Act-Belong-Commit Augusta Adventure Fest
8 Nov 2015
Results
Details
 
Contact
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
1
2
3
...
6
7
8
9
10
[11]
12
13
Page 11 of 13 (625 items)
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Cat Pos
(Gen Pos)
Category
Cat Pos
Gender
Gen Pos
State
Country
Run
Swim
Paddle
MTB
Pace
Run
O/Pos
C/Pos
G/Pos
Swim
O/Pos
C/Pos
G/Pos
Paddle
O/Pos
C/Pos
G/Pos
MTB
O/Pos
C/Pos
G/Pos
TeamRun
O/Pos
C/Pos
G/Pos
443
624
Team Go hard and go home!
Team Go hard and go home! #624
Mixed Team of 4 Mixed
06:39:10.40
06:39:10.40
70
(188)
Team of 4 Mixed
70
Mixed
188
WA
AUS
Ante Jerkovich
Rosemary Cawley
Karen Green
Steve Cook
7:02 min/km
01:27:52.00
401
49
152
00:39:50.40
269
45
128
01:26:43.80
220
37
97
02:26:41.40
479
73
204
00:38:02.80
513
76
217
354
461
Team PJs
Team PJs #461
Male Team of 4 Male
06:03:32.70
06:03:32.70
72
(181)
Team of 4 Male
72
Male
181
WA
AUS
Sebastian Jensen
Paul Gale
Charly Jensen
Paul Gale
6:24 min/km
01:09:16.60
112
24
70
00:39:35.20
261
68
114
01:36:21.70
337
57
165
02:08:03.60
402
73
207
00:30:15.60
492
79
241
326
546
Team The unsociables
Team The unsociables #546
Male Team of 4 Male
05:57:50.40
05:57:50.40
65
(168)
Team of 4 Male
65
Male
168
WA
AUS
Doug Fairall
Neil Thomas
Trevor Bulley
Barry Niss
6:18 min/km
01:19:36.50
283
57
163
00:34:52.50
122
36
45
01:27:50.40
235
42
116
02:08:45.30
406
74
209
00:26:45.70
461
71
227
376
621
Team Furry and Friends
Team Furry and Friends #621
Mixed Team of 4 Mixed
06:11:14.80
06:11:14.80
57
(154)
Team of 4 Mixed
57
Mixed
154
WA
AUS
Dianna Ingram
Tessa Chapman
Nazli Gwynn
6:32 min/km
01:25:20.70
366
41
134
00:30:22.80
34
8
19
01:19:36.80
122
23
59
02:27:58.80
483
74
206
00:27:55.70
475
70
197
463
566
Team Four men without a little lady
Team Four men without a little lady #566
Male Team of 4 Male
06:50:57.10
06:50:57.10
82
(231)
Team of 4 Male
82
Male
231
WA
AUS
Byron Sparg
Michael Woodyatt
Paul Bayliss
David Corney
7:14 min/km
01:46:47.20
517
82
252
00:35:29.70
139
43
56
01:43:50.10
421
68
205
02:14:38.40
432
75
219
00:30:11.70
491
78
240
503
475
Team Hills Mob
Team Hills Mob #475
Mixed Team of 4 Mixed
07:35:17.70
07:35:17.70
78
(216)
Team of 4 Mixed
78
Mixed
216
WA
AUS
Erin Harris
Justin Harris
Justin Harris
Tracey Warwick
8:01 min/km
02:05:25.90
529
80
224
00:37:47.90
204
36
101
01:39:45.70
383
63
173
02:31:51.20
489
75
209
00:40:27.00
515
78
219
332
455
Team Navy Rockie Divers
Team Navy Rockie Divers #455
Male Team of 4 Male
05:58:55.40
05:58:55.40
67
(174)
Team of 4 Male
67
Male
174
WA
AUS
Phil Riley
Andrew Wilson
Andrew Wilson
Glenn Mc Grath
6:19 min/km
01:01:31.80
26
7
21
00:43:16.70
344
73
162
01:38:18.00
363
61
175
02:15:25.80
438
76
221
00:20:23.10
259
42
148
515
634
Team Drug Pedallers
Team Drug Pedallers #634
Mixed Team of 4 Mixed
08:12:25.10
08:12:25.10
79
(219)
Team of 4 Mixed
79
Mixed
219
WA
AUS
Adrianne Sanzone
Kylie Mitchell
Neil Spence
Alex Arpino
8:41 min/km
01:35:06.30
464
65
189
00:45:07.30
373
66
164
02:20:23.10
515
79
220
02:52:14.10
505
76
215
00:39:34.30
514
77
218
484
643
TEAM Waka Tu Waka
TEAM Waka Tu Waka #643
Mixed Team of 4 Mixed
07:10:40.00
07:10:40.00
76
(207)
Team of 4 Mixed
76
Mixed
207
WA
AUS
Tawera Waru
Megan Waru
Dene Waru
Tawera Waru
7:35 min/km
01:32:01.40
443
61
178
00:41:34.30
309
56
147
01:17:32.90
100
20
50
02:55:11.50
509
77
217
00:44:19.90
517
79
220
382
544
Team The Four Nations
Team The Four Nations #544
Male Team of 4 Male
06:13:38.90
06:13:38.90
76
(200)
Team of 4 Male
76
Male
200
WA
AUS
Justin Salter
Christopher MacQuillan
Jaymn Cary
Mark Middlemiss
6:35 min/km
01:24:59.70
360
73
204
00:31:42.30
58
18
21
01:32:12.00
291
49
140
02:17:05.70
443
77
224
00:27:39.20
471
73
230
426
526
Team Nuclear Hamster
Team Nuclear Hamster #526
Male Team of 4 Male
06:27:33.10
06:27:33.10
78
(214)
Team of 4 Male
78
Male
214
WA
AUS
Nick Gamble
Rhys Campbell
Ian Gamble
Glen Jeffery
6:50 min/km
01:24:30.60
354
72
201
00:33:53.40
102
29
36
01:38:37.40
369
62
178
02:21:22.90
462
78
229
00:29:08.80
489
77
239
331
553
Team Metso Crushers
Team Metso Crushers #553
Male Team of 4 Male
05:58:53.40
05:58:53.40
66
(173)
Team of 4 Male
66
Male
173
WA
AUS
Malcolm Stafford
Nicholas Hendriks
Ryan Llowarch
Chris Heah
6:19 min/km
01:05:43.50
60
16
46
00:33:10.90
88
27
33
01:32:40.70
300
51
145
02:23:39.10
471
79
234
00:23:39.20
391
62
201
453
505
Team Back Again
Team Back Again #505
Male Team of 4 Male
06:44:52.20
06:44:52.20
81
(227)
Team of 4 Male
81
Male
227
WA
AUS
Mark Parlet
Nathan Hart
Neville Fox
Peter Glendenning
7:08 min/km
01:06:32.00
67
17
47
00:33:44.70
97
28
35
01:39:34.30
380
64
183
02:56:10.70
511
80
246
00:28:50.50
486
76
237
499
Team Wanted
Team Wanted #499
Male Team of 4 Male
DNF
DNF
Team of 4 Male
Male
WA
AUS
Jamie Parin
Tim Horgan
Peter Titmanis
Matt Titmanis
min/km
01:30:28.90
429
78
228
00:37:02.50
186
54
80
01:23:53.80
174
30
82
322
474
Team Green Machine
Team Green Machine #474
Mixed Team of 4 Mixed
05:57:27.60
05:57:27.60
49
(132)
Team of 4 Mixed
49
Mixed
132
WA
AUS
Acacia Green
Cary Green
Leigh Burns
Cary Green
6:18 min/km
01:36:18.90
471
67
194
00:33:46.00
98
21
59
01:10:31.40
33
7
16
02:36:51.30
489
Team 4AW
Team 4AW #489
Female Team of 4 Female
Not started
Not started
Team of 4 Female
Female
WA
AUS
Calina Montebello
Lainie Connell
Kyra Eddy
min/km
450
Team In it to finish it
Team In it to finish it #450
Female Team of 4 Female
DNF
DNF
Team of 4 Female
Female
WA
AUS
Tania Marriott
Nadine Neethling
Nadine Neethling
Summer Marriott
min/km
02:13:10.70
531
18
50
03:23:46.40
451
Team Fast turtles
Team Fast turtles #451
Female Team of 4 Female
Not started
Not started
Team of 4 Female
Female
WA
AUS
Hannah Ashe
Stephanie Rowbottom
Rachel Austin
Stephanie Rowbottom
min/km
444
Team Parents R Us
Team Parents R Us #444
Mixed Team of 2 Veteran
Not started
Not started
Team of 2 Veteran
Mixed
WA
AUS
Celeste Park
Celeste Park
Alex Park
Alex Park
min/km
158
467
Team 3chicks and a stick
Team 3chicks and a stick #467
Mixed Team of 4 Mixed
05:22:30.00
05:22:30.00
21
(70)
Team of 4 Mixed
21
Mixed
70
WA
AUS
Caresse Mitchell
Mia Emms
Timothy Mitchell
Raelene Bennet
5:41 min/km
01:46:41.80
515
77
220
00:46:36.60
405
69
176
02:25:21.70
00:23:49.90
402
57
164
465
Team Fish, Chips & Biltong
Team Fish, Chips & Biltong #465
Male Team of 4 Male
Not started
Not started
Team of 4 Male
Male
WA
AUS
Dillon Smith
Owen West
Louis Botes
Owen West
min/km
560
Lucas Milvain
Lucas Milvain #560
Male Team of 4 Male
Not started
Not started
Team of 4 Male
Male
WA
AUS
Lucas Milvain
min/km
561
stewart mason
stewart mason #561
Male Team of 4 Male
Not started
Not started
Team of 4 Male
Male
WA
AUS
stewart mason
min/km
587
Emma Dolley
Emma Dolley #587
Mixed Team of 4 Mixed
Not started
Not started
Team of 4 Mixed
Mixed
WA
AUS
Emma Dolley
min/km
220
529
Team WSC Team 2
Team WSC Team 2 #529
Male Team of 4 Male
05:36:24.90
05:36:24.90
44
(114)
Team of 4 Male
44
Male
114
WA
AUS
Matt Cureton
Mark Sampson
Goran Stajic
Aaron Black
5:55 min/km
01:18:01.00
256
51
146
00:30:33.20
37
15
16
03:14:46.60
00:33:04.10
503
80
245
313
516
Team Bush Chooks
Team Bush Chooks #516
Male Team of 4 Male
05:56:19.00
05:56:19.00
62
(164)
Team of 4 Male
62
Male
164
WA
AUS
Leigh Westcott
Chris Gilmore
Paul Watt
Gregory Bower
6:17 min/km
01:15:03.40
201
42
122
00:38:16.30
215
58
89
04:02:59.30
543
Brayden Bentley
Brayden Bentley #543
Male Team of 4 Male
Not started
Not started
Team of 4 Male
Male
WA
AUS
Brayden Bentley
min/km
541
Team Brothers in Arms
Team Brothers in Arms #541
Male Team of 4 Male
Not started
Not started
Team of 4 Male
Male
WA
AUS
Andrew Dodd
David Eyers
Jeremy Drabble
Anthony Warman
min/km
258
Simon STAINES
Simon STAINES #258
Male Veteran (40-49 years)
Not started
Not started
Veteran (40-49 years)
Male
WA
AUS
Simon Staines
Simon Staines
Simon Staines
Simon Staines
min/km
250
Steven RANDALL
Steven RANDALL #250
Male Veteran (40-49 years)
Not started
Not started
Veteran (40-49 years)
Male
WA
AUS
Steven Randall
Steven Randall
Steven Randall
Steven Randall
min/km
252
Shane RICHARDSON
Shane RICHARDSON #252
Male Veteran (40-49 years)
Not started
Not started
Veteran (40-49 years)
Male
WA
AUS
Shane Richardson
Shane Richardson
Shane Richardson
Shane Richardson
min/km
253
Mike RIDDLE
Mike RIDDLE #253
Male Veteran (40-49 years)
DNF
DNF
Veteran (40-49 years)
Male
WA
AUS
Mike Riddle
Mike Riddle
Mike Riddle
Mike Riddle
min/km
254
Tim ROBERTS
Tim ROBERTS #254
Male Veteran (40-49 years)
Not started
Not started
Veteran (40-49 years)
Male
WA
AUS
Tim Roberts
Tim Roberts
Tim Roberts
Tim Roberts
min/km
246
Blaise PARIS
Blaise PARIS #246
Male Veteran (40-49 years)
Not started
Not started
Veteran (40-49 years)
Male
WA
AUS
Blaise Paris
Blaise Paris
Blaise Paris
Blaise Paris
min/km
241
Kelby MURRAY
Kelby MURRAY #241
Male Veteran (40-49 years)
Not started
Not started
Veteran (40-49 years)
Male
WA
AUS
Kelby Murray
Kelby Murray
Kelby Murray
Kelby Murray
min/km
242
Ash NESBIT
Ash NESBIT #242
Male Veteran (40-49 years)
Not started
Not started
Veteran (40-49 years)
Male
WA
AUS
Ash Nesbit
Ash Nesbit
Ash Nesbit
Ash Nesbit
min/km
296
Paul SCRIMGEOUR
Paul SCRIMGEOUR #296
Male Vintage (50-59)
DNS
DNS
Vintage (50-59)
Male
WA
AUS
Paul Scrimgeour
Paul Scrimgeour
Paul Scrimgeour
Paul Scrimgeour
min/km
299
Mike WREN
Mike WREN #299
Male Vintage (50-59)
DNF
DNF
Vintage (50-59)
Male
WA
AUS
Mike Wren
Mike Wren
Mike Wren
Mike Wren
min/km
01:23:36.60
338
14
196
04:33:17.80
300
Ron CLARKE
Ron CLARKE #300
Male Masters (60+)
DNS
DNS
Masters (60+)
Male
WA
AUS
Ron Clarke
Ron Clarke
Ron Clarke
Ron Clarke
min/km
305
Georgia KER
Georgia KER #305
Female Junior U15
Not started
Not started
Junior U15
Female
WA
AUS
Georgia Ker
Georgia Ker
Georgia Ker
Georgia Ker
min/km
307
Henry LIGHTFOOT
Henry LIGHTFOOT #307
Male Junior U15
Not started
Not started
Junior U15
Male
WA
AUS
Henry Lightfoot
Henry Lightfoot
Henry Lightfoot
Henry Lightfoot
min/km
281
Brett JOHNSTON
Brett JOHNSTON #281
Male Vintage (50-59)
DNF
DNF
Vintage (50-59)
Male
WA
AUS
Brett Johnston
Brett Johnston
Brett Johnston
Brett Johnston
min/km
01:40:23.80
490
23
248
289
Paul PAARDEKOOPER
Paul PAARDEKOOPER #289
Male Vintage (50-59)
DNF
DNF
Vintage (50-59)
Male
WA
AUS
Paul Paardekooper
Paul Paardekooper
Paul Paardekooper
Paul Paardekooper
min/km
01:37:21.00
475
21
243
00:44:20.20
359
11
174
01:24:30.30
181
8
88
286
Mick NESBITT
Mick NESBITT #286
Male Vintage (50-59)
DNF
DNF
Vintage (50-59)
Male
WA
AUS
Mick Nesbitt
Mick Nesbitt
Mick Nesbitt
Mick Nesbitt
min/km
01:27:32.40
396
19
218
00:51:42.30
480
17
230
399
Chris Syme
Chris Syme #399
Mixed Team of 2 Prime
Not started
Not started
Team of 2 Prime
Mixed
WA
AUS
Chris Syme
Chris Syme
min/km
427
Team M&M for AW
Team M&M for AW #427
Mixed Team of 2 Veteran
Not started
Not started
Team of 2 Veteran
Mixed
WA
AUS
Sheree Millen
Sheree Millen
Calina Montebello
Sheree Millen
min/km
435
Team Double Trouble
Team Double Trouble #435
Mixed Team of 2 Veteran
Not started
Not started
Team of 2 Veteran
Mixed
WA
AUS
Alison Williams
Alison Williams
min/km
418
423
Team Rapido
Team Rapido #423
Mixed Team of 2 Veteran
06:25:13.67
06:25:13.67
26
(178)
Team of 2 Veteran
26
Mixed
178
WA
AUS
Dion Loubser
Jason Hirst
Jason Hirst
Dion Loubser
6:47 min/km
01:29:01.00
413
22
160
00:50:58.60
471
29
205
04:05:14.07
394
Team Chalk & Cheese
Team Chalk & Cheese #394
Mixed Team of 2 Prime
Not started
Not started
Team of 2 Prime
Mixed
WA
AUS
Gabrielle Burong
Gabrielle Burong
Andrew Burong
Andrew Burong
min/km
392
Team Barking Flowers
Team Barking Flowers #392
Mixed Team of 2 Prime
Not started
Not started
Team of 2 Prime
Mixed
WA
AUS
Jess Flower
Jess Flower
Georgina Barker
Georgina Barker
min/km
1
2
3
...
6
7
8
9
10
[11]
12
13
Page 11 of 13 (625 items)