MetaSprint Series #1 Singapore Aquathlon
21 Feb 2016
Results
Details
 
Contact
Sprint Aquathlon
Sprint Relay Aquathlon
Discovery Aquathlon
Youth Aquathlon
Kids Aquathlon
Kids Relay Aquathlon
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
[1]
2
3
Page 1 of 3 (111 items)
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Cat Pos
(Gen Pos)
Category
Cat Pos
Gender
Gen Pos
Club
Nation
CorpSchoolName
CategoryPoints
Pace
Swim
O/Pos
C/Pos
G/Pos
T1
O/Pos
C/Pos
G/Pos
Run
O/Pos
C/Pos
G/Pos
16
232
Nigel Ng Kar Kean
Nigel Ng Kar Kean #232
Male 12-13
00:16:25.73
00:16:25.73
3
(14)
12-13
3
Male
14
Tri-Amateur Triathlon Club
MAL
Sri Sempurna International School
88.25
5:58 min/km
00:04:18.21
14
4
12
00:00:59.62
26
6
15
00:11:07.89
17
3
14
42
233
Choo Shinn Gee
Choo Shinn Gee #233
Male 12-13
00:19:07.80
00:19:07.80
13
(27)
12-13
13
Male
27
MAL
SJKC; YOKE NAM; KUALA LUMPUR
75.78
6:57 min/km
00:05:51.45
62
15
31
00:01:11.94
46
14
26
00:12:04.40
28
8
21
54
234
Scott Patterson
Scott Patterson #234
Male 12-13
00:20:34.86
00:20:34.86
16
(32)
12-13
16
Male
32
TriEdge
ES
70.44
7:29 min/km
00:05:31.37
50
13
27
00:01:29.13
62
19
35
00:13:34.35
54
16
35
27
235
Samuel Compton
Samuel Compton #235
Male 12-13
00:18:09.61
00:18:09.61
7
(21)
12-13
7
Male
21
ES
79.83
6:36 min/km
00:04:50.21
34
7
21
00:00:55.36
16
3
9
00:12:24.04
36
12
26
26
236
Randall Liew
Randall Liew #236
Male 12-13
00:17:56.02
00:17:56.02
6
(20)
12-13
6
Male
20
MAL
British International School of Kuala Lumpur
80.84
6:31 min/km
00:04:37.84
23
5
17
00:01:02.40
31
8
17
00:12:15.77
33
10
23
81
237
Joshua Seah
Joshua Seah #237
Male 12-13
00:27:13.38
00:27:13.38
24
(45)
12-13
24
Male
45
SIN
53.26
9:53 min/km
00:06:58.68
80
21
42
00:01:57.56
81
25
47
00:18:17.13
84
26
48
24
238
Lucas May
Lucas May #238
Male 12-13
00:17:45.61
00:17:45.61
5
(18)
12-13
5
Male
18
ES
UWCSEA East
81.63
6:27 min/km
00:05:06.19
44
11
25
00:01:07.10
40
11
21
00:11:32.31
22
6
18
66
239
Yongqi Josh Seet
Yongqi Josh Seet #239
Male 12-13
00:22:15.75
00:22:15.75
21
(40)
12-13
21
Male
40
Team Fabian
SIN
65.12
8:05 min/km
00:06:38.37
77
20
40
00:01:09.13
44
12
24
00:14:28.25
61
20
40
58
240
Riley Smith
Riley Smith #240
Male 12-13
00:20:50.11
00:20:50.11
17
(35)
12-13
17
Male
35
NZL
Canadian International School
69.58
7:34 min/km
00:06:36.32
76
19
39
00:01:30.42
63
20
36
00:12:43.35
41
14
30
18
241
Shaun Pexton
Shaun Pexton #241
Male 12-13
00:16:37.93
00:16:37.93
4
(15)
12-13
4
Male
15
UWC Dragon
ES
UWCSEA East
87.17
6:02 min/km
00:04:16.04
13
3
11
00:00:53.19
7
1
6
00:11:28.69
21
5
17
242
Elias Aljoofri
Elias Aljoofri #242
Male 12-13
Not started
Not started
12-13
Male
SIN
min/km
50
243
Artyom Lukasevits
Artyom Lukasevits #243
Male 12-13
00:20:11.36
00:20:11.36
15
(31)
12-13
15
Male
31
Olympia Swimming Club
EST
Tanjong Katong Primary School
71.81
7:20 min/km
00:04:59.64
40
9
23
00:01:12.60
49
15
27
00:13:59.11
58
19
38
13
244
Jackson Campbell
Jackson Campbell #244
Male 12-13
00:16:06.28
00:16:06.28
2
(12)
12-13
2
Male
12
Anza
AUS
Australian International School
90.02
5:51 min/km
00:04:13.95
11
2
10
00:00:53.24
8
2
7
00:10:59.08
15
2
12
78
245
Alexander Knott
Alexander Knott #245
Male 12-13
00:26:44.37
00:26:44.37
23
(42)
12-13
23
Male
42
ES
54.22
9:43 min/km
00:07:20.47
86
25
48
00:01:23.54
58
16
31
00:18:00.36
83
25
47
246
E-Kit Phoon
E-Kit Phoon #246
Male 12-13
Not started
Not started
12-13
Male
SIN
Anglo-Chinese School (Barker)
min/km
89
247
Muhammad Nazmi Bin Mohd Yusoff
Muhammad Nazmi Bin Mohd Yusoff #247
Male 12-13
00:34:28.12
00:34:28.12
28
(51)
12-13
28
Male
51
SIN
Qifa Primary School
42.06
12:32 min/km
00:07:49.45
87
26
49
00:02:32.90
87
27
50
00:24:05.76
90
28
52
41
248
Austin Cocks
Austin Cocks #248
Male 12-13
00:19:04.74
00:19:04.74
12
(26)
12-13
12
Male
26
AUS
United World College South East Asia
75.99
6:56 min/km
00:05:38.45
52
14
28
00:01:06.01
37
9
19
00:12:20.27
35
11
25
249
Markus Medcraft
Markus Medcraft #249
Male 12-13
Not started
Not started
12-13
Male
ES
min/km
2
250
Matthew David Trott
Matthew David Trott #250
Male 12-13
00:14:29.86
00:14:29.86
1
(2)
12-13
1
Male
2
ES
100.00
5:16 min/km
00:03:55.71
7
1
7
00:00:57.17
19
4
11
00:09:36.97
2
1
2
29
202
Nicole Chan Shee Teng
Nicole Chan Shee Teng #202
Female 12-13
00:18:15.10
00:18:15.10
3
(7)
12-13
3
Female
7
Tri-Amateur Triathlon Club
MAL
Sri Sempurna International School
89.73
6:38 min/km
00:05:25.96
46
10
20
00:00:59.54
25
7
11
00:11:49.59
24
4
6
15
203
Siobhain Doyle
Siobhain Doyle #203
Female 12-13
00:16:22.62
00:16:22.62
1
(2)
12-13
1
Female
2
MAL
100.00
5:57 min/km
00:04:52.20
37
7
15
00:00:51.23
4
1
1
00:10:39.18
12
1
3
204
Emma Corbett
Emma Corbett #204
Female 12-13
Not started
Not started
12-13
Female
NZL
min/km
55
205
Reilly Grose-Hodge
Reilly Grose-Hodge #205
Female 12-13
00:20:35.09
00:20:35.09
15
(23)
12-13
15
Female
23
ES
Marlborough College Malaysia
79.56
7:29 min/km
00:04:39.16
27
3
8
00:01:14.09
53
14
24
00:14:41.84
64
15
23
206
Skylar Gen Johnson
Skylar Gen Johnson #206
Female 12-13
Not started
Not started
12-13
Female
USA
HENRY PARK PRIMARY SCHOOL
min/km
48
207
Grace Rodsjo
Grace Rodsjo #207
Female 12-13
00:19:50.79
00:19:50.79
12
(19)
12-13
12
Female
19
AUS
AIS
82.52
7:13 min/km
00:05:55.84
65
22
34
00:01:17.91
56
16
26
00:12:37.03
40
7
11
208
Charlotte Strand
Charlotte Strand #208
Female 12-13
Not started
Not started
12-13
Female
ES
UWCSEA Dover
min/km
34
209
Brodie Horn
Brodie Horn #209
Female 12-13
00:18:36.20
00:18:36.20
6
(11)
12-13
6
Female
11
AUS
Australian International school
88.03
6:45 min/km
00:05:29.88
49
13
23
00:00:54.32
11
3
3
00:12:12.00
31
5
9
68
210
Georgie Mandziy
Georgie Mandziy #210
Female 12-13
00:22:20.36
00:22:20.36
18
(28)
12-13
18
Female
28
AUS
Australian International School
73.31
8:07 min/km
00:04:53.66
39
8
17
00:01:02.60
33
10
15
00:16:24.09
71
19
29
72
211
Amy Wright
Amy Wright #211
Female 12-13
00:24:36.10
00:24:36.10
21
(32)
12-13
21
Female
32
AUS
Australian International School
66.57
8:56 min/km
00:05:50.20
61
19
31
00:01:32.56
65
18
29
00:17:13.33
74
22
32
67
212
Charlotte Wilson
Charlotte Wilson #212
Female 12-13
00:22:18.92
00:22:18.92
17
(27)
12-13
17
Female
27
AUS
UWCSEA Dover
73.39
8:06 min/km
00:05:40.89
56
16
27
00:01:42.35
70
21
33
00:14:55.67
67
16
26
52
213
Natasha Wilson
Natasha Wilson #213
Female 12-13
00:20:16.42
00:20:16.42
14
(21)
12-13
14
Female
21
AUS
UWCSEA Dover
80.78
7:22 min/km
00:06:13.56
72
24
37
00:01:12.33
48
13
22
00:12:50.53
45
10
14
51
214
Sophia Dallimore
Sophia Dallimore #214
Female 12-13
00:20:12.75
00:20:12.75
13
(20)
12-13
13
Female
20
AUS
81.02
7:21 min/km
00:05:00.20
41
9
18
00:00:59.40
24
6
10
00:14:13.14
60
14
21
46
215
Ria Nakahara
Ria Nakahara #215
Female 12-13
00:19:42.44
00:19:42.44
10
(17)
12-13
10
Female
17
Cicada Athletic Club
JPN
Singapore American School
83.10
7:09 min/km
00:05:40.45
55
15
26
00:01:14.49
54
15
25
00:12:47.50
43
8
12
70
216
Skylar Lloyd
Skylar Lloyd #216
Female 12-13
00:23:37.43
00:23:37.43
19
(30)
12-13
19
Female
30
AUS
UWCSEA Dover
69.32
8:35 min/km
00:05:53.99
64
21
33
00:01:59.16
82
22
35
00:15:44.27
69
18
28
38
217
Sophia Hamlen
Sophia Hamlen #217
Female 12-13
00:18:47.37
00:18:47.37
8
(14)
12-13
8
Female
14
USA
87.16
6:49 min/km
00:04:40.62
29
4
10
00:01:19.13
57
17
27
00:12:47.61
44
9
13
281
Perle Kenderes
Perle Kenderes #281
Female 12-13
Not started
Not started
12-13
Female
AUS
Australian International School
min/km
88
282
Sheena Osanai Ball
Sheena Osanai Ball #282
Female 12-13
00:31:29.64
00:31:29.64
24
(38)
12-13
24
Female
38
USA
52.00
11:27 min/km
00:09:02.20
91
25
39
00:02:33.56
88
24
38
00:19:53.88
88
24
38
45
283
Yuki Shibuya
Yuki Shibuya #283
Female 12-13
00:19:41.62
00:19:41.62
9
(16)
12-13
9
Female
16
JPN
83.16
7:09 min/km
00:04:49.71
33
6
13
00:01:05.54
36
11
18
00:13:46.36
57
13
20
73
284
Kiera Graham
Kiera Graham #284
Female 12-13
00:24:45.87
00:24:45.87
22
(33)
12-13
22
Female
33
AUS
UWCSEA
66.13
9:00 min/km
00:05:49.70
60
18
30
00:01:41.86
69
20
32
00:17:14.30
75
23
33
75
285
Aarini Balasubramanian
Aarini Balasubramanian #285
Female 12-13
00:24:49.63
00:24:49.63
23
(35)
12-13
23
Female
35
Singapore Swimming Club
IND
UWCSEA Dover
65.96
9:01 min/km
00:05:44.16
58
17
29
00:02:15.31
85
23
37
00:16:50.15
73
21
31
60
286
Emma Wickes
Emma Wickes #286
Female 12-13
00:21:10.08
00:21:10.08
16
(25)
12-13
16
Female
25
ES
77.37
7:41 min/km
00:04:38.45
24
2
7
00:01:08.65
43
12
20
00:15:22.96
68
17
27
47
288
Mia Li Shen Tan
Mia Li Shen Tan #288
Female 12-13
00:19:44.27
00:19:44.27
11
(18)
12-13
11
Female
18
MAL
82.97
7:10 min/km
00:05:51.74
63
20
32
00:00:54.46
12
4
4
00:12:58.07
48
11
16
32
289
Enola De Smet
Enola De Smet #289
Female 12-13
00:18:20.62
00:18:20.62
5
(9)
12-13
5
Female
9
BEL
UWCSEA
89.28
6:40 min/km
00:05:38.84
53
14
25
00:01:00.22
28
8
12
00:11:41.55
23
3
5
290
Sophie Cornwell
Sophie Cornwell #290
Female 12-13
Query
Query
12-13
Female
AUS
min/km
00:05:28.70
47
11
21
00:42:29.70
71
291
Joanna Moy
Joanna Moy #291
Female 12-13
00:24:14.41
00:24:14.41
20
(31)
12-13
20
Female
31
MAL
67.56
8:48 min/km
00:06:01.20
67
23
36
00:01:34.69
66
19
30
00:16:38.51
72
20
30
303
Jit Yong Ernest Low
Jit Yong Ernest Low #303
Male 12-13
Query
Query
12-13
Male
Aquatic Masters
SIN
Nanyang Primary School
min/km
00:02:22.67
85
304
Cheng Xin Ong
Cheng Xin Ong #304
Male 12-13
00:28:09.12
00:28:09.12
26
(48)
12-13
26
Male
48
MAL
Red swastika school
51.50
10:14 min/km
00:07:15.16
82
22
44
00:01:27.09
61
18
34
00:19:26.87
87
27
50
305
Aren Angelo Lee Fontelera
Aren Angelo Lee Fontelera #305
Male 12-13
Not started
Not started
12-13
Male
PHI
min/km
65
306
Chuen Weng Wong
Chuen Weng Wong #306
Male 12-13
00:22:12.62
00:22:12.62
20
(39)
12-13
20
Male
39
SIN
65.27
8:04 min/km
00:07:19.66
84
24
46
00:01:43.59
72
22
39
00:13:09.36
51
15
33
76
307
Elham Aznan Ghazali
Elham Aznan Ghazali #307
Male 12-13
00:25:10.62
00:25:10.62
22
(41)
12-13
22
Male
41
SIN
57.58
9:09 min/km
00:07:17.60
83
23
45
00:01:45.37
75
23
41
00:16:07.65
70
22
42
[1]
2
3
Page 1 of 3 (111 items)