X Adventure Race Dunsborough
16 Apr 2016
Results
Details
 
Contact
Short Course X-Adventure
Kids X-Adventure
Long Course X-Adventure
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
[1]
2
3
4
5
6
Page 1 of 6 (268 items)
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Cat Pos
(Gen Pos)
Time Adj
Category
Cat Pos
Gender
Gen Pos
State
Country
Leg1
Leg2
Leg3
Pace
Swim
O/Pos
C/Pos
G/Pos
Run
O/Pos
C/Pos
G/Pos
MTB
O/Pos
C/Pos
G/Pos
Finish
O/Pos
C/Pos
G/Pos
13
2162
Jeremy ROLFE
Jeremy ROLFE #2162
Male Male Under 11
00:36:17.51
00:36:17.51
1
(13)
Male Under 11
1
Male
13
WA
AUS
Jeremy Rolfe
Jeremy Rolfe
Jeremy Rolfe
5:17 min/km
00:04:44.89
44
8
26
00:12:48.22
1
1
1
00:18:11.99
28
3
28
00:00:32.40
34
6
27
9
2335
Hotshots Team
Hotshots Team #2335
Male Under 11 Team
00:35:38.17
00:35:38.17
1
(9)
Under 11 Team
1
Male
9
WA
AUS
Lucas Kemp
Sebastian McGuinness
Daniel Heyes
5:12 min/km
00:04:28.87
17
1
13
00:12:56.67
2
1
2
00:17:41.30
21
1
21
00:00:31.31
27
1
21
1
2308
CCC Challengers
CCC Challengers #2308
Male Under 15 Team
00:33:33.77
00:33:33.77
1
(1)
Under 15 Team
1
Male
1
WA
AUS
Jeremy Heyes
Emily Kerr
Noah McGuinness
4:53 min/km
00:04:50.94
61
4
36
00:13:02.37
3
1
3
00:15:13.24
5
1
5
00:00:27.21
8
1
8
11
2154
Camillo PILLONEL
Camillo PILLONEL #2154
Male Male Under 13
00:35:51.33
00:35:51.33
8
(11)
Male Under 13
8
Male
11
WA
AUS
Camillo Pillonel
Camillo Pillonel
Camillo Pillonel
5:14 min/km
00:05:04.37
95
28
60
00:13:46.24
4
1
4
00:16:29.34
13
9
13
00:00:31.37
28
11
22
16
2003
Tom ALEXANDER
Tom ALEXANDER #2003
Male Male Under 11
00:37:08.80
00:37:08.80
2
(16)
Male Under 11
2
Male
16
WA
AUS
Tom Alexander
Tom Alexander
Tom Alexander
5:25 min/km
00:05:32.98
136
28
86
00:13:53.88
5
2
5
00:17:09.49
16
1
16
00:00:32.44
35
7
28
2
2191
Samuel VAN ROOYEN
Samuel VAN ROOYEN #2191
Male Male Under 13
00:33:54.89
00:33:54.89
1
(2)
Male Under 13
1
Male
2
WA
AUS
Samuel van Rooyen
Samuel van Rooyen
Samuel van Rooyen
4:57 min/km
00:04:12.69
7
2
5
00:13:54.41
6
2
6
00:15:22.26
6
5
6
00:00:25.52
4
4
4
137
2310
Cool runnings
Cool runnings #2310
Female Under 11 Team
00:49:05.20
00:49:05.20
2
(30)
Under 11 Team
2
Female
30
WA
AUS
Leni Churcher
Nirmali Madigasekara
Santina Pillonee
7:09 min/km
00:06:05.45
178
4
65
00:14:00.37
7
1
1
00:28:21.49
179
4
50
00:00:37.88
98
3
26
6
2102
David LOCHORE
David LOCHORE #2102
Male Male Under 15
00:35:18.48
00:35:18.48
1
(6)
Male Under 15
1
Male
6
WA
AUS
David Lochore
David Lochore
David Lochore
5:09 min/km
00:05:13.17
110
11
70
00:14:02.47
8
1
7
00:15:31.84
8
1
8
00:00:30.99
24
3
18
15
2061
Joshua FOWLER
Joshua FOWLER #2061
Male Male Under 13
00:36:32.92
00:36:32.92
10
(15)
Male Under 13
10
Male
15
WA
AUS
Joshua Fowler
Joshua Fowler
Joshua Fowler
5:20 min/km
00:04:56.44
74
19
44
00:14:03.66
9
3
8
00:16:57.47
15
11
15
00:00:35.34
75
22
55
28
2305
beach boys
beach boys #2305
Male Under 11 Team
00:39:18.28
00:39:18.28
3
(27)
Under 11 Team
3
Male
27
WA
AUS
Beau Gillett
Josh Moore
Aden Gasbarri
5:44 min/km
00:05:01.94
89
3
55
00:14:11.73
10
2
9
00:19:28.56
57
6
53
00:00:36.04
82
6
62
7
2213
Ted YOUNG
Ted YOUNG #2213
Male Male Under 13
00:35:23.34
00:35:23.34
5
(7)
Male Under 13
5
Male
7
WA
AUS
Ted Young
Ted Young
Ted Young
5:09 min/km
00:04:45.84
45
12
27
00:14:13.75
11
4
10
00:15:52.76
10
7
10
00:00:30.98
23
10
17
4
2181
Benjamin TAYLOR
Benjamin TAYLOR #2181
Male Male Under 13
00:34:40.96
00:34:40.96
3
(4)
Male Under 13
3
Male
4
WA
AUS
Benjamin Taylor
Benjamin Taylor
Benjamin Taylor
5:03 min/km
00:04:33.31
22
8
18
00:14:21.05
12
5
11
00:15:23.74
7
6
7
00:00:22.85
1
1
1
10
2109
Joshua MAISEY
Joshua MAISEY #2109
Male Male Under 13
00:35:46.26
00:35:46.26
7
(10)
Male Under 13
7
Male
10
WA
AUS
Joshua Maisey
Joshua Maisey
Joshua Maisey
5:13 min/km
00:04:56.43
72
18
43
00:14:22.26
13
6
12
00:15:53.28
11
8
11
00:00:34.29
53
18
41
82
2330
The Rovers
The Rovers #2330
Male Under 15 Team
00:43:57.55
00:43:57.55
6
(68)
Under 15 Team
6
Male
68
WA
AUS
Corey Rushforth
Tao Tassone
William Plackett
6:25 min/km
00:09:47.39
231
6
150
00:14:22.39
14
2
13
00:19:14.82
52
6
48
00:00:32.94
42
3
34
31
2122
Lauren MELLETT
Lauren MELLETT #2122
Female Female Under 13
00:39:37.91
00:39:37.91
1
(2)
Female Under 13
1
Female
2
WA
AUS
Lauren Mellett
Lauren Mellett
Lauren Mellett
5:47 min/km
00:04:48.52
54
7
22
00:14:26.63
15
1
2
00:19:48.82
70
3
10
00:00:33.93
48
3
10
5
2028
Jeremy BUGDEN
Jeremy BUGDEN #2028
Male Male Under 13
00:34:42.55
00:34:42.55
4
(5)
Male Under 13
4
Male
5
WA
AUS
Jeremy Bugden
Jeremy Bugden
Jeremy Bugden
5:04 min/km
00:04:50.38
60
15
35
00:14:29.96
16
7
14
00:14:54.90
3
3
3
00:00:27.29
9
7
9
3
2078
Indiana HILL
Indiana HILL #2078
Male Male Under 13
00:33:55.70
00:33:55.70
2
(3)
Male Under 13
2
Male
3
WA
AUS
Indiana Hill
Indiana Hill
Indiana Hill
4:57 min/km
00:04:14.11
8
3
6
00:14:35.16
17
8
15
00:14:40.09
1
1
1
00:00:26.33
7
6
7
47
2182
Campbell TAYLOR
Campbell TAYLOR #2182
Male Male Under 11
00:40:40.47
00:40:40.47
8
(45)
Male Under 11
8
Male
45
WA
AUS
Campbell Taylor
Campbell Taylor
Campbell Taylor
5:56 min/km
00:04:54.41
69
14
42
00:14:41.78
18
3
16
00:20:30.29
86
14
72
00:00:33.99
50
10
38
33
2304
BCF Boys
BCF Boys #2304
Male Under 11 Team
00:40:00.50
00:40:00.50
4
(31)
Under 11 Team
4
Male
31
WA
AUS
Noah Bates
Noah Crow
Rhys Fergusson
5:50 min/km
00:05:23.73
121
6
77
00:14:52.13
19
3
17
00:18:46.62
39
4
39
00:00:58.01
218
12
142
19
2035
Ben COX
Ben COX #2035
Male Male Under 13
00:37:30.30
00:37:30.30
12
(19)
Male Under 13
12
Male
19
WA
AUS
Ben Cox
Ben Cox
Ben Cox
5:28 min/km
00:04:44.19
42
11
25
00:14:54.93
20
9
18
00:17:18.72
19
12
19
00:00:32.45
37
14
30
21
2301
Angry Magpies
Angry Magpies #2301
Male Under 15 Team
00:37:53.23
00:37:53.23
2
(21)
Under 15 Team
2
Male
21
WA
AUS
Stacey James Rodier
Liam Hacquoil
5:31 min/km
00:04:46.25
46
2
28
00:14:55.93
21
3
19
00:17:31.78
20
2
20
00:00:39.26
111
5
77
29
2004
Benjamin ANDERSON
Benjamin ANDERSON #2004
Male Male Under 13
00:39:26.96
00:39:26.96
15
(28)
Male Under 13
15
Male
28
WA
AUS
Benjamin Anderson
Benjamin Anderson
Benjamin Anderson
5:45 min/km
00:05:03.32
94
27
59
00:14:56.03
22
10
20
00:19:01.34
45
19
43
00:00:26.26
6
5
6
2208
Cody WILKINSON
Cody WILKINSON #2208
Male Male Under 15
Started
Started
Male Under 15
Male
WA
AUS
Cody Wilkinson
Cody Wilkinson
Cody Wilkinson
min/km
00:03:56.19
1
1
1
00:14:57.67
23
2
21
22
2326
SPACE JAM
SPACE JAM #2326
Male Under 15 Team
00:38:11.48
00:38:11.48
3
(22)
Under 15 Team
3
Male
22
WA
AUS
Albie Barnden
Millar Newport
5:34 min/km
00:04:46.44
47
3
29
00:15:04.92
24
4
22
00:17:52.46
24
4
24
00:00:27.64
11
2
10
66
2328
TET Dynamite
TET Dynamite #2328
Female Under 15 Team
00:42:24.80
00:42:24.80
2
(8)
Under 15 Team
2
Female
8
WA
AUS
Tasmin Warren
Todd Warren
Emmaline Barbetti
6:11 min/km
00:04:40.36
34
2
11
00:15:06.77
25
1
3
00:21:52.17
107
4
19
00:00:45.48
177
6
59
17
2029
Jack BUSHBY
Jack BUSHBY #2029
Male Male Under 13
00:37:24.16
00:37:24.16
11
(17)
Male Under 13
11
Male
17
WA
AUS
Jack Bushby
Jack Bushby
Jack Bushby
5:27 min/km
00:04:10.81
6
1
4
00:15:06.80
26
11
23
00:17:42.23
22
13
22
00:00:24.30
2
2
2
23
2167
Noah SHAW
Noah SHAW #2167
Male Male Under 13
00:38:11.50
00:38:11.50
14
(23)
Male Under 13
14
Male
23
WA
AUS
Noah Shaw
Noah Shaw
Noah Shaw
5:34 min/km
00:04:34.19
25
9
20
00:15:07.17
27
12
24
00:18:05.57
25
14
25
00:00:24.56
3
3
3
12
2054
Caleb ELLIS
Caleb ELLIS #2054
Male Male Under 15
00:35:53.77
00:35:53.77
2
(12)
Male Under 15
2
Male
12
WA
AUS
Caleb Ellis
Caleb Ellis
Caleb Ellis
5:14 min/km
00:04:25.78
13
4
10
00:15:10.88
28
3
25
00:15:42.68
9
2
9
00:00:34.42
58
7
45
26
2319
KSB Sharks
KSB Sharks #2319
Male Under 11 Team
00:38:56.99
00:38:56.99
2
(26)
Under 11 Team
2
Male
26
WA
AUS
Beaux Hough
Koby Vanderbeek
Samuel Goldstone
5:41 min/km
00:05:00.95
86
2
53
00:15:11.17
29
4
26
00:18:10.23
27
2
27
00:00:34.63
61
3
47
59
2202
Fletcher WETHERELL
Fletcher WETHERELL #2202
Male Male Under 13
00:41:51.55
00:41:51.55
25
(53)
Male Under 13
25
Male
53
WA
AUS
Fletcher Wetherell
Fletcher Wetherell
Fletcher Wetherell
6:06 min/km
00:05:47.95
150
41
95
00:15:11.25
30
13
27
00:20:07.60
81
31
67
00:00:44.74
165
42
108
8
2083
Rylan HORE
Rylan HORE #2083
Male Male Under 13
00:35:37.94
00:35:37.94
6
(8)
Male Under 13
6
Male
8
WA
AUS
Rylan Hore
Rylan Hore
Rylan Hore
5:12 min/km
00:04:49.98
59
14
34
00:15:13.78
31
14
28
00:15:00.52
4
4
4
00:00:33.66
47
17
37
45
2329
The 2Ps
The 2Ps #2329
Male Under 11 Team
00:40:38.30
00:40:38.30
6
(43)
Under 11 Team
6
Male
43
WA
AUS
Joel Potgieter
Gemma Potgieter
5:55 min/km
00:05:44.56
146
8
91
00:15:16.05
32
5
29
00:18:52.93
41
5
41
00:00:44.75
166
9
109
42
2134
Liam MUDD
Liam MUDD #2134
Male Male Under 13
00:40:33.80
00:40:33.80
19
(40)
Male Under 13
19
Male
40
WA
AUS
Liam Mudd
Liam Mudd
Liam Mudd
5:55 min/km
00:05:12.44
107
31
67
00:15:18.42
33
15
30
00:19:23.29
56
25
52
00:00:39.63
117
30
80
34
2006
Kale ARENA
Kale ARENA #2006
Male Male Under 11
00:40:01.30
00:40:01.30
5
(32)
Male Under 11
5
Male
32
WA
AUS
Kale Arena
Kale Arena
Kale Arena
5:50 min/km
00:04:33.69
24
4
19
00:15:25.17
34
4
31
00:19:33.24
60
7
55
00:00:29.19
15
1
12
100
2032
James CHANSBURY
James CHANSBURY #2032
Male Male Under 11
00:45:15.29
00:45:15.29
19
(80)
Male Under 11
19
Male
80
WA
AUS
James Chansbury
James Chansbury
James Chansbury
6:36 min/km
00:06:00.95
173
36
109
00:15:28.78
35
5
32
00:23:08.86
121
29
96
00:00:36.69
88
24
66
46
2205
Kevin WHISTON
Kevin WHISTON #2205
Male Male Under 13
00:40:39.50
00:40:39.50
21
(44)
Male Under 13
21
Male
44
WA
AUS
Kevin Whiston
Kevin Whiston
Kevin Whiston
5:56 min/km
00:05:18.69
114
32
72
00:15:28.87
36
16
33
00:19:11.73
51
23
47
00:00:40.19
120
31
82
38
2219
Henry LIGHTFOOT
Henry LIGHTFOOT #2219
Male Male Under 13
00:40:21.55
00:40:21.55
17
(36)
Male Under 13
17
Male
36
WA
AUS
5:53 min/km
00:05:08.69
99
29
61
00:15:30.08
37
17
34
00:19:06.33
48
21
45
00:00:36.43
84
23
63
27
2176
Emma STEGMANN
Emma STEGMANN #2176
Female Female Under 11
00:39:07.54
00:39:07.54
1
(1)
Female Under 11
1
Female
1
WA
AUS
Emma Stegmann
Emma Stegmann
Emma Stegmann
5:42 min/km
00:04:01.20
2
1
1
00:15:32.58
38
1
4
00:19:06.08
47
1
3
00:00:27.68
12
1
2
30
2126
Sebastian MESSENGER
Sebastian MESSENGER #2126
Male Male Under 11
00:39:31.47
00:39:31.47
3
(29)
Male Under 11
3
Male
29
WA
AUS
Sebastian Messenger
Sebastian Messenger
Sebastian Messenger
5:46 min/km
00:06:08.19
186
39
117
00:15:36.67
39
6
35
00:17:15.44
18
2
18
00:00:31.16
25
4
19
132
2101
Jonah LINCOLN
Jonah LINCOLN #2101
Male Male Under 11
00:48:35.54
00:48:35.54
37
(104)
Male Under 11
37
Male
104
WA
AUS
Jonah Lincoln
Jonah Lincoln
Jonah Lincoln
7:05 min/km
00:07:04.20
223
57
145
00:15:37.57
40
7
36
00:25:18.53
146
40
110
00:00:35.24
72
17
53
70
2037
Tex CROSS
Tex CROSS #2037
Male Male Under 11
00:42:40.44
00:42:40.44
14
(61)
Male Under 11
14
Male
61
WA
AUS
Tex Cross
Tex Cross
Tex Cross
6:13 min/km
00:04:36.67
32
6
23
00:15:40.03
41
8
37
00:21:49.29
105
21
86
00:00:34.44
59
15
46
138
2302
AZE
AZE #2302
Male Under 11 Team
00:49:38.11
00:49:38.11
10
(107)
Under 11 Team
10
Male
107
WA
AUS
Alexander Clements
Emerson Dunn
Zachary White
7:14 min/km
00:06:49.95
215
12
137
00:15:40.58
42
6
38
00:26:18.81
158
11
113
00:00:48.76
198
10
131
44
2036
Silas CROSS
Silas CROSS #2036
Male Male Under 13
00:40:37.76
00:40:37.76
20
(42)
Male Under 13
20
Male
42
WA
AUS
Silas Cross
Silas Cross
Silas Cross
5:55 min/km
00:04:52.85
65
17
39
00:15:42.50
43
18
39
00:19:32.95
59
26
54
00:00:29.44
16
8
13
55
2149
Caysen PARSONS
Caysen PARSONS #2149
Male Male Under 15
00:41:29.42
00:41:29.42
9
(50)
Male Under 15
9
Male
50
WA
AUS
Caysen Parsons
Caysen Parsons
Caysen Parsons
6:03 min/km
00:05:24.88
123
12
79
00:15:42.53
44
4
40
00:19:46.15
67
11
58
00:00:35.85
80
8
60
61
2038
Will DARLOW
Will DARLOW #2038
Male Male Under 11
00:42:04.71
00:42:04.71
9
(55)
Male Under 11
9
Male
55
WA
AUS
Will Darlow
Will Darlow
Will Darlow
6:08 min/km
00:04:28.88
18
3
14
00:15:46.51
45
9
41
00:21:10.97
96
17
78
00:00:38.35
101
26
73
125
2327
Team Amazeballzzzz
Team Amazeballzzzz #2327
Female Under 15 Team
00:48:02.30
00:48:02.30
5
(26)
Under 15 Team
5
Female
26
WA
AUS
Joanne van Selm
Georgia Harrison
7:00 min/km
00:06:09.61
189
5
70
00:15:48.69
46
2
5
00:25:26.99
147
6
36
00:00:36.99
91
4
23
43
2046
Kye DOCKER
Kye DOCKER #2046
Male Male Under 15
00:40:36.54
00:40:36.54
6
(41)
Male Under 15
6
Male
41
WA
AUS
Kye Docker
Kye Docker
Kye Docker
5:55 min/km
00:05:02.44
91
9
57
00:15:48.95
47
5
42
00:19:00.08
42
8
42
00:00:45.05
173
11
115
20
2073
Joshua HASLAM
Joshua HASLAM #2073
Male Male Under 13
00:37:42.48
00:37:42.48
13
(20)
Male Under 13
13
Male
20
WA
AUS
Joshua Haslam
Joshua Haslam
Joshua Haslam
5:30 min/km
00:04:30.42
20
7
16
00:15:48.96
48
19
43
00:16:53.47
14
10
14
00:00:29.62
17
9
14
51
2323
Rocking DJ's
Rocking DJ's #2323
Male Under 15 Team
00:41:20.14
00:41:20.14
5
(48)
Under 15 Team
5
Male
48
WA
AUS
Jay Hough
Damon Baldock
6:02 min/km
00:06:07.55
185
5
116
00:15:51.31
49
5
44
00:18:33.99
34
5
34
00:00:47.29
188
6
124
48
2148
Baiden PARSONS
Baiden PARSONS #2148
Male Male Under 13
00:40:41.55
00:40:41.55
22
(46)
Male Under 13
22
Male
46
WA
AUS
Baiden Parsons
Baiden Parsons
Baiden Parsons
5:56 min/km
00:05:20.60
117
34
74
00:15:51.68
50
20
45
00:18:47.20
40
18
40
00:00:42.05
141
37
97
[1]
2
3
4
5
6
Page 1 of 6 (268 items)