MetaSprint Series Singapore #2 - Duathlon
20 Mar 2016
Results
Details
 
Contact
Sprint Duathlon
Sprint Relay
Discovery Duathlon
Youth Duathlon
Kids Duathlon
Kids Relay
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
1
[2]
3
4
Page 2 of 4 (161 items)
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Cat Pos
(Gen Pos)
Category
Cat Pos
Gender
Gen Pos
Club
Nation
CorpSchoolName
CompanyName
CategoryPoints
Pace
Run1
O/Pos
C/Pos
G/Pos
T1
O/Pos
C/Pos
G/Pos
Cycle
O/Pos
C/Pos
G/Pos
T2
O/Pos
C/Pos
G/Pos
Run2
O/Pos
C/Pos
G/Pos
54
30
Scarlett Perkins
Scarlett Perkins #30
Female 10-11
00:19:53.57
00:19:53.57
9
(12)
10-11
9
Female
12
ES
Dulwich College Singapore
76.94
3:18 min/km
00:02:07.44
58
14
19
00:01:49.12
95
20
33
00:11:43.33
53
9
11
00:01:34.02
90
26
36
00:02:39.64
63
13
19
30
31
Jinn Ong
Jinn Ong #31
Female 10-11
00:18:04.64
00:18:04.64
7
(9)
10-11
7
Female
9
SIN
84.67
3:00 min/km
00:01:52.47
15
2
2
00:01:05.59
11
2
4
00:11:30.03
43
8
9
00:01:11.43
34
5
8
00:02:25.11
38
9
10
32
Aanya Luthra
Aanya Luthra #32
Female 10-11
Not started
Not started
10-11
Female
IND
UWCSEA East
min/km
33
Sanjana Gupta
Sanjana Gupta #33
Female 10-11
Not started
Not started
10-11
Female
IND
min/km
75
35
Nora Howard
Nora Howard #35
Female 10-11
00:20:50.72
00:20:50.72
15
(20)
10-11
15
Female
20
NED
73.43
3:28 min/km
00:02:15.86
81
22
31
00:01:16.46
37
9
13
00:13:28.52
84
18
24
00:01:13.68
42
7
10
00:02:36.19
55
12
15
2
Charley Hastie
Charley Hastie #2
Female 8-9
Not started
Not started
8-9
Female
AUS
min/km
3
Chelsia Chan
Chelsia Chan #3
Female 8-9
Not started
Not started
8-9
Female
SIN
min/km
23
4
Harriet Strand
Harriet Strand #4
Female 10-11
00:17:24.67
00:17:24.67
6
(7)
10-11
6
Female
7
ES
TTS
87.91
2:54 min/km
00:02:04.78
48
13
17
00:01:14.79
33
7
11
00:10:11.21
21
5
6
00:01:09.49
28
4
7
00:02:44.39
64
14
20
27
5
Adele Clarsen
Adele Clarsen #5
Female 8-9
00:17:51.40
00:17:51.40
2
(8)
8-9
2
Female
8
Anza
FRA
LFS
90.04
2:58 min/km
00:01:58.28
25
2
6
00:01:02.43
6
2
3
00:11:34.03
44
2
10
00:00:55.51
4
1
2
00:02:21.14
32
1
8
53
6
Olivia Nicholson
Olivia Nicholson #6
Female 8-9
00:19:49.77
00:19:49.77
3
(11)
8-9
3
Female
11
ES
Marlborough College Malaysia
81.08
3:18 min/km
00:02:10.28
68
7
23
00:01:19.34
44
7
18
00:12:11.48
64
3
15
00:01:29.86
78
8
29
00:02:38.79
61
5
17
113
7
Anjali Curic
Anjali Curic #7
Female 8-9
00:24:29.86
00:24:29.86
16
(44)
8-9
16
Female
44
Makers Team
SIN
Bukit View Primary School
65.63
4:04 min/km
00:02:24.72
105
12
41
00:01:54.09
105
15
38
00:15:10.27
116
16
45
00:01:53.62
122
16
49
00:03:07.14
104
14
39
80
8
Coco Haesner
Coco Haesner #8
Female 8-9
00:21:29.40
00:21:29.40
7
(22)
8-9
7
Female
22
Arrivo Primo Singapura (APS)
AUS
74.81
3:34 min/km
00:02:05.88
52
5
18
00:01:17.45
42
5
16
00:13:59.20
93
9
28
00:01:21.40
56
5
18
00:02:45.45
66
7
22
76
9
Piper Lloyd
Piper Lloyd #9
Female 8-9
00:20:58.40
00:20:58.40
6
(21)
8-9
6
Female
21
AUS
UWCSEA Dover
76.66
3:29 min/km
00:02:13.47
72
8
25
00:01:52.37
101
14
36
00:12:34.68
73
5
18
00:01:39.71
97
11
39
00:02:38.16
60
4
16
32
56
Ella Stanley
Ella Stanley #56
Female 10-11
00:18:14.39
00:18:14.39
8
(10)
10-11
8
Female
10
AUS
Australian International School
83.92
3:02 min/km
00:01:58.53
27
6
8
00:01:08.79
17
5
7
00:11:26.02
41
7
8
00:01:20.18
51
12
16
00:02:20.86
31
7
7
13
57
Bryan Chew
Bryan Chew #57
Male 10-11
00:16:19.81
00:16:19.81
10
(10)
10-11
10
Male
10
Aquatic Performance Swim Club
SIN
HENRY PARK PRIMARY SCHOOL
84.06
2:43 min/km
00:01:53.50
17
12
15
00:01:08.76
16
8
10
00:10:09.82
20
13
15
00:01:02.19
15
8
11
00:02:05.52
9
7
7
16
58
Felipe Marcal
Felipe Marcal #58
Male 10-11
00:16:31.38
00:16:31.38
12
(13)
10-11
12
Male
13
AUS
Tanglin Trust School
83.08
2:45 min/km
00:01:52.60
16
11
14
00:01:08.81
18
9
11
00:10:07.83
19
12
14
00:01:09.52
29
16
22
00:02:12.60
15
11
13
42
61
Matthieu Pelissier
Matthieu Pelissier #61
Male 8-9
00:19:02.28
00:19:02.28
9
(32)
8-9
9
Male
32
FRA
86.09
3:10 min/km
00:02:05.98
53
12
35
00:01:06.59
13
2
8
00:12:09.02
63
18
49
00:01:08.64
25
5
19
00:02:32.02
47
10
33
119
10
Jay Vivas Manoharan
Jay Vivas Manoharan #10
Male 8-9
00:25:46.10
00:25:46.10
33
(73)
8-9
33
Male
73
SIN
St Anthony's Primary School
63.61
4:17 min/km
00:02:44.34
127
34
76
00:01:56.47
110
31
70
00:15:52.30
120
34
74
00:02:01.37
129
37
78
00:03:11.62
107
31
67
136
11
Yik Chong Ethan Tan
Yik Chong Ethan Tan #11
Male 8-9
00:30:42.97
00:30:42.97
40
(82)
8-9
40
Male
82
SIN
HENRY PARK PRIMARY SCHOOL
53.36
5:07 min/km
00:02:36.88
120
31
70
00:02:26.91
135
38
81
00:21:29.57
137
40
82
00:01:10.96
31
8
24
00:02:58.63
85
22
52
34
13
Eddie Tyrer
Eddie Tyrer #13
Male 8-9
00:18:25.26
00:18:25.26
6
(24)
8-9
6
Male
24
ES
Marlborough College Malaysia
88.97
3:04 min/km
00:01:54.52
19
4
16
00:01:14.19
32
7
22
00:11:38.71
49
12
39
00:01:18.84
48
11
34
00:02:18.98
28
6
23
57
14
Mikha Zuhayr Norman
Mikha Zuhayr Norman #14
Male 8-9
00:19:59.89
00:19:59.89
15
(44)
8-9
15
Male
44
SIN
81.96
3:19 min/km
00:02:09.47
65
17
44
00:01:31.39
73
17
48
00:10:44.81
29
4
22
00:01:53.77
123
34
74
00:03:40.45
122
34
76
45
15
Hugo Campbell
Hugo Campbell #15
Male 8-9
00:19:17.39
00:19:17.39
10
(35)
8-9
10
Male
35
Anza
AUS
Australian International School
84.97
3:12 min/km
00:02:25.87
108
29
66
00:01:12.92
30
6
20
00:11:16.76
37
7
30
00:01:20.23
52
13
36
00:03:01.60
89
24
55
14
16
Ameer Ihsan
Ameer Ihsan #16
Male 8-9
00:16:23.40
00:16:23.40
1
(11)
8-9
1
Male
11
SIN
100.00
2:43 min/km
00:01:51.44
14
3
13
00:01:11.34
28
5
19
00:10:02.04
18
2
13
00:01:03.41
19
4
14
00:02:15.16
21
5
17
17
Nathakrit Chaipatamanont
Nathakrit Chaipatamanont #17
Male 8-9
Not started
Not started
8-9
Male
MAL
The Alice Smith School Kuala Lumpur
min/km
18
Cieran Mcfaul
Cieran Mcfaul #18
Male 8-9
Not started
Not started
8-9
Male
ES
EtonHouse International School Broadrick
min/km
135
19
Ethan Seow
Ethan Seow #19
Male 8-9
00:29:43.60
00:29:43.60
39
(81)
8-9
39
Male
81
Aquatics Master
SIN
St Andrew's Junior School
55.14
4:57 min/km
00:03:37.43
141
40
84
00:02:46.90
140
40
84
00:15:55.16
121
35
75
00:02:29.00
135
39
81
00:04:55.09
137
39
82
72
20
Daniel Ong
Daniel Ong #20
Male 8-9
00:20:22.77
00:20:22.77
21
(54)
8-9
21
Male
54
SIN
Maris Stella High School (Primary)
80.42
3:23 min/km
00:02:21.35
101
27
63
00:01:45.70
90
24
59
00:11:17.30
38
8
31
00:01:44.33
107
27
66
00:03:14.09
108
32
68
49
21
Tiago Acosta Ceccarini
Tiago Acosta Ceccarini #21
Male 8-9
00:19:33.00
00:19:33.00
13
(39)
8-9
13
Male
39
CHE
83.84
3:15 min/km
00:02:16.65
84
22
52
00:01:31.67
74
18
49
00:11:29.67
42
10
34
00:01:22.24
59
16
40
00:02:52.74
74
18
46
109
36
Jay Viyas Manoharan
Jay Viyas Manoharan #36
Male 10-11
00:23:40.31
00:23:40.31
40
(69)
10-11
40
Male
69
SIN
St Anthony's Primary School
57.99
3:56 min/km
00:02:49.34
131
43
78
00:01:52.98
102
37
66
00:14:04.92
95
39
66
00:01:29.03
73
28
46
00:03:24.03
117
40
73
37
Zavier Teo
Zavier Teo #37
Male 10-11
Not started
Not started
10-11
Male
SIN
St Joseph's Institution Junior
min/km
56
38
Dharmaraj Sendhilnathan
Dharmaraj Sendhilnathan #38
Male 10-11
00:19:58.56
00:19:58.56
29
(43)
10-11
29
Male
43
IND
MayFlower Primary School
68.72
3:19 min/km
00:02:13.58
73
30
48
00:01:14.85
34
16
23
00:12:06.30
62
31
48
00:01:04.73
21
12
16
00:03:19.09
112
38
70
12
39
George Ives
George Ives #39
Male 10-11
00:16:09.62
00:16:09.62
9
(9)
10-11
9
Male
9
Anza
AUS
UWCSEA Dover
84.94
2:41 min/km
00:01:45.37
6
5
5
00:01:13.34
31
15
21
00:09:27.55
9
7
7
00:01:12.57
37
20
29
00:02:30.78
43
22
31
18
40
Alexander Linke
Alexander Linke #40
Male 10-11
00:16:40.78
00:16:40.78
13
(14)
10-11
13
Male
14
TriEdge
AUS
Australian International School
82.30
2:46 min/km
00:01:41.28
2
2
2
00:01:58.28
112
40
71
00:09:55.52
12
9
9
00:01:12.38
36
19
28
00:01:53.31
2
2
2
24
41
William Linke
William Linke #41
Male 10-11
00:17:26.13
00:17:26.13
16
(17)
10-11
16
Male
17
AUS
Australian International School
78.73
2:54 min/km
00:02:02.67
40
18
26
00:01:10.10
22
12
15
00:10:44.50
28
18
21
00:01:13.24
41
22
32
00:02:15.60
24
14
19
37
42
William Pearce
William Pearce #42
Male 10-11
00:18:35.47
00:18:35.47
20
(27)
10-11
20
Male
27
ES
Tanglin Trust School
73.84
3:05 min/km
00:02:06.59
55
24
37
00:01:28.47
66
28
42
00:11:40.01
50
28
40
00:01:07.20
23
13
17
00:02:13.19
17
12
14
35
43
Lazlo Hebert
Lazlo Hebert #43
Male 10-11
00:18:32.89
00:18:32.89
19
(25)
10-11
19
Male
25
FRA
74.01
3:05 min/km
00:02:12.77
71
29
47
00:01:38.60
81
33
54
00:10:43.09
27
17
20
00:01:24.00
64
25
42
00:02:34.42
53
25
39
33
44
Bradley Tyrer
Bradley Tyrer #44
Male 10-11
00:18:24.88
00:18:24.88
18
(23)
10-11
18
Male
23
ES
Marlborough College Malaysia
74.54
3:04 min/km
00:02:03.28
43
19
28
00:01:16.28
36
17
24
00:11:08.87
35
23
28
00:01:20.91
54
24
37
00:02:35.53
54
26
40
38
45
Ian Loh
Ian Loh #45
Male 10-11
00:18:49.29
00:18:49.29
21
(28)
10-11
21
Male
28
USA
St Gabriel's Primary School
72.93
3:08 min/km
00:02:06.99
57
25
39
00:02:33.88
137
44
82
00:10:12.71
22
14
16
00:01:32.56
84
33
53
00:02:23.14
35
18
27
96
46
Rayyan Wardhana Istiantoro
Rayyan Wardhana Istiantoro #46
Male 10-11
00:22:38.62
00:22:38.62
38
(64)
10-11
38
Male
64
JEC Triathlon
IDN
60.62
3:46 min/km
00:02:40.28
124
42
73
00:01:43.99
88
35
58
00:12:30.42
71
34
55
00:02:20.81
132
42
80
00:03:23.10
116
39
72
47
Daniel Lukasevits
Daniel Lukasevits #47
Male 10-11
Not started
Not started
10-11
Male
Olympia Swimming Club
EST
Tanjong Katong Primary School
min/km
29
48
Jake Hassett
Jake Hassett #48
Male 10-11
00:18:01.88
00:18:01.88
17
(21)
10-11
17
Male
21
AUS
St Josephs Institution International
76.13
3:00 min/km
00:02:05.75
51
23
34
00:01:23.71
53
22
32
00:10:57.11
32
21
25
00:01:02.94
17
10
13
00:02:32.35
48
24
34
49
Euan Latimer
Euan Latimer #49
Male 10-11
Not started
Not started
10-11
Male
KL Velodrama
ES
Alice Smith International School
min/km
1
50
Santiago De La Flor
Santiago De La Flor #50
Male 10-11
00:13:43.63
00:13:43.63
1
(1)
10-11
1
Male
1
Team Fabian
CHL
100.00
2:17 min/km
00:01:39.78
1
1
1
00:00:51.26
1
1
1
00:08:38.03
3
3
3
00:00:48.55
1
1
1
00:01:45.99
1
1
1
5
51
Daniel Lucke
Daniel Lucke #51
Male 10-11
00:14:55.78
00:14:55.78
5
(5)
10-11
5
Male
5
GER
91.95
2:29 min/km
00:01:49.12
10
8
9
00:01:07.35
15
7
9
00:08:40.47
4
4
4
00:00:55.69
7
4
5
00:02:23.14
36
19
28
3
52
Reuben Seet
Reuben Seet #52
Male 10-11
00:14:31.39
00:14:31.39
3
(3)
10-11
3
Male
3
Team Fabian
SIN
Tao Nan School
94.52
2:25 min/km
00:01:46.80
7
6
6
00:01:09.23
19
10
12
00:08:31.26
2
2
2
00:01:00.83
14
7
10
00:02:03.26
7
6
6
53
Grant Dreyer
Grant Dreyer #53
Male 10-11
Not started
Not started
10-11
Male
AUS
min/km
6
54
Oliver Medcraft
Oliver Medcraft #54
Male 10-11
00:15:11.88
00:15:11.88
6
(6)
10-11
6
Male
6
ES
90.32
2:31 min/km
00:01:56.53
22
15
19
00:00:58.89
3
3
3
00:09:01.34
6
6
6
00:00:59.51
11
6
9
00:02:15.60
23
13
18
87
55
Jun Wei Zavier Teo
Jun Wei Zavier Teo #55
Male 10-11
00:22:08.77
00:22:08.77
36
(61)
10-11
36
Male
61
SIN
61.98
3:41 min/km
00:02:39.51
123
41
72
00:01:53.82
103
38
67
00:12:38.88
74
35
56
00:02:00.12
127
41
76
00:02:56.43
81
30
50
58
114
Keenan Brunkard
Keenan Brunkard #114
Male 8-9
00:20:00.39
00:20:00.39
16
(45)
8-9
16
Male
45
SIN
81.92
3:20 min/km
00:02:24.78
106
28
65
00:01:46.17
91
25
60
00:11:10.94
36
6
29
00:01:36.33
94
22
56
00:03:02.15
91
25
56
41
115
Bjorn Eidsvik
Bjorn Eidsvik #115
Male 8-9
00:19:01.89
00:19:01.89
8
(31)
8-9
8
Male
31
CAN
Lycee Francais de Singapore
86.12
3:10 min/km
00:02:19.78
98
26
61
00:01:17.40
41
8
26
00:11:42.66
52
14
42
00:01:09.40
27
6
21
00:02:32.64
49
11
35
1
[2]
3
4
Page 2 of 4 (161 items)