X Adventure Race Dunsborough
16 Apr 2016
Results
Details
 
Contact
Short Course X-Adventure
Kids X-Adventure
Long Course X-Adventure
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
[1]
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Page 1 of 10 (494 items)
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Cat Pos
(Gen Pos)
Time Adj
Category
Cat Pos
Gender
Gen Pos
State
Country
Leg1
Leg2
Leg3
Pace
Swim
O/Pos
C/Pos
G/Pos
Run
O/Pos
C/Pos
G/Pos
MTB
O/Pos
C/Pos
G/Pos
Finish
O/Pos
C/Pos
G/Pos
13
1144
Aaron GAVIN
Aaron GAVIN #1144
Male Prime Male (18-39)
01:30:51.42
01:30:51.42
11
(13)
+00:12:00
Prime Male (18-39)
11
Male
13
WA
AUS
Aaron Gavin
Aaron Gavin
Aaron Gavin
4:57 min/km
00:13:08.25
46
12
22
00:39:15.91
28
14
23
00:25:46.53
1
1
1
00:00:40.71
95
35
59
188
1305
Harriet PUGH
Harriet PUGH #1305
Female Prime Female (18-39)
01:56:23.57
01:56:23.57
18
(39)
Prime Female (18-39)
18
Female
39
WA
AUS
Harriet Pugh
Harriet Pugh
Harriet Pugh
6:20 min/km
00:18:15.29
286
47
107
01:07:43.22
406
73
155
00:29:14.53
6
1
1
00:01:10.52
384
70
153
64
1360
Henry Stratford
Henry Stratford #1360
Mixed Mixed Team
01:43:37.40
01:43:37.40
2
(5)
+00:12:00
Mixed Team
2
Mixed
5
WA
AUS
Henry Stratford
Henry Stratford
Henry Stratford
5:38 min/km
00:15:51.29
180
17
29
00:47:01.05
164
11
18
00:28:06.85
4
1
1
00:00:38.21
64
6
11
80
1575
Tri Hards
Tri Hards #1575
Mixed Mixed Team
01:45:31.95
01:45:31.95
5
(10)
+00:12:00
Mixed Team
5
Mixed
10
WA
AUS
Tenielle Stone
Ben Holloway
Chris Holloway
5:45 min/km
00:15:16.04
142
11
22
00:47:35.27
178
13
20
00:30:01.60
7
2
2
00:00:39.02
77
7
13
85
1097
Liza DAWSON
Liza DAWSON #1097
Female Veteran Female (40-49)
01:46:15.32
01:46:15.32
5
(10)
+00:12:00
Veteran Female (40-49)
5
Female
10
WA
AUS
Liza Dawson
Liza Dawson
Liza Dawson
5:47 min/km
00:13:20.53
52
8
15
00:44:43.21
115
8
19
00:35:27.21
17
1
2
00:00:44.36
155
12
44
6
1153
Zach GOSS
Zach GOSS #1153
Male Prime Male (18-39)
01:28:23.58
01:28:23.58
5
(6)
+00:12:00
Prime Male (18-39)
5
Male
6
WA
AUS
Zach Goss
Zach Goss
Zach Goss
4:49 min/km
00:14:35.78
103
26
55
00:34:47.94
5
3
5
00:26:34.45
2
2
2
00:00:25.40
1
1
1
52
1193
Angus IVORY-GREIVULIS
Angus IVORY-GREIVULIS #1193
Male Junior Male (U18)
01:42:02.32
01:42:02.32
5
(44)
+00:12:00
Junior Male (U18)
5
Male
44
WA
AUS
Angus Ivory-Greivulis
Angus Ivory-Greivulis
Angus Ivory-Greivulis
5:33 min/km
00:17:10.79
244
18
131
00:45:29.31
129
13
93
00:26:56.34
3
1
3
00:00:25.88
2
1
2
76
1599
David Locke
David Locke #1599
Mixed Mixed Team
01:45:20.99
01:45:20.99
4
(8)
+00:12:00
Mixed Team
4
Mixed
8
WA
AUS
David Locke
Ciara Locke
David Locke
5:44 min/km
00:10:52.05
3
1
2
00:51:20.04
260
21
30
00:30:30.79
10
3
3
00:00:38.11
61
5
10
89
1512
Caffeinated
Caffeinated #1512
Female Female Team
01:46:46.17
01:46:46.17
2
(11)
Female Team
2
Female
11
WA
AUS
Sally Clark
Sharon Heiden
Sharon Broad
5:49 min/km
00:16:31.79
214
11
66
00:47:39.87
179
5
39
00:41:44.94
37
1
3
00:00:49.56
227
13
73
36
1510
BikeShed Adoptees
BikeShed Adoptees #1510
Mixed Mixed Team
01:39:40.70
01:39:40.70
1
(3)
Mixed Team
1
Mixed
3
WA
AUS
Robbie Rhodes
Naomi Brown
5:25 min/km
00:23:13.79
411
29
44
00:38:20.99
24
2
3
00:37:19.72
18
4
4
00:00:46.19
184
19
30
72
1534
Its only funny until someone gets hurt!
Its only funny until someone gets h.. #1534
Male Male Team
01:44:51.74
01:44:51.74
5
(57)
+00:12:00
Male Team
5
Male
57
WA
AUS
Andy Medland
Tom Webster
Tony Sheard
5:42 min/km
00:15:33.22
162
4
89
00:47:13.53
168
7
114
00:29:12.19
5
1
4
00:00:52.79
276
7
134
26
1121
Waveney EASTAUGH
Waveney EASTAUGH #1121
Female Veteran Female (40-49)
01:36:07.53
01:36:07.53
1
(1)
Veteran Female (40-49)
1
Female
1
WA
AUS
Waveney Eastaugh
Waveney Eastaugh
Waveney Eastaugh
5:14 min/km
00:12:12.03
20
2
5
00:39:41.95
33
2
4
00:43:40.50
57
2
4
00:00:33.05
14
1
1
69
1032
Louise BLACK
Louise BLACK #1032
Female Veteran Female (40-49)
01:44:32.24
01:44:32.24
4
(8)
Veteran Female (40-49)
4
Female
8
WA
AUS
Louise Black
Louise Black
Louise Black
5:41 min/km
00:13:16.62
49
7
14
00:46:39.30
157
11
33
00:43:48.02
59
3
5
00:00:48.28
212
17
66
42
1069
David COLE
David COLE #1069
Male Vintage Male (50-59)
01:40:50.51
01:40:50.51
3
(35)
+00:12:00
Vintage Male (50-59)
3
Male
35
WA
AUS
David Cole
David Cole
David Cole
5:29 min/km
00:14:47.38
111
6
62
00:43:12.19
86
3
61
00:30:13.62
8
1
5
00:00:37.31
50
1
31
19
1572
To Infinity and Beyond
To Infinity and Beyond #1572
Mixed Junior Team
01:33:18.56
01:33:18.56
1
(1)
Junior Team
1
Mixed
1
WA
AUS
Jack Griffiths
Ethan Miles
Jayden David
5:05 min/km
00:10:07.34
1
1
1
00:42:21.61
69
4
9
00:40:06.70
28
1
5
00:00:42.90
129
11
24
71
1580
ZPS
ZPS #1580
Mixed Mixed Team
01:44:37.51
01:44:37.51
3
(7)
Mixed Team
3
Mixed
7
WA
AUS
Peter Baldwin
Simone Barker
Zina Tchistiakova
5:42 min/km
00:15:48.84
179
16
28
00:47:23.38
174
12
19
00:40:48.72
31
5
6
00:00:36.56
42
3
8
190
1350
Erica SMITH
Erica SMITH #1350
Female Prime Female (18-39)
01:56:27.44
01:56:27.44
19
(40)
Prime Female (18-39)
19
Female
40
WA
AUS
Erica Smith
Erica Smith
Erica Smith
6:20 min/km
00:17:12.04
246
36
84
00:53:58.89
312
46
102
00:44:18.99
67
2
6
00:00:57.52
320
56
122
45
1282
Benjamin O'GRADY
Benjamin O'GRADY #1282
Male Veteran Male (40-49)
01:40:59.67
01:40:59.67
6
(38)
+00:12:00
Veteran Male (40-49)
6
Male
38
WA
AUS
Benjamin O'Grady
Benjamin O'Grady
Benjamin O'Grady
5:30 min/km
00:15:33.54
163
25
90
00:42:24.38
70
8
50
00:30:18.77
9
1
6
00:00:42.97
130
9
73
106
1199
Nathalie JOACHIM
Nathalie JOACHIM #1199
Female Prime Female (18-39)
01:48:13.83
01:48:13.83
4
(15)
Prime Female (18-39)
4
Female
15
WA
AUS
Nathalie Joachim
Nathalie Joachim
Nathalie Joachim
5:53 min/km
00:16:51.30
227
31
73
00:45:15.45
125
9
22
00:45:29.39
86
3
7
00:00:37.69
55
4
11
58
1388
Alec WEBBER
Alec WEBBER #1388
Male Vintage Male (50-59)
01:42:58.32
01:42:58.32
4
(50)
+00:12:00
Vintage Male (50-59)
4
Male
50
WA
AUS
Alec Webber
Alec Webber
Alec Webber
5:36 min/km
00:14:24.28
93
4
47
00:44:38.46
113
7
83
00:30:33.19
11
2
7
00:01:22.38
409
20
201
113
1536
JJE Racing Team
JJE Racing Team #1536
Mixed Junior Team
01:49:11.26
01:49:11.26
7
(16)
Junior Team
7
Mixed
16
WA
AUS
Emma Stegmann
Johann Scholtz
Jannovin Scholtz
5:57 min/km
00:12:44.55
36
4
11
00:51:37.13
267
11
32
00:44:13.25
65
2
7
00:00:36.32
36
5
7
79
1569
The Three Mudmigos
The Three Mudmigos #1569
Mixed Junior Team
01:45:31.82
01:45:31.82
5
(9)
Junior Team
5
Mixed
9
WA
AUS
Areti Scholtz
Oliver Brewster
Daniel Addis
5:45 min/km
00:16:18.50
204
13
30
00:43:49.88
100
6
12
00:44:29.71
70
3
8
00:00:53.71
284
15
42
175
1266
Amber NASH
Amber NASH #1266
Female Prime Female (18-39)
01:55:00.57
01:55:00.57
12
(30)
Prime Female (18-39)
12
Female
30
WA
AUS
Amber Nash
Amber Nash
Amber Nash
6:16 min/km
00:17:36.66
269
43
99
00:50:47.34
247
30
66
00:45:48.44
95
4
8
00:00:48.12
210
29
65
203
1122
Peter EDDY
Peter EDDY #1122
Male Veteran Male (40-49)
01:58:30.74
01:58:30.74
28
(130)
+00:12:00
Veteran Male (40-49)
28
Male
130
WA
AUS
Peter Eddy
Peter Eddy
Peter Eddy
6:27 min/km
00:19:51.65
354
46
173
00:54:04.11
314
50
176
00:31:42.35
12
2
8
00:00:52.62
270
29
132
31
1036
Suzanne BORRETT
Suzanne BORRETT #1036
Female Prime Female (18-39)
01:37:17.72
01:37:17.72
1
(2)
Prime Female (18-39)
1
Female
2
WA
AUS
Suzanne Borrett
Suzanne Borrett
Suzanne Borrett
5:18 min/km
00:11:10.98
9
1
2
00:39:21.51
29
1
2
00:46:03.15
97
5
9
00:00:42.07
112
8
25
243
1578
Wolf Aid
Wolf Aid #1578
Mixed Junior Team
02:03:47.72
02:03:47.72
13
(34)
Junior Team
13
Mixed
34
WA
AUS
Jane Wolf
Jane Wolf
6:44 min/km
00:18:56.29
319
15
38
00:59:14.06
373
15
41
00:44:58.02
77
4
9
00:00:39.34
83
7
14
10
1380
Mathew WALKER
Mathew WALKER #1380
Male Prime Male (18-39)
01:30:13.26
01:30:13.26
8
(10)
+00:12:00
Prime Male (18-39)
8
Male
10
WA
AUS
Mathew Walker
Mathew Walker
Mathew Walker
4:55 min/km
00:13:41.50
61
16
29
00:32:03.72
1
1
1
00:31:52.64
13
3
9
00:00:35.39
28
13
19
51
1377
John VAUGHAN
John VAUGHAN #1377
Male Prime Male (18-39)
01:41:55.26
01:41:55.26
26
(43)
+00:12:00
Prime Male (18-39)
26
Male
43
WA
AUS
John Vaughan
John Vaughan
John Vaughan
5:33 min/km
00:15:30.50
160
37
87
00:41:05.49
48
22
37
00:32:35.38
14
4
10
00:00:43.89
145
45
79
161
1521
Firebreathers
Firebreathers #1521
Mixed Mixed Team
01:54:04.21
01:54:04.21
13
(21)
Mixed Team
13
Mixed
21
WA
AUS
Will Taylor
Jill Cartmell
Zoe Taylor
6:12 min/km
00:18:25.52
295
23
37
00:50:08.18
229
18
26
00:44:58.25
78
6
10
00:00:32.25
10
2
3
137
1574
tri a gain
tri a gain #1574
Female Female Team
01:52:29.31
01:52:29.31
5
(21)
Female Team
5
Female
21
WA
AUS
Debby Westell
Penelope Thornton
Kate Wood
6:07 min/km
00:16:40.43
219
12
67
00:48:32.57
197
6
45
00:46:30.54
102
2
10
00:00:45.76
174
12
49
148
1316
Debra RENN
Debra RENN #1316
Female Vintage Female (50-59)
01:53:01.35
01:53:01.35
1
(24)
Vintage Female (50-59)
1
Female
24
WA
AUS
Debra Renn
Debra Renn
Debra Renn
6:09 min/km
00:15:27.21
155
1
46
00:50:09.73
230
2
58
00:46:30.75
103
1
11
00:00:53.65
283
4
108
39
1583
Connor Barrett-Lennard
Connor Barrett-Lennard #1583
Mixed Junior Team
01:40:04.64
01:40:04.64
3
(4)
Junior Team
3
Mixed
4
WA
AUS
Eddy Rodda
Finn Barrett-Lennard
Connor Barrett-Lennard
5:27 min/km
00:15:08.79
134
11
20
00:39:09.20
25
2
4
00:45:14.96
82
5
11
00:00:31.68
9
1
2
2
1049
Rowan BROWN
Rowan BROWN #1049
Male Prime Male (18-39)
01:26:11.61
01:26:11.61
2
(2)
Prime Male (18-39)
2
Male
2
WA
AUS
Rowan Brown
Rowan Brown
Rowan Brown
4:41 min/km
00:13:51.78
65
17
30
00:36:42.17
15
10
14
00:33:19.33
15
5
11
00:02:18.32
421
91
210
228
1279
Ben O'CALLAGHAN
Ben O'CALLAGHAN #1279
Male Veteran Male (40-49)
02:01:52.27
02:01:52.27
34
(141)
+00:12:00
Veteran Male (40-49)
34
Male
141
WA
AUS
Ben O'Callaghan
Ben O'Callaghan
Ben O'Callaghan
6:38 min/km
00:22:59.76
408
61
205
00:51:14.50
259
40
159
00:34:31.43
16
3
12
00:01:06.56
372
49
183
49
1347
Steph SHORTER
Steph SHORTER #1347
Female Prime Female (18-39)
01:41:36.76
01:41:36.76
2
(4)
Prime Female (18-39)
2
Female
4
WA
AUS
Steph Shorter
Steph Shorter
Steph Shorter
5:32 min/km
00:13:44.78
62
5
18
00:40:42.70
45
3
7
00:46:33.21
105
6
12
00:00:36.06
33
1
6
227
1564
The Abbey Factor
The Abbey Factor #1564
Mixed Mixed Team
02:01:50.82
02:01:50.82
20
(31)
Mixed Team
20
Mixed
31
WA
AUS
Sharon Woodford-Jones
Colin Woodford
Brendan Mills
6:38 min/km
00:17:23.90
252
19
32
00:58:19.51
367
26
40
00:45:26.03
83
7
12
00:00:41.36
104
11
21
94
1513
Crazy Chickens
Crazy Chickens #1513
Mixed Mixed Team
01:47:53.73
01:47:53.73
7
(12)
Mixed Team
7
Mixed
12
WA
AUS
Kirsty Dollisson
5:52 min/km
00:12:39.33
29
6
9
00:48:59.57
207
16
24
00:45:28.80
85
8
13
00:00:46.02
180
17
28
12
1054
Adam BYATT
Adam BYATT #1054
Male Prime Male (18-39)
01:30:31.57
01:30:31.57
10
(12)
Prime Male (18-39)
10
Male
12
WA
AUS
Adam Byatt
Adam Byatt
Adam Byatt
4:55 min/km
00:14:49.78
115
31
65
00:37:37.09
19
12
18
00:37:26.56
19
6
13
00:00:38.13
62
24
39
60
1013
Kellie BALDWIN
Kellie BALDWIN #1013
Female Veteran Female (40-49)
01:43:07.21
01:43:07.21
3
(5)
Veteran Female (40-49)
3
Female
5
WA
AUS
Kellie Baldwin
Kellie Baldwin
Kellie Baldwin
5:37 min/km
00:13:04.78
42
5
10
00:42:37.70
74
3
12
00:46:41.29
109
4
13
00:00:43.42
135
8
37
40
1048
Anthea BROWN
Anthea BROWN #1048
Female Veteran Female (40-49)
01:40:16.50
01:40:16.50
2
(3)
Veteran Female (40-49)
2
Female
3
WA
AUS
Anthea Brown
Anthea Brown
Anthea Brown
5:27 min/km
00:12:58.78
40
4
9
00:39:14.00
26
1
1
00:47:19.35
120
5
14
00:00:44.35
153
11
43
110
1581
Bart Huntley
Bart Huntley #1581
Mixed Mixed Team
01:48:33.82
01:48:33.82
9
(15)
Mixed Team
9
Mixed
15
WA
AUS
Bart Huntley
Bart Huntley
Natasha Huntley
5:54 min/km
00:15:16.68
144
12
23
00:46:25.30
154
10
17
00:46:09.46
100
9
14
00:00:42.37
120
12
22
1
1405
Steve YORK
Steve YORK #1405
Male Prime Male (18-39)
01:24:51.37
01:24:51.37
1
(1)
Prime Male (18-39)
1
Male
1
WA
AUS
Steve York
Steve York
Steve York
4:37 min/km
00:12:13.53
21
7
10
00:34:28.59
4
2
4
00:37:34.80
20
7
14
00:00:34.43
19
8
13
221
1507
Beginner A & Ns
Beginner A & Ns #1507
Mixed Mixed Team
02:01:14.73
02:01:14.73
19
(29)
Mixed Team
19
Mixed
29
WA
AUS
Nishani Jacob
Nicole Davey
Andrew Davey
6:36 min/km
00:21:07.41
383
28
43
00:53:01.15
295
22
35
00:46:17.59
101
10
15
00:00:48.57
214
21
34
62
1540
LeeMartin
LeeMartin #1540
Female Female Team
01:43:28.48
01:43:28.48
1
(7)
Female Team
1
Female
7
WA
AUS
Helen Lee
Leana Barnett Martin
5:38 min/km
00:12:49.47
39
2
8
00:42:41.76
76
2
13
00:47:19.38
121
3
15
00:00:37.85
56
2
12
7
1031
Scott BIFFEN
Scott BIFFEN #1031
Male Prime Male (18-39)
01:28:35.82
01:28:35.82
6
(7)
Prime Male (18-39)
6
Male
7
WA
AUS
Scott Biffen
Scott Biffen
Scott Biffen
4:49 min/km
00:14:27.28
99
23
51
00:35:45.04
10
6
9
00:37:55.44
21
8
15
00:00:28.05
3
2
3
84
1179
Lotte HOEKSTRA
Lotte HOEKSTRA #1179
Female Prime Female (18-39)
01:46:12.89
01:46:12.89
3
(9)
Prime Female (18-39)
3
Female
9
WA
AUS
Lotte Hoekstra
Lotte Hoekstra
Lotte Hoekstra
5:47 min/km
00:16:14.29
200
27
61
00:41:58.45
59
6
10
00:47:23.45
122
7
16
00:00:36.69
44
3
8
83
1514
Crosses
Crosses #1514
Mixed Mixed Team
01:46:05.80
01:46:05.80
6
(11)
Mixed Team
6
Mixed
11
WA
AUS
Elliott Cross
Kylie Cross
5:46 min/km
00:12:17.78
22
4
7
00:46:22.96
153
9
16
00:46:54.09
112
11
16
00:00:30.96
6
1
1
17
1314
Samuel REEVES
Samuel REEVES #1314
Male Prime Male (18-39)
01:33:02.74
01:33:02.74
13
(17)
Prime Male (18-39)
13
Male
17
WA
AUS
Samuel Reeves
Samuel Reeves
Samuel Reeves
5:04 min/km
00:12:00.14
14
5
7
00:42:32.58
73
31
53
00:37:58.63
22
9
16
00:00:31.39
8
5
7
134
1509
Bikeshed
Bikeshed #1509
Female Female Team
01:52:24.73
01:52:24.73
4
(19)
Female Team
4
Female
19
WA
AUS
Helen Baker
Jen Brown
6:07 min/km
00:15:15.03
141
7
41
00:48:53.55
204
8
49
00:47:25.36
123
4
17
00:00:50.77
248
14
87
5
1371
Craig TYRRELL
Craig TYRRELL #1371
Male Veteran Male (40-49)
01:28:10.97
01:28:10.97
1
(5)
Veteran Male (40-49)
1
Male
5
WA
AUS
Craig Tyrrell
Craig Tyrrell
Craig Tyrrell
4:48 min/km
00:15:07.78
131
18
73
00:33:49.19
3
1
3
00:38:29.45
23
4
17
00:00:44.53
157
14
88
[1]
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Page 1 of 10 (494 items)