2016 SunSmart Endurance Championship
22 Oct 2016
Results
Details
 
Contact
4km Beach Run
2km Beach Run
2km Swim
12km Ski Race
9km Ski Race
6km Ski Race
4km Board Race
2km Board Race
7km Surf Boat
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Page 1 of 1 (50 items)
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Cat Pos
(Gen Pos)
Category
Cat Pos
Gender
Gen Pos
Club
CompAge
Pace
1
81
Andrew DONALDSON
Andrew DONALDSON #81
Male Open
00:27:54.8
00:27:54.8
1
(1)
Open
1
Male
1
City of Perth SLSC
U/26
13:57 min/km
2
112
Callan SMITH
Callan SMITH #112
Male U17
00:29:03.1
00:29:03.1
1
(2)
U17
1
Male
2
Trigg Island SLSC
U/17
14:31 min/km
3
82
Brett GOULD
Brett GOULD #82
Male Open
00:29:13.0
00:29:13.0
2
(3)
Open
2
Male
3
MULLALOO SLSC
U/21
14:36 min/km
5
109
Ethan JACKSON
Ethan JACKSON #109
Male U17
00:29:21.6
00:29:21.6
2
(4)
U17
2
Male
4
City of Perth SLSC
U/16
14:40 min/km
8
122
Wesley GOULD
Wesley GOULD #122
Male U19
00:29:25.0
00:29:25.0
1
(5)
U19
1
Male
5
MULLALOO SLSC
U/19
14:42 min/km
9
88
Kent JENKINSON
Kent JENKINSON #88
Male Open
00:29:27.3
00:29:27.3
3
(6)
Open
3
Male
6
Trigg Island SLSC
U/20
14:43 min/km
10
104
Byron KIMBER
Byron KIMBER #104
Male U17
00:29:31.8
00:29:31.8
3
(7)
U17
3
Male
7
MULLALOO SLSC
U/16
14:45 min/km
11
83
Joshua MAURICE
Joshua MAURICE #83
Male Open
00:29:41.1
00:29:41.1
4
(8)
Open
4
Male
8
City of Perth SLSC
U/22
14:50 min/km
13
154
Ben WATERMAN
Ben WATERMAN #154
Male U15
00:30:48.6
00:30:48.6
1
(9)
U15
1
Male
9
Sorrento SLSC (Inc) (WA)
U/15
15:24 min/km
14
140
Will SAVAGE
Will SAVAGE #140
Male U14
00:30:51.9
00:30:51.9
1
(10)
U14
1
Male
10
Trigg Island SLSC
U/14
15:25 min/km
16
84
Lachlan ARMSTRONG
Lachlan ARMSTRONG #84
Male Open
00:31:07.1
00:31:07.1
5
(11)
Open
5
Male
11
Trigg Island SLSC
U/21
15:33 min/km
17
107
Joshua LYNN
Joshua LYNN #107
Male U17
00:31:09.3
00:31:09.3
4
(12)
U17
4
Male
12
North Cottesloe SLSC
U/17
15:34 min/km
21
108
Daniel SNOOK
Daniel SNOOK #108
Male U17
00:31:26.8
00:31:26.8
5
(13)
U17
5
Male
13
Sorrento SLSC (Inc) (WA)
U/16
15:43 min/km
23
121
Cooper JOHNSON
Cooper JOHNSON #121
Male U19
00:31:31.8
00:31:31.8
2
(14)
U19
2
Male
14
Trigg Island SLSC
U/18
15:45 min/km
27
111
Matthew COLLISS
Matthew COLLISS #111
Male U17
00:31:43.7
00:31:43.7
6
(15)
U17
6
Male
15
City of Perth SLSC
U/16
15:51 min/km
29
103
Joshua SNOOK
Joshua SNOOK #103
Male U17
00:31:54.6
00:31:54.6
7
(16)
U17
7
Male
16
City of Perth SLSC
U/17
15:57 min/km
30
110
Alexander HOLT
Alexander HOLT #110
Male U17
00:32:32.4
00:32:32.4
8
(17)
U17
8
Male
17
Trigg Island SLSC
U/16
16:16 min/km
34
150
Trent HUZZARD
Trent HUZZARD #150
Male U15
00:33:01.7
00:33:01.7
2
(18)
U15
2
Male
18
Scarboro SLSC Inc
U/15
16:30 min/km
35
138
Tallis DAVIES
Tallis DAVIES #138
Male U14
00:33:12.9
00:33:12.9
2
(19)
U14
2
Male
19
Trigg Island SLSC
U/14
16:36 min/km
36
105
Kane SMITH
Kane SMITH #105
Male U17
00:33:14.2
00:33:14.2
9
(20)
U17
9
Male
20
Trigg Island SLSC
U/16
16:37 min/km
37
163
Jeff GREENFIELD
Jeff GREENFIELD #163
Male 45-49
00:33:26.7
00:33:26.7
1
(21)
45-49
1
Male
21
Busselton SLSC
U/46
16:43 min/km
38
153
Callum GRIFFITHS
Callum GRIFFITHS #153
Male U15
00:33:31.2
00:33:31.2
3
(22)
U15
3
Male
22
Swanbourne Nedlands SLSC Inc
U/15
16:45 min/km
40
80
Sean CARTER
Sean CARTER #80
Male Open
00:35:06.5
00:35:06.5
6
(23)
Open
6
Male
23
North Cottesloe SLSC
U/30
17:33 min/km
42
114
Jacob FITZGERALD
Jacob FITZGERALD #114
Male U17
00:35:26.5
00:35:26.5
10
(24)
U17
10
Male
24
North Cottesloe SLSC
U/17
17:43 min/km
47
169
Michael COOK
Michael COOK #169
Male 60+
00:36:08.6
00:36:08.6
1
(25)
60+
1
Male
25
Trigg Island SLSC
U/71
18:04 min/km
48
152
Jakson EGAN
Jakson EGAN #152
Male U15
00:36:10.0
00:36:10.0
4
(26)
U15
4
Male
26
Trigg Island SLSC
U/15
18:05 min/km
49
136
George STEWART
George STEWART #136
Male U14
00:36:12.4
00:36:12.4
3
(27)
U14
3
Male
27
City of Perth SLSC
U/14
18:06 min/km
51
162
Brenton ROSE
Brenton ROSE #162
Male 45-49
00:36:18.6
00:36:18.6
2
(28)
45-49
2
Male
28
Trigg Island SLSC
U/46
18:09 min/km
52
143
Max HUNTER
Max HUNTER #143
Male U14
00:36:23.9
00:36:23.9
4
(29)
U14
4
Male
29
Trigg Island SLSC
U/14
18:11 min/km
59
157
Glen BODDY
Glen BODDY #157
Male 30-34
00:38:06.3
00:38:06.3
1
(30)
30-34
1
Male
30
City of Perth SLSC
U/45
19:03 min/km
61
156
Patrick ELEY
Patrick ELEY #156
Male U15
00:38:10.6
00:38:10.6
5
(31)
U15
5
Male
31
Trigg Island SLSC
U/15
19:05 min/km
62
115
Regan BEAZLEY
Regan BEAZLEY #115
Male U17
00:38:54.3
00:38:54.3
11
(32)
U17
11
Male
32
Trigg Island SLSC
U/16
19:27 min/km
67
159
David WILLIAMS
David WILLIAMS #159
Male 30-34
00:43:03.4
00:43:03.4
2
(33)
30-34
2
Male
33
Swanbourne Nedlands SLSC Inc
U/34
21:31 min/km
68
158
Adrian HIRSCH
Adrian HIRSCH #158
Male 30-34
00:43:19.8
00:43:19.8
3
(34)
30-34
3
Male
34
City of Perth SLSC
U/42
21:39 min/km
72
151
Zachariah COLEMAN
Zachariah COLEMAN #151
Male U15
00:46:00.5
00:46:00.5
6
(35)
U15
6
Male
35
Fremantle SLSC
U/15
23:00 min/km
73
165
Mark DOICK
Mark DOICK #165
Male 45-49
00:47:01.3
00:47:01.3
3
(36)
45-49
3
Male
36
Trigg Island SLSC
U/51
23:30 min/km
74
164
Gregory MCINTOSH
Gregory MCINTOSH #164
Male 45-49
00:49:51.4
00:49:51.4
4
(37)
45-49
4
Male
37
Sorrento SLSC (Inc) (WA)
U/47
24:55 min/km
76
170
Danny BARCLAY
Danny BARCLAY #170
Male 60+
00:52:47.8
00:52:47.8
2
(38)
60+
2
Male
38
Sorrento SLSC (Inc) (WA)
U/64
26:23 min/km
149
Ryley GARDENER
Ryley GARDENER #149
Male U15
DNS
DNS
U15
Male
MULLALOO SLSC
U/15
min/km
155
Angus JOHNSTON-WALKER
Angus JOHNSTON-WALKER #155
Male U15
DNS
DNS
U15
Male
Busselton SLSC
U/15
min/km
120
Angus MCMILLAN
Angus MCMILLAN #120
Male U19
DNS
DNS
U19
Male
Scarboro SLSC Inc
U/19
min/km
137
Nicholas DART
Nicholas DART #137
Male U14
DNS
DNS
U14
Male
Fremantle SLSC
U/14
min/km
139
Matthew TOMS
Matthew TOMS #139
Male U14
DNS
DNS
U14
Male
City of Perth SLSC
U/14
min/km
141
Tane CANTON
Tane CANTON #141
Male U14
DNS
DNS
U14
Male
Sorrento SLSC (Inc) (WA)
U/14
min/km
142
Kirby JACKSON
Kirby JACKSON #142
Male U14
DNS
DNS
U14
Male
City of Perth SLSC
U/14
min/km
113
Sam MCGOVERN
Sam MCGOVERN #113
Male U17
DNS
DNS
U17
Male
City of Perth SLSC
U/17
min/km
106
Riley WALKER
Riley WALKER #106
Male U17
DNS
DNS
U17
Male
City of Perth SLSC
U/17
min/km
85
Alex ROVIRA
Alex ROVIRA #85
Male Open
DNS
DNS
Open
Male
North Cottesloe SLSC
U/27
min/km
86
Joshua WINDSOR
Joshua WINDSOR #86
Male Open
DNS
DNS
Open
Male
Trigg Island SLSC
U/20
min/km
87
Samuel MAURICE
Samuel MAURICE #87
Male Open
DNS
DNS
Open
Male
City of Perth SLSC
U/26
min/km
Page 1 of 1 (50 items)