MetaSprint Series Race 1 Aquathlon
9 Feb 2020
Results
Details
Links
Race Series
 
Contact
Sprint Aquathlon
Discovery Aquathlon
Youth Aquathlon
Kids Aquathlon
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
1
[2]
3
4
Page 2 of 4 (199 items)
Fav
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Cat Pos
(Gen Pos)
Category
Cat Pos
Time Behind Cat
Gender
Gen Pos
Club
Pos In Team
Country
Nation
CorpSchoolName
Swimmer
Runner
Points
Points 2
Dist
Pace
Wave
Swim
Pace
O/Pos
C/Pos
G/Pos
T1
O/Pos
C/Pos
G/Pos
Run
Pace
O/Pos
C/Pos
G/Pos
153
Nashom Begum Sayed
Nashom Begum Sayed #153
Female 10-11
Not started
Not started
10-11
Female
VIE
IND
International School of Vietnam
0
0
1.75
Wave 23 White
155
Bao Lam Nguyen
Bao Lam Nguyen #155
Female 10-11
Not started
Not started
10-11
Female
VIE
VIE
0
0
1.75
Wave 23 White
160
Valentina Estrada
Valentina Estrada #160
Female 10-11
Not started
Not started
10-11
Female
SIN
SIN
0
0
1.75
Wave 23 White
162
Zara Campbell
Zara Campbell #162
Female 8-9
Not started
Not started
8-9
Female
SIN
AUS
0
0
1.75
Wave 25 Pink
169
Jason Rodskog
Jason Rodskog #169
Male 8-9
Not started
Not started
8-9
Male
SIN
AUS
0
0
1.75
Wave 24 Orange
170
Siddharth Swaminathan
Siddharth Swaminathan #170
Male 8-9
Not started
Not started
8-9
Male
SIN
IND
0
0
1.75
Wave 24 Orange
178
Taira Kawada
Taira Kawada #178
Male 8-9
Not started
Not started
8-9
Male
SIN
JPN
0
0
1.75
Wave 24 Orange
107
Yee Kiat Angus Ang
Yee Kiat Angus Ang #107
Male 10-11
Not started
Not started
10-11
Male
SIN
SIN
0
0
1.75
Wave 22 Yellow
179
Matilda Kummer
Matilda Kummer #179
Male 8-9
Not started
Not started
8-9
Male
SIN
GER
GESS
0
0
1.75
Wave 24 Orange
190
Brooke Torrie
Brooke Torrie #190
Female 8-9
Not started
Not started
8-9
Female
SIN
NZL
0
0
1.75
Wave 25 Pink
195
Lola Legrand
Lola Legrand #195
Female 8-9
Not started
Not started
8-9
Female
SIN
FRA
0
0
1.75
Wave 25 Pink
196
Anwen Skipper
Anwen Skipper #196
Female 8-9
Not started
Not started
8-9
Female
SIN
AUS
0
0
1.75
Wave 25 Pink
198
Josephine Dedenis
Josephine Dedenis #198
Female 8-9
Not started
Not started
8-9
Female
SIN
FRA
Lycee Francais de Singapore
0
0
1.75
Wave 25 Pink
3
136
Matz Waardenburg
Matz Waardenburg #136
Male 10-11
00:09:56.37
00:09:56.37
3
(3)
10-11
3
00:00:39.79
Male
3
SIN
NED
20
80
1.75
5:40 min/km
Wave 22 Yellow
00:02:17.64
15:17 min/km
1
1
1
00:00:50.84
64
31
44
00:06:47.88
4:31 min/km
8
7
7
6
129
Tan Wen Jun
Tan Wen Jun #129
Male 10-11
00:10:08.40
00:10:08.40
6
(6)
10-11
6
00:00:51.82
Male
6
SIN
SIN
10
50
1.75
5:47 min/km
Wave 22 Yellow
00:02:19.68
15:31 min/km
2
2
2
00:00:46.32
51
25
34
00:07:02.39
4:41 min/km
18
11
16
65
108
Zachary Hui
Zachary Hui #108
Male 10-11
00:12:40.44
00:12:40.44
37
(49)
10-11
37
00:03:23.86
Male
49
SIN
SIN
Maris Stella High School
10
0
1.75
7:14 min/km
Wave 22 Yellow
00:02:27.63
16:24 min/km
3
3
3
00:01:23.56
115
49
72
00:08:49.24
5:52 min/km
85
45
63
1
281
Hugo Tan
Hugo Tan #281
Male 10-11
00:09:16.58
00:09:16.58
1
(1)
10-11
1
Male
1
SIN
MAL
50
100
1.75
5:18 min/km
Wave 21 Blue
00:02:37.48
17:29 min/km
4
4
4
00:00:26.77
1
1
1
00:06:12.33
4:08 min/km
1
1
1
10
308
Zaal Edmonds
Zaal Edmonds #308
Male 10-11
00:10:42.75
00:10:42.75
9
(9)
10-11
9
00:01:26.17
Male
9
SIN
AUS
10
20
1.75
6:07 min/km
Wave 21 Blue
00:02:42.68
18:04 min/km
5
5
5
00:00:33.98
11
9
9
00:07:26.08
4:57 min/km
36
23
31
4
260
Ashton Sinclair
Ashton Sinclair #260
Male 10-11
00:10:03.45
00:10:03.45
4
(4)
10-11
4
00:00:46.87
Male
4
SIN
AUS
10
70
1.75
5:44 min/km
Wave 21 Blue
00:02:42.89
18:05 min/km
6
6
6
00:00:38.61
23
17
18
00:06:41.95
4:27 min/km
6
6
6
16
135
Jit Yoke Edric Low
Jit Yoke Edric Low #135
Male 10-11
00:10:52.05
00:10:52.05
12
(14)
10-11
12
00:01:35.47
Male
14
Aquatic Masters Swim Club
SIN
SIN
Nanyang Primary School
10
0
1.75
6:12 min/km
Wave 22 Yellow
00:02:44.93
18:19 min/km
7
7
7
00:00:33.50
8
7
7
00:07:33.61
5:02 min/km
43
26
35
5
113
Lucas Leprovost
Lucas Leprovost #113
Male 10-11
00:10:06.15
00:10:06.15
5
(5)
10-11
5
00:00:49.57
Male
5
A4 sports
SIN
FRA
International French School
10
60
1.75
5:46 min/km
Wave 22 Yellow
00:02:45.36
18:22 min/km
8
8
8
00:00:45.64
46
22
30
00:06:35.15
4:23 min/km
5
5
5
59
199
Sterre Gaytant
Sterre Gaytant #199
Female 8-9
00:12:32.65
00:12:32.65
1
(12)
8-9
1
Female
12
Team Fabian
SIN
BEL
GEMS World Academy (Singapore)
50
100
1.75
7:10 min/km
Wave 25 Pink
00:02:45.63
18:24 min/km
9
1
1
00:00:36.48
16
1
4
00:09:10.53
6:07 min/km
96
8
27
11
215
Carter Kneale
Carter Kneale #215
Male 8-9
00:10:44.60
00:10:44.60
1
(10)
8-9
1
Male
10
SIN
GBR
Dulwich College Singapore
50
100
1.75
6:08 min/km
Wave 24 Orange
00:02:45.76
18:25 min/km
10
1
9
00:00:58.67
81
18
53
00:07:00.16
4:40 min/km
15
4
13
98
173
Carter Wallis
Carter Wallis #173
Male 8-9
00:14:13.50
00:14:13.50
22
(69)
8-9
22
00:03:28.89
Male
69
SIN
SWE
UWCSEA East
10
0
1.75
8:07 min/km
Wave 24 Orange
00:02:46.35
18:29 min/km
11
2
10
00:01:02.37
91
21
60
00:10:24.77
6:56 min/km
118
25
78
2
262
Vincenzo Ucchino
Vincenzo Ucchino #262
Male 10-11
00:09:52.06
00:09:52.06
2
(2)
10-11
2
00:00:35.48
Male
2
SIN
AUS
30
90
1.75
5:38 min/km
Wave 21 Blue
00:02:47.41
18:36 min/km
12
9
11
00:00:36.63
17
13
13
00:06:28.02
4:18 min/km
3
3
3
41
257
Arthur De Louwere
Arthur De Louwere #257
Male 10-11
00:11:46.18
00:11:46.18
25
(31)
10-11
25
00:02:29.60
Male
31
SIN
GBR
10
0
1.75
6:43 min/km
Wave 21 Blue
00:02:49.72
18:51 min/km
13
10
12
00:00:40.99
36
21
26
00:08:15.47
5:30 min/km
65
36
50
38
157
Mia Bowman
Mia Bowman #157
Female 10-11
00:11:39.12
00:11:39.12
8
(8)
10-11
8
00:01:19.78
Female
8
SIN
IRL
10
30
1.75
6:39 min/km
Wave 23 White
00:02:51.18
19:01 min/km
14
1
2
00:01:06.74
98
22
32
00:07:41.19
5:07 min/km
46
8
9
46
277
Atticus Hutchison
Atticus Hutchison #277
Male 10-11
00:11:55.48
00:11:55.48
29
(35)
10-11
29
00:02:38.90
Male
35
SIN
AUS
Australian International School
10
0
1.75
6:48 min/km
Wave 21 Blue
00:02:51.93
19:06 min/km
15
11
13
00:00:47.56
55
27
37
00:08:15.98
5:30 min/km
66
37
51
21
234
Janine En Ning Ha
Janine En Ning Ha #234
Female 10-11
00:11:04.39
00:11:04.39
3
(3)
10-11
3
00:00:45.05
Female
3
SIN
SIN
20
80
1.75
6:19 min/km
Wave 23 White
00:02:52.21
19:08 min/km
16
2
3
00:00:35.98
14
3
3
00:07:36.20
5:04 min/km
44
7
8
36
120
Lucas Emanuel De Gracia
Lucas Emanuel De Gracia #120
Male 10-11
00:11:36.54
00:11:36.54
23
(28)
10-11
23
00:02:19.96
Male
28
PHI
PHI
International School of Vietnam
10
0
1.75
6:38 min/km
Wave 22 Yellow
00:02:53.11
19:14 min/km
17
12
14
00:00:59.33
83
37
55
00:07:44.09
5:09 min/km
48
29
38
12
128
Ying Kang Chan
Ying Kang Chan #128
Male 10-11
00:10:50.20
00:10:50.20
10
(11)
10-11
10
00:01:33.62
Male
11
SIN
SIN
10
10
1.75
6:11 min/km
Wave 22 Yellow
00:02:53.48
19:16 min/km
18
13
15
00:00:40.63
34
19
24
00:07:16.08
4:50 min/km
32
21
28
33
247
Ruby Brooks
Ruby Brooks #247
Female 10-11
00:11:28.95
00:11:28.95
7
(7)
10-11
7
00:01:09.61
Female
7
SIN
AUS
10
40
1.75
6:33 min/km
Wave 23 White
00:02:53.85
19:19 min/km
19
3
4
00:00:44.95
43
10
11
00:07:50.15
5:13 min/km
53
10
11
18
164
Max Ahlberg
Max Ahlberg #164
Male 8-9
00:10:54.43
00:10:54.43
3
(16)
8-9
3
00:00:09.83
Male
16
SIN
SWE
20
80
1.75
6:13 min/km
Wave 24 Orange
00:02:53.99
19:19 min/km
20
3
16
00:00:46.97
53
10
36
00:07:13.47
4:48 min/km
29
7
25
83
248
Alya Edmonds
Alya Edmonds #248
Female 10-11
00:13:25.62
00:13:25.62
17
(22)
10-11
17
00:03:06.28
Female
22
SIN
AUS
10
0
1.75
7:40 min/km
Wave 23 White
00:02:54.48
19:23 min/km
21
4
5
00:00:42.27
40
9
10
00:09:48.87
6:32 min/km
106
21
32
89
139
Javier Ng
Javier Ng #139
Male 10-11
00:13:42.18
00:13:42.18
46
(63)
10-11
46
00:04:25.60
Male
63
SIN
SIN
10
0
1.75
7:49 min/km
Wave 22 Yellow
00:02:56.18
19:34 min/km
22
14
17
00:01:19.82
112
48
70
00:09:26.17
6:17 min/km
99
47
68
87
246
Ava Christiane Sy
Ava Christiane Sy #246
Female 10-11
00:13:32.80
00:13:32.80
19
(24)
10-11
19
00:03:13.46
Female
24
SIN
PHI
St Joseph Institution International
10
0
1.75
7:44 min/km
Wave 23 White
00:02:56.95
19:39 min/km
23
5
6
00:00:41.05
37
8
9
00:09:54.79
6:36 min/km
108
23
34
9
231
Hana Maeda
Hana Maeda #231
Female 10-11
00:10:19.34
00:10:19.34
1
(1)
10-11
1
Female
1
SIN
JPN
Dulwich College Singapore
50
100
1.75
5:53 min/km
Wave 23 White
00:02:57.78
19:45 min/km
24
6
7
00:00:33.88
10
2
2
00:06:47.67
4:31 min/km
7
1
1
61
145
Azzurra Miranda
Azzurra Miranda #145
Female 10-11
00:12:34.88
00:12:34.88
13
(14)
10-11
13
00:02:15.54
Female
14
SIN
ITA
10
0
1.75
7:11 min/km
Wave 23 White
00:02:58.23
19:48 min/km
25
7
8
00:00:45.67
47
12
14
00:08:50.97
5:53 min/km
86
16
21
20
283
Yannis Gomes Da Rosa
Yannis Gomes Da Rosa #283
Male 10-11
00:11:03.14
00:11:03.14
15
(18)
10-11
15
00:01:46.56
Male
18
SIN
FRA
Dover Court International School
10
0
1.75
6:18 min/km
Wave 21 Blue
00:03:00.92
20:06 min/km
26
15
18
00:00:33.67
9
8
8
00:07:28.54
4:59 min/km
38
24
33
7
132
Cooper Elsby
Cooper Elsby #132
Male 10-11
00:10:15.20
00:10:15.20
7
(7)
10-11
7
00:00:58.62
Male
7
SIN
AUS
10
40
1.75
5:51 min/km
Wave 22 Yellow
00:03:01.71
20:11 min/km
27
16
19
00:00:53.45
71
33
47
00:06:20.03
4:13 min/km
2
2
2
49
310
Antoni Swolkien
Antoni Swolkien #310
Male 10-11
00:12:01.73
00:12:01.73
30
(38)
10-11
30
00:02:45.15
Male
38
Decathlon
SIN
POL
10
0
1.75
6:52 min/km
Wave 21 Blue
00:03:02.17
20:14 min/km
28
17
20
00:01:12.28
106
45
67
00:07:47.28
5:11 min/km
52
32
41
39
233
Laila Sellers
Laila Sellers #233
Female 10-11
00:11:45.89
00:11:45.89
9
(9)
10-11
9
00:01:26.55
Female
9
SIN
GBR
St Joseph Institution International
10
20
1.75
6:43 min/km
Wave 23 White
00:03:04.72
20:31 min/km
29
8
9
00:00:40.41
33
7
8
00:08:00.75
5:20 min/km
60
11
12
31
102
Cooper Campbell
Cooper Campbell #102
Male 10-11
00:11:27.17
00:11:27.17
20
(25)
10-11
20
00:02:10.59
Male
25
SIN
AUS
10
0
1.75
6:32 min/km
Wave 22 Yellow
00:03:04.96
20:33 min/km
30
18
21
00:01:24.78
118
51
75
00:06:57.42
4:38 min/km
13
9
11
176
Oscar Birch
Oscar Birch #176
Male 8-9
Started
Started
8-9
Male
SIN
SIN
0
0
1.75
Wave 24 Orange
00:03:05.54
20:36 min/km
31
4
22
00:01:00.94
87
20
59
54
267
George Gurney
George Gurney #267
Male 10-11
00:12:18.66
00:12:18.66
33
(43)
10-11
33
00:03:02.08
Male
43
MetaSport Club
SIN
GBR
Dover Court International School
10
0
1.75
7:02 min/km
Wave 21 Blue
00:03:05.97
20:39 min/km
32
19
23
00:00:38.02
20
15
15
00:08:34.66
5:43 min/km
81
44
61
67
134
Alexander Roberts
Alexander Roberts #134
Male 10-11
00:12:43.93
00:12:43.93
38
(50)
10-11
38
00:03:27.35
Male
50
SIN
SIN
Canadian International School
10
0
1.75
7:16 min/km
Wave 22 Yellow
00:03:06.73
20:44 min/km
33
20
24
00:01:08.26
102
43
65
00:08:28.93
5:39 min/km
78
41
58
27
181
Los Momi
Los Momi #181
Mixed Team
00:11:17.29
00:11:17.29
1
(1)
Team
1
Mixed
1
Fit Singapore
1
SIN
SIN
CHIJ Katong Primary
Francesca Monti
Nicolas Monti
50
100
1.75
6:27 min/km
Wave 25 Pink
00:03:08.19
20:54 min/km
34
1
1
00:00:39.54
28
1
1
00:07:29.55
4:59 min/km
40
1
1
8
269
Jt Lam
Jt Lam #269
Male 10-11
00:10:16.25
00:10:16.25
8
(8)
10-11
8
00:00:59.67
Male
8
JS Athletics
SIN
SIN
Dulwich College Singapore
10
30
1.75
5:52 min/km
Wave 21 Blue
00:03:09.22
21:01 min/km
35
21
25
00:00:32.53
6
5
5
00:06:34.49
4:22 min/km
4
4
4
85
184
Sophia Alice Villas Boas Biebel
Sophia Alice Villas Boas Biebel #184
Female 10-11
00:13:31.12
00:13:31.12
18
(23)
10-11
18
00:03:11.78
Female
23
SIN
GER
GESS
10
0
1.75
7:43 min/km
Wave 23 White
00:03:11.23
21:14 min/km
36
9
10
00:01:28.26
121
27
43
00:08:51.63
5:54 min/km
87
17
22
73
150
Findlay Moss
Findlay Moss #150
Female 10-11
00:12:50.47
00:12:50.47
15
(17)
10-11
15
00:02:31.13
Female
17
SIN
GBR
10
0
1.75
7:20 min/km
Wave 21 Blue
00:03:11.38
21:15 min/km
37
10
11
00:01:12.46
107
24
37
00:08:26.62
5:37 min/km
75
14
17
1
[2]
3
4
Page 2 of 4 (199 items)