X Adventure Race Dunsborough
16 Apr 2016
Results
Details
 
Contact
Short Course X-Adventure
Kids X-Adventure
Long Course X-Adventure
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
1
[2]
3
4
5
6
Page 2 of 6 (268 items)
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Cat Pos
(Gen Pos)
Time Adj
Category
Cat Pos
Gender
Gen Pos
State
Country
Leg1
Leg2
Leg3
Pace
Swim
O/Pos
C/Pos
G/Pos
Run
O/Pos
C/Pos
G/Pos
MTB
O/Pos
C/Pos
G/Pos
Finish
O/Pos
C/Pos
G/Pos
51
2323
Rocking DJ's
Rocking DJ's #2323
Male Under 15 Team
00:41:20.14
00:41:20.14
5
(48)
Under 15 Team
5
Male
48
WA
AUS
Jay Hough
Damon Baldock
6:02 min/km
00:06:07.55
185
5
116
00:15:51.31
49
5
44
00:18:33.99
34
5
34
00:00:47.29
188
6
124
52
2212
Stella YOUNG
Stella YOUNG #2212
Female Female Under 15
00:41:21.16
00:41:21.16
1
(4)
Female Under 15
1
Female
4
WA
AUS
Stella Young
Stella Young
Stella Young
6:02 min/km
00:04:44.81
43
7
18
00:16:28.05
67
1
9
00:19:29.79
58
2
4
00:00:38.51
104
4
29
53
2214
Ben COLE
Ben COLE #2214
Male Male Under 15
00:41:22.18
00:41:22.18
8
(49)
Male Under 15
8
Male
49
WA
AUS
6:02 min/km
00:04:24.33
12
3
9
00:17:53.57
115
11
93
00:18:35.66
35
7
35
00:00:28.61
13
2
11
54
2188
Ryan Totten
Ryan Totten #2188
Mixed Under 15 Team
00:41:22.55
00:41:22.55
1
(1)
Under 15 Team
1
Mixed
1
WA
AUS
Ryan Totten
Meg Baker
Ryan Totten
6:02 min/km
00:04:46.49
48
1
1
00:16:56.28
79
1
1
00:19:06.62
49
1
1
00:00:33.15
43
1
1
55
2149
Caysen PARSONS
Caysen PARSONS #2149
Male Male Under 15
00:41:29.42
00:41:29.42
9
(50)
Male Under 15
9
Male
50
WA
AUS
Caysen Parsons
Caysen Parsons
Caysen Parsons
6:03 min/km
00:05:24.88
123
12
79
00:15:42.53
44
4
40
00:19:46.15
67
11
58
00:00:35.85
80
8
60
56
2232
Bella AHERN
Bella AHERN #2232
Female Female Under 13
00:41:29.48
00:41:29.48
2
(5)
Female Under 13
2
Female
5
WA
AUS
6:03 min/km
00:05:10.10
102
16
39
00:16:35.74
70
2
10
00:19:01.26
44
1
2
00:00:42.37
148
18
48
57
2160
Felix RICE
Felix RICE #2160
Male Male Under 13
00:41:41.45
00:41:41.45
23
(51)
Male Under 13
23
Male
51
WA
AUS
Felix Rice
Felix Rice
Felix Rice
6:05 min/km
00:04:52.65
63
16
37
00:16:31.10
68
25
59
00:19:38.76
64
27
56
00:00:38.92
109
28
76
58
2013
Kai BARNARD
Kai BARNARD #2013
Male Male Under 13
00:41:42.47
00:41:42.47
24
(52)
Male Under 13
24
Male
52
WA
AUS
Kai Barnard
Kai Barnard
Kai Barnard
6:05 min/km
00:05:34.18
139
36
88
00:16:24.93
66
24
58
00:19:02.18
46
20
44
00:00:41.17
133
34
91
59
2202
Fletcher WETHERELL
Fletcher WETHERELL #2202
Male Male Under 13
00:41:51.55
00:41:51.55
25
(53)
Male Under 13
25
Male
53
WA
AUS
Fletcher Wetherell
Fletcher Wetherell
Fletcher Wetherell
6:06 min/km
00:05:47.95
150
41
95
00:15:11.25
30
13
27
00:20:07.60
81
31
67
00:00:44.74
165
42
108
60
2085
Matthew HORSLEY
Matthew HORSLEY #2085
Male Male Under 13
00:42:02.74
00:42:02.74
26
(54)
Male Under 13
26
Male
54
WA
AUS
Matthew Horsley
Matthew Horsley
Matthew Horsley
6:08 min/km
00:05:12.41
106
30
66
00:17:05.37
83
26
67
00:19:09.82
50
22
46
00:00:35.13
68
20
50
61
2038
Will DARLOW
Will DARLOW #2038
Male Male Under 11
00:42:04.71
00:42:04.71
9
(55)
Male Under 11
9
Male
55
WA
AUS
Will Darlow
Will Darlow
Will Darlow
6:08 min/km
00:04:28.88
18
3
14
00:15:46.51
45
9
41
00:21:10.97
96
17
78
00:00:38.35
101
26
73
62
2166
Mia SHAW
Mia SHAW #2166
Female Female Under 15
00:42:07.55
00:42:07.55
2
(6)
Female Under 15
2
Female
6
WA
AUS
Mia Shaw
Mia Shaw
Mia Shaw
6:08 min/km
00:04:08.30
4
1
2
00:17:48.99
109
4
21
00:19:36.31
62
3
6
00:00:33.93
49
2
11
63
2123
Hamish MELVIN
Hamish MELVIN #2123
Male Male Under 11
00:42:16.40
00:42:16.40
10
(56)
Male Under 11
10
Male
56
WA
AUS
Hamish Melvin
Hamish Melvin
Hamish Melvin
6:10 min/km
00:04:53.39
67
13
41
00:16:17.75
63
11
55
00:20:22.45
84
13
70
00:00:42.80
155
40
104
64
2150
Lucca PATERSON
Lucca PATERSON #2150
Female Female Under 15
00:42:18.77
00:42:18.77
3
(7)
Female Under 15
3
Female
7
WA
AUS
Lucca Paterson
Lucca Paterson
Lucca Paterson
6:10 min/km
00:04:35.36
28
3
7
00:17:31.97
101
3
19
00:19:44.04
66
4
8
00:00:27.40
10
1
1
65
2095
Bradley KAVANAGH
Bradley KAVANAGH #2095
Male Male Under 13
00:42:20.20
00:42:20.20
27
(57)
Male Under 13
27
Male
57
WA
AUS
Bradley Kavanagh
Bradley Kavanagh
Bradley Kavanagh
6:10 min/km
00:05:28.45
131
35
84
00:17:53.86
116
34
94
00:18:25.38
30
15
30
00:00:32.49
38
15
31
66
2328
TET Dynamite
TET Dynamite #2328
Female Under 15 Team
00:42:24.80
00:42:24.80
2
(8)
Under 15 Team
2
Female
8
WA
AUS
Tasmin Warren
Todd Warren
Emmaline Barbetti
6:11 min/km
00:04:40.36
34
2
11
00:15:06.77
25
1
3
00:21:52.17
107
4
19
00:00:45.48
177
6
59
67
2132
Finley MINCHAM
Finley MINCHAM #2132
Male Male Under 11
00:42:33.94
00:42:33.94
11
(58)
Male Under 11
11
Male
58
WA
AUS
Finley Mincham
Finley Mincham
Finley Mincham
6:12 min/km
00:05:27.65
129
25
82
00:16:17.84
64
12
56
00:20:14.04
83
12
69
00:00:34.40
57
14
44
68
2120
James MCNIFF
James MCNIFF #2120
Male Male Under 11
00:42:35.16
00:42:35.16
12
(59)
Male Under 11
12
Male
59
WA
AUS
James Mcniff
James Mcniff
James Mcniff
6:13 min/km
00:05:12.72
109
20
69
00:17:01.39
80
19
66
00:19:46.78
68
9
59
00:00:34.26
52
12
40
69
2098
Jak KINNEY GRAHAM
Jak KINNEY GRAHAM #2098
Male Male Under 11
00:42:36.58
00:42:36.58
13
(60)
Male Under 11
13
Male
60
WA
AUS
Jak Kinney Graham
Jak Kinney Graham
Jak Kinney Graham
6:13 min/km
00:05:00.96
87
15
54
00:16:20.97
65
13
57
00:20:42.37
91
16
76
00:00:32.27
33
5
26
70
2037
Tex CROSS
Tex CROSS #2037
Male Male Under 11
00:42:40.44
00:42:40.44
14
(61)
Male Under 11
14
Male
61
WA
AUS
Tex Cross
Tex Cross
Tex Cross
6:13 min/km
00:04:36.67
32
6
23
00:15:40.03
41
8
37
00:21:49.29
105
21
86
00:00:34.44
59
15
46
71
2170
Liam SHEPHERD
Liam SHEPHERD #2170
Male Male Under 15
00:42:45.16
00:42:45.16
10
(62)
Male Under 15
10
Male
62
WA
AUS
Liam Shepherd
Liam Shepherd
Liam Shepherd
6:14 min/km
00:04:56.45
75
7
45
00:17:07.16
86
9
70
00:19:51.34
73
12
61
00:00:50.19
201
12
132
72
2002
Jessie ALEXANDER
Jessie ALEXANDER #2002
Female Female Under 15
00:42:46.55
00:42:46.55
4
(9)
Female Under 15
4
Female
9
WA
AUS
Jessie Alexander
Jessie Alexander
Jessie Alexander
6:14 min/km
00:04:42.44
39
4
15
00:18:23.92
131
8
29
00:19:00.75
43
1
1
00:00:39.43
112
5
34
73
2009
Lawson BAKER
Lawson BAKER #2009
Male Male Under 11
00:42:50.29
00:42:50.29
15
(63)
Male Under 11
15
Male
63
WA
AUS
Lawson Baker
Lawson Baker
Lawson Baker
6:15 min/km
00:04:49.20
56
11
33
00:17:25.14
95
25
77
00:20:05.41
79
11
65
00:00:30.53
20
3
16
74
2117
Laura MCEWAN
Laura MCEWAN #2117
Female Female Under 15
00:42:54.49
00:42:54.49
5
(10)
Female Under 15
5
Female
10
WA
AUS
Laura McEwan
Laura McEwan
Laura McEwan
6:15 min/km
00:04:49.56
57
9
23
00:17:29.80
99
2
18
00:20:00.24
77
7
13
00:00:34.88
64
3
15
75
2052
William EDMONDS
William EDMONDS #2052
Male Male Under 13
00:42:54.80
00:42:54.80
28
(64)
Male Under 13
28
Male
64
WA
AUS
William Edmonds
William Edmonds
William Edmonds
6:15 min/km
00:04:29.60
19
6
15
00:17:28.26
97
29
79
00:20:24.74
85
33
71
00:00:32.19
32
13
25
76
2306
Busso Girls
Busso Girls #2306
Female Under 11 Team
00:42:54.84
00:42:54.84
1
(11)
Under 11 Team
1
Female
11
WA
AUS
Eliza Brown
Olivia Brown
6:15 min/km
00:04:15.14
9
1
3
00:17:04.54
82
2
15
00:21:04.52
95
1
17
00:00:30.63
21
1
5
77
2076
Felix HICKLING
Felix HICKLING #2076
Male Male Under 15
00:42:56.30
00:42:56.30
11
(65)
Male Under 15
11
Male
65
WA
AUS
Felix Hickling
Felix Hickling
Felix Hickling
6:16 min/km
00:04:08.44
5
2
3
00:18:54.00
142
13
109
00:19:22.66
55
10
51
00:00:31.19
26
4
20
78
2312
Goo Geckos
Goo Geckos #2312
Male Under 11 Team
00:43:00.93
00:43:00.93
7
(66)
Under 11 Team
7
Male
66
WA
AUS
Benjamin West
Kane Tyrrell
Zavier Basile
6:16 min/km
00:06:24.62
207
11
129
00:16:03.64
56
7
49
00:19:50.28
72
7
60
00:00:42.37
149
8
100
79
2087
Tash HUNTLEY
Tash HUNTLEY #2087
Female Female Under 15
00:43:10.11
00:43:10.11
6
(12)
Female Under 15
6
Female
12
WA
AUS
Tash Huntley
Tash Huntley
Tash Huntley
6:18 min/km
00:04:42.94
41
6
17
00:17:58.90
118
5
22
00:19:47.40
69
5
9
00:00:40.86
127
7
41
80
2106
Jack LUPLAU
Jack LUPLAU #2106
Male Male Under 13
00:43:12.80
00:43:12.80
29
(67)
Male Under 13
29
Male
67
WA
AUS
Jack Luplau
Jack Luplau
Jack Luplau
6:18 min/km
00:05:54.17
165
44
105
00:17:15.27
90
27
73
00:19:21.38
53
24
49
00:00:41.97
140
36
96
81
2230
Tori STEINEPROIS
Tori STEINEPROIS #2230
Female Female Under 15
00:43:16.00
00:43:16.00
7
(13)
Female Under 15
7
Female
13
WA
AUS
6:18 min/km
00:04:28.58
16
2
4
00:18:05.52
121
6
23
00:19:54.25
75
6
12
00:00:47.64
192
10
64
82
2330
The Rovers
The Rovers #2330
Male Under 15 Team
00:43:57.55
00:43:57.55
6
(68)
Under 15 Team
6
Male
68
WA
AUS
Corey Rushforth
Tao Tassone
William Plackett
6:25 min/km
00:09:47.39
231
6
150
00:14:22.39
14
2
13
00:19:14.82
52
6
48
00:00:32.94
42
3
34
83
2040
Nathan DAVIES
Nathan DAVIES #2040
Male Male Under 13
00:44:04.49
00:44:04.49
30
(69)
Male Under 13
30
Male
69
WA
AUS
Nathan Davies
Nathan Davies
Nathan Davies
6:26 min/km
00:05:50.44
157
42
98
00:17:33.67
103
31
83
00:20:05.23
78
29
64
00:00:35.14
69
21
51
84
2161
Priya RICHARDSON
Priya RICHARDSON #2161
Female Female Under 13
00:44:15.46
00:44:15.46
3
(14)
Female Under 13
3
Female
14
WA
AUS
Priya Richardson
Priya Richardson
Priya Richardson
6:27 min/km
00:04:58.80
82
11
30
00:16:46.42
75
3
12
00:21:55.77
109
6
21
00:00:34.46
60
5
13
85
2169
Amber SHEPHERD
Amber SHEPHERD #2169
Female Female Under 13
00:44:19.71
00:44:19.71
4
(15)
Female Under 13
4
Female
15
WA
AUS
Amber Shepherd
Amber Shepherd
Amber Shepherd
6:28 min/km
00:04:41.54
35
3
12
00:18:16.07
129
8
27
00:20:53.19
92
4
15
00:00:28.91
14
1
3
86
2065
Mitchell FROST
Mitchell FROST #2065
Male Male Under 13
00:44:28.64
00:44:28.64
31
(70)
Male Under 13
31
Male
70
WA
AUS
Mitchell Frost
Mitchell Frost
Mitchell Frost
6:29 min/km
00:04:58.80
83
25
52
00:18:50.94
141
38
108
00:19:57.81
76
28
63
00:00:41.08
132
33
90
87
2059
Luke FINLAY
Luke FINLAY #2059
Male Male Under 15
00:44:28.80
00:44:28.80
12
(71)
Male Under 15
12
Male
71
WA
AUS
Luke Finlay
Luke Finlay
Luke Finlay
6:29 min/km
00:05:51.19
159
13
100
00:18:42.57
137
12
104
00:19:22.58
54
9
50
00:00:32.44
36
6
29
88
2118
Olivia MCEWAN
Olivia MCEWAN #2118
Female Female Under 13
00:44:31.48
00:44:31.48
5
(16)
Female Under 13
5
Female
16
WA
AUS
Olivia McEwan
Olivia McEwan
Olivia McEwan
6:29 min/km
00:04:56.43
73
10
29
00:17:22.15
92
6
17
00:21:38.51
102
5
18
00:00:34.37
55
4
12
89
2207
Tristan WHITE
Tristan WHITE #2207
Male Male Under 13
00:44:37.30
00:44:37.30
32
(72)
Male Under 13
32
Male
72
WA
AUS
Tristan White
Tristan White
Tristan White
6:30 min/km
00:04:28.19
15
5
12
00:19:24.67
151
39
116
00:20:05.99
80
30
66
00:00:38.44
102
27
74
90
2058
Liam FINLAY
Liam FINLAY #2058
Male Male Under 13
00:44:46.31
00:44:46.31
33
(73)
Male Under 13
33
Male
73
WA
AUS
Liam Finlay
Liam Finlay
Liam Finlay
6:32 min/km
00:06:01.30
174
45
110
00:17:49.06
110
33
88
00:20:11.09
82
32
68
00:00:44.86
169
43
112
91
2079
Prairie HILL
Prairie HILL #2079
Male Male Under 11
00:44:47.48
00:44:47.48
16
(74)
Male Under 11
16
Male
74
WA
AUS
Prairie Hill
Prairie Hill
Prairie Hill
6:32 min/km
00:05:21.20
118
21
75
00:19:13.16
148
44
114
00:19:43.25
65
8
57
00:00:29.87
18
2
15
92
2023
Jasper BLUNT
Jasper BLUNT #2023
Male Male Under 13
00:44:56.22
00:44:56.22
34
(75)
Male Under 13
34
Male
75
WA
AUS
Jasper Blunt
Jasper Blunt
Jasper Blunt
6:33 min/km
00:05:47.70
149
40
94
00:17:32.96
102
30
82
00:20:54.19
93
35
77
00:00:41.36
136
35
93
93
2056
Dan FARRELL
Dan FARRELL #2056
Male Male Under 13
00:44:57.45
00:44:57.45
35
(76)
Male Under 13
35
Male
76
WA
AUS
Dan Farrell
Dan Farrell
Dan Farrell
6:33 min/km
00:06:08.59
187
47
118
00:17:21.06
91
28
74
00:20:41.10
89
34
74
00:00:46.68
183
44
121
94
2024
Lucy BLUNT
Lucy BLUNT #2024
Female Female Under 13
00:44:58.46
00:44:58.46
6
(17)
Female Under 13
6
Female
17
WA
AUS
Lucy Blunt
Lucy Blunt
Lucy Blunt
6:33 min/km
00:04:59.66
84
12
31
00:19:44.20
164
12
39
00:19:34.37
61
2
5
00:00:40.22
121
15
38
95
2317
Just Do It Juniors
Just Do It Juniors #2317
Female Under 15 Team
00:45:04.75
00:45:04.75
3
(18)
Under 15 Team
3
Female
18
WA
AUS
Leticia Toki
Kylan Lewis
Eliza Lewis
6:34 min/km
00:05:01.89
88
4
33
00:19:42.28
160
6
37
00:19:48.93
71
2
11
00:00:31.65
29
2
7
96
2157
Eliza PRALL
Eliza PRALL #2157
Female Female Under 13
00:45:08.79
00:45:08.79
7
(19)
Female Under 13
7
Female
19
WA
AUS
Eliza Prall
Eliza Prall
Eliza Prall
6:35 min/km
00:04:36.17
30
1
8
00:17:03.29
81
5
14
00:22:50.23
117
7
23
00:00:39.09
110
13
33
97
2187
Tyler TOOTELL
Tyler TOOTELL #2187
Male Male Under 11
00:45:12.45
00:45:12.45
17
(77)
Male Under 11
17
Male
77
WA
AUS
Tyler Tootell
Tyler Tootell
Tyler Tootell
6:35 min/km
00:04:52.70
64
12
38
00:18:12.16
127
37
100
00:21:34.24
101
19
83
00:00:33.34
44
9
35
98
2022
Morgan BIEGUN
Morgan BIEGUN #2022
Male Male Under 13
00:45:14.48
00:45:14.48
36
(78)
Male Under 13
36
Male
78
WA
AUS
Morgan Biegun
Morgan Biegun
Morgan Biegun
6:36 min/km
00:04:56.48
78
21
48
00:18:07.63
125
36
99
00:21:26.41
100
37
82
00:00:43.94
161
40
105
99
2107
Connor MACPHERSON
Connor MACPHERSON #2107
Male Male Under 11
00:45:14.52
00:45:14.52
18
(79)
Male Under 11
18
Male
79
WA
AUS
Connor Macpherson
Connor Macpherson
Connor Macpherson
6:36 min/km
00:05:24.11
122
23
78
00:19:11.02
147
43
113
00:19:51.85
74
10
62
00:00:47.53
190
48
126
100
2032
James CHANSBURY
James CHANSBURY #2032
Male Male Under 11
00:45:15.29
00:45:15.29
19
(80)
Male Under 11
19
Male
80
WA
AUS
James Chansbury
James Chansbury
James Chansbury
6:36 min/km
00:06:00.95
173
36
109
00:15:28.78
35
5
32
00:23:08.86
121
29
96
00:00:36.69
88
24
66
1
[2]
3
4
5
6
Page 2 of 6 (268 items)