Hit Southwest Surf to Surf Bunbury Fun Run
13 Oct 2019
Results
Teams
Details
 
Contact
Half Marathon
10km Run
5km Run
5km Walk
2km Run
Advanced
Advanced
1
[2]
Page 2 of 2 (74 items)
Fav
Pos
Net Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
(Net Time)
Cat Pos
(Gen Pos)
Net Time
Category
Cat Pos
Net Cat Pos
Time Behind Cat
Gender
Gen Pos
Net Gender Pos
Team
Pos In Team
Pace
4.35km
Pace
O/Pos
C/Pos
G/Pos
5km
Pace
O/Pos
C/Pos
G/Pos
12
12
625
Yvonne HARRISON
Yvonne HARRISON #625
Female 50+
00:48:36.19
00:48:36.19
(00:48:28.23)
3
(9)
00:48:28.23
50+
3
3
00:03:52.60
Female
9
9
9:41 min/km
00:41:11.95
9:28 min/km
18
5
14
00:07:16.28
11:11 min/km
9
4
7
48
47
693
Conrad MALES
Conrad MALES #693
Male Open
00:57:29.42
00:57:29.42
(00:57:10.05)
5
(15)
00:57:10.05
Open
5
5
00:09:44.41
Male
15
15
Bodyrox
7
11:26 min/km
00:48:42.72
11:11 min/km
51
5
17
00:08:27.33
13:00 min/km
45
4
12
34
34
802
Joe SCURRIA
Joe SCURRIA #802
Male 50+
00:51:43.38
00:51:43.38
(00:51:30.36)
5
(10)
00:51:30.36
50+
5
5
00:01:02.16
Male
10
10
South West Personnel
5
10:18 min/km
00:43:46.02
10:03 min/km
38
5
11
00:07:44.34
11:54 min/km
29
4
7
6
5
869
Kellie WILSON
Kellie WILSON #869
Female Open
00:47:35.82
00:47:35.82
(00:47:28.80)
2
(4)
00:47:28.80
Open
2
2
00:02:52.60
Female
4
3
9:29 min/km
00:40:06.06
9:13 min/km
13
3
9
00:07:22.73
11:21 min/km
12
4
9
10
11
550
Andrea DAFF
Andrea DAFF #550
Female Open
00:48:26.95
00:48:26.95
(00:48:16.32)
5
(7)
00:48:16.32
Open
5
6
00:03:43.73
Female
7
8
9:39 min/km
00:41:02.34
9:26 min/km
16
6
12
00:07:13.98
11:07 min/km
7
3
5
35
35
529
Scott COOPER
Scott COOPER #529
Male Open
00:52:22.95
00:52:22.95
(00:52:11.61)
3
(11)
00:52:11.61
Open
3
3
00:04:37.94
Male
11
11
South West Personnel
6
10:26 min/km
00:44:21.29
10:11 min/km
43
3
13
00:07:50.32
12:03 min/km
33
3
10
17
18
603
Jenni GODDARD
Jenni GODDARD #603
Female 50+
00:50:39.80
00:50:39.80
(00:50:26.39)
5
(13)
00:50:26.39
50+
5
6
00:05:56.21
Female
13
14
Bodyrox
3
10:05 min/km
00:43:10.21
9:55 min/km
26
8
19
00:07:16.18
11:11 min/km
8
3
6
57
57
610
Kalyesha GREEN
Kalyesha GREEN #610
Female Under 16
00:59:51.51
00:59:51.51
(00:59:40.89)
3
(40)
00:59:40.89
Under 16
3
3
00:08:09.15
Female
40
40
Bodyrox
10
11:56 min/km
00:36:39.32
8:25 min/km
7
2
4
00:23:01.57
35:25 min/km
56
3
40
21
21
730
Iain NORTHOVER
Iain NORTHOVER #730
Male 50+
00:51:07.20
00:51:07.20
(00:50:49.69)
2
(6)
00:50:49.69
50+
2
2
00:00:25.98
Male
6
6
Koombana Physiotherapy
1
10:09 min/km
00:43:13.84
9:56 min/km
29
3
8
00:07:35.85
11:41 min/km
19
3
6
24
25
714
David MOORE
David MOORE #714
Male Open
00:51:30.55
00:51:30.55
(00:51:14.28)
2
(7)
00:51:14.28
Open
2
2
00:03:45.54
Male
7
8
Koombana Physiotherapy
3
10:14 min/km
00:43:40.55
10:02 min/km
35
2
10
00:07:33.73
11:38 min/km
18
2
5
13
13
902
Sarah LISHMAN
Sarah LISHMAN #902
Female 50+
00:49:28.56
00:49:28.56
(00:49:14.32)
4
(10)
00:49:14.32
50+
4
4
00:04:44.97
Female
10
10
South West Personnel
1
9:50 min/km
00:42:24.28
9:44 min/km
20
6
15
00:06:50.04
10:30 min/km
5
2
3
56
56
578
Jess EVERSDEN
Jess EVERSDEN #578
Female Under 16
00:59:42.95
00:59:42.95
(00:59:31.81)
2
(39)
00:59:31.81
Under 16
2
2
00:08:00.59
Female
39
39
Bodyrox
9
11:54 min/km
00:36:36.76
8:25 min/km
6
1
3
00:22:55.04
35:15 min/km
55
2
39
29
28
524
Rob COLEMAN
Rob COLEMAN #524
Male 50+
00:51:36.68
00:51:36.68
(00:51:19.57)
4
(9)
00:51:19.57
50+
4
4
00:00:55.46
Male
9
9
Koombana Physiotherapy
6
10:15 min/km
00:43:45.85
10:03 min/km
40
6
12
00:07:33.71
11:38 min/km
17
2
4
1
2
824
Darcie THOMAS
Darcie THOMAS #824
Male Under 8
00:37:36.11
00:37:36.11
(00:37:31.76)
1
(1)
00:37:31.76
Under 8
1
1
Male
1
2
St Joseph's Primary School
1
7:30 min/km
00:16:46.14
3:51 min/km
1
1
1
00:20:45.62
31:56 min/km
54
2
16
53
54
786
Aiden ROBERTSON
Aiden ROBERTSON #786
Male Under 16
00:58:31.98
00:58:31.98
(00:58:21.06)
2
(17)
00:58:21.06
Under 16
2
2
00:20:55.86
Male
17
17
Bunbury Triathlon Club
2
11:40 min/km
00:34:36.98
7:57 min/km
5
2
3
00:23:44.07
36:30 min/km
57
2
17
11
10
893
Jodie GEE
Jodie GEE #893
Female Open
00:48:27.20
00:48:27.20
(00:48:16.01)
6
(8)
00:48:16.01
Open
6
5
00:03:43.98
Female
8
7
9:39 min/km
00:41:02.18
9:26 min/km
17
7
13
00:07:13.82
11:07 min/km
6
2
4
7
7
788
Marthie ROBERTSON
Marthie ROBERTSON #788
Male Open
00:47:45.01
00:47:45.01
(00:47:33.87)
1
(3)
00:47:33.87
Open
1
1
Male
3
3
Bunbury Triathlon Club
1
9:30 min/km
00:41:13.44
9:28 min/km
19
1
5
00:06:20.43
9:45 min/km
2
1
1
2
1
507
Kaleb CAMILLERI
Kaleb CAMILLERI #507
Male Under 16
00:37:36.12
00:37:36.12
(00:37:31.75)
1
(2)
00:37:31.75
Under 16
1
1
Male
2
1
No Team
1
7:30 min/km
00:16:46.31
3:51 min/km
2
1
2
00:20:45.44
31:56 min/km
53
1
15
19
19
602
Geoff GODDARD
Geoff GODDARD #602
Male 50+
00:50:41.22
00:50:41.22
(00:50:26.97)
1
(5)
00:50:26.97
50+
1
1
Male
5
5
Bodyrox
5
10:05 min/km
00:43:08.89
9:55 min/km
25
2
7
00:07:18.08
11:13 min/km
11
1
3
32
33
480
Tia BEAUMONT
Tia BEAUMONT #480
Female Under 16
00:51:42.36
00:51:42.36
(00:51:29.37)
1
(23)
00:51:29.37
Under 16
1
1
Female
23
24
South West Personnel
3
10:17 min/km
00:43:46.87
10:03 min/km
39
3
28
00:07:42.49
11:51 min/km
28
1
22
42
42
638
Finty HENDRY
Finty HENDRY #638
Male Under 12
00:55:55.86
00:55:55.86
(00:55:50.46)
1
(13)
00:55:50.46
Under 12
1
1
Male
13
13
11:10 min/km
00:48:01.45
11:02 min/km
49
1
15
00:07:49.00
12:01 min/km
32
1
9
15
16
660
Emma JOHNSTON
Emma JOHNSTON #660
Female Open
00:49:48.94
00:49:48.94
(00:49:48.94)
7
(11)
00:49:48.94
Open
7
8
00:05:05.73
Female
11
12
Bodyrox
2
9:57 min/km
00:43:22.34
9:58 min/km
23
9
17
00:06:26.60
9:54 min/km
3
1
2
14
14
661
Riker JOHNSTON
Riker JOHNSTON #661
Male Under 8
00:49:48.63
00:49:48.63
(00:49:31.90)
2
(4)
00:49:31.90
Under 8
2
2
00:12:12.51
Male
4
4
Bodyrox
1
9:54 min/km
00:43:03.58
9:53 min/km
22
2
6
00:06:28.31
9:57 min/km
4
1
2
52
51
696
Christine MANNING
Christine MANNING #696
Female 50+
00:58:26.48
00:58:26.48
(00:58:10.35)
16
(36)
00:58:10.35
50+
16
15
00:13:42.89
Female
36
35
11:38 min/km
00:55:45.51
12:49 min/km
61
20
44
00:02:24.84
3:42 min/km
1
1
1
1
[2]
Page 2 of 2 (74 items)