Act-Belong-Commit Augusta Adventure Fest
8 Nov 2015
Results
Details
 
Contact
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
1
2
3
4
[5]
6
7
...
10
11
12
13
Page 5 of 13 (625 items)
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Cat Pos
(Gen Pos)
Category
Cat Pos
Gender
Gen Pos
State
Country
Run
Swim
Paddle
MTB
Pace
Run
O/Pos
C/Pos
G/Pos
Swim
O/Pos
C/Pos
G/Pos
Paddle
O/Pos
C/Pos
G/Pos
MTB
O/Pos
C/Pos
G/Pos
TeamRun
O/Pos
C/Pos
G/Pos
132
397
Team Breaking Your Limits
Team Breaking Your Limits #397
Mixed Team of 2 Prime
05:16:38.70
05:16:38.70
17
(55)
Team of 2 Prime
17
Mixed
55
WA
AUS
Scott French
Lauren Jones
Scott French
Scott French
5:35 min/km
01:06:39.60
68
6
17
00:31:20.10
51
7
29
01:42:41.10
412
35
182
01:36:31.10
89
8
36
00:19:26.80
210
21
64
69
582
Team apg Homes
Team apg Homes #582
Male Team of 4 Male
04:56:02.50
04:56:02.50
17
(40)
Team of 4 Male
17
Male
40
WA
AUS
Alex Dearle
Ryan Webb
John O'Sullivan
Stuart Jeffs
5:13 min/km
01:02:39.80
36
11
30
00:27:33.30
7
4
4
01:37:48.80
357
60
174
01:29:24.10
36
8
22
00:18:36.50
167
23
104
495
478
Team AW Gang of Tarts
Team AW Gang of Tarts #478
Female Team of 4 Female
07:21:04.60
07:21:04.60
17
(43)
Team of 4 Female
17
Female
43
WA
AUS
Kim Vanderslik
Caro Vos
Gemma O'Farrell
Margaret McIlroy
7:46 min/km
01:51:25.80
524
17
47
00:58:27.40
512
17
45
01:53:39.10
466
15
39
02:12:51.80
425
16
33
00:24:40.50
423
11
38
303
440
Team Bucketheads
Team Bucketheads #440
Mixed Team of 2 Veteran
05:53:04.90
05:53:04.90
17
(125)
Team of 2 Veteran
17
Mixed
125
WA
AUS
Sharyn Bucat
Sharyn Bucat
Robert Bucat
Robert Bucat
6:13 min/km
01:32:20.80
446
25
179
00:47:52.60
435
27
191
01:28:50.40
246
15
108
01:44:38.00
175
11
79
00:19:23.10
205
10
60
79
554
Team DownerandOut
Team DownerandOut #554
Male Team of 4 Male
05:00:19.00
05:00:19.00
18
(44)
Team of 4 Male
18
Male
44
WA
AUS
Paul Girardi
Dan Kitts
Mark Glossop
Mark Weston
5:17 min/km
01:09:26.30
116
25
72
00:35:33.30
140
44
57
01:20:04.10
126
23
62
01:37:44.40
108
23
54
00:17:30.90
112
14
71
304
430
Team BnF
Team BnF #430
Mixed Team of 2 Veteran
05:53:42.60
05:53:42.60
18
(126)
Team of 2 Veteran
18
Mixed
126
WA
AUS
Kevin Smout
Guy Burnett
Guy Burnett
Kevin Smout
6:14 min/km
01:17:53.40
255
11
91
00:42:08.30
321
19
151
01:17:54.40
104
5
52
02:13:29.60
428
26
177
00:22:16.90
339
20
129
135
382
Team Hale & Pace
Team Hale & Pace #382
Mixed Team of 2 Prime
05:17:47.10
05:17:47.10
18
(57)
Team of 2 Prime
18
Mixed
57
WA
AUS
Travis Kell
Nic Christie
Nic Christie
Travis Kell
5:36 min/km
01:16:44.50
235
24
81
00:31:04.20
43
6
26
01:31:59.10
287
25
130
01:37:41.00
106
11
47
00:20:18.30
255
28
85
396
274
Brent BURTON
Brent BURTON #274
Male Vintage (50-59)
06:17:02.50
06:17:02.50
18
(207)
Vintage (50-59)
18
Male
207
WA
AUS
Brent Burton
Brent Burton
Brent Burton
Brent Burton
6:38 min/km
01:39:55.60
488
22
247
00:41:23.00
305
6
135
01:42:35.80
410
19
198
01:51:43.20
253
11
126
00:21:24.90
304
13
169
496
213
Team Fat and Skinny
Team Fat and Skinny #213
Mixed AR Pair
07:22:26.20
07:22:26.20
18
(211)
AR Pair
18
Mixed
211
ACT
AUS
7:48 min/km
01:35:26.60
467
17
192
00:54:25.00
497
19
217
02:11:23.80
506
21
214
02:15:28.30
439
13
184
00:25:42.50
443
18
183
502
128
Davina HOWLETT
Davina HOWLETT #128
Female Prime (18-39 years)
07:34:20.90
07:34:20.90
18
(45)
Prime (18-39 years)
18
Female
45
WA
AUS
Davina Howlett
Davina Howlett
Davina Howlett
Davina Howlett
8:00 min/km
01:29:07.80
416
16
32
00:58:41.90
513
18
46
02:06:54.00
498
20
47
02:33:51.60
491
18
45
00:25:45.60
445
18
40
160
143
Nigel ADCOCK
Nigel ADCOCK #143
Male Veteran (40-49 years)
05:22:58.50
05:22:58.50
18
(79)
Veteran (40-49 years)
18
Male
79
WA
AUS
Nigel Adcock
Nigel Adcock
Nigel Adcock
Nigel Adcock
5:41 min/km
01:15:35.40
208
30
127
00:45:04.30
372
44
181
01:25:14.60
194
25
95
01:33:34.10
62
7
36
00:23:30.10
385
55
198
154
660
Team Narwhals
Team Narwhals #660
Mixed Team of 4 Veteran
05:21:49.10
05:21:49.10
18
(67)
Team of 4 Veteran
18
Mixed
67
WA
AUS
Bob Anderson
Rob Wallwork
Barry Ashwin
John Wray
5:40 min/km
01:16:30.10
228
13
77
00:35:45.00
149
20
82
01:11:18.20
38
4
18
01:52:54.00
270
29
123
00:25:21.80
438
32
181
92
64
Hadley NIGHTINGALE
Hadley NIGHTINGALE #64
Male Prime (18-39 years)
05:04:05.40
05:04:05.40
18
(48)
Prime (18-39 years)
18
Male
48
WA
AUS
Hadley Nightingale
Hadley Nightingale
Hadley Nightingale
Hadley Nightingale
5:21 min/km
01:04:29.00
46
17
37
00:38:32.10
223
21
93
01:24:06.70
178
23
86
01:40:49.00
137
24
67
00:16:08.60
59
23
40
133
606
Team Try Hards
Team Try Hards #606
Mixed Team of 4 Mixed
05:16:44.30
05:16:44.30
18
(56)
Team of 4 Mixed
18
Mixed
56
WA
AUS
Andy Richardson
Katherine Taylor
Neil Gibson
Benjamin Taylor
5:35 min/km
01:06:08.50
65
5
15
00:44:56.30
368
65
162
01:12:37.10
51
12
26
01:51:10.90
249
41
112
00:21:51.50
322
42
121
95
49
Ben JURY
Ben JURY #49
Male Prime (18-39 years)
05:04:44.60
05:04:44.60
19
(50)
Prime (18-39 years)
19
Male
50
WA
AUS
Ben Jury
Ben Jury
Ben Jury
Ben Jury
5:22 min/km
01:05:42.10
59
21
45
00:43:35.80
349
43
165
01:26:23.40
213
28
106
01:32:49.20
55
15
34
00:16:14.10
64
26
44
510
116
Mary Rose SIDGWICK
Mary Rose SIDGWICK #116
Female Prime (18-39 years)
08:01:17.80
08:01:17.80
19
(47)
Prime (18-39 years)
19
Female
47
WA
AUS
Mary Rose Sidgwick
Mary Rose Sidgwick
Mary Rose Sidgwick
Mary Rose Sidgwick
8:29 min/km
01:51:28.20
525
20
48
01:02:35.60
520
20
48
02:00:40.60
484
19
44
02:42:43.70
502
20
48
00:23:49.70
400
17
35
156
689
Team Honey Badgers
Team Honey Badgers #689
Mixed Team of 4 Veteran
05:21:59.30
05:21:59.30
19
(69)
Team of 4 Veteran
19
Mixed
69
WA
AUS
Brant Edwards
Ashley Verwijmeren
Simon Walker
Andrew Della-Sale
5:40 min/km
01:10:35.50
142
10
42
00:37:45.10
201
25
99
01:21:45.20
149
19
69
01:48:06.70
215
23
97
00:23:46.80
398
28
162
500
204
Team Edventure
Team Edventure #204
Mixed AR Pair
07:29:02.70
07:29:02.70
19
(215)
AR Pair
19
Mixed
215
WA
AUS
7:55 min/km
01:30:39.00
432
15
171
00:49:26.50
455
11
196
01:53:46.70
468
18
203
02:50:03.60
504
19
214
00:25:06.90
434
17
179
172
150
Pat BOSS
Pat BOSS #150
Male Veteran (40-49 years)
05:26:04.40
05:26:04.40
19
(85)
Veteran (40-49 years)
19
Male
85
WA
AUS
Pat Boss
Pat Boss
Pat Boss
Pat Boss
5:45 min/km
01:09:44.60
125
19
77
00:41:02.70
296
22
131
01:23:47.90
173
22
81
01:52:52.00
268
26
132
00:18:37.20
168
28
105
424
273
Gary ANDREWS
Gary ANDREWS #273
Male Vintage (50-59)
06:27:10.90
06:27:10.90
19
(213)
Vintage (50-59)
19
Male
213
WA
AUS
Gary Andrews
Gary Andrews
Gary Andrews
Gary Andrews
6:49 min/km
01:21:13.00
310
10
177
00:52:42.80
485
18
231
02:09:16.70
503
21
245
01:44:13.20
168
6
84
00:19:45.20
225
10
136
140
377
Team Accidental Adventurers
Team Accidental Adventurers #377
Mixed Team of 2 Prime
05:18:42.00
05:18:42.00
19
(59)
Team of 2 Prime
19
Mixed
59
WA
AUS
Darren Gogan
Katherine Ross
Katherine Ross
Darren Gogan
5:37 min/km
01:17:08.00
240
25
84
00:33:49.80
101
16
61
01:19:10.20
116
11
58
01:50:16.40
239
24
106
00:18:17.60
149
15
40
306
420
Team FrostEd
Team FrostEd #420
Mixed Team of 2 Veteran
05:54:02.00
05:54:02.00
19
(127)
Team of 2 Veteran
19
Mixed
127
WA
AUS
Eddie Bugden
Malcolm Frost
Malcolm Frost
6:14 min/km
01:22:08.80
319
15
115
00:33:07.30
87
4
51
01:39:30.10
379
27
170
01:55:43.00
302
18
132
00:23:32.80
388
24
157
81
510
Team The A-Team
Team The A-Team #510
Male Team of 4 Male
05:01:32.60
05:01:32.60
19
(45)
Team of 4 Male
19
Male
45
WA
AUS
Andrew Baylee
Haize Joly
Trevor Tilley
Jason Pontre
5:19 min/km
01:15:21.30
205
44
125
00:27:03.80
4
2
2
01:11:15.30
37
11
20
01:49:58.70
233
49
118
00:17:53.50
131
16
83
144
471
Team Brutti's Bits
Team Brutti's Bits #471
Mixed Team of 4 Mixed
05:19:48.30
05:19:48.30
19
(62)
Team of 4 Mixed
19
Mixed
62
WA
AUS
Nico Brutti
Tessa Eckersley
David Prosser
Nico Brutti
5:38 min/km
01:11:21.00
154
15
46
00:40:33.00
287
51
138
01:10:25.30
32
6
15
01:58:53.50
332
55
146
00:18:35.50
166
10
47
339
437
Team The Kriels
Team The Kriels #437
Mixed Team of 2 Veteran
06:00:11.60
06:00:11.60
20
(138)
Team of 2 Veteran
20
Mixed
138
WA
AUS
Marelize Kriel
Marelize Kriel
Phillip Kriel
Phillip Kriel
6:21 min/km
01:24:27.90
351
18
126
00:55:22.10
501
33
219
01:40:29.10
391
28
175
01:42:40.80
154
9
69
00:17:11.70
94
4
21
148
572
Team That Team
Team That Team #572
Mixed Team of 4 Mixed
05:20:24.70
05:20:24.70
20
(65)
Team of 4 Mixed
20
Mixed
65
WA
AUS
Marie Adams
Mark Bush
Alan Draper
James Le Roux Hartslief
5:39 min/km
01:28:33.80
406
51
157
00:30:54.00
41
11
24
01:22:40.30
161
29
76
01:36:26.50
87
15
35
00:21:50.10
321
41
120
83
569
Team Team Schlossgold
Team Team Schlossgold #569
Male Team of 4 Male
05:01:55.90
05:01:55.90
20
(46)
Team of 4 Male
20
Male
46
WA
AUS
Craig Gerrand
Michael Pether
Wade Jarvis
Tim Villa
5:19 min/km
01:14:08.10
190
39
116
00:28:54.90
19
11
12
01:26:32.30
215
40
107
01:30:43.30
43
11
26
00:21:37.30
313
52
172
517
276
Peter FANNON
Peter FANNON #276
Male Vintage (50-59)
08:13:40.30
08:13:40.30
20
(249)
Vintage (50-59)
20
Male
249
WA
AUS
Peter Fannon
Peter Fannon
Peter Fannon
Peter Fannon
8:42 min/km
01:55:06.10
528
24
256
00:54:05.10
495
20
236
01:38:36.60
368
18
177
03:10:53.10
512
20
247
00:34:59.40
507
20
247
166
359
Team Fisher
Team Fisher #359
Mixed Team of 2 Prime
05:23:49.10
05:23:49.10
20
(72)
Team of 2 Prime
20
Mixed
72
WA
AUS
Peter Fisher
Peter Fisher
John Fisher
John Fisher
5:42 min/km
01:01:52.00
28
2
4
00:39:59.40
272
31
130
01:32:16.70
293
26
133
01:48:49.50
221
19
99
00:20:51.50
280
30
99
181
165
Phil DAVIES
Phil DAVIES #165
Male Veteran (40-49 years)
05:27:51.70
05:27:51.70
20
(89)
Veteran (40-49 years)
20
Male
89
WA
AUS
Phil Davies
Phil Davies
Phil Davies
Phil Davies
5:46 min/km
01:09:52.40
131
22
81
00:43:06.70
343
37
161
01:33:32.00
308
40
148
01:44:22.40
171
17
87
00:16:58.20
85
18
58
512
210
Team Great Race
Team Great Race #210
Mixed AR Pair
08:03:06.20
08:03:06.20
20
(218)
AR Pair
20
Mixed
218
NSW
AUS
8:31 min/km
01:45:26.90
510
20
216
00:49:44.80
460
14
200
02:00:36.40
482
19
210
02:54:08.90
508
20
216
00:33:09.20
504
20
211
511
117
Tamara SMITH
Tamara SMITH #117
Female Prime (18-39 years)
08:01:17.80
08:01:17.80
20
(48)
Prime (18-39 years)
20
Female
48
WA
AUS
Tamara Smith
Tamara Smith
Tamara Smith
Tamara Smith
8:29 min/km
01:51:35.30
526
21
49
01:02:33.10
519
19
47
02:00:37.60
483
18
43
03:06:31.80
169
671
Team Shinboners
Team Shinboners #671
Mixed Team of 4 Veteran
05:25:12.60
05:25:12.60
20
(75)
Team of 4 Veteran
20
Mixed
75
WA
AUS
Simon Stewart
Rob Oliver
Paul Wallwork
Patrick Gillen
5:44 min/km
01:18:03.00
257
18
92
00:29:07.10
21
3
9
01:20:52.30
135
17
65
01:54:08.10
287
30
126
00:23:02.10
367
22
142
102
87
Will TICKNER
Will TICKNER #87
Male Prime (18-39 years)
05:07:37.30
05:07:37.30
20
(54)
Prime (18-39 years)
20
Male
54
WA
AUS
Will Tickner
Will Tickner
Will Tickner
Will Tickner
5:25 min/km
01:09:53.40
132
33
82
00:37:03.00
187
17
81
01:29:54.10
256
33
127
01:34:44.30
68
16
39
00:16:02.50
56
21
37
205
673
Team No Regrets
Team No Regrets #673
Mixed Team of 4 Veteran
05:33:05.90
05:33:05.90
21
(88)
Team of 4 Veteran
21
Mixed
88
WA
AUS
Donna Williamson
Lou-Ann Bottomley
Mark Williamson
Geoff Bottomley
5:52 min/km
01:18:58.70
275
21
98
00:45:22.20
378
35
167
01:23:47.40
172
20
80
01:38:15.80
110
10
48
00:26:41.80
460
34
189
105
62
Jon MINKEN
Jon MINKEN #62
Male Prime (18-39 years)
05:08:42.80
05:08:42.80
21
(55)
Prime (18-39 years)
21
Male
55
WA
AUS
Jon Minken
Jon Minken
Jon Minken
Jon Minken
5:26 min/km
01:08:48.90
104
26
65
00:42:39.90
335
42
157
01:17:26.20
98
17
48
01:44:04.70
167
28
83
00:15:43.10
46
17
32
514
125
Lauren DAVIDS
Lauren DAVIDS #125
Female Prime (18-39 years)
08:06:36.30
08:06:36.30
21
(49)
Prime (18-39 years)
21
Female
49
WA
AUS
Lauren Davids
Lauren Davids
Lauren Davids
Lauren Davids
8:34 min/km
01:44:28.30
502
19
41
01:10:14.00
525
21
49
02:13:38.60
508
21
48
02:32:10.00
490
17
44
00:26:05.40
450
19
42
168
693
Team Waller/Vaisey
Team Waller/Vaisey #693
Mixed Team of 2 Prime
05:24:49.20
05:24:49.20
21
(74)
Team of 2 Prime
21
Mixed
74
WA
AUS
Nicholas Waller
Will Vaisey
5:43 min/km
01:14:04.90
188
17
61
00:42:02.80
316
34
149
01:16:23.90
89
9
44
01:54:47.80
293
27
129
00:17:29.80
109
11
28
518
222
Team Where's the Bar
Team Where's the Bar #222
Mixed AR Pair
08:35:53.70
08:35:53.70
21
(220)
AR Pair
21
Mixed
220
WA
AUS
9:05 min/km
01:51:11.20
523
21
222
01:00:24.80
517
21
224
01:38:19.00
364
13
162
03:30:03.00
513
21
218
00:35:55.70
510
21
215
183
264
Bruce WELLS
Bruce WELLS #264
Male Veteran (40-49 years)
05:28:05.00
05:28:05.00
21
(91)
Veteran (40-49 years)
21
Male
91
WA
AUS
Bruce Wells
Bruce Wells
Bruce Wells
Bruce Wells
5:47 min/km
01:13:19.10
178
27
110
00:42:27.30
330
34
152
01:15:22.90
78
9
39
01:59:45.90
339
41
168
00:17:09.80
93
20
62
346
411
Team Old bull Young bull
Team Old bull Young bull #411
Mixed Team of 2 Veteran
06:01:36.00
06:01:36.00
21
(142)
Team of 2 Veteran
21
Mixed
142
WA
AUS
Simon Kemp
Simon Kemp
Brett Heatley
Brett Heatley
6:22 min/km
01:34:33.30
460
27
185
00:46:52.50
411
22
179
01:20:50.60
134
8
64
01:57:46.10
323
21
139
00:21:33.50
309
15
111
93
573
Team Just For Fun
Team Just For Fun #573
Male Team of 4 Male
05:04:28.30
05:04:28.30
21
(49)
Team of 4 Male
21
Male
49
WA
AUS
Steve York
Darryl Franklin
Kevin Volek
Christopher Hardy
5:22 min/km
01:12:15.10
162
36
102
00:39:32.50
259
67
112
01:17:28.30
99
18
49
01:37:45.50
109
24
55
00:17:26.90
107
12
69
158
467
Team 3chicks and a stick
Team 3chicks and a stick #467
Mixed Team of 4 Mixed
05:22:30.00
05:22:30.00
21
(70)
Team of 4 Mixed
21
Mixed
70
WA
AUS
Caresse Mitchell
Mia Emms
Timothy Mitchell
Raelene Bennet
5:41 min/km
01:46:41.80
515
77
220
00:46:36.60
405
69
176
02:25:21.70
00:23:49.90
402
57
164
107
498
Team Beercats
Team Beercats #498
Male Team of 4 Male
05:08:45.10
05:08:45.10
22
(56)
Team of 4 Male
22
Male
56
WA
AUS
Andrew Lardner
Wade Hitchcock
Chester Smith
Aaron May
5:26 min/km
01:13:49.90
183
38
113
00:32:11.20
67
20
24
01:28:15.30
242
43
120
01:36:30.70
88
19
46
00:17:58.00
133
17
84
165
589
Team Crakesters
Team Crakesters #589
Mixed Team of 4 Mixed
05:23:42.70
05:23:42.70
22
(71)
Team of 4 Mixed
22
Mixed
71
WA
AUS
Danelle Milward
Jenny Crake
Steven Crake
Aaron Milward
5:42 min/km
01:31:39.40
442
60
177
00:42:04.20
317
57
150
01:33:21.10
306
47
138
01:16:16.30
6
1
2
00:20:21.70
257
26
87
349
419
Team Continental Drift
Team Continental Drift #419
Mixed Team of 2 Veteran
06:02:46.60
06:02:46.60
22
(144)
Team of 2 Veteran
22
Mixed
144
WA
AUS
Deon Mackenzie
Deon Mackenzie
Leslie Crockett
Deon Mackenzie
6:23 min/km
01:18:38.20
270
12
97
00:50:02.00
461
28
201
01:45:48.50
434
30
187
01:46:42.90
201
14
93
00:21:35.00
312
16
113
185
358
Team The Rolling Herd
Team The Rolling Herd #358
Mixed Team of 2 Prime
05:28:58.30
05:28:58.30
22
(82)
Team of 2 Prime
22
Mixed
82
WA
AUS
Jeff Carter
Holly Barclay
Jeff Carter
5:48 min/km
01:14:49.90
198
19
63
00:36:12.50
158
19
85
01:37:59.90
358
31
159
01:40:29.40
131
12
61
00:19:26.60
208
20
63
187
164
Mal CRUICKSHANK
Mal CRUICKSHANK #164
Male Veteran (40-49 years)
05:29:31.40
05:29:31.40
22
(93)
Veteran (40-49 years)
22
Male
93
WA
AUS
Mal Cruickshank
Mal Cruickshank
Mal Cruickshank
Mal Cruickshank
5:48 min/km
01:09:50.30
129
20
79
00:47:55.10
438
57
214
01:28:10.20
241
33
119
01:46:52.00
203
19
99
00:16:43.80
77
16
55
110
44
Luke JONES
Luke JONES #44
Male Prime (18-39 years)
05:09:10.70
05:09:10.70
22
(58)
Prime (18-39 years)
22
Male
58
WA
AUS
Luke Jones
Luke Jones
Luke Jones
Luke Jones
5:27 min/km
01:09:01.80
109
27
68
00:37:29.60
195
18
82
01:31:15.00
277
36
134
01:35:37.60
77
18
43
00:15:46.70
49
18
33
219
678
Team Masterbeaters
Team Masterbeaters #678
Mixed Team of 4 Veteran
05:36:19.10
05:36:19.10
22
(93)
Team of 4 Veteran
22
Mixed
93
WA
AUS
Alec Milroy
Ethan Norris
Ben Rundell
Dale Williams
5:55 min/km
01:28:22.10
404
32
155
00:32:51.60
79
12
47
01:12:33.40
50
6
25
01:58:52.30
331
33
145
00:23:39.70
392
27
159
1
2
3
4
[5]
6
7
...
10
11
12
13
Page 5 of 13 (625 items)