Act-Belong-Commit Augusta Adventure Fest
8 Nov 2015
Results
Details
 
Contact
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
1
2
3
[4]
5
6
Page 4 of 6 (255 items)
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Cat Pos
(Gen Pos)
Category
Cat Pos
Gender
Gen Pos
State
Country
Run
Swim
Paddle
MTB
Pace
Run
O/Pos
C/Pos
G/Pos
Swim
O/Pos
C/Pos
G/Pos
Paddle
O/Pos
C/Pos
G/Pos
MTB
O/Pos
C/Pos
G/Pos
TeamRun
O/Pos
C/Pos
G/Pos
370
684
Team Madalas
Team Madalas #684
Mixed Team of 4 Veteran
06:08:02.60
06:08:02.60
33
(151)
Team of 4 Veteran
33
Mixed
151
WA
AUS
Louise Watson
Barry Watson
Paul Cutler
Cassandra Raath
6:29 min/km
01:34:52.30
463
36
188
00:38:12.70
213
26
106
01:32:34.80
299
30
135
01:58:27.70
329
32
143
00:23:55.10
404
29
166
374
409
Team China
Team China #409
Mixed Team of 2 Prime
06:10:43.40
06:10:43.40
32
(152)
Team of 2 Prime
32
Mixed
152
CHN
Dong Li
Wei Jun
Wei Jun
Dong Li
6:32 min/km
01:07:44.20
83
8
23
00:45:36.10
383
38
169
01:59:25.30
480
41
209
02:00:30.00
345
31
148
00:17:27.80
108
10
27
375
431
Team Fast and Furoius - Post Mark
Team Fast and Furoius - Post Mark #431
Mixed Team of 2 Veteran
06:11:02.40
06:11:02.40
24
(153)
Team of 2 Veteran
24
Mixed
153
WA
AUS
Grant Lewis
Grant Lewis
Maurie Carlyon
Grant Lewis
6:32 min/km
01:42:43.40
498
32
210
00:32:54.60
81
3
48
01:35:30.70
325
25
147
01:58:57.00
333
23
147
00:20:56.70
285
14
102
376
621
Team Furry and Friends
Team Furry and Friends #621
Mixed Team of 4 Mixed
06:11:14.80
06:11:14.80
57
(154)
Team of 4 Mixed
57
Mixed
154
WA
AUS
Dianna Ingram
Tessa Chapman
Nazli Gwynn
6:32 min/km
01:25:20.70
366
41
134
00:30:22.80
34
8
19
01:19:36.80
122
23
59
02:27:58.80
483
74
206
00:27:55.70
475
70
197
380
384
Team Twin Power
Team Twin Power #384
Mixed Team of 2 Prime
06:12:41.70
06:12:41.70
33
(155)
Team of 2 Prime
33
Mixed
155
WA
AUS
Baillie Liddle
Bryony McCrudden
Baillie Liddle
Bryony McCrudden
6:34 min/km
01:30:52.70
435
40
172
00:43:05.70
341
36
156
01:30:25.80
265
23
119
02:05:13.60
379
32
155
00:23:03.90
368
36
143
381
355
Team Mumbling Donkeys
Team Mumbling Donkeys #355
Mixed Team of 2 Prime
06:13:09.80
06:13:09.80
34
(156)
Team of 2 Prime
34
Mixed
156
WA
AUS
Dean Fletcher
Claus Steinenbohmer
Dean Fletcher
Claus Steinenbohmer
6:34 min/km
01:24:31.00
356
34
130
00:47:44.30
431
40
188
01:32:59.00
305
27
137
02:05:52.10
381
33
157
00:22:03.40
330
34
125
389
468
Team Triple J
Team Triple J #468
Mixed Team of 4 Mixed
06:15:09.40
06:15:09.40
58
(157)
Team of 4 Mixed
58
Mixed
157
WA
AUS
Sharon Johnson
Dean Johnson
Dean Johnson
Craig Johnson
6:36 min/km
01:30:36.40
431
56
170
00:44:50.00
366
64
161
01:52:42.30
461
72
199
01:44:57.70
180
32
83
00:22:03.00
328
43
124
390
203
Team Dre and J
Team Dre and J #203
Mixed AR Pair
06:15:45.00
06:15:45.00
7
(158)
AR Pair
7
Mixed
158
WA
AUS
6:37 min/km
01:25:13.30
363
9
132
00:49:37.20
459
13
199
01:33:25.70
307
10
139
02:06:58.80
392
7
163
00:20:30.00
263
7
91
391
223
Team SMART ARNOLD PS
Team SMART ARNOLD PS #223
Mixed AR Pair
06:15:54.10
06:15:54.10
8
(159)
AR Pair
8
Mixed
159
WA
AUS
6:37 min/km
01:26:10.10
375
10
140
00:49:34.00
457
12
198
01:29:57.40
258
8
113
02:10:51.60
414
9
171
00:19:21.00
200
5
57
392
593
Team Pulsation
Team Pulsation #593
Mixed Team of 4 Mixed
06:16:11.00
06:16:11.00
59
(160)
Team of 4 Mixed
59
Mixed
160
WA
AUS
Carmel Amplett
Neil Woodington
Mal King Pulse Fitness
Jason Holl
6:38 min/km
01:44:33.10
503
74
212
00:42:11.60
323
58
152
01:28:05.30
240
40
105
01:57:52.80
325
53
140
00:23:28.20
380
54
153
397
601
Team TPT
Team TPT #601
Mixed Team of 4 Mixed
06:17:52.90
06:17:52.90
60
(161)
Team of 4 Mixed
60
Mixed
161
WA
AUS
Kwun Yek
Erica Eviet
Len Brandis
Philip Taylor
6:39 min/km
01:31:15.90
439
58
174
00:35:43.70
148
30
81
01:36:25.80
339
50
150
02:06:12.70
385
60
158
00:28:14.80
478
71
198
398
415
Team Realise surf training
Team Realise surf training #415
Mixed Team of 2 Veteran
06:18:03.50
06:18:03.50
25
(162)
Team of 2 Veteran
25
Mixed
162
WA
AUS
Brenton Rose
Nicole Jahn
Brenton Rose
Nicole Jahn
6:40 min/km
01:36:43.30
473
29
196
00:36:50.80
177
11
90
01:29:32.90
251
17
110
02:00:31.70
346
24
149
00:34:24.80
506
33
212
399
653
Team Hairy Clackers
Team Hairy Clackers #653
Mixed Team of 4 Mixed
06:18:30.90
06:18:30.90
61
(163)
Team of 4 Mixed
61
Mixed
163
WA
AUS
Tashana Tweddle
Dianne McLernon
Susan Quick
Leon Hodge
6:40 min/km
01:33:42.20
457
62
182
00:39:59.10
271
46
129
01:22:09.00
157
27
73
02:07:29.40
397
62
166
00:35:11.20
509
75
214
400
360
Team Sea Creatures
Team Sea Creatures #360
Mixed Team of 2 Prime
06:18:32.40
06:18:32.40
35
(164)
Team of 2 Prime
35
Mixed
164
WA
AUS
Austin Salisbury
James Chadwick
Austin Salisbury
James Chadwick
6:40 min/km
01:20:13.30
295
31
106
00:37:40.20
200
22
98
01:39:57.50
386
34
174
02:17:00.80
442
38
185
00:23:40.60
393
38
160
401
374
Team No idea
Team No idea #374
Mixed Team of 2 Prime
06:18:43.70
06:18:43.70
36
(165)
Team of 2 Prime
36
Mixed
165
WA
AUS
Catherine Fuller
Jared Faint
Catherine Fuller
Jared Faint
6:40 min/km
01:26:08.00
374
35
139
00:37:56.10
207
24
102
02:11:51.30
507
42
215
01:43:03.20
156
14
70
00:19:45.10
224
22
71
402
609
Team Oops!
Team Oops! #609
Mixed Team of 4 Veteran
06:19:06.70
06:19:06.70
34
(166)
Team of 4 Veteran
34
Mixed
166
WA
AUS
Bruce Godden
Bill James
Fred Annesley
Peter Lane
6:41 min/km
01:15:49.70
214
12
70
00:38:57.70
237
28
115
01:32:11.50
290
29
132
02:15:22.80
437
36
183
00:36:45.00
511
39
216
403
608
Team Siba/Waddington/Ince
Team Siba/Waddington/Ince #608
Mixed Team of 4 Mixed
06:19:25.40
06:19:25.40
62
(167)
Team of 4 Mixed
62
Mixed
167
WA
AUS
Rebecca Waddington
Anthony Ince
Kris Waddington
John Sibenaler
6:41 min/km
01:46:45.80
516
78
221
00:37:39.40
199
35
97
01:46:17.60
436
67
189
01:45:57.90
193
35
89
00:22:44.70
358
49
138
404
646
Team team livewrong
Team team livewrong #646
Mixed Team of 4 Mixed
06:20:38.30
06:20:38.30
63
(168)
Team of 4 Mixed
63
Mixed
168
WA
AUS
Sean Meakin
Andrea Williams
Maree Griffiths
Kelly-Ann Hahn
6:42 min/km
01:28:05.90
403
50
154
00:45:53.60
393
68
173
01:37:37.90
356
55
158
02:06:44.50
391
61
162
00:22:16.40
338
45
128
406
611
Team Abbottswanna
Team Abbottswanna #611
Mixed Team of 4 Mixed
06:21:19.30
06:21:19.30
64
(169)
Team of 4 Mixed
64
Mixed
169
WA
AUS
Cecile Abbott
Pascale Abbott
Bernard Abbott
Jerome Abbott
6:43 min/km
01:34:11.60
458
63
183
00:46:37.70
406
70
177
01:47:27.80
442
69
191
01:50:46.00
243
39
109
00:22:16.20
337
44
127
407
603
Team Lost and Found
Team Lost and Found #603
Mixed Team of 4 Mixed
06:21:33.30
06:21:33.30
65
(170)
Team of 4 Mixed
65
Mixed
170
WA
AUS
Erin Tuckwell
Alisha Bailey
Clare Wood
Joel Day
6:43 min/km
01:25:32.30
369
42
135
00:37:29.10
194
34
96
01:42:36.50
411
66
181
02:08:42.30
405
64
168
00:27:13.10
464
67
191
408
354
Team T-Rex Tri Hards
Team T-Rex Tri Hards #354
Mixed Team of 2 Prime
06:22:13.40
06:22:13.40
37
(171)
Team of 2 Prime
37
Mixed
171
WA
AUS
Jo Haworth
Jo Haworth
Jenny Jones
Jenny Jones
6:44 min/km
01:28:46.20
409
38
159
00:40:10.50
280
32
133
01:42:50.90
415
36
183
02:10:32.60
411
35
170
00:19:53.20
233
25
74
409
669
Gavin Bicknell
Gavin Bicknell #669
Mixed Team of 4 Veteran
06:22:50.00
06:22:50.00
35
(172)
Team of 4 Veteran
35
Mixed
172
WA
AUS
Andy Twell
Kevin Gauntlett
Gavin Bicknell
Aaron Turnbull
6:45 min/km
01:36:11.50
470
37
193
00:41:10.50
298
33
143
01:25:49.70
207
22
92
02:14:37.10
431
35
179
00:25:01.20
430
31
175
410
612
Team Light Hoppers
Team Light Hoppers #612
Mixed Team of 4 Mixed
06:23:12.30
06:23:12.30
66
(173)
Team of 4 Mixed
66
Mixed
173
WA
AUS
Holly Hopkins
Maritia Lightfoot
Alex McCormack
Ian Lightfoot
6:45 min/km
01:36:38.40
472
68
195
00:35:38.50
142
28
77
01:54:46.00
472
73
204
01:51:21.00
251
42
113
00:24:48.40
426
61
173
413
658
Team Pathblockers
Team Pathblockers #658
Mixed Team of 4 Veteran
06:23:23.60
06:23:23.60
36
(174)
Team of 4 Veteran
36
Mixed
174
WA
AUS
Michael Dickson
Steve Robinson
Emma Dickson
Andrew Dickson
6:45 min/km
01:31:18.50
440
35
175
00:36:33.60
168
23
88
01:40:46.40
393
34
176
02:06:22.50
387
34
159
00:28:22.60
479
35
199
414
641
Team Xanadu Reserves
Team Xanadu Reserves #641
Mixed Team of 4 Mixed
06:23:35.40
06:23:35.40
67
(175)
Team of 4 Mixed
67
Mixed
175
WA
AUS
Rafe Quinn
Karen Holper
Simone Enright
Roly Kyme
6:45 min/km
01:25:53.70
372
44
137
00:47:46.00
432
74
189
02:10:05.80
504
77
212
01:32:31.70
54
9
20
00:27:18.20
466
68
193
415
588
Team Middle Age Spread
Team Middle Age Spread #588
Mixed Team of 4 Mixed
06:24:29.50
06:24:29.50
68
(176)
Team of 4 Mixed
68
Mixed
176
WA
AUS
Melissa Welsh
David Welsh
Caitlin Hunt
Chela Lamond
6:46 min/km
01:31:13.90
438
57
173
00:47:07.10
414
72
181
01:30:07.20
261
42
116
02:09:51.50
410
65
169
00:26:09.80
455
66
187
417
205
Team Grandpa's
Team Grandpa's #205
Mixed AR Pair
06:25:06.70
06:25:06.70
9
(177)
AR Pair
9
Mixed
177
WA
AUS
6:47 min/km
01:23:25.30
333
6
117
00:48:33.60
444
9
193
01:31:14.00
275
9
124
02:19:09.50
453
15
191
00:22:44.30
357
12
137
418
423
Team Rapido
Team Rapido #423
Mixed Team of 2 Veteran
06:25:13.67
06:25:13.67
26
(178)
Team of 2 Veteran
26
Mixed
178
WA
AUS
Dion Loubser
Jason Hirst
Jason Hirst
Dion Loubser
6:47 min/km
01:29:01.00
413
22
160
00:50:58.60
471
29
205
04:05:14.07
420
357
Team The DengBog
Team The DengBog #357
Mixed Team of 2 Prime
06:26:27.50
06:26:27.50
38
(179)
Team of 2 Prime
38
Mixed
179
WA
AUS
Cameron Bossie
Chris Moreton
Cameron Bossie
Chris Moreton
6:48 min/km
01:16:29.50
227
23
76
00:39:38.10
263
30
125
01:38:31.70
366
33
164
02:23:19.60
469
41
197
00:28:28.60
481
42
200
422
375
Team Flower Power
Team Flower Power #375
Mixed Team of 2 Prime
06:26:31.00
06:26:31.00
39
(180)
Team of 2 Prime
39
Mixed
180
WA
AUS
Charlie Trevena
Charlie Trevena
Sarah-Jane Knowles
Sarah-Jane Knowles
6:49 min/km
01:32:47.40
450
41
180
00:46:07.90
397
39
174
01:35:44.30
329
29
148
02:10:57.70
415
36
172
00:20:53.70
281
31
100
428
212
Team Slow Motion
Team Slow Motion #212
Mixed AR Pair
06:27:51.90
06:27:51.90
10
(181)
AR Pair
10
Mixed
181
WA
AUS
6:50 min/km
01:27:34.80
397
12
150
00:41:11.70
299
4
144
01:39:05.00
376
14
168
02:21:14.00
461
17
194
00:18:46.40
173
4
48
429
218
Team Caught ya Baby
Team Caught ya Baby #218
Mixed AR Pair
06:28:10.10
06:28:10.10
11
(182)
AR Pair
11
Mixed
182
WA
AUS
6:50 min/km
01:27:14.60
394
11
149
00:50:52.90
470
15
204
01:34:21.60
314
11
143
02:11:17.00
418
10
173
00:24:24.00
416
14
169
433
414
Team Big Effort
Team Big Effort #414
Mixed Team of 2 Veteran
06:29:27.00
06:29:27.00
27
(183)
Team of 2 Veteran
27
Mixed
183
WA
AUS
Kaitlyn Fannon
Kaitlyn Fannon
Gary Swan
Gary Swan
6:52 min/km
01:45:24.70
509
34
215
00:51:46.00
481
31
210
01:25:39.30
201
12
90
02:04:31.30
373
25
153
00:22:05.70
333
19
126
436
476
Team PowerOn
Team PowerOn #476
Mixed Team of 4 Veteran
06:31:13.80
06:31:13.80
37
(184)
Team of 4 Veteran
37
Mixed
184
WA
AUS
Grant Tomlinson
Angela Tomlinson
Angela Tomlinson
Mike Sinagra
6:54 min/km
01:37:21.90
476
38
198
00:47:49.20
433
38
190
01:55:39.80
474
39
205
01:39:39.90
124
14
56
00:30:43.00
496
36
208
437
655
Team A wetsuit, joggers, puncture and paddle
Team A wetsuit, joggers, puncture a.. #655
Mixed Team of 4 Veteran
06:32:59.30
06:32:59.30
38
(185)
Team of 4 Veteran
38
Mixed
185
WA
AUS
Mark Hunt
Matt Young
Brad Reed
Oliver Darby
6:55 min/km
01:09:56.00
133
8
40
00:46:24.00
403
36
175
01:32:01.70
288
28
131
02:29:34.40
486
39
208
00:35:03.20
508
38
213
439
221
Team Matt and Jason
Team Matt and Jason #221
Mixed AR Pair
06:34:45.20
06:34:45.20
12
(186)
AR Pair
12
Mixed
186
WA
AUS
6:57 min/km
01:37:50.20
480
18
199
00:55:49.60
504
20
221
01:24:41.10
187
6
84
02:12:42.10
424
12
176
00:23:42.20
395
13
161
442
640
Team HGLS
Team HGLS #640
Mixed Team of 4 Mixed
06:38:37.40
06:38:37.40
69
(187)
Team of 4 Mixed
69
Mixed
187
WA
AUS
Suzie Adams
Lisa Bailie
David Urquhart
Stuart Aamodt
7:01 min/km
01:35:21.30
466
66
191
00:40:06.60
276
47
131
01:38:26.00
365
57
163
02:14:00.50
429
67
178
00:30:43.00
495
74
207
443
624
Team Go hard and go home!
Team Go hard and go home! #624
Mixed Team of 4 Mixed
06:39:10.40
06:39:10.40
70
(188)
Team of 4 Mixed
70
Mixed
188
WA
AUS
Ante Jerkovich
Rosemary Cawley
Karen Green
Steve Cook
7:02 min/km
01:27:52.00
401
49
152
00:39:50.40
269
45
128
01:26:43.80
220
37
97
02:26:41.40
479
73
204
00:38:02.80
513
76
217
444
610
Team SCKL Racing
Team SCKL Racing #610
Mixed Team of 4 Mixed
06:40:44.20
06:40:44.20
71
(189)
Team of 4 Mixed
71
Mixed
189
WA
AUS
Constanze Kuhn
Stevan Kuhn
Dean Brajevic
Kate Witton
7:04 min/km
01:31:20.40
441
59
176
00:42:12.70
324
59
153
04:04:32.10
00:22:39.00
355
48
136
445
633
TEAM The Mavericks
TEAM The Mavericks #633
Mixed Team of 4 Mixed
06:41:00.60
06:41:00.60
72
(190)
Team of 4 Mixed
72
Mixed
190
WA
AUS
Glen Evans
Amy Shaw
Joel Cullen
Kristie Evans
7:04 min/km
01:21:27.90
313
34
113
00:51:42.10
479
78
209
01:55:46.50
475
74
206
02:12:07.80
422
66
174
00:19:56.30
235
21
76
447
214
John Edwards
John Edwards #214
Mixed AR Pair
06:41:43.80
06:41:43.80
13
(191)
AR Pair
13
Mixed
191
WA
AUS
7:05 min/km
01:28:24.50
405
13
156
00:47:39.70
429
8
187
01:53:44.70
467
17
202
02:07:28.80
396
8
165
00:24:26.10
418
15
170
452
395
Team Gooseberry Gals
Team Gooseberry Gals #395
Mixed Team of 2 Prime
06:44:08.30
06:44:08.30
40
(192)
Team of 2 Prime
40
Mixed
192
WA
AUS
Louise Peart
Tammy Norregaard
Tammy Norregaard
Louise Peart
7:07 min/km
01:26:35.40
387
36
144
00:35:34.60
141
18
76
01:59:15.60
479
40
208
02:22:54.70
468
40
196
00:19:48.00
231
24
73
456
581
Team Seeking a Challenge
Team Seeking a Challenge #581
Mixed Team of 4 Mixed
06:47:38.60
06:47:38.60
73
(193)
Team of 4 Mixed
73
Mixed
193
WA
AUS
Melanie Cathie
Peter Harris
Tash Glass
Stacey Saunders
7:11 min/km
01:16:43.30
234
27
80
00:47:59.20
439
75
192
02:05:43.50
495
76
211
02:14:53.50
435
68
181
00:22:19.10
340
46
130
460
445
Team The Wannabees
Team The Wannabees #445
Mixed Team of 2 Veteran
06:48:15.40
06:48:15.40
28
(194)
Team of 2 Veteran
28
Mixed
194
WA
AUS
Jo Pollard
Jo Pollard
Andrew Pollard
Andrew Pollard
7:12 min/km
01:35:16.00
465
28
190
00:47:33.80
426
25
185
01:29:14.90
249
16
109
02:23:39.80
472
29
199
00:32:30.90
501
32
210
461
664
Team COLLINGS
Team COLLINGS #664
Mixed Team of 4 Veteran
06:48:16.60
06:48:16.60
39
(195)
Team of 4 Veteran
39
Mixed
195
WA
AUS
Cindy Colling
Kristen Pavez
Sue Boladz
Jen Schirmer
7:12 min/km
01:38:51.60
483
39
201
00:38:59.60
239
29
116
01:40:49.20
394
35
177
02:18:04.20
446
37
188
00:31:32.00
499
37
209
462
400
Team Trail blazers
Team Trail blazers #400
Mixed Team of 2 Prime
06:49:29.90
06:49:29.90
41
(196)
Team of 2 Prime
41
Mixed
196
WA
AUS
Ashleigh Dobson
Ashleigh Dobson
Matt Prestage
Matt Prestage
7:13 min/km
01:34:40.90
462
42
187
00:55:25.70
503
46
220
01:38:00.30
359
32
160
02:14:53.30
434
37
180
00:26:29.70
459
40
188
466
215
Team Malade avec une q
Team Malade avec une q #215
Mixed AR Pair
06:51:23.70
06:51:23.70
14
(197)
AR Pair
14
Mixed
197
WA
AUS
7:15 min/km
01:34:40.40
461
16
186
00:45:41.60
388
7
171
01:29:33.20
252
7
111
02:40:53.90
500
18
212
00:20:34.60
267
8
93
467
622
Team Indipop
Team Indipop #622
Mixed Team of 4 Mixed
06:52:50.20
06:52:50.20
74
(198)
Team of 4 Mixed
74
Mixed
198
WA
AUS
Ainsley Field
Narissa
Adam Field
Andreas Scheib
7:16 min/km
01:40:37.90
491
69
205
00:47:25.30
421
73
184
02:19:07.40
512
78
217
01:45:20.90
184
34
86
00:20:18.70
256
25
86
471
417
Team The Gerbils
Team The Gerbils #417
Mixed Team of 2 Veteran
06:56:12.80
06:56:12.80
29
(199)
Team of 2 Veteran
29
Mixed
199
WA
AUS
Michele Matthews
Tom Matthews
Tom Matthews
Michele Matthews
7:20 min/km
01:38:54.20
484
30
202
00:47:09.60
416
23
182
01:30:53.00
270
18
121
02:36:03.30
495
31
210
00:23:12.70
370
21
145
473
436
Team GlenDeb
Team GlenDeb #436
Mixed Team of 2 Veteran
06:56:50.40
06:56:50.40
30
(200)
Team of 2 Veteran
30
Mixed
200
WA
AUS
Deb Andrews
Glen Andrews
Glen Andrews
Deb Andrews
7:21 min/km
01:33:19.40
451
26
181
00:40:18.70
283
16
136
01:48:38.30
449
31
193
02:28:31.70
484
30
207
00:26:02.30
449
28
185
1
2
3
[4]
5
6
Page 4 of 6 (255 items)