Act-Belong-Commit Augusta Adventure Fest
8 Nov 2015
Results
Details
 
Contact
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
1
2
3
...
6
[7]
8
9
...
11
12
13
Page 7 of 13 (625 items)
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Cat Pos
(Gen Pos)
Category
Cat Pos
Gender
Gen Pos
State
Country
Run
Swim
Paddle
MTB
Pace
Run
O/Pos
C/Pos
G/Pos
Swim
O/Pos
C/Pos
G/Pos
Paddle
O/Pos
C/Pos
G/Pos
MTB
O/Pos
C/Pos
G/Pos
TeamRun
O/Pos
C/Pos
G/Pos
188
220
Team Batman And Superman
Team Batman And Superman #220
Mixed AR Pair
05:29:36.10
05:29:36.10
4
(84)
AR Pair
4
Mixed
84
WA
AUS
5:48 min/km
01:16:05.20
218
4
72
00:48:44.20
446
10
194
01:21:03.80
139
3
66
01:42:13.60
150
3
66
00:21:29.30
306
10
109
180
628
Team baxis midnight runners
Team baxis midnight runners #628
Mixed Team of 4 Mixed
05:27:27.50
05:27:27.50
27
(81)
Team of 4 Mixed
27
Mixed
81
WA
AUS
Tim Underwood
Bev Atkinson
Eddie Bestbier
Paul Baxendale
5:46 min/km
01:02:51.40
38
2
6
00:40:07.90
278
48
132
01:22:43.50
162
30
77
01:56:38.00
310
52
136
00:25:06.70
433
63
178
107
498
Team Beercats
Team Beercats #498
Male Team of 4 Male
05:08:45.10
05:08:45.10
22
(56)
Team of 4 Male
22
Male
56
WA
AUS
Andrew Lardner
Wade Hitchcock
Chester Smith
Aaron May
5:26 min/km
01:13:49.90
183
38
113
00:32:11.20
67
20
24
01:28:15.30
242
43
120
01:36:30.70
88
19
46
00:17:58.00
133
17
84
672
Team Beroxy Philmans
Team Beroxy Philmans #672
Mixed Team of 4 Veteran
Not started
Not started
Team of 4 Veteran
Mixed
WA
AUS
Brian Beresford
Jono Cox
min/km
175
616
Team Best Friends
Team Best Friends #616
Mixed Team of 4 Mixed
05:26:17.10
05:26:17.10
25
(78)
Team of 4 Mixed
25
Mixed
78
WA
AUS
Ben Deakin
Kristina Moore
Mark Smith
Russell Hood-Penn
5:45 min/km
01:24:58.00
359
40
131
00:45:08.30
376
67
165
01:15:58.70
82
15
40
01:39:56.60
127
23
57
00:20:15.50
250
24
83
433
414
Team Big Effort
Team Big Effort #414
Mixed Team of 2 Veteran
06:29:27.00
06:29:27.00
27
(183)
Team of 2 Veteran
27
Mixed
183
WA
AUS
Kaitlyn Fannon
Kaitlyn Fannon
Gary Swan
Gary Swan
6:52 min/km
01:45:24.70
509
34
215
00:51:46.00
481
31
210
01:25:39.30
201
12
90
02:04:31.30
373
25
153
00:22:05.70
333
19
126
20
533
Team Bigole's
Team Bigole's #533
Male Team of 4 Male
04:34:48.20
04:34:48.20
6
(16)
Team of 4 Male
6
Male
16
WA
AUS
Josh Casey
Dom Foster
Scott Chrystal
Stu Helm
4:50 min/km
01:14:33.20
195
41
119
00:28:50.90
17
9
10
01:23:57.80
175
31
83
01:12:02.70
3
1
3
00:15:23.60
40
5
28
251
441
Team bILS
Team bILS #441
Mixed Team of 2 Veteran
05:41:35.00
05:41:35.00
13
(111)
Team of 2 Veteran
13
Mixed
111
WA
AUS
David Ritchie
Charles Hancey
Charles Hancey
David Ritchie
6:01 min/km
01:27:49.80
400
21
151
00:38:45.50
230
13
113
01:20:34.40
130
7
61
01:52:28.90
262
17
120
00:21:56.40
324
18
122
127
518
Team Bloggendales
Team Bloggendales #518
Male Team of 4 Male
05:15:48.10
05:15:48.10
26
(67)
Team of 4 Male
26
Male
67
QLD
AUS
Brad Bartsch
David Beilken
Mark Turley
Greg Burrow
5:34 min/km
00:58:23.10
12
4
10
00:38:53.00
233
62
98
01:26:56.60
225
41
112
01:48:18.90
218
43
108
00:23:16.50
373
59
194
211
509
Team Blood Sweat and Beers
Team Blood Sweat and Beers #509
Male Team of 4 Male
05:35:10.90
05:35:10.90
42
(109)
Team of 4 Male
42
Male
109
WA
AUS
Matt Neesham
Julian Trezise
Lloyd King
Justin Carucci
5:54 min/km
01:11:54.40
158
35
99
00:34:29.90
113
33
40
01:35:57.70
330
55
160
01:49:53.10
231
47
116
00:22:55.80
361
57
191
304
430
Team BnF
Team BnF #430
Mixed Team of 2 Veteran
05:53:42.60
05:53:42.60
18
(126)
Team of 2 Veteran
18
Mixed
126
WA
AUS
Kevin Smout
Guy Burnett
Guy Burnett
Kevin Smout
6:14 min/km
01:17:53.40
255
11
91
00:42:08.30
321
19
151
01:17:54.40
104
5
52
02:13:29.60
428
26
177
00:22:16.90
339
20
129
33
511
Team Bolters
Team Bolters #511
Male Team of 4 Male
04:40:35.70
04:40:35.70
10
(25)
Team of 4 Male
10
Male
25
WA
AUS
Matthew Bowman
Sam McManis
Samuel Maurice
Tim Butler
4:56 min/km
01:03:13.20
43
14
34
00:34:34.00
115
34
42
01:04:11.80
10
7
7
01:39:39.90
125
28
62
00:18:56.80
182
26
113
261
642
Team Boodjidup Warriors
Team Boodjidup Warriors #642
Mixed Team of 4 Mixed
05:44:03.00
05:44:03.00
42
(114)
Team of 4 Mixed
42
Mixed
114
WA
AUS
Zara McRostie
Brendan Carr
Glenn Goodall
Steve Kyme
6:04 min/km
01:40:42.30
492
70
206
00:35:40.10
145
29
79
01:26:38.90
216
36
95
01:37:11.70
96
18
41
00:23:50.00
403
58
165
257
515
Team Bovell Boys
Team Bovell Boys #515
Male Team of 4 Male
05:42:53.10
05:42:53.10
53
(129)
Team of 4 Male
53
Male
129
WA
AUS
Myles Bovell
Jonathan Bovell
Jeremy Bovell
Craig Bovell
6:02 min/km
01:22:44.90
326
67
189
00:36:58.00
181
52
77
01:35:39.90
327
54
158
01:49:46.00
229
46
115
00:17:44.30
125
15
78
132
397
Team Breaking Your Limits
Team Breaking Your Limits #397
Mixed Team of 2 Prime
05:16:38.70
05:16:38.70
17
(55)
Team of 2 Prime
17
Mixed
55
WA
AUS
Scott French
Lauren Jones
Scott French
Scott French
5:35 min/km
01:06:39.60
68
6
17
00:31:20.10
51
7
29
01:42:41.10
412
35
182
01:36:31.10
89
8
36
00:19:26.80
210
21
64
324
362
Team Brian and Justin
Team Brian and Justin #362
Mixed Team of 2 Prime
05:57:37.40
05:57:37.40
30
(134)
Team of 2 Prime
30
Mixed
134
WA
AUS
Brian Weinberg
Brian Weinberg
Justin Coe
Justin Coe
6:18 min/km
01:15:30.30
207
20
67
00:50:18.70
464
42
203
03:51:48.40
541
Team Brothers in Arms
Team Brothers in Arms #541
Male Team of 4 Male
Not started
Not started
Team of 4 Male
Male
WA
AUS
Andrew Dodd
David Eyers
Jeremy Drabble
Anthony Warman
min/km
144
471
Team Brutti's Bits
Team Brutti's Bits #471
Mixed Team of 4 Mixed
05:19:48.30
05:19:48.30
19
(62)
Team of 4 Mixed
19
Mixed
62
WA
AUS
Nico Brutti
Tessa Eckersley
David Prosser
Nico Brutti
5:38 min/km
01:11:21.00
154
15
46
00:40:33.00
287
51
138
01:10:25.30
32
6
15
01:58:53.50
332
55
146
00:18:35.50
166
10
47
303
440
Team Bucketheads
Team Bucketheads #440
Mixed Team of 2 Veteran
05:53:04.90
05:53:04.90
17
(125)
Team of 2 Veteran
17
Mixed
125
WA
AUS
Sharyn Bucat
Sharyn Bucat
Robert Bucat
Robert Bucat
6:13 min/km
01:32:20.80
446
25
179
00:47:52.60
435
27
191
01:28:50.40
246
15
108
01:44:38.00
175
11
79
00:19:23.10
205
10
60
252
506
Team Built By S
Team Built By S #506
Male Team of 4 Male
05:41:35.50
05:41:35.50
51
(125)
Team of 4 Male
51
Male
125
WA
AUS
Roger Pyne
Steve Hancock
Nathan Chandler
Simon Hancock
6:01 min/km
01:23:10.40
331
69
194
00:31:16.60
48
16
19
01:11:27.60
39
12
21
01:44:19.10
169
35
85
00:21:21.80
301
49
166
315
491
Team Bulldogs
Team Bulldogs #491
Female Team of 4 Female
05:56:36.90
05:56:36.90
8
(20)
Team of 4 Female
8
Female
20
WA
AUS
Rikki Hubber
Charmain Slater
Mikala Kemp-Downes
Kate Sheehan
6:17 min/km
01:14:12.10
191
3
14
00:35:39.70
144
6
9
02:02:18.70
486
16
45
01:46:48.90
202
2
11
00:17:37.50
121
1
14
320
549
TEAM Bunbury Subaru
TEAM Bunbury Subaru #549
Male Team of 4 Male
05:57:15.80
05:57:15.80
64
(167)
Team of 4 Male
64
Male
167
WA
AUS
Troy Hollands
Allan Loffler
Ben Andel
Ryan Krikke
6:18 min/km
01:16:32.20
229
48
136
00:35:04.70
128
40
49
02:03:08.20
487
80
232
01:42:43.00
155
33
77
00:19:47.70
230
34
139
313
516
Team Bush Chooks
Team Bush Chooks #516
Male Team of 4 Male
05:56:19.00
05:56:19.00
62
(164)
Team of 4 Male
62
Male
164
WA
AUS
Leigh Westcott
Chris Gilmore
Paul Watt
Gregory Bower
6:17 min/km
01:15:03.40
201
42
122
00:38:16.30
215
58
89
04:02:59.30
57
531
Team Busso Boys
Team Busso Boys #531
Male Team of 4 Male
04:51:19.50
04:51:19.50
14
(37)
Team of 4 Male
14
Male
37
WA
AUS
Cam Best
Gary Haggarty
Tony Best
Neil Sinclair
5:08 min/km
01:10:18.50
137
27
85
00:32:46.70
77
22
27
01:14:50.70
74
14
37
01:32:25.90
52
14
32
00:20:57.70
287
45
159
429
218
Team Caught ya Baby
Team Caught ya Baby #218
Mixed AR Pair
06:28:10.10
06:28:10.10
11
(182)
AR Pair
11
Mixed
182
WA
AUS
6:50 min/km
01:27:14.60
394
11
149
00:50:52.90
470
15
204
01:34:21.60
314
11
143
02:11:17.00
418
10
173
00:24:24.00
416
14
169
416
464
Team CCJ
Team CCJ #464
Male Team of 4 Male
06:25:04.50
06:25:04.50
77
(210)
Team of 4 Male
77
Male
210
WA
AUS
Chris Holman
Jeremy Mulcahy
Jeremy Mulcahy
Cameron Whitton
6:47 min/km
01:21:43.70
315
65
181
00:47:15.80
420
82
205
01:53:02.00
462
77
225
02:02:54.80
361
70
185
00:20:08.20
241
39
144
394
Team Chalk & Cheese
Team Chalk & Cheese #394
Mixed Team of 2 Prime
Not started
Not started
Team of 2 Prime
Mixed
WA
AUS
Gabrielle Burong
Gabrielle Burong
Andrew Burong
Andrew Burong
min/km
443
Team Chase the Wives
Team Chase the Wives #443
Mixed Team of 2 Veteran
DNF
DNF
Team of 2 Veteran
Mixed
WA
AUS
Robin Peart
Steve Norregaard
Steve Norregaard
Robin Peart
min/km
01:29:45.10
424
23
166
00:34:20.20
111
7
67
01:26:24.20
214
13
94
01:58:12.90
327
22
142
00:29:44.80
490
30
204
374
409
Team China
Team China #409
Mixed Team of 2 Prime
06:10:43.40
06:10:43.40
32
(152)
Team of 2 Prime
32
Mixed
152
CHN
Dong Li
Wei Jun
Wei Jun
Dong Li
6:32 min/km
01:07:44.20
83
8
23
00:45:36.10
383
38
169
01:59:25.30
480
41
209
02:00:30.00
345
31
148
00:17:27.80
108
10
27
73
401
Team Chocolate Holmes
Team Chocolate Holmes #401
Mixed Team of 2 Prime
04:58:15.00
04:58:15.00
6
(26)
Team of 2 Prime
6
Mixed
26
WA
AUS
Leon Berthelsen
Brodie Holmes
Brodie Holmes
Leon Berthelsen
5:15 min/km
01:09:46.50
127
12
38
00:27:47.50
10
1
5
01:03:25.00
7
1
2
01:52:07.00
258
25
116
00:25:09.00
436
39
180
485
402
Team Circadyn
Team Circadyn #402
Mixed Team of 2 Prime
07:13:54.40
07:13:54.40
42
(208)
Team of 2 Prime
42
Mixed
208
WA
AUS
Scott Littlefair
Felicity Millman
Felicity Millman
Scott Littlefair
7:39 min/km
01:29:25.50
421
39
164
00:53:40.40
491
44
214
02:14:54.70
509
43
216
02:07:21.30
394
34
164
00:28:32.50
484
43
201
430
512
Team Clan Macnish
Team Clan Macnish #512
Male Team of 4 Male
06:28:20.40
06:28:20.40
79
(216)
Team of 4 Male
79
Male
216
WA
AUS
Ryan Macnish
Peter Dallas
Graham Macnish
Kim Macnish
6:50 min/km
01:47:31.40
519
83
254
00:38:27.70
219
59
90
01:48:10.20
445
75
216
01:53:55.00
285
57
142
00:20:16.10
252
41
146
237
649
Team Cock-a-doodle-doo
Team Cock-a-doodle-doo #649
Mixed Team of 4 Mixed
05:39:16.50
05:39:16.50
36
(101)
Team of 4 Mixed
36
Mixed
101
WA
AUS
Tim Marshall
Kendel Lockwood
Edwyn Bryant
Matthew Mitchell
5:59 min/km
01:09:32.40
120
13
36
00:41:18.80
302
55
146
01:38:52.10
371
59
166
01:50:11.10
237
38
104
00:19:22.10
203
15
59
202
730
TEAM Collier
TEAM Collier #730
Male Team of 4 Male
05:32:38.00
05:32:38.00
38
(104)
Team of 4 Male
38
Male
104
WA
AUS
Matt Collier
Chris Walker
Paul Cochrane
Jason Avery
5:51 min/km
01:20:48.00
303
60
172
00:35:56.60
155
47
63
01:25:58.30
210
39
104
01:49:55.80
232
48
117
00:19:59.30
237
37
142
461
664
Team COLLINGS
Team COLLINGS #664
Mixed Team of 4 Veteran
06:48:16.60
06:48:16.60
39
(195)
Team of 4 Veteran
39
Mixed
195
WA
AUS
Cindy Colling
Kristen Pavez
Sue Boladz
Jen Schirmer
7:12 min/km
01:38:51.60
483
39
201
00:38:59.60
239
29
116
01:40:49.20
394
35
177
02:18:04.20
446
37
188
00:31:32.00
499
37
209
32
536
Team Constantly Inconsistent
Team Constantly Inconsistent #536
Male Team of 4 Male
04:39:57.00
04:39:57.00
9
(24)
Team of 4 Male
9
Male
24
WA
AUS
Craig Beswick
Tim Trew
Ty Stedman
Eli Stops
4:56 min/km
01:10:20.40
138
28
86
00:28:13.70
12
7
7
01:16:15.60
87
17
43
01:28:26.50
32
7
20
00:16:40.80
76
8
54
349
419
Team Continental Drift
Team Continental Drift #419
Mixed Team of 2 Veteran
06:02:46.60
06:02:46.60
22
(144)
Team of 2 Veteran
22
Mixed
144
WA
AUS
Deon Mackenzie
Deon Mackenzie
Leslie Crockett
Deon Mackenzie
6:23 min/km
01:18:38.20
270
12
97
00:50:02.00
461
28
201
01:45:48.50
434
30
187
01:46:42.90
201
14
93
00:21:35.00
312
16
113
165
589
Team Crakesters
Team Crakesters #589
Mixed Team of 4 Mixed
05:23:42.70
05:23:42.70
22
(71)
Team of 4 Mixed
22
Mixed
71
WA
AUS
Danelle Milward
Jenny Crake
Steven Crake
Aaron Milward
5:42 min/km
01:31:39.40
442
60
177
00:42:04.20
317
57
150
01:33:21.10
306
47
138
01:16:16.30
6
1
2
00:20:21.70
257
26
87
59
682
Team Cruel Sea
Team Cruel Sea #682
Mixed Team of 4 Veteran
04:52:05.00
04:52:05.00
6
(20)
Team of 4 Veteran
6
Mixed
20
WA
AUS
Greg Fraser
Chris Brooks
Kent Morison
Andy H
5:09 min/km
01:07:26.40
75
4
19
00:27:44.80
9
1
4
01:18:22.50
111
15
54
01:38:30.20
114
11
51
00:20:01.10
238
12
77
44
598
Team Cupcake
Team Cupcake #598
Mixed Team of 4 Mixed
04:43:37.00
04:43:37.00
3
(11)
Team of 4 Mixed
3
Mixed
11
WA
AUS
Reuben Brennan
Toni Lander
Trevor Strydom
James Goodlad
5:00 min/km
01:05:39.20
58
4
11
00:32:21.00
70
17
41
01:15:53.20
81
14
39
01:30:18.90
42
8
16
00:19:24.70
207
16
62
7
563
Team D4
Team D4 #563
Male Team of 4 Male
04:07:54.00
04:07:54.00
4
(7)
Team of 4 Male
4
Male
7
WA
AUS
Ben Borrett
Scott Gamble
Daniel Humble
Jeremy Lowe
4:22 min/km
00:57:34.80
11
3
9
00:29:54.00
27
13
14
00:58:44.20
2
1
1
01:25:33.90
22
6
15
00:16:07.10
58
7
39
369
Team Double D's
Team Double D's #369
Mixed Team of 2 Prime
Not started
Not started
Team of 2 Prime
Mixed
WA
AUS
Dave Sharp
Dean Kerns
Dave Sharp
Dean Kerns
min/km
435
Team Double Trouble
Team Double Trouble #435
Mixed Team of 2 Veteran
Not started
Not started
Team of 2 Veteran
Mixed
WA
AUS
Alison Williams
Alison Williams
min/km
79
554
Team DownerandOut
Team DownerandOut #554
Male Team of 4 Male
05:00:19.00
05:00:19.00
18
(44)
Team of 4 Male
18
Male
44
WA
AUS
Paul Girardi
Dan Kitts
Mark Glossop
Mark Weston
5:17 min/km
01:09:26.30
116
25
72
00:35:33.30
140
44
57
01:20:04.10
126
23
62
01:37:44.40
108
23
54
00:17:30.90
112
14
71
390
203
Team Dre and J
Team Dre and J #203
Mixed AR Pair
06:15:45.00
06:15:45.00
7
(158)
AR Pair
7
Mixed
158
WA
AUS
6:37 min/km
01:25:13.30
363
9
132
00:49:37.20
459
13
199
01:33:25.70
307
10
139
02:06:58.80
392
7
163
00:20:30.00
263
7
91
515
634
Team Drug Pedallers
Team Drug Pedallers #634
Mixed Team of 4 Mixed
08:12:25.10
08:12:25.10
79
(219)
Team of 4 Mixed
79
Mixed
219
WA
AUS
Adrianne Sanzone
Kylie Mitchell
Neil Spence
Alex Arpino
8:41 min/km
01:35:06.30
464
65
189
00:45:07.30
373
66
164
02:20:23.10
515
79
220
02:52:14.10
505
76
215
00:39:34.30
514
77
218
136
494
Team Eat My Dust :P
Team Eat My Dust :P #494
Mixed Team of 4 Junior
05:17:56.50
05:17:56.50
2
(58)
Team of 4 Junior
2
Mixed
58
WA
AUS
Kyle Sorensen
Harper Baron-Hay
Jeremy Sorensen
Kylie Sheedy
5:36 min/km
01:20:52.10
305
3
111
00:37:24.80
193
3
95
01:14:24.10
69
2
34
01:42:26.10
152
1
67
00:22:49.40
359
3
139
155
442
TEAM Ed And Jamo
TEAM Ed And Jamo #442
Mixed Team of 2 Veteran
05:21:51.50
05:21:51.50
6
(68)
Team of 2 Veteran
6
Mixed
68
WA
AUS
Shane Jamieson
Ed Negus
Shane Jamieson
Ed Negus
5:40 min/km
01:13:11.00
175
7
54
00:34:38.50
117
8
69
01:41:07.10
395
29
178
01:37:02.90
94
5
40
00:15:52.00
53
2
9
500
204
Team Edventure
Team Edventure #204
Mixed AR Pair
07:29:02.70
07:29:02.70
19
(215)
AR Pair
19
Mixed
215
WA
AUS
7:55 min/km
01:30:39.00
432
15
171
00:49:26.50
455
11
196
01:53:46.70
468
18
203
02:50:03.60
504
19
214
00:25:06.90
434
17
179
385
492
Team FAB CHICKS
Team FAB CHICKS #492
Female Team of 4 Female
06:14:13.90
06:14:13.90
11
(28)
Team of 4 Female
11
Female
28
WA
AUS
Natalie Kazandzis
Rachel Greene
Kathleen Lowry
Marilena Stimpfl
6:36 min/km
01:30:00.60
426
10
33
00:38:41.20
228
10
21
01:20:54.10
136
3
6
02:18:12.60
447
17
35
00:26:25.40
458
14
45
1
2
3
...
6
[7]
8
9
...
11
12
13
Page 7 of 13 (625 items)