Act-Belong-Commit Augusta Adventure Fest
8 Nov 2015
Results
Details
 
Contact
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
1
[2]
3
4
5
6
7
...
10
11
12
13
Page 2 of 13 (625 items)
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Cat Pos
(Gen Pos)
Category
Cat Pos
Gender
Gen Pos
State
Country
Run
Swim
Paddle
MTB
Pace
Run
O/Pos
C/Pos
G/Pos
Swim
O/Pos
C/Pos
G/Pos
Paddle
O/Pos
C/Pos
G/Pos
MTB
O/Pos
C/Pos
G/Pos
TeamRun
O/Pos
C/Pos
G/Pos
339
437
Team The Kriels
Team The Kriels #437
Mixed Team of 2 Veteran
06:00:11.60
06:00:11.60
20
(138)
Team of 2 Veteran
20
Mixed
138
WA
AUS
Marelize Kriel
Marelize Kriel
Phillip Kriel
Phillip Kriel
6:21 min/km
01:24:27.90
351
18
126
00:55:22.10
501
33
219
01:40:29.10
391
28
175
01:42:40.80
154
9
69
00:17:11.70
94
4
21
43
372
Team Steve and Ben
Team Steve and Ben #372
Mixed Team of 2 Prime
04:43:27.20
04:43:27.20
2
(10)
Team of 2 Prime
2
Mixed
10
WA
AUS
Steve Gobby
Ben Mercer
Ben Mercer
Steve Gobby
4:59 min/km
01:09:30.30
117
11
34
00:31:30.90
53
8
31
01:10:21.10
30
5
14
01:35:24.80
75
6
29
00:16:40.10
75
4
12
428
212
Team Slow Motion
Team Slow Motion #212
Mixed AR Pair
06:27:51.90
06:27:51.90
10
(181)
AR Pair
10
Mixed
181
WA
AUS
6:50 min/km
01:27:34.80
397
12
150
00:41:11.70
299
4
144
01:39:05.00
376
14
168
02:21:14.00
461
17
194
00:18:46.40
173
4
48
213
288
Alan NICHOLLS
Alan NICHOLLS #288
Male Vintage (50-59)
05:35:24.80
05:35:24.80
7
(111)
Vintage (50-59)
7
Male
111
WA
AUS
Alan Nicholls
Alan Nicholls
Alan Nicholls
Alan Nicholls
5:54 min/km
01:14:41.50
196
5
120
00:49:05.30
451
16
220
01:30:32.50
268
15
130
01:43:47.60
163
4
81
00:17:17.90
101
4
65
15
173
Paul GARDNER
Paul GARDNER #173
Male Veteran (40-49 years)
04:31:13.40
04:31:13.40
1
(12)
Veteran (40-49 years)
1
Male
12
WA
AUS
Paul Gardner
Paul Gardner
Paul Gardner
Paul Gardner
4:47 min/km
01:02:02.60
32
3
26
00:35:49.80
151
5
59
01:10:35.20
34
3
18
01:27:53.90
30
3
19
00:14:51.90
26
4
20
440
133
Sally OLVER
Sally OLVER #133
Female Veteran (40-49 years)
06:34:58.30
06:34:58.30
5
(34)
Veteran (40-49 years)
5
Female
34
WA
AUS
Sally Olver
Sally Olver
Sally Olver
Sally Olver
6:57 min/km
01:20:38.60
301
3
21
00:50:39.70
467
5
39
01:36:16.60
336
4
23
02:27:09.80
481
6
41
00:20:13.60
246
4
21
65
102
Elizabeth DORNOM
Elizabeth DORNOM #102
Female Prime (18-39 years)
04:54:49.80
04:54:49.80
5
(5)
Prime (18-39 years)
5
Female
5
VIC
AUS
Elizabeth Dornom
Elizabeth Dornom
Elizabeth Dornom
Elizabeth Dornom
5:11 min/km
01:06:47.00
70
4
5
00:38:06.00
209
8
19
01:19:33.60
120
2
3
01:35:41.70
78
4
6
00:14:41.50
23
4
4
1
5
Braden CURRIE
Braden CURRIE #5
Male Prime (18-39 years)
03:49:08.90
03:49:08.90
1
(1)
Prime (18-39 years)
1
Male
1
NZL
Braden Currie
Braden Currie
Braden Currie
Braden Currie
4:02 min/km
00:49:07.40
1
1
1
00:28:33.20
15
1
9
01:06:39.00
15
4
11
01:11:59.60
2
2
2
00:12:49.70
4
4
4
47
648
Team Hab life
Team Hab life #648
Mixed Team of 4 Mixed
04:45:07.30
04:45:07.30
4
(13)
Team of 4 Mixed
4
Mixed
13
WA
AUS
Jill Dwyer
Jacqui Day
Todd Brewer
Anthony Dwyer
5:01 min/km
01:20:52.30
306
33
112
00:31:13.90
45
12
27
00:58:21.60
1
1
1
01:37:35.20
105
19
46
00:17:04.30
89
4
20
71
627
Team MARGARET RIVER HEMP CO
Team MARGARET RIVER HEMP CO #627
Mixed Team of 4 Veteran
04:56:55.60
04:56:55.60
8
(25)
Team of 4 Veteran
8
Mixed
25
WA
AUS
Georgina Wilkinson
Geoff Gibbs
Gary Rogers
Mandy Lane
5:14 min/km
01:17:30.10
246
17
87
00:32:25.10
72
10
42
01:14:04.20
66
8
32
01:35:42.60
79
7
30
00:17:13.60
97
4
23
74
651
Team Sandy Crew
Team Sandy Crew #651
Mixed Team of 4 Mixed
04:58:16.20
04:58:16.20
8
(27)
Team of 4 Mixed
8
Mixed
27
WA
AUS
Aya Okano
Laura Tafuro
Brant Tapley
Dave Berry
5:15 min/km
01:26:35.80
388
46
145
00:30:19.20
32
7
17
01:07:25.10
19
5
7
01:36:41.30
91
16
37
00:17:14.80
99
5
24
505
132
Karen HAGAN
Karen HAGAN #132
Female Veteran (40-49 years)
07:39:23.60
07:39:23.60
6
(46)
Veteran (40-49 years)
6
Female
46
WA
AUS
Karen Hagan
Karen Hagan
Karen Hagan
Karen Hagan
8:06 min/km
01:40:22.70
489
6
38
00:47:31.70
423
4
33
02:23:16.30
516
6
49
02:24:29.30
478
5
40
00:23:43.60
397
5
34
64
126
Kristen GADSDON
Kristen GADSDON #126
Female Prime (18-39 years)
04:54:21.70
04:54:21.70
4
(4)
Prime (18-39 years)
4
Female
4
WA
AUS
Kristen Gadsdon
Kristen Gadsdon
Kristen Gadsdon
Kristen Gadsdon
5:11 min/km
01:07:42.10
81
6
8
00:33:47.30
99
1
5
01:21:39.10
147
6
11
01:36:19.30
86
5
7
00:14:53.90
28
5
6
395
291
Paul PREE
Paul PREE #291
Male Vintage (50-59)
06:16:31.90
06:16:31.90
17
(206)
Vintage (50-59)
17
Male
206
WA
AUS
Paul Pree
Paul Pree
Paul Pree
Paul Pree
6:38 min/km
01:18:07.00
259
8
148
00:55:08.30
500
22
238
01:47:51.00
444
20
215
01:57:43.10
322
12
163
00:17:42.50
124
5
77
241
269
Jason WOODBRIDGE
Jason WOODBRIDGE #269
Male Veteran (40-49 years)
05:39:51.00
05:39:51.00
25
(122)
Veteran (40-49 years)
25
Male
122
WA
AUS
Jason Woodbridge
Jason Woodbridge
Jason Woodbridge
Jason Woodbridge
5:59 min/km
01:11:03.20
151
24
95
00:41:26.00
307
24
136
01:40:17.60
389
50
187
01:51:57.60
257
24
127
00:15:06.60
32
5
23
391
223
Team SMART ARNOLD PS
Team SMART ARNOLD PS #223
Mixed AR Pair
06:15:54.10
06:15:54.10
8
(159)
AR Pair
8
Mixed
159
WA
AUS
6:37 min/km
01:26:10.10
375
10
140
00:49:34.00
457
12
198
01:29:57.40
258
8
113
02:10:51.60
414
9
171
00:19:21.00
200
5
57
86
406
Team 2 Long Men
Team 2 Long Men #406
Mixed Team of 2 Prime
05:02:07.50
05:02:07.50
9
(33)
Team of 2 Prime
9
Mixed
33
WA
AUS
Mike Longman
Andrew Longman
Mike Longman
Andrew Longman
5:19 min/km
01:17:31.30
247
26
88
00:37:47.60
203
23
100
01:30:00.70
260
21
115
01:20:02.50
12
1
3
00:16:45.40
78
5
13
143
447
Team Hay St Chiro team
Team Hay St Chiro team #447
Mixed Team of 2 Veteran
05:19:32.80
05:19:32.80
5
(61)
Team of 2 Veteran
5
Mixed
61
WA
AUS
Jasmin Bailey
Jasmin Bailey
Nathalie Laurendeau
Nathalie Laurendeau
5:38 min/km
01:19:58.00
290
14
103
00:39:20.50
248
15
119
01:35:26.10
324
24
146
01:27:14.90
27
1
9
00:17:33.30
114
5
30
67
477
Team PS
Team PS #477
Mixed Team of 4 Veteran
04:55:05.00
04:55:05.00
7
(23)
Team of 4 Veteran
7
Mixed
23
WA
AUS
Gary Peace
Steve Johnston
Steve Johnston
Paul Lander
5:12 min/km
01:06:13.30
66
2
16
00:33:15.40
89
14
52
01:26:43.10
219
23
96
01:31:18.10
45
4
17
00:17:35.10
118
5
31
435
486
Team Fit Fab and Forty
Team Fit Fab and Forty #486
Female Team of 4 Female
06:30:49.10
06:30:49.10
13
(33)
Team of 4 Female
13
Female
33
WA
AUS
Claire Allen
Chelsea Boisvert
Kate MacRae
Simone Jones
6:53 min/km
01:48:21.10
521
16
46
00:36:22.10
164
7
10
01:45:18.90
431
13
36
02:00:12.30
342
10
25
00:20:34.70
268
5
24
20
533
Team Bigole's
Team Bigole's #533
Male Team of 4 Male
04:34:48.20
04:34:48.20
6
(16)
Team of 4 Male
6
Male
16
WA
AUS
Josh Casey
Dom Foster
Scott Chrystal
Stu Helm
4:50 min/km
01:14:33.20
195
41
119
00:28:50.90
17
9
10
01:23:57.80
175
31
83
01:12:02.70
3
1
3
00:15:23.60
40
5
28
6
2
Jarad KOHLAR
Jarad KOHLAR #2
Male Prime (18-39 years)
04:07:48.80
04:07:48.80
3
(6)
Prime (18-39 years)
3
Male
6
TAS
AUS
Jarad Kohlar
Jarad Kohlar
Jarad Kohlar
Jarad Kohlar
4:22 min/km
00:53:55.20
3
2
3
00:36:33.80
169
12
70
01:04:47.10
12
2
9
01:19:42.10
11
5
9
00:12:50.60
5
5
5
61
594
Team The Four Woods
Team The Four Woods #594
Mixed Team of 4 Mixed
04:52:56.00
04:52:56.00
6
(21)
Team of 4 Mixed
6
Mixed
21
WA
AUS
Matthew Ellwood
Laura Ellwood
David Ellwood
Aaron Ellwood
5:09 min/km
01:13:59.70
187
21
60
00:33:28.30
95
20
57
01:17:48.80
103
21
51
01:30:16.60
40
7
15
00:17:22.60
104
6
25
203
559
Team Must beat Adam
Team Must beat Adam #559
Male Team of 4 Male
05:32:41.70
05:32:41.70
39
(105)
Team of 4 Male
39
Male
105
WA
AUS
Tom Ferguson
Simon Hazeldine
Mike Babon
Samuel Cunneen
5:52 min/km
01:18:40.10
271
52
155
00:29:41.80
24
12
13
01:43:31.80
418
67
202
01:45:09.70
181
36
89
00:15:38.30
45
6
31
297
449
Team Katiewantstowin
Team Katiewantstowin #449
Female Team of 4 Female
05:51:58.00
05:51:58.00
7
(19)
Team of 4 Female
7
Female
19
WA
AUS
Katie Coates
Katie Coates
Jackie Tan
Michelle James
6:12 min/km
01:17:42.00
252
6
18
00:41:24.20
306
12
25
01:40:18.20
390
9
29
01:51:54.00
255
4
15
00:20:39.60
271
6
25
56
429
Team NiColt
Team NiColt #429
Mixed Team of 2 Veteran
04:51:10.20
04:51:10.20
2
(19)
Team of 2 Veteran
2
Mixed
19
WA
AUS
Todd Colton
Julian Nichols
Julian Nichols
Todd Colton
5:08 min/km
01:15:19.00
204
9
66
00:30:21.10
33
2
18
01:13:29.50
60
4
31
01:33:31.50
61
4
24
00:18:29.10
159
6
44
100
361
Team JP
Team JP #361
Mixed Team of 2 Prime
05:06:51.20
05:06:51.20
12
(41)
Team of 2 Prime
12
Mixed
41
WA
AUS
Peter Rasmussen
Peter Rasmussen
Jake McDonald
Jake McDonald
5:24 min/km
01:13:35.60
180
15
57
00:38:30.90
222
27
110
01:14:41.40
72
8
36
01:43:13.50
158
15
71
00:16:49.80
82
6
15
145
207
Team RETIRED DOUBLES
Team RETIRED DOUBLES #207
Mixed AR Pair
05:20:09.00
05:20:09.00
3
(63)
AR Pair
3
Mixed
63
WA
AUS
Bruce Dewar
Keira Macfarlane
5:38 min/km
01:16:33.50
230
5
78
00:35:43.50
147
2
80
01:21:52.40
150
4
70
01:45:43.80
191
4
87
00:20:15.80
251
6
84
212
315
Tim ROACH
Tim ROACH #315
Male Vintage (50-59)
05:35:24.20
05:35:24.20
6
(110)
Vintage (50-59)
6
Male
110
WA
AUS
Tim Roach
Tim Roach
Tim Roach
Tim Roach
5:54 min/km
01:17:37.50
249
7
144
00:46:16.90
399
15
196
01:27:54.30
238
12
118
01:45:31.30
185
8
90
00:18:04.20
139
6
89
405
131
Julie COLVIN
Julie COLVIN #131
Female Veteran (40-49 years)
06:21:00.90
06:21:00.90
4
(30)
Veteran (40-49 years)
4
Female
30
WA
AUS
Julie Colvin
Julie Colvin
Julie Colvin
Julie Colvin
6:43 min/km
01:25:04.60
361
4
26
00:40:05.00
275
2
24
01:32:55.60
302
2
21
02:18:36.70
449
4
36
00:24:19.00
413
6
36
85
105
Bernadette DORNOM
Bernadette DORNOM #105
Female Prime (18-39 years)
05:02:07.00
05:02:07.00
6
(7)
Prime (18-39 years)
6
Female
7
VIC
AUS
Bernadette Dornom
Bernadette Dornom
Bernadette Dornom
Bernadette Dornom
5:19 min/km
01:08:49.10
105
8
10
00:35:06.40
131
3
8
01:21:29.50
145
5
10
01:41:36.40
145
7
9
00:15:05.60
31
6
7
40
174
Pete GILL
Pete GILL #174
Male Veteran (40-49 years)
04:42:54.40
04:42:54.40
6
(31)
Veteran (40-49 years)
6
Male
31
WA
AUS
Pete Gill
Pete Gill
Pete Gill
Pete Gill
4:59 min/km
01:08:46.90
103
15
64
00:37:56.00
206
9
87
01:13:03.40
58
6
27
01:27:53.80
29
2
18
00:15:14.30
37
6
26
17
656
Team 4 waters
Team 4 waters #656
Mixed Team of 4 Veteran
04:33:08.70
04:33:08.70
2
(4)
Team of 4 Veteran
2
Mixed
4
WA
AUS
Kim Thomas
Andrew Pretzel
Steve Taylor
Paul Johnson
4:49 min/km
00:56:16.00
7
1
1
00:29:44.80
25
4
12
01:17:21.30
97
14
49
01:32:09.40
49
5
19
00:17:37.20
120
6
33
21
41
Rhys JAMES
Rhys JAMES #41
Male Prime (18-39 years)
04:35:05.80
04:35:05.80
10
(17)
Prime (18-39 years)
10
Male
17
WA
AUS
Rhys James
Rhys James
Rhys James
Rhys James
4:51 min/km
00:59:31.10
15
8
13
00:36:45.50
174
14
74
01:16:00.50
83
16
42
01:29:22.50
35
11
21
00:13:26.20
7
6
6
34
48
Nathan JONES
Nathan JONES #48
Male Prime (18-39 years)
04:40:39.50
04:40:39.50
12
(26)
Prime (18-39 years)
12
Male
26
WA
AUS
Nathan Jones
Nathan Jones
Nathan Jones
Nathan Jones
4:56 min/km
00:56:52.60
9
6
8
00:36:48.90
175
15
75
01:31:14.60
276
35
133
01:22:16.60
15
7
11
00:13:26.80
8
7
7
39
190
Willison LEIGH
Willison LEIGH #190
Male Veteran (40-49 years)
04:42:41.80
04:42:41.80
5
(30)
Veteran (40-49 years)
5
Male
30
WA
AUS
Willison Leigh
Willison Leigh
Willison Leigh
Willison Leigh
4:59 min/km
01:04:35.80
47
6
38
00:34:46.40
120
3
44
01:13:45.80
61
7
29
01:34:14.40
66
8
38
00:15:19.40
39
7
27
390
203
Team Dre and J
Team Dre and J #203
Mixed AR Pair
06:15:45.00
06:15:45.00
7
(158)
AR Pair
7
Mixed
158
WA
AUS
6:37 min/km
01:25:13.30
363
9
132
00:49:37.20
459
13
199
01:33:25.70
307
10
139
02:06:58.80
392
7
163
00:20:30.00
263
7
91
108
129
Phip HUGHES
Phip HUGHES #129
Female Prime (18-39 years)
05:08:45.30
05:08:45.30
7
(8)
Prime (18-39 years)
7
Female
8
WA
AUS
Phip Hughes
Phip Hughes
Phip Hughes
Phip Hughes
5:26 min/km
01:05:45.90
62
3
4
00:39:00.00
240
10
22
01:27:07.40
226
9
16
01:41:14.80
144
6
8
00:15:37.20
44
7
9
30
688
Team Overduegites
Team Overduegites #688
Mixed Team of 4 Veteran
04:39:08.20
04:39:08.20
4
(7)
Team of 4 Veteran
4
Mixed
7
WA
AUS
Martin Cramp
Anthony Tunstill
David Barton
James Marshall
4:55 min/km
01:08:10.10
87
5
26
00:31:16.70
49
8
28
01:18:35.70
113
16
56
01:23:11.90
18
2
4
00:17:53.80
132
7
35
289
298
Gary TAPPER
Gary TAPPER #298
Male Vintage (50-59)
05:50:56.10
05:50:56.10
10
(152)
Vintage (50-59)
10
Male
152
WA
AUS
Gary Tapper
Gary Tapper
Gary Tapper
Gary Tapper
6:11 min/km
01:21:24.80
312
11
179
00:42:32.60
331
8
153
01:29:27.80
250
14
124
01:59:08.70
334
13
164
00:18:22.20
151
7
96
91
390
Team Steve and Ian
Team Steve and Ian #390
Mixed Team of 2 Prime
05:03:47.00
05:03:47.00
11
(37)
Team of 2 Prime
11
Mixed
37
WA
AUS
Steven Lear
Ian Morrison
Steven Lear
Ian Morrison
5:21 min/km
01:18:10.20
261
27
93
00:32:03.20
62
10
36
01:30:17.80
263
22
117
01:26:21.60
24
2
8
00:16:54.20
83
7
16
233
446
Team Ingwe
Team Ingwe #446
Mixed Team of 2 Veteran
05:38:01.60
05:38:01.60
11
(97)
Team of 2 Veteran
11
Mixed
97
WA
AUS
Megan Bye
Megan Bye
Alan Bye
Alan Bye
5:57 min/km
01:24:28.40
352
19
127
00:51:35.20
476
30
208
01:24:53.20
190
10
85
01:38:35.30
115
7
52
00:18:29.50
161
7
45
240
485
Team The Girls
Team The Girls #485
Female Team of 4 Female
05:39:48.30
05:39:48.30
5
(16)
Team of 4 Female
5
Female
16
WA
AUS
Celia Ipsen
Kira Monaghan
Natalie Di-Bona
Tahlia Smart
5:59 min/km
01:09:01.70
108
2
11
00:34:08.80
107
5
6
01:40:30.70
392
10
30
01:54:54.00
294
6
19
00:21:13.10
296
7
27
7
563
Team D4
Team D4 #563
Male Team of 4 Male
04:07:54.00
04:07:54.00
4
(7)
Team of 4 Male
4
Male
7
WA
AUS
Ben Borrett
Scott Gamble
Daniel Humble
Jeremy Lowe
4:22 min/km
00:57:34.80
11
3
9
00:29:54.00
27
13
14
00:58:44.20
2
1
1
01:25:33.90
22
6
15
00:16:07.10
58
7
39
229
619
Team Jets
Team Jets #619
Mixed Team of 4 Mixed
05:37:33.80
05:37:33.80
35
(95)
Team of 4 Mixed
35
Mixed
95
WA
AUS
Libby Dyde
Rebecca Clarkson
Hamish Worsley
Emily Gifford
5:57 min/km
01:22:12.80
320
35
116
00:38:50.30
232
41
114
01:25:35.50
198
34
88
01:52:49.00
267
46
121
00:18:06.20
141
7
36
24
592
Team Team PCS
Team Team PCS #592
Mixed Team of 4 Mixed
04:37:31.80
04:37:31.80
2
(5)
Team of 4 Mixed
2
Mixed
5
WA
AUS
Peter Long
Tahlia Jensen
Peter Caldwell
Robert Cheeseman
4:53 min/km
01:05:05.30
52
3
9
00:27:11.60
5
3
3
01:10:58.90
36
8
17
01:35:49.00
81
13
32
00:18:27.00
157
8
43
32
536
Team Constantly Inconsistent
Team Constantly Inconsistent #536
Male Team of 4 Male
04:39:57.00
04:39:57.00
9
(24)
Team of 4 Male
9
Male
24
WA
AUS
Craig Beswick
Tim Trew
Ty Stedman
Eli Stops
4:56 min/km
01:10:20.40
138
28
86
00:28:13.70
12
7
7
01:16:15.60
87
17
43
01:28:26.50
32
7
20
00:16:40.80
76
8
54
223
490
Team Fit Fast Fab
Team Fit Fast Fab #490
Female Team of 4 Female
05:36:38.00
05:36:38.00
4
(14)
Team of 4 Female
4
Female
14
WA
AUS
Veronica Van Den Bogert
Rochelle McKee
Hayley McKee
Cas Ryan
5:56 min/km
01:23:53.20
342
9
24
00:31:36.30
56
4
4
01:20:28.60
129
2
5
01:58:15.10
328
9
23
00:22:24.80
347
8
31
207
432
Team Bakkers Monaghan
Team Bakkers Monaghan #432
Mixed Team of 2 Veteran
05:33:30.20
05:33:30.20
9
(89)
Team of 2 Veteran
9
Mixed
89
WA
AUS
Jackie Bakkers
Mark Monaghan
Mark Monaghan
Jackie Bakkers
5:52 min/km
01:24:02.00
345
16
122
00:35:06.30
130
10
74
01:33:43.00
313
23
142
01:41:48.40
147
8
65
00:18:50.50
176
8
50
116
381
Team Team Dizzy
Team Team Dizzy #381
Mixed Team of 2 Prime
05:11:42.20
05:11:42.20
15
(47)
Team of 2 Prime
15
Mixed
47
WA
AUS
Rachel Duczynski
Rachel Duczynski
Rachel Duczynski
Guy Duczynski
5:29 min/km
01:12:34.50
166
14
50
00:29:51.70
26
3
13
01:22:03.40
154
13
72
01:50:00.00
234
23
103
00:17:12.60
95
8
22
1
[2]
3
4
5
6
7
...
10
11
12
13
Page 2 of 13 (625 items)