X Adventure Race Dunsborough
16 Apr 2016
Results
Details
 
Contact
Short Course X-Adventure
Kids X-Adventure
Long Course X-Adventure
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
[1]
2
3
4
5
6
Page 1 of 6 (268 items)
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Cat Pos
(Gen Pos)
Time Adj
Category
Cat Pos
Gender
Gen Pos
State
Country
Leg1
Leg2
Leg3
Pace
Swim
O/Pos
C/Pos
G/Pos
Run
O/Pos
C/Pos
G/Pos
MTB
O/Pos
C/Pos
G/Pos
Finish
O/Pos
C/Pos
G/Pos
34
2006
Kale ARENA
Kale ARENA #2006
Male Male Under 11
00:40:01.30
00:40:01.30
5
(32)
Male Under 11
5
Male
32
WA
AUS
Kale Arena
Kale Arena
Kale Arena
5:50 min/km
00:04:33.69
24
4
19
00:15:25.17
34
4
31
00:19:33.24
60
7
55
00:00:29.19
15
1
12
18
2055
Nathan EVERS
Nathan EVERS #2055
Male Male Under 15
00:37:29.69
00:37:29.69
3
(18)
Male Under 15
3
Male
18
WA
AUS
Nathan Evers
Nathan Evers
Nathan Evers
5:28 min/km
00:04:33.30
21
5
17
00:16:02.07
55
6
48
00:16:28.06
12
3
12
00:00:26.25
5
1
5
64
2150
Lucca PATERSON
Lucca PATERSON #2150
Female Female Under 15
00:42:18.77
00:42:18.77
3
(7)
Female Under 15
3
Female
7
WA
AUS
Lucca Paterson
Lucca Paterson
Lucca Paterson
6:10 min/km
00:04:35.36
28
3
7
00:17:31.97
101
3
19
00:19:44.04
66
4
8
00:00:27.40
10
1
1
85
2169
Amber SHEPHERD
Amber SHEPHERD #2169
Female Female Under 13
00:44:19.71
00:44:19.71
4
(15)
Female Under 13
4
Female
15
WA
AUS
Amber Shepherd
Amber Shepherd
Amber Shepherd
6:28 min/km
00:04:41.54
35
3
12
00:18:16.07
129
8
27
00:20:53.19
92
4
15
00:00:28.91
14
1
3
231
2172
Ella SMITH
Ella SMITH #2172
Female Female Under 9
01:09:52.43
01:09:52.43
8
(79)
Female Under 9
8
Female
79
WA
AUS
Ella Smith
Ella Smith
Ella Smith
10:12 min/km
00:05:49.20
152
3
56
00:24:57.31
234
9
82
00:38:28.28
234
9
81
00:00:37.63
96
1
25
27
2176
Emma STEGMANN
Emma STEGMANN #2176
Female Female Under 11
00:39:07.54
00:39:07.54
1
(1)
Female Under 11
1
Female
1
WA
AUS
Emma Stegmann
Emma Stegmann
Emma Stegmann
5:42 min/km
00:04:01.20
2
1
1
00:15:32.58
38
1
4
00:19:06.08
47
1
3
00:00:27.68
12
1
2
4
2181
Benjamin TAYLOR
Benjamin TAYLOR #2181
Male Male Under 13
00:34:40.96
00:34:40.96
3
(4)
Male Under 13
3
Male
4
WA
AUS
Benjamin Taylor
Benjamin Taylor
Benjamin Taylor
5:03 min/km
00:04:33.31
22
8
18
00:14:21.05
12
5
11
00:15:23.74
7
6
7
00:00:22.85
1
1
1
54
2188
Ryan Totten
Ryan Totten #2188
Mixed Under 15 Team
00:41:22.55
00:41:22.55
1
(1)
Under 15 Team
1
Mixed
1
WA
AUS
Ryan Totten
Meg Baker
Ryan Totten
6:02 min/km
00:04:46.49
48
1
1
00:16:56.28
79
1
1
00:19:06.62
49
1
1
00:00:33.15
43
1
1
76
2306
Busso Girls
Busso Girls #2306
Female Under 11 Team
00:42:54.84
00:42:54.84
1
(11)
Under 11 Team
1
Female
11
WA
AUS
Eliza Brown
Olivia Brown
6:15 min/km
00:04:15.14
9
1
3
00:17:04.54
82
2
15
00:21:04.52
95
1
17
00:00:30.63
21
1
5
1
2308
CCC Challengers
CCC Challengers #2308
Male Under 15 Team
00:33:33.77
00:33:33.77
1
(1)
Under 15 Team
1
Male
1
WA
AUS
Jeremy Heyes
Emily Kerr
Noah McGuinness
4:53 min/km
00:04:50.94
61
4
36
00:13:02.37
3
1
3
00:15:13.24
5
1
5
00:00:27.21
8
1
8
49
2311
Dashing Dolphins
Dashing Dolphins #2311
Female Under 15 Team
00:40:43.25
00:40:43.25
1
(3)
Under 15 Team
1
Female
3
WA
AUS
Maisy Rose
Catalina Palazzi
Jessica Taylor
5:56 min/km
00:04:34.73
26
1
6
00:16:00.64
54
4
7
00:19:37.09
63
1
7
00:00:30.78
22
1
6
214
2216
Ethan JONGLING
Ethan JONGLING #2216
Male Male Under 9
01:00:59.45
01:00:59.45
9
(144)
Male Under 9
9
Male
144
WA
AUS
8:54 min/km
00:09:51.91
232
13
151
00:20:35.70
184
6
131
00:29:56.27
194
4
136
00:00:35.56
78
1
58
9
2335
Hotshots Team
Hotshots Team #2335
Male Under 11 Team
00:35:38.17
00:35:38.17
1
(9)
Under 11 Team
1
Male
9
WA
AUS
Lucas Kemp
Sebastian McGuinness
Daniel Heyes
5:12 min/km
00:04:28.87
17
1
13
00:12:56.67
2
1
2
00:17:41.30
21
1
21
00:00:31.31
27
1
21
173
2334
Skye Spence
Skye Spence #2334
Female Under 11 Team
00:54:06.79
00:54:06.79
4
(50)
Under 11 Team
4
Female
50
WA
AUS
Skye Spence
Skye Spence
Culzen Spence
7:53 min/km
00:11:32.45
240
7
86
00:20:07.11
174
5
44
00:21:52.29
108
2
20
00:00:34.94
66
2
16
95
2317
Just Do It Juniors
Just Do It Juniors #2317
Female Under 15 Team
00:45:04.75
00:45:04.75
3
(18)
Under 15 Team
3
Female
18
WA
AUS
Leticia Toki
Kylan Lewis
Eliza Lewis
6:34 min/km
00:05:01.89
88
4
33
00:19:42.28
160
6
37
00:19:48.93
71
2
11
00:00:31.65
29
2
7
41
2318
King Kong Cubs
King Kong Cubs #2318
Male Under 11 Team
00:40:33.30
00:40:33.30
5
(39)
Under 11 Team
5
Male
39
WA
AUS
Edward Haslam
Zak Taylor
Noa Henriksen
5:55 min/km
00:05:24.94
124
7
80
00:16:05.62
57
8
50
00:18:30.19
33
3
33
00:00:32.54
39
2
32
22
2326
SPACE JAM
SPACE JAM #2326
Male Under 15 Team
00:38:11.48
00:38:11.48
3
(22)
Under 15 Team
3
Male
22
WA
AUS
Albie Barnden
Millar Newport
5:34 min/km
00:04:46.44
47
3
29
00:15:04.92
24
4
22
00:17:52.46
24
4
24
00:00:27.64
11
2
10
53
2214
Ben COLE
Ben COLE #2214
Male Male Under 15
00:41:22.18
00:41:22.18
8
(49)
Male Under 15
8
Male
49
WA
AUS
6:02 min/km
00:04:24.33
12
3
9
00:17:53.57
115
11
93
00:18:35.66
35
7
35
00:00:28.61
13
2
11
188
2189
Mitchell TUCKEY
Mitchell TUCKEY #2189
Male Male Under 9
00:58:13.30
00:58:13.30
4
(132)
Male Under 9
4
Male
132
WA
AUS
Mitchell Tuckey
Mitchell Tuckey
Mitchell Tuckey
8:29 min/km
00:07:05.24
224
11
146
00:20:48.62
189
8
135
00:29:41.98
191
3
134
00:00:37.45
94
2
70
62
2166
Mia SHAW
Mia SHAW #2166
Female Female Under 15
00:42:07.55
00:42:07.55
2
(6)
Female Under 15
2
Female
6
WA
AUS
Mia Shaw
Mia Shaw
Mia Shaw
6:08 min/km
00:04:08.30
4
1
2
00:17:48.99
109
4
21
00:19:36.31
62
3
6
00:00:33.93
49
2
11
102
2064
Ella FROST
Ella FROST #2064
Female Female Under 11
00:45:34.97
00:45:34.97
2
(20)
Female Under 11
2
Female
20
WA
AUS
Ella Frost
Ella Frost
Ella Frost
6:39 min/km
00:04:53.94
68
5
26
00:17:34.92
104
4
20
00:22:33.47
115
3
22
00:00:32.62
40
2
8
142
2001
Grace ALCOCK
Grace ALCOCK #2001
Female Female Under 13
00:50:33.74
00:50:33.74
12
(33)
Female Under 13
12
Female
33
WA
AUS
Grace Alcock
Grace Alcock
Grace Alcock
7:22 min/km
00:05:41.44
142
19
52
00:19:08.34
145
10
33
00:25:13.54
144
13
34
00:00:30.40
19
2
4
17
2029
Jack BUSHBY
Jack BUSHBY #2029
Male Male Under 13
00:37:24.16
00:37:24.16
11
(17)
Male Under 13
11
Male
17
WA
AUS
Jack Bushby
Jack Bushby
Jack Bushby
5:27 min/km
00:04:10.81
6
1
4
00:15:06.80
26
11
23
00:17:42.23
22
13
22
00:00:24.30
2
2
2
91
2079
Prairie HILL
Prairie HILL #2079
Male Male Under 11
00:44:47.48
00:44:47.48
16
(74)
Male Under 11
16
Male
74
WA
AUS
Prairie Hill
Prairie Hill
Prairie Hill
6:32 min/km
00:05:21.20
118
21
75
00:19:13.16
148
44
114
00:19:43.25
65
8
57
00:00:29.87
18
2
15
161
2103
Anna LOCKLEY
Anna LOCKLEY #2103
Female Female Under 9
00:53:33.49
00:53:33.49
1
(43)
Female Under 9
1
Female
43
WA
AUS
Anna Lockley
Anna Lockley
Anna Lockley
7:49 min/km
00:05:05.14
96
1
35
00:19:50.21
168
2
41
00:27:58.50
176
1
49
00:00:39.63
116
2
36
6
2102
David LOCHORE
David LOCHORE #2102
Male Male Under 15
00:35:18.48
00:35:18.48
1
(6)
Male Under 15
1
Male
6
WA
AUS
David Lochore
David Lochore
David Lochore
5:09 min/km
00:05:13.17
110
11
70
00:14:02.47
8
1
7
00:15:31.84
8
1
8
00:00:30.99
24
3
18
74
2117
Laura MCEWAN
Laura MCEWAN #2117
Female Female Under 15
00:42:54.49
00:42:54.49
5
(10)
Female Under 15
5
Female
10
WA
AUS
Laura McEwan
Laura McEwan
Laura McEwan
6:15 min/km
00:04:49.56
57
9
23
00:17:29.80
99
2
18
00:20:00.24
77
7
13
00:00:34.88
64
3
15
31
2122
Lauren MELLETT
Lauren MELLETT #2122
Female Female Under 13
00:39:37.91
00:39:37.91
1
(2)
Female Under 13
1
Female
2
WA
AUS
Lauren Mellett
Lauren Mellett
Lauren Mellett
5:47 min/km
00:04:48.52
54
7
22
00:14:26.63
15
1
2
00:19:48.82
70
3
10
00:00:33.93
48
3
10
73
2009
Lawson BAKER
Lawson BAKER #2009
Male Male Under 11
00:42:50.29
00:42:50.29
15
(63)
Male Under 11
15
Male
63
WA
AUS
Lawson Baker
Lawson Baker
Lawson Baker
6:15 min/km
00:04:49.20
56
11
33
00:17:25.14
95
25
77
00:20:05.41
79
11
65
00:00:30.53
20
3
16
230
2012
Kai BANKS
Kai BANKS #2012
Male Male Under 9
01:08:12.20
01:08:12.20
12
(151)
Male Under 9
12
Male
151
WA
AUS
Kai Banks
Kai Banks
Kai Banks
9:57 min/km
00:06:58.86
220
9
142
00:21:55.25
210
10
144
00:38:33.07
235
13
153
00:00:45.01
172
3
114
134
2053
Brooke EDWARDS
Brooke EDWARDS #2053
Female Female Under 11
00:48:44.47
00:48:44.47
5
(29)
Female Under 11
5
Female
29
WA
AUS
Brooke Edwards
Brooke Edwards
Brooke Edwards
7:06 min/km
00:04:49.64
58
4
24
00:19:38.22
157
8
36
00:23:40.51
132
4
27
00:00:36.08
83
3
20
217
2039
Katie DAVIES
Katie DAVIES #2039
Female Female Under 9
01:02:26.51
01:02:26.51
4
(70)
Female Under 9
4
Female
70
WA
AUS
Katie Davies
Katie Davies
Katie Davies
9:06 min/km
00:07:09.16
226
10
78
00:21:37.44
204
5
62
00:32:59.73
224
6
74
00:00:40.17
119
3
37
23
2167
Noah SHAW
Noah SHAW #2167
Male Male Under 13
00:38:11.50
00:38:11.50
14
(23)
Male Under 13
14
Male
23
WA
AUS
Noah Shaw
Noah Shaw
Noah Shaw
5:34 min/km
00:04:34.19
25
9
20
00:15:07.17
27
12
24
00:18:05.57
25
14
25
00:00:24.56
3
3
3
82
2330
The Rovers
The Rovers #2330
Male Under 15 Team
00:43:57.55
00:43:57.55
6
(68)
Under 15 Team
6
Male
68
WA
AUS
Corey Rushforth
Tao Tassone
William Plackett
6:25 min/km
00:09:47.39
231
6
150
00:14:22.39
14
2
13
00:19:14.82
52
6
48
00:00:32.94
42
3
34
26
2319
KSB Sharks
KSB Sharks #2319
Male Under 11 Team
00:38:56.99
00:38:56.99
2
(26)
Under 11 Team
2
Male
26
WA
AUS
Beaux Hough
Koby Vanderbeek
Samuel Goldstone
5:41 min/km
00:05:00.95
86
2
53
00:15:11.17
29
4
26
00:18:10.23
27
2
27
00:00:34.63
61
3
47
137
2310
Cool runnings
Cool runnings #2310
Female Under 11 Team
00:49:05.20
00:49:05.20
2
(30)
Under 11 Team
2
Female
30
WA
AUS
Leni Churcher
Nirmali Madigasekara
Santina Pillonee
7:09 min/km
00:06:05.45
178
4
65
00:14:00.37
7
1
1
00:28:21.49
179
4
50
00:00:37.88
98
3
26
124
2333
Ava Bostilemm
Ava Bostilemm #2333
Female Under 15 Team
00:47:43.68
00:47:43.68
4
(25)
Under 15 Team
4
Female
25
WA
AUS
Ava Bostilemm
Hannah Kercut
Tom Kercut
6:58 min/km
00:10:07.19
234
7
82
00:15:59.61
53
3
6
00:21:03.35
94
3
16
00:00:33.51
46
3
9
164
2307
Butterflies
Butterflies #2307
Female Under 11 Team
00:53:36.54
00:53:36.54
3
(44)
Under 11 Team
3
Female
44
WA
AUS
Chloe Brace
Amber Davies
Lucy Walton
7:49 min/km
00:05:17.66
113
2
41
00:19:58.66
170
4
42
00:27:41.41
173
3
48
00:00:38.80
106
4
30
113
2331
Triple Threat
Triple Threat #2331
Male Under 11 Team
00:46:43.58
00:46:43.58
9
(91)
Under 11 Team
9
Male
91
WA
AUS
Riley Stenhouse
Liam Fazey
Brandon O'Rourke
6:49 min/km
00:05:11.45
104
4
64
00:19:36.33
155
11
120
00:21:20.94
98
9
80
00:00:34.85
63
4
48
125
2327
Team Amazeballzzzz
Team Amazeballzzzz #2327
Female Under 15 Team
00:48:02.30
00:48:02.30
5
(26)
Under 15 Team
5
Female
26
WA
AUS
Joanne van Selm
Georgia Harrison
7:00 min/km
00:06:09.61
189
5
70
00:15:48.69
46
2
5
00:25:26.99
147
6
36
00:00:36.99
91
4
23
24
2313
H2O
H2O #2313
Male Under 15 Team
00:38:46.80
00:38:46.80
4
(24)
Under 15 Team
4
Male
24
WA
AUS
Harrison Bowden
Harry Young
James Carter
5:39 min/km
00:04:27.69
14
1
11
00:15:51.69
51
6
46
00:17:50.10
23
3
23
00:00:37.30
92
4
68
193
2165
Max SHARP
Max SHARP #2165
Male Male Under 9
00:58:41.79
00:58:41.79
5
(133)
Male Under 9
5
Male
133
WA
AUS
Max Sharp
Max Sharp
Max Sharp
8:34 min/km
00:05:53.83
164
2
104
00:20:37.54
185
7
132
00:31:25.13
201
5
139
00:00:45.29
174
4
116
2
2191
Samuel VAN ROOYEN
Samuel VAN ROOYEN #2191
Male Male Under 13
00:33:54.89
00:33:54.89
1
(2)
Male Under 13
1
Male
2
WA
AUS
Samuel van Rooyen
Samuel van Rooyen
Samuel van Rooyen
4:57 min/km
00:04:12.69
7
2
5
00:13:54.41
6
2
6
00:15:22.26
6
5
6
00:00:25.52
4
4
4
52
2212
Stella YOUNG
Stella YOUNG #2212
Female Female Under 15
00:41:21.16
00:41:21.16
1
(4)
Female Under 15
1
Female
4
WA
AUS
Stella Young
Stella Young
Stella Young
6:02 min/km
00:04:44.81
43
7
18
00:16:28.05
67
1
9
00:19:29.79
58
2
4
00:00:38.51
104
4
29
157
2072
Karla HALL
Karla HALL #2072
Female Female Under 11
00:53:15.97
00:53:15.97
7
(41)
Female Under 11
7
Female
41
WA
AUS
Karla Hall
Karla Hall
Karla Hall
7:46 min/km
00:06:21.93
202
24
75
00:20:10.68
176
10
46
00:26:06.72
155
7
43
00:00:36.64
87
4
21
166
2020
Isabella BIDESI
Isabella BIDESI #2020
Female Female Under 9
00:53:38.57
00:53:38.57
2
(46)
Female Under 9
2
Female
46
WA
AUS
Isabella Bidesi
Isabella Bidesi
Isabella Bidesi
7:49 min/km
00:06:21.11
198
7
72
00:18:07.50
124
1
25
00:28:25.64
181
2
52
00:00:44.31
164
4
56
30
2126
Sebastian MESSENGER
Sebastian MESSENGER #2126
Male Male Under 11
00:39:31.47
00:39:31.47
3
(29)
Male Under 11
3
Male
29
WA
AUS
Sebastian Messenger
Sebastian Messenger
Sebastian Messenger
5:46 min/km
00:06:08.19
186
39
117
00:15:36.67
39
6
35
00:17:15.44
18
2
18
00:00:31.16
25
4
19
88
2118
Olivia MCEWAN
Olivia MCEWAN #2118
Female Female Under 13
00:44:31.48
00:44:31.48
5
(16)
Female Under 13
5
Female
16
WA
AUS
Olivia McEwan
Olivia McEwan
Olivia McEwan
6:29 min/km
00:04:56.43
73
10
29
00:17:22.15
92
6
17
00:21:38.51
102
5
18
00:00:34.37
55
4
12
77
2076
Felix HICKLING
Felix HICKLING #2076
Male Male Under 15
00:42:56.30
00:42:56.30
11
(65)
Male Under 15
11
Male
65
WA
AUS
Felix Hickling
Felix Hickling
Felix Hickling
6:16 min/km
00:04:08.44
5
2
3
00:18:54.00
142
13
109
00:19:22.66
55
10
51
00:00:31.19
26
4
20
69
2098
Jak KINNEY GRAHAM
Jak KINNEY GRAHAM #2098
Male Male Under 11
00:42:36.58
00:42:36.58
13
(60)
Male Under 11
13
Male
60
WA
AUS
Jak Kinney Graham
Jak Kinney Graham
Jak Kinney Graham
6:13 min/km
00:05:00.96
87
15
54
00:16:20.97
65
13
57
00:20:42.37
91
16
76
00:00:32.27
33
5
26
[1]
2
3
4
5
6
Page 1 of 6 (268 items)