MetaSprint Series Race 3 Triathlon
17 Apr 2016
Results
Details
 
Contact
Sprint Triathlon
Discovery Triathlon
Youth Triathlon
Kids Triathlon
Sprint Relay
Kids Relay
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
[1]
2
3
Page 1 of 3 (150 items)
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Cat Pos
(Gen Pos)
Time Adj
Category
Cat Pos
Gender
Gen Pos
Club
Nation
SchoolName
CompanyName
CategoryPoints
Pace
Swim
O/Pos
C/Pos
G/Pos
T1
O/Pos
C/Pos
G/Pos
Cycle
O/Pos
C/Pos
G/Pos
T2
O/Pos
C/Pos
G/Pos
Run
O/Pos
C/Pos
G/Pos
2
Charley Hastie
Charley Hastie #2
Female 8-9
Not started
Not started
8-9
Female
AUS
min/km
88
3
Chelsia Chan
Chelsia Chan #3
Female 8-9
00:42:29.20
00:42:29.20
12
(33)
8-9
12
Female
33
SIN
71.61
5:33 min/km
00:05:23.17
103
14
45
00:04:05.81
84
11
33
00:21:18.11
98
11
37
00:02:16.40
71
8
27
00:09:25.70
68
8
23
11
4
Harriet Strand
Harriet Strand #4
Female 10-11
00:29:23.74
00:29:23.74
3
(3)
10-11
3
Female
3
ES
TTS
96.70
3:50 min/km
00:03:19.50
18
6
8
00:02:31.44
10
3
4
00:14:30.77
10
2
2
00:01:39.25
16
5
5
00:07:22.77
24
6
7
20
5
Adele Clarsen
Adele Clarsen #5
Female 8-9
00:30:34.74
00:30:34.74
2
(7)
8-9
2
Female
7
Anza
FRA
LFS
99.49
3:59 min/km
00:04:18.84
72
11
35
00:02:15.07
2
1
1
00:15:02.28
16
1
4
00:02:00.37
49
5
17
00:06:58.17
13
1
4
74
6
Olivia Nicholson
Olivia Nicholson #6
Female 8-9
00:40:09.75
00:40:09.75
10
(27)
8-9
10
Female
27
ES
Marlborough College Malaysia
75.75
5:14 min/km
00:04:11.84
61
9
30
00:03:08.44
43
6
15
00:18:50.21
70
8
22
00:02:06.49
62
7
23
00:11:52.76
101
14
40
100
7
Anjali Curic
Anjali Curic #7
Female 8-9
00:44:42.83
00:44:42.83
15
(40)
8-9
15
Female
40
Makers Team
SIN
Bukit View Primary School
68.04
5:50 min/km
00:05:31.10
106
15
46
00:04:34.11
97
14
40
00:21:44.54
106
16
43
00:02:33.06
80
13
32
00:10:20.01
87
11
33
26
8
Coco Haesner
Coco Haesner #8
Female 8-9
00:32:04.67
00:32:04.67
4
(9)
8-9
4
Female
9
Arrivo Primo Singapura (APS)
AUS
94.85
4:11 min/km
00:04:08.85
57
8
28
00:02:50.86
29
5
12
00:15:25.45
25
3
9
00:01:55.37
39
4
14
00:07:44.13
38
4
10
67
9
Piper Lloyd
Piper Lloyd #9
Female 8-9
00:38:24.57
00:38:24.57
8
(23)
8-9
8
Female
23
AUS
UWCSEA Dover
79.21
5:01 min/km
00:03:45.39
39
5
18
00:04:28.93
96
13
39
00:19:57.62
82
10
28
00:02:17.22
73
9
28
00:07:55.40
40
5
11
110
10
Jay Vivas Manoharan
Jay Vivas Manoharan #10
Male 8-9
00:50:10.66
00:50:10.66
28
(66)
8-9
28
Male
66
SIN
St Anthony Pri Sch
60.30
6:33 min/km
00:05:38.57
109
23
62
00:07:00.70
121
31
72
00:22:43.20
112
30
67
00:03:13.09
109
27
64
00:11:35.08
98
26
61
109
11
Yik Chong Ethan Tan
Yik Chong Ethan Tan #11
Male 8-9
00:50:04.10
00:50:04.10
27
(65)
8-9
27
Male
65
SIN
HENRY PARK PRIMARY SCHOOL
60.44
6:32 min/km
00:09:38.03
124
33
74
00:05:20.21
108
27
64
00:19:44.98
80
20
54
00:02:45.21
92
22
55
00:12:35.66
108
29
65
72
13
Eddie Tyrer
Eddie Tyrer #13
Male 8-9
00:39:16.65
00:39:16.65
14
(46)
8-9
14
Male
46
ES
Marlborough College Malaysia
77.04
5:08 min/km
00:05:27.33
104
20
59
00:04:20.37
91
20
55
00:17:31.03
50
9
34
00:02:33.11
81
17
49
00:09:24.80
67
17
45
96
14
Mikha Zuhayr Norman
Mikha Zuhayr Norman #14
Male 8-9
00:44:07.18
00:44:07.18
25
(59)
8-9
25
Male
59
SIN
68.58
5:46 min/km
00:05:42.28
112
25
65
00:04:34.96
98
22
58
00:17:10.97
46
6
31
00:03:03.07
105
26
61
00:13:35.88
113
30
68
40
15
Hugo Campbell
Hugo Campbell #15
Male 8-9
00:34:31.00
00:34:31.00
4
(27)
8-9
4
Male
27
Anza
AUS
Australian International School
87.66
4:30 min/km
00:03:58.02
47
5
26
00:02:36.09
15
1
10
00:18:12.99
67
15
46
00:01:47.47
27
5
19
00:07:56.42
41
10
30
18
16
Ameer Ihsan
Ameer Ihsan #16
Male 8-9
00:30:15.53
00:30:15.53
1
(13)
8-9
1
Male
13
SIN
100.00
3:57 min/km
00:04:23.08
76
9
39
00:02:39.88
24
3
16
00:14:26.34
9
1
8
00:01:27.69
3
1
3
00:07:18.53
22
4
17
17
Nathakrit Chaipatamanont
Nathakrit Chaipatamanont #17
Male 8-9
Not started
Not started
8-9
Male
MAL
The Alice Smith School; Kuala Lumpur
min/km
18
Cieran Mcfaul
Cieran Mcfaul #18
Male 8-9
Not started
Not started
8-9
Male
ES
Eton house
min/km
124
19
Ethan Seow
Ethan Seow #19
Male 8-9
01:04:33.25
01:04:33.25
33
(74)
8-9
33
Male
74
Arrivo Primo Singapura (APS)
SIN
St Andrew's Junior School
46.87
8:26 min/km
00:08:20.10
123
32
73
00:08:00.37
123
33
74
00:26:36.21
119
32
71
00:03:43.62
120
31
71
00:17:52.94
122
31
72
92
20
Daniel Ong
Daniel Ong #20
Male 8-9
00:43:20.68
00:43:20.68
23
(57)
8-9
23
Male
57
SIN
Maris Stella High School (Primary)
69.81
5:39 min/km
00:05:43.09
113
26
66
00:04:35.41
99
23
59
00:16:25.58
41
4
28
00:07:49.39
124
33
74
00:08:47.20
53
13
39
21
Tiago Acosta Ceccarini
Tiago Acosta Ceccarini #21
Male 8-9
Not started
Not started
8-9
Male
CHE
min/km
45
22
Tabitha Allan
Tabitha Allan #22
Female 10-11
00:35:10.00
00:35:10.00
9
(14)
10-11
9
Female
14
ES
Chatsworth
80.83
4:35 min/km
00:04:13.83
63
22
31
00:03:32.53
59
14
21
00:16:46.82
43
8
14
00:01:49.64
30
9
10
00:08:47.17
52
8
14
12
23
Charlotte Rodsjo
Charlotte Rodsjo #23
Female 10-11
00:29:36.59
00:29:36.59
4
(4)
10-11
4
Female
4
AUS
Australian International School
96.00
3:52 min/km
00:03:21.92
22
8
10
00:02:38.85
22
5
8
00:15:20.75
23
5
7
00:01:30.22
4
1
1
00:06:44.84
8
1
1
9
24
Mae Singer
Mae Singer #24
Female 10-11
00:28:25.49
00:28:25.49
1
(1)
10-11
1
Female
1
UWC Dover
ES
UWCSEA Dover
100.00
3:42 min/km
00:02:48.24
1
1
1
00:02:28.95
6
2
3
00:14:47.77
14
3
3
00:01:34.79
7
3
3
00:06:45.72
10
2
2
25
Natalie Magura
Natalie Magura #25
Female 10-11
Query
Query
10-11
Female
USA
Stamford American International School
min/km
00:05:17.54
00:03:20.89
00:02:19.00
00:22:17.06
32
26
Alma Clarsen
Alma Clarsen #26
Female 10-11
00:32:46.75
00:32:46.75
7
(12)
10-11
7
Female
12
Anza
FRA
LFS
86.72
4:17 min/km
00:04:07.09
53
19
26
00:02:42.53
27
6
10
00:15:23.36
24
6
8
00:01:44.94
22
7
8
00:08:48.82
55
9
16
59
27
Alice Nicholson
Alice Nicholson #27
Female 10-11
00:37:19.68
00:37:19.68
14
(20)
10-11
14
Female
20
ES
Marlborough College Malaysia
76.15
4:52 min/km
00:03:46.04
40
14
19
00:03:05.01
39
9
14
00:19:41.68
79
17
26
00:01:47.57
28
8
9
00:08:59.38
59
11
18
28
Ruby Wright
Ruby Wright #28
Female 10-11
DNF
DNF
10-11
Female
AUS
Australian International School
min/km
00:03:59.54
00:03:01.03
01:05:07.18
71
29
En Hsin How
En Hsin How #29
Female 10-11
00:39:14.89
00:39:14.89
17
(26)
10-11
17
Female
26
SIN
72.42
5:07 min/km
00:04:00.97
48
17
22
00:03:19.97
52
11
18
00:20:46.78
90
24
34
00:02:05.58
59
16
22
00:09:01.57
60
12
19
30
Scarlett Perkins
Scarlett Perkins #30
Female 10-11
Not started
Not started
10-11
Female
ES
Dulwich College Singapore
min/km
10
31
Jinn Ong
Jinn Ong #31
Female 10-11
00:28:55.76
00:28:55.76
2
(2)
10-11
2
Female
2
SIN
98.26
3:46 min/km
00:03:30.72
27
10
13
00:02:27.47
5
1
2
00:14:13.97
7
1
1
00:01:40.04
17
6
6
00:07:03.54
16
4
5
32
Aanya Luthra
Aanya Luthra #32
Female 10-11
Not started
Not started
10-11
Female
IND
UWCSEA East
min/km
33
Sanjana Gupta
Sanjana Gupta #33
Female 10-11
Not started
Not started
10-11
Female
IND
min/km
89
35
Nora Howard
Nora Howard #35
Female 10-11
00:42:29.45
00:42:29.45
22
(34)
10-11
22
Female
34
NED
66.90
5:33 min/km
00:03:57.46
46
16
21
00:03:32.60
60
15
22
00:22:32.19
111
29
45
00:02:12.05
66
17
24
00:10:15.14
85
22
32
117
36
Jay Viyas Manoharan
Jay Viyas Manoharan #36
Male 10-11
00:52:54.77
00:52:54.77
41
(70)
10-11
41
Male
70
SIN
St Anthony Pri Sch
47.12
6:55 min/km
00:06:05.05
118
41
68
00:05:41.40
113
39
67
00:24:23.03
117
39
70
00:03:02.24
104
35
60
00:13:43.04
114
39
69
37
Zavier Teo
Zavier Teo #37
Male 10-11
Not started
Not started
10-11
Male
SIN
St Joseph's Institution Junior
min/km
38
Dharmaraj Sendhilnathan
Dharmaraj Sendhilnathan #38
Male 10-11
Not started
Not started
10-11
Male
IND
MayFlower Primary School
min/km
14
39
George Ives
George Ives #39
Male 10-11
00:29:57.24
00:29:57.24
9
(9)
10-11
9
Male
9
Anza
AUS
UWCSEA Dover
83.23
3:54 min/km
00:03:32.32
29
14
15
00:02:34.56
14
9
9
00:14:44.82
13
10
11
00:01:48.15
29
15
20
00:07:17.38
21
13
16
6
40
Alexander Linke
Alexander Linke #40
Male 10-11
00:28:04.44
00:28:04.44
6
(6)
10-11
6
Male
6
TriEdge
AUS
Australian International School
88.81
3:40 min/km
00:03:21.33
20
11
12
00:02:29.21
7
4
4
00:14:32.90
11
8
9
00:01:37.03
12
7
9
00:06:03.96
3
3
3
36
41
William Linke
William Linke #41
Male 10-11
00:33:46.74
00:33:46.74
21
(23)
10-11
21
Male
23
AUS
Australian International School
73.81
4:24 min/km
00:03:26.33
24
12
13
00:02:39.31
23
13
15
00:17:38.95
52
26
35
00:01:47.03
25
14
17
00:08:15.12
45
23
33
43
42
William Pearce
William Pearce #42
Male 10-11
00:34:51.49
00:34:51.49
26
(30)
10-11
26
Male
30
ES
Tanglin Trust School
71.52
4:33 min/km
00:03:43.30
37
18
20
00:02:53.36
31
16
19
00:18:11.66
64
31
44
00:01:58.86
45
21
30
00:08:04.29
43
22
32
60
43
Lazlo Hebert
Lazlo Hebert #43
Male 10-11
00:37:27.19
00:37:27.19
29
(40)
10-11
29
Male
40
FRA
66.57
4:53 min/km
00:04:53.26
95
37
53
00:03:40.24
68
31
43
00:16:07.17
38
23
25
00:02:48.08
95
34
56
00:09:58.42
79
30
48
44
Bradley Tyrer
Bradley Tyrer #44
Male 10-11
Not started
Not started
10-11
Male
ES
Marlborough College Malaysia
min/km
33
45
Ian Loh
Ian Loh #45
Male 10-11
00:33:06.36
00:33:06.36
19
(21)
10-11
19
Male
21
USA
St Gabriel's Primary School
75.31
4:19 min/km
00:04:16.58
67
28
36
00:03:06.29
41
21
27
00:15:16.99
21
14
15
00:01:43.76
20
12
14
00:08:42.72
50
25
37
79
46
Rayyan Wardhana Istiantoro
Rayyan Wardhana Istiantoro #46
Male 10-11
00:41:00.67
00:41:00.67
33
(50)
10-11
33
Male
50
JEC Triathlon
IDN
60.79
5:21 min/km
00:03:55.55
45
21
25
00:03:20.89
54
26
36
00:16:21.98
40
24
27
00:03:25.89
116
39
68
00:13:56.34
116
40
70
70
47
Daniel Lukasevits
Daniel Lukasevits #47
Male 10-11
00:39:00.99
00:39:00.99
32
(45)
10-11
32
Male
45
Olympia Swimming Club
EST
Tanjong Katong Primary School
63.90
5:06 min/km
00:04:42.02
89
34
48
00:03:49.61
74
34
47
00:15:51.08
34
21
23
00:02:24.07
77
31
47
00:12:14.20
105
36
63
34
48
Jake Hassett
Jake Hassett #48
Male 10-11
00:33:14.18
00:33:14.18
20
(22)
10-11
20
Male
22
AUS
SJII
75.01
4:20 min/km
00:04:16.32
66
27
35
00:03:05.11
40
20
26
00:16:05.39
37
22
24
00:01:59.75
48
22
32
00:07:47.60
39
20
29
49
Euan Latimer
Euan Latimer #49
Male 10-11
Not started
Not started
10-11
Male
KL Velodrama
ES
Alice Smith International School
min/km
50
Santiago De La Flor
Santiago De La Flor #50
Male 10-11
Not started
Not started
10-11
Male
Team Fabian
CHL
min/km
3
51
Daniel Lucke
Daniel Lucke #51
Male 10-11
00:27:20.47
00:27:20.47
3
(3)
10-11
3
Male
3
GER
91.19
3:34 min/km
00:03:20.08
19
10
11
00:02:30.06
8
5
5
00:12:50.76
3
3
3
00:01:35.42
10
5
7
00:07:04.14
17
12
12
5
52
Reuben Seet
Reuben Seet #52
Male 10-11
00:27:48.99
00:27:48.99
5
(5)
10-11
5
Male
5
Team Fabian
SIN
Tao Nan School
89.63
3:38 min/km
00:03:36.18
33
15
16
00:02:33.75
13
8
8
00:12:28.51
1
1
1
00:01:45.10
23
13
15
00:07:25.44
27
14
18
53
Grant Dreyer
Grant Dreyer #53
Male 10-11
Not started
Not started
10-11
Male
AUS
min/km
[1]
2
3
Page 1 of 3 (150 items)