X Adventure Race Dunsborough
16 Apr 2016
Results
Details
 
Contact
Short Course X-Adventure
Kids X-Adventure
Long Course X-Adventure
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
1
2
[3]
4
5
6
Page 3 of 6 (268 items)
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Cat Pos
(Gen Pos)
Time Adj
Category
Cat Pos
Gender
Gen Pos
State
Country
Leg1
Leg2
Leg3
Pace
Swim
O/Pos
C/Pos
G/Pos
Run
O/Pos
C/Pos
G/Pos
MTB
O/Pos
C/Pos
G/Pos
Finish
O/Pos
C/Pos
G/Pos
101
2105
Ben LUPLAU
Ben LUPLAU #2105
Male Male Under 11
00:45:34.14
00:45:34.14
20
(81)
Male Under 11
20
Male
81
WA
AUS
Ben Luplau
Ben Luplau
Ben Luplau
6:39 min/km
00:06:11.28
191
40
119
00:16:35.98
71
15
61
00:22:11.99
112
24
90
00:00:34.89
65
16
49
102
2064
Ella FROST
Ella FROST #2064
Female Female Under 11
00:45:34.97
00:45:34.97
2
(20)
Female Under 11
2
Female
20
WA
AUS
Ella Frost
Ella Frost
Ella Frost
6:39 min/km
00:04:53.94
68
5
26
00:17:34.92
104
4
20
00:22:33.47
115
3
22
00:00:32.62
40
2
8
103
2137
Lucas NORDSTROM
Lucas NORDSTROM #2137
Male Male Under 11
00:45:35.17
00:45:35.17
21
(82)
Male Under 11
21
Male
82
WA
AUS
Lucas Nordstrom
Lucas Nordstrom
Lucas Nordstrom
6:39 min/km
00:04:47.60
52
9
31
00:17:31.51
100
28
81
00:22:34.99
116
27
93
00:00:41.06
131
33
89
104
2084
Luke HORSFORD
Luke HORSFORD #2084
Male Male Under 11
00:45:38.61
00:45:38.61
22
(83)
Male Under 11
22
Male
83
WA
AUS
Luke Horsford
Luke Horsford
Luke Horsford
6:39 min/km
00:05:55.89
168
35
107
00:17:10.41
87
22
71
00:21:51.12
106
22
87
00:00:41.19
134
34
92
105
2044
Coby DELLA-SALE
Coby DELLA-SALE #2044
Male Male Under 11
00:45:39.64
00:45:39.64
23
(84)
Male Under 11
23
Male
84
WA
AUS
Coby Della-Sale
Coby Della-Sale
Coby Della-Sale
6:39 min/km
00:06:13.94
195
44
123
00:17:29.17
98
27
80
00:21:21.23
99
18
81
00:00:35.29
74
18
54
106
2303
Ballistic bananas
Ballistic bananas #2303
Male Under 11 Team
00:45:41.47
00:45:41.47
8
(85)
Under 11 Team
8
Male
85
WA
AUS
Anton Rowe
Jack Braby
Cooper McIntyre
6:40 min/km
00:05:16.96
112
5
71
00:19:09.31
146
10
112
00:20:39.97
88
8
73
00:00:35.22
70
5
52
107
2005
Samuel ANDERSON
Samuel ANDERSON #2005
Male Male Under 11
00:45:42.46
00:45:42.46
24
(86)
Male Under 11
24
Male
86
WA
AUS
Samuel Anderson
Samuel Anderson
Samuel Anderson
6:40 min/km
00:06:21.10
197
46
125
00:17:07.00
85
21
69
00:21:38.99
103
20
84
00:00:35.36
76
19
56
108
2174
Angus SOMERSET
Angus SOMERSET #2174
Male Male Under 11
00:45:50.30
00:45:50.30
25
(87)
Male Under 11
25
Male
87
WA
AUS
Angus Somerset
Angus Somerset
Angus Somerset
6:41 min/km
00:05:10.70
103
17
63
00:17:53.17
114
33
92
00:22:10.70
111
23
89
00:00:35.72
79
21
59
109
2027
Fletcher BUCAT
Fletcher BUCAT #2027
Male Male Under 11
00:45:50.59
00:45:50.59
26
(88)
Male Under 11
26
Male
88
WA
AUS
Fletcher Bucat
Fletcher Bucat
Fletcher Bucat
6:41 min/km
00:04:49.20
55
10
32
00:19:34.45
153
47
118
00:20:42.15
90
15
75
00:00:44.78
168
43
111
110
2071
Molly GREAVES
Molly GREAVES #2071
Female Female Under 11
00:45:51.85
00:45:51.85
3
(21)
Female Under 11
3
Female
21
WA
AUS
Molly Greaves
Molly Greaves
Molly Greaves
6:41 min/km
00:05:49.94
156
17
58
00:18:24.33
132
6
30
00:20:33.41
87
2
14
00:01:04.16
228
23
79
111
2201
Bede WETHERELL
Bede WETHERELL #2201
Male Male Under 11
00:46:24.90
00:46:24.90
27
(89)
Male Under 11
27
Male
89
WA
AUS
Bede Wetherell
Bede Wetherell
Bede Wetherell
6:46 min/km
00:05:34.39
140
30
89
00:16:53.77
78
18
65
00:23:14.44
125
32
99
00:00:42.29
147
38
99
112
2199
David WEBSTER
David WEBSTER #2199
Male Male Under 11
00:46:34.23
00:46:34.23
28
(90)
Male Under 11
28
Male
90
WA
AUS
David Webster
David Webster
David Webster
6:47 min/km
00:04:34.95
27
5
21
00:18:02.66
120
35
97
00:23:12.35
124
31
98
00:00:44.26
163
41
107
113
2331
Triple Threat
Triple Threat #2331
Male Under 11 Team
00:46:43.58
00:46:43.58
9
(91)
Under 11 Team
9
Male
91
WA
AUS
Riley Stenhouse
Liam Fazey
Brandon O'Rourke
6:49 min/km
00:05:11.45
104
4
64
00:19:36.33
155
11
120
00:21:20.94
98
9
80
00:00:34.85
63
4
48
114
2048
Cameron DUFF
Cameron DUFF #2048
Male Male Under 11
00:46:57.77
00:46:57.77
29
(92)
Male Under 11
29
Male
92
WA
AUS
Cameron Duff
Cameron Duff
Cameron Duff
6:51 min/km
00:06:05.61
180
38
114
00:17:06.75
84
20
68
00:23:11.28
122
30
97
00:00:34.12
51
11
39
115
2091
Madison JAMES
Madison JAMES #2091
Female Female Under 15
00:47:06.29
00:47:06.29
8
(22)
Female Under 15
8
Female
22
WA
AUS
Madison James
Madison James
Madison James
6:52 min/km
00:04:42.77
40
5
16
00:18:23.09
130
7
28
00:23:19.69
127
8
26
00:00:40.73
126
6
40
116
2211
Taye WRIGHT
Taye WRIGHT #2211
Male Male Under 11
00:47:10.97
00:47:10.97
30
(93)
Male Under 11
30
Male
93
WA
AUS
Taye Wright
Taye Wright
Taye Wright
6:53 min/km
00:05:09.84
101
16
62
00:18:45.80
138
41
105
00:22:27.59
114
26
92
00:00:47.73
193
50
128
117
2153
Sam PHILLIPS
Sam PHILLIPS #2153
Male Male Under 11
00:47:11.18
00:47:11.18
31
(94)
Male Under 11
31
Male
94
WA
AUS
Sam Phillips
Sam Phillips
Sam Phillips
6:53 min/km
00:05:25.16
125
24
81
00:17:52.13
112
31
90
00:22:55.11
118
28
94
00:00:58.77
220
56
144
118
2043
Rielly DAWSON
Rielly DAWSON #2043
Male Male Under 13
00:47:19.15
00:47:19.15
37
(95)
Male Under 13
37
Male
95
WA
AUS
Rielly Dawson
Rielly Dawson
Rielly Dawson
6:54 min/km
00:04:35.77
29
10
22
00:20:46.07
188
44
134
00:21:19.46
97
36
79
00:00:37.84
97
25
71
119
2113
Hamish MCCARTHY
Hamish MCCARTHY #2113
Male Male Under 11
00:47:23.75
00:47:23.75
32
(96)
Male Under 11
32
Male
96
WA
AUS
Hamish McCarthy
Hamish McCarthy
Hamish McCarthy
6:55 min/km
00:05:23.45
120
22
76
00:17:59.65
119
34
96
00:23:20.50
129
35
102
00:00:40.15
118
29
81
120
2196
Sophie WALFORD
Sophie WALFORD #2196
Female Female Under 13
00:47:33.54
00:47:33.54
8
(23)
Female Under 13
8
Female
23
WA
AUS
Sophie Walford
Sophie Walford
Sophie Walford
6:56 min/km
00:04:56.42
71
9
28
00:18:08.44
126
7
26
00:23:53.45
134
9
28
00:00:35.22
71
8
18
121
2184
Emily TAYLOR
Emily TAYLOR #2184
Female Female Under 13
00:47:36.78
00:47:36.78
9
(24)
Female Under 13
9
Female
24
WA
AUS
Emily Taylor
Emily Taylor
Emily Taylor
6:57 min/km
00:04:36.94
33
2
10
00:16:46.55
76
4
13
00:25:38.61
148
15
37
00:00:34.67
62
6
14
122
2227
Matthew LYNN
Matthew LYNN #2227
Male Male Under 13
00:47:37.18
00:47:37.18
38
(97)
Male Under 13
38
Male
97
WA
AUS
6:57 min/km
00:04:57.19
81
24
51
00:20:01.06
171
40
128
00:22:05.55
110
39
88
00:00:33.37
45
16
36
123
2180
Luke TASEFF
Luke TASEFF #2180
Male Male Under 11
00:47:38.77
00:47:38.77
33
(98)
Male Under 11
33
Male
98
WA
AUS
Luke Taseff
Luke Taseff
Luke Taseff
6:57 min/km
00:05:11.63
105
18
65
00:17:52.25
113
32
91
00:23:17.72
126
33
100
00:01:17.17
232
59
151
124
2333
Ava Bostilemm
Ava Bostilemm #2333
Female Under 15 Team
00:47:43.68
00:47:43.68
4
(25)
Under 15 Team
4
Female
25
WA
AUS
Ava Bostilemm
Hannah Kercut
Tom Kercut
6:58 min/km
00:10:07.19
234
7
82
00:15:59.61
53
3
6
00:21:03.35
94
3
16
00:00:33.51
46
3
9
125
2327
Team Amazeballzzzz
Team Amazeballzzzz #2327
Female Under 15 Team
00:48:02.30
00:48:02.30
5
(26)
Under 15 Team
5
Female
26
WA
AUS
Joanne van Selm
Georgia Harrison
7:00 min/km
00:06:09.61
189
5
70
00:15:48.69
46
2
5
00:25:26.99
147
6
36
00:00:36.99
91
4
23
126
2136
Jaxon NETTELBECK
Jaxon NETTELBECK #2136
Male Male Under 13
00:48:11.48
00:48:11.48
39
(99)
Male Under 13
39
Male
99
WA
AUS
Jaxon Nettelbeck
Jaxon Nettelbeck
Jaxon Nettelbeck
7:02 min/km
00:05:44.53
144
37
90
00:20:04.08
172
41
129
00:21:40.20
104
38
85
00:00:42.66
153
39
103
127
2179
Oliver STEWART
Oliver STEWART #2179
Male Male Under 13
00:48:11.91
00:48:11.91
40
(100)
Male Under 13
40
Male
100
WA
AUS
Oliver Stewart
Oliver Stewart
Oliver Stewart
7:02 min/km
00:05:19.44
116
33
73
00:17:45.90
107
32
86
00:24:26.93
137
42
107
00:00:39.62
115
29
79
128
2175
Riley SOMERSET
Riley SOMERSET #2175
Female Female Under 13
00:48:12.30
00:48:12.30
10
(27)
Female Under 13
10
Female
27
WA
AUS
Riley Somerset
Riley Somerset
Riley Somerset
7:02 min/km
00:04:41.70
36
4
13
00:19:44.24
165
13
40
00:23:11.29
123
8
25
00:00:35.06
67
7
17
129
2193
Jesse VERWIJMEREN
Jesse VERWIJMEREN #2193
Male Male Under 11
00:48:17.93
00:48:17.93
34
(101)
Male Under 11
34
Male
101
WA
AUS
Jesse Verwijmeren
Jesse Verwijmeren
Jesse Verwijmeren
7:03 min/km
00:05:49.51
155
32
97
00:19:38.83
158
49
121
00:22:13.59
113
25
91
00:00:35.99
81
22
61
130
2130
Barton MINCHAM
Barton MINCHAM #2130
Male Male Under 11
00:48:22.79
00:48:22.79
35
(102)
Male Under 11
35
Male
102
WA
AUS
Barton Mincham
Barton Mincham
Barton Mincham
7:03 min/km
00:06:13.93
193
42
121
00:17:23.18
93
23
75
00:23:59.26
135
38
106
00:00:46.42
181
46
119
131
2195
Ben WALFORD
Ben WALFORD #2195
Male Male Under 11
00:48:25.44
00:48:25.44
36
(103)
Male Under 11
36
Male
103
WA
AUS
Ben Walford
Ben Walford
Ben Walford
7:04 min/km
00:06:30.70
212
53
134
00:16:32.13
69
14
60
00:24:34.99
139
39
108
00:00:47.62
191
49
127
132
2101
Jonah LINCOLN
Jonah LINCOLN #2101
Male Male Under 11
00:48:35.54
00:48:35.54
37
(104)
Male Under 11
37
Male
104
WA
AUS
Jonah Lincoln
Jonah Lincoln
Jonah Lincoln
7:05 min/km
00:07:04.20
223
57
145
00:15:37.57
40
7
36
00:25:18.53
146
40
110
00:00:35.24
72
17
53
133
2158
Mary-June QUINN
Mary-June QUINN #2158
Female Female Under 11
00:48:36.10
00:48:36.10
4
(28)
Female Under 11
4
Female
28
WA
AUS
Mary-June Quinn
Mary-June Quinn
Mary-June Quinn
7:05 min/km
00:05:34.59
141
13
51
00:17:12.63
88
3
16
00:25:10.00
143
5
33
00:00:38.86
108
7
32
134
2053
Brooke EDWARDS
Brooke EDWARDS #2053
Female Female Under 11
00:48:44.47
00:48:44.47
5
(29)
Female Under 11
5
Female
29
WA
AUS
Brooke Edwards
Brooke Edwards
Brooke Edwards
7:06 min/km
00:04:49.64
58
4
24
00:19:38.22
157
8
36
00:23:40.51
132
4
27
00:00:36.08
83
3
20
135
2068
Jake GHIRETTI
Jake GHIRETTI #2068
Male Male Under 11
00:48:45.29
00:48:45.29
38
(105)
Male Under 11
38
Male
105
WA
AUS
Jake Ghiretti
Jake Ghiretti
Jake Ghiretti
7:07 min/km
00:05:33.58
138
29
87
00:19:00.03
143
42
110
00:23:19.75
128
34
101
00:00:51.92
206
52
135
136
2152
Ned PEMBERTON
Ned PEMBERTON #2152
Male Male Under 11
00:48:46.29
00:48:46.29
39
(106)
Male Under 11
39
Male
106
WA
AUS
Ned Pemberton
Ned Pemberton
Ned Pemberton
7:07 min/km
00:06:37.11
214
55
136
00:17:48.25
108
30
87
00:23:39.21
131
36
104
00:00:41.71
137
35
94
137
2310
Cool runnings
Cool runnings #2310
Female Under 11 Team
00:49:05.20
00:49:05.20
2
(30)
Under 11 Team
2
Female
30
WA
AUS
Leni Churcher
Nirmali Madigasekara
Santina Pillonee
7:09 min/km
00:06:05.45
178
4
65
00:14:00.37
7
1
1
00:28:21.49
179
4
50
00:00:37.88
98
3
26
138
2302
AZE
AZE #2302
Male Under 11 Team
00:49:38.11
00:49:38.11
10
(107)
Under 11 Team
10
Male
107
WA
AUS
Alexander Clements
Emerson Dunn
Zachary White
7:14 min/km
00:06:49.95
215
12
137
00:15:40.58
42
6
38
00:26:18.81
158
11
113
00:00:48.76
198
10
131
139
2226
Candace CLARKE
Candace CLARKE #2226
Female Female Under 13
00:50:10.41
00:50:10.41
11
(31)
Female Under 13
11
Female
31
WA
AUS
Candace Clarke
Candace Clarke
Candace Clarke
7:19 min/km
00:05:06.82
98
15
37
00:20:07.02
173
14
43
00:24:14.30
136
10
29
00:00:42.26
146
17
47
140
2186
Logan TOOTELL
Logan TOOTELL #2186
Male Male Under 13
00:50:15.89
00:50:15.89
41
(108)
Male Under 13
41
Male
108
WA
AUS
Logan Tootell
Logan Tootell
Logan Tootell
7:20 min/km
00:05:46.19
147
38
92
00:20:20.61
179
42
130
00:23:32.54
130
41
103
00:00:36.54
85
24
64
141
2316
JTX McTs
JTX McTs #2316
Female Under 15 Team
00:50:32.72
00:50:32.72
6
(32)
Under 15 Team
6
Female
32
WA
AUS
Matilda Thomson
Xavier Thomson
7:22 min/km
00:09:52.79
233
6
81
00:16:41.82
74
5
11
00:22:56.04
119
5
24
00:01:02.06
225
7
78
142
2001
Grace ALCOCK
Grace ALCOCK #2001
Female Female Under 13
00:50:33.74
00:50:33.74
12
(33)
Female Under 13
12
Female
33
WA
AUS
Grace Alcock
Grace Alcock
Grace Alcock
7:22 min/km
00:05:41.44
142
19
52
00:19:08.34
145
10
33
00:25:13.54
144
13
34
00:00:30.40
19
2
4
143
2147
Thomas PARK
Thomas PARK #2147
Male Male Under 13
00:50:35.54
00:50:35.54
42
(109)
Male Under 13
42
Male
109
WA
AUS
Thomas Park
Thomas Park
Thomas Park
7:23 min/km
00:05:02.29
90
26
56
00:21:53.32
209
47
143
00:22:57.27
120
40
95
00:00:42.65
152
38
102
144
2206
Eliana WHITE
Eliana WHITE #2206
Female Female Under 13
00:50:39.36
00:50:39.36
13
(34)
Female Under 13
13
Female
34
WA
AUS
Eliana White
Eliana White
Eliana White
7:23 min/km
00:04:41.94
38
5
14
00:20:27.17
182
16
51
00:24:54.99
140
11
31
00:00:35.25
73
9
19
145
2143
Milly OLDMEADOW
Milly OLDMEADOW #2143
Female Female Under 11
00:50:39.46
00:50:39.46
6
(35)
Female Under 11
6
Female
35
WA
AUS
Milly Oldmeadow
Milly Oldmeadow
Milly Oldmeadow
7:23 min/km
00:05:25.77
127
10
45
00:18:34.84
136
7
32
00:25:56.21
151
6
40
00:00:42.63
151
12
49
146
2220
Kalani LOCKE
Kalani LOCKE #2220
Male Male Under 13
00:50:42.41
00:50:42.41
43
(110)
Male Under 13
43
Male
110
WA
AUS
7:24 min/km
00:04:15.54
10
4
7
00:17:57.72
117
35
95
00:27:44.97
174
45
125
00:00:44.17
162
41
106
147
2321
LEJ
LEJ #2321
Male Under 11 Team
00:50:53.15
00:50:53.15
11
(111)
Under 11 Team
11
Male
111
WA
AUS
Jonathan Waddingham
Lila Rose
Elliana Clark
7:25 min/km
00:06:05.46
179
10
113
00:19:04.03
144
9
111
00:25:02.75
142
10
109
00:00:40.90
129
7
87
148
2135
Sophie MUDD
Sophie MUDD #2135
Female Female Under 15
00:50:59.32
00:50:59.32
9
(36)
Female Under 15
9
Female
36
WA
AUS
Sophie Mudd
Sophie Mudd
Sophie Mudd
7:26 min/km
00:04:48.11
53
8
21
00:20:54.75
192
10
56
00:24:33.43
138
9
30
00:00:43.02
156
9
51
149
2090
Hannah JAMES
Hannah JAMES #2090
Female Female Under 13
00:51:15.16
00:51:15.16
14
(37)
Female Under 13
14
Female
37
WA
AUS
Hannah James
Hannah James
Hannah James
7:28 min/km
00:05:05.69
97
14
36
00:18:27.67
133
9
31
00:27:04.23
163
18
45
00:00:37.56
95
11
24
150
2034
Austin COLTHART
Austin COLTHART #2034
Male Male Under 11
00:51:36.60
00:51:36.60
40
(112)
Male Under 11
40
Male
112
WA
AUS
Austin Colthart
Austin Colthart
Austin Colthart
7:32 min/km
00:06:23.39
206
49
128
00:17:40.71
105
29
84
00:26:58.08
161
43
116
00:00:34.40
56
13
43
1
2
[3]
4
5
6
Page 3 of 6 (268 items)