Rottnest Swim Run
16 Nov 2019
Results
Details
 
Contact
Category Results
All Results
Advanced
Category Results
All Results
Advanced
[1]
2
3
4
Page 1 of 4 (152 items)
Fav
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Cat Pos
Category
Cat Pos
Time Behind Cat
Member 2
Member 1
Dist
3.21 km
C/Pos
7.3km
C/Pos
9.2km
C/Pos
13.2km
C/Pos
25km
C/Pos
Finish
C/Pos
99
98
TEAM Should’ve Trained
TEAM Should’ve Trained #98
Mixed Team
04:50:30
04:50:30
22
Mixed Team
22
01:27:48
Amiel CASSIDY
Matt RADCLIFF
26.8
00:26:26
25
00:30:40
14
00:17:13
14
00:36:17
17
01:44:53
21
-00:00:58
22
97
110
TEAM Team Donny-Five-O
TEAM Team Donny-Five-O #110
Male Team
04:49:53
04:49:53
52
Male Team
52
01:45:08
Donovan COCHRANE
Richard LUNN
26.8
00:28:10
56
00:35:55
57
00:19:04
57
00:40:08
56
01:38:28
51
-00:01:08
52
93
114
TEAM Team Swede
TEAM Team Swede #114
Female Team
04:46:19
04:46:19
22
Female Team
22
01:10:34
Nina MALMSTROM
Lisa STYRUD
26.8
00:27:20
24
00:34:47
24
00:18:59
21
00:36:49
22
01:41:32
23
-00:01:27
22
101
105
TEAM swimrunG&T
TEAM swimrunG&T #105
Female Team
04:51:19
04:51:19
27
Female Team
27
01:15:33
Dianne OLIVER
Jane SCOTT
26.8
00:28:25
35
00:36:15
34
00:20:36
35
00:37:46
30
01:40:44
26
-00:02:20
27
88
34
TEAM El and Kate
TEAM El and Kate #34
Female Team
04:43:06
04:43:06
20
Female Team
20
01:07:21
Kate COLLINS SMYTH
Eleanor QUESTED
26.8
00:25:22
13
00:32:21
11
00:17:10
10
00:34:18
10
01:56:17
29
-00:02:29
20
96
14
TEAM Box Tickers
TEAM Box Tickers #14
Female Team
04:48:27
04:48:27
24
Female Team
24
01:12:42
Tarryn DELESTANG
Gemma BANFIELD
26.8
00:27:41
26
00:33:49
21
00:19:45
23
00:37:07
25
01:40:58
22
-00:07:20
24
91
65
TEAM M&M Mixups
TEAM M&M Mixups #65
Mixed Team
04:45:02
04:45:02
20
Mixed Team
20
01:22:20
Matt BOTT
Melanie HILL
26.8
00:25:02
18
00:34:35
23
00:20:34
24
00:37:08
25
01:42:14
22
-00:08:04
20
98
20
TEAM Cats
TEAM Cats #20
Female Team
04:50:14
04:50:14
25
Female Team
25
01:14:29
Marian BRENNAN
Ruth CHANG
26.8
00:28:14
30
00:35:15
29
00:20:56
30
00:38:40
29
01:41:52
27
00:00:14
25
102
115
TEAM The Axolotls
TEAM The Axolotls #115
Male Team
04:51:49
04:51:49
53
Male Team
53
01:47:05
Simon PARKER
Jonathan PARKER
26.8
00:27:17
49
00:34:42
54
00:18:31
52
00:37:58
53
01:43:54
52
00:00:17
53
94
130
TEAM Travelling WilBerrys
TEAM Travelling WilBerrys #130
Male Team
04:46:57
04:46:57
51
Male Team
51
01:42:13
Anthony WILSON
Peter BERRY
26.8
00:27:20
51
00:32:09
48
00:17:35
47
00:33:36
44
01:54:46
53
00:00:17
51
100
13
TEAM Bound Sport and Fitness
TEAM Bound Sport and Fitness #13
Female Team
04:50:48
04:50:48
26
Female Team
26
01:15:02
Kellie ELLIS
Brooke BOWMAN
26.8
00:27:15
21
00:34:51
22
00:20:54
25
00:35:22
24
01:43:58
25
00:00:19
26
106
163
TEAM Third Time Lucky
TEAM Third Time Lucky #163
Mixed Team
04:57:29
04:57:29
25
Mixed Team
25
01:34:47
Sarah MEYER
Charles BIDDLE
26.8
00:29:44
31
00:35:36
30
00:20:54
28
00:38:15
29
01:43:49
26
00:00:19
25
104
24
TEAM Crazy Sheep
TEAM Crazy Sheep #24
Mixed Team
04:54:40
04:54:40
23
Mixed Team
23
01:31:58
Jimena TARACENA
Peter THOMAS
26.8
00:26:26
23
00:33:19
24
00:21:04
25
00:37:43
26
01:42:21
23
00:00:22
23
95
5
TEAM Alice Mole
TEAM Alice Mole #5
Female Team
04:48:00
04:48:00
23
Female Team
23
01:12:14
Claire LYNCH
Sarah ANDERSON
26.8
00:25:43
14
00:33:49
17
00:17:41
14
00:36:03
17
01:40:51
19
00:00:23
23
103
117
TEAM The Gerry-atrics
TEAM The Gerry-atrics #117
Female Team
04:53:32
04:53:32
28
Female Team
28
01:17:46
Geraldine DAY-PERKINS
Natasha BOSHARD
26.8
00:27:23
23
00:35:48
27
00:20:06
26
00:39:01
28
01:39:50
24
00:00:25
28
1
120
TEAM The King and COK
TEAM The King and COK #120
Male Team
03:04:44
03:04:44
1
Male Team
1
Ciaran O'KANE
Ben KING
26.8
00:18:18
1
00:23:52
1
00:12:29
1
00:20:43
1
01:06:01
1
00:16:23
1
41
165
TEAM The Start Line
TEAM The Start Line #165
Male Team
04:11:15
04:11:15
26
Male Team
26
01:06:31
Aaron MAXWELL
James LEWIN
26.8
00:20:26
9
00:29:34
11
00:15:17
11
00:30:39
10
01:35:14
26
00:19:25
26
40
150
Team THE START LINE
Team THE START LINE #150
Male Team
04:11:15
04:11:15
25
Male Team
25
01:06:31
26.8
00:20:36
8
00:29:34
10
00:15:17
10
00:30:39
9
01:35:14
25
00:19:25
25
75
9
TEAM This is BS
TEAM This is BS #9
Mixed Team
04:32:49
04:32:49
17
Mixed Team
17
01:10:07
Steph WADE
Bryan APATHY
26.8
00:24:49
14
00:33:14
16
00:19:38
20
00:35:23
19
01:37:11
18
00:20:00
17
2
167
TEAM WildOatsXX
TEAM WildOatsXX #167
Male Team
03:14:12
03:14:12
2
Male Team
2
00:09:27
Sean ROBERTSON
Kevin MCEWAN
26.8
00:18:34
2
00:24:34
2
00:13:40
3
00:27:00
3
01:05:14
2
00:20:10
2
42
81
TEAM Pete and Browny
TEAM Pete and Browny #81
Male Team
04:12:51
04:12:51
27
Male Team
27
01:08:07
Jeremy BROWN
Pete REES
26.8
00:23:20
25
00:31:18
26
00:18:59
31
00:32:21
25
01:26:40
27
00:20:13
27
59
108
TEAM Team Crofty
TEAM Team Crofty #108
Female Team
04:26:55
04:26:55
12
Female Team
12
00:51:10
Alise CROFT
Maia CROFT
26.8
00:26:02
17
00:32:23
14
00:18:46
15
00:34:32
12
01:32:08
13
00:20:19
12
70
42
TEAM Flamin Dragons
TEAM Flamin Dragons #42
Mixed Team
04:30:56
04:30:56
15
Mixed Team
15
01:08:14
Elise KALLMEIER
David KALLMEIER
26.8
00:25:11
20
00:33:02
18
00:18:20
17
00:33:03
14
01:37:33
14
00:20:23
15
61
91
TEAM Rob n Robyn
TEAM Rob n Robyn #91
Mixed Team
04:28:15
04:28:15
13
Mixed Team
13
01:05:33
Robyn TISSIMAN
Rob PASS
26.8
00:23:37
11
00:32:01
10
00:18:23
13
00:35:06
13
01:40:18
17
00:20:57
13
47
73
TEAM Muscle Relaxants
TEAM Muscle Relaxants #73
Male Team
04:17:18
04:17:18
29
Male Team
29
01:12:34
Erik ANDERSEN
Clint GREENER
26.8
00:25:03
37
00:32:19
38
00:18:02
42
00:33:03
35
01:30:46
31
00:21:08
29
56
77
TEAM Oldies But Goodies
TEAM Oldies But Goodies #77
Male Team
04:23:08
04:23:08
34
Male Team
34
01:18:24
John OLIVER
Kim VIVIAN
26.8
00:23:44
27
00:31:02
27
00:17:37
26
00:34:14
27
01:34:55
36
00:21:20
34
39
112
TEAM Team Manning
TEAM Team Manning #112
Mixed Team
04:08:21
04:08:21
9
Mixed Team
9
00:45:39
Greg MANNING
Michelle MANNING
26.8
00:23:16
10
00:31:17
9
00:17:50
9
00:33:30
10
01:25:50
11
00:21:29
9
44
104
TEAM Swimbetterthanrun
TEAM Swimbetterthanrun #104
Mixed Team
04:14:24
04:14:24
11
Mixed Team
11
00:51:42
Matt ILLINGWORTH
Nicole ANNSON
26.8
00:24:05
12
00:31:39
11
00:17:14
11
00:33:14
12
01:26:56
12
00:21:38
11
53
139
TEAM WedsWaddlers
TEAM WedsWaddlers #139
Female Team
04:22:22
04:22:22
9
Female Team
9
00:46:37
Sarah THOMAS
Emily ROBERTS
26.8
00:25:25
12
00:32:03
10
00:19:29
13
00:35:11
13
01:29:31
11
00:21:41
9
3
16
TEAM Butch & Sundance
TEAM Butch & Sundance #16
Male Team
03:19:18
03:19:18
3
Male Team
3
00:14:34
Dave GRANT
Murray ROBERTSON
26.8
00:18:57
3
00:24:29
3
00:13:19
2
00:26:58
2
01:08:15
3
00:21:46
3
72
47
TEAM Live Life
TEAM Live Life #47
Female Team
04:32:08
04:32:08
15
Female Team
15
00:56:22
Robyn SCOTT
Stacey ROUT
26.8
00:28:06
31
00:34:00
25
00:18:58
22
00:35:04
19
01:34:08
16
00:21:52
15
35
141
TEAM West Coast Warriors
TEAM West Coast Warriors #141
Male Team
04:03:52
04:03:52
22
Male Team
22
00:59:08
Tom RIDSDILL-SMITH
Cameron ROBERTSON
26.8
00:21:46
13
00:29:17
19
00:15:59
22
00:31:18
19
01:26:58
21
00:22:00
22
52
67
TEAM MatthewsMen
TEAM MatthewsMen #67
Male Team
04:22:22
04:22:22
32
Male Team
32
01:17:38
Hamish MATTHEWS
Michael MATTHEWS
26.8
00:25:24
43
00:32:07
42
00:18:54
44
00:35:07
46
01:29:50
35
00:22:04
32
29
103
TEAM Swanny Swimmers
TEAM Swanny Swimmers #103
Female Team
04:00:07
04:00:07
5
Female Team
5
00:24:22
Natalie WOOLFITT
Sydney HODGES
26.8
00:22:22
5
00:28:58
5
00:15:52
5
00:30:13
5
01:23:57
5
00:22:13
5
62
121
TEAM Get Crackin
TEAM Get Crackin #121
Male Team
04:29:26
04:29:26
37
Male Team
37
01:24:42
Ben GALVIN
Andrew ZADOW
26.8
00:23:27
26
00:32:33
31
00:17:33
32
00:35:21
38
01:36:40
42
00:22:30
37
4
74
TEAM Musky and Bakesy
TEAM Musky and Bakesy #74
Mixed Team
03:22:42
03:22:42
1
Mixed Team
1
Mike MUSK
Renee BAKER
26.8
00:19:22
1
00:39:44
22
00:27:49
30
00:08:45
3
00:59:58
1
00:22:34
1
58
37
TEAM Em-Power
TEAM Em-Power #37
Female Team
04:24:24
04:24:24
11
Female Team
11
00:48:39
Julie BULL
Emma MOON
26.8
00:24:20
8
00:32:23
8
00:16:45
8
00:35:04
8
01:32:44
9
00:22:45
11
55
93
TEAM Run Forrest Swim!
TEAM Run Forrest Swim! #93
Male Team
04:22:57
04:22:57
33
Male Team
33
01:18:12
Ross GEARING
Rowan WATSON
26.8
00:24:29
36
00:31:52
36
00:17:46
36
00:34:50
39
01:31:20
34
00:22:47
33
49
160
TEAM Whyte-Lister
TEAM Whyte-Lister #160
Male Team
04:17:54
04:17:54
31
Male Team
31
01:13:10
Trent LISTER
Tim WHYTE
26.8
00:25:24
46
00:31:37
41
00:17:53
40
00:33:08
37
01:30:47
33
00:22:55
31
48
148
Team WHYTE-LISTER
Team WHYTE-LISTER #148
Male Team
04:17:54
04:17:54
30
Male Team
30
01:13:10
26.8
00:25:34
45
00:31:37
40
00:17:53
39
00:33:08
36
01:30:47
32
00:22:55
30
68
144
TEAM YTG+B
TEAM YTG+B #144
Mixed Team
04:30:37
04:30:37
14
Mixed Team
14
01:07:55
Harry HOWE
Nina SCHEER
26.8
00:26:30
24
00:31:42
17
00:18:13
15
00:33:35
15
01:34:09
13
00:23:01
14
50
84
TEAM Privilynch
TEAM Privilynch #84
Female Team
04:18:16
04:18:16
7
Female Team
7
00:42:31
Mia FULWOOD
Daneka LYNCH
26.8
00:26:02
16
00:32:13
13
00:18:34
11
00:35:04
11
01:26:58
8
00:23:03
7
66
128
TEAM Sea Horse Riders
TEAM Sea Horse Riders #128
Male Team
04:30:32
04:30:32
40
Male Team
40
01:25:48
Ivan WATT-PRINGLE
James DEAN
26.8
00:25:25
42
00:32:13
43
00:17:20
38
00:35:49
45
01:34:33
40
00:23:11
40
67
32
TEAM Easier Said Than Run
TEAM Easier Said Than Run #32
Female Team
04:30:35
04:30:35
14
Female Team
14
00:54:50
Meg CHUTE
Miriam SALTER
26.8
00:25:14
10
00:32:44
12
00:18:57
12
00:35:47
16
01:37:06
15
00:23:16
14
69
52
TEAM Injury free
TEAM Injury free #52
Male Team
04:30:54
04:30:54
41
Male Team
41
01:26:10
David WOODHOUSE
Adam KILEY
26.8
00:25:26
44
00:32:39
46
00:17:52
43
00:34:40
43
01:34:47
43
00:23:17
41
73
15
TEAM BucksnDucks
TEAM BucksnDucks #15
Mixed Team
04:32:16
04:32:16
16
Mixed Team
16
01:09:34
Jan GRAHAM
Chris ALLDAY
26.8
00:25:09
19
00:33:27
19
00:18:56
18
00:36:06
20
01:34:22
15
00:23:24
16
34
109
TEAM Team Dabblers
TEAM Team Dabblers #109
Male Team
04:03:40
04:03:40
21
Male Team
21
00:58:55
Matt GAVSHON
Zachary VINTEN
26.8
00:21:52
17
00:28:50
16
00:15:01
14
00:30:44
13
01:27:29
19
00:23:30
21
81
22
TEAM Chrome Dome's
TEAM Chrome Dome's #22
Male Team
04:37:53
04:37:53
45
Male Team
45
01:33:08
Brendan DOWNES
Joseph ANDERSON
26.8
00:24:25
33
00:31:09
30
00:17:23
28
00:34:10
30
01:43:03
47
00:23:35
45
51
59
TEAM KAWEENS
TEAM KAWEENS #59
Female Team
04:19:10
04:19:10
8
Female Team
8
00:43:25
Mathilda LIPSCOMBE
Natalie WHITESIDE
26.8
00:23:43
7
00:31:04
7
00:16:50
7
00:34:16
7
01:29:58
7
00:23:45
8
60
48
TEAM GrimFun
TEAM GrimFun #48
Male Team
04:28:13
04:28:13
36
Male Team
36
01:23:29
Alex LARSON
Jason BLACK
26.8
00:24:06
29
00:31:42
29
00:19:42
41
00:34:25
40
01:31:53
37
00:23:51
36
[1]
2
3
4
Page 1 of 4 (152 items)