HotFM Surf to Surf Fun Run
16 Oct 2016
Results
Teams
Details
 
Contact
Half Marathon
10km Run
5km Run
Koombana Physio 5km Walk
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
1
2
3
4
5
6
7
[8]
9
10
Page 8 of 10 (458 items)
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
(Net Time)
Cat Pos
(Gen Pos)
Net Time
Category
Cat Pos
Gender
Gen Pos
Team Type
Team
Team Result
Pos In Team
State
Nation
Pace
1.25km
O/Pos
C/Pos
G/Pos
3.77km
O/Pos
C/Pos
G/Pos
5km
O/Pos
C/Pos
G/Pos
199
543
Matilda WORSFOLD
Matilda WORSFOLD #543
Female Under 16
00:28:14.79
00:28:14.79
(00:28:08.62)
16
(57)
00:28:08.62
Under 16
16
Female
57
Secondary Challenge
BCC Besties
02:06:37.70
5
WA
AUS
5:37 min/km
00:06:50.82
212
26
71
00:14:28.88
213
17
64
00:06:55.08
179
15
51
201
481
Sarina TASSONE
Sarina TASSONE #481
Female Under 16
00:28:16.96
00:28:16.96
(00:28:10.80)
17
(59)
00:28:10.80
Under 16
17
Female
59
Secondary Challenge
BCC Besties
02:06:37.70
6
WA
AUS
5:38 min/km
00:06:53.32
215
27
73
00:14:25.12
206
16
58
00:06:58.51
187
16
53
204
649
Lily GRAY
Lily GRAY #649
Female Under 16
00:28:21.30
00:28:21.30
(00:28:16.14)
18
(60)
00:28:16.14
Under 16
18
Female
60
Secondary Challenge
BSHS
01:40:03.68
24
WA
AUS
5:39 min/km
00:06:43.73
190
18
59
00:14:38.63
229
18
70
00:06:58.94
189
17
54
205
354
Emma NORRISH
Emma NORRISH #354
Female Under 16
00:28:21.79
00:28:21.79
(00:28:16.53)
19
(61)
00:28:16.53
Under 16
19
Female
61
Finance and Real Estate
Norm Hart Settlements
02:31:59.73
2
WA
AUS
5:39 min/km
00:06:41.70
184
17
57
00:14:39.63
233
19
73
00:07:00.46
191
18
56
219
633
Kailah BURY
Kailah BURY #633
Female Under 16
00:28:40.27
00:28:40.27
(00:28:34.33)
20
(68)
00:28:34.33
Under 16
20
Female
68
Secondary Challenge
BSHS
01:40:03.68
25
WA
AUS
5:42 min/km
00:06:19.90
158
15
42
00:14:49.25
242
21
79
00:07:31.11
238
23
84
220
572
Chloe WILLSHER
Chloe WILLSHER #572
Female Under 16
00:28:45.54
00:28:45.54
(00:28:39.79)
21
(69)
00:28:39.79
Under 16
21
Female
69
Secondary Challenge
BSHS
01:40:03.68
26
WA
AUS
5:43 min/km
00:06:18.83
154
14
39
00:14:50.33
244
22
80
00:07:36.38
251
25
90
230
260
Eden KINKELLA
Eden KINKELLA #260
Female Under 16
00:29:13.54
00:29:13.54
(00:29:08.84)
22
(73)
00:29:08.84
Under 16
22
Female
73
Primary Challenge
South Bunbury Primary School
02:05:44.36
12
WA
AUS
5:49 min/km
00:06:10.94
130
9
27
00:15:21.98
267
28
98
00:07:40.61
261
27
96
241
551
Aisling HALL
Aisling HALL #551
Female Under 16
00:29:35.52
00:29:35.52
(00:29:28.92)
23
(80)
00:29:28.92
Under 16
23
Female
80
Secondary Challenge
BSHS
01:40:03.68
27
WA
AUS
5:53 min/km
00:06:45.31
196
21
62
00:15:16.05
262
27
94
00:07:34.15
243
24
87
242
657
Maddison ARCHER
Maddison ARCHER #657
Female Under 16
00:29:35.53
00:29:35.53
(00:29:21.22)
24
(81)
00:29:21.22
Under 16
24
Female
81
Secondary Challenge
BSHS
01:40:03.68
28
WA
AUS
5:52 min/km
00:06:45.32
197
22
63
00:14:42.10
235
20
75
00:08:08.10
294
34
121
248
634
Kaitlyn MYLES
Kaitlyn MYLES #634
Female Under 16
00:29:42.63
00:29:42.63
(00:29:28.32)
25
(84)
00:29:28.32
Under 16
25
Female
84
Secondary Challenge
BSHS
01:40:03.68
29
WA
AUS
5:53 min/km
00:06:45.82
199
23
64
00:15:14.63
261
26
93
00:07:42.18
264
28
98
255
725
Alexandra ANDERSON
Alexandra ANDERSON #725
Female Under 16
00:29:52.79
00:29:52.79
(00:29:36.81)
26
(87)
00:29:36.81
Under 16
26
Female
87
Secondary Challenge
NMSHS MASH
02:07:09.45
5
WA
AUS
5:55 min/km
00:06:44.74
194
20
61
00:15:30.22
273
30
100
00:07:37.83
255
26
93
262
535
Mikayla WILLIAMS
Mikayla WILLIAMS #535
Female Under 16
00:30:15.54
00:30:15.54
(00:29:46.37)
27
(94)
00:29:46.37
Under 16
27
Female
94
SLSC
Binningup Surf Life Saving Club
02:05:23.54
9
WA
AUS
5:57 min/km
00:07:18.53
249
29
89
00:15:02.15
253
24
88
00:07:54.86
278
30
110
264
134
Jacinta ECKERSLEY
Jacinta ECKERSLEY #134
Female Under 16
00:30:27.39
00:30:27.39
(00:30:10.89)
28
(95)
00:30:10.89
Under 16
28
Female
95
Secondary Challenge
NMSHS MASH
02:07:09.45
6
WA
AUS
6:02 min/km
00:07:48.06
304
40
125
00:15:23.37
269
29
99
00:07:15.95
220
20
71
265
669
Mikisa KNUCKEY
Mikisa KNUCKEY #669
Female Under 16
00:30:29.22
00:30:29.22
(00:30:12.70)
29
(96)
00:30:12.70
Under 16
29
Female
96
Secondary Challenge
NMSHS MASH
02:07:09.45
7
WA
AUS
6:02 min/km
00:07:37.49
278
37
110
00:15:06.22
255
25
89
00:07:45.50
265
29
99
276
698
Sienna GARNER
Sienna GARNER #698
Female Under 16
00:31:00.79
00:31:00.79
(00:30:36.63)
30
(104)
00:30:36.63
Under 16
30
Female
104
SLSC
Binningup Surf Life Saving Club
02:05:23.54
11
WA
AUS
6:07 min/km
00:07:37.49
279
38
111
00:14:59.84
249
23
84
00:08:23.46
317
39
139
279
593
Ella SUDLOW
Ella SUDLOW #593
Female Under 16
00:31:09.21
00:31:09.21
(00:30:53.63)
31
(107)
00:30:53.63
Under 16
31
Female
107
Secondary Challenge
BSHS
01:40:03.68
31
WA
AUS
6:10 min/km
00:07:23.56
258
30
96
00:15:39.35
279
31
106
00:08:06.29
291
32
118
283
782
Esme WORLEY
Esme WORLEY #782
Female Under 16
00:31:25.26
00:31:25.26
(00:31:19.00)
32
(111)
00:31:19.00
Under 16
32
Female
111
Secondary Challenge
BSHS
01:40:03.68
32
WA
AUS
6:15 min/km
00:06:48.03
206
25
67
00:16:26.92
309
36
133
00:08:10.30
296
36
123
284
700
Sophie ABLETT
Sophie ABLETT #700
Female Under 16
00:31:27.29
00:31:27.29
(00:31:19.16)
33
(112)
00:31:19.16
Under 16
33
Female
112
Secondary Challenge
BSHS
01:40:03.68
33
WA
AUS
6:15 min/km
00:06:47.81
205
24
66
00:16:26.88
308
35
132
00:08:12.60
304
37
129
302
708
Tess HOGAN
Tess HOGAN #708
Female Under 16
00:31:48.24
00:31:48.24
(00:31:30.25)
34
(126)
00:31:30.25
Under 16
34
Female
126
Secondary Challenge
BSHS
01:40:03.68
34
WA
AUS
6:18 min/km
00:07:30.51
264
34
101
00:16:11.59
298
34
123
00:08:06.13
290
31
117
303
701
Starr PITMAN
Starr PITMAN #701
Female Under 16
00:31:48.43
00:31:48.43
(00:31:32.27)
35
(127)
00:31:32.27
Under 16
35
Female
127
Secondary Challenge
BSHS
01:40:03.68
35
WA
AUS
6:18 min/km
00:07:31.94
268
35
103
00:16:09.01
295
32
120
00:08:07.47
293
33
120
305
699
Skye PALMER
Skye PALMER #699
Female Under 16
00:31:50.27
00:31:50.27
(00:31:50.27)
36
(129)
00:31:50.27
Under 16
36
Female
129
Secondary Challenge
BSHS
01:40:03.68
36
WA
AUS
6:22 min/km
00:07:30.06
263
33
100
00:16:10.89
296
33
121
00:08:09.31
295
35
122
314
599
Fern CLARK
Fern CLARK #599
Female Under 16
00:32:04.52
00:32:04.52
(00:31:47.74)
37
(135)
00:31:47.74
Under 16
37
Female
135
Secondary Challenge
NMSHS MASH
02:07:09.45
9
WA
AUS
6:21 min/km
00:07:48.82
306
41
126
00:16:47.49
322
37
140
00:07:28.21
233
22
81
327
566
Brynna JOHNSTON
Brynna JOHNSTON #566
Female Under 16
00:33:02.94
00:33:02.94
(00:32:56.76)
38
(145)
00:32:56.76
Under 16
38
Female
145
Secondary Challenge
BSHS
01:40:03.68
37
WA
AUS
6:35 min/km
00:07:26.81
262
32
99
00:18:17.90
355
40
166
00:07:18.23
224
21
74
331
195
Imogen HARRIS
Imogen HARRIS #195
Female Under 16
00:33:11.47
00:33:11.47
(00:32:54.19)
39
(148)
00:32:54.19
Under 16
39
Female
148
WA
AUS
6:34 min/km
00:07:13.66
243
28
85
00:17:39.11
344
38
157
00:08:18.70
308
38
132
346
666
Maya SUTTON
Maya SUTTON #666
Female Under 16
00:34:10.48
00:34:10.48
(00:34:05.92)
40
(158)
00:34:05.92
Under 16
40
Female
158
Primary Challenge
South Bunbury Primary School
02:05:44.36
15
WA
AUS
6:49 min/km
00:07:25.63
261
31
98
00:18:10.08
352
39
163
00:08:34.77
324
40
143
355
604
Holly VAN HERK
Holly VAN HERK #604
Female Under 16
00:35:11.80
00:35:11.80
(00:35:07.10)
41
(166)
00:35:07.10
Under 16
41
Female
166
Primary Challenge
South Bunbury Primary School
02:05:44.36
18
WA
AUS
7:01 min/km
00:07:32.32
269
36
104
00:18:51.89
367
41
175
00:08:47.59
341
41
155
375
369
Annabelle O'NEILL
Annabelle O'NEILL #369
Female Under 16
00:36:50.81
00:36:50.81
(00:36:15.54)
42
(183)
00:36:15.54
Under 16
42
Female
183
Runner v Triathlete
SRR - Secret Rocky Runners
1
WA
AUS
7:15 min/km
00:08:59.72
386
44
187
00:19:03.24
373
42
180
00:08:47.84
342
42
156
385
204
Kiri HEAD
Kiri HEAD #204
Female Under 16
00:37:41.80
00:37:41.80
(00:37:23.04)
43
(191)
00:37:23.04
Under 16
43
Female
191
WA
AUS
7:28 min/km
00:08:23.81
355
43
163
00:19:43.19
384
43
189
00:09:34.79
377
43
184
408
454
Grace SMITH
Grace SMITH #454
Female Under 16
00:40:24.50
00:40:24.50
(00:40:00.35)
44
(205)
00:40:00.35
Under 16
44
Female
205
Secondary Challenge
Bunbury Cathedral Grammar School
02:04:30.75
5
WA
AUS
8:00 min/km
00:08:08.02
334
42
148
00:21:37.68
404
44
201
00:10:38.79
407
44
205
474
Cassey STIRLING
Cassey STIRLING #474
Female Under 16
Not started
Not started
(Not started)
Not started
Under 16
Female
WA
AUS
min/km
3
656
Luke PAOLIELLO
Luke PAOLIELLO #656
Male Under 16
00:18:10.23
00:18:10.23
(00:18:06.92)
1
(3)
00:18:06.92
Under 16
1
Male
3
Secondary Challenge
Bunbury Cathedral Grammar School
02:04:30.75
1
WA
AUS
3:37 min/km
00:04:18.81
3
1
3
00:09:06.33
2
1
2
00:04:45.09
5
1
5
6
409
Zach RANKIN
Zach RANKIN #409
Male Under 16
00:19:37.11
00:19:37.11
(00:19:33.85)
2
(6)
00:19:33.85
Under 16
2
Male
6
Secondary Challenge
NMSHS MASH
02:07:09.45
1
WA
AUS
3:54 min/km
00:04:46.06
12
3
12
00:09:58.35
7
2
7
00:04:52.70
7
3
7
10
846
Josh FOWLER
Josh FOWLER #846
Male Under 16
00:20:08.39
00:20:08.39
(00:20:06.87)
3
(10)
00:20:06.87
Under 16
3
Male
10
WA
AUS
4:01 min/km
00:04:39.54
9
2
9
00:10:01.62
9
3
9
00:05:27.23
30
8
29
14
610
Jacob VAN NOORT
Jacob VAN NOORT #610
Male Under 16
00:20:21.50
00:20:21.50
(00:20:17.31)
4
(14)
00:20:17.31
Under 16
4
Male
14
Secondary Challenge
BSHS
01:40:03.68
3
WA
AUS
4:03 min/km
00:05:13.93
36
7
31
00:10:17.76
16
4
16
00:04:49.80
6
2
6
16
661
Marshall GROSSE
Marshall GROSSE #661
Male Under 16
00:20:28.52
00:20:28.52
(00:20:25.42)
5
(16)
00:20:25.42
Under 16
5
Male
16
WA
AUS
4:05 min/km
00:05:01.54
24
5
23
00:10:17.89
17
5
17
00:05:09.08
12
4
12
17
433
Dean SANDERS
Dean SANDERS #433
Male Under 16
00:20:31.78
00:20:31.78
(00:20:29.24)
6
(17)
00:20:29.24
Under 16
6
Male
17
Runner v Triathlete
Bunbury Tri Club
01:41:08.68
3
WA
AUS
4:05 min/km
00:04:48.82
17
4
17
00:10:28.06
24
6
24
00:05:14.89
19
6
19
22
648
Liam DOVEY
Liam DOVEY #648
Male Under 16
00:20:51.46
00:20:51.46
(00:20:49.63)
7
(22)
00:20:49.63
Under 16
7
Male
22
Secondary Challenge
BSHS
01:40:03.68
4
WA
AUS
4:09 min/km
00:05:03.79
27
6
25
00:10:29.33
27
7
27
00:05:18.33
21
7
21
47
559
Baden ROSS-WILLMORE
Baden ROSS-WILLMORE #559
Male Under 16
00:22:21.23
00:22:21.23
(00:22:19.97)
8
(42)
00:22:19.97
Under 16
8
Male
42
Secondary Challenge
BSHS
01:40:03.68
6
WA
AUS
4:27 min/km
00:05:24.07
44
11
38
00:11:44.05
67
13
56
00:05:13.10
16
5
16
49
276
James LANGEARD
James LANGEARD #276
Male Under 16
00:22:26.49
00:22:26.49
(00:22:18.68)
9
(44)
00:22:18.68
Under 16
9
Male
44
Resources Energy and Trans
South 32
01:50:34.87
3
WA
AUS
4:27 min/km
00:05:35.13
60
16
53
00:11:21.56
51
10
46
00:05:29.80
36
9
33
50
813
Blake PIERCE-BUTLER
Blake PIERCE-BUTLER #813
Male Under 16
00:22:31.29
00:22:31.29
(00:22:13.88)
10
(45)
00:22:13.88
Under 16
10
Male
45
Secondary Challenge
NMSHS MASH
02:07:09.45
2
WA
AUS
4:26 min/km
00:05:46.29
79
21
68
00:10:58.87
43
9
39
00:05:46.11
56
11
50
52
670
Monti CHAMBERS
Monti CHAMBERS #670
Male Under 16
00:22:36.38
00:22:36.38
(00:22:33.85)
11
(47)
00:22:33.85
Under 16
11
Male
47
Secondary Challenge
BSHS
01:40:03.68
7
WA
AUS
4:30 min/km
00:05:23.07
42
9
36
00:11:40.58
64
12
55
00:05:32.72
43
10
38
55
729
Lachlan BROWN
Lachlan BROWN #729
Male Under 16
00:22:44.97
00:22:44.97
(00:22:35.74)
12
(49)
00:22:35.74
Under 16
12
Male
49
WA
AUS
4:31 min/km
00:05:49.75
87
24
75
00:10:55.42
40
8
37
00:05:59.80
74
13
61
62
665
Max COULTER
Max COULTER #665
Male Under 16
00:23:15.43
00:23:15.43
(00:23:14.01)
13
(55)
00:23:14.01
Under 16
13
Male
55
Secondary Challenge
BSHS
01:40:03.68
8
WA
AUS
4:38 min/km
00:05:21.06
41
8
35
00:12:02.62
84
16
70
00:05:51.74
64
12
54
71
280
Pierce LANIGAN
Pierce LANIGAN #280
Male Under 16
00:23:45.49
00:23:45.49
(00:23:35.87)
14
(60)
00:23:35.87
Under 16
14
Male
60
Finance and Real Estate
BHR Papalia Pacesetters
02:15:59.45
1
WA
AUS
4:43 min/km
00:05:48.32
84
22
72
00:11:38.05
61
11
53
00:06:19.11
105
22
83
75
596
Evan WHELAN
Evan WHELAN #596
Male Under 16
00:23:50.29
00:23:50.29
(00:23:46.62)
15
(64)
00:23:46.62
Under 16
15
Male
64
WA
AUS
4:45 min/km
00:05:23.49
43
10
37
00:12:20.20
98
17
77
00:06:06.59
82
15
67
81
140
Joshua EMMOTT
Joshua EMMOTT #140
Male Under 16
00:24:07.30
00:24:07.30
(00:23:58.13)
16
(70)
00:23:58.13
Under 16
16
Male
70
WA
AUS
4:47 min/km
00:06:10.93
129
30
103
00:11:48.27
71
14
60
00:06:08.09
83
16
68
88
685
Raine FISHER
Raine FISHER #685
Male Under 16
00:24:23.68
00:24:23.68
(00:24:19.68)
17
(75)
00:24:19.68
Under 16
17
Male
75
Secondary Challenge
BSHS
01:40:03.68
11
WA
AUS
4:51 min/km
00:05:24.52
45
12
39
00:12:22.16
102
19
80
00:06:36.99
135
28
100
92
592
Dylan COPE
Dylan COPE #592
Male Under 16
00:24:28.16
00:24:28.16
(00:24:14.44)
18
(76)
00:24:14.44
Under 16
18
Male
76
Secondary Challenge
Australind Senior High School
2
WA
AUS
4:50 min/km
00:06:12.59
132
31
105
00:11:57.66
79
15
67
00:06:17.91
103
21
82
95
814
Harrison WALLACE
Harrison WALLACE #814
Male Under 16
00:24:32.23
00:24:32.23
(00:24:29.94)
19
(77)
00:24:29.94
Under 16
19
Male
77
WA
AUS
4:53 min/km
00:05:25.95
47
13
41
00:12:21.94
101
18
79
00:06:44.33
154
31
115
98
834
Elijah BIRRELL
Elijah BIRRELL #834
Male Under 16
00:24:34.87
00:24:34.87
(00:24:32.59)
20
(79)
00:24:32.59
Under 16
20
Male
79
Family
Birrell Clan
1
WA
AUS
4:54 min/km
00:05:33.30
55
15
49
00:12:47.64
123
27
97
00:06:13.92
98
19
78
1
2
3
4
5
6
7
[8]
9
10
Page 8 of 10 (458 items)