:42.3
02:38:42.3
13
(70)
Over 40
13
Male
70
Western Australia
AUS
6:36 min/km
10
125
Lincoln Dews
Lincoln Dews #125
Male Pro Class
01:55:47.4
01:55:47.4
8
(10)
Pro Class
8
Male
10
Western Australia
AUS
4:49 min/km
20
11
Tomoyasu MURABAYASHI
Tomoyasu MURABAYASHI #11
Male Pro Class
02:05:05.2
02:05:05.2
15
(20)
Pro Class
15
Male
20
JPN
None
5:12 min/km
86
12
Shane BRAY
Shane BRAY #12
Male Open Unlimited
02:42:52.3
02:42:52.3
8
(76)
Open Unlimited
8
Male
76
AUS
None
6:47 min/km
13
Toby CRACKNELL
Toby CRACKNELL #13
Male Pro Class
DNS
DNS
Pro Class
Male
Queensland
AUS
None
7
14
Michael BOOTH
Michael BOOTH #14
Male Pro Class
01:53:41.8
01:53:41.8
6
(7)
Pro Class
6
Male
7
Queensland
AUS
None
4:44 min/km
16
15
Paul JACKSON
Paul JACKSON #15
Male Pro Class
01:58:51.3
01:58:51.3
12
(16)
Pro Class
12
Male
16
Queensland
AUS
None
4:57 min/km
9
16
James CASEY
James CASEY #16
Male Pro Class
01:53:58.5
01:53:58.5
7
(9)
Pro Class
7
Male
9
Queensland
AUS
City Beach Drum Liners
4:44 min/km
5
17
Marcus HANSEN
Marcus HANSEN #17
Male Pro Class
01:52:12.4
01:52:12.4
5
(5)
Pro Class
5
Male
5
NZL
4:40 min/km
59
18
Damian ENGLAND
Damian ENGLAND #18
Male Pro Class
02:27:32.9
02:27:32.9
19
(54)
Pro Class
19
Male
54
Western Australia
AUS
North Shore Paddlers
6:08 min/km
19
19
Tim CYPRIEN
Tim CYPRIEN #19
Male Pro Class
02:01:54.7
02:01:54.7
14
(19)
Pro Class
14
Male
19
Queensland
AUS
None
5:04 min/km
3
20
Matt NOTTAGE
Matt NOTTAGE #20
Male Pro Class
01:49:39.8
01:49:39.8
3
(3)
Pro Class
3
Male
3
Queensland
AUS
City Beach Drum Liners
4:34 min/km
4
21
Beau O'BRIAN
Beau O'BRIAN #21
Male Pro Class
01:50:34.0
01:50:34.0
4
(4)
Pro Class
4
Male
4
Queensland
AUS
City Beach Drum Liners
4:36 min/km
22
Ross MC GARRY
Ross MC GARRY #22
Male Pro Class
DNF
DNF
Pro Class
Male
IRL
62
23
Samuel MAURICE
Samuel MAURICE #23
Male Pro Class
02:30:05.1
02:30:05.1
20
(57)
Pro Class
20
Male
57
Western Australia
AUS
City Beach Drum Liners
6:15 min/km
13
24
William LEE
William LEE #24
Male Pro Class
01:56:47.4
01:56:47.4
10
(13)
Pro Class
10
Male
13
Western Australia
AUS
Fremantle
4:51 min/km
49
25
Lee MCLEAN
Lee MCLEAN #25
Male Pro Class
02:19:44.5
02:19:44.5
18
(46)
Pro Class
18
Male
46
New South Wales
AUS
None
5:49 min/km
14
26
Wesley FRY
Wesley FRY #26
Male Pro Class
01:57:06.3
01:57:06.3
11
(14)
Pro Class
11
Male
14
Western Australia
AUS
Fremantle
4:52 min/km
23
27
Paul SIMMONS
Paul SIMMONS #27
Male Pro Class
02:09:21.7
02:09:21.7
16
(23)
Pro Class
16
Male
23
GBR
None
5:23 min/km
1
28
Puyo TITOUAN
Puyo TITOUAN #28
Male Pro Class
01:48:28.2
01:48:28.2
1
(1)
Pro Class
1
Male
1
NCL
4:31 min/km
17
29
Ben TARDREW
Ben TARDREW #29
Male Pro Class
01:59:37.1
01:59:37.1
13
(17)
Pro Class
13
Male
17
Queensland
AUS
City Beach Drum Liners
4:59 min/km
77
35
Scott CORRIGAN
Scott CORRIGAN #35
Male Under 40
02:38:47.2
02:38:47.2
6
(71)
Under 40
6
Male
71
AUS
None
6:36 min/km
56
36
Luke HALLAM
Luke HALLAM #36
Male Under 40
02:25:12.3
02:25:12.3
4
(51)
Under 40
4
Male
51
Western Australia
AUS
None
6:03 min/km
[1]
2
3
Page 1 of 3 (126 items)