Swim Thru Perth Presented by Nigel Satterley AM
19 Jan 2020
Results
Details
Links
Race Series
 
Contact
Satterley 3.5km Challenge
Telethon Speech & Hearing 1.6km Classic
Channel Seven 800m Splash
250m Try-It Swim
Advanced
Advanced
Page 1 of 1 (16 items)
Pos
Race No
Name
Name
Time
Time
Cat Pos
(Gen Pos)
Category
Cat Pos
Time Behind Cat
Second Cat
Second Cat Pos
Gender
Gen Pos
Team
EstTime
Wetsuit
Dist
Pace
Wave
2
379
Simone JANNEY
Simone JANNEY #379
Female 45-54
00:35:34.86
00:35:34.86
1
(1)
45-54
1
45-54
1
Female
1
1.8
19:46 min/km
Wave 4 Red
Add To Favourites
   
Detailed Results
Email
Share on Twitter
Share on Facebook
5
299
Sue JELLEY
Sue JELLEY #299
Female 45-54
00:37:17.60
00:37:17.60
2
(2)
45-54
2
00:01:42.74
45-54
2
Female
2
MEPAU Sea Dragons
0:17:00
1.8
20:43 min/km
Wave 4 Red
Add To Favourites
   
Detailed Results
Email
Share on Twitter
Share on Facebook
6
307
Kate MOLINARI
Kate MOLINARI #307
Female 25-34
00:38:09.34
00:38:09.34
1
(3)
25-34
1
25-34
1
Female
3
SevenWest Media
0:20:00
1.8
21:11 min/km
Wave 4 Red
Add To Favourites
   
Detailed Results
Email
Share on Twitter
Share on Facebook
7
370
Kate BALDWIN
Kate BALDWIN #370
Female 25-34
00:38:42.23
00:38:42.23
2
(4)
25-34
2
00:00:32.88
25-34
2
Female
4
Endurance Movement
1.8
21:30 min/km
Wave 4 Red
Add To Favourites
   
Detailed Results
Email
Share on Twitter
Share on Facebook
8
297
Tamara HOURANI
Tamara HOURANI #297
Female 25-34
00:38:42.78
00:38:42.78
3
(5)
25-34
3
00:00:33.43
25-34
3
Female
5
0:15:00
1.8
21:30 min/km
Wave 4 Red
Add To Favourites
   
Detailed Results
Email
Share on Twitter
Share on Facebook
9
315
Alexandra PIKE
Alexandra PIKE #315
Female Under 18
00:40:12.59
00:40:12.59
1
(6)
Under 18
1
Under 15
1
Female
6
0:41:00
1.8
22:20 min/km
Wave 4 Red
Add To Favourites
   
Detailed Results
Email
Share on Twitter
Share on Facebook
12
378
Libby RAYNER
Libby RAYNER #378
Female Under 18
00:41:41.28
00:41:41.28
2
(7)
Under 18
2
00:01:28.69
15-24
1
Female
7
Subiaco Primary School
1.8
23:09 min/km
Wave 4 Red
Add To Favourites
   
Detailed Results
Email
Share on Twitter
Share on Facebook
17
296
Jill HAMILTON
Jill HAMILTON #296
Female 45-54
00:52:25.58
00:52:25.58
3
(8)
45-54
3
00:16:50.72
45-54
3
Female
8
0:25:04
1.8
29:07 min/km
Wave 4 Red
Add To Favourites
   
Detailed Results
Email
Share on Twitter
Share on Facebook
18
390
Karena JOYCE
Karena JOYCE #390
Female 45-54
00:54:50.85
00:54:50.85
4
(9)
45-54
4
00:19:15.99
45-54
4
Female
9
1.8
30:28 min/km
Wave 4 Red
Add To Favourites
   
Detailed Results
Email
Share on Twitter
Share on Facebook
21
305
Hayley MARSH
Hayley MARSH #305
Female 45-54
00:58:44.22
00:58:44.22
5
(10)
45-54
5
00:23:09.36
45-54
5
Female
10
0:25:00
1.8
32:37 min/km
Wave 4 Red
Add To Favourites
   
Detailed Results
Email
Share on Twitter
Share on Facebook
310
Stephanie NEVILLE
Stephanie NEVILLE #310
Female 18-24
DNF
DNF
18-24
15-24
Female
Superfins Masters
0:12:00
1.8
Wave 4 Red
Add To Favourites
   
Detailed Results
Email
Share on Twitter
Share on Facebook
314
Talei PERRY
Talei PERRY #314
Female Under 18
DNF
DNF
Under 18
Under 15
Female
0:14:00
1.8
Wave 4 Red
Add To Favourites
   
Detailed Results
Email
Share on Twitter
Share on Facebook
291
Carol ALTY
Carol ALTY #291
Female 25-34
DNS
DNS
25-34
25-34
Female
MEPAU Sea Dragons
0:17:00
1.8
Wave 4 Red
Add To Favourites
   
Detailed Results
Email
Share on Twitter
Share on Facebook
293
Jean-Anne DAVID
Jean-Anne DAVID #293
Female 45-54
DSQ
DSQ
45-54
45-54
Female
Swan Hills Masters
0:18:00
1.8
Wave 4 Red
Add To Favourites
   
Detailed Results
Email
Share on Twitter
Share on Facebook
294
Melissa DOBRZANSKI
Melissa DOBRZANSKI #294
Female 45-54
DSQ
DSQ
45-54
45-54
Female
0:18:00
1.8
Wave 4 Red
Add To Favourites
   
Detailed Results
Email
Share on Twitter
Share on Facebook
313
Sophia ROBERTS
Sophia ROBERTS #313
Female Under 18
DSQ
DSQ
Under 18
Under 15
Female
0:12:00
1.8
Wave 4 Red
Add To Favourites
   
Detailed Results
Email
Share on Twitter
Share on Facebook
Page 1 of 1 (16 items)