MetaSprint Series #1 Singapore Aquathlon
21 Feb 2016
Results
Details
 
Contact
Sprint Aquathlon
Sprint Relay Aquathlon
Discovery Aquathlon
Youth Aquathlon
Kids Aquathlon
Kids Relay Aquathlon
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
1
[2]
3
Page 2 of 3 (120 items)
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Cat Pos
(Gen Pos)
Time Adj
Category
Cat Pos
Gender
Gen Pos
Club
Nation
CorpSchoolName
CategoryPoints
Pace
Swim
O/Pos
C/Pos
G/Pos
T1
O/Pos
C/Pos
G/Pos
Run
O/Pos
C/Pos
G/Pos
6
Olivia Nicholson
Olivia Nicholson #6
Female 8-9
Query
Query
8-9
Female
ES
Marlborough College Malaysia
min/km
00:03:53.12
62
12
30
00:01:25.14
46
8
20
00:01:54.64
2
2
2
13
Eddie Tyrer
Eddie Tyrer #13
Male 8-9
Not started
Not started
8-9
Male
ES
Marlborough College Malaysia
min/km
17
4
Harriet Strand
Harriet Strand #4
Female 10-11
00:11:02.66
00:11:02.66
5
(6)
10-11
5
Female
6
ES
TTS
91.10
6:41 min/km
00:02:39.95
5
4
4
00:01:05.57
14
3
5
00:07:17.14
36
6
10
126
Ethan Turley
Ethan Turley #126
Male 10-11
Not started
Not started
10-11
Male
ES
min/km
47
109
Jasmine Colman
Jasmine Colman #109
Female 10-11
00:13:01.05
00:13:01.05
10
(15)
10-11
10
Female
15
ES
77.29
7:53 min/km
00:03:37.43
49
16
22
00:01:15.80
32
9
12
00:08:07.82
60
11
19
82
113
Che Wei Lee
Che Wei Lee #113
Female 10-11
00:16:01.15
00:16:01.15
19
(33)
10-11
19
Female
33
ES
United World College South East Asia
62.81
9:42 min/km
00:04:58.73
91
22
39
00:02:43.25
89
21
38
00:08:19.17
65
13
23
45
95
Jack Pexton
Jack Pexton #95
Male 8-9
00:12:54.38
00:12:54.38
9
(31)
8-9
9
Male
31
UWC Dragon
ES
UWCSEA East
78.83
7:49 min/km
00:04:02.21
70
13
39
00:01:14.53
29
5
19
00:07:37.63
47
10
33
63
96
Zachary Needham
Zachary Needham #96
Male 8-9
00:14:15.19
00:14:15.19
13
(40)
8-9
13
Male
40
ES
Marlborough College Malaysia
71.38
8:38 min/km
00:03:55.13
63
8
33
00:01:35.66
57
10
31
00:08:44.39
75
17
46
75
80
Keira Galan
Keira Galan #80
Female 8-9
00:15:27.36
00:15:27.36
11
(29)
8-9
11
Female
29
APS (Arrivo Primo Singapura)
ESP
Canadian International School
68.20
9:22 min/km
00:04:59.96
92
18
40
00:01:49.13
71
16
33
00:08:38.27
71
12
28
66
47
Daniel Lukasevits
Daniel Lukasevits #47
Male 10-11
00:14:31.01
00:14:31.01
29
(43)
10-11
29
Male
43
Olympia Swimming Club
EST
Tanjong Katong Primary School
63.99
8:47 min/km
00:03:34.67
46
22
27
00:02:02.52
77
29
44
00:08:53.81
78
30
48
94
85
Maya Lesgent-Valentin
Maya Lesgent-Valentin #85
Female 8-9
00:17:59.43
00:17:59.43
18
(39)
8-9
18
Female
39
FRA
58.59
10:54 min/km
00:04:23.21
81
15
36
00:03:43.28
99
22
44
00:09:52.92
93
19
39
35
128
Chupin Jules
Chupin Jules #128
Male 10-11
00:12:30.66
00:12:30.66
19
(22)
10-11
19
Male
22
FRA
74.25
7:34 min/km
00:03:22.95
37
19
23
00:02:10.11
80
30
46
00:06:57.59
24
13
16
20
138
Lucas Eichaker
Lucas Eichaker #138
Male 10-11
00:11:12.40
00:11:12.40
12
(13)
10-11
12
Male
13
FRA
ISS International School
82.89
6:47 min/km
00:03:06.70
24
11
14
00:01:10.46
24
11
14
00:06:55.24
23
12
15
76
139
Chupin Lucia
Chupin Lucia #139
Female 8-9
00:15:31.17
00:15:31.17
12
(30)
8-9
12
Female
30
FRA
67.92
9:24 min/km
00:04:08.45
73
14
34
00:03:07.26
97
21
43
00:08:15.45
62
9
21
81
43
Lazlo Hebert
Lazlo Hebert #43
Male 10-11
00:15:57.87
00:15:57.87
31
(49)
10-11
31
Male
49
FRA
58.19
9:40 min/km
00:04:22.93
80
30
45
00:03:12.35
98
33
55
00:08:22.58
66
28
43
5
Adele Clarsen
Adele Clarsen #5
Female 8-9
Query
Query
8-9
Female
Anza
FRA
LFS
min/km
00:03:49.05
60
11
29
00:01:45.12
67
14
31
00:01:46.40
1
1
1
90
12
Matthieu Pelissier
Matthieu Pelissier #12
Male 8-9
00:16:54.17
00:16:54.17
21
(53)
8-9
21
Male
53
FRA
60.19
10:14 min/km
00:04:34.61
86
17
48
00:01:21.21
41
7
26
00:10:58.35
98
23
56
26
Alma Clarsen
Alma Clarsen #26
Female 10-11
Not started
Not started
10-11
Female
Anza
FRA
LFS
min/km
6
51
Daniel Lucke
Daniel Lucke #51
Male 10-11
00:10:10.48
00:10:10.48
4
(5)
10-11
4
Male
5
GER
91.30
6:09 min/km
00:02:47.52
8
3
4
00:00:53.80
3
3
3
00:06:29.16
12
6
8
26
82
Kijana Jaeger
Kijana Jaeger #82
Female 8-9
00:12:01.92
00:12:01.92
3
(9)
8-9
3
Female
9
GER
Nexus International School
87.61
7:17 min/km
00:02:57.71
16
2
8
00:01:31.12
52
10
25
00:07:33.08
40
5
13
65
46
Rayyan Wardhana Istiantoro
Rayyan Wardhana Istiantoro #46
Male 10-11
00:14:30.40
00:14:30.40
28
(42)
10-11
28
Male
42
JEC Triathlon
IDN
64.04
8:47 min/km
00:03:18.20
34
16
20
00:01:31.77
54
21
29
00:09:40.42
88
32
53
54
94
Alastair Yves Frances Jonatan
Alastair Yves Frances Jonatan #94
Male 8-9
00:13:17.78
00:13:17.78
12
(37)
8-9
12
Male
37
IDN
76.51
8:03 min/km
00:03:55.45
64
9
34
00:01:31.62
53
8
28
00:07:50.70
55
15
40
29
116
Aryan Padhye
Aryan Padhye #116
Male 10-11
00:12:07.65
00:12:07.65
16
(18)
10-11
16
Male
18
IND
Global Indian International School
76.60
7:21 min/km
00:03:39.71
52
24
29
00:01:13.33
27
14
17
00:07:14.61
35
20
26
74
117
Nikhil Rajen
Nikhil Rajen #117
Male 10-11
00:15:20.91
00:15:20.91
30
(46)
10-11
30
Male
46
IND
NPS INTERNATIONAL
60.53
9:18 min/km
00:04:14.14
76
27
41
00:02:25.87
86
32
50
00:08:40.89
73
29
44
37
38
Dharmaraj Sendhilnathan
Dharmaraj Sendhilnathan #38
Male 10-11
00:12:32.40
00:12:32.40
21
(24)
10-11
21
Male
24
IND
MayFlower Primary School
74.08
7:36 min/km
00:03:39.14
50
23
28
00:01:47.17
68
24
37
00:07:06.09
29
17
20
87
32
Aanya Luthra
Aanya Luthra #32
Female 10-11
00:16:45.22
00:16:45.22
20
(36)
10-11
20
Female
36
IND
UWCSEA East
60.05
10:09 min/km
00:04:06.71
71
19
32
00:02:44.33
90
22
39
00:09:54.18
94
21
40
33
Sanjana Gupta
Sanjana Gupta #33
Female 10-11
Not started
Not started
10-11
Female
IND
min/km
44
119
Kedem Grossman
Kedem Grossman #119
Male 10-11
00:12:51.00
00:12:51.00
22
(30)
10-11
22
Male
30
ISR
72.29
7:47 min/km
00:03:21.21
36
18
22
00:01:56.61
74
27
41
00:07:33.17
41
21
28
43
93
Morag Grossman
Morag Grossman #93
Male 8-9
00:12:47.16
00:12:47.16
8
(29)
8-9
8
Male
29
ISR
79.57
7:44 min/km
00:04:20.70
79
15
44
00:01:37.87
59
11
32
00:06:48.58
20
3
13
39
91
Nao Mladenic
Nao Mladenic #91
Male 8-9
00:12:36.12
00:12:36.12
4
(25)
8-9
4
Male
25
JPN
80.73
7:38 min/km
00:03:31.45
41
5
25
00:01:16.25
35
6
22
00:07:48.41
53
14
39
31
122
Masaru Morisako
Masaru Morisako #122
Male 10-11
00:12:13.28
00:12:13.28
18
(20)
10-11
18
Male
20
JPN
Australian International School
76.01
7:24 min/km
00:04:24.46
82
31
46
00:01:11.31
26
13
16
00:06:37.50
16
9
11
56
81
Maki Shibuya
Maki Shibuya #81
Female 8-9
00:13:37.92
00:13:37.92
6
(19)
8-9
6
Female
19
JPN
77.32
8:15 min/km
00:03:28.47
39
6
15
00:01:15.86
33
4
13
00:08:53.58
77
14
30
8
83
Eliza Ai Shen Tan
Eliza Ai Shen Tan #83
Female 8-9
00:10:32.45
00:10:32.45
1
(2)
8-9
1
Female
2
MAL
100.00
6:23 min/km
00:02:49.95
10
1
5
00:00:55.63
5
1
1
00:06:46.87
19
3
7
17
Nathakrit Chaipatamanont
Nathakrit Chaipatamanont #17
Male 8-9
Not started
Not started
8-9
Male
MAL
The Alice Smith School; Kuala Lumpur
min/km
10
108
Reiya Luer
Reiya Luer #108
Female 10-11
00:10:38.32
00:10:38.32
2
(3)
10-11
2
Female
3
MAL
Garden International School; Kuala Lumpur
94.57
6:26 min/km
00:02:50.90
11
5
6
00:00:58.09
6
1
2
00:06:49.32
22
5
8
129
Tan Dylan
Tan Dylan #129
Male 10-11
Not started
Not started
10-11
Male
Tri-Amateur Triathlon Club
MAL
ELC International School
min/km
52
35
Nora Howard
Nora Howard #35
Female 10-11
00:13:16.27
00:13:16.27
12
(17)
10-11
12
Female
17
NED
75.81
8:02 min/km
00:03:15.21
32
9
14
00:01:28.46
48
14
22
00:08:32.60
70
16
27
57
76
Sara Howard
Sara Howard #76
Female 8-9
00:13:43.66
00:13:43.66
7
(20)
8-9
7
Female
20
Anza
NED
ISS International School
76.79
8:19 min/km
00:03:48.65
59
10
28
00:01:47.57
70
15
32
00:08:07.44
59
8
18
30
120
Albert Kristoffer Valera
Albert Kristoffer Valera #120
Male 10-11
00:12:08.07
00:12:08.07
17
(19)
10-11
17
Male
19
PHI
76.56
7:21 min/km
00:03:06.91
25
12
15
00:01:19.20
38
18
24
00:07:41.95
49
24
35
3
123
Julian Lee
Julian Lee #123
Male 10-11
00:09:54.37
00:09:54.37
3
(3)
10-11
3
Male
3
Team Fabian
SIN
93.78
6:00 min/km
00:02:54.95
14
5
8
00:00:52.50
2
2
2
00:06:06.91
5
2
2
89
104
Xenia Yan Ting Lee
Xenia Yan Ting Lee #104
Female 10-11
00:16:54.01
00:16:54.01
21
(37)
10-11
21
Female
37
SIN
59.53
10:14 min/km
00:04:07.45
72
20
33
00:02:18.61
84
19
35
00:10:27.93
97
22
42
70
105
Nicolle Jie Ning Lim
Nicolle Jie Ning Lim #105
Female 10-11
00:14:41.76
00:14:41.76
16
(26)
10-11
16
Female
26
SIN
St Hilda's Primary School
68.46
8:54 min/km
00:04:11.45
74
21
35
00:02:03.85
78
18
34
00:08:26.45
67
14
24
92
100
Lim Josiah
Lim Josiah #100
Male 8-9
00:17:27.17
00:17:27.17
22
(55)
8-9
22
Male
55
SIN
58.29
10:34 min/km
00:05:45.72
98
22
55
00:02:32.74
87
19
51
00:09:08.70
83
20
50
72
101
Hoe Yan Wong
Hoe Yan Wong #101
Male 8-9
00:14:56.04
00:14:56.04
16
(45)
8-9
16
Male
45
SIN
Cantonment Primary School
68.12
9:03 min/km
00:04:01.46
67
11
36
00:02:11.87
81
17
47
00:08:42.70
74
16
45
41
102
Shen Oon Max Lee
Shen Oon Max Lee #102
Male 8-9
00:12:42.67
00:12:42.67
6
(27)
+00:00:30
8-9
6
Male
27
Aquatic Performance Swim Club
SIN
St. Joseph's Institution
80.04
7:42 min/km
00:02:53.46
12
3
6
00:03:04.00
96
22
54
00:06:15.21
7
1
4
92
Aden Goh
Aden Goh #92
Male 8-9
Not started
Not started
8-9
Male
SIN
Temasek Primary School
min/km
97
78
Zhi Ning Wong
Zhi Ning Wong #78
Female 8-9
00:19:28.31
00:19:28.31
20
(41)
8-9
20
Female
41
SIN
Woodgrove Primary School
54.13
11:48 min/km
00:03:58.42
66
13
31
00:01:36.16
58
11
27
00:13:53.72
100
22
44
86
79
Tiffany Poon
Tiffany Poon #79
Female 8-9
00:16:43.42
00:16:43.42
16
(35)
8-9
16
Female
35
SIN
Raffles Girls Primary School
63.03
10:08 min/km
00:05:02.25
93
19
41
00:03:00.58
94
20
42
00:08:40.59
72
13
29
2
57
Bryan Chew
Bryan Chew #57
Male 10-11
00:09:49.40
00:09:49.40
2
(2)
10-11
2
Male
2
APS (Arrivo Primo Singapura)
SIN
HENRY PARK PRIMARY SCHOOL
94.57
5:57 min/km
00:02:40.38
6
1
2
00:01:00.55
8
5
6
00:06:08.47
6
3
3
68
87
Har Mint
Har Mint #87
Female 8-9
00:14:35.17
00:14:35.17
9
(24)
8-9
9
Female
24
SIN
72.27
8:50 min/km
00:03:45.39
57
9
27
00:01:20.69
40
6
15
00:09:29.08
85
16
34
1
[2]
3
Page 2 of 3 (120 items)