Civil Service Club Singapore Duathlon 2016
19 Nov 2016
Results
Details
 
Contact
Standard
Junior
Sprint
Mini
Youth
Kids
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
1
[2]
Page 2 of 2 (85 items)
Fav
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Cat Pos
(Gen Pos)
Category
Cat Pos
Gender
Gen Pos
Club
Nation
CompanyName
SchoolName
Runner1
Cyclist
Pace
Wave
Run1
O/Pos
C/Pos
T1
O/Pos
C/Pos
CycleLap1
O/Pos
C/Pos
Cycle
O/Pos
C/Pos
T2
O/Pos
C/Pos
Run2
O/Pos
C/Pos
314
Austin Cocks
Austin Cocks #314
Male 12-13
Query
Query
12-13
Male
Team Fabian
AUS
UWCSEA East
Wave 16
00:05:27.27
00:01:13.66
00:12:38.18
00:01:19.69
00:06:44.79
19
315
Samuel Compton
Samuel Compton #315
Male 12-13
00:39:00.02
00:39:00.02
3
(14)
12-13
3
Male
14
GBR
2:36 min/km
Wave 16
00:05:37.87
25
6
00:01:09.60
14
3
00:11:40.67
16
3
00:24:22.48
18
3
00:01:12.39
17
3
00:06:37.67
16
3
316
Benjamin Daniels
Benjamin Daniels #316
Male 12-13
DNS
DNS
12-13
Male
GBR
UWCSEA Dover
Wave 16
36
317
Anshul Dash
Anshul Dash #317
Male 12-13
00:47:32.85
00:47:32.85
9
(26)
12-13
9
Male
26
Team Fabian
IND
Dulwich College Singapore
3:10 min/km
Wave 16
00:06:20.15
35
8
00:01:39.39
33
6
00:15:02.35
41
12
00:30:27.81
40
10
00:01:20.35
23
4
00:07:45.14
29
8
27
318
Connor Doyle
Connor Doyle #318
Male 12-13
00:44:23.11
00:44:23.11
6
(19)
12-13
6
Male
19
AUS
2:57 min/km
Wave 16
00:06:22.05
37
9
00:01:37.05
30
5
00:13:18.99
30
7
00:27:01.24
30
7
00:01:35.99
33
8
00:07:46.78
31
9
58
319
Hariz Mirza Farhad
Hariz Mirza Farhad #319
Male 12-13
01:05:06.14
01:05:06.14
21
(43)
12-13
21
Male
43
SIN
Edgefield Primary School
4:20 min/km
Wave 16
00:07:27.91
50
15
00:03:30.44
62
24
00:17:22.28
51
16
00:37:42.27
57
19
00:02:39.04
56
20
00:13:46.47
62
24
56
320
Isaac Foo
Isaac Foo #320
Male 12-13
01:03:00.24
01:03:00.24
19
(41)
12-13
19
Male
41
SIN
4:12 min/km
Wave 16
00:07:49.08
56
19
00:02:16.90
49
14
00:18:26.29
55
20
00:40:13.52
60
22
00:02:46.87
58
22
00:09:53.85
50
16
48
321
Thaddeus Foo
Thaddeus Foo #321
Male 12-13
00:56:17.28
00:56:17.28
14
(34)
12-13
14
Male
34
SIN
3:45 min/km
Wave 16
00:06:43.30
44
12
00:02:14.13
46
12
00:17:53.12
53
18
00:37:19.60
55
17
00:01:53.20
39
10
00:08:07.04
34
10
21
322
Max Graham
Max Graham #322
Male 12-13
00:41:17.44
00:41:17.44
4
(16)
12-13
4
Male
16
GBR
2:45 min/km
Wave 16
00:05:36.06
24
5
00:01:19.03
26
4
00:12:27.03
22
4
00:25:47.67
25
5
00:01:31.33
30
6
00:07:03.34
23
6
53
323
Alexander Knott
Alexander Knott #323
Male 12-13
00:58:51.76
00:58:51.76
17
(38)
12-13
17
Male
38
GBR
3:55 min/km
Wave 16
00:07:39.92
51
16
00:01:53.11
41
9
00:17:19.76
50
15
00:36:43.35
52
15
00:01:42.91
37
9
00:10:52.45
54
19
59
324
Amos Leong
Amos Leong #324
Male 12-13
01:06:32.92
01:06:32.92
22
(44)
12-13
22
Male
44
SIN
4:26 min/km
Wave 16
00:08:06.31
60
22
00:02:56.04
59
21
00:20:14.03
58
22
00:43:09.69
62
23
00:02:10.59
46
13
00:10:10.28
52
17
51
325
Jerome Lim
Jerome Lim #325
Male 12-13
00:57:27.92
00:57:27.92
15
(36)
12-13
15
Male
36
SIN
3:49 min/km
Wave 16
00:06:47.73
45
13
00:02:39.37
54
18
00:21:23.02
60
23
00:36:43.54
53
16
00:01:56.22
41
11
00:09:21.05
45
14
16
308
RV_Boys2Men
RV_Boys2Men #308
Mixed Team
00:37:44.68
00:37:44.68
1
(1)
Team
1
Mixed
1
AUS
Rishi Patil
Vedant Kothari
2:30 min/km
Wave 16
00:05:01.05
17
1
00:01:31.04
29
2
00:11:56.26
17
1
00:24:03.47
17
1
00:01:21.13
24
1
00:05:47.97
6
2
17
309
Vikings
Vikings #309
Mixed Team
00:38:03.48
00:38:03.48
2
(2)
Team
2
Mixed
2
AUS
Ryan Wippell
James O'Reilly
2:32 min/km
Wave 17
00:05:27.78
23
2
00:01:17.81
24
1
00:12:03.29
18
2
00:24:32.29
19
2
00:01:26.43
29
2
00:05:19.16
3
1
45
310
Alamak
Alamak #310
Mixed Team
00:51:48.75
00:51:48.75
3
(3)
Team
3
Mixed
3
AUS
Elizabeth Tan
Brandon Wallis
3:27 min/km
Wave 17
00:07:44.75
54
3
00:01:50.43
39
3
00:15:18.70
43
3
00:30:52.06
42
3
00:02:00.13
44
3
00:09:21.37
47
3
311
Uncle & Nephew
Uncle & Nephew #311
Mixed Team
Query
Query
Team
Mixed
AUS
Chang Hui Toh
Guang Jun Tan
Wave 17
00:05:56.31
00:01:32.04
00:15:38.98
00:02:08.99
00:06:15.01
63
326
Zhe Xu Lim
Zhe Xu Lim #326
Male 12-13
01:15:35.67
01:15:35.67
25
(48)
12-13
25
Male
48
SIN
5:02 min/km
Wave 17
00:12:53.38
64
25
00:03:16.95
60
22
00:18:59.51
56
21
00:38:45.90
59
21
00:02:33.06
54
19
00:18:06.37
63
25
290
Juliette Abou-Haidar
Juliette Abou-Haidar #290
Female 12-13
Not started
Not started
12-13
Female
ESP
Wave 17
22
291
Nicole Shee Teng Chan
Nicole Shee Teng Chan #291
Female 12-13
00:41:21.77
00:41:21.77
2
(4)
12-13
2
Female
4
TEAM M3X
MAL
Sri Sempurna International School
2:45 min/km
Wave 17
00:05:58.60
29
4
00:01:17.05
23
6
00:12:41.94
24
2
00:24:38.59
21
2
00:01:24.22
27
7
00:08:03.31
33
4
18
292
Enola De Smet
Enola De Smet #292
Female 12-13
00:38:31.19
00:38:31.19
1
(3)
12-13
1
Female
3
BEL
UWCSEA Dover
2:34 min/km
Wave 17
00:05:25.94
20
1
00:01:04.00
5
1
00:12:17.44
21
1
00:24:36.61
20
1
00:01:03.54
5
1
00:06:21.08
15
1
34
293
Reilly Grose-Hodge
Reilly Grose-Hodge #293
Female 12-13
00:46:05.78
00:46:05.78
5
(8)
12-13
5
Female
8
GBR
Marlborough College Malaysia
3:04 min/km
Wave 17
00:06:20.01
34
5
00:01:16.68
21
5
00:14:27.37
35
5
00:29:55.66
39
6
00:01:10.01
13
3
00:07:23.40
26
3
294
Natalie Hunter
Natalie Hunter #294
Female 12-13
Not started
Not started
12-13
Female
GBR
Wave 17
295
Piper Lodge
Piper Lodge #295
Female 12-13
Not started
Not started
12-13
Female
AUS
UWCSEA East
Wave 17
26
296
Ria Nakahara
Ria Nakahara #296
Female 12-13
00:43:04.78
00:43:04.78
4
(6)
12-13
4
Female
6
Cicada Athletic Club
JPN
Singapore American School (SAS)
2:52 min/km
Wave 17
00:05:57.78
28
3
00:01:12.75
16
3
00:13:07.10
29
4
00:26:25.01
29
4
00:01:09.28
10
2
00:08:19.94
36
5
297
Mihika Rao
Mihika Rao #297
Female 12-13
Not started
Not started
12-13
Female
IND
Wave 17
49
298
Rachel Seet
Rachel Seet #298
Female 12-13
00:56:18.72
00:56:18.72
8
(12)
12-13
8
Female
12
Team Fabian
SIN
Tao Nan School
3:45 min/km
Wave 17
00:06:30.66
41
6
00:01:16.15
20
4
00:20:26.99
59
8
00:37:08.97
54
8
00:01:23.08
26
6
00:09:59.85
51
8
23
299
Hannah Smith
Hannah Smith #299
Female 12-13
00:41:26.28
00:41:26.28
3
(5)
12-13
3
Female
5
GBR
2:45 min/km
Wave 17
00:05:56.96
27
2
00:01:06.90
12
2
00:12:56.27
26
3
00:26:12.45
27
3
00:01:10.07
14
4
00:06:59.88
21
2
300
Tania Thong
Tania Thong #300
Female 12-13
Not started
Not started
12-13
Female
MAL
GEMS World Academy Singapore
Wave 17
47
301
Charlotte Wilson
Charlotte Wilson #301
Female 12-13
00:55:24.97
00:55:24.97
7
(11)
12-13
7
Female
11
AUS
UWCSEA Dover
3:41 min/km
Wave 17
00:07:41.71
53
8
00:01:52.39
40
8
00:17:08.27
49
7
00:35:05.30
51
7
00:01:41.22
36
8
00:09:04.34
41
6
38
302
Amy Wright
Amy Wright #302
Female 12-13
00:48:03.90
00:48:03.90
6
(9)
12-13
6
Female
9
AUS
Australian Internationl School
3:12 min/km
Wave 17
00:07:02.81
49
7
00:01:37.54
31
7
00:14:43.96
38
6
00:28:47.73
36
5
00:01:14.66
19
5
00:09:21.15
46
7
31
303
Kylie Compton
Kylie Compton #303
Female 14-15
00:45:40.28
00:45:40.28
3
(7)
14-15
3
Female
7
GBR
3:02 min/km
Wave 17
00:06:21.66
36
4
00:01:15.03
18
4
00:13:51.69
33
4
00:28:19.44
34
3
00:01:16.22
21
3
00:08:27.91
37
4
9
304
Elizabeth Liau
Elizabeth Liau #304
Female 14-15
00:35:12.81
00:35:12.81
1
(1)
14-15
1
Female
1
Triathlon Development Squad (TDS)
SIN
2:20 min/km
Wave 17
00:05:00.31
16
2
00:01:04.29
7
1
00:11:00.67
11
1
00:22:06.12
11
1
00:01:07.24
8
2
00:05:54.84
12
2
13
305
Emma Middleditch
Emma Middleditch #305
Female 14-15
00:36:20.71
00:36:20.71
2
(2)
14-15
2
Female
2
New Moon KHcycle (NMKH)
FRA
GEMS World Academy Singapore
2:25 min/km
Wave 17
00:04:59.77
14
1
00:01:06.31
10
2
00:11:38.79
15
2
00:23:20.79
16
2
00:01:02.97
4
1
00:05:50.85
8
1
306
Velvet Seow
Velvet Seow #306
Female 14-15
Query
Query
14-15
Female
CHN
Queensway Secondary School
Wave 17
00:07:44.75
00:02:14.10
00:19:23.59
00:02:14.48
00:09:59.84
39
307
Herlene Natasha Yu
Herlene Natasha Yu #307
Female 14-15
00:48:15.11
00:48:15.11
4
(10)
14-15
4
Female
10
Team Fabian
SIN
3:13 min/km
Wave 17
00:05:26.06
22
3
00:01:11.17
15
3
00:12:09.83
19
3
00:32:20.58
49
4
00:01:34.24
32
4
00:07:43.04
28
3
1
[2]
Page 2 of 2 (85 items)