X Adventure Race Dunsborough
16 Apr 2016
Results
Details
 
Contact
Short Course X-Adventure
Kids X-Adventure
Long Course X-Adventure
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
[1]
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Page 1 of 10 (494 items)
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Cat Pos
(Gen Pos)
Time Adj
Category
Cat Pos
Gender
Gen Pos
State
Country
Leg1
Leg2
Leg3
Pace
Swim
O/Pos
C/Pos
G/Pos
Run
O/Pos
C/Pos
G/Pos
MTB
O/Pos
C/Pos
G/Pos
Finish
O/Pos
C/Pos
G/Pos
9
1034
Lukas BLOT
Lukas BLOT #1034
Male Prime Male (18-39)
01:29:32.12
01:29:32.12
7
(9)
Prime Male (18-39)
7
Male
9
WA
AUS
Lukas Blot
Lukas Blot
Lukas Blot
4:52 min/km
00:10:43.28
2
1
1
00:36:36.69
14
9
13
00:41:25.37
35
15
27
00:00:46.77
196
56
107
31
1036
Suzanne BORRETT
Suzanne BORRETT #1036
Female Prime Female (18-39)
01:37:17.72
01:37:17.72
1
(2)
Prime Female (18-39)
1
Female
2
WA
AUS
Suzanne Borrett
Suzanne Borrett
Suzanne Borrett
5:18 min/km
00:11:10.98
9
1
2
00:39:21.51
29
1
2
00:46:03.15
97
5
9
00:00:42.07
112
8
25
22
1052
Michael BURNS
Michael BURNS #1052
Male Veteran Male (40-49)
01:35:22.82
01:35:22.82
3
(21)
Veteran Male (40-49)
3
Male
21
WA
AUS
Michael Burns
Michael Burns
Michael Burns
5:11 min/km
00:12:24.03
25
1
13
00:42:01.11
61
7
44
00:40:18.04
29
5
22
00:00:39.62
86
6
54
101
1125
Ceridwen ELLIS
Ceridwen ELLIS #1125
Female Junior Female (U18)
01:48:05.57
01:48:05.57
2
(14)
Junior Female (U18)
2
Female
14
WA
AUS
Ceridwen Ellis
Ceridwen Ellis
Ceridwen Ellis
5:53 min/km
00:13:34.54
57
1
17
00:42:02.86
62
2
11
00:51:54.05
197
2
41
00:00:34.11
18
2
3
119
1196
Lachlan JAMIESON
Lachlan JAMIESON #1196
Male Junior Male (U18)
01:50:42.60
01:50:42.60
11
(87)
Junior Male (U18)
11
Male
87
WA
AUS
Lachlan Jamieson
Lachlan Jamieson
Lachlan Jamieson
6:01 min/km
00:11:15.03
10
1
4
00:43:34.43
96
10
69
00:55:14.22
255
18
156
00:00:38.91
75
12
47
27
1257
Phil MILBURN
Phil MILBURN #1257
Male Vintage Male (50-59)
01:36:20.92
01:36:20.92
1
(25)
Vintage Male (50-59)
1
Male
25
WA
AUS
Phil Milburn
Phil Milburn
Phil Milburn
5:15 min/km
00:12:01.85
16
1
8
00:40:37.71
43
1
33
00:42:54.92
50
3
41
00:00:46.43
188
5
103
191
1276
Charlotte O'BEIRNE
Charlotte O'BEIRNE #1276
Female Veteran Female (40-49)
01:56:40.32
01:56:40.32
12
(41)
Veteran Female (40-49)
12
Female
41
WA
AUS
Charlotte O'Beirne
Charlotte O'Beirne
Charlotte O'Beirne
6:21 min/km
00:11:51.07
13
1
3
00:51:55.93
272
20
78
00:52:11.20
203
11
46
00:00:42.12
114
6
26
148
1316
Debra RENN
Debra RENN #1316
Female Vintage Female (50-59)
01:53:01.35
01:53:01.35
1
(24)
Vintage Female (50-59)
1
Female
24
WA
AUS
Debra Renn
Debra Renn
Debra Renn
6:09 min/km
00:15:27.21
155
1
46
00:50:09.73
230
2
58
00:46:30.75
103
1
11
00:00:53.65
283
4
108
73
1334
Ian SANDOVER
Ian SANDOVER #1334
Male Masters Male (60+)
01:44:54.14
01:44:54.14
1
(58)
Masters Male (60+)
1
Male
58
WA
AUS
Ian Sandover
Ian Sandover
Ian Sandover
5:43 min/km
00:14:09.03
80
1
41
00:47:28.43
175
1
119
00:42:32.35
46
1
37
00:00:44.31
152
1
85
390
1352
Kay SMITH
Kay SMITH #1352
Female Masters Female (60+)
02:25:41.57
02:25:41.57
1
(140)
Masters Female (60+)
1
Female
140
WA
AUS
Kay Smith
Kay Smith
Kay Smith
7:56 min/km
00:17:23.29
251
1
87
01:08:21.73
407
1
156
00:58:56.54
320
1
99
00:01:00.00
340
1
132
251
1527
Girls day out
Girls day out #1527
Female Female Team
02:04:16.64
02:04:16.64
12
(67)
Female Team
12
Female
67
WA
AUS
Emily Sierakowski
Louisa Mitchell
6:46 min/km
00:11:05.03
8
1
1
00:50:40.87
245
12
65
01:01:49.99
352
17
113
00:00:40.74
96
5
19
50
1565
The Better I Was
The Better I Was #1565
Male Male Team
01:41:38.56
01:41:38.56
4
(42)
Male Team
4
Male
42
WA
AUS
Bill Gardner
Jon Webster
5:32 min/km
00:12:39.98
31
1
16
00:43:54.43
103
5
75
00:44:20.24
69
4
56
00:00:43.90
146
6
80
19
1572
To Infinity and Beyond
To Infinity and Beyond #1572
Mixed Junior Team
01:33:18.56
01:33:18.56
1
(1)
Junior Team
1
Mixed
1
WA
AUS
Jack Griffiths
Ethan Miles
Jayden David
5:05 min/km
00:10:07.34
1
1
1
00:42:21.61
69
4
9
00:40:06.70
28
1
5
00:00:42.90
129
11
24
76
1599
David Locke
David Locke #1599
Mixed Mixed Team
01:45:20.99
01:45:20.99
4
(8)
+00:12:00
Mixed Team
4
Mixed
8
WA
AUS
David Locke
Ciara Locke
David Locke
5:44 min/km
00:10:52.05
3
1
2
00:51:20.04
260
21
30
00:30:30.79
10
3
3
00:00:38.11
61
5
10
62
1540
LeeMartin
LeeMartin #1540
Female Female Team
01:43:28.48
01:43:28.48
1
(7)
Female Team
1
Female
7
WA
AUS
Helen Lee
Leana Barnett Martin
5:38 min/km
00:12:49.47
39
2
8
00:42:41.76
76
2
13
00:47:19.38
121
3
15
00:00:37.85
56
2
12
220
1552
rocking the boat
rocking the boat #1552
Mixed Mixed Team
02:01:00.99
02:01:00.99
18
(28)
Mixed Team
18
Mixed
28
WA
AUS
Sigrid Blot
Tayla Nash
Kris Borgraeve
6:35 min/km
00:11:04.64
7
2
4
00:51:03.98
254
20
29
00:57:58.82
305
27
41
00:00:53.54
281
27
41
66
1520
Fire Spitting Llamas
Fire Spitting Llamas #1520
Mixed Junior Team
01:44:09.75
01:44:09.75
4
(6)
Junior Team
4
Mixed
6
WA
AUS
Cayden Eddy
Tom Eddy
Kyle Lee
5:40 min/km
00:11:00.49
5
2
3
00:43:28.52
90
5
11
00:49:05.74
152
6
21
00:00:34.99
25
3
5
103
1506
Avada Gold
Avada Gold #1506
Male Male Team
01:48:07.74
01:48:07.74
7
(75)
Male Team
7
Male
75
WA
AUS
Alex Teh
Brent Hall
Jason Kain
5:53 min/km
00:13:03.44
41
2
21
00:47:22.80
173
8
118
00:47:01.99
116
7
87
00:00:39.50
85
4
53
330
1401
Bruce WILSON
Bruce WILSON #1401
Male Masters Male (60+)
02:14:41.82
02:14:41.82
2
(184)
Masters Male (60+)
2
Male
184
WA
AUS
Bruce Wilson
Bruce Wilson
Bruce Wilson
7:20 min/km
00:14:29.33
101
2
53
00:50:42.87
246
2
154
01:08:35.49
394
4
206
00:00:54.11
289
2
136
8
1366
Nick THOMPSON
Nick THOMPSON #1366
Male Junior Male (U18)
01:28:53.56
01:28:53.56
1
(8)
Junior Male (U18)
1
Male
8
WA
AUS
Nick Thompson
Nick Thompson
Nick Thompson
4:50 min/km
00:11:20.27
11
2
5
00:33:02.94
2
1
2
00:43:52.34
61
3
50
00:00:38.00
58
8
37
147
1332
Katherine ROSS
Katherine ROSS #1332
Female Prime Female (18-39)
01:52:55.49
01:52:55.49
8
(23)
Prime Female (18-39)
8
Female
23
WA
AUS
Katherine Ross
Katherine Ross
Katherine Ross
6:09 min/km
00:12:11.03
19
2
4
00:45:29.46
130
11
24
00:54:36.70
242
28
59
00:00:38.28
65
5
14
245
1328
Janet RODDY
Janet RODDY #1328
Female Vintage Female (50-59)
02:03:55.47
02:03:55.47
3
(62)
Vintage Female (50-59)
3
Female
62
WA
AUS
Janet Roddy
Janet Roddy
Janet Roddy
6:45 min/km
00:16:53.19
228
2
74
00:50:10.69
231
3
59
00:56:00.58
270
4
74
00:00:51.01
253
2
90
121
1307
Martin QUILL
Martin QUILL #1307
Male Vintage Male (50-59)
01:50:55.78
01:50:55.78
8
(88)
Vintage Male (50-59)
8
Male
88
WA
AUS
Martin Quill
Martin Quill
Martin Quill
6:02 min/km
00:12:41.61
32
2
17
00:48:23.39
194
10
128
00:48:54.76
150
10
104
00:00:56.02
311
12
151
164
1234
Todd MAIRS
Todd MAIRS #1234
Male Veteran Male (40-49)
01:54:07.67
01:54:07.67
23
(118)
Veteran Male (40-49)
23
Male
118
WA
AUS
Todd Mairs
Todd Mairs
Todd Mairs
6:13 min/km
00:12:39.14
28
2
15
00:44:41.94
114
11
84
00:56:00.75
271
45
161
00:00:45.83
176
17
99
11
1226
Justin LINNEY
Justin LINNEY #1226
Male Prime Male (18-39)
01:30:29.48
01:30:29.48
9
(11)
Prime Male (18-39)
9
Male
11
WA
AUS
Justin Linney
Justin Linney
Justin Linney
4:55 min/km
00:10:57.38
4
2
2
00:37:37.59
20
13
19
00:41:21.13
34
14
26
00:00:33.36
16
7
12
26
1121
Waveney EASTAUGH
Waveney EASTAUGH #1121
Female Veteran Female (40-49)
01:36:07.53
01:36:07.53
1
(1)
Veteran Female (40-49)
1
Female
1
WA
AUS
Waveney Eastaugh
Waveney Eastaugh
Waveney Eastaugh
5:14 min/km
00:12:12.03
20
2
5
00:39:41.95
33
2
4
00:43:40.50
57
2
4
00:00:33.05
14
1
1
267
1062
Charlotte CHURCHER
Charlotte CHURCHER #1062
Female Junior Female (U18)
02:05:15.45
02:05:15.45
6
(76)
Junior Female (U18)
6
Female
76
WA
AUS
Charlotte Churcher
Charlotte Churcher
Charlotte Churcher
6:49 min/km
00:13:55.48
70
2
21
00:49:07.27
208
6
50
01:01:35.54
348
7
111
00:00:37.16
48
3
9
16
1124
Brant EDWARDS
Brant EDWARDS #1124
Male Veteran Male (40-49)
01:31:36.75
01:31:36.75
2
(16)
Veteran Male (40-49)
2
Male
16
WA
AUS
Brant Edwards
Brant Edwards
Brant Edwards
4:59 min/km
00:12:44.90
37
3
20
00:37:55.83
22
3
20
00:40:19.83
30
6
23
00:00:36.17
34
1
22
363
1201
Janine JOHNSON
Janine JOHNSON #1201
Female Vintage Female (50-59)
02:21:04.82
02:21:04.82
4
(120)
Vintage Female (50-59)
4
Female
120
WA
AUS
Janine Johnson
Janine Johnson
Janine Johnson
7:41 min/km
00:17:20.98
250
3
86
01:00:40.78
382
4
139
01:02:11.19
357
5
117
00:00:51.86
263
3
94
61
1154
Emily GRAHAM
Emily GRAHAM #1154
Female Junior Female (U18)
01:43:22.22
01:43:22.22
1
(6)
Junior Female (U18)
1
Female
6
WA
AUS
Emily Graham
Emily Graham
Emily Graham
5:37 min/km
00:15:16.68
145
3
42
00:40:02.75
36
1
5
00:47:29.25
124
1
18
00:00:33.52
17
1
2
25
1225
Murray LEWIN
Murray LEWIN #1225
Male Junior Male (U18)
01:36:05.53
01:36:05.53
2
(24)
Junior Male (U18)
2
Male
24
WA
AUS
Murray Lewin
Murray Lewin
Murray Lewin
5:14 min/km
00:12:43.50
35
3
19
00:38:05.12
23
2
21
00:44:42.31
74
6
60
00:00:34.59
20
5
14
395
1263
George MUMFORD
George MUMFORD #1263
Male Masters Male (60+)
02:27:21.14
02:27:21.14
4
(207)
Masters Male (60+)
4
Male
207
WA
AUS
George Mumford
George Mumford
George Mumford
8:01 min/km
00:18:01.07
282
3
143
01:00:58.66
386
4
203
01:07:23.46
389
3
204
00:00:57.93
324
3
158
34
1283
Greg ONEILL
Greg ONEILL #1283
Male Vintage Male (50-59)
01:38:27.29
01:38:27.29
2
(31)
Vintage Male (50-59)
2
Male
31
WA
AUS
Greg Oneill
Greg Oneill
Greg Oneill
5:21 min/km
00:14:00.85
72
3
35
00:40:42.27
44
2
34
00:42:57.57
52
5
43
00:00:46.58
194
6
105
57
1290
Zachary PEARSON
Zachary PEARSON #1290
Male Prime Male (18-39)
01:42:56.47
01:42:56.47
30
(49)
Prime Male (18-39)
30
Male
49
WA
AUS
Zachary Pearson
Zachary Pearson
Zachary Pearson
5:36 min/km
00:11:03.79
6
3
3
00:43:32.39
94
40
67
00:47:35.41
127
49
93
00:00:44.87
164
52
93
255
1325
Jill ROBERTS
Jill ROBERTS #1325
Female Prime Female (18-39)
02:04:41.55
02:04:41.55
33
(71)
Prime Female (18-39)
33
Female
71
WA
AUS
Jill Roberts
Jill Roberts
Jill Roberts
6:47 min/km
00:12:46.28
38
3
7
00:57:26.22
354
59
122
00:53:47.39
231
25
55
00:00:41.65
109
7
23
90
1378
Monique VOLLPRECHT
Monique VOLLPRECHT #1378
Female Veteran Female (40-49)
01:47:00.15
01:47:00.15
6
(12)
Veteran Female (40-49)
6
Female
12
WA
AUS
Monique Vollprecht
Monique Vollprecht
Monique Vollprecht
5:49 min/km
00:12:42.65
34
3
6
00:44:48.09
119
9
20
00:48:39.78
142
8
22
00:00:49.62
228
21
74
359
1518
Fat Bottom Girls
Fat Bottom Girls #1518
Female Female Team
02:19:59.57
02:19:59.57
19
(118)
Female Team
19
Female
118
WA
AUS
Vicki McSharer
Kate Swallow
7:37 min/km
00:13:06.90
44
3
12
00:59:59.07
378
23
136
01:05:35.87
381
21
133
00:01:17.71
404
26
162
35
1535
JCR
JCR #1535
Mixed Junior Team
01:39:07.44
01:39:07.44
2
(2)
Junior Team
2
Mixed
2
WA
AUS
Raji Madigasekara
James Holborn
Chevy Hamilton
5:24 min/km
00:12:00.95
15
3
5
00:34:48.89
6
1
1
00:51:36.35
192
8
23
00:00:41.24
103
10
20
30
1548
Peanut Gallery
Peanut Gallery #1548
Male Male Team
01:37:05.76
01:37:05.76
3
(28)
Male Team
3
Male
28
WA
AUS
Paul Sheridan
Javan Marsh
5:17 min/km
00:13:24.53
55
3
26
00:37:22.87
16
3
15
00:45:45.48
94
5
74
00:00:32.87
12
1
9
98
1545
Milne dog Gus and Haylz
Milne dog Gus and Haylz #1545
Mixed Mixed Team
01:48:02.57
01:48:02.57
8
(14)
Mixed Team
8
Mixed
14
WA
AUS
Hayley Robertson
Justin Adamson
Anna Milne
5:53 min/km
00:12:07.99
18
3
6
00:41:59.80
60
4
7
00:53:15.39
225
16
26
00:00:39.37
84
8
15
72
1534
Its only funny until someone gets hurt!
Its only funny until someone gets h.. #1534
Male Male Team
01:44:51.74
01:44:51.74
5
(57)
+00:12:00
Male Team
5
Male
57
WA
AUS
Andy Medland
Tom Webster
Tony Sheard
5:42 min/km
00:15:33.22
162
4
89
00:47:13.53
168
7
114
00:29:12.19
5
1
4
00:00:52.79
276
7
134
357
1590
Celeste Park
Celeste Park #1590
Female Female Team
02:19:31.50
02:19:31.50
18
(117)
Female Team
18
Female
117
WA
AUS
Carol Mcdowell
Yien Pether
Celeste Park
7:36 min/km
00:14:08.03
79
4
22
00:48:37.15
199
7
47
01:15:49.01
413
25
160
00:00:57.29
318
20
121
113
1536
JJE Racing Team
JJE Racing Team #1536
Mixed Junior Team
01:49:11.26
01:49:11.26
7
(16)
Junior Team
7
Mixed
16
WA
AUS
Emma Stegmann
Johann Scholtz
Jannovin Scholtz
5:57 min/km
00:12:44.55
36
4
11
00:51:37.13
267
11
32
00:44:13.25
65
2
7
00:00:36.32
36
5
7
83
1514
Crosses
Crosses #1514
Mixed Mixed Team
01:46:05.80
01:46:05.80
6
(11)
Mixed Team
6
Mixed
11
WA
AUS
Elliott Cross
Kylie Cross
5:46 min/km
00:12:17.78
22
4
7
00:46:22.96
153
9
16
00:46:54.09
112
11
16
00:00:30.96
6
1
1
258
1598
Rudie VAN ZYL
Rudie VAN ZYL #1598
Male Veteran Male (40-49)
02:04:55.95
02:04:55.95
40
(151)
Veteran Male (40-49)
40
Male
151
WA
AUS
Rudie Van Zyl
Rudie Van Zyl
Rudie Van Zyl
6:48 min/km
00:13:17.23
50
4
24
00:49:42.02
218
31
140
01:01:06.60
346
54
192
00:00:50.10
235
26
121
58
1388
Alec WEBBER
Alec WEBBER #1388
Male Vintage Male (50-59)
01:42:58.32
01:42:58.32
4
(50)
+00:12:00
Vintage Male (50-59)
4
Male
50
WA
AUS
Alec Webber
Alec Webber
Alec Webber
5:36 min/km
00:14:24.28
93
4
47
00:44:38.46
113
7
83
00:30:33.19
11
2
7
00:01:22.38
409
20
201
107
1389
Brendan WEBSTER
Brendan WEBSTER #1389
Male Junior Male (U18)
01:48:27.64
01:48:27.64
9
(78)
Junior Male (U18)
9
Male
78
WA
AUS
Brendan Webster
Brendan Webster
Brendan Webster
5:54 min/km
00:13:55.78
71
4
34
00:45:50.96
139
16
99
00:47:59.99
137
11
98
00:00:40.90
97
14
60
24
1306
Joel QUARTERMAINE
Joel QUARTERMAINE #1306
Male Prime Male (18-39)
01:35:40.97
01:35:40.97
16
(23)
Prime Male (18-39)
16
Male
23
WA
AUS
Joel Quartermaine
Joel Quartermaine
Joel Quartermaine
5:12 min/km
00:11:48.00
12
4
6
00:41:23.46
50
24
39
00:41:50.20
40
19
31
00:00:39.30
82
31
52
215
1348
Helen SIVERTSEN
Helen SIVERTSEN #1348
Female Vintage Female (50-59)
02:00:31.96
02:00:31.96
2
(52)
Vintage Female (50-59)
2
Female
52
WA
AUS
Helen Sivertsen
Helen Sivertsen
Helen Sivertsen
6:34 min/km
00:17:29.84
262
4
94
00:49:39.05
216
1
54
00:52:47.00
215
2
51
00:00:36.05
32
1
5
177
1252
Kate MELLETT
Kate MELLETT #1252
Female Junior Female (U18)
01:55:37.32
01:55:37.32
3
(32)
Junior Female (U18)
3
Female
32
WA
AUS
Kate Mellett
Kate Mellett
Kate Mellett
6:18 min/km
00:15:55.69
187
4
56
00:46:30.47
155
4
32
00:52:25.76
208
3
48
00:00:45.40
171
5
47
[1]
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Page 1 of 10 (494 items)