Act-Belong-Commit Augusta Adventure Fest
8 Nov 2015
Results
Details
 
Contact
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
1
2
3
[4]
5
6
7
...
10
11
12
13
Page 4 of 13 (625 items)
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Cat Pos
(Gen Pos)
Category
Cat Pos
Gender
Gen Pos
State
Country
Run
Swim
Paddle
MTB
Pace
Run
O/Pos
C/Pos
G/Pos
Swim
O/Pos
C/Pos
G/Pos
Paddle
O/Pos
C/Pos
G/Pos
MTB
O/Pos
C/Pos
G/Pos
TeamRun
O/Pos
C/Pos
G/Pos
15
173
Paul GARDNER
Paul GARDNER #173
Male Veteran (40-49 years)
04:31:13.40
04:31:13.40
1
(12)
Veteran (40-49 years)
1
Male
12
WA
AUS
Paul Gardner
Paul Gardner
Paul Gardner
Paul Gardner
4:47 min/km
01:02:02.60
32
3
26
00:35:49.80
151
5
59
01:10:35.20
34
3
18
01:27:53.90
30
3
19
00:14:51.90
26
4
20
255
7
Troy BAIRD
Troy BAIRD #7
Male Prime (18-39 years)
05:42:06.70
05:42:06.70
43
(128)
Prime (18-39 years)
43
Male
128
WA
AUS
Troy Baird
Troy Baird
Troy Baird
Troy Baird
6:02 min/km
01:23:01.10
329
63
192
00:35:52.70
152
10
60
01:13:55.60
64
13
32
02:05:13.00
378
57
195
00:24:04.30
409
65
208
125
314
Douglas LEWIN
Douglas LEWIN #314
Male Junior U18
05:15:03.60
05:15:03.60
1
(65)
Junior U18
1
Male
65
WA
AUS
5:33 min/km
01:06:56.00
71
1
48
00:35:53.60
153
1
61
01:22:10.50
158
1
74
01:51:14.60
250
1
124
00:18:48.90
174
1
110
163
495
Team 3 BLIND MICE
Team 3 BLIND MICE #495
Male Team of 4 Male
05:23:20.60
05:23:20.60
31
(82)
Team of 4 Male
31
Male
82
WA
AUS
Stuart Hall
Timothy Rowberry
Simone Jespersen
Stefan Norgaard
5:42 min/km
01:17:06.20
238
49
139
00:35:54.80
154
46
62
01:20:17.50
128
24
64
01:46:00.00
194
39
95
00:24:02.10
407
66
206
202
730
TEAM Collier
TEAM Collier #730
Male Team of 4 Male
05:32:38.00
05:32:38.00
38
(104)
Team of 4 Male
38
Male
104
WA
AUS
Matt Collier
Chris Walker
Paul Cochrane
Jason Avery
5:51 min/km
01:20:48.00
303
60
172
00:35:56.60
155
47
63
01:25:58.30
210
39
104
01:49:55.80
232
48
117
00:19:59.30
237
37
142
22
192
Ross LEWIN
Ross LEWIN #192
Male Veteran (40-49 years)
04:35:56.70
04:35:56.70
2
(18)
Veteran (40-49 years)
2
Male
18
WA
AUS
Ross Lewin
Ross Lewin
Ross Lewin
Ross Lewin
4:52 min/km
01:01:49.30
27
1
22
00:36:07.60
156
6
64
01:10:21.70
31
2
17
01:33:16.20
59
6
35
00:14:21.90
14
2
12
245
680
Team Kelly Gang
Team Kelly Gang #680
Mixed Team of 4 Veteran
05:40:58.00
05:40:58.00
24
(106)
Team of 4 Veteran
24
Mixed
106
WA
AUS
Mal Lowther
Kaylene Bozich
Graeme Kelly
Tony Walker
6:00 min/km
01:26:07.20
373
29
138
00:36:11.30
157
22
84
01:25:47.40
205
21
91
01:50:16.00
238
24
105
00:22:36.10
353
21
135
185
358
Team The Rolling Herd
Team The Rolling Herd #358
Mixed Team of 2 Prime
05:28:58.30
05:28:58.30
22
(82)
Team of 2 Prime
22
Mixed
82
WA
AUS
Jeff Carter
Holly Barclay
Jeff Carter
5:48 min/km
01:14:49.90
198
19
63
00:36:12.50
158
19
85
01:37:59.90
358
31
159
01:40:29.40
131
12
61
00:19:26.60
208
20
63
284
571
TEAM Sjbs
TEAM Sjbs #571
Male Team of 4 Male
05:49:44.40
05:49:44.40
60
(149)
Team of 4 Male
60
Male
149
WA
AUS
Stephen Forrest
Denis Munro
Laurie Fairweather
Stuart Jones
6:10 min/km
01:21:47.00
316
66
182
00:36:16.00
159
48
65
01:44:00.90
424
69
206
01:46:39.80
200
40
98
00:21:00.70
289
46
161
282
457
Team Malungos
Team Malungos #457
Male Team of 4 Male
05:49:01.20
05:49:01.20
59
(148)
Team of 4 Male
59
Male
148
WA
AUS
Christo Sutherns
Wilhelmus Peters
Bruno Buzatto
Bruno Buzatto
6:09 min/km
01:21:18.70
311
64
178
00:36:18.30
160
49
66
01:23:33.20
170
29
79
02:01:30.60
352
65
177
00:26:20.40
457
70
226
89
507
Team Phat Punks
Team Phat Punks #507
Mixed Team of 4 Mixed
05:03:02.50
05:03:02.50
11
(36)
Team of 4 Mixed
11
Mixed
36
WA
AUS
Sarah Ware
Ben Koontz
Nathan Paull
Shaun Height
5:20 min/km
01:13:57.50
184
20
58
00:36:18.50
161
31
86
01:27:52.90
236
39
104
01:29:52.90
38
6
14
00:15:00.70
29
1
2
72
248
Adam PASSMORE
Adam PASSMORE #248
Male Veteran (40-49 years)
04:57:54.40
04:57:54.40
10
(41)
Veteran (40-49 years)
10
Male
41
WA
AUS
Adam Passmore
Adam Passmore
Adam Passmore
Adam Passmore
5:15 min/km
01:05:29.70
57
8
44
00:36:19.20
162
7
67
01:19:04.70
115
15
56
01:40:32.30
134
13
65
00:16:28.50
69
13
49
78
650
Team Kaitlin And The Boys
Team Kaitlin And The Boys #650
Mixed Team of 4 Mixed
04:59:42.60
04:59:42.60
10
(29)
Team of 4 Mixed
10
Mixed
29
USA
Kaitlin Chandler
William Brooks
Matt Hill
Tim Auton
5:17 min/km
01:15:35.90
209
23
68
00:36:21.00
163
32
87
01:23:08.00
164
31
78
01:28:53.70
33
5
12
00:15:44.00
47
2
6
435
486
Team Fit Fab and Forty
Team Fit Fab and Forty #486
Female Team of 4 Female
06:30:49.10
06:30:49.10
13
(33)
Team of 4 Female
13
Female
33
WA
AUS
Claire Allen
Chelsea Boisvert
Kate MacRae
Simone Jones
6:53 min/km
01:48:21.10
521
16
46
00:36:22.10
164
7
10
01:45:18.90
431
13
36
02:00:12.30
342
10
25
00:20:34.70
268
5
24
12
4
Mark PADGETT
Mark PADGETT #4
Male Prime (18-39 years)
04:22:11.40
04:22:11.40
7
(11)
Prime (18-39 years)
7
Male
11
TAS
AUS
Mark Padgett
Mark Padgett
Mark Padgett
Mark Padgett
4:37 min/km
00:59:37.10
16
9
14
00:36:27.60
165
11
68
01:13:50.60
63
12
31
01:18:45.40
9
4
7
00:13:30.70
9
8
8
134
284
Robert LIM
Robert LIM #284
Male Vintage (50-59)
05:17:26.70
05:17:26.70
3
(68)
Vintage (50-59)
3
Male
68
WA
AUS
Robert Lim
Robert Lim
Robert Lim
Robert Lim
5:35 min/km
01:13:58.70
186
4
114
00:36:30.90
166
1
69
01:16:39.20
93
2
46
01:47:22.00
209
9
103
00:22:55.90
362
17
192
63
107
Jess HUSTON
Jess HUSTON #107
Female Prime (18-39 years)
04:53:41.50
04:53:41.50
3
(3)
Prime (18-39 years)
3
Female
3
WA
AUS
Jess Huston
Jess Huston
Jess Huston
Jess Huston
5:10 min/km
01:08:17.60
94
7
9
00:36:33.50
167
4
11
01:19:36.70
121
3
4
01:33:12.20
58
2
2
00:16:01.50
55
8
10
413
658
Team Pathblockers
Team Pathblockers #658
Mixed Team of 4 Veteran
06:23:23.60
06:23:23.60
36
(174)
Team of 4 Veteran
36
Mixed
174
WA
AUS
Michael Dickson
Steve Robinson
Emma Dickson
Andrew Dickson
6:45 min/km
01:31:18.50
440
35
175
00:36:33.60
168
23
88
01:40:46.40
393
34
176
02:06:22.50
387
34
159
00:28:22.60
479
35
199
6
2
Jarad KOHLAR
Jarad KOHLAR #2
Male Prime (18-39 years)
04:07:48.80
04:07:48.80
3
(6)
Prime (18-39 years)
3
Male
6
TAS
AUS
Jarad Kohlar
Jarad Kohlar
Jarad Kohlar
Jarad Kohlar
4:22 min/km
00:53:55.20
3
2
3
00:36:33.80
169
12
70
01:04:47.10
12
2
9
01:19:42.10
11
5
9
00:12:50.60
5
5
5
353
556
Team Fat Forties
Team Fat Forties #556
Male Team of 4 Male
06:03:24.80
06:03:24.80
71
(180)
Team of 4 Male
71
Male
180
WA
AUS
Raj Suares
Quintin Hughes
James Coad
Robert Pachta
6:24 min/km
01:44:33.40
504
81
251
00:36:42.20
170
50
71
01:23:04.30
163
28
75
01:55:16.10
297
59
147
00:23:48.80
399
63
203
210
496
Team Smart Arnold DSMJ
Team Smart Arnold DSMJ #496
Male Team of 4 Male
05:34:36.80
05:34:36.80
41
(108)
Team of 4 Male
41
Male
108
WA
AUS
Daniel Lewis
Mark Smith
Matthew Evans
Joel Lewis
5:54 min/km
01:25:14.10
364
74
206
00:36:44.30
171
51
72
01:10:49.20
35
10
19
02:02:47.10
360
69
184
00:19:02.10
185
27
116
182
26
George ELLWOOD
George ELLWOOD #26
Male Prime (18-39 years)
05:27:57.70
05:27:57.70
33
(90)
Prime (18-39 years)
33
Male
90
WA
AUS
George Ellwood
George Ellwood
George Ellwood
George Ellwood
5:47 min/km
01:10:52.10
144
35
91
00:36:44.50
172
13
73
01:20:01.40
124
20
61
02:01:05.10
348
52
174
00:19:14.60
197
51
125
130
519
Team MR Maulers
Team MR Maulers #519
Mixed Team of 4 Veteran
05:16:23.10
05:16:23.10
14
(53)
Team of 4 Veteran
14
Mixed
53
WA
AUS
Mark Barrett-Lennard
Paul Manners
Christo Edwards
Tim Garstone
5:34 min/km
01:09:30.90
118
6
35
00:36:44.80
173
24
89
01:27:34.10
231
24
100
01:40:10.60
128
15
58
00:22:22.70
342
18
132
21
41
Rhys JAMES
Rhys JAMES #41
Male Prime (18-39 years)
04:35:05.80
04:35:05.80
10
(17)
Prime (18-39 years)
10
Male
17
WA
AUS
Rhys James
Rhys James
Rhys James
Rhys James
4:51 min/km
00:59:31.10
15
8
13
00:36:45.50
174
14
74
01:16:00.50
83
16
42
01:29:22.50
35
11
21
00:13:26.20
7
6
6
34
48
Nathan JONES
Nathan JONES #48
Male Prime (18-39 years)
04:40:39.50
04:40:39.50
12
(26)
Prime (18-39 years)
12
Male
26
WA
AUS
Nathan Jones
Nathan Jones
Nathan Jones
Nathan Jones
4:56 min/km
00:56:52.60
9
6
8
00:36:48.90
175
15
75
01:31:14.60
276
35
133
01:22:16.60
15
7
11
00:13:26.80
8
7
7
27
39
Jason HILL
Jason HILL #39
Male Prime (18-39 years)
04:38:12.40
04:38:12.40
11
(21)
Prime (18-39 years)
11
Male
21
WA
AUS
Jason Hill
Jason Hill
Jason Hill
Jason Hill
4:54 min/km
01:04:58.30
51
19
41
00:36:49.50
176
16
76
01:14:46.10
73
14
36
01:26:54.80
26
10
17
00:14:43.70
24
13
19
398
415
Team Realise surf training
Team Realise surf training #415
Mixed Team of 2 Veteran
06:18:03.50
06:18:03.50
25
(162)
Team of 2 Veteran
25
Mixed
162
WA
AUS
Brenton Rose
Nicole Jahn
Brenton Rose
Nicole Jahn
6:40 min/km
01:36:43.30
473
29
196
00:36:50.80
177
11
90
01:29:32.90
251
17
110
02:00:31.70
346
24
149
00:34:24.80
506
33
212
58
119
Emily WILSON
Emily WILSON #119
Female Prime (18-39 years)
04:51:51.70
04:51:51.70
2
(2)
Prime (18-39 years)
2
Female
2
NZL
Emily Wilson
Emily Wilson
Emily Wilson
Emily Wilson
5:08 min/km
01:07:05.00
73
5
6
00:36:52.10
178
5
12
01:18:14.60
109
1
2
01:34:58.60
70
3
4
00:14:41.40
22
3
3
314
580
Team The Dekkers
Team The Dekkers #580
Mixed Team of 4 Mixed
05:56:19.40
05:56:19.40
48
(131)
Team of 4 Mixed
48
Mixed
131
WA
AUS
Georgia Leyendekkers
Andrew Hickey
John Leyendekkers
Clee Avard
6:17 min/km
01:42:11.00
497
72
209
00:36:52.60
179
33
91
01:31:40.40
284
45
127
01:45:13.00
182
33
84
00:20:22.40
258
27
88
232
111
Sam PERRY
Sam PERRY #111
Female Prime (18-39 years)
05:37:53.00
05:37:53.00
9
(15)
Prime (18-39 years)
9
Female
15
WA
AUS
Sam Perry
Sam Perry
Sam Perry
Sam Perry
5:57 min/km
01:12:54.90
170
9
13
00:36:53.80
180
6
13
01:43:51.50
422
14
33
01:46:59.60
205
8
12
00:17:13.20
96
10
12
257
515
Team Bovell Boys
Team Bovell Boys #515
Male Team of 4 Male
05:42:53.10
05:42:53.10
53
(129)
Team of 4 Male
53
Male
129
WA
AUS
Myles Bovell
Jonathan Bovell
Jeremy Bovell
Craig Bovell
6:02 min/km
01:22:44.90
326
67
189
00:36:58.00
181
52
77
01:35:39.90
327
54
158
01:49:46.00
229
46
115
00:17:44.30
125
15
78
319
306
Jessie WILLSHER
Jessie WILLSHER #306
Female Junior U18
05:57:08.30
05:57:08.30
1
(22)
Junior U18
1
Female
22
WA
AUS
Jessie Willsher
Jessie Willsher
Jessie Willsher
Jessie Willsher
6:17 min/km
01:23:56.80
343
1
25
00:36:58.40
182
1
14
01:25:41.30
203
1
14
02:13:00.10
426
1
34
00:17:31.70
113
1
13
277
550
Team Legends
Team Legends #550
Male Team of 4 Male
05:48:16.80
05:48:16.80
57
(145)
Team of 4 Male
57
Male
145
WA
AUS
Lee Smith
Shane Blackham
Tony Mills
Adam Eley
6:08 min/km
01:15:27.30
206
45
126
00:36:59.90
183
53
78
01:44:40.80
428
71
208
01:54:02.60
286
58
143
00:17:06.20
91
10
60
49
270
Jason WRIGHT
Jason WRIGHT #270
Male Veteran (40-49 years)
04:45:40.00
04:45:40.00
8
(34)
Veteran (40-49 years)
8
Male
34
WA
AUS
Jason Wright
Jason Wright
Jason Wright
Jason Wright
5:02 min/km
01:02:01.50
31
2
25
00:37:00.40
184
8
79
01:12:47.10
54
5
25
01:37:16.50
100
11
51
00:16:34.50
71
15
51
167
439
Team The PB's
Team The PB's #439
Mixed Team of 2 Veteran
05:23:49.80
05:23:49.80
7
(73)
Team of 2 Veteran
7
Mixed
73
WA
AUS
Jez Evans
Paul Bennett
Paul Bennett
Jez Evans
5:42 min/km
01:17:40.20
250
10
89
00:37:01.20
185
12
92
01:25:29.50
196
11
87
01:43:24.50
159
10
72
00:20:14.40
247
13
81
499
Team Wanted
Team Wanted #499
Male Team of 4 Male
DNF
DNF
Team of 4 Male
Male
WA
AUS
Jamie Parin
Tim Horgan
Peter Titmanis
Matt Titmanis
min/km
01:30:28.90
429
78
228
00:37:02.50
186
54
80
01:23:53.80
174
30
82
102
87
Will TICKNER
Will TICKNER #87
Male Prime (18-39 years)
05:07:37.30
05:07:37.30
20
(54)
Prime (18-39 years)
20
Male
54
WA
AUS
Will Tickner
Will Tickner
Will Tickner
Will Tickner
5:25 min/km
01:09:53.40
132
33
82
00:37:03.00
187
17
81
01:29:54.10
256
33
127
01:34:44.30
68
16
39
00:16:02.50
56
21
37
283
388
Team GIldamos
Team GIldamos #388
Mixed Team of 2 Prime
05:49:10.40
05:49:10.40
28
(118)
Team of 2 Prime
28
Mixed
118
WA
AUS
Geoff Amos
Geoff Amos
Bradley Gildersleeve
Bradley Gildersleeve
6:09 min/km
01:19:47.90
286
29
101
00:37:12.00
188
20
93
01:35:06.10
322
28
144
01:58:11.50
326
30
141
00:18:52.90
177
17
51
66
134
Rachael SMITH
Rachael SMITH #134
Female Veteran (40-49 years)
04:54:55.60
04:54:55.60
1
(6)
Veteran (40-49 years)
1
Female
6
WA
AUS
Rachael Smith
Rachael Smith
Rachael Smith
Rachael Smith
5:12 min/km
01:05:27.90
56
1
3
00:37:17.30
189
1
15
01:21:15.60
140
1
8
01:35:19.10
73
1
5
00:15:35.70
43
2
8
248
366
Team Sleek and Elite
Team Sleek and Elite #366
Mixed Team of 2 Prime
05:41:29.00
05:41:29.00
26
(108)
Team of 2 Prime
26
Mixed
108
WA
AUS
Christian Sailer
David Jeisman
David Jeisman
Christian Sailer
6:01 min/km
01:16:06.50
219
21
73
00:37:21.20
190
21
94
01:43:20.40
416
37
184
01:43:33.00
161
16
73
00:21:07.90
293
32
105
29
101
Simone MAIER
Simone MAIER #101
Female Prime (18-39 years)
04:38:44.90
04:38:44.90
1
(1)
Prime (18-39 years)
1
Female
1
NZL
Simone Maier
Simone Maier
Simone Maier
Simone Maier
4:54 min/km
01:00:29.30
20
1
1
00:37:21.80
191
7
16
01:24:48.30
189
8
13
01:21:35.90
14
1
1
00:14:29.60
18
2
2
278
481
Team Go Go Girls
Team Go Go Girls #481
Female Team of 4 Female
05:48:19.60
05:48:19.60
6
(17)
Team of 4 Female
6
Female
17
WA
AUS
Lyndal Gordon
Erin Shaw
Gail Parsons
Lynda Green
6:08 min/km
01:19:08.70
278
7
20
00:37:22.80
192
8
17
01:38:02.10
360
8
26
01:53:35.70
279
5
17
00:20:10.30
245
3
20
136
494
Team Eat My Dust :P
Team Eat My Dust :P #494
Mixed Team of 4 Junior
05:17:56.50
05:17:56.50
2
(58)
Team of 4 Junior
2
Mixed
58
WA
AUS
Kyle Sorensen
Harper Baron-Hay
Jeremy Sorensen
Kylie Sheedy
5:36 min/km
01:20:52.10
305
3
111
00:37:24.80
193
3
95
01:14:24.10
69
2
34
01:42:26.10
152
1
67
00:22:49.40
359
3
139
407
603
Team Lost and Found
Team Lost and Found #603
Mixed Team of 4 Mixed
06:21:33.30
06:21:33.30
65
(170)
Team of 4 Mixed
65
Mixed
170
WA
AUS
Erin Tuckwell
Alisha Bailey
Clare Wood
Joel Day
6:43 min/km
01:25:32.30
369
42
135
00:37:29.10
194
34
96
01:42:36.50
411
66
181
02:08:42.30
405
64
168
00:27:13.10
464
67
191
110
44
Luke JONES
Luke JONES #44
Male Prime (18-39 years)
05:09:10.70
05:09:10.70
22
(58)
Prime (18-39 years)
22
Male
58
WA
AUS
Luke Jones
Luke Jones
Luke Jones
Luke Jones
5:27 min/km
01:09:01.80
109
27
68
00:37:29.60
195
18
82
01:31:15.00
277
36
134
01:35:37.60
77
18
43
00:15:46.70
49
18
33
425
487
Team Team Third Attempt
Team Team Third Attempt #487
Female Team of 4 Female
06:27:31.90
06:27:31.90
12
(32)
Team of 4 Female
12
Female
32
WA
AUS
Kim Cullen
Cathrina Read
Amanda Vorisek
Maria Hillman
6:50 min/km
01:38:25.50
482
12
37
00:37:30.50
196
9
18
01:31:08.20
274
7
19
02:12:02.50
421
15
32
00:28:25.20
480
16
47
280
568
Team B shift heros
Team B shift heros #568
Male Team of 4 Male
05:48:38.50
05:48:38.50
58
(147)
Team of 4 Male
58
Male
147
WA
AUS
Marcus Tompkin
John Deutschbein
Jayden Edwards
David Pisani
6:08 min/km
01:19:42.80
285
58
165
00:37:34.40
197
55
83
01:46:43.00
437
73
212
01:36:06.30
83
18
45
00:28:32.00
483
75
236
164
522
Team Four Fellas
Team Four Fellas #522
Male Team of 4 Male
05:23:22.50
05:23:22.50
32
(83)
Team of 4 Male
32
Male
83
WA
AUS
Neil Milligan
Simon Keall
Geoff Dickson
Mark Messenger
5:42 min/km
01:33:39.40
456
80
240
00:37:35.60
198
56
84
01:19:10.40
117
21
57
01:31:35.10
46
12
28
00:21:22.00
302
50
167
403
608
Team Siba/Waddington/Ince
Team Siba/Waddington/Ince #608
Mixed Team of 4 Mixed
06:19:25.40
06:19:25.40
62
(167)
Team of 4 Mixed
62
Mixed
167
WA
AUS
Rebecca Waddington
Anthony Ince
Kris Waddington
John Sibenaler
6:41 min/km
01:46:45.80
516
78
221
00:37:39.40
199
35
97
01:46:17.60
436
67
189
01:45:57.90
193
35
89
00:22:44.70
358
49
138
400
360
Team Sea Creatures
Team Sea Creatures #360
Mixed Team of 2 Prime
06:18:32.40
06:18:32.40
35
(164)
Team of 2 Prime
35
Mixed
164
WA
AUS
Austin Salisbury
James Chadwick
Austin Salisbury
James Chadwick
6:40 min/km
01:20:13.30
295
31
106
00:37:40.20
200
22
98
01:39:57.50
386
34
174
02:17:00.80
442
38
185
00:23:40.60
393
38
160
1
2
3
[4]
5
6
7
...
10
11
12
13
Page 4 of 13 (625 items)