Masters State Open Water Swim
2 Apr 2016
Results
Details
 
Contact
2000m Swim
2000m Swim Wetsuit
1000m Swim
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
1
[2]
3
4
Page 2 of 4 (189 items)
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Cat Pos
(Gen Pos)
Category
Cat Pos
Gender
Gen Pos
Club
Nation
ClubCode
Pace
Wave
51
64
Charlie GALE
Charlie GALE #64
Female 30-34
00:32:04.2
00:32:04.2
5
(19)
30-34
5
Female
19
Westcoast Masters
AUS
WWC
16:02 min/km
Wave 1
52
195
Rebecca YIP
Rebecca YIP #195
Female 25-29
00:33:13.5
00:33:13.5
5
(20)
25-29
5
Female
20
MELVILLE MASTERS
AUS
WML
16:36 min/km
Wave 2
53
79
Rochelle HAYNES
Rochelle HAYNES #79
Female 18-24
00:33:46.3
00:33:46.3
1
(21)
18-24
1
Female
21
SOMERSET MASTERS
AUS
WSM
16:53 min/km
Wave 2
54
140
Geoff POTTS
Geoff POTTS #140
Male 60-64
00:33:53.6
00:33:53.6
2
(33)
60-64
2
Male
33
Westcoast Masters
AUS
WWC
16:56 min/km
Wave 2
55
52
Caroline DYER
Caroline DYER #52
Female 40-44
00:33:56.4
00:33:56.4
3
(22)
40-44
3
Female
22
MAIDA VALE MASTERS
AUS
WMV
16:58 min/km
Wave 2
56
115
Paul MCDADE
Paul MCDADE #115
Male 60-64
00:34:21.3
00:34:21.3
3
(34)
60-64
3
Male
34
Fremantle Masters
AUS
WFR
17:10 min/km
Wave 1
57
126
Pauline MURPHY
Pauline MURPHY #126
Female 60-64
00:34:24.8
00:34:24.8
3
(23)
60-64
3
Female
23
SOMERSET MASTERS
AUS
WSM
17:12 min/km
Wave 1
58
120
Mike MILLARD
Mike MILLARD #120
Male 55-59
00:34:27.3
00:34:27.3
6
(35)
55-59
6
Male
35
SOMERSET MASTERS
AUS
WSM
17:13 min/km
Wave 2
59
77
Lesley HART
Lesley HART #77
Female 50-54
00:34:27.9
00:34:27.9
1
(24)
50-54
1
Female
24
MAIDA VALE MASTERS
AUS
WMV
17:13 min/km
Wave 2
60
21
Dianne BOWMAN
Dianne BOWMAN #21
Female 55-59
00:34:31.3
00:34:31.3
2
(25)
55-59
2
Female
25
Cockburn Masters
AUS
WSS
17:15 min/km
Wave 2
61
61
Stephen FERGUSON
Stephen FERGUSON #61
Male 60-64
00:34:37.1
00:34:37.1
4
(36)
60-64
4
Male
36
MANDURAH MASTERS
AUS
WMH
17:18 min/km
Wave 2
62
30
John CAHILL
John CAHILL #30
Male 45-49
00:34:40.0
00:34:40.0
7
(37)
45-49
7
Male
37
MANDURAH MASTERS
AUS
WMH
17:20 min/km
Wave 2
63
129
Gary NAMESTNIK
Gary NAMESTNIK #129
Male 25-29
00:34:42.3
00:34:42.3
1
(38)
25-29
1
Male
38
PERTH CITY SWIM CLUB
AUS
WPC
17:21 min/km
Wave 2
64
49
Aithne DELL
Aithne DELL #49
Female 25-29
00:34:44.2
00:34:44.2
6
(26)
25-29
6
Female
26
MELVILLE MASTERS
AUS
WML
17:22 min/km
Wave 2
65
55
Jackie EGAN
Jackie EGAN #55
Female 50-54
00:34:45.1
00:34:45.1
2
(27)
50-54
2
Female
27
Stadium Masters
AUS
WSU
17:22 min/km
Wave 3
66
87
Richard HUGHES
Richard HUGHES #87
Male 50-54
00:34:45.5
00:34:45.5
5
(39)
50-54
5
Male
39
Claremont Masters
AUS
WCM
17:22 min/km
Wave 2
67
32
Gillian CARUSO
Gillian CARUSO #32
Female 45-49
00:34:55.0
00:34:55.0
3
(28)
45-49
3
Female
28
ARMADALE MASTERS
AUS
WAM
17:27 min/km
Wave 2
68
43
Sharon CROAD
Sharon CROAD #43
Female 45-49
00:35:10.5
00:35:10.5
4
(29)
45-49
4
Female
29
Cockburn Masters
AUS
WSS
17:35 min/km
Wave 3
69
93
Lana JEPHCOTE
Lana JEPHCOTE #93
Female 18-24
00:35:18.0
00:35:18.0
2
(30)
18-24
2
Female
30
Fremantle Masters
AUS
WFR
17:39 min/km
Wave 2
70
101
Julie KERR
Julie KERR #101
Female 60-64
00:35:32.1
00:35:32.1
4
(31)
60-64
4
Female
31
Cockburn Masters
AUS
WSS
17:46 min/km
Wave 2
71
47
Pippa CROSSLEY
Pippa CROSSLEY #47
Female 35-39
00:35:36.0
00:35:36.0
4
(32)
35-39
4
Female
32
MELVILLE MASTERS
AUS
WML
17:48 min/km
Wave 1
72
1
Louise AINSWORTH
Louise AINSWORTH #1
Female 50-54
00:35:52.4
00:35:52.4
3
(33)
50-54
3
Female
33
Fremantle Masters
AUS
WFR
17:56 min/km
Wave 2
73
18
Maelle BOURDAIS
Maelle BOURDAIS #18
Female 25-29
00:36:04.2
00:36:04.2
7
(34)
25-29
7
Female
34
PERTH CITY SWIM CLUB
AUS
WPC
18:02 min/km
Wave 2
74
35
Cherie CLEMENTS
Cherie CLEMENTS #35
Female 50-54
00:36:05.0
00:36:05.0
4
(35)
50-54
4
Female
35
Rockingham Masters
AUS
WRK
18:02 min/km
Wave 1
75
38
Darren COOPER
Darren COOPER #38
Male 50-54
00:36:07.4
00:36:07.4
6
(40)
50-54
6
Male
40
Westcoast Masters
AUS
WWC
18:03 min/km
Wave 2
76
19
Eleanor BOURNE
Eleanor BOURNE #19
Female 55-59
00:36:08.3
00:36:08.3
3
(36)
55-59
3
Female
36
Rockingham Masters
AUS
WRK
18:04 min/km
Wave 1
77
82
Adrian HIRSCH
Adrian HIRSCH #82
Male 40-44
00:36:09.5
00:36:09.5
9
(41)
40-44
9
Male
41
Westcoast Masters
AUS
WWC
18:04 min/km
Wave 2
78
69
Bevan GOODREID
Bevan GOODREID #69
Male 55-59
00:36:09.8
00:36:09.8
7
(42)
55-59
7
Male
42
Cockburn Masters
AUS
WSS
18:04 min/km
Wave 1
79
97
Paul KANNEMEYER
Paul KANNEMEYER #97
Male 50-54
00:36:18.3
00:36:18.3
7
(43)
50-54
7
Male
43
Westcoast Masters
AUS
WWC
18:09 min/km
Wave 2
80
145
Francene QUINN
Francene QUINN #145
Female 35-39
00:36:19.6
00:36:19.6
5
(37)
35-39
5
Female
37
SOMERSET MASTERS
AUS
WSM
18:09 min/km
Wave 2
81
167
Marjan STOLTE
Marjan STOLTE #167
Female 30-34
00:36:21.0
00:36:21.0
6
(38)
30-34
6
Female
38
SOMERSET MASTERS
AUS
WSM
18:10 min/km
Wave 2
82
83
Greg HITCHEN
Greg HITCHEN #83
Male 55-59
00:36:22.0
00:36:22.0
8
(44)
55-59
8
Male
44
MELVILLE MASTERS
AUS
WML
18:11 min/km
Wave 2
83
131
Graem O'LOUGHLIN
Graem O'LOUGHLIN #131
Male 65-69
00:36:22.9
00:36:22.9
3
(45)
65-69
3
Male
45
Westcoast Masters
AUS
WWC
18:11 min/km
Wave 2
84
44
Charles CROFT
Charles CROFT #44
Male 65-69
00:36:23.4
00:36:23.4
4
(46)
65-69
4
Male
46
ARMADALE MASTERS
AUS
WAM
18:11 min/km
Wave 2
85
42
Steven CRAKE
Steven CRAKE #42
Male 60-64
00:36:25.4
00:36:25.4
5
(47)
60-64
5
Male
47
MANDURAH MASTERS
AUS
WMH
18:12 min/km
Wave 2
86
192
Sabrina WILLIAMS
Sabrina WILLIAMS #192
Female 30-34
00:36:28.2
00:36:28.2
7
(39)
30-34
7
Female
39
Riverton Masters
AUS
WRV
18:14 min/km
Wave 2
87
9
Drue BABB
Drue BABB #9
Female 35-39
00:36:28.7
00:36:28.7
6
(40)
35-39
6
Female
40
Westcoast Masters
AUS
WWC
18:14 min/km
Wave 3
88
65
Karen GALE
Karen GALE #65
Female 50-54
00:36:29.1
00:36:29.1
5
(41)
50-54
5
Female
41
Westcoast Masters
AUS
WWC
18:14 min/km
Wave 3
89
53
Jamie DYER
Jamie DYER #53
Female 18-24
00:36:30.6
00:36:30.6
3
(42)
18-24
3
Female
42
MAIDA VALE MASTERS
AUS
WMV
18:15 min/km
Wave 2
90
151
Alan RICKARD
Alan RICKARD #151
Male 30-34
00:36:41.4
00:36:41.4
3
(48)
30-34
3
Male
48
MELVILLE MASTERS
AUS
WML
18:20 min/km
Wave 1
91
66
Samantha GALE
Samantha GALE #66
Female 25-29
00:36:44.3
00:36:44.3
8
(43)
25-29
8
Female
43
Westcoast Masters
AUS
WWC
18:22 min/km
Wave 2
92
160
Darren SHAW
Darren SHAW #160
Male 35-39
00:36:55.0
00:36:55.0
4
(49)
35-39
4
Male
49
Riverton Masters
GBR
WRV
18:27 min/km
Wave 2
93
85
Bill HOLLOWAY
Bill HOLLOWAY #85
Male 65-69
00:36:58.9
00:36:58.9
5
(50)
65-69
5
Male
50
SOMERSET MASTERS
AUS
WSM
18:29 min/km
Wave 2
94
81
Graham HICKS
Graham HICKS #81
Male 60-64
00:37:05.1
00:37:05.1
6
(51)
60-64
6
Male
51
ARMADALE MASTERS
AUS
WAM
18:32 min/km
Wave 2
95
104
Sarah LACEY
Sarah LACEY #104
Female 18-24
00:37:14.6
00:37:14.6
4
(44)
18-24
4
Female
44
MELVILLE MASTERS
AUS
WML
18:37 min/km
Wave 1
96
4
Marlene ANDERSON
Marlene ANDERSON #4
Female 50-54
00:37:16.5
00:37:16.5
6
(45)
50-54
6
Female
45
Cockburn Masters
AUS
WSS
18:38 min/km
Wave 2
97
193
Helen WILSON
Helen WILSON #193
Female 35-39
00:37:21.5
00:37:21.5
7
(46)
35-39
7
Female
46
MAIDA VALE MASTERS
AUS
WMV
18:40 min/km
Wave 3
98
29
Wayne CABLE
Wayne CABLE #29
Male 60-64
00:37:23.5
00:37:23.5
7
(52)
60-64
7
Male
52
MANDURAH MASTERS
AUS
WMH
18:41 min/km
Wave 2
99
59
Alison FARMER
Alison FARMER #59
Female 50-54
00:37:28.4
00:37:28.4
7
(47)
50-54
7
Female
47
Claremont Masters
AUS
WCM
18:44 min/km
Wave 2
100
100
Peter KERMAN
Peter KERMAN #100
Male 50-54
00:37:29.6
00:37:29.6
8
(53)
50-54
8
Male
53
Westcoast Masters
AUS
WWC
18:44 min/km
Wave 2
1
[2]
3
4
Page 2 of 4 (189 items)