The Stand Up Surf Shop King of the Cut
4 Dec 2016
Results
Details
 
Contact
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
1
2
[3]
Page 3 of 3 (126 items)
Fav
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Cat Pos
(Gen Pos)
Category
Cat Pos
Gender
Gen Pos
State
Country
Pod
Pace
10
125
Lincoln Dews
Lincoln Dews #125
Male Pro Class
01:55:47.4
01:55:47.4
8
(10)
Pro Class
8
Male
10
Western Australia
AUS
4:49 min/km
12
132
Jake Jenson
Jake Jenson #132
Male Pro Class
01:56:42.3
01:56:42.3
9
(12)
Pro Class
9
Male
12
Western Australia
AUS
4:51 min/km
13
24
William LEE
William LEE #24
Male Pro Class
01:56:47.4
01:56:47.4
10
(13)
Pro Class
10
Male
13
Western Australia
AUS
Fremantle
4:51 min/km
14
26
Wesley FRY
Wesley FRY #26
Male Pro Class
01:57:06.3
01:57:06.3
11
(14)
Pro Class
11
Male
14
Western Australia
AUS
Fremantle
4:52 min/km
16
15
Paul JACKSON
Paul JACKSON #15
Male Pro Class
01:58:51.3
01:58:51.3
12
(16)
Pro Class
12
Male
16
Queensland
AUS
None
4:57 min/km
17
29
Ben TARDREW
Ben TARDREW #29
Male Pro Class
01:59:37.1
01:59:37.1
13
(17)
Pro Class
13
Male
17
Queensland
AUS
City Beach Drum Liners
4:59 min/km
19
19
Tim CYPRIEN
Tim CYPRIEN #19
Male Pro Class
02:01:54.7
02:01:54.7
14
(19)
Pro Class
14
Male
19
Queensland
AUS
None
5:04 min/km
20
11
Tomoyasu MURABAYASHI
Tomoyasu MURABAYASHI #11
Male Pro Class
02:05:05.2
02:05:05.2
15
(20)
Pro Class
15
Male
20
JPN
None
5:12 min/km
23
27
Paul SIMMONS
Paul SIMMONS #27
Male Pro Class
02:09:21.7
02:09:21.7
16
(23)
Pro Class
16
Male
23
GBR
None
5:23 min/km
30
37
Nico SCHENK
Nico SCHENK #37
Male Pro Class
02:14:02.1
02:14:02.1
17
(30)
Pro Class
17
Male
30
Queensland
AUS
None
5:35 min/km
49
25
Lee MCLEAN
Lee MCLEAN #25
Male Pro Class
02:19:44.5
02:19:44.5
18
(46)
Pro Class
18
Male
46
New South Wales
AUS
None
5:49 min/km
59
18
Damian ENGLAND
Damian ENGLAND #18
Male Pro Class
02:27:32.9
02:27:32.9
19
(54)
Pro Class
19
Male
54
Western Australia
AUS
North Shore Paddlers
6:08 min/km
62
23
Samuel MAURICE
Samuel MAURICE #23
Male Pro Class
02:30:05.1
02:30:05.1
20
(57)
Pro Class
20
Male
57
Western Australia
AUS
City Beach Drum Liners
6:15 min/km
22
Ross MC GARRY
Ross MC GARRY #22
Male Pro Class
DNF
DNF
Pro Class
Male
IRL
13
Toby CRACKNELL
Toby CRACKNELL #13
Male Pro Class
DNS
DNS
Pro Class
Male
Queensland
AUS
None
18
38
Noã¯c GARIOUD
Noã¯c GARIOUD #38
Male Under 40
01:59:43.0
01:59:43.0
1
(18)
Under 40
1
Male
18
NCL
None
4:59 min/km
45
43
Julius WRIGHT
Julius WRIGHT #43
Male Under 40
02:18:52.7
02:18:52.7
2
(42)
Under 40
2
Male
42
Queensland
AUS
None
5:47 min/km
52
130
Sam Mccullough
Sam Mccullough #130
Male Under 40
02:21:18.0
02:21:18.0
3
(49)
Under 40
3
Male
49
Western Australia
AUS
5:53 min/km
56
36
Luke HALLAM
Luke HALLAM #36
Male Under 40
02:25:12.3
02:25:12.3
4
(51)
Under 40
4
Male
51
Western Australia
AUS
None
6:03 min/km
68
46
Matt BLAKERS
Matt BLAKERS #46
Male Under 40
02:33:41.3
02:33:41.3
5
(63)
Under 40
5
Male
63
Western Australia
AUS
None
6:24 min/km
77
35
Scott CORRIGAN
Scott CORRIGAN #35
Male Under 40
02:38:47.2
02:38:47.2
6
(71)
Under 40
6
Male
71
AUS
None
6:36 min/km
80
44
Paul HEPWORTH
Paul HEPWORTH #44
Male Under 40
02:40:24.2
02:40:24.2
7
(72)
Under 40
7
Male
72
Western Australia
AUS
None
6:41 min/km
92
45
Tony SYCAMORE
Tony SYCAMORE #45
Male Under 40
02:46:27.9
02:46:27.9
8
(81)
Under 40
8
Male
81
New South Wales
AUS
6:56 min/km
96
42
Jun Hao LO
Jun Hao LO #42
Male Under 40
02:49:24.8
02:49:24.8
9
(85)
Under 40
9
Male
85
WA
SIN
Fremantle
7:03 min/km
97
41
Robert BULLEN
Robert BULLEN #41
Male Under 40
02:51:54.6
02:51:54.6
10
(86)
Under 40
10
Male
86
Western Australia
AUS
City Beach Drum Liners
7:09 min/km
99
47
Jono KING
Jono KING #47
Male Under 40
02:54:31.7
02:54:31.7
11
(88)
Under 40
11
Male
88
Western Australia
AUS
Bunbury Wavemasters
7:16 min/km
1
2
[3]
Page 3 of 3 (126 items)