Act-Belong-Commit Augusta Adventure Fest
8 Nov 2015
Results
Details
 
Contact
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
1
[2]
3
4
5
6
7
...
10
11
12
13
Page 2 of 13 (625 items)
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Cat Pos
(Gen Pos)
Category
Cat Pos
Gender
Gen Pos
State
Country
Run
Swim
Paddle
MTB
Pace
Run
O/Pos
C/Pos
G/Pos
Swim
O/Pos
C/Pos
G/Pos
Paddle
O/Pos
C/Pos
G/Pos
MTB
O/Pos
C/Pos
G/Pos
TeamRun
O/Pos
C/Pos
G/Pos
483
448
Team The Has Beens
Team The Has Beens #448
Mixed Team of 2 Veteran
07:09:26.10
07:09:26.10
31
(206)
Team of 2 Veteran
31
Mixed
206
WA
AUS
Matthew Smith
Matthew Smith
Darrin Rawson-Harris
Darrin Rawson-Harris
7:34 min/km
01:09:49.00
128
4
39
00:53:50.80
493
32
215
02:19:48.10
513
33
218
02:18:40.50
450
28
190
00:27:17.70
465
29
192
476
453
Team two tarts and a lemon
Team two tarts and a lemon #453
Mixed Team of 4 Junior
06:57:57.30
06:57:57.30
3
(202)
Team of 4 Junior
3
Mixed
202
WA
AUS
Kerryn Moore
Sascha Martin
David Moore
David Moore
7:22 min/km
01:45:58.70
513
4
219
00:41:08.20
297
4
142
01:46:14.90
435
4
188
02:17:47.20
445
4
187
00:26:48.30
463
4
190
54
365
Team Having Fun
Team Having Fun #365
Mixed Team of 2 Prime
04:50:45.40
04:50:45.40
5
(18)
Team of 2 Prime
5
Mixed
18
WA
AUS
Jeremy Sangster
Pat Woolley
Pat Woolley
5:07 min/km
01:03:06.90
41
4
7
00:33:57.00
103
17
62
01:20:03.30
125
12
60
01:35:47.60
80
7
31
00:17:50.60
129
14
34
134
284
Robert LIM
Robert LIM #284
Male Vintage (50-59)
05:17:26.70
05:17:26.70
3
(68)
Vintage (50-59)
3
Male
68
WA
AUS
Robert Lim
Robert Lim
Robert Lim
Robert Lim
5:35 min/km
01:13:58.70
186
4
114
00:36:30.90
166
1
69
01:16:39.20
93
2
46
01:47:22.00
209
9
103
00:22:55.90
362
17
192
188
220
Team Batman And Superman
Team Batman And Superman #220
Mixed AR Pair
05:29:36.10
05:29:36.10
4
(84)
AR Pair
4
Mixed
84
WA
AUS
5:48 min/km
01:16:05.20
218
4
72
00:48:44.20
446
10
194
01:21:03.80
139
3
66
01:42:13.60
150
3
66
00:21:29.30
306
10
109
42
265
Kevin WHITE
Kevin WHITE #265
Male Veteran (40-49 years)
04:43:24.60
04:43:24.60
7
(32)
Veteran (40-49 years)
7
Male
32
WA
AUS
Kevin White
Kevin White
Kevin White
Kevin White
4:59 min/km
01:03:57.40
44
4
35
00:35:12.20
133
4
51
01:08:13.80
22
1
14
01:39:33.10
122
12
61
00:16:28.10
68
12
48
405
131
Julie COLVIN
Julie COLVIN #131
Female Veteran (40-49 years)
06:21:00.90
06:21:00.90
4
(30)
Veteran (40-49 years)
4
Female
30
WA
AUS
Julie Colvin
Julie Colvin
Julie Colvin
Julie Colvin
6:43 min/km
01:25:04.60
361
4
26
00:40:05.00
275
2
24
01:32:55.60
302
2
21
02:18:36.70
449
4
36
00:24:19.00
413
6
36
65
102
Elizabeth DORNOM
Elizabeth DORNOM #102
Female Prime (18-39 years)
04:54:49.80
04:54:49.80
5
(5)
Prime (18-39 years)
5
Female
5
VIC
AUS
Elizabeth Dornom
Elizabeth Dornom
Elizabeth Dornom
Elizabeth Dornom
5:11 min/km
01:06:47.00
70
4
5
00:38:06.00
209
8
19
01:19:33.60
120
2
3
01:35:41.70
78
4
6
00:14:41.50
23
4
4
59
682
Team Cruel Sea
Team Cruel Sea #682
Mixed Team of 4 Veteran
04:52:05.00
04:52:05.00
6
(20)
Team of 4 Veteran
6
Mixed
20
WA
AUS
Greg Fraser
Chris Brooks
Kent Morison
Andy H
5:09 min/km
01:07:26.40
75
4
19
00:27:44.80
9
1
4
01:18:22.50
111
15
54
01:38:30.20
114
11
51
00:20:01.10
238
12
77
8
20
Thomas CHADBOURNE
Thomas CHADBOURNE #20
Male Prime (18-39 years)
04:08:20.80
04:08:20.80
4
(8)
Prime (18-39 years)
4
Male
8
WA
AUS
Thomas Chadbourne
Thomas Chadbourne
Thomas Chadbourne
Thomas Chadbourne
4:22 min/km
00:55:13.60
6
4
6
00:32:10.40
65
4
23
01:07:07.90
18
5
12
01:21:26.10
13
6
10
00:12:22.80
2
2
2
4
1
Sam CLARK
Sam CLARK #1
Male Prime (18-39 years)
03:59:49.20
03:59:49.20
2
(4)
Prime (18-39 years)
2
Male
4
NZL
Sam Clark
Sam Clark
Sam Clark
Sam Clark
4:13 min/km
00:56:21.00
8
5
7
00:35:28.00
138
9
55
01:04:24.60
11
1
8
01:10:52.80
1
1
1
00:12:42.80
3
3
3
30
688
Team Overduegites
Team Overduegites #688
Mixed Team of 4 Veteran
04:39:08.20
04:39:08.20
4
(7)
Team of 4 Veteran
4
Mixed
7
WA
AUS
Martin Cramp
Anthony Tunstill
David Barton
James Marshall
4:55 min/km
01:08:10.10
87
5
26
00:31:16.70
49
8
28
01:18:35.70
113
16
56
01:23:11.90
18
2
4
00:17:53.80
132
7
35
58
119
Emily WILSON
Emily WILSON #119
Female Prime (18-39 years)
04:51:51.70
04:51:51.70
2
(2)
Prime (18-39 years)
2
Female
2
NZL
Emily Wilson
Emily Wilson
Emily Wilson
Emily Wilson
5:08 min/km
01:07:05.00
73
5
6
00:36:52.10
178
5
12
01:18:14.60
109
1
2
01:34:58.60
70
3
4
00:14:41.40
22
3
3
317
130
Diane CHISHOLM
Diane CHISHOLM #130
Female Veteran (40-49 years)
05:57:03.80
05:57:03.80
3
(21)
Veteran (40-49 years)
3
Female
21
WA
AUS
Diane Chisholm
Diane Chisholm
Diane Chisholm
Diane Chisholm
6:17 min/km
01:26:32.70
385
5
29
00:53:05.20
488
6
43
01:33:40.50
312
3
22
01:45:42.10
190
2
10
00:18:03.30
136
3
15
145
207
Team RETIRED DOUBLES
Team RETIRED DOUBLES #207
Mixed AR Pair
05:20:09.00
05:20:09.00
3
(63)
AR Pair
3
Mixed
63
WA
AUS
Bruce Dewar
Keira Macfarlane
5:38 min/km
01:16:33.50
230
5
78
00:35:43.50
147
2
80
01:21:52.40
150
4
70
01:45:43.80
191
4
87
00:20:15.80
251
6
84
25
180
Bart HOLLEMANS
Bart HOLLEMANS #180
Male Veteran (40-49 years)
04:37:37.20
04:37:37.20
3
(20)
Veteran (40-49 years)
3
Male
20
WA
AUS
Bart Hollemans
Bart Hollemans
Bart Hollemans
Bart Hollemans
4:53 min/km
01:04:01.60
45
5
36
00:39:28.70
256
14
111
01:16:21.80
88
10
44
01:23:25.40
19
1
14
00:14:19.70
13
1
11
213
288
Alan NICHOLLS
Alan NICHOLLS #288
Male Vintage (50-59)
05:35:24.80
05:35:24.80
7
(111)
Vintage (50-59)
7
Male
111
WA
AUS
Alan Nicholls
Alan Nicholls
Alan Nicholls
Alan Nicholls
5:54 min/km
01:14:41.50
196
5
120
00:49:05.30
451
16
220
01:30:32.50
268
15
130
01:43:47.60
163
4
81
00:17:17.90
101
4
65
48
389
MARCUS Blake
MARCUS Blake #389
Mixed Team of 2 Prime
04:45:31.60
04:45:31.60
4
(14)
Team of 2 Prime
4
Mixed
14
WA
AUS
Andrew Doyle
Marcus Blake
Andrew Doyle
Marcus Blake
5:02 min/km
01:05:46.50
63
5
13
00:33:18.10
90
14
53
01:12:53.00
55
6
29
01:34:40.20
67
5
26
00:18:53.80
178
18
52
296
424
Team Mullatwo
Team Mullatwo #424
Mixed Team of 2 Veteran
05:51:55.10
05:51:55.10
16
(123)
Team of 2 Veteran
16
Mixed
123
WA
AUS
Mark Hopper
Craig Blake
Mark Hopper
Craig Blake
6:12 min/km
01:12:03.10
159
5
48
00:44:49.50
365
20
160
01:12:40.90
52
3
27
02:17:19.20
444
27
186
00:25:02.40
431
27
176
111
452
Team Look out Mud
Team Look out Mud #452
Female Team of 4 Female
05:09:44.60
05:09:44.60
1
(9)
Team of 4 Female
1
Female
9
WA
AUS
Karlene Marzec
Linda Jackson
Tricia Gilbert
Linda Jackson
5:27 min/km
01:17:22.50
243
5
17
00:31:35.00
54
3
3
01:12:31.10
49
1
1
01:48:29.70
220
3
13
00:19:46.30
228
2
19
23
567
Team Run Fat Boy Run
Team Run Fat Boy Run #567
Male Team of 4 Male
04:36:16.40
04:36:16.40
7
(19)
Team of 4 Male
7
Male
19
WA
AUS
Asher Lindquist
Ben Hedley
Ben Dallin
Mark Wright
4:52 min/km
00:58:36.30
14
5
12
00:32:52.30
80
24
29
01:02:08.40
4
3
3
01:45:38.90
188
38
93
00:17:00.50
87
9
59
133
606
Team Try Hards
Team Try Hards #606
Mixed Team of 4 Mixed
05:16:44.30
05:16:44.30
18
(56)
Team of 4 Mixed
18
Mixed
56
WA
AUS
Andy Richardson
Katherine Taylor
Neil Gibson
Benjamin Taylor
5:35 min/km
01:06:08.50
65
5
15
00:44:56.30
368
65
162
01:12:37.10
51
12
26
01:51:10.90
249
41
112
00:21:51.50
322
42
121
130
519
Team MR Maulers
Team MR Maulers #519
Mixed Team of 4 Veteran
05:16:23.10
05:16:23.10
14
(53)
Team of 4 Veteran
14
Mixed
53
WA
AUS
Mark Barrett-Lennard
Paul Manners
Christo Edwards
Tim Garstone
5:34 min/km
01:09:30.90
118
6
35
00:36:44.80
173
24
89
01:27:34.10
231
24
100
01:40:10.60
128
15
58
00:22:22.70
342
18
132
297
449
Team Katiewantstowin
Team Katiewantstowin #449
Female Team of 4 Female
05:51:58.00
05:51:58.00
7
(19)
Team of 4 Female
7
Female
19
WA
AUS
Katie Coates
Katie Coates
Jackie Tan
Michelle James
6:12 min/km
01:17:42.00
252
6
18
00:41:24.20
306
12
25
01:40:18.20
390
9
29
01:51:54.00
255
4
15
00:20:39.60
271
6
25
98
472
Team Warriors
Team Warriors #472
Mixed Team of 4 Mixed
05:05:56.70
05:05:56.70
12
(40)
Team of 4 Mixed
12
Mixed
40
WA
AUS
Rory Thomson
Simon Bedbrook
Andy Roberts
Emma Bedbrook
5:23 min/km
01:07:36.50
76
6
20
00:28:49.90
16
4
7
01:16:10.20
86
17
43
01:52:16.80
260
44
118
00:21:03.30
290
34
103
45
463
Team Jenko 1 2 and 3
Team Jenko 1 2 and 3 #463
Male Team of 4 Male
04:44:07.00
04:44:07.00
12
(33)
Team of 4 Male
12
Male
33
WA
AUS
Kent Jenkinson
Kent Jenkinson
Rob Jenkinson
Mitchell Jenkinson
5:00 min/km
01:00:58.80
25
6
20
00:27:43.30
8
5
5
01:04:02.90
8
6
6
01:53:16.10
274
53
135
00:18:05.90
140
20
90
88
425
Team Team GRAV
Team Team GRAV #425
Mixed Team of 2 Veteran
05:02:54.20
05:02:54.20
4
(35)
Team of 2 Veteran
4
Mixed
35
WA
AUS
Greg Robinson
Andrew Varnavides
Greg Robinson
Andrew Varnavides
5:20 min/km
01:12:35.50
168
6
51
00:33:59.10
105
5
64
01:31:29.50
282
20
126
01:29:01.40
34
2
13
00:15:48.70
51
1
8
132
397
Team Breaking Your Limits
Team Breaking Your Limits #397
Mixed Team of 2 Prime
05:16:38.70
05:16:38.70
17
(55)
Team of 2 Prime
17
Mixed
55
WA
AUS
Scott French
Lauren Jones
Scott French
Scott French
5:35 min/km
01:06:39.60
68
6
17
00:31:20.10
51
7
29
01:42:41.10
412
35
182
01:36:31.10
89
8
36
00:19:26.80
210
21
64
260
279
Andrew HEWLETT
Andrew HEWLETT #279
Male Vintage (50-59)
05:43:14.00
05:43:14.00
8
(131)
Vintage (50-59)
8
Male
131
WA
AUS
Andrew Hewlett
Andrew Hewlett
Andrew Hewlett
Andrew Hewlett
6:03 min/km
01:15:16.10
203
6
124
00:40:04.50
274
4
121
01:23:20.30
166
7
77
02:02:04.10
358
16
182
00:22:29.00
350
16
185
39
190
Willison LEIGH
Willison LEIGH #190
Male Veteran (40-49 years)
04:42:41.80
04:42:41.80
5
(30)
Veteran (40-49 years)
5
Male
30
WA
AUS
Willison Leigh
Willison Leigh
Willison Leigh
Willison Leigh
4:59 min/km
01:04:35.80
47
6
38
00:34:46.40
120
3
44
01:13:45.80
61
7
29
01:34:14.40
66
8
38
00:15:19.40
39
7
27
417
205
Team Grandpa's
Team Grandpa's #205
Mixed AR Pair
06:25:06.70
06:25:06.70
9
(177)
AR Pair
9
Mixed
177
WA
AUS
6:47 min/km
01:23:25.30
333
6
117
00:48:33.60
444
9
193
01:31:14.00
275
9
124
02:19:09.50
453
15
191
00:22:44.30
357
12
137
505
132
Karen HAGAN
Karen HAGAN #132
Female Veteran (40-49 years)
07:39:23.60
07:39:23.60
6
(46)
Veteran (40-49 years)
6
Female
46
WA
AUS
Karen Hagan
Karen Hagan
Karen Hagan
Karen Hagan
8:06 min/km
01:40:22.70
489
6
38
00:47:31.70
423
4
33
02:23:16.30
516
6
49
02:24:29.30
478
5
40
00:23:43.60
397
5
34
64
126
Kristen GADSDON
Kristen GADSDON #126
Female Prime (18-39 years)
04:54:21.70
04:54:21.70
4
(4)
Prime (18-39 years)
4
Female
4
WA
AUS
Kristen Gadsdon
Kristen Gadsdon
Kristen Gadsdon
Kristen Gadsdon
5:11 min/km
01:07:42.10
81
6
8
00:33:47.30
99
1
5
01:21:39.10
147
6
11
01:36:19.30
86
5
7
00:14:53.90
28
5
6
34
48
Nathan JONES
Nathan JONES #48
Male Prime (18-39 years)
04:40:39.50
04:40:39.50
12
(26)
Prime (18-39 years)
12
Male
26
WA
AUS
Nathan Jones
Nathan Jones
Nathan Jones
Nathan Jones
4:56 min/km
00:56:52.60
9
6
8
00:36:48.90
175
15
75
01:31:14.60
276
35
133
01:22:16.60
15
7
11
00:13:26.80
8
7
7
11
8
Brody BAKER
Brody BAKER #8
Male Prime (18-39 years)
04:17:43.30
04:17:43.30
6
(10)
Prime (18-39 years)
6
Male
10
WA
AUS
Brody Baker
Brody Baker
Brody Baker
Brody Baker
4:32 min/km
00:58:35.60
13
7
11
00:35:07.40
132
7
50
01:07:42.10
20
6
13
01:22:23.00
17
8
13
00:13:55.20
10
9
9
122
667
Team Riverdogs
Team Riverdogs #667
Mixed Team of 4 Veteran
05:14:14.00
05:14:14.00
12
(49)
Team of 4 Veteran
12
Mixed
49
WA
AUS
Allan Colthart
Michelle Colthart
Dave Blunt
Sarah Blunt
5:32 min/km
01:09:44.50
124
7
37
00:39:32.50
258
32
124
01:15:14.50
76
10
38
01:47:14.60
207
21
94
00:22:27.90
349
20
134
63
107
Jess HUSTON
Jess HUSTON #107
Female Prime (18-39 years)
04:53:41.50
04:53:41.50
3
(3)
Prime (18-39 years)
3
Female
3
WA
AUS
Jess Huston
Jess Huston
Jess Huston
Jess Huston
5:10 min/km
01:08:17.60
94
7
9
00:36:33.50
167
4
11
01:19:36.70
121
3
4
01:33:12.20
58
2
2
00:16:01.50
55
8
10
350
202
Team Peter Pan and his side kick
Team Peter Pan and his side kick #202
Mixed AR Pair
06:02:51.80
06:02:51.80
6
(145)
AR Pair
6
Mixed
145
WA
AUS
6:23 min/km
01:23:28.70
334
7
118
00:45:37.30
385
6
170
01:24:10.70
179
5
81
02:04:44.00
375
6
154
00:24:51.10
427
16
174
124
311
Dave HUNT
Dave HUNT #311
Male Veteran (40-49 years)
05:14:49.30
05:14:49.30
14
(64)
Veteran (40-49 years)
14
Male
64
WA
AUS
Dave Hunt
Dave Hunt
Dave Hunt
Dave Hunt
5:33 min/km
01:05:26.90
55
7
43
00:38:08.20
211
10
88
01:19:22.10
118
16
58
01:53:48.30
282
29
140
00:18:03.80
137
25
87
212
315
Tim ROACH
Tim ROACH #315
Male Vintage (50-59)
05:35:24.20
05:35:24.20
6
(110)
Vintage (50-59)
6
Male
110
WA
AUS
Tim Roach
Tim Roach
Tim Roach
Tim Roach
5:54 min/km
01:17:37.50
249
7
144
00:46:16.90
399
15
196
01:27:54.30
238
12
118
01:45:31.30
185
8
90
00:18:04.20
139
6
89
82
363
Team TOP GUN
Team TOP GUN #363
Mixed Team of 2 Prime
05:01:54.20
05:01:54.20
8
(31)
Team of 2 Prime
8
Mixed
31
WA
AUS
Dave Allan
Chris Marshall
Dave Allan
Chris Marshall
5:19 min/km
01:07:39.70
79
7
21
00:38:10.30
212
26
105
01:25:36.30
199
16
89
01:33:01.90
56
3
21
00:17:26.00
106
9
26
278
481
Team Go Go Girls
Team Go Go Girls #481
Female Team of 4 Female
05:48:19.60
05:48:19.60
6
(17)
Team of 4 Female
6
Female
17
WA
AUS
Lyndal Gordon
Erin Shaw
Gail Parsons
Lynda Green
6:08 min/km
01:19:08.70
278
7
20
00:37:22.80
192
8
17
01:38:02.10
360
8
26
01:53:35.70
279
5
17
00:20:10.30
245
3
20
332
455
Team Navy Rockie Divers
Team Navy Rockie Divers #455
Male Team of 4 Male
05:58:55.40
05:58:55.40
67
(174)
Team of 4 Male
67
Male
174
WA
AUS
Phil Riley
Andrew Wilson
Andrew Wilson
Glenn Mc Grath
6:19 min/km
01:01:31.80
26
7
21
00:43:16.70
344
73
162
01:38:18.00
363
61
175
02:15:25.80
438
76
221
00:20:23.10
259
42
148
186
706
Team The Dougos
Team The Dougos #706
Mixed Team of 4 Mixed
05:29:19.80
05:29:19.80
28
(83)
Team of 4 Mixed
28
Mixed
83
WA
AUS
Brett Douglas
Ella Douglas
Brett Douglas
Rob Haynes
5:48 min/km
01:07:40.40
80
7
22
00:34:38.40
116
25
68
01:31:29.40
281
44
125
01:54:54.80
295
50
130
00:20:36.80
270
29
94
155
442
TEAM Ed And Jamo
TEAM Ed And Jamo #442
Mixed Team of 2 Veteran
05:21:51.50
05:21:51.50
6
(68)
Team of 2 Veteran
6
Mixed
68
WA
AUS
Shane Jamieson
Ed Negus
Shane Jamieson
Ed Negus
5:40 min/km
01:13:11.00
175
7
54
00:34:38.50
117
8
69
01:41:07.10
395
29
178
01:37:02.90
94
5
40
00:15:52.00
53
2
9
235
422
Team The Wishful Thinkers
Team The Wishful Thinkers #422
Mixed Team of 2 Veteran
05:38:27.30
05:38:27.30
12
(99)
Team of 2 Veteran
12
Mixed
99
WA
AUS
Kevin Housham
Brian Chadwick
Kevin Housham
Brian Chadwick
5:58 min/km
01:15:02.00
199
8
64
00:39:13.90
244
14
118
01:24:35.70
184
9
83
01:56:22.30
309
19
135
00:23:13.40
371
22
146
196
493
Team Margaret River Shire Fillies
Team Margaret River Shire Fillies #493
Female Team of 4 Female
05:31:00.70
05:31:00.70
3
(12)
Team of 4 Female
3
Female
12
WA
AUS
Amy Smith
Charlotte O'Beirne
Bec Lickel
Ingrid Fuhrmann
5:50 min/km
01:23:35.50
337
8
23
00:30:39.60
39
1
1
01:42:32.40
408
12
32
01:33:55.80
65
1
3
00:20:17.40
253
4
23
60
558
Team Guiness Monsters 2
Team Guiness Monsters 2 #558
Male Team of 4 Male
04:52:54.20
04:52:54.20
15
(38)
Team of 4 Male
15
Male
38
WA
AUS
Glen Gibson
Bradley Hitchcock
Justin Brown
Andrew Good
5:09 min/km
01:02:10.90
33
8
27
00:35:25.00
136
42
53
01:22:03.20
152
27
71
01:30:16.80
41
10
25
00:22:58.30
363
58
193
374
409
Team China
Team China #409
Mixed Team of 2 Prime
06:10:43.40
06:10:43.40
32
(152)
Team of 2 Prime
32
Mixed
152
CHN
Dong Li
Wei Jun
Wei Jun
Dong Li
6:32 min/km
01:07:44.20
83
8
23
00:45:36.10
383
38
169
01:59:25.30
480
41
209
02:00:30.00
345
31
148
00:17:27.80
108
10
27
395
291
Paul PREE
Paul PREE #291
Male Vintage (50-59)
06:16:31.90
06:16:31.90
17
(206)
Vintage (50-59)
17
Male
206
WA
AUS
Paul Pree
Paul Pree
Paul Pree
Paul Pree
6:38 min/km
01:18:07.00
259
8
148
00:55:08.30
500
22
238
01:47:51.00
444
20
215
01:57:43.10
322
12
163
00:17:42.50
124
5
77
1
[2]
3
4
5
6
7
...
10
11
12
13
Page 2 of 13 (625 items)