Act-Belong-Commit Augusta Adventure Fest
8 Nov 2015
Results
Details
 
Contact
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
1
2
3
...
6
7
8
9
10
[11]
12
13
Page 11 of 13 (625 items)
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Cat Pos
(Gen Pos)
Category
Cat Pos
Gender
Gen Pos
State
Country
Run
Swim
Paddle
MTB
Pace
Run
O/Pos
C/Pos
G/Pos
Swim
O/Pos
C/Pos
G/Pos
Paddle
O/Pos
C/Pos
G/Pos
MTB
O/Pos
C/Pos
G/Pos
TeamRun
O/Pos
C/Pos
G/Pos
314
580
Team The Dekkers
Team The Dekkers #580
Mixed Team of 4 Mixed
05:56:19.40
05:56:19.40
48
(131)
Team of 4 Mixed
48
Mixed
131
WA
AUS
Georgia Leyendekkers
Andrew Hickey
John Leyendekkers
Clee Avard
6:17 min/km
01:42:11.00
497
72
209
00:36:52.60
179
33
91
01:31:40.40
284
45
127
01:45:13.00
182
33
84
00:20:22.40
258
27
88
322
474
Team Green Machine
Team Green Machine #474
Mixed Team of 4 Mixed
05:57:27.60
05:57:27.60
49
(132)
Team of 4 Mixed
49
Mixed
132
WA
AUS
Acacia Green
Cary Green
Leigh Burns
Cary Green
6:18 min/km
01:36:18.90
471
67
194
00:33:46.00
98
21
59
01:10:31.40
33
7
16
02:36:51.30
323
614
Team AWESOME
Team AWESOME #614
Mixed Team of 4 Mixed
05:57:29.00
05:57:29.00
50
(133)
Team of 4 Mixed
50
Mixed
133
Niki Tonkin-Normore
Cathy Schieb
Leon
Eujay McCartain
6:18 min/km
01:29:12.50
417
53
162
00:49:28.40
456
76
197
01:41:40.00
402
64
179
01:36:12.30
84
14
33
00:20:55.80
282
33
101
324
362
Team Brian and Justin
Team Brian and Justin #362
Mixed Team of 2 Prime
05:57:37.40
05:57:37.40
30
(134)
Team of 2 Prime
30
Mixed
134
WA
AUS
Brian Weinberg
Brian Weinberg
Justin Coe
Justin Coe
6:18 min/km
01:15:30.30
207
20
67
00:50:18.70
464
42
203
03:51:48.40
325
595
Team stanes family
Team stanes family #595
Mixed Team of 4 Mixed
05:57:38.60
05:57:38.60
51
(135)
Team of 4 Mixed
51
Mixed
135
WA
AUS
Shannen Stanes
Joanna Stanes
Rachael Crabb
Ross Stanes
6:18 min/km
01:34:28.40
459
64
184
00:46:38.50
408
71
178
01:25:10.90
193
33
86
02:11:20.80
334
607
Team Team Awesome
Team Team Awesome #607
Mixed Team of 4 Mixed
05:59:43.80
05:59:43.80
52
(136)
Team of 4 Mixed
52
Mixed
136
WA
AUS
Jack Williamson
Jane Kelsbie
Keeva Brooks
Sam Williamson
6:20 min/km
01:08:02.20
85
8
25
00:54:01.20
494
79
216
01:47:10.00
441
68
190
01:44:45.00
177
31
81
00:25:45.40
444
64
184
337
654
Team zaMia
Team zaMia #654
Mixed Team of 4 Veteran
05:59:56.10
05:59:56.10
29
(137)
Team of 4 Veteran
29
Mixed
137
WA
AUS
Graham Jenke
Claudia Rohde
Russell Miles
Phil Baker
6:20 min/km
01:26:13.70
376
30
141
00:49:01.10
449
39
195
01:35:19.20
323
31
145
01:45:55.00
192
20
88
00:23:27.10
379
24
152
339
437
Team The Kriels
Team The Kriels #437
Mixed Team of 2 Veteran
06:00:11.60
06:00:11.60
20
(138)
Team of 2 Veteran
20
Mixed
138
WA
AUS
Marelize Kriel
Marelize Kriel
Phillip Kriel
Phillip Kriel
6:21 min/km
01:24:27.90
351
18
126
00:55:22.10
501
33
219
01:40:29.10
391
28
175
01:42:40.80
154
9
69
00:17:11.70
94
4
21
340
677
Team GaPP
Team GaPP #677
Mixed Team of 4 Veteran
06:00:17.50
06:00:17.50
30
(139)
Team of 4 Veteran
30
Mixed
139
WA
AUS
Shane Pentony
Megan Pentony
Paul Graham
Jemma Diedrichs
6:21 min/km
01:10:17.80
136
9
41
00:39:27.80
255
31
122
01:21:18.80
141
18
67
02:23:43.00
474
38
201
00:25:30.10
439
33
182
341
625
Team Hyder
Team Hyder #625
Mixed Team of 4 Mixed
06:00:21.10
06:00:21.10
53
(140)
Team of 4 Mixed
53
Mixed
140
WA
AUS
Ryan Hyder
Holly Hyder
Thomas Sick
Sam Hyder
6:21 min/km
01:12:54.50
169
17
52
00:38:17.50
216
38
108
01:49:02.20
453
70
195
01:55:28.50
298
51
131
00:24:38.40
421
60
172
343
605
Team Adventureworks
Team Adventureworks #605
Mixed Team of 4 Mixed
06:01:02.90
06:01:02.90
54
(141)
Team of 4 Mixed
54
Mixed
141
WA
AUS
Ben Dittmer
Rona O'Brien
Dave Wilmot
Scott Wood
6:22 min/km
01:13:17.00
177
19
55
00:43:19.60
346
61
157
01:39:28.30
378
60
169
02:01:28.40
351
56
150
00:23:29.60
384
55
155
346
411
Team Old bull Young bull
Team Old bull Young bull #411
Mixed Team of 2 Veteran
06:01:36.00
06:01:36.00
21
(142)
Team of 2 Veteran
21
Mixed
142
WA
AUS
Simon Kemp
Simon Kemp
Brett Heatley
Brett Heatley
6:22 min/km
01:34:33.30
460
27
185
00:46:52.50
411
22
179
01:20:50.60
134
8
64
01:57:46.10
323
21
139
00:21:33.50
309
15
111
348
599
Team The Love Boat
Team The Love Boat #599
Mixed Team of 4 Mixed
06:02:34.20
06:02:34.20
55
(143)
Team of 4 Mixed
55
Mixed
143
WA
AUS
Margot Seneque
Remy Semeque
Sacha Seneque
6:23 min/km
01:17:03.40
237
28
83
00:30:47.50
40
10
23
01:22:03.30
153
26
71
02:23:40.50
473
72
200
00:28:59.50
487
73
203
349
419
Team Continental Drift
Team Continental Drift #419
Mixed Team of 2 Veteran
06:02:46.60
06:02:46.60
22
(144)
Team of 2 Veteran
22
Mixed
144
WA
AUS
Deon Mackenzie
Deon Mackenzie
Leslie Crockett
Deon Mackenzie
6:23 min/km
01:18:38.20
270
12
97
00:50:02.00
461
28
201
01:45:48.50
434
30
187
01:46:42.90
201
14
93
00:21:35.00
312
16
113
350
202
Team Peter Pan and his side kick
Team Peter Pan and his side kick #202
Mixed AR Pair
06:02:51.80
06:02:51.80
6
(145)
AR Pair
6
Mixed
145
WA
AUS
6:23 min/km
01:23:28.70
334
7
118
00:45:37.30
385
6
170
01:24:10.70
179
5
81
02:04:44.00
375
6
154
00:24:51.10
427
16
174
351
691
Team TEAM WNFV
Team TEAM WNFV #691
Mixed Team of 4 Veteran
06:02:55.40
06:02:55.40
31
(146)
Team of 4 Veteran
31
Mixed
146
WA
AUS
Bec Hannan
Pam Winter
Paul Melling
Josh Melling
6:24 min/km
01:20:00.80
292
22
105
00:47:06.00
412
37
180
01:47:40.20
443
37
192
01:44:39.50
176
18
80
00:23:28.90
382
25
154
352
665
Team GROUP 44
Team GROUP 44 #665
Mixed Team of 4 Veteran
06:03:07.80
06:03:07.80
32
(147)
Team of 4 Veteran
32
Mixed
147
WA
AUS
Brett Johnston
Susan Johnston
Peter Martin
Ian Thompson
6:24 min/km
01:25:19.20
365
28
133
00:32:36.50
73
11
43
01:48:48.20
450
38
194
01:52:53.70
269
28
122
00:23:30.20
386
26
156
359
407
Team Filty
Team Filty #407
Mixed Team of 2 Prime
06:04:30.50
06:04:30.50
31
(148)
Team of 2 Prime
31
Mixed
148
WA
AUS
Niamh Okeeffe
John Morton
John Morton
Niamh Okeeffe
6:25 min/km
01:26:53.30
390
37
147
00:32:43.30
76
12
46
01:18:00.80
107
10
53
02:26:58.20
480
44
205
00:19:54.90
234
26
75
363
620
Team Team XTREME
Team Team XTREME #620
Mixed Team of 4 Mixed
06:05:32.00
06:05:32.00
56
(149)
Team of 4 Mixed
56
Mixed
149
WA
AUS
Louise Howells
Nadia D'Hart
Tom Carroll
Stephen Gibson
6:26 min/km
01:25:50.40
371
43
136
00:43:24.40
348
62
158
01:42:17.60
404
65
180
01:54:46.40
292
49
128
00:19:13.20
195
13
56
367
428
Team funky fuzz
Team funky fuzz #428
Mixed Team of 2 Veteran
06:07:00.80
06:07:00.80
23
(150)
Team of 2 Veteran
23
Mixed
150
WA
AUS
Alex West
Jeremy Greig
Alex West
Jeremy Greig
6:28 min/km
01:19:27.40
280
13
100
00:35:05.80
129
9
73
01:51:47.60
459
32
198
01:56:50.20
312
20
137
00:23:49.80
401
25
163
370
684
Team Madalas
Team Madalas #684
Mixed Team of 4 Veteran
06:08:02.60
06:08:02.60
33
(151)
Team of 4 Veteran
33
Mixed
151
WA
AUS
Louise Watson
Barry Watson
Paul Cutler
Cassandra Raath
6:29 min/km
01:34:52.30
463
36
188
00:38:12.70
213
26
106
01:32:34.80
299
30
135
01:58:27.70
329
32
143
00:23:55.10
404
29
166
374
409
Team China
Team China #409
Mixed Team of 2 Prime
06:10:43.40
06:10:43.40
32
(152)
Team of 2 Prime
32
Mixed
152
CHN
Dong Li
Wei Jun
Wei Jun
Dong Li
6:32 min/km
01:07:44.20
83
8
23
00:45:36.10
383
38
169
01:59:25.30
480
41
209
02:00:30.00
345
31
148
00:17:27.80
108
10
27
375
431
Team Fast and Furoius - Post Mark
Team Fast and Furoius - Post Mark #431
Mixed Team of 2 Veteran
06:11:02.40
06:11:02.40
24
(153)
Team of 2 Veteran
24
Mixed
153
WA
AUS
Grant Lewis
Grant Lewis
Maurie Carlyon
Grant Lewis
6:32 min/km
01:42:43.40
498
32
210
00:32:54.60
81
3
48
01:35:30.70
325
25
147
01:58:57.00
333
23
147
00:20:56.70
285
14
102
376
621
Team Furry and Friends
Team Furry and Friends #621
Mixed Team of 4 Mixed
06:11:14.80
06:11:14.80
57
(154)
Team of 4 Mixed
57
Mixed
154
WA
AUS
Dianna Ingram
Tessa Chapman
Nazli Gwynn
6:32 min/km
01:25:20.70
366
41
134
00:30:22.80
34
8
19
01:19:36.80
122
23
59
02:27:58.80
483
74
206
00:27:55.70
475
70
197
380
384
Team Twin Power
Team Twin Power #384
Mixed Team of 2 Prime
06:12:41.70
06:12:41.70
33
(155)
Team of 2 Prime
33
Mixed
155
WA
AUS
Baillie Liddle
Bryony McCrudden
Baillie Liddle
Bryony McCrudden
6:34 min/km
01:30:52.70
435
40
172
00:43:05.70
341
36
156
01:30:25.80
265
23
119
02:05:13.60
379
32
155
00:23:03.90
368
36
143
381
355
Team Mumbling Donkeys
Team Mumbling Donkeys #355
Mixed Team of 2 Prime
06:13:09.80
06:13:09.80
34
(156)
Team of 2 Prime
34
Mixed
156
WA
AUS
Dean Fletcher
Claus Steinenbohmer
Dean Fletcher
Claus Steinenbohmer
6:34 min/km
01:24:31.00
356
34
130
00:47:44.30
431
40
188
01:32:59.00
305
27
137
02:05:52.10
381
33
157
00:22:03.40
330
34
125
389
468
Team Triple J
Team Triple J #468
Mixed Team of 4 Mixed
06:15:09.40
06:15:09.40
58
(157)
Team of 4 Mixed
58
Mixed
157
WA
AUS
Sharon Johnson
Dean Johnson
Dean Johnson
Craig Johnson
6:36 min/km
01:30:36.40
431
56
170
00:44:50.00
366
64
161
01:52:42.30
461
72
199
01:44:57.70
180
32
83
00:22:03.00
328
43
124
390
203
Team Dre and J
Team Dre and J #203
Mixed AR Pair
06:15:45.00
06:15:45.00
7
(158)
AR Pair
7
Mixed
158
WA
AUS
6:37 min/km
01:25:13.30
363
9
132
00:49:37.20
459
13
199
01:33:25.70
307
10
139
02:06:58.80
392
7
163
00:20:30.00
263
7
91
391
223
Team SMART ARNOLD PS
Team SMART ARNOLD PS #223
Mixed AR Pair
06:15:54.10
06:15:54.10
8
(159)
AR Pair
8
Mixed
159
WA
AUS
6:37 min/km
01:26:10.10
375
10
140
00:49:34.00
457
12
198
01:29:57.40
258
8
113
02:10:51.60
414
9
171
00:19:21.00
200
5
57
392
593
Team Pulsation
Team Pulsation #593
Mixed Team of 4 Mixed
06:16:11.00
06:16:11.00
59
(160)
Team of 4 Mixed
59
Mixed
160
WA
AUS
Carmel Amplett
Neil Woodington
Mal King Pulse Fitness
Jason Holl
6:38 min/km
01:44:33.10
503
74
212
00:42:11.60
323
58
152
01:28:05.30
240
40
105
01:57:52.80
325
53
140
00:23:28.20
380
54
153
397
601
Team TPT
Team TPT #601
Mixed Team of 4 Mixed
06:17:52.90
06:17:52.90
60
(161)
Team of 4 Mixed
60
Mixed
161
WA
AUS
Kwun Yek
Erica Eviet
Len Brandis
Philip Taylor
6:39 min/km
01:31:15.90
439
58
174
00:35:43.70
148
30
81
01:36:25.80
339
50
150
02:06:12.70
385
60
158
00:28:14.80
478
71
198
398
415
Team Realise surf training
Team Realise surf training #415
Mixed Team of 2 Veteran
06:18:03.50
06:18:03.50
25
(162)
Team of 2 Veteran
25
Mixed
162
WA
AUS
Brenton Rose
Nicole Jahn
Brenton Rose
Nicole Jahn
6:40 min/km
01:36:43.30
473
29
196
00:36:50.80
177
11
90
01:29:32.90
251
17
110
02:00:31.70
346
24
149
00:34:24.80
506
33
212
399
653
Team Hairy Clackers
Team Hairy Clackers #653
Mixed Team of 4 Mixed
06:18:30.90
06:18:30.90
61
(163)
Team of 4 Mixed
61
Mixed
163
WA
AUS
Tashana Tweddle
Dianne McLernon
Susan Quick
Leon Hodge
6:40 min/km
01:33:42.20
457
62
182
00:39:59.10
271
46
129
01:22:09.00
157
27
73
02:07:29.40
397
62
166
00:35:11.20
509
75
214
400
360
Team Sea Creatures
Team Sea Creatures #360
Mixed Team of 2 Prime
06:18:32.40
06:18:32.40
35
(164)
Team of 2 Prime
35
Mixed
164
WA
AUS
Austin Salisbury
James Chadwick
Austin Salisbury
James Chadwick
6:40 min/km
01:20:13.30
295
31
106
00:37:40.20
200
22
98
01:39:57.50
386
34
174
02:17:00.80
442
38
185
00:23:40.60
393
38
160
401
374
Team No idea
Team No idea #374
Mixed Team of 2 Prime
06:18:43.70
06:18:43.70
36
(165)
Team of 2 Prime
36
Mixed
165
WA
AUS
Catherine Fuller
Jared Faint
Catherine Fuller
Jared Faint
6:40 min/km
01:26:08.00
374
35
139
00:37:56.10
207
24
102
02:11:51.30
507
42
215
01:43:03.20
156
14
70
00:19:45.10
224
22
71
402
609
Team Oops!
Team Oops! #609
Mixed Team of 4 Veteran
06:19:06.70
06:19:06.70
34
(166)
Team of 4 Veteran
34
Mixed
166
WA
AUS
Bruce Godden
Bill James
Fred Annesley
Peter Lane
6:41 min/km
01:15:49.70
214
12
70
00:38:57.70
237
28
115
01:32:11.50
290
29
132
02:15:22.80
437
36
183
00:36:45.00
511
39
216
403
608
Team Siba/Waddington/Ince
Team Siba/Waddington/Ince #608
Mixed Team of 4 Mixed
06:19:25.40
06:19:25.40
62
(167)
Team of 4 Mixed
62
Mixed
167
WA
AUS
Rebecca Waddington
Anthony Ince
Kris Waddington
John Sibenaler
6:41 min/km
01:46:45.80
516
78
221
00:37:39.40
199
35
97
01:46:17.60
436
67
189
01:45:57.90
193
35
89
00:22:44.70
358
49
138
404
646
Team team livewrong
Team team livewrong #646
Mixed Team of 4 Mixed
06:20:38.30
06:20:38.30
63
(168)
Team of 4 Mixed
63
Mixed
168
WA
AUS
Sean Meakin
Andrea Williams
Maree Griffiths
Kelly-Ann Hahn
6:42 min/km
01:28:05.90
403
50
154
00:45:53.60
393
68
173
01:37:37.90
356
55
158
02:06:44.50
391
61
162
00:22:16.40
338
45
128
406
611
Team Abbottswanna
Team Abbottswanna #611
Mixed Team of 4 Mixed
06:21:19.30
06:21:19.30
64
(169)
Team of 4 Mixed
64
Mixed
169
WA
AUS
Cecile Abbott
Pascale Abbott
Bernard Abbott
Jerome Abbott
6:43 min/km
01:34:11.60
458
63
183
00:46:37.70
406
70
177
01:47:27.80
442
69
191
01:50:46.00
243
39
109
00:22:16.20
337
44
127
407
603
Team Lost and Found
Team Lost and Found #603
Mixed Team of 4 Mixed
06:21:33.30
06:21:33.30
65
(170)
Team of 4 Mixed
65
Mixed
170
WA
AUS
Erin Tuckwell
Alisha Bailey
Clare Wood
Joel Day
6:43 min/km
01:25:32.30
369
42
135
00:37:29.10
194
34
96
01:42:36.50
411
66
181
02:08:42.30
405
64
168
00:27:13.10
464
67
191
408
354
Team T-Rex Tri Hards
Team T-Rex Tri Hards #354
Mixed Team of 2 Prime
06:22:13.40
06:22:13.40
37
(171)
Team of 2 Prime
37
Mixed
171
WA
AUS
Jo Haworth
Jo Haworth
Jenny Jones
Jenny Jones
6:44 min/km
01:28:46.20
409
38
159
00:40:10.50
280
32
133
01:42:50.90
415
36
183
02:10:32.60
411
35
170
00:19:53.20
233
25
74
409
669
Gavin Bicknell
Gavin Bicknell #669
Mixed Team of 4 Veteran
06:22:50.00
06:22:50.00
35
(172)
Team of 4 Veteran
35
Mixed
172
WA
AUS
Andy Twell
Kevin Gauntlett
Gavin Bicknell
Aaron Turnbull
6:45 min/km
01:36:11.50
470
37
193
00:41:10.50
298
33
143
01:25:49.70
207
22
92
02:14:37.10
431
35
179
00:25:01.20
430
31
175
410
612
Team Light Hoppers
Team Light Hoppers #612
Mixed Team of 4 Mixed
06:23:12.30
06:23:12.30
66
(173)
Team of 4 Mixed
66
Mixed
173
WA
AUS
Holly Hopkins
Maritia Lightfoot
Alex McCormack
Ian Lightfoot
6:45 min/km
01:36:38.40
472
68
195
00:35:38.50
142
28
77
01:54:46.00
472
73
204
01:51:21.00
251
42
113
00:24:48.40
426
61
173
413
658
Team Pathblockers
Team Pathblockers #658
Mixed Team of 4 Veteran
06:23:23.60
06:23:23.60
36
(174)
Team of 4 Veteran
36
Mixed
174
WA
AUS
Michael Dickson
Steve Robinson
Emma Dickson
Andrew Dickson
6:45 min/km
01:31:18.50
440
35
175
00:36:33.60
168
23
88
01:40:46.40
393
34
176
02:06:22.50
387
34
159
00:28:22.60
479
35
199
414
641
Team Xanadu Reserves
Team Xanadu Reserves #641
Mixed Team of 4 Mixed
06:23:35.40
06:23:35.40
67
(175)
Team of 4 Mixed
67
Mixed
175
WA
AUS
Rafe Quinn
Karen Holper
Simone Enright
Roly Kyme
6:45 min/km
01:25:53.70
372
44
137
00:47:46.00
432
74
189
02:10:05.80
504
77
212
01:32:31.70
54
9
20
00:27:18.20
466
68
193
415
588
Team Middle Age Spread
Team Middle Age Spread #588
Mixed Team of 4 Mixed
06:24:29.50
06:24:29.50
68
(176)
Team of 4 Mixed
68
Mixed
176
WA
AUS
Melissa Welsh
David Welsh
Caitlin Hunt
Chela Lamond
6:46 min/km
01:31:13.90
438
57
173
00:47:07.10
414
72
181
01:30:07.20
261
42
116
02:09:51.50
410
65
169
00:26:09.80
455
66
187
417
205
Team Grandpa's
Team Grandpa's #205
Mixed AR Pair
06:25:06.70
06:25:06.70
9
(177)
AR Pair
9
Mixed
177
WA
AUS
6:47 min/km
01:23:25.30
333
6
117
00:48:33.60
444
9
193
01:31:14.00
275
9
124
02:19:09.50
453
15
191
00:22:44.30
357
12
137
418
423
Team Rapido
Team Rapido #423
Mixed Team of 2 Veteran
06:25:13.67
06:25:13.67
26
(178)
Team of 2 Veteran
26
Mixed
178
WA
AUS
Dion Loubser
Jason Hirst
Jason Hirst
Dion Loubser
6:47 min/km
01:29:01.00
413
22
160
00:50:58.60
471
29
205
04:05:14.07
420
357
Team The DengBog
Team The DengBog #357
Mixed Team of 2 Prime
06:26:27.50
06:26:27.50
38
(179)
Team of 2 Prime
38
Mixed
179
WA
AUS
Cameron Bossie
Chris Moreton
Cameron Bossie
Chris Moreton
6:48 min/km
01:16:29.50
227
23
76
00:39:38.10
263
30
125
01:38:31.70
366
33
164
02:23:19.60
469
41
197
00:28:28.60
481
42
200
422
375
Team Flower Power
Team Flower Power #375
Mixed Team of 2 Prime
06:26:31.00
06:26:31.00
39
(180)
Team of 2 Prime
39
Mixed
180
WA
AUS
Charlie Trevena
Charlie Trevena
Sarah-Jane Knowles
Sarah-Jane Knowles
6:49 min/km
01:32:47.40
450
41
180
00:46:07.90
397
39
174
01:35:44.30
329
29
148
02:10:57.70
415
36
172
00:20:53.70
281
31
100
1
2
3
...
6
7
8
9
10
[11]
12
13
Page 11 of 13 (625 items)