X Adventure Race Dunsborough
16 Apr 2016
Results
Details
 
Contact
Short Course X-Adventure
Kids X-Adventure
Long Course X-Adventure
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
1
[2]
3
4
5
6
7
8
9
10
Page 2 of 10 (494 items)
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Cat Pos
(Gen Pos)
Time Adj
Category
Cat Pos
Gender
Gen Pos
State
Country
Leg1
Leg2
Leg3
Pace
Swim
O/Pos
C/Pos
G/Pos
Run
O/Pos
C/Pos
G/Pos
MTB
O/Pos
C/Pos
G/Pos
Finish
O/Pos
C/Pos
G/Pos
363
1201
Janine JOHNSON
Janine JOHNSON #1201
Female Vintage Female (50-59)
02:21:04.82
02:21:04.82
4
(120)
Vintage Female (50-59)
4
Female
120
WA
AUS
Janine Johnson
Janine Johnson
Janine Johnson
7:41 min/km
00:17:20.98
250
3
86
01:00:40.78
382
4
139
01:02:11.19
357
5
117
00:00:51.86
263
3
94
150
1155
Kate Jane GRAHAM
Kate Jane GRAHAM #1155
Female Prime Female (18-39)
01:53:27.73
01:53:27.73
9
(25)
Prime Female (18-39)
9
Female
25
WA
AUS
Kate Jane Graham
Kate Jane Graham
Kate Jane Graham
6:10 min/km
00:16:01.00
193
24
58
00:41:29.01
52
4
8
00:55:08.49
252
30
63
00:00:49.21
222
31
70
15
1119
Pete DUZEVICH
Pete DUZEVICH #1119
Male Prime Male (18-39)
01:31:26.78
01:31:26.78
12
(15)
Prime Male (18-39)
12
Male
15
WA
AUS
Pete Duzevich
Pete Duzevich
Pete Duzevich
4:59 min/km
00:12:42.23
33
11
18
00:35:19.89
8
4
7
00:42:49.46
49
26
40
00:00:35.20
27
12
18
38
1092
Tim DAVIES
Tim DAVIES #1092
Male Junior Male (U18)
01:39:45.36
01:39:45.36
3
(33)
Junior Male (U18)
3
Male
33
WA
AUS
Tim Davies
Tim Davies
Tim Davies
5:26 min/km
00:14:44.93
110
8
61
00:40:27.74
39
5
30
00:44:02.19
63
4
52
00:00:30.49
4
2
4
387
1156
Janet GRIFFITHS
Janet GRIFFITHS #1156
Female Vintage Female (50-59)
02:25:29.82
02:25:29.82
5
(138)
Vintage Female (50-59)
5
Female
138
WA
AUS
Janet Griffiths
Janet Griffiths
Janet Griffiths
7:55 min/km
00:26:14.23
421
7
167
01:02:33.54
392
5
144
00:55:41.67
262
3
70
00:01:00.36
342
5
134
70
1223
Derek LAWN
Derek LAWN #1223
Male Veteran Male (40-49)
01:44:33.38
01:44:33.38
7
(56)
Veteran Male (40-49)
7
Male
56
WA
AUS
Derek Lawn
Derek Lawn
Derek Lawn
5:41 min/km
00:14:23.53
91
12
46
00:41:25.93
51
5
40
00:47:48.73
132
18
94
00:00:55.18
304
32
145
217
1221
Anais KUSAL
Anais KUSAL #1221
Female Junior Female (U18)
02:00:33.17
02:00:33.17
4
(54)
Junior Female (U18)
4
Female
54
WA
AUS
Anais Kusal
Anais Kusal
Anais Kusal
6:34 min/km
00:18:00.19
281
7
104
00:47:57.47
188
5
41
00:53:55.53
236
5
57
00:00:39.97
89
4
18
3
1245
Brad MCFARLAND
Brad MCFARLAND #1245
Male Prime Male (18-39)
01:27:22.27
01:27:22.27
3
(3)
Prime Male (18-39)
3
Male
3
WA
AUS
Brad Mcfarland
Brad Mcfarland
Brad Mcfarland
4:45 min/km
00:12:23.44
24
9
12
00:35:22.81
9
5
8
00:39:04.89
25
11
19
00:00:31.12
7
4
6
194
1278
Moira O'BRIEN-SMITH
Moira O'BRIEN-SMITH #1278
Female Prime Female (18-39)
01:56:51.57
01:56:51.57
20
(42)
Prime Female (18-39)
20
Female
42
WA
AUS
Moira O'Brien-Smith
Moira O'Brien-Smith
Moira O'Brien-Smith
6:22 min/km
00:15:19.76
148
15
43
00:41:54.73
57
5
9
00:58:54.95
318
48
97
00:00:42.12
115
9
27
129
1546
Older we get Faster we were
Older we get Faster we were #1546
Mixed Mixed Team
01:52:12.58
01:52:12.58
11
(18)
Mixed Team
11
Mixed
18
WA
AUS
Attila Hagymas
Ranee Wilson
Kea Mumford
6:06 min/km
00:15:20.29
149
14
25
00:42:13.68
64
5
8
00:53:53.72
235
20
30
00:00:44.87
165
16
27
66
1520
Fire Spitting Llamas
Fire Spitting Llamas #1520
Mixed Junior Team
01:44:09.75
01:44:09.75
4
(6)
Junior Team
4
Mixed
6
WA
AUS
Cayden Eddy
Tom Eddy
Kyle Lee
5:40 min/km
00:11:00.49
5
2
3
00:43:28.52
90
5
11
00:49:05.74
152
6
21
00:00:34.99
25
3
5
89
1512
Caffeinated
Caffeinated #1512
Female Female Team
01:46:46.17
01:46:46.17
2
(11)
Female Team
2
Female
11
WA
AUS
Sally Clark
Sharon Heiden
Sharon Broad
5:49 min/km
00:16:31.79
214
11
66
00:47:39.87
179
5
39
00:41:44.94
37
1
3
00:00:49.56
227
13
73
135
1357
Kerrie STEVENSON
Kerrie STEVENSON #1357
Female Veteran Female (40-49)
01:52:25.57
01:52:25.57
8
(20)
Veteran Female (40-49)
8
Female
20
WA
AUS
Kerrie Stevenson
Kerrie Stevenson
Kerrie Stevenson
6:07 min/km
00:13:48.28
64
10
19
00:43:11.90
85
5
15
00:54:48.19
246
16
61
00:00:37.19
49
2
10
75
1359
Stuart STONEHOUSE
Stuart STONEHOUSE #1359
Male Vintage Male (50-59)
01:45:11.43
01:45:11.43
5
(60)
Vintage Male (50-59)
5
Male
60
WA
AUS
Stuart Stonehouse
Stuart Stonehouse
Stuart Stonehouse
5:43 min/km
00:14:41.42
108
5
60
00:43:17.73
88
5
63
00:46:30.79
104
8
78
00:00:41.47
105
2
63
50
1565
The Better I Was
The Better I Was #1565
Male Male Team
01:41:38.56
01:41:38.56
4
(42)
Male Team
4
Male
42
WA
AUS
Bill Gardner
Jon Webster
5:32 min/km
00:12:39.98
31
1
16
00:43:54.43
103
5
75
00:44:20.24
69
4
56
00:00:43.90
146
6
80
137
1574
tri a gain
tri a gain #1574
Female Female Team
01:52:29.31
01:52:29.31
5
(21)
Female Team
5
Female
21
WA
AUS
Debby Westell
Penelope Thornton
Kate Wood
6:07 min/km
00:16:40.43
219
12
67
00:48:32.57
197
6
45
00:46:30.54
102
2
10
00:00:45.76
174
12
49
79
1569
The Three Mudmigos
The Three Mudmigos #1569
Mixed Junior Team
01:45:31.82
01:45:31.82
5
(9)
Junior Team
5
Mixed
9
WA
AUS
Areti Scholtz
Oliver Brewster
Daniel Addis
5:45 min/km
00:16:18.50
204
13
30
00:43:49.88
100
6
12
00:44:29.71
70
3
8
00:00:53.71
284
15
42
197
1531
Hopeful finishers
Hopeful finishers #1531
Male Male Team
01:57:06.99
01:57:06.99
8
(129)
Male Team
8
Male
129
WA
AUS
Peter Fannon
Gary Swan
6:22 min/km
00:16:13.81
199
7
110
00:47:11.27
167
6
113
00:52:47.50
216
8
141
00:00:54.40
294
8
140
418
1280
Toni O'DONNELL
Toni O'DONNELL #1280
Female Vintage Female (50-59)
02:56:12.91
02:56:12.91
6
(164)
Vintage Female (50-59)
6
Female
164
WA
AUS
Toni O'Donnell
Toni O'Donnell
Toni O'Donnell
9:36 min/km
00:21:53.04
397
5
157
01:11:03.20
413
6
159
01:21:42.35
420
7
165
00:01:34.31
413
7
165
88
1237
Andrew MARTIN
Andrew MARTIN #1237
Male Vintage Male (50-59)
01:46:44.54
01:46:44.54
6
(67)
Vintage Male (50-59)
6
Male
67
WA
AUS
Andrew Martin
Andrew Martin
Andrew Martin
5:49 min/km
00:15:06.53
130
7
72
00:43:23.44
89
6
64
00:47:18.97
119
9
90
00:00:55.59
308
11
149
84
1179
Lotte HOEKSTRA
Lotte HOEKSTRA #1179
Female Prime Female (18-39)
01:46:12.89
01:46:12.89
3
(9)
Prime Female (18-39)
3
Female
9
WA
AUS
Lotte Hoekstra
Lotte Hoekstra
Lotte Hoekstra
5:47 min/km
00:16:14.29
200
27
61
00:41:58.45
59
6
10
00:47:23.45
122
7
16
00:00:36.69
44
3
8
133
1585
Craig Doncon
Craig Doncon #1585
Mixed Mixed Team
01:52:22.57
01:52:22.57
12
(20)
Mixed Team
12
Mixed
20
WA
AUS
Craig Doncon
Frida Williamsson
Alan Kanel
6:07 min/km
00:14:25.17
95
9
18
00:42:45.87
78
6
10
00:54:26.90
240
22
32
00:00:44.62
160
15
26
267
1062
Charlotte CHURCHER
Charlotte CHURCHER #1062
Female Junior Female (U18)
02:05:15.45
02:05:15.45
6
(76)
Junior Female (U18)
6
Female
76
WA
AUS
Charlotte Churcher
Charlotte Churcher
Charlotte Churcher
6:49 min/km
00:13:55.48
70
2
21
00:49:07.27
208
6
50
01:01:35.54
348
7
111
00:00:37.16
48
3
9
99
1064
Sonia CHURCHER
Sonia CHURCHER #1064
Female Veteran Female (40-49)
01:48:04.27
01:48:04.27
7
(13)
Veteran Female (40-49)
7
Female
13
WA
AUS
Sonia Churcher
Sonia Churcher
Sonia Churcher
5:53 min/km
00:15:57.47
189
20
57
00:43:30.52
92
6
16
00:47:44.98
130
7
20
00:00:51.29
255
27
92
138
1046
Cameron BROUGHTON
Cameron BROUGHTON #1046
Male Junior Male (U18)
01:52:32.32
01:52:32.32
12
(97)
Junior Male (U18)
12
Male
97
WA
AUS
Cameron Broughton
Cameron Broughton
Cameron Broughton
6:07 min/km
00:15:26.39
153
12
83
00:42:16.16
67
6
48
00:54:10.90
237
17
150
00:00:38.86
72
11
44
95
1007
Tony ARENA
Tony ARENA #1007
Male Veteran Male (40-49)
01:47:54.51
01:47:54.51
11
(71)
Veteran Male (40-49)
11
Male
71
WA
AUS
Tony Arena
Tony Arena
Tony Arena
5:52 min/km
00:19:51.25
353
45
172
00:41:40.75
53
6
41
00:45:38.80
91
14
71
00:00:43.71
139
10
75
7
1031
Scott BIFFEN
Scott BIFFEN #1031
Male Prime Male (18-39)
01:28:35.82
01:28:35.82
6
(7)
Prime Male (18-39)
6
Male
7
WA
AUS
Scott Biffen
Scott Biffen
Scott Biffen
4:49 min/km
00:14:27.28
99
23
51
00:35:45.04
10
6
9
00:37:55.44
21
8
15
00:00:28.05
3
2
3
4
1027
Jason BENT
Jason BENT #1027
Male Prime Male (18-39)
01:27:40.51
01:27:40.51
4
(4)
Prime Male (18-39)
4
Male
4
WA
AUS
Jason Bent
Jason Bent
Jason Bent
4:46 min/km
00:12:05.69
17
6
9
00:36:08.02
12
7
11
00:38:51.81
24
10
18
00:00:34.98
24
10
16
22
1052
Michael BURNS
Michael BURNS #1052
Male Veteran Male (40-49)
01:35:22.82
01:35:22.82
3
(21)
Veteran Male (40-49)
3
Male
21
WA
AUS
Michael Burns
Michael Burns
Michael Burns
5:11 min/km
00:12:24.03
25
1
13
00:42:01.11
61
7
44
00:40:18.04
29
5
22
00:00:39.62
86
6
54
238
1172
Melissa HAYNES
Melissa HAYNES #1172
Female Veteran Female (40-49)
02:03:08.81
02:03:08.81
15
(60)
Veteran Female (40-49)
15
Female
60
WA
AUS
Melissa Haynes
Melissa Haynes
Melissa Haynes
6:42 min/km
00:17:10.50
243
24
82
00:44:22.99
111
7
18
01:00:53.31
343
30
110
00:00:41.99
111
5
24
59
1208
Chaice KELLY-WILSON
Chaice KELLY-WILSON #1208
Male Junior Male (U18)
01:43:02.32
01:43:02.32
7
(51)
Junior Male (U18)
7
Male
51
WA
AUS
Chaice Kelly-Wilson
Chaice Kelly-Wilson
Chaice Kelly-Wilson
5:36 min/km
00:14:20.63
90
6
45
00:42:24.61
71
7
51
00:45:34.70
90
7
70
00:00:42.37
121
15
70
419
1258
Thirl MILLACHIP
Thirl MILLACHIP #1258
Female Vintage Female (50-59)
02:57:52.92
02:57:52.92
7
(165)
Vintage Female (50-59)
7
Female
165
WA
AUS
Thirl Millachip
Thirl Millachip
Thirl Millachip
9:41 min/km
00:25:10.89
419
6
165
01:15:38.14
417
7
163
01:15:56.57
414
6
161
00:01:07.32
373
6
148
132
1537
JKR
JKR #1537
Mixed Junior Team
01:52:21.99
01:52:21.99
8
(19)
Junior Team
8
Mixed
19
WA
AUS
Rory De Vaney
Jaiah Moore
Kyle Scott
6:07 min/km
00:15:04.98
128
10
19
00:45:23.12
127
7
13
00:51:13.52
185
7
22
00:00:40.36
92
8
17
193
1522
Freos Fit Fam
Freos Fit Fam #1522
Mixed Mixed Team
01:56:46.48
01:56:46.48
17
(25)
Mixed Team
17
Mixed
25
WA
AUS
Brook Burgess
Tara Roy
Jess Anderson
6:21 min/km
00:12:39.97
30
7
10
00:45:45.52
138
7
14
00:57:34.96
299
26
40
00:00:46.02
181
18
29
376
1399
Jorja WILLIAMSON
Jorja WILLIAMSON #1399
Female Junior Female (U18)
02:23:27.62
02:23:27.62
8
(129)
Junior Female (U18)
8
Female
129
WA
AUS
Jorja Williamson
Jorja Williamson
Jorja Williamson
7:49 min/km
00:16:27.79
210
6
64
00:55:08.70
328
7
109
01:11:05.01
405
9
152
00:00:46.10
182
6
52
58
1388
Alec WEBBER
Alec WEBBER #1388
Male Vintage Male (50-59)
01:42:58.32
01:42:58.32
4
(50)
+00:12:00
Vintage Male (50-59)
4
Male
50
WA
AUS
Alec Webber
Alec Webber
Alec Webber
5:36 min/km
00:14:24.28
93
4
47
00:44:38.46
113
7
83
00:30:33.19
11
2
7
00:01:22.38
409
20
201
108
1320
Maddy RHODES
Maddy RHODES #1320
Female Prime Female (18-39)
01:48:29.48
01:48:29.48
5
(16)
Prime Female (18-39)
5
Female
16
WA
AUS
Maddy Rhodes
Maddy Rhodes
Maddy Rhodes
5:54 min/km
00:15:04.11
125
13
37
00:44:00.38
105
7
17
00:48:42.44
144
9
23
00:00:42.53
124
13
32
357
1590
Celeste Park
Celeste Park #1590
Female Female Team
02:19:31.50
02:19:31.50
18
(117)
Female Team
18
Female
117
WA
AUS
Carol Mcdowell
Yien Pether
Celeste Park
7:36 min/km
00:14:08.03
79
4
22
00:48:37.15
199
7
47
01:15:49.01
413
25
160
00:00:57.29
318
20
121
72
1534
Its only funny until someone gets hurt!
Its only funny until someone gets h.. #1534
Male Male Team
01:44:51.74
01:44:51.74
5
(57)
+00:12:00
Male Team
5
Male
57
WA
AUS
Andy Medland
Tom Webster
Tony Sheard
5:42 min/km
00:15:33.22
162
4
89
00:47:13.53
168
7
114
00:29:12.19
5
1
4
00:00:52.79
276
7
134
118
1323
Lewis RICHINGS
Lewis RICHINGS #1323
Male Junior Male (U18)
01:50:35.91
01:50:35.91
10
(86)
Junior Male (U18)
10
Male
86
WA
AUS
Lewis Richings
Lewis Richings
Lewis Richings
6:01 min/km
00:20:30.18
372
22
185
00:42:25.64
72
8
52
00:47:07.09
118
10
89
00:00:32.98
13
3
10
176
1340
Aizhan SHAMBULOVA
Aizhan SHAMBULOVA #1340
Female Prime Female (18-39)
01:55:35.49
01:55:35.49
13
(31)
Prime Female (18-39)
13
Female
31
WA
AUS
Aizhan Shambulova
Aizhan Shambulova
Aizhan Shambulova
6:17 min/km
00:20:16.17
363
68
144
00:45:04.03
122
8
21
00:49:32.51
160
13
29
00:00:42.78
127
14
33
153
1356
Paul STEVENS
Paul STEVENS #1356
Male Vintage Male (50-59)
01:53:49.42
01:53:49.42
10
(108)
Vintage Male (50-59)
10
Male
108
WA
AUS
Paul Stevens
Paul Stevens
Paul Stevens
6:12 min/km
00:22:22.78
402
21
200
00:46:47.72
162
8
111
00:43:44.27
58
6
48
00:00:54.63
299
10
143
20
1384
Matthew WARE
Matthew WARE #1384
Male Prime Male (18-39)
01:34:40.92
01:34:40.92
14
(19)
Prime Male (18-39)
14
Male
19
WA
AUS
Matthew Ware
Matthew Ware
Matthew Ware
5:09 min/km
00:12:25.29
26
10
14
00:36:29.15
13
8
12
00:45:05.27
79
35
63
00:00:41.20
102
37
62
134
1509
Bikeshed
Bikeshed #1509
Female Female Team
01:52:24.73
01:52:24.73
4
(19)
Female Team
4
Female
19
WA
AUS
Helen Baker
Jen Brown
6:07 min/km
00:15:15.03
141
7
41
00:48:53.55
204
8
49
00:47:25.36
123
4
17
00:00:50.77
248
14
87
103
1506
Avada Gold
Avada Gold #1506
Male Male Team
01:48:07.74
01:48:07.74
7
(75)
Male Team
7
Male
75
WA
AUS
Alex Teh
Brent Hall
Jason Kain
5:53 min/km
00:13:03.44
41
2
21
00:47:22.80
173
8
118
00:47:01.99
116
7
87
00:00:39.50
85
4
53
206
1533
Hot Pocket Rockets
Hot Pocket Rockets #1533
Mixed Junior Team
01:58:51.48
01:58:51.48
10
(27)
Junior Team
10
Mixed
27
WA
AUS
Shannon Power
Elle Gillett
Eliza Griffiths
6:28 min/km
00:13:08.13
45
5
12
00:48:01.17
189
8
22
00:56:53.90
288
14
39
00:00:48.27
211
13
33
266
1541
macca
macca #1541
Mixed Mixed Team
02:05:14.22
02:05:14.22
23
(37)
Mixed Team
23
Mixed
37
WA
AUS
Kate McCarthy
Matthew Blaney
Jarrad Norrish
6:49 min/km
00:23:53.73
415
30
45
00:46:15.92
149
8
15
00:54:21.80
238
21
31
00:00:42.76
126
13
23
379
1265
Lily MURRELL
Lily MURRELL #1265
Female Junior Female (U18)
02:23:51.77
02:23:51.77
9
(132)
Junior Female (U18)
9
Female
132
WA
AUS
Lily Murrell
Lily Murrell
Lily Murrell
7:50 min/km
00:18:52.97
315
9
120
00:55:49.43
338
8
114
01:08:17.30
392
8
142
00:00:52.06
264
8
95
45
1282
Benjamin O'GRADY
Benjamin O'GRADY #1282
Male Veteran Male (40-49)
01:40:59.67
01:40:59.67
6
(38)
+00:12:00
Veteran Male (40-49)
6
Male
38
WA
AUS
Benjamin O'Grady
Benjamin O'Grady
Benjamin O'Grady
5:30 min/km
00:15:33.54
163
25
90
00:42:24.38
70
8
50
00:30:18.77
9
1
6
00:00:42.97
130
9
73
85
1097
Liza DAWSON
Liza DAWSON #1097
Female Veteran Female (40-49)
01:46:15.32
01:46:15.32
5
(10)
+00:12:00
Veteran Female (40-49)
5
Female
10
WA
AUS
Liza Dawson
Liza Dawson
Liza Dawson
5:47 min/km
00:13:20.53
52
8
15
00:44:43.21
115
8
19
00:35:27.21
17
1
2
00:00:44.36
155
12
44
1
[2]
3
4
5
6
7
8
9
10
Page 2 of 10 (494 items)