Singapore Aquathlon 2016 National Championship
18 Jun 2016
Results
Details
 
Contact
Standard
Standard Relay
Sprint
Sprint Relay
Junior
Youth
Youth Relay
Kids
Kids Relay
Mini
Mini Relay
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
1
[2]
Page 2 of 2 (68 items)
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Cat Pos
(Gen Pos)
Category
Cat Pos
Gender
Gen Pos
Club
Nation
CompanyName
SchoolName
Pace
Wave
Swim
O/Pos
C/Pos
G/Pos
T1
O/Pos
C/Pos
G/Pos
Run
O/Pos
C/Pos
G/Pos
4
53
Bryan Chew
Bryan Chew #53
Male 10-11
00:09:08.48
00:09:08.48
3
(3)
10-11
3
Male
3
Aquatic Performance Swim Club (APSC)
SIN
Henry Park Primary School
7:37 min/km
Wave 15 Blue
00:04:37.64
6
4
5
00:00:27.47
10
4
5
00:04:03.36
6
5
5
6
58
Kang Yu Ted Lee
Kang Yu Ted Lee #58
Male 10-11
00:09:47.40
00:09:47.40
4
(5)
10-11
4
Male
5
SIN
ACS Primary
8:09 min/km
Wave 15 Blue
00:04:31.49
4
2
3
00:00:38.38
25
12
15
00:04:37.53
26
13
19
37
59
Adam Xing Castree
Adam Xing Castree #59
Male 10-11
00:12:16.23
00:12:16.23
15
(20)
10-11
15
Male
20
SIN
10:13 min/km
Wave 15 Blue
00:05:30.93
23
11
14
00:00:53.94
45
17
25
00:05:51.35
60
19
32
8
43
Jit Yin Elgin Low
Jit Yin Elgin Low #43
Male 8-9
00:09:55.59
00:09:55.59
2
(7)
8-9
2
Male
7
Aquatic Masters
SIN
Nanyang Primary School
8:16 min/km
Wave 15 Blue
00:05:06.20
12
2
8
00:00:25.90
6
1
3
00:04:23.48
13
4
10
41
45
Hayden Tan
Hayden Tan #45
Male 8-9
00:12:39.44
00:12:39.44
7
(22)
8-9
7
Male
22
SIN
10:32 min/km
Wave 15 Blue
00:06:33.63
42
8
23
00:00:45.73
37
6
20
00:05:20.07
50
13
29
2
48
Jerome Thio
Jerome Thio #48
Male 10-11
00:08:34.34
00:08:34.34
2
(2)
10-11
2
Male
2
SIN
7:08 min/km
Wave 15 Blue
00:04:05.38
1
1
1
00:00:31.48
17
9
10
00:03:57.48
5
4
4
64
50
Wei Shyan Timothy Chan
Wei Shyan Timothy Chan #50
Male 10-11
00:20:05.79
00:20:05.79
19
(33)
10-11
19
Male
33
Team Fabian
SIN
Nanyang Primary School
16:44 min/km
Wave 15 Blue
00:14:14.87
64
19
33
00:00:30.41
15
7
8
00:05:20.50
51
17
30
56
51
Yuan Xun Chua
Yuan Xun Chua #51
Male 10-11
00:13:58.67
00:13:58.67
17
(30)
10-11
17
Male
30
SIN
11:38 min/km
Wave 15 Blue
00:06:31.58
41
15
22
00:01:37.29
60
18
30
00:05:49.79
59
18
31
19
61
Reuben Seet
Reuben Seet #61
Male 10-11
00:10:36.20
00:10:36.20
11
(13)
10-11
11
Male
13
Team Fabian
SIN
Tao Nan School
8:50 min/km
Wave 15 Blue
00:05:37.90
24
12
15
00:00:31.21
16
8
9
00:04:27.08
16
8
13
16
11
Reanne Tan
Reanne Tan #11
Female 8-9
00:10:27.12
00:10:27.12
2
(6)
8-9
2
Female
6
SIN
Raffles Girls Primary School
8:42 min/km
Wave 16 White
00:05:12.69
16
2
7
00:00:24.69
2
2
2
00:04:49.74
37
4
12
31
20
Nur Fitra Esha'al Mohamed Norian
Nur Fitra Esha'al Mohamed Norian #20
Female 10-11
00:11:38.19
00:11:38.19
10
(13)
10-11
10
Female
13
SIN
9:41 min/km
Wave 16 White
00:05:51.40
28
10
13
00:01:05.14
53
16
27
00:04:41.64
31
7
9
62
16
Eugenia Liow
Eugenia Liow #16
Female 8-9
00:17:43.65
00:17:43.65
14
(31)
8-9
14
Female
31
SIN
Pei Tong Primary School
14:46 min/km
Wave 16 White
00:10:01.56
62
13
30
00:01:40.97
61
14
31
00:06:01.12
62
14
30
61
5
Jiaqi Hsu
Jiaqi Hsu #5
Female 8-9
00:17:37.94
00:17:37.94
13
(30)
8-9
13
Female
30
SIN
14:41 min/km
Wave 16 White
00:11:08.29
63
14
31
00:01:02.46
52
11
26
00:05:27.18
55
12
25
6
Neya Aravind
Neya Aravind #6
Female 8-9
Not started
Not started
8-9
Female
SIN
min/km
Wave 16 White
7
Gwyneth Chia
Gwyneth Chia #7
Female 8-9
Not started
Not started
8-9
Female
SIN
min/km
Wave 16 White
63
35
Jiajie Hsu
Jiajie Hsu #35
Male 8-9
00:18:23.70
00:18:23.70
14
(32)
8-9
14
Male
32
SIN
15:19 min/km
Wave 15 Blue
00:09:57.65
61
14
32
00:01:26.67
59
12
29
00:06:59.36
63
14
33
41
Shen Oon Max Lee
Shen Oon Max Lee #41
Male 8-9
Not started
Not started
8-9
Male
APSC
SIN
SJIJ
min/km
Wave 15 Blue
25
32
Kang Le Mike Lee
Kang Le Mike Lee #32
Male 8-9
00:11:11.53
00:11:11.53
3
(15)
8-9
3
Male
15
SIN
ACS Primary
9:19 min/km
Wave 15 Blue
00:05:28.65
20
3
11
00:00:52.96
44
8
24
00:04:49.92
38
10
26
1
[2]
Page 2 of 2 (68 items)
© 2023