NIPSSA Regional Cross Country
24 Jun 2016
Results
Details
 
Contact
Year 2
Div A Year 3
Div A Year 4
Div A Year 5
Div A Year 6
Div B Year 3
Div B Year 4
Div B Year 5
Div B Year 6
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
1
[2]
3
Page 2 of 3 (132 items)
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Cat Pos
(Gen Pos)
Category
Cat Pos
Gender
Gen Pos
Team
Pos In Team
Pace
114
81
Bianca ASTONE
Bianca ASTONE #81
Female Y5
00:14:17.86
00:14:17.86
51
(51)
Y5
51
Female
51
JOHN SEPTIMUS ROE ACS
4
5:43 min/km
115
40
Chelsea MCEVOY
Chelsea MCEVOY #40
Female Y5
00:14:18.87
00:14:18.87
52
(52)
Y5
52
Female
52
FRANCIS JORDAN
3
5:43 min/km
116
405
Jade BAMFORTH
Jade BAMFORTH #405
Female Y5
00:14:18.87
00:14:18.87
53
(53)
Y5
53
Female
53
ST SIMON PETER
4
5:43 min/km
117
133
Riley MCCONNELL
Riley MCCONNELL #133
Female Y5
00:14:19.32
00:14:19.32
54
(54)
Y5
54
Female
54
KINGSWAY CHRISTIAN
5
5:43 min/km
118
308
Bronte SCAFIE
Bronte SCAFIE #308
Female Y5
00:14:32.89
00:14:32.89
55
(55)
Y5
55
Female
55
PETER MOYES
5
5:49 min/km
119
198
Julia TAYLOR
Julia TAYLOR #198
Female Y5
00:14:44.26
00:14:44.26
56
(56)
Y5
56
Female
56
LIWARA
6
5:53 min/km
120
44
Jacinta UREN
Jacinta UREN #44
Female Y5
00:14:47.30
00:14:47.30
57
(57)
Y5
57
Female
57
FRANCIS JORDAN
4
5:54 min/km
121
466
Sienna BIRKETT
Sienna BIRKETT #466
Female Y5
00:14:48.52
00:14:48.52
58
(58)
Y5
58
Female
58
ST STEPHENS CARRAMAR
6
5:55 min/km
122
35
Megan DAVIDSON
Megan DAVIDSON #35
Female Y5
00:14:51.37
00:14:51.37
59
(59)
Y5
59
Female
59
FRANCIS JORDAN
5
5:56 min/km
123
297
Anna AGNEW
Anna AGNEW #297
Female Y5
00:15:08.61
00:15:08.61
60
(60)
Y5
60
Female
60
PETER MOYES
6
6:03 min/km
124
407
Alicia DALY
Alicia DALY #407
Female Y5
00:15:23.22
00:15:23.22
61
(61)
Y5
61
Female
61
ST SIMON PETER
5
6:09 min/km
125
36
Olivia DONEGAN
Olivia DONEGAN #36
Female Y5
00:15:24.22
00:15:24.22
62
(62)
Y5
62
Female
62
FRANCIS JORDAN
6
6:09 min/km
126
90
Amy TUCKER
Amy TUCKER #90
Female Y5
00:15:40.25
00:15:40.25
63
(63)
Y5
63
Female
63
JOHN SEPTIMUS ROE ACS
5
6:16 min/km
135
Alison MITCHELL
Alison MITCHELL #135
Female Y5
Not Started
Not Started
Y5
Female
KINGSWAY CHRISTIAN
min/km
82
Lauren BROWN
Lauren BROWN #82
Female Y5
Not Started
Not Started
Y5
Female
JOHN SEPTIMUS ROE ACS
min/km
413
Leah NISKI
Leah NISKI #413
Female Y5
Not Started
Not Started
Y5
Female
ST SIMON PETER
min/km
1
34
Jack DARGAN
Jack DARGAN #34
Male Y5
00:10:07.95
00:10:07.95
1
(1)
Y5
1
Male
1
FRANCIS JORDAN
1
4:03 min/km
2
259
Riley SMITH
Riley SMITH #259
Male Y5
00:10:11.13
00:10:11.13
2
(2)
Y5
2
Male
2
PADBURY CATHOLIC
1
4:04 min/km
3
139
Matthew SKEA
Matthew SKEA #139
Male Y5
00:10:12.16
00:10:12.16
3
(3)
Y5
3
Male
3
KINGSWAY CHRISTIAN
1
4:04 min/km
4
140
Stephen SKEA
Stephen SKEA #140
Male Y5
00:10:20.78
00:10:20.78
4
(4)
Y5
4
Male
4
KINGSWAY CHRISTIAN
2
4:08 min/km
5
591
Alex LLOYD
Alex LLOYD #591
Male Y5
00:10:33.54
00:10:33.54
5
(5)
Y5
5
Male
5
WHITFORD CATHOLIC
1
4:13 min/km
6
363
Oscar DEES
Oscar DEES #363
Male Y5
00:10:36.51
00:10:36.51
6
(6)
Y5
6
Male
6
ST MARKS ACS
1
4:14 min/km
7
596
Ewan WHELAHAN
Ewan WHELAHAN #596
Male Y5
00:10:45.62
00:10:45.62
7
(7)
Y5
7
Male
7
WHITFORD CATHOLIC
2
4:18 min/km
8
302
Ryan MACDONALD
Ryan MACDONALD #302
Male Y5
00:10:45.83
00:10:45.83
8
(8)
Y5
8
Male
8
PETER MOYES
1
4:18 min/km
9
42
Jaylan PEARMAN
Jaylan PEARMAN #42
Male Y5
00:10:48.48
00:10:48.48
9
(9)
Y5
9
Male
9
FRANCIS JORDAN
2
4:19 min/km
10
138
Gj PRINSLOO
Gj PRINSLOO #138
Male Y5
00:10:48.66
00:10:48.66
10
(10)
Y5
10
Male
10
KINGSWAY CHRISTIAN
3
4:19 min/km
11
255
Trent JHNSON
Trent JHNSON #255
Male Y5
00:10:51.51
00:10:51.51
11
(11)
Y5
11
Male
11
PADBURY CATHOLIC
2
4:20 min/km
12
529
Deon HUNT
Deon HUNT #529
Male Y5
00:10:52.11
00:10:52.11
12
(12)
Y5
12
Male
12
ST STEPHENS DUNCRAIG
1
4:20 min/km
13
528
Braden GOSTLOW
Braden GOSTLOW #528
Male Y5
00:10:52.52
00:10:52.52
13
(13)
Y5
13
Male
13
ST STEPHENS DUNCRAIG
2
4:21 min/km
14
249
Mitchell BAKER
Mitchell BAKER #249
Male Y5
00:10:58.21
00:10:58.21
14
(14)
Y5
14
Male
14
PADBURY CATHOLIC
3
4:23 min/km
15
88
Jak MAHONEY
Jak MAHONEY #88
Male Y5
00:10:59.43
00:10:59.43
15
(15)
Y5
15
Male
15
JOHN SEPTIMUS ROE ACS
1
4:23 min/km
16
409
Donnacha FLAHERTY
Donnacha FLAHERTY #409
Male Y5
00:11:00.86
00:11:00.86
16
(16)
Y5
16
Male
16
ST SIMON PETER
1
4:24 min/km
17
300
Luke FOSTER
Luke FOSTER #300
Male Y5
00:11:01.26
00:11:01.26
17
(17)
Y5
17
Male
17
PETER MOYES
2
4:24 min/km
18
534
Gage THORP
Gage THORP #534
Male Y5
00:11:01.66
00:11:01.66
18
(18)
Y5
18
Male
18
ST STEPHENS DUNCRAIG
3
4:24 min/km
19
416
Harley ZORIC
Harley ZORIC #416
Male Y5
00:11:05.11
00:11:05.11
19
(19)
Y5
19
Male
19
ST SIMON PETER
2
4:26 min/km
20
536
Robert WOOD
Robert WOOD #536
Male Y5
00:11:08.15
00:11:08.15
20
(20)
Y5
20
Male
20
ST STEPHENS DUNCRAIG
4
4:27 min/km
21
38
Theodore HUNT
Theodore HUNT #38
Male Y5
00:11:12.38
00:11:12.38
21
(21)
Y5
21
Male
21
FRANCIS JORDAN
3
4:28 min/km
22
307
Hayden PEACOCK
Hayden PEACOCK #307
Male Y5
00:11:15.87
00:11:15.87
22
(22)
Y5
22
Male
22
PETER MOYES
3
4:30 min/km
23
298
Tom ALDERSON
Tom ALDERSON #298
Male Y5
00:11:16.88
00:11:16.88
23
(23)
Y5
23
Male
23
PETER MOYES
4
4:30 min/km
24
306
Tody PATTEN
Tody PATTEN #306
Male Y5
00:11:17.74
00:11:17.74
24
(24)
Y5
24
Male
24
PETER MOYES
5
4:31 min/km
25
132
Chris JANSEN
Chris JANSEN #132
Male Y5
00:11:17.88
00:11:17.88
25
(25)
Y5
25
Male
25
KINGSWAY CHRISTIAN
4
4:31 min/km
28
129
Ronan DOWLING
Ronan DOWLING #129
Male Y5
00:11:22.49
00:11:22.49
26
(26)
Y5
26
Male
26
KINGSWAY CHRISTIAN
5
4:32 min/km
29
469
Scott GEMMIL
Scott GEMMIL #469
Male Y5
00:11:22.63
00:11:22.63
27
(27)
Y5
27
Male
27
ST STEPHENS CARRAMAR
1
4:33 min/km
30
357
Hudson SADGROVE
Hudson SADGROVE #357
Male Y5
00:11:23.98
00:11:23.98
28
(28)
Y5
28
Male
28
ST MARKS ACS
2
4:33 min/km
31
260
Alex WALFORD
Alex WALFORD #260
Male Y5
00:11:24.99
00:11:24.99
29
(29)
Y5
29
Male
29
PADBURY CATHOLIC
4
4:33 min/km
32
130
Blake FORWORD
Blake FORWORD #130
Male Y5
00:11:25.80
00:11:25.80
30
(30)
Y5
30
Male
30
KINGSWAY CHRISTIAN
6
4:34 min/km
34
362
Jackson CONTI
Jackson CONTI #362
Male Y5
00:11:28.46
00:11:28.46
31
(31)
Y5
31
Male
31
ST MARKS ACS
3
4:35 min/km
35
195
Cian OHEHIR
Cian OHEHIR #195
Male Y5
00:11:30.27
00:11:30.27
32
(32)
Y5
32
Male
32
LIWARA
1
4:36 min/km
36
256
Will BRENNAN
Will BRENNAN #256
Male Y5
00:11:31.50
00:11:31.50
33
(33)
Y5
33
Male
33
PADBURY CATHOLIC
5
4:36 min/km
37
365
Louis HADFIELD
Louis HADFIELD #365
Male Y5
00:11:32.31
00:11:32.31
34
(34)
Y5
34
Male
34
ST MARKS ACS
4
4:36 min/km
1
[2]
3
Page 2 of 3 (132 items)