Act-Belong-Commit Augusta Adventure Fest
8 Nov 2015
Results
Details
 
Contact
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
1
2
3
[4]
5
6
7
...
10
11
12
13
Page 4 of 13 (625 items)
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Cat Pos
(Gen Pos)
Category
Cat Pos
Gender
Gen Pos
State
Country
Run
Swim
Paddle
MTB
Pace
Run
O/Pos
C/Pos
G/Pos
Swim
O/Pos
C/Pos
G/Pos
Paddle
O/Pos
C/Pos
G/Pos
MTB
O/Pos
C/Pos
G/Pos
TeamRun
O/Pos
C/Pos
G/Pos
61
594
Team The Four Woods
Team The Four Woods #594
Mixed Team of 4 Mixed
04:52:56.00
04:52:56.00
6
(21)
Team of 4 Mixed
6
Mixed
21
WA
AUS
Matthew Ellwood
Laura Ellwood
David Ellwood
Aaron Ellwood
5:09 min/km
01:13:59.70
187
21
60
00:33:28.30
95
20
57
01:17:48.80
103
21
51
01:30:16.60
40
7
15
00:17:22.60
104
6
25
304
430
Team BnF
Team BnF #430
Mixed Team of 2 Veteran
05:53:42.60
05:53:42.60
18
(126)
Team of 2 Veteran
18
Mixed
126
WA
AUS
Kevin Smout
Guy Burnett
Guy Burnett
Kevin Smout
6:14 min/km
01:17:53.40
255
11
91
00:42:08.30
321
19
151
01:17:54.40
104
5
52
02:13:29.60
428
26
177
00:22:16.90
339
20
129
294
283
Andrew JONES
Andrew JONES #283
Male Vintage (50-59)
05:51:20.30
05:51:20.30
11
(154)
Vintage (50-59)
11
Male
154
WA
AUS
6:11 min/km
01:21:35.80
314
12
180
00:39:13.30
243
2
104
01:17:57.40
105
3
52
02:08:27.70
404
18
208
00:24:06.10
410
18
209
359
407
Team Filty
Team Filty #407
Mixed Team of 2 Prime
06:04:30.50
06:04:30.50
31
(148)
Team of 2 Prime
31
Mixed
148
WA
AUS
Niamh Okeeffe
John Morton
John Morton
Niamh Okeeffe
6:25 min/km
01:26:53.30
390
37
147
00:32:43.30
76
12
46
01:18:00.80
107
10
53
02:26:58.20
480
44
205
00:19:54.90
234
26
75
291
267
James WHITE
James WHITE #267
Male Veteran (40-49 years)
05:51:14.40
05:51:14.40
35
(153)
Veteran (40-49 years)
35
Male
153
WA
AUS
6:11 min/km
02:00:49.10
01:17:57.40
106
13
53
02:07:42.60
399
54
204
00:24:45.30
425
61
214
201
538
Team Lost and Found 2015
Team Lost and Found 2015 #538
Male Team of 4 Male
05:32:30.40
05:32:30.40
37
(103)
Team of 4 Male
37
Male
103
WA
AUS
Stuart Preston
James Edwards
Graham Hunt
Adriaan Rootman
5:51 min/km
01:17:26.70
245
50
142
00:34:55.30
124
37
46
01:18:09.70
108
20
54
01:59:58.30
340
63
169
00:22:00.40
326
54
175
59
682
Team Cruel Sea
Team Cruel Sea #682
Mixed Team of 4 Veteran
04:52:05.00
04:52:05.00
6
(20)
Team of 4 Veteran
6
Mixed
20
WA
AUS
Greg Fraser
Chris Brooks
Kent Morison
Andy H
5:09 min/km
01:07:26.40
75
4
19
00:27:44.80
9
1
4
01:18:22.50
111
15
54
01:38:30.20
114
11
51
00:20:01.10
238
12
77
263
263
Peter VAN MAANEN
Peter VAN MAANEN #263
Male Veteran (40-49 years)
05:44:21.50
05:44:21.50
26
(133)
Veteran (40-49 years)
26
Male
133
WA
AUS
Peter Van Maanen
Peter Van Maanen
Peter Van Maanen
Peter Van Maanen
6:04 min/km
01:26:14.80
377
50
208
00:40:34.70
288
20
126
01:18:15.60
110
14
55
01:56:53.00
313
35
156
00:22:23.40
345
49
182
238
586
Team Nick's Chicks
Team Nick's Chicks #586
Mixed Team of 4 Mixed
05:39:21.80
05:39:21.80
37
(102)
Team of 4 Mixed
37
Mixed
102
WA
AUS
Nick Lonie
Emily Haswell
Gordon Menzies
Kate Reynolds
5:59 min/km
01:13:01.30
172
18
53
00:41:14.20
301
54
145
01:18:31.40
112
22
55
02:05:45.10
380
59
156
00:20:49.80
279
32
98
72
248
Adam PASSMORE
Adam PASSMORE #248
Male Veteran (40-49 years)
04:57:54.40
04:57:54.40
10
(41)
Veteran (40-49 years)
10
Male
41
WA
AUS
Adam Passmore
Adam Passmore
Adam Passmore
Adam Passmore
5:15 min/km
01:05:29.70
57
8
44
00:36:19.20
162
7
67
01:19:04.70
115
15
56
01:40:32.30
134
13
65
00:16:28.50
69
13
49
30
688
Team Overduegites
Team Overduegites #688
Mixed Team of 4 Veteran
04:39:08.20
04:39:08.20
4
(7)
Team of 4 Veteran
4
Mixed
7
WA
AUS
Martin Cramp
Anthony Tunstill
David Barton
James Marshall
4:55 min/km
01:08:10.10
87
5
26
00:31:16.70
49
8
28
01:18:35.70
113
16
56
01:23:11.90
18
2
4
00:17:53.80
132
7
35
62
416
Team Rick & Mud
Team Rick & Mud #416
Mixed Team of 2 Veteran
04:53:22.90
04:53:22.90
3
(22)
Team of 2 Veteran
3
Mixed
22
WA
AUS
Ric Vittino
John Contessi
John Contessi
Ric Vittino
5:10 min/km
01:09:18.00
113
3
32
00:34:07.30
106
6
65
01:18:43.40
114
6
57
01:31:50.70
47
3
18
00:19:23.50
206
11
61
164
522
Team Four Fellas
Team Four Fellas #522
Male Team of 4 Male
05:23:22.50
05:23:22.50
32
(83)
Team of 4 Male
32
Male
83
WA
AUS
Neil Milligan
Simon Keall
Geoff Dickson
Mark Messenger
5:42 min/km
01:33:39.40
456
80
240
00:37:35.60
198
56
84
01:19:10.40
117
21
57
01:31:35.10
46
12
28
00:21:22.00
302
50
167
140
377
Team Accidental Adventurers
Team Accidental Adventurers #377
Mixed Team of 2 Prime
05:18:42.00
05:18:42.00
19
(59)
Team of 2 Prime
19
Mixed
59
WA
AUS
Darren Gogan
Katherine Ross
Katherine Ross
Darren Gogan
5:37 min/km
01:17:08.00
240
25
84
00:33:49.80
101
16
61
01:19:10.20
116
11
58
01:50:16.40
239
24
106
00:18:17.60
149
15
40
124
311
Dave HUNT
Dave HUNT #311
Male Veteran (40-49 years)
05:14:49.30
05:14:49.30
14
(64)
Veteran (40-49 years)
14
Male
64
WA
AUS
Dave Hunt
Dave Hunt
Dave Hunt
Dave Hunt
5:33 min/km
01:05:26.90
55
7
43
00:38:08.20
211
10
88
01:19:22.10
118
16
58
01:53:48.30
282
29
140
00:18:03.80
137
25
87
150
552
Team The X Men
Team The X Men #552
Male Team of 4 Male
05:21:20.20
05:21:20.20
28
(74)
Team of 4 Male
28
Male
74
WA
AUS
Michael Baldock
Tim Vanderbeek
Mark Webster
Greg Hough
5:40 min/km
01:10:57.40
148
31
92
00:45:38.80
386
78
188
01:19:32.50
119
22
59
01:45:36.00
186
37
91
00:19:35.50
217
32
133
376
621
Team Furry and Friends
Team Furry and Friends #621
Mixed Team of 4 Mixed
06:11:14.80
06:11:14.80
57
(154)
Team of 4 Mixed
57
Mixed
154
WA
AUS
Dianna Ingram
Tessa Chapman
Nazli Gwynn
6:32 min/km
01:25:20.70
366
41
134
00:30:22.80
34
8
19
01:19:36.80
122
23
59
02:27:58.80
483
74
206
00:27:55.70
475
70
197
54
365
Team Having Fun
Team Having Fun #365
Mixed Team of 2 Prime
04:50:45.40
04:50:45.40
5
(18)
Team of 2 Prime
5
Mixed
18
WA
AUS
Jeremy Sangster
Pat Woolley
Pat Woolley
5:07 min/km
01:03:06.90
41
4
7
00:33:57.00
103
17
62
01:20:03.30
125
12
60
01:35:47.60
80
7
31
00:17:50.60
129
14
34
149
81
Paul SZIJARTO
Paul SZIJARTO #81
Male Prime (18-39 years)
05:20:30.90
05:20:30.90
26
(73)
Prime (18-39 years)
26
Male
73
WA
AUS
Paul Szijarto
Paul Szijarto
Paul Szijarto
Paul Szijarto
5:39 min/km
01:17:35.50
248
52
143
00:40:45.40
291
34
128
01:19:43.30
123
19
60
01:46:13.30
195
32
96
00:16:13.40
62
25
43
182
26
George ELLWOOD
George ELLWOOD #26
Male Prime (18-39 years)
05:27:57.70
05:27:57.70
33
(90)
Prime (18-39 years)
33
Male
90
WA
AUS
George Ellwood
George Ellwood
George Ellwood
George Ellwood
5:47 min/km
01:10:52.10
144
35
91
00:36:44.50
172
13
73
01:20:01.40
124
20
61
02:01:05.10
348
52
174
00:19:14.60
197
51
125
251
441
Team bILS
Team bILS #441
Mixed Team of 2 Veteran
05:41:35.00
05:41:35.00
13
(111)
Team of 2 Veteran
13
Mixed
111
WA
AUS
David Ritchie
Charles Hancey
Charles Hancey
David Ritchie
6:01 min/km
01:27:49.80
400
21
151
00:38:45.50
230
13
113
01:20:34.40
130
7
61
01:52:28.90
262
17
120
00:21:56.40
324
18
122
79
554
Team DownerandOut
Team DownerandOut #554
Male Team of 4 Male
05:00:19.00
05:00:19.00
18
(44)
Team of 4 Male
18
Male
44
WA
AUS
Paul Girardi
Dan Kitts
Mark Glossop
Mark Weston
5:17 min/km
01:09:26.30
116
25
72
00:35:33.30
140
44
57
01:20:04.10
126
23
62
01:37:44.40
108
23
54
00:17:30.90
112
14
71
50
216
Team LOCKING
Team LOCKING #216
Mixed AR Pair
04:49:20.90
04:49:20.90
2
(15)
AR Pair
2
Mixed
15
WA
AUS
Benjamin King
Anthony Lockley
5:06 min/km
01:04:38.60
48
1
8
00:32:41.90
75
1
45
01:20:37.20
131
2
62
01:36:12.80
85
2
34
00:15:10.40
35
1
3
262
292
David READETT
David READETT #292
Male Vintage (50-59)
05:44:10.90
05:44:10.90
9
(132)
Vintage (50-59)
9
Male
132
WA
AUS
David Readett
David Readett
David Readett
David Readett
6:04 min/km
01:35:49.80
468
20
241
00:41:13.10
300
5
132
01:20:13.60
127
4
63
01:41:13.80
143
1
72
00:25:40.60
442
19
221
174
577
Team Team Dunsy
Team Team Dunsy #577
Mixed Team of 4 Mixed
05:26:15.60
05:26:15.60
24
(77)
Team of 4 Mixed
24
Mixed
77
WA
AUS
Jane Heaven
Monique Vollprecht
Mieke Boerema
Trevor Lawrence-Brown
5:45 min/km
01:24:14.50
347
38
124
00:33:48.30
100
22
60
01:20:45.50
133
24
63
01:44:25.40
172
29
76
00:23:01.90
366
50
141
346
411
Team Old bull Young bull
Team Old bull Young bull #411
Mixed Team of 2 Veteran
06:01:36.00
06:01:36.00
21
(142)
Team of 2 Veteran
21
Mixed
142
WA
AUS
Simon Kemp
Simon Kemp
Brett Heatley
Brett Heatley
6:22 min/km
01:34:33.30
460
27
185
00:46:52.50
411
22
179
01:20:50.60
134
8
64
01:57:46.10
323
21
139
00:21:33.50
309
15
111
163
495
Team 3 BLIND MICE
Team 3 BLIND MICE #495
Male Team of 4 Male
05:23:20.60
05:23:20.60
31
(82)
Team of 4 Male
31
Male
82
WA
AUS
Stuart Hall
Timothy Rowberry
Simone Jespersen
Stefan Norgaard
5:42 min/km
01:17:06.20
238
49
139
00:35:54.80
154
46
62
01:20:17.50
128
24
64
01:46:00.00
194
39
95
00:24:02.10
407
66
206
347
282
Robert JOHNSTON
Robert JOHNSTON #282
Male Vintage (50-59)
06:02:00.70
06:02:00.70
14
(179)
Vintage (50-59)
14
Male
179
WA
AUS
Robert Johnston
Robert Johnston
Robert Johnston
Robert Johnston
6:23 min/km
01:23:48.00
340
15
197
00:45:39.30
387
12
189
01:20:39.60
132
5
65
02:11:13.00
417
19
214
00:20:40.80
272
12
153
169
671
Team Shinboners
Team Shinboners #671
Mixed Team of 4 Veteran
05:25:12.60
05:25:12.60
20
(75)
Team of 4 Veteran
20
Mixed
75
WA
AUS
Simon Stewart
Rob Oliver
Paul Wallwork
Patrick Gillen
5:44 min/km
01:18:03.00
257
18
92
00:29:07.10
21
3
9
01:20:52.30
135
17
65
01:54:08.10
287
30
126
00:23:02.10
367
22
142
75
10
Dan BAYLISS
Dan BAYLISS #10
Male Prime (18-39 years)
04:58:37.60
04:58:37.60
15
(42)
Prime (18-39 years)
15
Male
42
WA
AUS
Dan Bayliss
Dan Bayliss
Dan Bayliss
Dan Bayliss
5:16 min/km
01:00:56.80
24
14
19
00:42:35.70
332
40
154
01:21:01.00
138
21
66
01:39:26.30
121
22
60
00:14:37.80
20
12
17
188
220
Team Batman And Superman
Team Batman And Superman #220
Mixed AR Pair
05:29:36.10
05:29:36.10
4
(84)
AR Pair
4
Mixed
84
WA
AUS
5:48 min/km
01:16:05.20
218
4
72
00:48:44.20
446
10
194
01:21:03.80
139
3
66
01:42:13.60
150
3
66
00:21:29.30
306
10
109
170
61
David MCKEOWN
David MCKEOWN #61
Male Prime (18-39 years)
05:25:27.40
05:25:27.40
30
(84)
Prime (18-39 years)
30
Male
84
WA
AUS
David Mckeown
David Mckeown
David McKeown
David Mckeown
5:44 min/km
01:12:35.50
167
40
105
00:39:15.40
245
26
105
01:21:21.40
142
22
67
01:54:35.20
291
45
146
00:17:39.90
123
37
76
340
677
Team GaPP
Team GaPP #677
Mixed Team of 4 Veteran
06:00:17.50
06:00:17.50
30
(139)
Team of 4 Veteran
30
Mixed
139
WA
AUS
Shane Pentony
Megan Pentony
Paul Graham
Jemma Diedrichs
6:21 min/km
01:10:17.80
136
9
41
00:39:27.80
255
31
122
01:21:18.80
141
18
67
02:23:43.00
474
38
201
00:25:30.10
439
33
182
199
637
Team Team Joel
Team Team Joel #637
Mixed Team of 4 Mixed
05:32:28.00
05:32:28.00
30
(86)
Team of 4 Mixed
30
Mixed
86
WA
AUS
Brad Johnston
Nicholas Noel
Lloyd Noel
Jaclyn Noel
5:51 min/km
01:09:06.20
111
11
31
00:30:09.90
29
6
15
01:21:37.30
146
25
68
02:08:13.30
403
63
167
00:23:21.30
377
53
150
162
501
Team Who'S Going To Paddle?
Team Who'S Going To Paddle? #501
Male Team of 4 Male
05:23:12.60
05:23:12.60
30
(81)
Team of 4 Male
30
Male
81
WA
AUS
Neil Le Febvre
Tom Le Febvre
Ben Kelly
Dean Adams
5:42 min/km
01:22:55.80
328
68
191
00:38:57.80
238
64
102
01:21:21.70
143
25
68
01:40:30.70
132
29
64
00:19:26.60
209
31
130
68
514
Team Life's Better
Team Life's Better #514
Male Team of 4 Male
04:55:23.60
04:55:23.60
16
(39)
Team of 4 Male
16
Male
39
WA
AUS
Pete Burnheim
Richard Williams
Christopher Marr
J Sparkes
5:12 min/km
01:07:39.30
78
18
51
00:31:17.40
50
17
20
01:21:41.00
148
26
69
01:37:15.10
98
20
49
00:17:30.80
111
13
70
156
689
Team Honey Badgers
Team Honey Badgers #689
Mixed Team of 4 Veteran
05:21:59.30
05:21:59.30
19
(69)
Team of 4 Veteran
19
Mixed
69
WA
AUS
Brant Edwards
Ashley Verwijmeren
Simon Walker
Andrew Della-Sale
5:40 min/km
01:10:35.50
142
10
42
00:37:45.10
201
25
99
01:21:45.20
149
19
69
01:48:06.70
215
23
97
00:23:46.80
398
28
162
145
207
Team RETIRED DOUBLES
Team RETIRED DOUBLES #207
Mixed AR Pair
05:20:09.00
05:20:09.00
3
(63)
AR Pair
3
Mixed
63
WA
AUS
Bruce Dewar
Keira Macfarlane
5:38 min/km
01:16:33.50
230
5
78
00:35:43.50
147
2
80
01:21:52.40
150
4
70
01:45:43.80
191
4
87
00:20:15.80
251
6
84
267
163
Sean CRIBB
Sean CRIBB #163
Male Veteran (40-49 years)
05:46:02.60
05:46:02.60
30
(137)
Veteran (40-49 years)
30
Male
137
WA
AUS
Sean Cribb
Sean Cribb
Sean Cribb
Sean Cribb
6:06 min/km
01:10:21.70
139
23
87
00:43:06.20
342
36
160
01:22:03.20
151
17
70
02:09:34.10
408
57
211
00:20:57.40
286
42
158
60
558
Team Guiness Monsters 2
Team Guiness Monsters 2 #558
Male Team of 4 Male
04:52:54.20
04:52:54.20
15
(38)
Team of 4 Male
15
Male
38
WA
AUS
Glen Gibson
Bradley Hitchcock
Justin Brown
Andrew Good
5:09 min/km
01:02:10.90
33
8
27
00:35:25.00
136
42
53
01:22:03.20
152
27
71
01:30:16.80
41
10
25
00:22:58.30
363
58
193
348
599
Team The Love Boat
Team The Love Boat #599
Mixed Team of 4 Mixed
06:02:34.20
06:02:34.20
55
(143)
Team of 4 Mixed
55
Mixed
143
WA
AUS
Margot Seneque
Remy Semeque
Sacha Seneque
6:23 min/km
01:17:03.40
237
28
83
00:30:47.50
40
10
23
01:22:03.30
153
26
71
02:23:40.50
473
72
200
00:28:59.50
487
73
203
327
280
Murray JACOBS
Murray JACOBS #280
Male Vintage (50-59)
05:57:52.30
05:57:52.30
13
(169)
Vintage (50-59)
13
Male
169
WA
AUS
Murray Jacobs
Murray Jacobs
Murray Jacobs
Murray Jacobs
6:18 min/km
01:26:27.60
381
18
212
00:45:51.50
391
13
191
01:22:03.60
155
6
72
02:01:06.20
349
15
175
00:22:23.40
346
15
183
116
381
Team Team Dizzy
Team Team Dizzy #381
Mixed Team of 2 Prime
05:11:42.20
05:11:42.20
15
(47)
Team of 2 Prime
15
Mixed
47
WA
AUS
Rachel Duczynski
Rachel Duczynski
Rachel Duczynski
Guy Duczynski
5:29 min/km
01:12:34.50
166
14
50
00:29:51.70
26
3
13
01:22:03.40
154
13
72
01:50:00.00
234
23
103
00:17:12.60
95
8
22
361
167
Chris DUCKWORTH
Chris DUCKWORTH #167
Male Veteran (40-49 years)
06:04:59.60
06:04:59.60
45
(187)
Veteran (40-49 years)
45
Male
187
WA
AUS
Chris Duckworth
Chris Duckworth
Chris Duckworth
Chris Duckworth
6:26 min/km
01:33:37.80
454
66
238
00:45:53.30
392
47
192
01:22:04.50
156
18
73
01:59:20.40
337
39
166
00:24:03.60
408
57
207
399
653
Team Hairy Clackers
Team Hairy Clackers #653
Mixed Team of 4 Mixed
06:18:30.90
06:18:30.90
61
(163)
Team of 4 Mixed
61
Mixed
163
WA
AUS
Tashana Tweddle
Dianne McLernon
Susan Quick
Leon Hodge
6:40 min/km
01:33:42.20
457
62
182
00:39:59.10
271
46
129
01:22:09.00
157
27
73
02:07:29.40
397
62
166
00:35:11.20
509
75
214
131
639
Team Slack Attack
Team Slack Attack #639
Mixed Team of 4 Mixed
05:16:36.50
05:16:36.50
17
(54)
Team of 4 Mixed
17
Mixed
54
WA
AUS
Nicole Smith
Angela Moore
Simon Kirke
David Slack
5:35 min/km
01:30:35.70
430
55
169
00:34:56.00
125
27
72
01:22:20.90
159
28
74
01:28:02.90
31
4
11
00:20:41.00
273
30
95
125
314
Douglas LEWIN
Douglas LEWIN #314
Male Junior U18
05:15:03.60
05:15:03.60
1
(65)
Junior U18
1
Male
65
WA
AUS
5:33 min/km
01:06:56.00
71
1
48
00:35:53.60
153
1
61
01:22:10.50
158
1
74
01:51:14.60
250
1
124
00:18:48.90
174
1
110
121
368
Team WalkHard
Team WalkHard #368
Mixed Team of 2 Prime
05:13:40.20
05:13:40.20
16
(48)
Team of 2 Prime
16
Mixed
48
WA
AUS
Hayden Walker
Brad Hardingham
Brad Hardingham
Hayden Walker
5:31 min/km
01:11:07.50
152
13
45
00:30:33.80
38
5
22
01:22:35.00
160
14
75
01:49:37.30
225
21
101
00:19:46.60
229
23
72
353
556
Team Fat Forties
Team Fat Forties #556
Male Team of 4 Male
06:03:24.80
06:03:24.80
71
(180)
Team of 4 Male
71
Male
180
WA
AUS
Raj Suares
Quintin Hughes
James Coad
Robert Pachta
6:24 min/km
01:44:33.40
504
81
251
00:36:42.20
170
50
71
01:23:04.30
163
28
75
01:55:16.10
297
59
147
00:23:48.80
399
63
203
142
151
Lance BRAMLEY
Lance BRAMLEY #151
Male Veteran (40-49 years)
05:19:22.40
05:19:22.40
16
(71)
Veteran (40-49 years)
16
Male
71
WA
AUS
Lance Bramley
Lance Bramley
Lance Bramley
Lance Bramley
5:37 min/km
01:09:51.50
130
21
80
00:39:21.80
251
12
109
01:23:16.80
165
19
76
01:47:54.20
214
21
106
00:18:58.10
183
31
114
1
2
3
[4]
5
6
7
...
10
11
12
13
Page 4 of 13 (625 items)