X Adventure Race Dunsborough
16 Apr 2016
Results
Details
 
Contact
Short Course X-Adventure
Kids X-Adventure
Long Course X-Adventure
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
[1]
2
3
4
5
6
Page 1 of 6 (268 items)
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Cat Pos
(Gen Pos)
Time Adj
Category
Cat Pos
Gender
Gen Pos
State
Country
Leg1
Leg2
Leg3
Pace
Swim
O/Pos
C/Pos
G/Pos
Run
O/Pos
C/Pos
G/Pos
MTB
O/Pos
C/Pos
G/Pos
Finish
O/Pos
C/Pos
G/Pos
72
2002
Jessie ALEXANDER
Jessie ALEXANDER #2002
Female Female Under 15
00:42:46.55
00:42:46.55
4
(9)
Female Under 15
4
Female
9
WA
AUS
Jessie Alexander
Jessie Alexander
Jessie Alexander
6:14 min/km
00:04:42.44
39
4
15
00:18:23.92
131
8
29
00:19:00.75
43
1
1
00:00:39.43
112
5
34
16
2003
Tom ALEXANDER
Tom ALEXANDER #2003
Male Male Under 11
00:37:08.80
00:37:08.80
2
(16)
Male Under 11
2
Male
16
WA
AUS
Tom Alexander
Tom Alexander
Tom Alexander
5:25 min/km
00:05:32.98
136
28
86
00:13:53.88
5
2
5
00:17:09.49
16
1
16
00:00:32.44
35
7
28
186
2014
Andrew BARR
Andrew BARR #2014
Male Male Under 9
00:57:11.47
00:57:11.47
3
(131)
Male Under 9
3
Male
131
WA
AUS
Andrew Barr
Andrew Barr
Andrew Barr
8:20 min/km
00:06:07.14
183
3
115
00:22:50.46
221
12
149
00:27:21.23
168
1
121
00:00:52.62
210
9
137
3
2078
Indiana HILL
Indiana HILL #2078
Male Male Under 13
00:33:55.70
00:33:55.70
2
(3)
Male Under 13
2
Male
3
WA
AUS
Indiana Hill
Indiana Hill
Indiana Hill
4:57 min/km
00:04:14.11
8
3
6
00:14:35.16
17
8
15
00:14:40.09
1
1
1
00:00:26.33
7
6
7
6
2102
David LOCHORE
David LOCHORE #2102
Male Male Under 15
00:35:18.48
00:35:18.48
1
(6)
Male Under 15
1
Male
6
WA
AUS
David Lochore
David Lochore
David Lochore
5:09 min/km
00:05:13.17
110
11
70
00:14:02.47
8
1
7
00:15:31.84
8
1
8
00:00:30.99
24
3
18
161
2103
Anna LOCKLEY
Anna LOCKLEY #2103
Female Female Under 9
00:53:33.49
00:53:33.49
1
(43)
Female Under 9
1
Female
43
WA
AUS
Anna Lockley
Anna Lockley
Anna Lockley
7:49 min/km
00:05:05.14
96
1
35
00:19:50.21
168
2
41
00:27:58.50
176
1
49
00:00:39.63
116
2
36
27
2176
Emma STEGMANN
Emma STEGMANN #2176
Female Female Under 11
00:39:07.54
00:39:07.54
1
(1)
Female Under 11
1
Female
1
WA
AUS
Emma Stegmann
Emma Stegmann
Emma Stegmann
5:42 min/km
00:04:01.20
2
1
1
00:15:32.58
38
1
4
00:19:06.08
47
1
3
00:00:27.68
12
1
2
54
2188
Ryan Totten
Ryan Totten #2188
Mixed Under 15 Team
00:41:22.55
00:41:22.55
1
(1)
Under 15 Team
1
Mixed
1
WA
AUS
Ryan Totten
Meg Baker
Ryan Totten
6:02 min/km
00:04:46.49
48
1
1
00:16:56.28
79
1
1
00:19:06.62
49
1
1
00:00:33.15
43
1
1
76
2306
Busso Girls
Busso Girls #2306
Female Under 11 Team
00:42:54.84
00:42:54.84
1
(11)
Under 11 Team
1
Female
11
WA
AUS
Eliza Brown
Olivia Brown
6:15 min/km
00:04:15.14
9
1
3
00:17:04.54
82
2
15
00:21:04.52
95
1
17
00:00:30.63
21
1
5
1
2308
CCC Challengers
CCC Challengers #2308
Male Under 15 Team
00:33:33.77
00:33:33.77
1
(1)
Under 15 Team
1
Male
1
WA
AUS
Jeremy Heyes
Emily Kerr
Noah McGuinness
4:53 min/km
00:04:50.94
61
4
36
00:13:02.37
3
1
3
00:15:13.24
5
1
5
00:00:27.21
8
1
8
49
2311
Dashing Dolphins
Dashing Dolphins #2311
Female Under 15 Team
00:40:43.25
00:40:43.25
1
(3)
Under 15 Team
1
Female
3
WA
AUS
Maisy Rose
Catalina Palazzi
Jessica Taylor
5:56 min/km
00:04:34.73
26
1
6
00:16:00.64
54
4
7
00:19:37.09
63
1
7
00:00:30.78
22
1
6
56
2232
Bella AHERN
Bella AHERN #2232
Female Female Under 13
00:41:29.48
00:41:29.48
2
(5)
Female Under 13
2
Female
5
WA
AUS
6:03 min/km
00:05:10.10
102
16
39
00:16:35.74
70
2
10
00:19:01.26
44
1
2
00:00:42.37
148
18
48
9
2335
Hotshots Team
Hotshots Team #2335
Male Under 11 Team
00:35:38.17
00:35:38.17
1
(9)
Under 11 Team
1
Male
9
WA
AUS
Lucas Kemp
Sebastian McGuinness
Daniel Heyes
5:12 min/km
00:04:28.87
17
1
13
00:12:56.67
2
1
2
00:17:41.30
21
1
21
00:00:31.31
27
1
21
173
2334
Skye Spence
Skye Spence #2334
Female Under 11 Team
00:54:06.79
00:54:06.79
4
(50)
Under 11 Team
4
Female
50
WA
AUS
Skye Spence
Skye Spence
Culzen Spence
7:53 min/km
00:11:32.45
240
7
86
00:20:07.11
174
5
44
00:21:52.29
108
2
20
00:00:34.94
66
2
16
52
2212
Stella YOUNG
Stella YOUNG #2212
Female Female Under 15
00:41:21.16
00:41:21.16
1
(4)
Female Under 15
1
Female
4
WA
AUS
Stella Young
Stella Young
Stella Young
6:02 min/km
00:04:44.81
43
7
18
00:16:28.05
67
1
9
00:19:29.79
58
2
4
00:00:38.51
104
4
29
21
2301
Angry Magpies
Angry Magpies #2301
Male Under 15 Team
00:37:53.23
00:37:53.23
2
(21)
Under 15 Team
2
Male
21
WA
AUS
Stacey James Rodier
Liam Hacquoil
5:31 min/km
00:04:46.25
46
2
28
00:14:55.93
21
3
19
00:17:31.78
20
2
20
00:00:39.26
111
5
77
95
2317
Just Do It Juniors
Just Do It Juniors #2317
Female Under 15 Team
00:45:04.75
00:45:04.75
3
(18)
Under 15 Team
3
Female
18
WA
AUS
Leticia Toki
Kylan Lewis
Eliza Lewis
6:34 min/km
00:05:01.89
88
4
33
00:19:42.28
160
6
37
00:19:48.93
71
2
11
00:00:31.65
29
2
7
26
2319
KSB Sharks
KSB Sharks #2319
Male Under 11 Team
00:38:56.99
00:38:56.99
2
(26)
Under 11 Team
2
Male
26
WA
AUS
Beaux Hough
Koby Vanderbeek
Samuel Goldstone
5:41 min/km
00:05:00.95
86
2
53
00:15:11.17
29
4
26
00:18:10.23
27
2
27
00:00:34.63
61
3
47
14
2177
Zac STEVENSON
Zac STEVENSON #2177
Male Male Under 13
00:36:17.71
00:36:17.71
9
(14)
Male Under 13
9
Male
14
WA
AUS
Zac Stevenson
Zac Stevenson
Zac Stevenson
5:17 min/km
00:04:56.54
79
22
49
00:15:54.85
52
21
47
00:14:51.96
2
2
2
00:00:34.35
54
19
42
110
2071
Molly GREAVES
Molly GREAVES #2071
Female Female Under 11
00:45:51.85
00:45:51.85
3
(21)
Female Under 11
3
Female
21
WA
AUS
Molly Greaves
Molly Greaves
Molly Greaves
6:41 min/km
00:05:49.94
156
17
58
00:18:24.33
132
6
30
00:20:33.41
87
2
14
00:01:04.16
228
23
79
170
2119
Roy MCEWAN
Roy MCEWAN #2119
Male Male Under 9
00:53:53.79
00:53:53.79
1
(120)
Male Under 9
1
Male
120
WA
AUS
Roy McEwan
Roy McEwan
Roy McEwan
7:52 min/km
00:06:53.17
216
5
138
00:17:43.17
106
1
85
00:28:30.63
184
2
130
00:00:46.81
184
6
122
30
2126
Sebastian MESSENGER
Sebastian MESSENGER #2126
Male Male Under 11
00:39:31.47
00:39:31.47
3
(29)
Male Under 11
3
Male
29
WA
AUS
Sebastian Messenger
Sebastian Messenger
Sebastian Messenger
5:46 min/km
00:06:08.19
186
39
117
00:15:36.67
39
6
35
00:17:15.44
18
2
18
00:00:31.16
25
4
19
166
2020
Isabella BIDESI
Isabella BIDESI #2020
Female Female Under 9
00:53:38.57
00:53:38.57
2
(46)
Female Under 9
2
Female
46
WA
AUS
Isabella Bidesi
Isabella Bidesi
Isabella Bidesi
7:49 min/km
00:06:21.11
198
7
72
00:18:07.50
124
1
25
00:28:25.64
181
2
52
00:00:44.31
164
4
56
94
2024
Lucy BLUNT
Lucy BLUNT #2024
Female Female Under 13
00:44:58.46
00:44:58.46
6
(17)
Female Under 13
6
Female
17
WA
AUS
Lucy Blunt
Lucy Blunt
Lucy Blunt
6:33 min/km
00:04:59.66
84
12
31
00:19:44.20
164
12
39
00:19:34.37
61
2
5
00:00:40.22
121
15
38
12
2054
Caleb ELLIS
Caleb ELLIS #2054
Male Male Under 15
00:35:53.77
00:35:53.77
2
(12)
Male Under 15
2
Male
12
WA
AUS
Caleb Ellis
Caleb Ellis
Caleb Ellis
5:14 min/km
00:04:25.78
13
4
10
00:15:10.88
28
3
25
00:15:42.68
9
2
9
00:00:34.42
58
7
45
18
2055
Nathan EVERS
Nathan EVERS #2055
Male Male Under 15
00:37:29.69
00:37:29.69
3
(18)
Male Under 15
3
Male
18
WA
AUS
Nathan Evers
Nathan Evers
Nathan Evers
5:28 min/km
00:04:33.30
21
5
17
00:16:02.07
55
6
48
00:16:28.06
12
3
12
00:00:26.25
5
1
5
102
2064
Ella FROST
Ella FROST #2064
Female Female Under 11
00:45:34.97
00:45:34.97
2
(20)
Female Under 11
2
Female
20
WA
AUS
Ella Frost
Ella Frost
Ella Frost
6:39 min/km
00:04:53.94
68
5
26
00:17:34.92
104
4
20
00:22:33.47
115
3
22
00:00:32.62
40
2
8
5
2028
Jeremy BUGDEN
Jeremy BUGDEN #2028
Male Male Under 13
00:34:42.55
00:34:42.55
4
(5)
Male Under 13
4
Male
5
WA
AUS
Jeremy Bugden
Jeremy Bugden
Jeremy Bugden
5:04 min/km
00:04:50.38
60
15
35
00:14:29.96
16
7
14
00:14:54.90
3
3
3
00:00:27.29
9
7
9
219
2007
Stella ARMSTRONG
Stella ARMSTRONG #2007
Female Female Under 9
01:02:36.85
01:02:36.85
6
(72)
Female Under 9
6
Female
72
WA
AUS
Stella Armstrong
Stella Armstrong
Stella Armstrong
9:08 min/km
00:06:07.35
184
6
68
00:25:03.92
235
10
83
00:30:36.39
198
3
60
00:00:49.18
200
6
68
31
2122
Lauren MELLETT
Lauren MELLETT #2122
Female Female Under 13
00:39:37.91
00:39:37.91
1
(2)
Female Under 13
1
Female
2
WA
AUS
Lauren Mellett
Lauren Mellett
Lauren Mellett
5:47 min/km
00:04:48.52
54
7
22
00:14:26.63
15
1
2
00:19:48.82
70
3
10
00:00:33.93
48
3
10
188
2189
Mitchell TUCKEY
Mitchell TUCKEY #2189
Male Male Under 9
00:58:13.30
00:58:13.30
4
(132)
Male Under 9
4
Male
132
WA
AUS
Mitchell Tuckey
Mitchell Tuckey
Mitchell Tuckey
8:29 min/km
00:07:05.24
224
11
146
00:20:48.62
189
8
135
00:29:41.98
191
3
134
00:00:37.45
94
2
70
13
2162
Jeremy ROLFE
Jeremy ROLFE #2162
Male Male Under 11
00:36:17.51
00:36:17.51
1
(13)
Male Under 11
1
Male
13
WA
AUS
Jeremy Rolfe
Jeremy Rolfe
Jeremy Rolfe
5:17 min/km
00:04:44.89
44
8
26
00:12:48.22
1
1
1
00:18:11.99
28
3
28
00:00:32.40
34
6
27
62
2166
Mia SHAW
Mia SHAW #2166
Female Female Under 15
00:42:07.55
00:42:07.55
2
(6)
Female Under 15
2
Female
6
WA
AUS
Mia Shaw
Mia Shaw
Mia Shaw
6:08 min/km
00:04:08.30
4
1
2
00:17:48.99
109
4
21
00:19:36.31
62
3
6
00:00:33.93
49
2
11
41
2318
King Kong Cubs
King Kong Cubs #2318
Male Under 11 Team
00:40:33.30
00:40:33.30
5
(39)
Under 11 Team
5
Male
39
WA
AUS
Edward Haslam
Zak Taylor
Noa Henriksen
5:55 min/km
00:05:24.94
124
7
80
00:16:05.62
57
8
50
00:18:30.19
33
3
33
00:00:32.54
39
2
32
24
2313
H2O
H2O #2313
Male Under 15 Team
00:38:46.80
00:38:46.80
4
(24)
Under 15 Team
4
Male
24
WA
AUS
Harrison Bowden
Harry Young
James Carter
5:39 min/km
00:04:27.69
14
1
11
00:15:51.69
51
6
46
00:17:50.10
23
3
23
00:00:37.30
92
4
68
164
2307
Butterflies
Butterflies #2307
Female Under 11 Team
00:53:36.54
00:53:36.54
3
(44)
Under 11 Team
3
Female
44
WA
AUS
Chloe Brace
Amber Davies
Lucy Walton
7:49 min/km
00:05:17.66
113
2
41
00:19:58.66
170
4
42
00:27:41.41
173
3
48
00:00:38.80
106
4
30
124
2333
Ava Bostilemm
Ava Bostilemm #2333
Female Under 15 Team
00:47:43.68
00:47:43.68
4
(25)
Under 15 Team
4
Female
25
WA
AUS
Ava Bostilemm
Hannah Kercut
Tom Kercut
6:58 min/km
00:10:07.19
234
7
82
00:15:59.61
53
3
6
00:21:03.35
94
3
16
00:00:33.51
46
3
9
25
2225
Alex LYNN
Alex LYNN #2225
Male Male Under 15
00:38:51.64
00:38:51.64
4
(25)
Male Under 15
4
Male
25
WA
AUS
5:40 min/km
00:04:53.19
66
6
40
00:16:08.07
60
7
53
00:17:10.09
17
4
17
00:00:40.27
124
10
85
214
2216
Ethan JONGLING
Ethan JONGLING #2216
Male Male Under 9
01:00:59.45
01:00:59.45
9
(144)
Male Under 9
9
Male
144
WA
AUS
8:54 min/km
00:09:51.91
232
13
151
00:20:35.70
184
6
131
00:29:56.27
194
4
136
00:00:35.56
78
1
58
137
2310
Cool runnings
Cool runnings #2310
Female Under 11 Team
00:49:05.20
00:49:05.20
2
(30)
Under 11 Team
2
Female
30
WA
AUS
Leni Churcher
Nirmali Madigasekara
Santina Pillonee
7:09 min/km
00:06:05.45
178
4
65
00:14:00.37
7
1
1
00:28:21.49
179
4
50
00:00:37.88
98
3
26
33
2304
BCF Boys
BCF Boys #2304
Male Under 11 Team
00:40:00.50
00:40:00.50
4
(31)
Under 11 Team
4
Male
31
WA
AUS
Noah Bates
Noah Crow
Rhys Fergusson
5:50 min/km
00:05:23.73
121
6
77
00:14:52.13
19
3
17
00:18:46.62
39
4
39
00:00:58.01
218
12
142
22
2326
SPACE JAM
SPACE JAM #2326
Male Under 15 Team
00:38:11.48
00:38:11.48
3
(22)
Under 15 Team
3
Male
22
WA
AUS
Albie Barnden
Millar Newport
5:34 min/km
00:04:46.44
47
3
29
00:15:04.92
24
4
22
00:17:52.46
24
4
24
00:00:27.64
11
2
10
66
2328
TET Dynamite
TET Dynamite #2328
Female Under 15 Team
00:42:24.80
00:42:24.80
2
(8)
Under 15 Team
2
Female
8
WA
AUS
Tasmin Warren
Todd Warren
Emmaline Barbetti
6:11 min/km
00:04:40.36
34
2
11
00:15:06.77
25
1
3
00:21:52.17
107
4
19
00:00:45.48
177
6
59
85
2169
Amber SHEPHERD
Amber SHEPHERD #2169
Female Female Under 13
00:44:19.71
00:44:19.71
4
(15)
Female Under 13
4
Female
15
WA
AUS
Amber Shepherd
Amber Shepherd
Amber Shepherd
6:28 min/km
00:04:41.54
35
3
12
00:18:16.07
129
8
27
00:20:53.19
92
4
15
00:00:28.91
14
1
3
64
2150
Lucca PATERSON
Lucca PATERSON #2150
Female Female Under 15
00:42:18.77
00:42:18.77
3
(7)
Female Under 15
3
Female
7
WA
AUS
Lucca Paterson
Lucca Paterson
Lucca Paterson
6:10 min/km
00:04:35.36
28
3
7
00:17:31.97
101
3
19
00:19:44.04
66
4
8
00:00:27.40
10
1
1
209
2183
Ella TAYLOR
Ella TAYLOR #2183
Female Female Under 9
01:00:25.29
01:00:25.29
3
(66)
Female Under 9
3
Female
66
WA
AUS
Ella Taylor
Ella Taylor
Ella Taylor
8:49 min/km
00:06:21.85
201
8
74
00:21:24.01
199
3
58
00:31:52.36
210
4
65
00:00:47.06
186
5
63
8
2083
Rylan HORE
Rylan HORE #2083
Male Male Under 13
00:35:37.94
00:35:37.94
6
(8)
Male Under 13
6
Male
8
WA
AUS
Rylan Hore
Rylan Hore
Rylan Hore
5:12 min/km
00:04:49.98
59
14
34
00:15:13.78
31
14
28
00:15:00.52
4
4
4
00:00:33.66
47
17
37
35
2104
Sam LOCKLEY
Sam LOCKLEY #2104
Male Male Under 11
00:40:05.76
00:40:05.76
6
(33)
Male Under 11
6
Male
33
WA
AUS
Sam Lockley
Sam Lockley
Sam Lockley
5:51 min/km
00:04:16.38
11
2
8
00:16:53.56
77
17
64
00:18:23.04
29
4
29
00:00:32.77
41
8
33
134
2053
Brooke EDWARDS
Brooke EDWARDS #2053
Female Female Under 11
00:48:44.47
00:48:44.47
5
(29)
Female Under 11
5
Female
29
WA
AUS
Brooke Edwards
Brooke Edwards
Brooke Edwards
7:06 min/km
00:04:49.64
58
4
24
00:19:38.22
157
8
36
00:23:40.51
132
4
27
00:00:36.08
83
3
20
32
2082
Tim HOLLEMANS
Tim HOLLEMANS #2082
Male Male Under 11
00:39:54.30
00:39:54.30
4
(30)
Male Under 11
4
Male
30
WA
AUS
Tim Hollemans
Tim Hollemans
Tim Hollemans
5:49 min/km
00:04:05.39
3
1
2
00:16:40.80
73
16
63
00:18:27.14
32
5
32
00:00:40.97
130
32
88
[1]
2
3
4
5
6
Page 1 of 6 (268 items)