Act-Belong-Commit Augusta Adventure Fest
8 Nov 2015
Results
Details
 
Contact
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
1
2
3
...
5
[6]
7
8
...
11
12
13
Page 6 of 13 (625 items)
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Cat Pos
(Gen Pos)
Category
Cat Pos
Gender
Gen Pos
State
Country
Run
Swim
Paddle
MTB
Pace
Run
O/Pos
C/Pos
G/Pos
Swim
O/Pos
C/Pos
G/Pos
Paddle
O/Pos
C/Pos
G/Pos
MTB
O/Pos
C/Pos
G/Pos
TeamRun
O/Pos
C/Pos
G/Pos
262
292
David READETT
David READETT #292
Male Vintage (50-59)
05:44:10.90
05:44:10.90
9
(132)
Vintage (50-59)
9
Male
132
WA
AUS
David Readett
David Readett
David Readett
David Readett
6:04 min/km
01:35:49.80
468
20
241
00:41:13.10
300
5
132
01:20:13.60
127
4
63
01:41:13.80
143
1
72
00:25:40.60
442
19
221
96
293
Ken RINGROSE
Ken RINGROSE #293
Male Vintage (50-59)
05:04:55.80
05:04:55.80
1
(51)
Vintage (50-59)
1
Male
51
WA
AUS
Ken Ringrose
Ken Ringrose
Ken Ringrose
Ken Ringrose
5:22 min/km
01:10:00.20
135
2
84
00:39:43.20
265
3
117
01:14:03.80
65
1
33
01:44:19.60
170
7
86
00:16:49.00
80
3
57
200
295
Darryl SALISBURY
Darryl SALISBURY #295
Male Vintage (50-59)
05:32:28.80
05:32:28.80
5
(102)
Vintage (50-59)
5
Male
102
WA
AUS
Darryl Salisbury
Darryl Salisbury
Darryl Salisbury
Darryl Salisbury
5:51 min/km
01:19:49.40
287
9
166
00:43:46.80
353
9
168
01:26:07.40
212
11
105
01:44:01.60
166
5
82
00:18:43.60
170
9
107
296
Paul SCRIMGEOUR
Paul SCRIMGEOUR #296
Male Vintage (50-59)
DNS
DNS
Vintage (50-59)
Male
WA
AUS
Paul Scrimgeour
Paul Scrimgeour
Paul Scrimgeour
Paul Scrimgeour
min/km
289
298
Gary TAPPER
Gary TAPPER #298
Male Vintage (50-59)
05:50:56.10
05:50:56.10
10
(152)
Vintage (50-59)
10
Male
152
WA
AUS
Gary Tapper
Gary Tapper
Gary Tapper
Gary Tapper
6:11 min/km
01:21:24.80
312
11
179
00:42:32.60
331
8
153
01:29:27.80
250
14
124
01:59:08.70
334
13
164
00:18:22.20
151
7
96
299
Mike WREN
Mike WREN #299
Male Vintage (50-59)
DNF
DNF
Vintage (50-59)
Male
WA
AUS
Mike Wren
Mike Wren
Mike Wren
Mike Wren
min/km
01:23:36.60
338
14
196
04:33:17.80
300
Ron CLARKE
Ron CLARKE #300
Male Masters (60+)
DNS
DNS
Masters (60+)
Male
WA
AUS
Ron Clarke
Ron Clarke
Ron Clarke
Ron Clarke
min/km
419
301
Erle FRANKLIN
Erle FRANKLIN #301
Male Masters (60+)
06:25:22.90
06:25:22.90
1
(211)
Masters (60+)
1
Male
211
WA
AUS
Erle Franklin
Erle Franklin
Erle Franklin
Erle Franklin
6:47 min/km
01:32:16.60
445
1
233
00:42:22.80
329
1
151
01:27:17.00
228
1
114
02:21:31.10
463
1
230
00:21:55.40
323
2
174
475
302
Gordon ROBERTS
Gordon ROBERTS #302
Male Masters (60+)
06:57:30.10
06:57:30.10
2
(236)
Masters (60+)
2
Male
236
WA
AUS
Gordon Roberts
Gordon Roberts
Gordon Roberts
Gordon Roberts
7:21 min/km
01:39:11.10
485
2
246
00:45:36.30
384
2
187
01:48:16.70
446
2
217
02:23:51.80
476
2
235
00:20:34.20
266
1
151
513
303
Chris DORRIAN
Chris DORRIAN #303
Male Veteran (40-49 years)
08:03:08.00
08:03:08.00
70
(247)
Veteran (40-49 years)
70
Male
247
WA
AUS
Chris Dorrian
Chris Dorrian
Chris Dorrian
Chris Dorrian
8:31 min/km
01:49:13.50
522
70
255
01:03:41.40
523
69
250
02:17:19.40
510
70
246
02:27:13.20
482
65
236
00:25:40.50
441
64
220
151
304
Dan SMITH
Dan SMITH #304
Male Prime (18-39 years)
05:21:20.90
05:21:20.90
27
(75)
Prime (18-39 years)
27
Male
75
WA
AUS
Dan Smith
Dan Smith
Dan Smith
Dan Smith
5:40 min/km
01:05:10.60
53
20
42
00:43:37.70
350
44
166
01:35:42.70
328
45
159
01:39:03.70
118
21
59
00:17:46.20
127
38
80
305
Georgia KER
Georgia KER #305
Female Junior U15
Not started
Not started
Junior U15
Female
WA
AUS
Georgia Ker
Georgia Ker
Georgia Ker
Georgia Ker
min/km
319
306
Jessie WILLSHER
Jessie WILLSHER #306
Female Junior U18
05:57:08.30
05:57:08.30
1
(22)
Junior U18
1
Female
22
WA
AUS
Jessie Willsher
Jessie Willsher
Jessie Willsher
Jessie Willsher
6:17 min/km
01:23:56.80
343
1
25
00:36:58.40
182
1
14
01:25:41.30
203
1
14
02:13:00.10
426
1
34
00:17:31.70
113
1
13
307
Henry LIGHTFOOT
Henry LIGHTFOOT #307
Male Junior U15
Not started
Not started
Junior U15
Male
WA
AUS
Henry Lightfoot
Henry Lightfoot
Henry Lightfoot
Henry Lightfoot
min/km
137
309
Jason GRAY
Jason GRAY #309
Male Veteran (40-49 years)
05:18:24.00
05:18:24.00
15
(69)
Veteran (40-49 years)
15
Male
69
WA
AUS
Jason Gray
Jason Gray
Jason Gray
Jason Gray
5:36 min/km
01:08:07.60
86
11
53
00:38:34.90
224
11
94
01:34:51.70
317
41
152
01:40:59.10
138
15
68
00:15:50.70
52
9
35
101
310
Stephen STONE
Stephen STONE #310
Male Vintage (50-59)
05:07:21.10
05:07:21.10
2
(53)
Vintage (50-59)
2
Male
53
WA
AUS
Stephen Stone
Stephen Stone
Stephen Stone
Stephen Stone
5:25 min/km
01:02:54.50
40
1
32
00:42:12.80
325
7
147
01:25:44.40
204
10
100
01:41:49.00
148
2
74
00:14:40.40
21
1
18
124
311
Dave HUNT
Dave HUNT #311
Male Veteran (40-49 years)
05:14:49.30
05:14:49.30
14
(64)
Veteran (40-49 years)
14
Male
64
WA
AUS
Dave Hunt
Dave Hunt
Dave Hunt
Dave Hunt
5:33 min/km
01:05:26.90
55
7
43
00:38:08.20
211
10
88
01:19:22.10
118
16
58
01:53:48.30
282
29
140
00:18:03.80
137
25
87
470
312
Luke NESBITT
Luke NESBITT #312
Male Prime (18-39 years)
06:55:48.00
06:55:48.00
68
(235)
Prime (18-39 years)
68
Male
235
WA
AUS
Luke Nesbitt
Luke Nesbitt
Luke Nesbitt
Luke Nesbitt
7:20 min/km
01:32:38.30
449
72
236
00:50:44.30
469
64
226
01:45:07.00
430
60
209
02:21:12.20
460
70
228
00:26:06.20
451
68
224
459
313
Jean-Francois KIELT
Jean-Francois KIELT #313
Male Prime (18-39 years)
06:48:12.00
06:48:12.00
66
(230)
Prime (18-39 years)
66
Male
230
WA
AUS
Jean-Francois Kielt
Jean-Francois Kielt
Jean-Francois Kielt
Jean-Francois Kielt
7:11 min/km
01:20:10.00
294
58
169
00:55:51.30
505
69
240
02:03:30.40
488
65
233
02:09:30.00
407
61
210
00:19:10.30
191
48
120
125
314
Douglas LEWIN
Douglas LEWIN #314
Male Junior U18
05:15:03.60
05:15:03.60
1
(65)
Junior U18
1
Male
65
WA
AUS
5:33 min/km
01:06:56.00
71
1
48
00:35:53.60
153
1
61
01:22:10.50
158
1
74
01:51:14.60
250
1
124
00:18:48.90
174
1
110
212
315
Tim ROACH
Tim ROACH #315
Male Vintage (50-59)
05:35:24.20
05:35:24.20
6
(110)
Vintage (50-59)
6
Male
110
WA
AUS
Tim Roach
Tim Roach
Tim Roach
Tim Roach
5:54 min/km
01:17:37.50
249
7
144
00:46:16.90
399
15
196
01:27:54.30
238
12
118
01:45:31.30
185
8
90
00:18:04.20
139
6
89
19
316
Marcus BROCKHURST
Marcus BROCKHURST #316
Male Prime (18-39 years)
04:33:53.20
04:33:53.20
9
(15)
Prime (18-39 years)
9
Male
15
WA
AUS
Marcus Brockhurst
Marcus Brockhurst
Marcus Brockhurst
Marcus Brockhurst
4:49 min/km
01:02:00.80
30
16
24
00:38:30.60
221
20
92
01:05:10.90
13
3
10
01:32:11.20
50
13
30
00:15:59.70
54
20
36
408
354
Team T-Rex Tri Hards
Team T-Rex Tri Hards #354
Mixed Team of 2 Prime
06:22:13.40
06:22:13.40
37
(171)
Team of 2 Prime
37
Mixed
171
WA
AUS
Jo Haworth
Jo Haworth
Jenny Jones
Jenny Jones
6:44 min/km
01:28:46.20
409
38
159
00:40:10.50
280
32
133
01:42:50.90
415
36
183
02:10:32.60
411
35
170
00:19:53.20
233
25
74
381
355
Team Mumbling Donkeys
Team Mumbling Donkeys #355
Mixed Team of 2 Prime
06:13:09.80
06:13:09.80
34
(156)
Team of 2 Prime
34
Mixed
156
WA
AUS
Dean Fletcher
Claus Steinenbohmer
Dean Fletcher
Claus Steinenbohmer
6:34 min/km
01:24:31.00
356
34
130
00:47:44.30
431
40
188
01:32:59.00
305
27
137
02:05:52.10
381
33
157
00:22:03.40
330
34
125
420
357
Team The DengBog
Team The DengBog #357
Mixed Team of 2 Prime
06:26:27.50
06:26:27.50
38
(179)
Team of 2 Prime
38
Mixed
179
WA
AUS
Cameron Bossie
Chris Moreton
Cameron Bossie
Chris Moreton
6:48 min/km
01:16:29.50
227
23
76
00:39:38.10
263
30
125
01:38:31.70
366
33
164
02:23:19.60
469
41
197
00:28:28.60
481
42
200
185
358
Team The Rolling Herd
Team The Rolling Herd #358
Mixed Team of 2 Prime
05:28:58.30
05:28:58.30
22
(82)
Team of 2 Prime
22
Mixed
82
WA
AUS
Jeff Carter
Holly Barclay
Jeff Carter
5:48 min/km
01:14:49.90
198
19
63
00:36:12.50
158
19
85
01:37:59.90
358
31
159
01:40:29.40
131
12
61
00:19:26.60
208
20
63
166
359
Team Fisher
Team Fisher #359
Mixed Team of 2 Prime
05:23:49.10
05:23:49.10
20
(72)
Team of 2 Prime
20
Mixed
72
WA
AUS
Peter Fisher
Peter Fisher
John Fisher
John Fisher
5:42 min/km
01:01:52.00
28
2
4
00:39:59.40
272
31
130
01:32:16.70
293
26
133
01:48:49.50
221
19
99
00:20:51.50
280
30
99
400
360
Team Sea Creatures
Team Sea Creatures #360
Mixed Team of 2 Prime
06:18:32.40
06:18:32.40
35
(164)
Team of 2 Prime
35
Mixed
164
WA
AUS
Austin Salisbury
James Chadwick
Austin Salisbury
James Chadwick
6:40 min/km
01:20:13.30
295
31
106
00:37:40.20
200
22
98
01:39:57.50
386
34
174
02:17:00.80
442
38
185
00:23:40.60
393
38
160
100
361
Team JP
Team JP #361
Mixed Team of 2 Prime
05:06:51.20
05:06:51.20
12
(41)
Team of 2 Prime
12
Mixed
41
WA
AUS
Peter Rasmussen
Peter Rasmussen
Jake McDonald
Jake McDonald
5:24 min/km
01:13:35.60
180
15
57
00:38:30.90
222
27
110
01:14:41.40
72
8
36
01:43:13.50
158
15
71
00:16:49.80
82
6
15
324
362
Team Brian and Justin
Team Brian and Justin #362
Mixed Team of 2 Prime
05:57:37.40
05:57:37.40
30
(134)
Team of 2 Prime
30
Mixed
134
WA
AUS
Brian Weinberg
Brian Weinberg
Justin Coe
Justin Coe
6:18 min/km
01:15:30.30
207
20
67
00:50:18.70
464
42
203
03:51:48.40
82
363
Team TOP GUN
Team TOP GUN #363
Mixed Team of 2 Prime
05:01:54.20
05:01:54.20
8
(31)
Team of 2 Prime
8
Mixed
31
WA
AUS
Dave Allan
Chris Marshall
Dave Allan
Chris Marshall
5:19 min/km
01:07:39.70
79
7
21
00:38:10.30
212
26
105
01:25:36.30
199
16
89
01:33:01.90
56
3
21
00:17:26.00
106
9
26
80
364
Team The Coasters
Team The Coasters #364
Mixed Team of 2 Prime
05:00:50.20
05:00:50.20
7
(30)
Team of 2 Prime
7
Mixed
30
WA
AUS
Marcus Pelusey
Phillip Hope
Phillip Hope
Marcus Pelusey
5:18 min/km
01:07:59.10
84
9
24
00:31:40.60
57
9
33
01:27:33.20
230
17
99
01:37:01.90
93
9
39
00:16:35.40
72
3
11
54
365
Team Having Fun
Team Having Fun #365
Mixed Team of 2 Prime
04:50:45.40
04:50:45.40
5
(18)
Team of 2 Prime
5
Mixed
18
WA
AUS
Jeremy Sangster
Pat Woolley
Pat Woolley
5:07 min/km
01:03:06.90
41
4
7
00:33:57.00
103
17
62
01:20:03.30
125
12
60
01:35:47.60
80
7
31
00:17:50.60
129
14
34
248
366
Team Sleek and Elite
Team Sleek and Elite #366
Mixed Team of 2 Prime
05:41:29.00
05:41:29.00
26
(108)
Team of 2 Prime
26
Mixed
108
WA
AUS
Christian Sailer
David Jeisman
David Jeisman
Christian Sailer
6:01 min/km
01:16:06.50
219
21
73
00:37:21.20
190
21
94
01:43:20.40
416
37
184
01:43:33.00
161
16
73
00:21:07.90
293
32
105
13
367
Team FREO DOCTORS
Team FREO DOCTORS #367
Mixed Team of 2 Prime
04:25:59.50
04:25:59.50
1
(2)
Team of 2 Prime
1
Mixed
2
WA
AUS
Dave Janmaat
Rory Walsh
4:41 min/km
00:59:44.70
17
1
3
00:32:58.30
82
13
49
01:06:48.20
16
2
5
01:33:04.50
57
4
22
00:13:23.80
6
1
1
121
368
Team WalkHard
Team WalkHard #368
Mixed Team of 2 Prime
05:13:40.20
05:13:40.20
16
(48)
Team of 2 Prime
16
Mixed
48
WA
AUS
Hayden Walker
Brad Hardingham
Brad Hardingham
Hayden Walker
5:31 min/km
01:11:07.50
152
13
45
00:30:33.80
38
5
22
01:22:35.00
160
14
75
01:49:37.30
225
21
101
00:19:46.60
229
23
72
369
Team Double D's
Team Double D's #369
Mixed Team of 2 Prime
Not started
Not started
Team of 2 Prime
Mixed
WA
AUS
Dave Sharp
Dean Kerns
Dave Sharp
Dean Kerns
min/km
371
Team War & Row
Team War & Row #371
Mixed Team of 2 Prime
Not started
Not started
Team of 2 Prime
Mixed
WA
AUS
Rowen Law
Warwick Howard
Rowen Law
Warwick Howard
min/km
43
372
Team Steve and Ben
Team Steve and Ben #372
Mixed Team of 2 Prime
04:43:27.20
04:43:27.20
2
(10)
Team of 2 Prime
2
Mixed
10
WA
AUS
Steve Gobby
Ben Mercer
Ben Mercer
Steve Gobby
4:59 min/km
01:09:30.30
117
11
34
00:31:30.90
53
8
31
01:10:21.10
30
5
14
01:35:24.80
75
6
29
00:16:40.10
75
4
12
230
373
Team Winning is for Pretty boys
Team Winning is for Pretty boys #373
Mixed Team of 2 Prime
05:37:48.90
05:37:48.90
23
(96)
Team of 2 Prime
23
Mixed
96
WA
AUS
Scott Kohlhagen
Mark Little
Mark Little
Mark Little
5:57 min/km
01:19:58.50
291
30
104
00:33:22.30
93
15
56
01:28:24.00
243
19
106
01:55:49.40
306
29
134
00:20:14.70
248
27
82
401
374
Team No idea
Team No idea #374
Mixed Team of 2 Prime
06:18:43.70
06:18:43.70
36
(165)
Team of 2 Prime
36
Mixed
165
WA
AUS
Catherine Fuller
Jared Faint
Catherine Fuller
Jared Faint
6:40 min/km
01:26:08.00
374
35
139
00:37:56.10
207
24
102
02:11:51.30
507
42
215
01:43:03.20
156
14
70
00:19:45.10
224
22
71
422
375
Team Flower Power
Team Flower Power #375
Mixed Team of 2 Prime
06:26:31.00
06:26:31.00
39
(180)
Team of 2 Prime
39
Mixed
180
WA
AUS
Charlie Trevena
Charlie Trevena
Sarah-Jane Knowles
Sarah-Jane Knowles
6:49 min/km
01:32:47.40
450
41
180
00:46:07.90
397
39
174
01:35:44.30
329
29
148
02:10:57.70
415
36
172
00:20:53.70
281
31
100
376
Team VItality7
Team VItality7 #376
Mixed Team of 2 Prime
DNF
DNF
Team of 2 Prime
Mixed
WA
AUS
Calista Benz
Mal Condon
Mal Condon
Calista Benz
min/km
01:36:51.30
474
43
197
00:51:01.30
472
43
206
01:44:11.40
427
38
186
140
377
Team Accidental Adventurers
Team Accidental Adventurers #377
Mixed Team of 2 Prime
05:18:42.00
05:18:42.00
19
(59)
Team of 2 Prime
19
Mixed
59
WA
AUS
Darren Gogan
Katherine Ross
Katherine Ross
Darren Gogan
5:37 min/km
01:17:08.00
240
25
84
00:33:49.80
101
16
61
01:19:10.20
116
11
58
01:50:16.40
239
24
106
00:18:17.60
149
15
40
113
378
TEAM Sachs Express
TEAM Sachs Express #378
Mixed Team of 2 Prime
05:10:38.60
05:10:38.60
14
(45)
Team of 2 Prime
14
Mixed
45
WA
AUS
Dave Noblett
Aaron Boase
Aaron Boase
Aaron Boase
5:28 min/km
01:14:16.10
193
18
62
00:30:31.40
36
4
21
01:29:59.10
259
20
114
01:37:28.20
103
10
44
00:18:23.80
152
16
41
53
379
Team Shao & Andy
Team Shao & Andy #379
Mixed Team of 2 Veteran
04:50:12.90
04:50:12.90
1
(17)
Team of 2 Veteran
1
Mixed
17
WA
AUS
Shao Wu
Andy Garswood
Andy Garswood
Shao Wu
5:07 min/km
01:08:34.20
101
2
30
00:29:05.40
20
1
8
01:11:29.90
41
1
20
01:44:49.60
178
12
82
00:16:13.80
63
3
10
380
Marius Nel
Marius Nel #380
Mixed Team of 2 Prime
Not started
Not started
Team of 2 Prime
Mixed
WA
AUS
Marius Nel
Marius Nel
Marius Nel
min/km
116
381
Team Team Dizzy
Team Team Dizzy #381
Mixed Team of 2 Prime
05:11:42.20
05:11:42.20
15
(47)
Team of 2 Prime
15
Mixed
47
WA
AUS
Rachel Duczynski
Rachel Duczynski
Rachel Duczynski
Guy Duczynski
5:29 min/km
01:12:34.50
166
14
50
00:29:51.70
26
3
13
01:22:03.40
154
13
72
01:50:00.00
234
23
103
00:17:12.60
95
8
22
135
382
Team Hale & Pace
Team Hale & Pace #382
Mixed Team of 2 Prime
05:17:47.10
05:17:47.10
18
(57)
Team of 2 Prime
18
Mixed
57
WA
AUS
Travis Kell
Nic Christie
Nic Christie
Travis Kell
5:36 min/km
01:16:44.50
235
24
81
00:31:04.20
43
6
26
01:31:59.10
287
25
130
01:37:41.00
106
11
47
00:20:18.30
255
28
85
46
383
Team Bangers & Mash
Team Bangers & Mash #383
Mixed Team of 2 Prime
04:44:17.90
04:44:17.90
3
(12)
Team of 2 Prime
3
Mixed
12
WA
AUS
James Marangou
Michael Bingemann
Michael Bingemann
James Marangou
5:00 min/km
01:02:48.70
37
3
5
00:29:26.10
23
2
11
01:09:53.70
27
3
11
01:44:34.20
174
17
78
00:17:35.20
119
13
32
1
2
3
...
5
[6]
7
8
...
11
12
13
Page 6 of 13 (625 items)