Act-Belong-Commit Augusta Adventure Fest
8 Nov 2015
Results
Details
 
Contact
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
1
2
[3]
4
5
6
7
...
10
11
12
13
Page 3 of 13 (625 items)
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Cat Pos
(Gen Pos)
Category
Cat Pos
Gender
Gen Pos
State
Country
Run
Swim
Paddle
MTB
Pace
Run
O/Pos
C/Pos
G/Pos
Swim
O/Pos
C/Pos
G/Pos
Paddle
O/Pos
C/Pos
G/Pos
MTB
O/Pos
C/Pos
G/Pos
TeamRun
O/Pos
C/Pos
G/Pos
140
377
Team Accidental Adventurers
Team Accidental Adventurers #377
Mixed Team of 2 Prime
05:18:42.00
05:18:42.00
19
(59)
Team of 2 Prime
19
Mixed
59
WA
AUS
Darren Gogan
Katherine Ross
Katherine Ross
Darren Gogan
5:37 min/km
01:17:08.00
240
25
84
00:33:49.80
101
16
61
01:19:10.20
116
11
58
01:50:16.40
239
24
106
00:18:17.60
149
15
40
426
526
Team Nuclear Hamster
Team Nuclear Hamster #526
Male Team of 4 Male
06:27:33.10
06:27:33.10
78
(214)
Team of 4 Male
78
Male
214
WA
AUS
Nick Gamble
Rhys Campbell
Ian Gamble
Glen Jeffery
6:50 min/km
01:24:30.60
354
72
201
00:33:53.40
102
29
36
01:38:37.40
369
62
178
02:21:22.90
462
78
229
00:29:08.80
489
77
239
54
365
Team Having Fun
Team Having Fun #365
Mixed Team of 2 Prime
04:50:45.40
04:50:45.40
5
(18)
Team of 2 Prime
5
Mixed
18
WA
AUS
Jeremy Sangster
Pat Woolley
Pat Woolley
5:07 min/km
01:03:06.90
41
4
7
00:33:57.00
103
17
62
01:20:03.30
125
12
60
01:35:47.60
80
7
31
00:17:50.60
129
14
34
290
632
Team Team Blue
Team Team Blue #632
Mixed Team of 4 Mixed
05:50:58.40
05:50:58.40
44
(120)
Team of 4 Mixed
44
Mixed
120
WA
AUS
Tracey Denney
Jack Aylward
Benjamin Sutton
Dean Gates
6:11 min/km
01:42:44.80
499
73
211
00:33:58.50
104
23
63
01:33:36.10
310
49
141
01:41:01.20
139
27
64
00:19:37.80
220
19
68
88
425
Team Team GRAV
Team Team GRAV #425
Mixed Team of 2 Veteran
05:02:54.20
05:02:54.20
4
(35)
Team of 2 Veteran
4
Mixed
35
WA
AUS
Greg Robinson
Andrew Varnavides
Greg Robinson
Andrew Varnavides
5:20 min/km
01:12:35.50
168
6
51
00:33:59.10
105
5
64
01:31:29.50
282
20
126
01:29:01.40
34
2
13
00:15:48.70
51
1
8
62
416
Team Rick & Mud
Team Rick & Mud #416
Mixed Team of 2 Veteran
04:53:22.90
04:53:22.90
3
(22)
Team of 2 Veteran
3
Mixed
22
WA
AUS
Ric Vittino
John Contessi
John Contessi
Ric Vittino
5:10 min/km
01:09:18.00
113
3
32
00:34:07.30
106
6
65
01:18:43.40
114
6
57
01:31:50.70
47
3
18
00:19:23.50
206
11
61
240
485
Team The Girls
Team The Girls #485
Female Team of 4 Female
05:39:48.30
05:39:48.30
5
(16)
Team of 4 Female
5
Female
16
WA
AUS
Celia Ipsen
Kira Monaghan
Natalie Di-Bona
Tahlia Smart
5:59 min/km
01:09:01.70
108
2
11
00:34:08.80
107
5
6
01:40:30.70
392
10
30
01:54:54.00
294
6
19
00:21:13.10
296
7
27
318
545
Team Hot Mustard
Team Hot Mustard #545
Male Team of 4 Male
05:57:05.30
05:57:05.30
63
(166)
Team of 4 Male
63
Male
166
WA
AUS
Rob Reynolds
Craig Green
Damien Lowry
Adrian Hammond
6:17 min/km
01:18:58.60
274
54
158
00:34:15.50
108
30
37
01:35:59.90
331
56
161
02:00:10.50
341
64
170
00:27:40.80
472
74
231
206
523
TEAM The Bomboras
TEAM The Bomboras #523
Male Team of 4 Male
05:33:25.10
05:33:25.10
40
(106)
Team of 4 Male
40
Male
106
WA
AUS
Justin Chandler
Martin Kuhn
Martin Kuhn
Matthew Kraski
5:52 min/km
01:10:24.50
140
29
88
00:34:18.00
109
31
38
01:25:50.80
209
38
103
01:57:31.60
318
62
160
00:25:20.20
437
69
218
204
585
Team The Middle Ages
Team The Middle Ages #585
Mixed Team of 4 Mixed
05:32:57.40
05:32:57.40
31
(87)
Team of 4 Mixed
31
Mixed
87
WA
AUS
Brad Potgieter
Alexandra Kiely
Damian Kiely
Ben Forrest
5:52 min/km
01:15:50.00
215
25
71
00:34:19.90
110
24
66
01:17:00.60
95
19
47
02:04:25.50
372
58
152
00:21:21.40
300
36
107
443
Team Chase the Wives
Team Chase the Wives #443
Mixed Team of 2 Veteran
DNF
DNF
Team of 2 Veteran
Mixed
WA
AUS
Robin Peart
Steve Norregaard
Steve Norregaard
Robin Peart
min/km
01:29:45.10
424
23
166
00:34:20.20
111
7
67
01:26:24.20
214
13
94
01:58:12.90
327
22
142
00:29:44.80
490
30
204
119
458
Team Albania
Team Albania #458
Male Team of 4 Male
05:12:04.30
05:12:04.30
24
(62)
Team of 4 Male
24
Male
62
WA
AUS
Chris Brown
Ben Murphy
Jamie Bowden
Ben Murphy
5:30 min/km
01:08:49.80
106
23
66
00:34:22.70
112
32
39
01:32:20.30
294
50
142
01:38:27.50
113
25
56
00:18:04.00
138
19
88
211
509
Team Blood Sweat and Beers
Team Blood Sweat and Beers #509
Male Team of 4 Male
05:35:10.90
05:35:10.90
42
(109)
Team of 4 Male
42
Male
109
WA
AUS
Matt Neesham
Julian Trezise
Lloyd King
Justin Carucci
5:54 min/km
01:11:54.40
158
35
99
00:34:29.90
113
33
40
01:35:57.70
330
55
160
01:49:53.10
231
47
116
00:22:55.80
361
57
191
55
171
Andrew ELLIOTT
Andrew ELLIOTT #171
Male Veteran (40-49 years)
04:50:46.90
04:50:46.90
9
(36)
Veteran (40-49 years)
9
Male
36
WA
AUS
Andrew Elliott
Andrew Elliott
Andrew Elliott
Andrew Elliott
5:07 min/km
01:08:15.00
91
12
57
00:34:31.50
114
2
41
01:16:50.30
94
12
47
01:36:33.30
90
10
47
00:14:36.80
19
3
16
33
511
Team Bolters
Team Bolters #511
Male Team of 4 Male
04:40:35.70
04:40:35.70
10
(25)
Team of 4 Male
10
Male
25
WA
AUS
Matthew Bowman
Sam McManis
Samuel Maurice
Tim Butler
4:56 min/km
01:03:13.20
43
14
34
00:34:34.00
115
34
42
01:04:11.80
10
7
7
01:39:39.90
125
28
62
00:18:56.80
182
26
113
186
706
Team The Dougos
Team The Dougos #706
Mixed Team of 4 Mixed
05:29:19.80
05:29:19.80
28
(83)
Team of 4 Mixed
28
Mixed
83
WA
AUS
Brett Douglas
Ella Douglas
Brett Douglas
Rob Haynes
5:48 min/km
01:07:40.40
80
7
22
00:34:38.40
116
25
68
01:31:29.40
281
44
125
01:54:54.80
295
50
130
00:20:36.80
270
29
94
155
442
TEAM Ed And Jamo
TEAM Ed And Jamo #442
Mixed Team of 2 Veteran
05:21:51.50
05:21:51.50
6
(68)
Team of 2 Veteran
6
Mixed
68
WA
AUS
Shane Jamieson
Ed Negus
Shane Jamieson
Ed Negus
5:40 min/km
01:13:11.00
175
7
54
00:34:38.50
117
8
69
01:41:07.10
395
29
178
01:37:02.90
94
5
40
00:15:52.00
53
2
9
309
590
Team Wallflowers
Team Wallflowers #590
Mixed Team of 4 Mixed
05:55:15.60
05:55:15.60
47
(129)
Team of 4 Mixed
47
Mixed
129
WA
AUS
Melony Halsall
Sean Smith
Thomas Wolf
Marc Halsall
6:15 min/km
01:26:34.90
386
45
143
00:34:41.20
118
26
70
01:31:00.90
272
43
123
01:58:50.50
330
54
144
00:24:08.10
411
59
167
221
527
Team WC Team1
Team WC Team1 #527
Male Team of 4 Male
05:36:25.10
05:36:25.10
45
(115)
Team of 4 Male
45
Male
115
WA
AUS
Alistair Park
Craig Bell
John Taylor
Leon Felton
5:55 min/km
01:03:12.20
42
13
33
00:34:44.90
119
35
43
01:47:01.80
439
74
214
01:50:10.20
236
50
120
00:21:16.00
297
47
164
39
190
Willison LEIGH
Willison LEIGH #190
Male Veteran (40-49 years)
04:42:41.80
04:42:41.80
5
(30)
Veteran (40-49 years)
5
Male
30
WA
AUS
Willison Leigh
Willison Leigh
Willison Leigh
Willison Leigh
4:59 min/km
01:04:35.80
47
6
38
00:34:46.40
120
3
44
01:13:45.80
61
7
29
01:34:14.40
66
8
38
00:15:19.40
39
7
27
146
670
Team MuffTudders
Team MuffTudders #670
Mixed Team of 4 Veteran
05:20:20.80
05:20:20.80
16
(64)
Team of 4 Veteran
16
Mixed
64
WA
AUS
Gavin Smith
David Rowe
Mick Daw
Stephen Baker
5:38 min/km
01:18:29.60
264
19
94
00:34:48.40
121
17
71
01:30:19.50
264
27
118
01:35:09.40
72
6
28
00:21:33.90
310
15
112
326
546
Team The unsociables
Team The unsociables #546
Male Team of 4 Male
05:57:50.40
05:57:50.40
65
(168)
Team of 4 Male
65
Male
168
WA
AUS
Doug Fairall
Neil Thomas
Trevor Bulley
Barry Niss
6:18 min/km
01:19:36.50
283
57
163
00:34:52.50
122
36
45
01:27:50.40
235
42
116
02:08:45.30
406
74
209
00:26:45.70
461
71
227
288
122
Jessica BARCLAY
Jessica BARCLAY #122
Female Prime (18-39 years)
05:50:50.70
05:50:50.70
10
(18)
Prime (18-39 years)
10
Female
18
WA
AUS
Jessica Barclay
Jessica Barclay
Jessica Barclay
Jessica Barclay
6:11 min/km
01:16:25.40
226
10
16
00:34:55.00
123
2
7
01:23:27.60
167
7
12
02:18:56.70
452
14
37
00:17:06.00
90
9
11
201
538
Team Lost and Found 2015
Team Lost and Found 2015 #538
Male Team of 4 Male
05:32:30.40
05:32:30.40
37
(103)
Team of 4 Male
37
Male
103
WA
AUS
Stuart Preston
James Edwards
Graham Hunt
Adriaan Rootman
5:51 min/km
01:17:26.70
245
50
142
00:34:55.30
124
37
46
01:18:09.70
108
20
54
01:59:58.30
340
63
169
00:22:00.40
326
54
175
131
639
Team Slack Attack
Team Slack Attack #639
Mixed Team of 4 Mixed
05:16:36.50
05:16:36.50
17
(54)
Team of 4 Mixed
17
Mixed
54
WA
AUS
Nicole Smith
Angela Moore
Simon Kirke
David Slack
5:35 min/km
01:30:35.70
430
55
169
00:34:56.00
125
27
72
01:22:20.90
159
28
74
01:28:02.90
31
4
11
00:20:41.00
273
30
95
120
534
Team Jason's Jokers
Team Jason's Jokers #534
Male Team of 4 Male
05:12:42.10
05:12:42.10
25
(63)
Team of 4 Male
25
Male
63
WA
AUS
Oliver Morell
Geoff Neaves
Peter Liddle
Matt Cruickshank
5:30 min/km
01:08:14.60
90
20
56
00:34:56.70
126
38
47
01:15:17.30
77
15
38
01:50:54.30
246
52
122
00:23:19.20
375
60
195
224
570
Team Ocean Grown abalone
Team Ocean Grown abalone #570
Male Team of 4 Male
05:36:39.30
05:36:39.30
47
(117)
Team of 4 Male
47
Male
117
WA
AUS
Sam Henry
Mitch Lynn
Mark Wall
Tom Annabelle
5:56 min/km
01:18:54.70
273
53
157
00:35:00.00
127
39
48
01:29:51.70
255
45
126
01:53:34.90
278
54
137
00:19:18.00
198
29
126
320
549
TEAM Bunbury Subaru
TEAM Bunbury Subaru #549
Male Team of 4 Male
05:57:15.80
05:57:15.80
64
(167)
Team of 4 Male
64
Male
167
WA
AUS
Troy Hollands
Allan Loffler
Ben Andel
Ryan Krikke
6:18 min/km
01:16:32.20
229
48
136
00:35:04.70
128
40
49
02:03:08.20
487
80
232
01:42:43.00
155
33
77
00:19:47.70
230
34
139
367
428
Team funky fuzz
Team funky fuzz #428
Mixed Team of 2 Veteran
06:07:00.80
06:07:00.80
23
(150)
Team of 2 Veteran
23
Mixed
150
WA
AUS
Alex West
Jeremy Greig
Alex West
Jeremy Greig
6:28 min/km
01:19:27.40
280
13
100
00:35:05.80
129
9
73
01:51:47.60
459
32
198
01:56:50.20
312
20
137
00:23:49.80
401
25
163
207
432
Team Bakkers Monaghan
Team Bakkers Monaghan #432
Mixed Team of 2 Veteran
05:33:30.20
05:33:30.20
9
(89)
Team of 2 Veteran
9
Mixed
89
WA
AUS
Jackie Bakkers
Mark Monaghan
Mark Monaghan
Jackie Bakkers
5:52 min/km
01:24:02.00
345
16
122
00:35:06.30
130
10
74
01:33:43.00
313
23
142
01:41:48.40
147
8
65
00:18:50.50
176
8
50
85
105
Bernadette DORNOM
Bernadette DORNOM #105
Female Prime (18-39 years)
05:02:07.00
05:02:07.00
6
(7)
Prime (18-39 years)
6
Female
7
VIC
AUS
Bernadette Dornom
Bernadette Dornom
Bernadette Dornom
Bernadette Dornom
5:19 min/km
01:08:49.10
105
8
10
00:35:06.40
131
3
8
01:21:29.50
145
5
10
01:41:36.40
145
7
9
00:15:05.60
31
6
7
11
8
Brody BAKER
Brody BAKER #8
Male Prime (18-39 years)
04:17:43.30
04:17:43.30
6
(10)
Prime (18-39 years)
6
Male
10
WA
AUS
Brody Baker
Brody Baker
Brody Baker
Brody Baker
4:32 min/km
00:58:35.60
13
7
11
00:35:07.40
132
7
50
01:07:42.10
20
6
13
01:22:23.00
17
8
13
00:13:55.20
10
9
9
42
265
Kevin WHITE
Kevin WHITE #265
Male Veteran (40-49 years)
04:43:24.60
04:43:24.60
7
(32)
Veteran (40-49 years)
7
Male
32
WA
AUS
Kevin White
Kevin White
Kevin White
Kevin White
4:59 min/km
01:03:57.40
44
4
35
00:35:12.20
133
4
51
01:08:13.80
22
1
14
01:39:33.10
122
12
61
00:16:28.10
68
12
48
138
555
Team R&b
Team R&b #555
Male Team of 4 Male
05:18:31.00
05:18:31.00
27
(70)
Team of 4 Male
27
Male
70
WA
AUS
Jake Williams
Ryan Smith
Matthew Ritikis
Simon Noble
5:37 min/km
01:08:17.30
93
21
58
00:35:14.40
134
41
52
01:25:50.30
208
37
102
01:47:46.20
212
42
105
00:21:22.80
303
51
168
249
685
Team Fagga Moto
Team Fagga Moto #685
Mixed Team of 4 Veteran
05:41:30.40
05:41:30.40
25
(109)
Team of 4 Veteran
25
Mixed
109
WA
AUS
Dean Twort
Pierre Luitingh
Greg Paul
Matt Owen
6:01 min/km
01:30:27.70
428
34
168
00:35:24.40
135
18
75
01:27:34.70
232
25
101
01:47:38.30
211
22
95
00:20:25.30
260
13
89
60
558
Team Guiness Monsters 2
Team Guiness Monsters 2 #558
Male Team of 4 Male
04:52:54.20
04:52:54.20
15
(38)
Team of 4 Male
15
Male
38
WA
AUS
Glen Gibson
Bradley Hitchcock
Justin Brown
Andrew Good
5:09 min/km
01:02:10.90
33
8
27
00:35:25.00
136
42
53
01:22:03.20
152
27
71
01:30:16.80
41
10
25
00:22:58.30
363
58
193
90
80
Todd STANES
Todd STANES #80
Male Prime (18-39 years)
05:03:18.20
05:03:18.20
17
(47)
Prime (18-39 years)
17
Male
47
WA
AUS
Todd Stanes
Todd Stanes
Todd Stanes
Todd Stanes
5:20 min/km
01:11:00.50
150
36
94
00:35:27.40
137
8
54
01:13:17.60
59
10
28
01:46:53.60
204
33
100
00:16:39.10
74
29
53
4
1
Sam CLARK
Sam CLARK #1
Male Prime (18-39 years)
03:59:49.20
03:59:49.20
2
(4)
Prime (18-39 years)
2
Male
4
NZL
Sam Clark
Sam Clark
Sam Clark
Sam Clark
4:13 min/km
00:56:21.00
8
5
7
00:35:28.00
138
9
55
01:04:24.60
11
1
8
01:10:52.80
1
1
1
00:12:42.80
3
3
3
463
566
Team Four men without a little lady
Team Four men without a little lady #566
Male Team of 4 Male
06:50:57.10
06:50:57.10
82
(231)
Team of 4 Male
82
Male
231
WA
AUS
Byron Sparg
Michael Woodyatt
Paul Bayliss
David Corney
7:14 min/km
01:46:47.20
517
82
252
00:35:29.70
139
43
56
01:43:50.10
421
68
205
02:14:38.40
432
75
219
00:30:11.70
491
78
240
79
554
Team DownerandOut
Team DownerandOut #554
Male Team of 4 Male
05:00:19.00
05:00:19.00
18
(44)
Team of 4 Male
18
Male
44
WA
AUS
Paul Girardi
Dan Kitts
Mark Glossop
Mark Weston
5:17 min/km
01:09:26.30
116
25
72
00:35:33.30
140
44
57
01:20:04.10
126
23
62
01:37:44.40
108
23
54
00:17:30.90
112
14
71
452
395
Team Gooseberry Gals
Team Gooseberry Gals #395
Mixed Team of 2 Prime
06:44:08.30
06:44:08.30
40
(192)
Team of 2 Prime
40
Mixed
192
WA
AUS
Louise Peart
Tammy Norregaard
Tammy Norregaard
Louise Peart
7:07 min/km
01:26:35.40
387
36
144
00:35:34.60
141
18
76
01:59:15.60
479
40
208
02:22:54.70
468
40
196
00:19:48.00
231
24
73
410
612
Team Light Hoppers
Team Light Hoppers #612
Mixed Team of 4 Mixed
06:23:12.30
06:23:12.30
66
(173)
Team of 4 Mixed
66
Mixed
173
WA
AUS
Holly Hopkins
Maritia Lightfoot
Alex McCormack
Ian Lightfoot
6:45 min/km
01:36:38.40
472
68
195
00:35:38.50
142
28
77
01:54:46.00
472
73
204
01:51:21.00
251
42
113
00:24:48.40
426
61
173
311
683
Team Fifties Flyers
Team Fifties Flyers #683
Mixed Team of 4 Veteran
05:55:28.30
05:55:28.30
28
(130)
Team of 4 Veteran
28
Mixed
130
WA
AUS
Stephen Langsford
Peter Robins
Scott Bird
Michael Lindsay
6:16 min/km
01:28:36.90
408
33
158
00:35:39.50
143
19
78
01:43:58.10
423
36
185
01:45:16.60
183
19
85
00:21:57.20
325
17
123
315
491
Team Bulldogs
Team Bulldogs #491
Female Team of 4 Female
05:56:36.90
05:56:36.90
8
(20)
Team of 4 Female
8
Female
20
WA
AUS
Rikki Hubber
Charmain Slater
Mikala Kemp-Downes
Kate Sheehan
6:17 min/km
01:14:12.10
191
3
14
00:35:39.70
144
6
9
02:02:18.70
486
16
45
01:46:48.90
202
2
11
00:17:37.50
121
1
14
261
642
Team Boodjidup Warriors
Team Boodjidup Warriors #642
Mixed Team of 4 Mixed
05:44:03.00
05:44:03.00
42
(114)
Team of 4 Mixed
42
Mixed
114
WA
AUS
Zara McRostie
Brendan Carr
Glenn Goodall
Steve Kyme
6:04 min/km
01:40:42.30
492
70
206
00:35:40.10
145
29
79
01:26:38.90
216
36
95
01:37:11.70
96
18
41
00:23:50.00
403
58
165
333
456
Team Angry Dragons
Team Angry Dragons #456
Male Team of 4 Male
05:59:03.80
05:59:03.80
68
(175)
Team of 4 Male
68
Male
175
WA
AUS
Chris Bishop
Jarod Durell
Chris Bishop
Brad Smith
6:19 min/km
01:14:28.70
194
40
118
00:35:41.90
146
45
58
02:04:51.60
492
81
237
01:38:53.60
116
26
57
00:25:08.00
435
68
217
145
207
Team RETIRED DOUBLES
Team RETIRED DOUBLES #207
Mixed AR Pair
05:20:09.00
05:20:09.00
3
(63)
AR Pair
3
Mixed
63
WA
AUS
Bruce Dewar
Keira Macfarlane
5:38 min/km
01:16:33.50
230
5
78
00:35:43.50
147
2
80
01:21:52.40
150
4
70
01:45:43.80
191
4
87
00:20:15.80
251
6
84
397
601
Team TPT
Team TPT #601
Mixed Team of 4 Mixed
06:17:52.90
06:17:52.90
60
(161)
Team of 4 Mixed
60
Mixed
161
WA
AUS
Kwun Yek
Erica Eviet
Len Brandis
Philip Taylor
6:39 min/km
01:31:15.90
439
58
174
00:35:43.70
148
30
81
01:36:25.80
339
50
150
02:06:12.70
385
60
158
00:28:14.80
478
71
198
154
660
Team Narwhals
Team Narwhals #660
Mixed Team of 4 Veteran
05:21:49.10
05:21:49.10
18
(67)
Team of 4 Veteran
18
Mixed
67
WA
AUS
Bob Anderson
Rob Wallwork
Barry Ashwin
John Wray
5:40 min/km
01:16:30.10
228
13
77
00:35:45.00
149
20
82
01:11:18.20
38
4
18
01:52:54.00
270
29
123
00:25:21.80
438
32
181
285
676
Team FOF
Team FOF #676
Mixed Team of 4 Veteran
05:49:49.90
05:49:49.90
27
(119)
Team of 4 Veteran
27
Mixed
119
WA
AUS
David McDonald
Lesley McAuliffe
Clayton Tinley
Anthony Dean
6:10 min/km
01:24:20.70
349
27
125
00:35:46.70
150
21
83
01:28:34.60
244
26
107
01:57:42.00
321
31
138
00:23:25.90
378
23
151
1
2
[3]
4
5
6
7
...
10
11
12
13
Page 3 of 13 (625 items)