Act-Belong-Commit Augusta Adventure Fest
8 Nov 2015
Results
Details
 
Contact
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
1
2
3
...
6
7
8
9
[10]
11
12
13
Page 10 of 13 (625 items)
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Cat Pos
(Gen Pos)
Category
Cat Pos
Gender
Gen Pos
State
Country
Run
Swim
Paddle
MTB
Pace
Run
O/Pos
C/Pos
G/Pos
Swim
O/Pos
C/Pos
G/Pos
Paddle
O/Pos
C/Pos
G/Pos
MTB
O/Pos
C/Pos
G/Pos
TeamRun
O/Pos
C/Pos
G/Pos
399
653
Team Hairy Clackers
Team Hairy Clackers #653
Mixed Team of 4 Mixed
06:18:30.90
06:18:30.90
61
(163)
Team of 4 Mixed
61
Mixed
163
WA
AUS
Tashana Tweddle
Dianne McLernon
Susan Quick
Leon Hodge
6:40 min/km
01:33:42.20
457
62
182
00:39:59.10
271
46
129
01:22:09.00
157
27
73
02:07:29.40
397
62
166
00:35:11.20
509
75
214
216
623
Team Killer Pythons
Team Killer Pythons #623
Mixed Team of 4 Mixed
05:35:48.10
05:35:48.10
33
(92)
Team of 4 Mixed
33
Mixed
92
WA
AUS
Marilyn Morin
Scott Balloch
Des Naughton
Kevin Balloch
5:55 min/km
01:17:21.90
242
29
86
00:38:41.30
229
40
112
01:33:35.40
309
48
140
01:44:30.00
173
30
77
00:21:39.50
315
38
115
443
624
Team Go hard and go home!
Team Go hard and go home! #624
Mixed Team of 4 Mixed
06:39:10.40
06:39:10.40
70
(188)
Team of 4 Mixed
70
Mixed
188
WA
AUS
Ante Jerkovich
Rosemary Cawley
Karen Green
Steve Cook
7:02 min/km
01:27:52.00
401
49
152
00:39:50.40
269
45
128
01:26:43.80
220
37
97
02:26:41.40
479
73
204
00:38:02.80
513
76
217
341
625
Team Hyder
Team Hyder #625
Mixed Team of 4 Mixed
06:00:21.10
06:00:21.10
53
(140)
Team of 4 Mixed
53
Mixed
140
WA
AUS
Ryan Hyder
Holly Hyder
Thomas Sick
Sam Hyder
6:21 min/km
01:12:54.50
169
17
52
00:38:17.50
216
38
108
01:49:02.20
453
70
195
01:55:28.50
298
51
131
00:24:38.40
421
60
172
301
626
Team #sorrynotsorry
Team #sorrynotsorry #626
Mixed Team of 4 Mixed
05:52:42.20
05:52:42.20
45
(124)
Team of 4 Mixed
45
Mixed
124
WA
AUS
Shannon Michell
Helen Barry
Daniel McDonald
Chris Michell
6:13 min/km
01:29:16.40
418
54
163
00:31:35.20
55
13
32
01:37:09.60
350
54
157
01:51:07.00
248
40
111
00:23:34.00
389
56
158
71
627
Team MARGARET RIVER HEMP CO
Team MARGARET RIVER HEMP CO #627
Mixed Team of 4 Veteran
04:56:55.60
04:56:55.60
8
(25)
Team of 4 Veteran
8
Mixed
25
WA
AUS
Georgina Wilkinson
Geoff Gibbs
Gary Rogers
Mandy Lane
5:14 min/km
01:17:30.10
246
17
87
00:32:25.10
72
10
42
01:14:04.20
66
8
32
01:35:42.60
79
7
30
00:17:13.60
97
4
23
337
654
Team zaMia
Team zaMia #654
Mixed Team of 4 Veteran
05:59:56.10
05:59:56.10
29
(137)
Team of 4 Veteran
29
Mixed
137
WA
AUS
Graham Jenke
Claudia Rohde
Russell Miles
Phil Baker
6:20 min/km
01:26:13.70
376
30
141
00:49:01.10
449
39
195
01:35:19.20
323
31
145
01:45:55.00
192
20
88
00:23:27.10
379
24
152
437
655
Team A wetsuit, joggers, puncture and paddle
Team A wetsuit, joggers, puncture a.. #655
Mixed Team of 4 Veteran
06:32:59.30
06:32:59.30
38
(185)
Team of 4 Veteran
38
Mixed
185
WA
AUS
Mark Hunt
Matt Young
Brad Reed
Oliver Darby
6:55 min/km
01:09:56.00
133
8
40
00:46:24.00
403
36
175
01:32:01.70
288
28
131
02:29:34.40
486
39
208
00:35:03.20
508
38
213
17
656
Team 4 waters
Team 4 waters #656
Mixed Team of 4 Veteran
04:33:08.70
04:33:08.70
2
(4)
Team of 4 Veteran
2
Mixed
4
WA
AUS
Kim Thomas
Andrew Pretzel
Steve Taylor
Paul Johnson
4:49 min/km
00:56:16.00
7
1
1
00:29:44.80
25
4
12
01:17:21.30
97
14
49
01:32:09.40
49
5
19
00:17:37.20
120
6
33
41
657
Team Kill Or Cure
Team Kill Or Cure #657
Mixed Team of 4 Veteran
04:42:54.90
04:42:54.90
5
(9)
Team of 4 Veteran
5
Mixed
9
WA
AUS
Gavan Wise
Russell Thomson
Mark Lee
Courtney Hayes
4:59 min/km
01:06:46.20
69
3
18
00:32:07.70
64
9
38
01:08:00.20
21
1
8
01:39:11.30
120
13
54
00:16:49.50
81
2
14
413
658
Team Pathblockers
Team Pathblockers #658
Mixed Team of 4 Veteran
06:23:23.60
06:23:23.60
36
(174)
Team of 4 Veteran
36
Mixed
174
WA
AUS
Michael Dickson
Steve Robinson
Emma Dickson
Andrew Dickson
6:45 min/km
01:31:18.50
440
35
175
00:36:33.60
168
23
88
01:40:46.40
393
34
176
02:06:22.50
387
34
159
00:28:22.60
479
35
199
154
660
Team Narwhals
Team Narwhals #660
Mixed Team of 4 Veteran
05:21:49.10
05:21:49.10
18
(67)
Team of 4 Veteran
18
Mixed
67
WA
AUS
Bob Anderson
Rob Wallwork
Barry Ashwin
John Wray
5:40 min/km
01:16:30.10
228
13
77
00:35:45.00
149
20
82
01:11:18.20
38
4
18
01:52:54.00
270
29
123
00:25:21.80
438
32
181
84
663
Team Team caffeinated
Team Team caffeinated #663
Mixed Team of 4 Veteran
05:02:06.40
05:02:06.40
9
(32)
Team of 4 Veteran
9
Mixed
32
WA
AUS
Charlie Gilkes
Jason Spiro
Gregory Bayne
Richard Clark
5:19 min/km
01:16:45.50
236
15
82
00:33:22.10
92
15
55
01:08:32.00
24
2
10
01:43:52.40
164
17
74
00:19:34.40
216
10
66
461
664
Team COLLINGS
Team COLLINGS #664
Mixed Team of 4 Veteran
06:48:16.60
06:48:16.60
39
(195)
Team of 4 Veteran
39
Mixed
195
WA
AUS
Cindy Colling
Kristen Pavez
Sue Boladz
Jen Schirmer
7:12 min/km
01:38:51.60
483
39
201
00:38:59.60
239
29
116
01:40:49.20
394
35
177
02:18:04.20
446
37
188
00:31:32.00
499
37
209
352
665
Team GROUP 44
Team GROUP 44 #665
Mixed Team of 4 Veteran
06:03:07.80
06:03:07.80
32
(147)
Team of 4 Veteran
32
Mixed
147
WA
AUS
Brett Johnston
Susan Johnston
Peter Martin
Ian Thompson
6:24 min/km
01:25:19.20
365
28
133
00:32:36.50
73
11
43
01:48:48.20
450
38
194
01:52:53.70
269
28
122
00:23:30.20
386
26
156
97
666
Team Watered Down 8
Team Watered Down 8 #666
Mixed Team of 4 Veteran
05:05:22.00
05:05:22.00
11
(39)
Team of 4 Veteran
11
Mixed
39
WA
AUS
Paul Blackford
Andrew Richardson
Phillip Best
Trevor Pollard
5:23 min/km
01:23:47.70
339
26
120
00:30:56.30
42
7
25
01:11:43.30
43
5
22
01:37:13.80
97
8
42
00:21:40.90
316
16
116
122
667
Team Riverdogs
Team Riverdogs #667
Mixed Team of 4 Veteran
05:14:14.00
05:14:14.00
12
(49)
Team of 4 Veteran
12
Mixed
49
WA
AUS
Allan Colthart
Michelle Colthart
Dave Blunt
Sarah Blunt
5:32 min/km
01:09:44.50
124
7
37
00:39:32.50
258
32
124
01:15:14.50
76
10
38
01:47:14.60
207
21
94
00:22:27.90
349
20
134
281
668
Team Havinacrack
Team Havinacrack #668
Mixed Team of 4 Veteran
05:48:59.80
05:48:59.80
26
(117)
Team of 4 Veteran
26
Mixed
117
WA
AUS
Paul Cullen
Graeme Docker
Brad Shepherd
Peter Eddy
6:09 min/km
01:17:15.00
241
16
85
00:45:08.80
377
34
166
01:36:12.80
333
32
149
01:50:39.00
242
26
108
00:19:44.20
223
11
70
409
669
Gavin Bicknell
Gavin Bicknell #669
Mixed Team of 4 Veteran
06:22:50.00
06:22:50.00
35
(172)
Team of 4 Veteran
35
Mixed
172
WA
AUS
Andy Twell
Kevin Gauntlett
Gavin Bicknell
Aaron Turnbull
6:45 min/km
01:36:11.50
470
37
193
00:41:10.50
298
33
143
01:25:49.70
207
22
92
02:14:37.10
431
35
179
00:25:01.20
430
31
175
146
670
Team MuffTudders
Team MuffTudders #670
Mixed Team of 4 Veteran
05:20:20.80
05:20:20.80
16
(64)
Team of 4 Veteran
16
Mixed
64
WA
AUS
Gavin Smith
David Rowe
Mick Daw
Stephen Baker
5:38 min/km
01:18:29.60
264
19
94
00:34:48.40
121
17
71
01:30:19.50
264
27
118
01:35:09.40
72
6
28
00:21:33.90
310
15
112
169
671
Team Shinboners
Team Shinboners #671
Mixed Team of 4 Veteran
05:25:12.60
05:25:12.60
20
(75)
Team of 4 Veteran
20
Mixed
75
WA
AUS
Simon Stewart
Rob Oliver
Paul Wallwork
Patrick Gillen
5:44 min/km
01:18:03.00
257
18
92
00:29:07.10
21
3
9
01:20:52.30
135
17
65
01:54:08.10
287
30
126
00:23:02.10
367
22
142
672
Team Beroxy Philmans
Team Beroxy Philmans #672
Mixed Team of 4 Veteran
Not started
Not started
Team of 4 Veteran
Mixed
WA
AUS
Brian Beresford
Jono Cox
min/km
205
673
Team No Regrets
Team No Regrets #673
Mixed Team of 4 Veteran
05:33:05.90
05:33:05.90
21
(88)
Team of 4 Veteran
21
Mixed
88
WA
AUS
Donna Williamson
Lou-Ann Bottomley
Mark Williamson
Geoff Bottomley
5:52 min/km
01:18:58.70
275
21
98
00:45:22.20
378
35
167
01:23:47.40
172
20
80
01:38:15.80
110
10
48
00:26:41.80
460
34
189
141
674
SOPHIE Row
SOPHIE Row #674
Mixed Team of 4 Veteran
05:19:13.20
05:19:13.20
15
(60)
Team of 4 Veteran
15
Mixed
60
WA
AUS
Naree Cowan
Sophie Row
Jeff Vidler
Scott Bradley
5:37 min/km
01:16:40.90
232
14
79
00:38:27.10
218
27
109
01:12:45.90
53
7
28
01:50:49.80
245
27
110
00:20:29.50
261
14
90
675
Team speedies
Team speedies #675
Mixed Team of 4 Veteran
Not started
Not started
Team of 4 Veteran
Mixed
WA
AUS
Andrew Chitty
Glenn Woodhams
min/km
285
676
Team FOF
Team FOF #676
Mixed Team of 4 Veteran
05:49:49.90
05:49:49.90
27
(119)
Team of 4 Veteran
27
Mixed
119
WA
AUS
David McDonald
Lesley McAuliffe
Clayton Tinley
Anthony Dean
6:10 min/km
01:24:20.70
349
27
125
00:35:46.70
150
21
83
01:28:34.60
244
26
107
01:57:42.00
321
31
138
00:23:25.90
378
23
151
340
677
Team GaPP
Team GaPP #677
Mixed Team of 4 Veteran
06:00:17.50
06:00:17.50
30
(139)
Team of 4 Veteran
30
Mixed
139
WA
AUS
Shane Pentony
Megan Pentony
Paul Graham
Jemma Diedrichs
6:21 min/km
01:10:17.80
136
9
41
00:39:27.80
255
31
122
01:21:18.80
141
18
67
02:23:43.00
474
38
201
00:25:30.10
439
33
182
219
678
Team Masterbeaters
Team Masterbeaters #678
Mixed Team of 4 Veteran
05:36:19.10
05:36:19.10
22
(93)
Team of 4 Veteran
22
Mixed
93
WA
AUS
Alec Milroy
Ethan Norris
Ben Rundell
Dale Williams
5:55 min/km
01:28:22.10
404
32
155
00:32:51.60
79
12
47
01:12:33.40
50
6
25
01:58:52.30
331
33
145
00:23:39.70
392
27
159
94
679
Team this time again
Team this time again #679
Mixed Team of 4 Veteran
05:04:28.80
05:04:28.80
10
(38)
Team of 4 Veteran
10
Mixed
38
WA
AUS
Jay Morgan
Peter Winter
Kevin Jaques
Bryan Stanley
5:22 min/km
01:20:21.20
298
23
109
00:33:42.30
96
16
58
01:14:34.00
71
9
35
01:37:33.80
104
9
45
00:18:17.50
148
9
39
245
680
Team Kelly Gang
Team Kelly Gang #680
Mixed Team of 4 Veteran
05:40:58.00
05:40:58.00
24
(106)
Team of 4 Veteran
24
Mixed
106
WA
AUS
Mal Lowther
Kaylene Bozich
Graeme Kelly
Tony Walker
6:00 min/km
01:26:07.20
373
29
138
00:36:11.30
157
22
84
01:25:47.40
205
21
91
01:50:16.00
238
24
105
00:22:36.10
353
21
135
152
681
Team ward
Team ward #681
Mixed Team of 4 Veteran
05:21:30.20
05:21:30.20
17
(66)
Team of 4 Veteran
17
Mixed
66
WA
AUS
Bruce Barrington
Nicholas Hamer
Tim Norrish
Andrew Ward
5:40 min/km
01:21:47.90
317
25
114
00:29:59.60
28
5
14
01:17:02.60
96
13
48
01:50:17.20
240
25
107
00:22:22.90
344
19
133
59
682
Team Cruel Sea
Team Cruel Sea #682
Mixed Team of 4 Veteran
04:52:05.00
04:52:05.00
6
(20)
Team of 4 Veteran
6
Mixed
20
WA
AUS
Greg Fraser
Chris Brooks
Kent Morison
Andy H
5:09 min/km
01:07:26.40
75
4
19
00:27:44.80
9
1
4
01:18:22.50
111
15
54
01:38:30.20
114
11
51
00:20:01.10
238
12
77
311
683
Team Fifties Flyers
Team Fifties Flyers #683
Mixed Team of 4 Veteran
05:55:28.30
05:55:28.30
28
(130)
Team of 4 Veteran
28
Mixed
130
WA
AUS
Stephen Langsford
Peter Robins
Scott Bird
Michael Lindsay
6:16 min/km
01:28:36.90
408
33
158
00:35:39.50
143
19
78
01:43:58.10
423
36
185
01:45:16.60
183
19
85
00:21:57.20
325
17
123
370
684
Team Madalas
Team Madalas #684
Mixed Team of 4 Veteran
06:08:02.60
06:08:02.60
33
(151)
Team of 4 Veteran
33
Mixed
151
WA
AUS
Louise Watson
Barry Watson
Paul Cutler
Cassandra Raath
6:29 min/km
01:34:52.30
463
36
188
00:38:12.70
213
26
106
01:32:34.80
299
30
135
01:58:27.70
329
32
143
00:23:55.10
404
29
166
249
685
Team Fagga Moto
Team Fagga Moto #685
Mixed Team of 4 Veteran
05:41:30.40
05:41:30.40
25
(109)
Team of 4 Veteran
25
Mixed
109
WA
AUS
Dean Twort
Pierre Luitingh
Greg Paul
Matt Owen
6:01 min/km
01:30:27.70
428
34
168
00:35:24.40
135
18
75
01:27:34.70
232
25
101
01:47:38.30
211
22
95
00:20:25.30
260
13
89
242
686
Team Nec minute
Team Nec minute #686
Mixed Team of 4 Veteran
05:40:24.00
05:40:24.00
23
(104)
Team of 4 Veteran
23
Mixed
104
WA
AUS
Nadine Seabrook
Michael Saunders
Kelly Barker
Craig Gamble
6:00 min/km
01:18:36.40
269
20
96
00:39:21.00
250
30
120
01:38:57.50
372
33
167
01:39:05.20
119
12
53
00:24:23.90
415
30
168
129
687
Team Wavemasters
Team Wavemasters #687
Mixed Team of 4 Veteran
05:16:03.70
05:16:03.70
13
(52)
Team of 4 Veteran
13
Mixed
52
WA
AUS
Wayne Pelusey
Richie Horner
Wayne Hughes
Homie Harris
5:34 min/km
01:27:59.30
402
31
153
00:33:05.20
85
13
50
01:16:26.40
90
12
45
01:40:26.20
130
16
60
00:18:06.60
142
8
37
30
688
Team Overduegites
Team Overduegites #688
Mixed Team of 4 Veteran
04:39:08.20
04:39:08.20
4
(7)
Team of 4 Veteran
4
Mixed
7
WA
AUS
Martin Cramp
Anthony Tunstill
David Barton
James Marshall
4:55 min/km
01:08:10.10
87
5
26
00:31:16.70
49
8
28
01:18:35.70
113
16
56
01:23:11.90
18
2
4
00:17:53.80
132
7
35
156
689
Team Honey Badgers
Team Honey Badgers #689
Mixed Team of 4 Veteran
05:21:59.30
05:21:59.30
19
(69)
Team of 4 Veteran
19
Mixed
69
WA
AUS
Brant Edwards
Ashley Verwijmeren
Simon Walker
Andrew Della-Sale
5:40 min/km
01:10:35.50
142
10
42
00:37:45.10
201
25
99
01:21:45.20
149
19
69
01:48:06.70
215
23
97
00:23:46.80
398
28
162
14
690
Team Act Belong Commit Crusaders
Team Act Belong Commit Crusaders #690
Mixed Team of 4 Veteran
04:31:07.40
04:31:07.40
1
(3)
Team of 4 Veteran
1
Mixed
3
WA
AUS
John Marsh
Garth Civil
Rob Hosking
Todd Andrews
4:46 min/km
01:10:55.50
147
11
44
00:28:32.00
14
2
6
01:10:18.70
29
3
13
01:26:03.00
23
3
7
00:15:18.20
38
1
5
351
691
Team TEAM WNFV
Team TEAM WNFV #691
Mixed Team of 4 Veteran
06:02:55.40
06:02:55.40
31
(146)
Team of 4 Veteran
31
Mixed
146
WA
AUS
Bec Hannan
Pam Winter
Paul Melling
Josh Melling
6:24 min/km
01:20:00.80
292
22
105
00:47:06.00
412
37
180
01:47:40.20
443
37
192
01:44:39.50
176
18
80
00:23:28.90
382
25
154
993
Stuart Mearns
Stuart Mearns #993
Mixed Team of 4 Veteran
Not started
Not started
Team of 4 Veteran
Mixed
WA
AUS
Stuart Mearns
min/km
436
476
Team PowerOn
Team PowerOn #476
Mixed Team of 4 Veteran
06:31:13.80
06:31:13.80
37
(184)
Team of 4 Veteran
37
Mixed
184
WA
AUS
Grant Tomlinson
Angela Tomlinson
Angela Tomlinson
Mike Sinagra
6:54 min/km
01:37:21.90
476
38
198
00:47:49.20
433
38
190
01:55:39.80
474
39
205
01:39:39.90
124
14
56
00:30:43.00
496
36
208
67
477
Team PS
Team PS #477
Mixed Team of 4 Veteran
04:55:05.00
04:55:05.00
7
(23)
Team of 4 Veteran
7
Mixed
23
WA
AUS
Gary Peace
Steve Johnston
Steve Johnston
Paul Lander
5:12 min/km
01:06:13.30
66
2
16
00:33:15.40
89
14
52
01:26:43.10
219
23
96
01:31:18.10
45
4
17
00:17:35.10
118
5
31
130
519
Team MR Maulers
Team MR Maulers #519
Mixed Team of 4 Veteran
05:16:23.10
05:16:23.10
14
(53)
Team of 4 Veteran
14
Mixed
53
WA
AUS
Mark Barrett-Lennard
Paul Manners
Christo Edwards
Tim Garstone
5:34 min/km
01:09:30.90
118
6
35
00:36:44.80
173
24
89
01:27:34.10
231
24
100
01:40:10.60
128
15
58
00:22:22.70
342
18
132
402
609
Team Oops!
Team Oops! #609
Mixed Team of 4 Veteran
06:19:06.70
06:19:06.70
34
(166)
Team of 4 Veteran
34
Mixed
166
WA
AUS
Bruce Godden
Bill James
Fred Annesley
Peter Lane
6:41 min/km
01:15:49.70
214
12
70
00:38:57.70
237
28
115
01:32:11.50
290
29
132
02:15:22.80
437
36
183
00:36:45.00
511
39
216
26
537
Team ADAPT
Team ADAPT #537
Mixed Team of 4 Veteran
04:38:04.00
04:38:04.00
3
(6)
Team of 4 Veteran
3
Mixed
6
WA
AUS
Tim McGuane
Andrew Limbourn
Paul Brierley
Damian Thomson
4:54 min/km
01:20:22.50
299
24
110
00:30:13.10
30
6
16
01:16:09.90
85
11
42
01:14:18.60
4
1
1
00:16:59.90
86
3
18
291
267
James WHITE
James WHITE #267
Male Veteran (40-49 years)
05:51:14.40
05:51:14.40
35
(153)
Veteran (40-49 years)
35
Male
153
WA
AUS
6:11 min/km
02:00:49.10
01:17:57.40
106
13
53
02:07:42.60
399
54
204
00:24:45.30
425
61
214
984
Laurent PALMERO
Laurent PALMERO #984
Male Veteran (40-49 years)
Not started
Not started
Veteran (40-49 years)
Male
WA
AUS
Laurent Palmero
Laurent Palmero
Laurent Palmero
Laurent Palmero
min/km
982
Clare BROCKETT
Clare BROCKETT #982
Female Veteran (40-49 years)
Not started
Not started
Veteran (40-49 years)
Female
WA
AUS
Clare Brockett
Clare Brockett
Clare Brockett
Clare Brockett
min/km
1
2
3
...
6
7
8
9
[10]
11
12
13
Page 10 of 13 (625 items)