ACC Cross Country
30 May 2019
Results
Teams
Details
 
Contact
Boys
Girls
Inclusive Boys
Inclusive Girls
Advanced
Advanced
1
[2]
3
4
5
6
7
...
39
40
41
42
Page 2 of 42 (2084 items)
Fav
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Cat Pos
(Gen Pos)
Category
Cat Pos
Time Behind Cat
Gender
Gen Pos
Team
Pos In Team
Pace
Wave
2.65km
Pace
O/Pos
C/Pos
4km
Pace
O/Pos
C/Pos
51
4050
Jai BEAGLEY
Jai BEAGLEY #4050
Male U/15
00:14:25.12
00:14:25.12
6
(51)
U/15
6
00:00:29.60
Male
51
SWAN CHRISTIAN
1
3:36 min/km
Wave 6 U15
00:10:26.53
3:56 min/km
61
6
00:03:58.59
2:56 min/km
48
7
52
4304
Benjamin HEWITT
Benjamin HEWITT #4304
Male U/19
00:14:26.52
00:14:26.52
26
(52)
U/19
26
00:02:07.07
Male
52
TRANBY
1
3:36 min/km
Wave 10 U19
00:10:25.07
3:55 min/km
57
30
00:04:01.45
2:58 min/km
63
30
53
643
Harry CORMACK
Harry CORMACK #643
Male U/19
00:14:26.93
00:14:26.93
27
(53)
U/19
27
00:02:07.48
Male
53
CORPUS CHRISTI
1
3:36 min/km
Wave 10 U19
00:10:15.71
3:52 min/km
42
20
00:04:11.22
3:06 min/km
161
60
54
3376
Celeston FULLER
Celeston FULLER #3376
Male U/16
00:14:27.71
00:14:27.71
17
(54)
U/16
17
00:01:11.27
Male
54
SOUTH COAST BAPTIST
1
3:36 min/km
Wave 8 U16
00:10:17.93
3:53 min/km
44
15
00:04:09.78
3:05 min/km
137
44
55
546
Alex MYINT
Alex MYINT #546
Male U/19
00:14:27.94
00:14:27.94
28
(55)
U/19
28
00:02:08.49
Male
55
CHISHOLM
3
3:36 min/km
Wave 10 U19
00:10:28.16
3:57 min/km
65
35
00:03:59.78
2:57 min/km
53
26
56
2582
Jonathan VAN DE GRIENDT
Jonathan VAN DE GRIENDT #2582
Male U/16
00:14:27.97
00:14:27.97
18
(56)
U/16
18
00:01:11.53
Male
56
MUNDARING
1
3:36 min/km
Wave 8 U16
00:10:24.20
3:55 min/km
52
18
00:04:03.77
3:00 min/km
73
25
57
3998
Jayden PAPWORTH
Jayden PAPWORTH #3998
Male U/16
00:14:28.58
00:14:28.58
19
(57)
U/16
19
00:01:12.14
Male
57
ST STEPHEN'S DUNCRAIG
2
3:37 min/km
Wave 8 U16
00:10:31.88
3:58 min/km
73
23
00:03:56.70
2:55 min/km
39
13
58
1385
Jamie GALEOTTI
Jamie GALEOTTI #1385
Male U/16
00:14:29.19
00:14:29.19
20
(58)
U/16
20
00:01:12.75
Male
58
JOHN SEPTIMUS ROE
1
3:37 min/km
Wave 8 U16
00:10:32.67
3:58 min/km
74
24
00:03:56.51
2:55 min/km
36
12
59
535
Jason MILLIMACI
Jason MILLIMACI #535
Male U/19
00:14:29.77
00:14:29.77
29
(59)
U/19
29
00:02:10.31
Male
59
CHISHOLM
4
3:37 min/km
Wave 10 U19
00:10:35.41
3:59 min/km
84
41
00:03:54.35
2:53 min/km
23
11
60
628
Charley WEHR
Charley WEHR #628
Male U/16
00:14:30.80
00:14:30.80
21
(60)
U/16
21
00:01:14.37
Male
60
CORPUS CHRISTI
3
3:37 min/km
Wave 8 U16
00:10:27.00
3:56 min/km
63
20
00:04:03.80
3:00 min/km
74
26
61
2732
Lachlan CHAMBERLAIN
Lachlan CHAMBERLAIN #2732
Male U/19
00:14:31.80
00:14:31.80
30
(61)
U/19
30
00:02:12.35
Male
61
NEWMAN
2
3:37 min/km
Wave 10 U19
00:10:25.96
3:56 min/km
60
32
00:04:05.84
3:02 min/km
93
39
62
548
Julian MILLIMACI
Julian MILLIMACI #548
Male U/19
00:14:33.22
00:14:33.22
31
(62)
U/19
31
00:02:13.76
Male
62
CHISHOLM
5
3:38 min/km
Wave 10 U19
00:10:29.16
3:57 min/km
68
37
00:04:04.06
3:00 min/km
76
35
63
3174
Caleb ROBERTS
Caleb ROBERTS #3174
Male U/19
00:14:33.80
00:14:33.80
32
(63)
U/19
32
00:02:14.35
Male
63
SACRED HEART
1
3:38 min/km
Wave 10 U19
00:10:31.71
3:58 min/km
72
40
00:04:02.09
2:59 min/km
67
32
64
74
Lloyd ALLEN
Lloyd ALLEN #74
Male U/19
00:14:35.04
00:14:35.04
33
(64)
U/19
33
00:02:15.59
Male
64
ALL SAINTS'
1
3:38 min/km
Wave 10 U19
00:10:23.46
3:55 min/km
50
25
00:04:11.58
3:06 min/km
164
62
65
1527
Samuel BYRNE
Samuel BYRNE #1527
Male U/16
00:14:36.21
00:14:36.21
22
(65)
U/16
22
00:01:19.78
Male
65
JOHN XXIII
2
3:39 min/km
Wave 8 U16
00:10:33.56
3:59 min/km
77
26
00:04:02.65
2:59 min/km
68
22
66
2382
Liam BRADFORD
Liam BRADFORD #2382
Male U/19
00:14:36.25
00:14:36.25
34
(66)
U/19
34
00:02:16.80
Male
66
MAZENOD
2
3:39 min/km
Wave 10 U19
00:10:22.71
3:54 min/km
49
24
00:04:13.54
3:07 min/km
183
71
67
1770
Juan BARRERA
Juan BARRERA #1770
Male U/19
00:14:37.27
00:14:37.27
35
(67)
U/19
35
00:02:17.81
Male
67
KOLBE
1
3:39 min/km
Wave 10 U19
00:10:24.46
3:55 min/km
53
26
00:04:12.81
3:07 min/km
173
67
68
3148
Sean MCCONNON
Sean MCCONNON #3148
Male U/15
00:14:37.29
00:14:37.29
7
(68)
U/15
7
00:00:41.77
Male
68
SACRED HEART
2
3:39 min/km
Wave 6 U15
00:10:41.53
4:02 min/km
99
9
00:03:55.76
2:54 min/km
34
5
69
2849
Aiden ARTHY
Aiden ARTHY #2849
Male U/14
00:14:37.59
00:14:37.59
5
(69)
U/14
5
00:00:48.24
Male
69
PETER MOYES
1
3:39 min/km
Wave 4 U14
00:10:33.49
3:59 min/km
75
5
00:04:04.09
3:00 min/km
77
4
70
1919
Dylan MORRISON
Dylan MORRISON #1919
Male U/16
00:14:37.70
00:14:37.70
23
(70)
U/16
23
00:01:21.26
Male
70
LAKE JOONDALUP
1
3:39 min/km
Wave 8 U16
00:10:34.10
3:59 min/km
79
27
00:04:03.60
3:00 min/km
71
23
71
1452
Dylan BAILEY
Dylan BAILEY #1452
Male U/16
00:14:37.89
00:14:37.89
24
(71)
U/16
24
00:01:21.46
Male
71
JOHN WOLLASTON
1
3:39 min/km
Wave 8 U16
00:10:09.13
3:49 min/km
31
11
00:04:28.76
3:19 min/km
472
121
72
2376
Mitchell MASSAM
Mitchell MASSAM #2376
Male U/19
00:14:38.48
00:14:38.48
36
(72)
U/19
36
00:02:19.03
Male
72
MAZENOD
3
3:39 min/km
Wave 10 U19
00:10:27.93
3:56 min/km
64
34
00:04:10.55
3:05 min/km
151
57
73
24
Noah DEAN
Noah DEAN #24
Male U/13
00:14:38.86
00:14:38.86
1
(73)
U/13
1
Male
73
ALL SAINTS'
1
3:39 min/km
Wave 2 U13
00:10:34.30
3:59 min/km
80
1
00:04:04.56
3:01 min/km
82
2
74
4209
Levi CHELLIAH
Levi CHELLIAH #4209
Male U/16
00:14:38.90
00:14:38.90
25
(74)
U/16
25
00:01:22.47
Male
74
THORNLIE
1
3:39 min/km
Wave 8 U16
00:10:25.12
3:55 min/km
58
19
00:04:13.78
3:07 min/km
185
57
75
4380
Jed BRUCE
Jed BRUCE #4380
Male U/19
00:14:39.29
00:14:39.29
37
(75)
U/19
37
00:02:19.84
Male
75
URSULA FRAYNE
1
3:39 min/km
Wave 10 U19
00:10:42.72
4:02 min/km
103
48
00:03:56.57
2:55 min/km
37
19
76
114
Luke HOLT-BROWN
Luke HOLT-BROWN #114
Male U/14
00:14:40.05
00:14:40.05
6
(76)
U/14
6
00:00:50.70
Male
76
ARANMORE
1
3:40 min/km
Wave 4 U14
00:10:33.90
3:59 min/km
78
6
00:04:06.15
3:02 min/km
96
7
77
4385
Niall GRANAGHAM- HARDING
Niall GRANAGHAM- HARDING #4385
Male U/19
00:14:40.72
00:14:40.72
38
(77)
U/19
38
00:02:21.27
Male
77
URSULA FRAYNE
2
3:40 min/km
Wave 10 U19
00:10:35.62
3:59 min/km
87
43
00:04:05.10
3:01 min/km
84
37
78
3136
Anton VINCEGUERRA
Anton VINCEGUERRA #3136
Male U/15
00:14:41.74
00:14:41.74
8
(78)
U/15
8
00:00:46.21
Male
78
SACRED HEART
3
3:40 min/km
Wave 6 U15
00:10:36.45
4:00 min/km
89
8
00:04:05.28
3:01 min/km
86
13
79
2971
Benjamin HILLEN
Benjamin HILLEN #2971
Male U/19
00:14:43.05
00:14:43.05
39
(79)
U/19
39
00:02:23.59
Male
79
PRENDIVILLE
1
3:40 min/km
Wave 10 U19
00:10:24.47
3:55 min/km
54
27
00:04:18.58
3:11 min/km
271
84
80
2702
Nicholas TRANTER
Nicholas TRANTER #2702
Male U/15
00:14:43.16
00:14:43.16
9
(80)
U/15
9
00:00:47.63
Male
80
NEWMAN
1
3:40 min/km
Wave 6 U15
00:10:44.77
4:03 min/km
113
13
00:03:58.38
2:56 min/km
45
6
81
429
Kye HEHIR
Kye HEHIR #429
Male U/14
00:14:43.68
00:14:43.68
7
(81)
U/14
7
00:00:54.34
Male
81
CBC FREMANTLE
1
3:40 min/km
Wave 4 U14
00:10:34.68
3:59 min/km
83
7
00:04:09.00
3:04 min/km
119
12
82
2840
Lachlan FISHER
Lachlan FISHER #2840
Male U/13
00:14:43.73
00:14:43.73
2
(82)
U/13
2
00:00:04.86
Male
82
PETER MOYES
1
3:40 min/km
Wave 2 U13
00:10:43.83
4:02 min/km
107
4
00:03:59.90
2:57 min/km
54
1
83
815
Riley LAWTON
Riley LAWTON #815
Male U/15
00:14:43.87
00:14:43.87
10
(83)
U/15
10
00:00:48.35
Male
83
EMMANUEL CATHOLIC
1
3:40 min/km
Wave 6 U15
00:10:43.10
4:02 min/km
106
11
00:04:00.77
2:58 min/km
59
9
84
347
Javan HUGHES
Javan HUGHES #347
Male U/19
00:14:44.38
00:14:44.38
40
(84)
U/19
40
00:02:24.92
Male
84
CAREY BAPTIST
1
3:41 min/km
Wave 10 U19
00:10:49.21
4:04 min/km
127
55
00:03:55.17
2:54 min/km
28
16
85
3753
Luca MCGUINESS
Luca MCGUINESS #3753
Male U/19
00:14:44.98
00:14:44.98
41
(85)
U/19
41
00:02:25.52
Male
85
ST MARY MACKILLOP
3
3:41 min/km
Wave 10 U19
00:10:38.68
4:01 min/km
94
45
00:04:06.30
3:02 min/km
101
40
86
2881
Jay SOLLY
Jay SOLLY #2881
Male U/19
00:14:45.31
00:14:45.31
42
(86)
U/19
42
00:02:25.85
Male
86
PETER MOYES
1
3:41 min/km
Wave 10 U19
00:10:35.62
3:59 min/km
86
42
00:04:09.68
3:04 min/km
134
51
87
843
Deklan HARVEY
Deklan HARVEY #843
Male U/19
00:14:45.38
00:14:45.38
43
(87)
U/19
43
00:02:25.93
Male
87
EMMANUEL CATHOLIC
2
3:41 min/km
Wave 10 U19
00:10:42.10
4:02 min/km
101
46
00:04:03.28
3:00 min/km
70
33
88
222
Mitchell FOSCOLOS
Mitchell FOSCOLOS #222
Male U/16
00:14:46.60
00:14:46.60
26
(88)
U/16
26
00:01:30.17
Male
88
AUSTRALIAN CHRISTIAN
1
3:41 min/km
Wave 8 U16
00:10:45.37
4:03 min/km
115
35
00:04:01.23
2:58 min/km
61
19
89
1023
Matthew HUNT
Matthew HUNT #1023
Male U/16
00:14:46.96
00:14:46.96
27
(89)
U/16
27
00:01:30.52
Male
89
GEORGIANA MOLLOY
1
3:41 min/km
Wave 8 U16
00:10:30.05
3:57 min/km
70
22
00:04:16.91
3:10 min/km
243
72
90
1546
Hamish RYAN
Hamish RYAN #1546
Male U/19
00:14:47.02
00:14:47.02
44
(90)
U/19
44
00:02:27.57
Male
90
JOHN XXIII
2
3:41 min/km
Wave 10 U19
00:10:26.70
3:56 min/km
62
33
00:04:20.32
3:12 min/km
307
97
91
2730
Benjamin TINDALL
Benjamin TINDALL #2730
Male U/19
00:14:47.62
00:14:47.62
45
(91)
U/19
45
00:02:28.16
Male
91
NEWMAN
3
3:41 min/km
Wave 10 U19
00:10:37.71
4:00 min/km
91
44
00:04:09.91
3:05 min/km
138
52
92
4059
Isaac ATKINS
Isaac ATKINS #4059
Male U/15
00:14:47.63
00:14:47.63
11
(92)
U/15
11
00:00:52.10
Male
92
SWAN CHRISTIAN
2
3:41 min/km
Wave 6 U15
00:10:35.61
3:59 min/km
85
7
00:04:12.02
3:06 min/km
168
33
93
3165
Reece MARGACH
Reece MARGACH #3165
Male U/19
00:14:47.80
00:14:47.80
46
(93)
U/19
46
00:02:28.34
Male
93
SACRED HEART
2
3:41 min/km
Wave 10 U19
00:10:29.15
3:57 min/km
67
36
00:04:18.64
3:11 min/km
272
85
94
2637
Zacheus GILDERSLEEVE
Zacheus GILDERSLEEVE #2637
Male U/16
00:14:48.64
00:14:48.64
28
(94)
U/16
28
00:01:32.20
Male
94
NAGLE
2
3:42 min/km
Wave 8 U16
00:10:23.94
3:55 min/km
51
17
00:04:24.70
3:16 min/km
389
103
95
1100
Jaymon MCQUADE
Jaymon MCQUADE #1100
Male U/16
00:14:48.64
00:14:48.64
29
(95)
U/16
29
00:01:32.21
Male
95
GRACE CHRISTIAN
1
3:42 min/km
Wave 8 U16
00:10:34.50
3:59 min/km
82
29
00:04:14.14
3:08 min/km
191
58
96
3902
Ronan FITZGERALD
Ronan FITZGERALD #3902
Male U/16
00:14:49.05
00:14:49.05
30
(96)
U/16
30
00:01:32.62
Male
96
ST STEPHEN'S CARRAMAR
1
3:42 min/km
Wave 8 U16
00:10:50.63
4:05 min/km
131
41
00:03:58.42
2:56 min/km
46
16
97
2367
Matthew HARBINSON
Matthew HARBINSON #2367
Male U/16
00:14:49.21
00:14:49.21
31
(97)
U/16
31
00:01:32.77
Male
97
MAZENOD
1
3:42 min/km
Wave 8 U16
00:10:51.55
4:05 min/km
134
42
00:03:57.66
2:56 min/km
43
15
98
2920
Thomas ROOKE
Thomas ROOKE #2920
Male U/14
00:14:49.57
00:14:49.57
8
(98)
U/14
8
00:01:00.23
Male
98
PRENDIVILLE
2
3:42 min/km
Wave 4 U14
00:10:52.94
4:06 min/km
141
14
00:03:56.63
2:55 min/km
38
2
99
1016
Ben VALLVE
Ben VALLVE #1016
Male U/14
00:14:49.98
00:14:49.98
9
(99)
U/14
9
00:01:00.64
Male
99
GEORGIANA MOLLOY
1
3:42 min/km
Wave 4 U14
00:10:41.61
4:02 min/km
100
10
00:04:08.37
3:03 min/km
115
11
100
3314
Max CHERRINGTON
Max CHERRINGTON #3314
Male U/16
00:14:50.05
00:14:50.05
32
(100)
U/16
32
00:01:33.62
Male
100
SETON
1
3:42 min/km
Wave 8 U16
00:10:39.62
4:01 min/km
95
32
00:04:10.43
3:05 min/km
149
47
1
[2]
3
4
5
6
7
...
39
40
41
42
Page 2 of 42 (2084 items)