Act-Belong-Commit Augusta Adventure Fest
8 Nov 2015
Results
Details
 
Contact
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
1
2
3
...
6
7
8
9
10
[11]
12
13
Page 11 of 13 (625 items)
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Cat Pos
(Gen Pos)
Category
Cat Pos
Gender
Gen Pos
State
Country
Run
Swim
Paddle
MTB
Pace
Run
O/Pos
C/Pos
G/Pos
Swim
O/Pos
C/Pos
G/Pos
Paddle
O/Pos
C/Pos
G/Pos
MTB
O/Pos
C/Pos
G/Pos
TeamRun
O/Pos
C/Pos
G/Pos
309
590
Team Wallflowers
Team Wallflowers #590
Mixed Team of 4 Mixed
05:55:15.60
05:55:15.60
47
(129)
Team of 4 Mixed
47
Mixed
129
WA
AUS
Melony Halsall
Sean Smith
Thomas Wolf
Marc Halsall
6:15 min/km
01:26:34.90
386
45
143
00:34:41.20
118
26
70
01:31:00.90
272
43
123
01:58:50.50
330
54
144
00:24:08.10
411
59
167
259
591
Team TEAM W.T.F
Team TEAM W.T.F #591
Mixed Team of 4 Mixed
05:43:00.30
05:43:00.30
41
(113)
Team of 4 Mixed
41
Mixed
113
WA
AUS
Tanya Hooper
Paul Garwood
Philip Gibaut
Warren Mcclintock
6:02 min/km
01:26:53.50
391
48
148
00:39:05.70
241
42
117
01:39:35.50
381
61
171
01:36:54.70
92
17
38
00:20:30.90
265
28
92
24
592
Team Team PCS
Team Team PCS #592
Mixed Team of 4 Mixed
04:37:31.80
04:37:31.80
2
(5)
Team of 4 Mixed
2
Mixed
5
WA
AUS
Peter Long
Tahlia Jensen
Peter Caldwell
Robert Cheeseman
4:53 min/km
01:05:05.30
52
3
9
00:27:11.60
5
3
3
01:10:58.90
36
8
17
01:35:49.00
81
13
32
00:18:27.00
157
8
43
392
593
Team Pulsation
Team Pulsation #593
Mixed Team of 4 Mixed
06:16:11.00
06:16:11.00
59
(160)
Team of 4 Mixed
59
Mixed
160
WA
AUS
Carmel Amplett
Neil Woodington
Mal King Pulse Fitness
Jason Holl
6:38 min/km
01:44:33.10
503
74
212
00:42:11.60
323
58
152
01:28:05.30
240
40
105
01:57:52.80
325
53
140
00:23:28.20
380
54
153
61
594
Team The Four Woods
Team The Four Woods #594
Mixed Team of 4 Mixed
04:52:56.00
04:52:56.00
6
(21)
Team of 4 Mixed
6
Mixed
21
WA
AUS
Matthew Ellwood
Laura Ellwood
David Ellwood
Aaron Ellwood
5:09 min/km
01:13:59.70
187
21
60
00:33:28.30
95
20
57
01:17:48.80
103
21
51
01:30:16.60
40
7
15
00:17:22.60
104
6
25
325
595
Team stanes family
Team stanes family #595
Mixed Team of 4 Mixed
05:57:38.60
05:57:38.60
51
(135)
Team of 4 Mixed
51
Mixed
135
WA
AUS
Shannen Stanes
Joanna Stanes
Rachael Crabb
Ross Stanes
6:18 min/km
01:34:28.40
459
64
184
00:46:38.50
408
71
178
01:25:10.90
193
33
86
02:11:20.80
596
Team SoftNotes
Team SoftNotes #596
Mixed Team of 4 Mixed
Not started
Not started
Team of 4 Mixed
Mixed
WA
AUS
Andrea Luyckx
Mathilda Joubert
Francois Joubert
Martin Flaig
min/km
308
597
Team Freaks
Team Freaks #597
Mixed Team of 4 Mixed
05:54:47.40
05:54:47.40
46
(128)
Team of 4 Mixed
46
Mixed
128
WA
AUS
Tim McGimpsey
brendan evans
Heath Johnstone
Amber Evans
6:15 min/km
01:09:21.80
115
12
33
00:39:43.50
266
43
126
01:39:40.40
382
62
172
02:04:20.20
371
57
151
00:21:41.50
317
39
117
44
598
Team Cupcake
Team Cupcake #598
Mixed Team of 4 Mixed
04:43:37.00
04:43:37.00
3
(11)
Team of 4 Mixed
3
Mixed
11
WA
AUS
Reuben Brennan
Toni Lander
Trevor Strydom
James Goodlad
5:00 min/km
01:05:39.20
58
4
11
00:32:21.00
70
17
41
01:15:53.20
81
14
39
01:30:18.90
42
8
16
00:19:24.70
207
16
62
348
599
Team The Love Boat
Team The Love Boat #599
Mixed Team of 4 Mixed
06:02:34.20
06:02:34.20
55
(143)
Team of 4 Mixed
55
Mixed
143
WA
AUS
Margot Seneque
Remy Semeque
Sacha Seneque
6:23 min/km
01:17:03.40
237
28
83
00:30:47.50
40
10
23
01:22:03.30
153
26
71
02:23:40.50
473
72
200
00:28:59.50
487
73
203
497
600
Team The Knight's Fail?
Team The Knight's Fail? #600
Mixed Team of 4 Mixed
07:22:47.70
07:22:47.70
77
(212)
Team of 4 Mixed
77
Mixed
212
WA
AUS
Hannah Knight
Libby Jardine
Jonathan Knight
Josh Went
7:48 min/km
01:45:23.30
508
75
214
00:57:14.80
511
81
223
01:50:39.90
457
71
197
02:23:20.20
470
71
198
00:26:09.50
454
65
186
397
601
Team TPT
Team TPT #601
Mixed Team of 4 Mixed
06:17:52.90
06:17:52.90
60
(161)
Team of 4 Mixed
60
Mixed
161
WA
AUS
Kwun Yek
Erica Eviet
Len Brandis
Philip Taylor
6:39 min/km
01:31:15.90
439
58
174
00:35:43.70
148
30
81
01:36:25.80
339
50
150
02:06:12.70
385
60
158
00:28:14.80
478
71
198
602
Bevan O'Farrell
Bevan O'Farrell #602
Mixed Team of 4 Mixed
Not started
Not started
Team of 4 Mixed
Mixed
WA
AUS
Bevan O'Farrell
min/km
407
603
Team Lost and Found
Team Lost and Found #603
Mixed Team of 4 Mixed
06:21:33.30
06:21:33.30
65
(170)
Team of 4 Mixed
65
Mixed
170
WA
AUS
Erin Tuckwell
Alisha Bailey
Clare Wood
Joel Day
6:43 min/km
01:25:32.30
369
42
135
00:37:29.10
194
34
96
01:42:36.50
411
66
181
02:08:42.30
405
64
168
00:27:13.10
464
67
191
477
604
Team Liltte Creatures
Team Liltte Creatures #604
Mixed Team of 4 Mixed
06:58:56.50
06:58:56.50
75
(203)
Team of 4 Mixed
75
Mixed
203
WA
AUS
Thomas Murrell
Jane Murrell
Georgia Murrell
Will Murrell
7:23 min/km
01:54:37.00
527
79
223
00:56:34.60
508
80
222
01:56:13.50
477
75
207
01:43:55.00
165
28
75
00:27:36.40
469
69
196
343
605
Team Adventureworks
Team Adventureworks #605
Mixed Team of 4 Mixed
06:01:02.90
06:01:02.90
54
(141)
Team of 4 Mixed
54
Mixed
141
WA
AUS
Ben Dittmer
Rona O'Brien
Dave Wilmot
Scott Wood
6:22 min/km
01:13:17.00
177
19
55
00:43:19.60
346
61
157
01:39:28.30
378
60
169
02:01:28.40
351
56
150
00:23:29.60
384
55
155
133
606
Team Try Hards
Team Try Hards #606
Mixed Team of 4 Mixed
05:16:44.30
05:16:44.30
18
(56)
Team of 4 Mixed
18
Mixed
56
WA
AUS
Andy Richardson
Katherine Taylor
Neil Gibson
Benjamin Taylor
5:35 min/km
01:06:08.50
65
5
15
00:44:56.30
368
65
162
01:12:37.10
51
12
26
01:51:10.90
249
41
112
00:21:51.50
322
42
121
334
607
Team Team Awesome
Team Team Awesome #607
Mixed Team of 4 Mixed
05:59:43.80
05:59:43.80
52
(136)
Team of 4 Mixed
52
Mixed
136
WA
AUS
Jack Williamson
Jane Kelsbie
Keeva Brooks
Sam Williamson
6:20 min/km
01:08:02.20
85
8
25
00:54:01.20
494
79
216
01:47:10.00
441
68
190
01:44:45.00
177
31
81
00:25:45.40
444
64
184
403
608
Team Siba/Waddington/Ince
Team Siba/Waddington/Ince #608
Mixed Team of 4 Mixed
06:19:25.40
06:19:25.40
62
(167)
Team of 4 Mixed
62
Mixed
167
WA
AUS
Rebecca Waddington
Anthony Ince
Kris Waddington
John Sibenaler
6:41 min/km
01:46:45.80
516
78
221
00:37:39.40
199
35
97
01:46:17.60
436
67
189
01:45:57.90
193
35
89
00:22:44.70
358
49
138
402
609
Team Oops!
Team Oops! #609
Mixed Team of 4 Veteran
06:19:06.70
06:19:06.70
34
(166)
Team of 4 Veteran
34
Mixed
166
WA
AUS
Bruce Godden
Bill James
Fred Annesley
Peter Lane
6:41 min/km
01:15:49.70
214
12
70
00:38:57.70
237
28
115
01:32:11.50
290
29
132
02:15:22.80
437
36
183
00:36:45.00
511
39
216
444
610
Team SCKL Racing
Team SCKL Racing #610
Mixed Team of 4 Mixed
06:40:44.20
06:40:44.20
71
(189)
Team of 4 Mixed
71
Mixed
189
WA
AUS
Constanze Kuhn
Stevan Kuhn
Dean Brajevic
Kate Witton
7:04 min/km
01:31:20.40
441
59
176
00:42:12.70
324
59
153
04:04:32.10
00:22:39.00
355
48
136
406
611
Team Abbottswanna
Team Abbottswanna #611
Mixed Team of 4 Mixed
06:21:19.30
06:21:19.30
64
(169)
Team of 4 Mixed
64
Mixed
169
WA
AUS
Cecile Abbott
Pascale Abbott
Bernard Abbott
Jerome Abbott
6:43 min/km
01:34:11.60
458
63
183
00:46:37.70
406
70
177
01:47:27.80
442
69
191
01:50:46.00
243
39
109
00:22:16.20
337
44
127
410
612
Team Light Hoppers
Team Light Hoppers #612
Mixed Team of 4 Mixed
06:23:12.30
06:23:12.30
66
(173)
Team of 4 Mixed
66
Mixed
173
WA
AUS
Holly Hopkins
Maritia Lightfoot
Alex McCormack
Ian Lightfoot
6:45 min/km
01:36:38.40
472
68
195
00:35:38.50
142
28
77
01:54:46.00
472
73
204
01:51:21.00
251
42
113
00:24:48.40
426
61
173
51
613
Team Made to Move Physiotherapy
Team Made to Move Physiotherapy #613
Mixed Team of 4 Mixed
04:49:52.10
04:49:52.10
5
(16)
Team of 4 Mixed
5
Mixed
16
WA
AUS
Kelly McGinnity
Russell Leadbetter
Graham Hush
Dean Edwards
5:06 min/km
01:08:33.20
100
10
29
00:32:10.80
66
15
39
01:11:29.50
40
9
19
01:40:35.00
135
26
63
00:17:03.60
88
3
19
323
614
Team AWESOME
Team AWESOME #614
Mixed Team of 4 Mixed
05:57:29.00
05:57:29.00
50
(133)
Team of 4 Mixed
50
Mixed
133
Niki Tonkin-Normore
Cathy Schieb
Leon
Eujay McCartain
6:18 min/km
01:29:12.50
417
53
162
00:49:28.40
456
76
197
01:41:40.00
402
64
179
01:36:12.30
84
14
33
00:20:55.80
282
33
101
103
615
Team Mixed Up
Team Mixed Up #615
Mixed Team of 4 Mixed
05:08:03.80
05:08:03.80
13
(42)
Team of 4 Mixed
13
Mixed
42
WA
AUS
Jenni Davidson
Ethan Jackson
Ashley Nesbit
Rod
5:25 min/km
01:19:51.90
289
32
102
00:25:18.80
3
2
2
01:11:31.30
42
10
21
01:51:44.20
254
43
114
00:19:37.60
219
18
67
175
616
Team Best Friends
Team Best Friends #616
Mixed Team of 4 Mixed
05:26:17.10
05:26:17.10
25
(78)
Team of 4 Mixed
25
Mixed
78
WA
AUS
Ben Deakin
Kristina Moore
Mark Smith
Russell Hood-Penn
5:45 min/km
01:24:58.00
359
40
131
00:45:08.30
376
67
165
01:15:58.70
82
15
40
01:39:56.60
127
23
57
00:20:15.50
250
24
83
617
Team GET THE BEAT PUMPING
Team GET THE BEAT PUMPING #617
Mixed Team of 4 Mixed
DNF
DNF
Team of 4 Mixed
Mixed
WA
AUS
Gavin Bell
Natasha O'Neill
Benajmin Wheeler
Pete Davies
min/km
02:12:31.10
530
81
225
00:16:28.60
1
1
1
01:24:30.50
182
32
82
02:22:16.20
466
70
195
00:28:49.60
485
72
202
10
618
Team MTM PHYSIOTHERAPY GLENGARRY
Team MTM PHYSIOTHERAPY GLENGARRY #618
Mixed Team of 4 Mixed
04:17:19.50
04:17:19.50
1
(1)
Team of 4 Mixed
1
Mixed
1
WA
AUS
Brad Hart
Rachel Harris
Jaime Roberts
Andrew Highet
4:32 min/km
00:57:13.10
10
1
2
00:29:07.40
22
5
10
01:05:54.40
14
3
4
01:25:32.50
21
3
6
00:19:32.10
213
17
65
229
619
Team Jets
Team Jets #619
Mixed Team of 4 Mixed
05:37:33.80
05:37:33.80
35
(95)
Team of 4 Mixed
35
Mixed
95
WA
AUS
Libby Dyde
Rebecca Clarkson
Hamish Worsley
Emily Gifford
5:57 min/km
01:22:12.80
320
35
116
00:38:50.30
232
41
114
01:25:35.50
198
34
88
01:52:49.00
267
46
121
00:18:06.20
141
7
36
363
620
Team Team XTREME
Team Team XTREME #620
Mixed Team of 4 Mixed
06:05:32.00
06:05:32.00
56
(149)
Team of 4 Mixed
56
Mixed
149
WA
AUS
Louise Howells
Nadia D'Hart
Tom Carroll
Stephen Gibson
6:26 min/km
01:25:50.40
371
43
136
00:43:24.40
348
62
158
01:42:17.60
404
65
180
01:54:46.40
292
49
128
00:19:13.20
195
13
56
376
621
Team Furry and Friends
Team Furry and Friends #621
Mixed Team of 4 Mixed
06:11:14.80
06:11:14.80
57
(154)
Team of 4 Mixed
57
Mixed
154
WA
AUS
Dianna Ingram
Tessa Chapman
Nazli Gwynn
6:32 min/km
01:25:20.70
366
41
134
00:30:22.80
34
8
19
01:19:36.80
122
23
59
02:27:58.80
483
74
206
00:27:55.70
475
70
197
467
622
Team Indipop
Team Indipop #622
Mixed Team of 4 Mixed
06:52:50.20
06:52:50.20
74
(198)
Team of 4 Mixed
74
Mixed
198
WA
AUS
Ainsley Field
Narissa
Adam Field
Andreas Scheib
7:16 min/km
01:40:37.90
491
69
205
00:47:25.30
421
73
184
02:19:07.40
512
78
217
01:45:20.90
184
34
86
00:20:18.70
256
25
86
216
623
Team Killer Pythons
Team Killer Pythons #623
Mixed Team of 4 Mixed
05:35:48.10
05:35:48.10
33
(92)
Team of 4 Mixed
33
Mixed
92
WA
AUS
Marilyn Morin
Scott Balloch
Des Naughton
Kevin Balloch
5:55 min/km
01:17:21.90
242
29
86
00:38:41.30
229
40
112
01:33:35.40
309
48
140
01:44:30.00
173
30
77
00:21:39.50
315
38
115
443
624
Team Go hard and go home!
Team Go hard and go home! #624
Mixed Team of 4 Mixed
06:39:10.40
06:39:10.40
70
(188)
Team of 4 Mixed
70
Mixed
188
WA
AUS
Ante Jerkovich
Rosemary Cawley
Karen Green
Steve Cook
7:02 min/km
01:27:52.00
401
49
152
00:39:50.40
269
45
128
01:26:43.80
220
37
97
02:26:41.40
479
73
204
00:38:02.80
513
76
217
341
625
Team Hyder
Team Hyder #625
Mixed Team of 4 Mixed
06:00:21.10
06:00:21.10
53
(140)
Team of 4 Mixed
53
Mixed
140
WA
AUS
Ryan Hyder
Holly Hyder
Thomas Sick
Sam Hyder
6:21 min/km
01:12:54.50
169
17
52
00:38:17.50
216
38
108
01:49:02.20
453
70
195
01:55:28.50
298
51
131
00:24:38.40
421
60
172
301
626
Team #sorrynotsorry
Team #sorrynotsorry #626
Mixed Team of 4 Mixed
05:52:42.20
05:52:42.20
45
(124)
Team of 4 Mixed
45
Mixed
124
WA
AUS
Shannon Michell
Helen Barry
Daniel McDonald
Chris Michell
6:13 min/km
01:29:16.40
418
54
163
00:31:35.20
55
13
32
01:37:09.60
350
54
157
01:51:07.00
248
40
111
00:23:34.00
389
56
158
71
627
Team MARGARET RIVER HEMP CO
Team MARGARET RIVER HEMP CO #627
Mixed Team of 4 Veteran
04:56:55.60
04:56:55.60
8
(25)
Team of 4 Veteran
8
Mixed
25
WA
AUS
Georgina Wilkinson
Geoff Gibbs
Gary Rogers
Mandy Lane
5:14 min/km
01:17:30.10
246
17
87
00:32:25.10
72
10
42
01:14:04.20
66
8
32
01:35:42.60
79
7
30
00:17:13.60
97
4
23
180
628
Team baxis midnight runners
Team baxis midnight runners #628
Mixed Team of 4 Mixed
05:27:27.50
05:27:27.50
27
(81)
Team of 4 Mixed
27
Mixed
81
WA
AUS
Tim Underwood
Bev Atkinson
Eddie Bestbier
Paul Baxendale
5:46 min/km
01:02:51.40
38
2
6
00:40:07.90
278
48
132
01:22:43.50
162
30
77
01:56:38.00
310
52
136
00:25:06.70
433
63
178
123
629
Team bangas for ana's
Team bangas for ana's #629
Mixed Team of 4 Mixed
05:14:34.40
05:14:34.40
15
(50)
Team of 4 Mixed
15
Mixed
50
WA
AUS
Sophie Barnden-Brown
Rachel Ross
Simon Gray
Callum McCrudden
5:32 min/km
01:17:41.50
251
30
90
00:30:25.40
35
9
20
01:27:50.20
234
38
103
01:39:35.00
123
22
55
00:19:02.30
186
12
54
630
James Venturini
James Venturini #630
Mixed Team of 4 Mixed
Not started
Not started
Team of 4 Mixed
Mixed
WA
AUS
James Venturini
min/km
290
632
Team Team Blue
Team Team Blue #632
Mixed Team of 4 Mixed
05:50:58.40
05:50:58.40
44
(120)
Team of 4 Mixed
44
Mixed
120
WA
AUS
Tracey Denney
Jack Aylward
Benjamin Sutton
Dean Gates
6:11 min/km
01:42:44.80
499
73
211
00:33:58.50
104
23
63
01:33:36.10
310
49
141
01:41:01.20
139
27
64
00:19:37.80
220
19
68
445
633
TEAM The Mavericks
TEAM The Mavericks #633
Mixed Team of 4 Mixed
06:41:00.60
06:41:00.60
72
(190)
Team of 4 Mixed
72
Mixed
190
WA
AUS
Glen Evans
Amy Shaw
Joel Cullen
Kristie Evans
7:04 min/km
01:21:27.90
313
34
113
00:51:42.10
479
78
209
01:55:46.50
475
74
206
02:12:07.80
422
66
174
00:19:56.30
235
21
76
515
634
Team Drug Pedallers
Team Drug Pedallers #634
Mixed Team of 4 Mixed
08:12:25.10
08:12:25.10
79
(219)
Team of 4 Mixed
79
Mixed
219
WA
AUS
Adrianne Sanzone
Kylie Mitchell
Neil Spence
Alex Arpino
8:41 min/km
01:35:06.30
464
65
189
00:45:07.30
373
66
164
02:20:23.10
515
79
220
02:52:14.10
505
76
215
00:39:34.30
514
77
218
198
635
Team Three Men and a Lady
Team Three Men and a Lady #635
Mixed Team of 4 Mixed
05:32:23.20
05:32:23.20
29
(85)
Team of 4 Mixed
29
Mixed
85
WA
AUS
Mark Nolan
Katie Nolan
Grant Collins
Simon Wolfe
5:51 min/km
01:18:34.60
268
31
95
00:40:39.40
290
52
139
01:38:08.40
361
56
161
01:34:54.00
69
12
27
00:20:06.80
240
22
78
177
636
Team Rafferty Rules
Team Rafferty Rules #636
Mixed Team of 4 Mixed
05:26:53.70
05:26:53.70
26
(80)
Team of 4 Mixed
26
Mixed
80
WA
AUS
Naomi Loraine
Priscilla Rafferty
Greg Rafferty
Craig Rafferty
5:45 min/km
01:45:42.80
512
76
218
00:32:16.30
69
16
40
01:14:18.30
68
13
33
01:33:52.60
64
11
25
00:20:43.70
274
31
96
199
637
Team Team Joel
Team Team Joel #637
Mixed Team of 4 Mixed
05:32:28.00
05:32:28.00
30
(86)
Team of 4 Mixed
30
Mixed
86
WA
AUS
Brad Johnston
Nicholas Noel
Lloyd Noel
Jaclyn Noel
5:51 min/km
01:09:06.20
111
11
31
00:30:09.90
29
6
15
01:21:37.30
146
25
68
02:08:13.30
403
63
167
00:23:21.30
377
53
150
638
Team TurtlePower
Team TurtlePower #638
Mixed Team of 4 Mixed
Not started
Not started
Team of 4 Mixed
Mixed
WA
AUS
Rachel Weiler
Yvette Fraser
Ben Walley
Myfanwy Walley
min/km
131
639
Team Slack Attack
Team Slack Attack #639
Mixed Team of 4 Mixed
05:16:36.50
05:16:36.50
17
(54)
Team of 4 Mixed
17
Mixed
54
WA
AUS
Nicole Smith
Angela Moore
Simon Kirke
David Slack
5:35 min/km
01:30:35.70
430
55
169
00:34:56.00
125
27
72
01:22:20.90
159
28
74
01:28:02.90
31
4
11
00:20:41.00
273
30
95
442
640
Team HGLS
Team HGLS #640
Mixed Team of 4 Mixed
06:38:37.40
06:38:37.40
69
(187)
Team of 4 Mixed
69
Mixed
187
WA
AUS
Suzie Adams
Lisa Bailie
David Urquhart
Stuart Aamodt
7:01 min/km
01:35:21.30
466
66
191
00:40:06.60
276
47
131
01:38:26.00
365
57
163
02:14:00.50
429
67
178
00:30:43.00
495
74
207
1
2
3
...
6
7
8
9
10
[11]
12
13
Page 11 of 13 (625 items)